Najlepsza walka ze smogiem to nie wytwarzanie go. A tak BTW dobry tematyczny i treściwy materiał. Przyda mi si ę info do czegoś innego. Dzięki Łapa!
@iZZiinstalacje2 жыл бұрын
👍
@siwak152 жыл бұрын
Czekamy na test entalpik kontra obrotowka
@kubabiernat38352 жыл бұрын
Cholera, czyli jednak nie warto oszczędzać na filtrach :p dzięki za materiał - jak zawsze pierwsza klasa ;)
@kamfit11 ай бұрын
Czy polecacie jakieś filtry elektrostatyczne? Są one dokładniejsze? Warto zainwestować w?
@karolkarol29892 жыл бұрын
Sprawa powietrza jest bardzo indywidualna i każdy inaczej na to patrzy. Gdzie mieszkamy, czym się zajmujemy itp. Przykładem może być praca w kopalni i mieszkanie w dom z rekuperacja lub praca ogrodzie i dom bez rekuperacji. Jeżeli warunki szkodliwe mamy coodzienie to rekuperacja nas nie uzdrowi.
@iZZiinstalacje2 жыл бұрын
Ale mimo wszystko dzięki rekuperacji z odpowiednimi filtrami, jesteśmy w stanie utrzymać w domu zdrowszy mikroklimat, gdzie mimo wszystko regenerujemy swoje organizmy podczas chociażby zdrowszego snu. Pozdrawiamy :)
@GOLONKO692 жыл бұрын
A zestaw 2x M5 będzie bardziej skuteczny niż 1x M5 jeżeli chodzi o cząstki EPM2,5 oraz 10?
@rafakula58912 жыл бұрын
A co z uciążliwymi zapachami ze starych kapciuchów?
@simaodocaminhao2 жыл бұрын
Filtr z węglem aktywnym jest niezbędny, sam hepa to za mało
@kristomen2 жыл бұрын
Można kupić maty filtracyjne i będzie 10 razy taniej. Na czerpni specjalną skrzynkę zbudowałem i stelaż na którym rozkładam maty filtracyjne tak aby powierzchnia była jak największa czyli falę. Zabrakło info o filtrach Hepa. Według mnie F9 to jeszcze za słaby filtr na smog.
@iZZiinstalacje2 жыл бұрын
Czy na pewno taniej i czy lepiej możesz sprawdzić tutaj: kzbin.info/www/bejne/aXfJq3qYf5d8l7s :)
@kristomen2 жыл бұрын
@@iZZiinstalacje Na tamtym filmie co pokazujecie to oczywiste. Ale pokazane na tamtym filmie rozwiązanie chyba nikt nie robi. Stąd powierzchnia mojego filtra ma 3m2 ( po rozłożeniu - fala jak w oryginalnych filtrach).
@Ymonnnn2 жыл бұрын
@@kristomen Ja mam na czerpni gwc filtr z włókniny a w rekuperatorze plisowany M5. I co? Na czerpni ledwo szary, a w reku już czarny, czyli ten pierwszy przepuścił mnóstwo syfu. Może wyjdzie trochę taniej, ale na zastąpienie porządnego filtra samą włókniną bym się nie zdecydowal... na pewno nie zimą, a mieszkam i tak na wsi.
@kristomen2 жыл бұрын
@@Ymonnnn są klasy filtracyjne i kupujesz odpowiedni z certyfikatem. Druga rzecz. Ktoś produkuje filtry więc ktoś materiał dla tych firm robi z metra. Najlepiej pisać i wciskać jaki to cudowny filtr reku posiada. Jest wiele firm co szyję filtry takie jakie chcesz
@GOLONKO692 жыл бұрын
I czy jest sens dawać filtr na wyrzutni powietrza z domu do środka rekuperatora ?
@iZZiinstalacje2 жыл бұрын
Oczywiście, ten filtr jest obowiązkowy, bo chroni rekuperator, a w szczególności wymiennik ciepła przed zabrudzeniem 😀
@mpGrafik2 жыл бұрын
Mówili, miej ciepły dom, to wstawiłem okna ciepłe, z 3 szybami. I teraz - w środku lasu - nie słyszę już ptaków. Mówią - złe powietrze - daj filtry. Dam i - przestanę - w środku lasu - czuć zapach lasu. Ale to nie wszystko! Nie będę mógł wyjść na spacer po swoim lesie, bo za progiem domu jest trujące powietrze, pozbawione filtra! Absilutnie nie wolno wychodzić!!! Plotki głoszą, że firma reQnet sprzeda nam namordnik 5+9, z wydajnym, bateryjnym wentylatorem dla wymiany dwutlenku na tlen oraz ze skutecznym odzyskiwaniem ciepła z obiegu wydychanego... Ostatnia prosta ... ?
@iZZiinstalacje2 жыл бұрын
Niektórzy do dzisiaj myślą, że przy rekuperacji nie wolno otwierać okien 😉 włączmy myślenie
@mpGrafik2 жыл бұрын
@@iZZiinstalacje ooo, znam też takiego, co wybudował dom bez otwieranych okien, _bo mam rekuperację._ Tyle, że przynajmniej parterowy 😜