Dodałem konto do subskrypcji i obserwowałem co się ostatnio stało. Sam jestem w trakcie budowy i aktualnie mam tymczasowo zwykły pięć elektryczny. To rozwiązanie bardzo mnie zaciekawiło. Tym razem zarchiwizuje sobie ten film. Trzymam za Pana kciuki , podziwiam gotowość do pomocy innym. ❤️👍🍀
@grzegorzbik79272 жыл бұрын
Witam jak można to zarchiwizować ? Dzięki
@mikoajn.k4934 Жыл бұрын
@@grzegorzbik7927 w adresie strony dopisać zz pomiędzy youtube a kropką. Przekieruje nas na stronę która on line ściągnie nam film na dysk.
@bramanice52712 жыл бұрын
Trzymamy kciuki za promocję tego co tanie w eksploatacji na długi czas 💪💪💪
@corradobart2 жыл бұрын
25:20 i dziękuję, po temacie, dlatego mój kolega mając kaloryfery i pompe ma zużycie jak cholera! A mówiłem mu że do mieszkania z kaloryferami lepiej klime z grzaniem, powietrze - powietrze za kilkanaście tysięcy a jego nakręcili na pompe za 35 tysięcy !! heh...
@Roman1971Koronowo2 жыл бұрын
Masz racje . Ja używam klim cały sezon grzewczy - domek piętrowy 120m2 lata60te ocieplony elewacja i dach. Zużycie prądu 6 do 20kw doba zależny od temp zewn. Wewn.23st. w przerwach pracy spada do 21st. 2 klimy 3,5kw grzewczej ( jedn.wewn. przypodłogowe )
@corradobart2 жыл бұрын
@@Roman1971Koronowo no dokładnie i ja Ci wierzę. Sam mam Gree 5.2 KW i grzeje dom 140m mam go na schodach między pietrami.
@Roman1971Koronowo2 жыл бұрын
@@corradobart Ja to podzieliłem na 2 poziomy 2 jednostki 3,5 kw. klatkę schodowa od dzieliłem drzwiami +17 st klatka schodową.Nie ogrzewana.. Jednostki wew. przypodłogowe plusy ciągnie zimne powietrze przy podłodze , cicha praca nie jak pod sufitem w większości wentylator musi cisnąc na maxa. Takie własne spostrzeżenie.... Zainspirował mnie kanał ( Dream Media ) 3 lata temu
@corradobart2 жыл бұрын
@@Roman1971Koronowo u mnie to taki dodatek. Mam piec na eko w którym palę miałem jak trzeba hahaha... ale to jak jest -15 więc rzadko. Lub wodę grzeje bo worek starcza na tydzień.
@Roman1971Koronowo2 жыл бұрын
@@corradobart U mnie kopciuch około raz na miesiąc lub 3 spala. dokum. Wodę grzeje grzałka 2 kw doba
@maro27592 жыл бұрын
Dziękuję za Twoje filmy
@iwonaiwona45252 жыл бұрын
Dziękuję, dziękuję, dziękuję bardzo za nowe filmiki
@dawidkawiorski71032 жыл бұрын
Bardzo konkretnie przedstawiony temat. Dziękuję
@patrykk30722 жыл бұрын
Również dziękuję za nowy film i proszę o więcej . Szukam alternatywy jak każdy,kto został zmuszony przez obecny rząd do kombinowania ,bo przecież było by za pięknie w RP .Hala o pow.180m2 - działalność gospodarcza,ale bylo by świetnie,aby w zimę temperatura wynosiła około 17C . Bez puszczania z dymem mnóstwo złotych w postaci ekogroszku . Więc taka alternatywa jest mi bardzo potrzebna . 🇵🇱🇵🇱🇵🇱 Poproszę więcej .Łapka dla.zasiegu.
@maciejziemniakowski2562 жыл бұрын
Obecny polskojęzyczny "rząd" to nas prędzej z kraju wygna lub w w0jnę wepchnie niż pozwoli żyć
@wiesaw5642 жыл бұрын
Pisał Pan, że ktoś celowo usunął Pana filmiki na złość tym cwaniaczkom nagrałbym dokładnie jakie są koszty instalacji i jak to wszystko samemu zrobić, po prostu po kolei filmiki instruktażowe jak to zrobić. Pozdrawiam.
@kubat2722 жыл бұрын
Brawo nowe filmy! najważniejsze nie dać się zaszufladkować. Tak trzymaj .
@Tomas-co9kc3 ай бұрын
Super film . Dobrze wytłumaczone.
@hassfrezarka93662 жыл бұрын
Cześć.Tobie bracie! Masz w 100%prawdę!. Mój znajomy który mieszka w pradolinie Noteci konkretniej na poziomie łaķ więc poziom wody gruntowej jest bardzo wysoko, ma taką pąpę od około 15lat. I działa bardzo dobrze w 2022roku zakładał nową z lepszymi parametrami. Pozdrawiam.Dobro Wszystkim.
