Děkuji za super Hovory o duši. Moc přínosné přiblížení psychoanalýzy laické veřejnosti. Perfektní dotazy od redaktora za nás všechny.
@ZIVOTZAZDI Жыл бұрын
Děkujeme.
@katarinabrinska4938 Жыл бұрын
Dakujem velmi za tento rozhovor. Ani na chvilu som sa nemohla odtrhnut. Obohatilo 🙂
@vierasmutna84102 жыл бұрын
Veľmi zaujímavý rozhovor.
@ZIVOTZAZDI2 жыл бұрын
Děkujeme.
@moba7984 Жыл бұрын
Další naprosto výtečný díl. Děkuji za zajímavé a inspirující hosty, ráda poslouchám.
@ZIVOTZAZDI Жыл бұрын
Moc děkujeme.
@staratura14 ай бұрын
Perfekt. ❤
@renatamichlikova19912 жыл бұрын
Děkuji ❤
@liskapodsita89682 жыл бұрын
Děkuji za zajímavé informace a rozhovor 🙏🙋♀️🦊
@tatana72913 ай бұрын
Výborný rozhovor. Nejsem fanda farmaceutického průmyslu, nicméně - v jedné velmi těžké životní etapě jsem se bez anxiolytik zhruba rok neobešla a jen díky nim se mi podařilo situaci zvládnout a vyřešit k dalšímu dlouhodobému, příznivému chodu a žití. Bez anxiolytik bych byla hrůzou paralyzovaná a nebyla schopna ničeho, žádného řešení. Tehdy mi i bylo jedno, zda jsem to autentická já, ci nejsem... Takže za mne - umět správně vyhodnotit aktuální situaci (kdy stačí jen terapie, a kdy už je potřeba něčeho "chemického") je to nejdůležitější a velké umění.
@ZIVOTZAZDI3 ай бұрын
Děkujeme za Váš příspěvěk.
@kulcibadaviva18583 ай бұрын
Úplně rozumím. A od toho právě anxiolytika jsou.
@kulcibadaviva18583 ай бұрын
1:03:03 přesně! Důležitý point. Díky za to.
@josefspacek4177 Жыл бұрын
❤❤❤❤super rozhovor
@michaelaauerova2689 Жыл бұрын
Moc pěkné, díky, kéž by se podobná videa a rozhovory dostaly k širokým vrstvám. Pan doktor super. Sama jsem psychoterapeutka ( jungiánský výcvik), ale již ex, na penzi. Naprostý souhlas.
@ZIVOTZAZDI Жыл бұрын
Děkujeme Vám. A co se týče propagace, máme omezené možnosti. Tím více jsme vděční za každého sledujícího.
@miloslavwolf7052 жыл бұрын
velmi chytrý člověk
@kulcibadaviva18583 ай бұрын
Oba jsou velmi orientovaní. 😊
@evajakubuv74392 жыл бұрын
Děkuji, z pana doktora mám velmi dobrý pocit ...ještě jsem čekala na Elektřin komplex...tak třeba někdy :)
@ZIVOTZAZDI2 жыл бұрын
Děkujeme. A k psychoanalýze se určitě ještě vrátíme :).
@cestmirustvanlety4645 Жыл бұрын
Právě čtu Freuda o psychoanalýze a bác....něco dalšího na poslouchání.
@milakrajcarova8358 Жыл бұрын
Je to moc hezké jak o tom pečlivě vyprávíte,ale my tady v Brně to máme mnohem jednodušši.Psychologové tady nejsou a ti kteří jsou,mají na 1 rok dopředu obsazeno tak mě to řeklo spousta jednotlivých psychologů i ve vojenské nemocnici.Jedině soukromí 1 hodina za 800 kč a to vás jen poslouchá a ve všem souhlasí a celkem nic neporadí.Asi tak.
@ZIVOTZAZDI Жыл бұрын
Dobrý den, péče některých psychoterapeutů je zcela hrazena z veřejného zdravotního pojištění. Na přijetí do terapie se poté čeká skutečně dlouho, bez ohledu na město. Ale i řada soukromých psychoterapeutů uvolňuje část svých kapacit pro klienty, jejichž péči plně hradí zdravotní pojišťovny. K tomu většina zdravotních pojišťoven poskytuje příspěvek na soukromou psychoterapii (např. u VZP jde o příspěvek 5tis.). Další variantou je vyhledání terapeutické pomoci v rámci některého ze stacionářů. Ať už se rozhodnete pro individuální nebo skupinovou psychoterapii, rad či poradenství se ale nedočkáte. O tom psychoterapie není, resp. neměla by být. Doporučujeme Vám díl Života za zdí, věnovaný individuální psychoterapii (kzbin.info/www/bejne/mYWQZKmeesR4bM0) a skupinové psychoterapii (kzbin.info/www/bejne/jYi9moGmas5srsk). Jinak v Brně působí řada vynikajících psychoterapeutů a rozhodně se Brno řadí mezi města s velmi dobrou sítí psychoterapeutické pomoci. Přejeme Vám, ať najdete skutečně účinnou pomoc!
