De vártam az új videót...A kérdez felelek videók nagyon jók...Engem nagyon érdekel a te tapasztalatod Valentin..🙂🌈💪💪👍
@valentintorma9 ай бұрын
🙏
@sarkozibalazs9 ай бұрын
@@valentintorma 💪🙂
@andiworks2023Ай бұрын
Végre, új rövidítések!!! 😆
@valentintormaАй бұрын
😆
@janossebok80539 ай бұрын
Nekem meló miatt kellett a PPL-et megváltoztatni. 12órában dolgozok (4nap meló- 4nap phihenő). Sok volt munka után 3 izomcsoport, így váltottam kettőre (1.mell-váll, 2.tricepsz-has, 3.pihenő, 4.hát-bicepsz, 5.láb-has, 6-7.pihenő). Egy hónapja csinálom így, egyenlőre úgy néz ki, hogy működik
@valentintorma9 ай бұрын
Életszerű példa. Ha az életkörülmények változnak, akkor az edzéstervnek is változnia kell, hogy lekövesse azt.👍
@messziroljott15169 ай бұрын
szuper :)
@zoltandeli70289 ай бұрын
Rendszeresen úszok, még az nap heti 3 teljes testes edzést csináltam itthon. Nagyon élveztem, viszont mostanában nem éreztem úgy a súlyzós edzést, mint előtte. 2 nap munka (14óra), 3 szabadnap. Lemondtam az úszóedzéseket és a hétem most így csinálom: 1.nap fekvenyomás egykezes súlyzóval, tárogatás, egykezes evezés, húzodzkodás, hiperhajlítás, lórúgás, hasprés. Holnap lájtos kardió úszás, laza, átmozgató tempóban 40perc, 3.nap: gugolás, merevlábas felhúzás, vádli, nyakbólnyomás egykezessel, oldalemelés, hátsó váll edzése, bicepsz egykezessel, kalapács vagy koncentrált bicepsz, lábnyújtás, plank. Délután 10000 lépéses erdei séta. Ma volt az 1. nap, növeltem a súlyokon, intenzitáson, végre elfáradtam. Még most is érzem az edzés hatását :) Meglátom milyen ez az edzésterv, ha sok lesz hosszú távon, akkor szétszedem 2 izomra/izomcsoportra + 1 hasizomgyakorlatra. Vagy másképp párosítom össze őket. Mell-hát után akartam vállazni, de éreztem, hogy sok lenne, ezért lett a lórúgás tricepsze, ami brutálisan be is durrant.
@valentintorma9 ай бұрын
Köszönöm, hogy megosztottad a tapasztalataidat! Jól csinálod. Kitapasztalod, hogy neked mi fekszik és ettől lesz a legjobb a terv: személyre szabott.👍
@mrksoma19 ай бұрын
Nagyon fontos szempontot említettél.... hogy az életviteled határozza meg, hogy mivel tudod fenntartani az edzés folyamatát! Fura hobbival, fura életvitellel (terepfutás és műszakozás) nekem is a PPL jött ki nyertesnek... számomra félelmetes az az idegrendszeri terhelés, amit a FB okozna a kívánt hatás érdekében, és emiatt mozdultam el ebbe az irányba. Valamint tényleg jobb érezni, hogy a felsőtestem első/hátsó fele jobban elfáradt, minthogy az egész testem főbb izmai. :D
@valentintorma9 ай бұрын
Igen. Sokszor onnan indulunk ki, hogy mi az a mennyiségű munka, ami a legjobb eredményhez vezet, holott onnan kéne, hogy mi az a mennyiségű munka, amiből regenerálódni tudunk és amit fent tudunk tartani hosszabb távon. Jelenleg nekem is ugyanez a tapasztalatom, ami neked. :)
@gaborszepes81078 ай бұрын
Szia Valentin! Lehet, hogy mint szakértő viccesnek találod, de én alapvetően atléta, és nem "testépítő" testet szeretnék. Alapnak, ha mondhatom így, szeretek futni, és futok is heti 5-10km-t (1x5km, 2x5km). De érzem, hogy kellene még valamit csinálni. Sportból volt kb 3 év kihagyás (konkrétan semmi), nem rég kezdtem újra a futást. Jelenleg: "erős" testalkat, 183cm/125kg. Ezt szeretném 100kg vinni. Előre is köszönöm megtisztelő válaszod!
