Špice brány mají byt zásadně orientovány proti směru pojezdu , aby se vlastní vahou zařezávaly do půdy. Špice na starých koňských branách byly kované , mírně ohnuté a osazovaly se do čtvercových děr. aby s při vláčení neotáčely. Zahnuté byly proto, aby se plevel, bramborová nať vytahovala z půdy a zachycovala na branách a tím se odstraňovala z pole. Kočí vždy v určitém místě pozvedl brány a uvolnil ze špic zachycenou plevel. Ta se nechala oschnout a později spálila aby se zničil plevel vč. semen. Obdobné brány mám u kultivátoru jakož i původní koňské staré tak 100 v kůlně na ukázku.
@všichniPečinkovi Жыл бұрын
Dík za komenář, no já vše natřel dotáhl a už se těším na použití...(:-))
@VysocinskaVsestranna195 Жыл бұрын
Tohle jsou ještě poctivý brány, já mám hřeby přivařený k rámu bran a je to očistec na renovaci. V současnosti zvažuju stavbu nebo úpravu bran Vari, po mé inspiraci, neboli představivosti. Nicméně stojím před realizazí projektu na jedný věci, kvalitní svářečka, matroše mám kolem sebe dost...
@všichniPečinkovi Жыл бұрын
No nechápu proč to teď vaří.. takto mi to přijde lepší...
@VysocinskaVsestranna195 Жыл бұрын
@@všichniPečinkovi Taky na to koukám jako z jara, akorát bych se tlačil u nastavitelných bran, ke kulatýmu profilu hřebů. U pevných bran preferuju čtvercový profil hřebů se zahnutým hrotem.