@kulcibadaviva18583 ай бұрын
A jak myslíte, že to vypadá v jiných městech? Dokonce i v těch malinkych, kolem 2000 obyvatel...klinický psycholog přijal z okolních větších obcí. Jsou neustále plní, pořadník neexistuje. Někteří by si troufli i na placenou terapii. Ale tam je to zcela bez záruky...dnes se na webu může nazvat terapeutem kdokoliv, zároveň je mnoho lidí s vycvikem,orientovaných a s dobrou praxí, kteří nedosáhnou na status klinickeho psychologa a psychoterapeuta.
@renatitahorska212 Жыл бұрын
💓❤️💓
@irenaurbankova4531 Жыл бұрын
Zdravím a děkuji.Psychiatrie je nejtěžší lékařský obor když pripustime,že vědomí je jenom ostrůvek v moři nevědomí a do jakých hloubek se musí terapet s pacientem ponořit a neutopit se.
@kulcibadaviva18583 ай бұрын
A přitom je v medicíně psychiatrie brána jako taková Popelka.😢 a je to vidět na (pod)financování a stavu léčby. Na tom, jak se přistupuje k pacientům ve starých psychiatrických nemocnicích (dříve léčebnách) vs. v běžných somatickych odděleních.
@hb71822 жыл бұрын
Freud poznal len podvedomie, predvedomie. To až Jung zaviedol nevedomie. Veľká chyba. Inak super rozhovor.
@ZIVOTZAZDI2 жыл бұрын
Rozhodně nejde o chybu. Doporučujeme pročíst základy o S. Freudovi: cs.wikipedia.org/wiki/Sigmund_Freud
@hb71822 жыл бұрын
@@ZIVOTZAZDI Áno to sú známe fakty. Ale Freud nepoznal štruktúru nevedomia. To poznal až Jung. Preto sa Freudovi nepripisuje objav nevedomia ale predvedomia/podvedomia alebo z pohľadu analytickej psychológie osobného nevedomia. Ale vidno že Vás hosť s tým nepracuje pre neho je to jedno - práve pre to lebo je Freudista!
@ZIVOTZAZDI2 жыл бұрын
Omlouvám se, omylem jsme odstranili Vaši druhou reakci. Jen pro upřesnění. Nevědomím za zabývá skutečně psychoanalýza. Freudův student a přítel Carl Gustav Jung přišel později s pojmem "kolektivní nevědomí", které údajně obsahuje všeobecné zkušenosti lidstva a obsahuje archetypy. Na základě archetypů vznikají představy, které nám vstupují do snů, fantazií atd., mající silný vliv na náš život.
@hb71822 жыл бұрын
@@ZIVOTZAZDI Nie, nie, Jung popisal cele nevedomie nie len to kolektivne. Opisal strukturu nevedomia, ktora nie je len jednoducha. Ved o tom je najma analyticka psychologia. A Jung dokonca rozsiril povodne Freudove komplexy aj na ten zensky ako Elektrin komplex s cim Freud vobec neuvazoval. Akoze nezhadzujem Freuda a jeho prinos, bol to svojho casu naozaj velky objav aj obrannych mechanizmov ega. Ale fakt to bol len zaciatok psychologie. A ako iste viete Jung sa od Freuda neskor distancoval a nesuhlasil s jeho nazormi najma na libido. Inak libido je vseobecny pojem o energii nemysli sa tym to sexualne. Jung si vsimol ze libido je o budeniu k sebaaktualizacii k vyvoju, k individuacii nie o sexe. A Freud sa az ku koncu zivota oddelil od sexualnej podstaty libida prave k Thanatos, k budeniu k smrti, ale to je tak vsetko od Freuda. To len tak na margo co Vas host nespomenul, alebo blizsie neupresnil. Je logicke ze Freudista nebude velmi velebit Junga a Jungiansku psychologiu :) aj ked preukazatelne funguje lepsie a najma HLBSIE ako ta ciste len Freudisticka. Freud bol genius ale Jung je legenda ktora nema ani v sucasnosti ziadnu konkurenciu. To by vam Iste povedal nejaky jungian keby ste sa ho opytali na Freudistov.
@hb71822 жыл бұрын
@@ZIVOTZAZDI Jung napr. priesiel aj na to ze projekcie a prenosy funguju aj ked terapeut sedi zoci voci klientovi, nie za hlavou ako Freud.Ono prave Freudisti argumentovat "vztahom" ked klient tereapeuta ani nevidi je dost zvlastne. Takze pan Rektor asi pouziva tiez paradoxne skor Jungiansku psychologiu ako tu ciste Freudisticku.
@michaeledgarhorsky1139 Жыл бұрын
💓❤️💓 2022 💓❤️💓
@margitahlbina8419 Жыл бұрын
Co znamena psychotický?
@ZIVOTZAZDI Жыл бұрын
Velmi obecně jde o stav, pro který je typické narušení kontaktu dotyčného s realitou. Často je tím myšleno, že člověk vnímá, myslí a prožívá svět (vnitřní i vnější) pod vlivem některé z psychotických poruch. Podrobněji zde: is.muni.cz/el/ped/podzim2014/RV2BP_5PS/psychozy.pdf www.upsychiatra.cz/dusevni-poruchy/psychoticke-poruchy/