@valentintorma8 ай бұрын
Szia Gábor, Dehogy! :) A súlyzós edzés nem jhet rosszul abban az esetben sem, csak nem erre élezed ki az edzésedet. Vagy megállsz egy szinten súlyok és edzésvolumen terén, ahol úgy véled, hogy elég izomtömeged van. (Az izomépítés lassú folyamat. Sok év munkája, mire nagyobb izomtömeget fel tudsz építeni és bárhol megállhatsz a folyamatban, ahol neked tetszik.) Másik megoldás ha keresel valakit, aki kb. olyan formában van, amit szeretnél elérni és megnézed, hogy hogy edz és, hogy étkezik.
@TiborBoros-tv4kz9 ай бұрын
Az edzésforma változtatás mellett nem kellett a tápanyagbevitelt is változtatni?
@valentintorma9 ай бұрын
Ha maga az aktivitás összességében nem változik, akkor nem valószínű. De ha mondjuk heti 3 edzésről heti 5 váltasz, akkor könnyen meglehet.
@DanosJozef9 ай бұрын
A teljes test edzès a lehetö legrosszabb az idegrendszer szàmàra. Csak akkor lenne lètjogosultsàga, amikor àtmozgatàs a cèl..
@valentintorma9 ай бұрын
Igaz, bár ez nagyban függ az edzés gyakoriságtól és a gyakorlatválasztástól is. Heti 5x alapgyakorlatokat végezni testépítő jelleggel szerintem is nagyon megvágja az idegrendszert. Heti 3x talán már nem annyira. Ha valaki heti 4-5 alkalommal végez teljes testes edzést, akkor sokszor kieshetnek az alapgyakorlatok. Egyik napon talán van szabadsúlyos guggolás, másik napon a lábra feszítő és/vagy hajlító gép. Egyik nap fekvenyomás, másik nap tárogatást, stb. Tény, hogy heti 4-5 edzésnél már elég nagy a rizikó, ha nem jól van megtervezve az edzésprogram.
@zoltanszoverfi97169 ай бұрын
Én kombinálom a két edzéstervet: Push,Pull,Legs,Full Body
@d_mate149 ай бұрын
Én személy szerint szeretem a FB felosztást, mert ezt tartom olyannak, hogy 10 év múlva is bele fog férni az időmbe. Nyilván 4-5 edzés/hét ideálisabb lenne, de kedv nincs rá (sulis vagyok+dolgozom mellette és otthoni kis vállalkozás szerűségbe is belefogtam). Edzések mellett megy kardiónak foci 1x a héten, illetve nyújtásos edzés is. Súlyokban tudok fejlődni, forma is javul. Gyengém a mell, arra heti 10-13 sorozat jut, bukásig v közel hozzá, hátra szintén így, oldalemelés és vádli mindig van edzve, összesen kb. heti 6-8 kemény sorozat. Bicepsz-tricepsz szintén 6-8 sorozat, ami kifér a csövön. A comb nálam genetikailag erős és arányaiban véve vastag, arra RDL és lábtoló van a 3. edzésnapon 3-3 szettben, ennyi.😀 egy edzés 1h20m, nagyjából, de utána valóban kellemetlen tud lenni a hirtelen jövő fáradság.
@valentintorma9 ай бұрын
Korrekt megközelítés. FB-nak is van létjogosultsága. Heti 3 edzésnél kisebb az idegrendszeri túlterhelés esélye is. Jó egészséget és további sérülésmentes sportot kívánok!😎👍
@d_mate149 ай бұрын
@@valentintorma 👍🏻🤝 köszi szépen, viszont Neked is!😊
@RóbertTakács-d1m9 ай бұрын
Én úgy szoktam hogy push leg pull majd full,tehát hibrid. Heti 4 edzés. Pihi napokon esetleg futásés/vagy úszás.
@valentintorma9 ай бұрын
Ez is egy jó megközelítés lehet a megfelelő gyakorlatokkal és intenzitással.😎👍
@tamashresko28809 ай бұрын
Heti 4 edzés: Hát (3-3-2) -Mell (3-3-2)-Vádli (3); Combfeszítő(5-3-3)-Váll(3-3)-Kar (3-3; 3-3); Mell (3-3-2)-Hát (3-3-2)-Vádli (3); Combhajlító(5-3-3)-Váll (3-3)-Kar(3-3; 3-3) -> Mindent heti 2X viszont egy edzésen kevés gyakorlat 3 sorozatokkal általában. Nekem eddig ez vált be legjobban ;)
@valentintorma9 ай бұрын
Köszönöm, hogy megosztottad velünk!🙏
@veganfitness73099 ай бұрын
a cím alapján már azt hittemhogy ez is befektetési tanácsadás videó lesz Paypal és Facebook részvény összehasonlítás :D
@valentintorma9 ай бұрын
LOL😂 Ha ugyanaz történik a PYPL-al hamarosan, mint ami a META-val történt tavaly és idén, akkor boldog leszek. (Nagyon.😊😀)