@kwestionariusz12 жыл бұрын
A ta papa to na dach czy do izolacji fundamentu😏
@grzegorzzubinski69512 жыл бұрын
@@kwestionariusz1 To nie papa a pąpę. To azjatyckie pszczoły.
@siwy7551 Жыл бұрын
Chyba pompę
@andrzejzielinski22572 жыл бұрын
Pozdrawiam.super wytłumaczenie.
@grzegorzo63982 жыл бұрын
Panie Pawle kumamy czacze . Dałeś nam tak fajne info że każdy kumaty wie o co chodzi .bo musi , ba ja nie jestem kumaty ( jestem laikiem , debilem czy jak tam zwać ) a kumam o co chodzi , wiec to nic dziwnego. Ale wielkie dzięki bo i ja sam bym na to nie wpadl
@Kanonierfdsa Жыл бұрын
Dla tych którzy się zachwycają wynalazkiem Pana Pawła - ten system TAK działa, bo takie warunki hydrologiczne ma działka Pana Pawła i zapotrzebowanie jego domu jest takie, a nie inne. To co działa u Pana Pawła niekoniecznie będzie działało w waszym przypadku. I NIE - patent Pana Pawła nie jest GENIALNYM wynalazkiem i nie zrewolucjonizuje grzejnictwa :)
@mardoss2 жыл бұрын
Super, Podziwiam projekt.
@orperkowscy4236 Жыл бұрын
Na jakiej głebokości masz zrobione odwierty
@andrzej_replay2 жыл бұрын
Proszę o kontynuację. Jeszcze raz kilka słów o dolnym źródle, dzięki!
@grzegorzbik79272 жыл бұрын
Witam masz może pytania od uczestników, do zapowiadanego filmu - pytania i odpowiedzi .dzięki
@parsifal82322 жыл бұрын
Schemat logiczny połaczeń na papierze :) gdzie pompa(jaka) gdzie studnia gdzie grzejniki,
@MafiaMatiego12 жыл бұрын
Witam Ja z pytaniem jaki jest wymiennik po stronie dolnego źródła? Jest to wymiennik rurowy?
@piotrkrupa562 жыл бұрын
a moze cos o tych studniach z dolnego zasilania
@ZeptoBoxpl Жыл бұрын
No i to jest potwierdzenie tego co mówię od lat. Dla Polski tylko i wyłącznie gruntowa pompa ciepła. To ma sens.
@SuperCarinus Жыл бұрын
To może kolejny projekt do zestawu z kogeneratorem?
@hublanek10 күн бұрын
pod warunkiem że ktoś ma wodę gruntową płynącą na max 4-5m
@muchachos2232 жыл бұрын
Jaki koszt takiej instalacji?
@jakub.er12 жыл бұрын
Jaką żywotność ma gruntowa pompa ciepła? Czy wydajność drastycznie spada z wiekiem pompy? Jest sens instalować np. 10 letnią?
@kubekkubakowski8300 Жыл бұрын
Mam zainstalowaną pompe od 2015 roku. Miałem drobne problemy, ale jest już ok. Posiadam pompe gruntową Polski producent( w mojej ocenie tylko dystrybutor) drobne awarie usunięte na gwarancji. Pompa chodzi, w domu ok 23st, dom ponad 270mkw z garażem.
@krzyskrzys5301 Жыл бұрын
Proponuję założyć konto na BANBYE i tam publikować swoje Bardzo ciekawe filmy , Napewno nikt nie usunie jak to się dzieje na KZbin
@piotrpanek67162 жыл бұрын
Dzięki za nowe filmiki
@grzegorzrokita23302 жыл бұрын
Jaka jest studnia? Bo nie zdążyłem zobaczyć filmiku?
@tomaszstepien628 Жыл бұрын
Witam. Jaki jest czynnik chłodniczy w pompie? Ja mam vitocal 300-g, starszy model, czynnik R407c. Tak patrzę po parametrach obiegu i u mnie przy podobnych parametrach na zasilaniu c.o. mam niższe ciśnienie sprężania, ok. 14 bar, natomiast wyższą temperaturę czynnika za sprężarką - ok. 65 st. C. ciśnienie zasysania też mam niższe, ok. 6 bar. Chyba te różnice wynikają z innego czynnika?
@tomaszstepien628 Жыл бұрын
Ok, dopiero zauważyłem że na wyświetlaczu jest R410a 😀
@przemekprzybylek585 Жыл бұрын
Popieram i proszę dalej działać. Większość tu obecnych nie zna tematu od początku a komentuje, wjec proszę sie zapoznać
@ukasza608 Жыл бұрын
Witam Panowie. Czy uzasadnionym jest pociągnięcie rury PE32 w ziemi do studni głębinowej i z powrotem dla zapewnienia zasilania w wodę dla takiej pompy ciepła woda-woda? Czy wielkość strat ciepła na przesłanie wody ze studni do PC dyskwalifikuje takie rozwiązanie. Czy pobieranie i oddawanie wody do tego samego odwiertu DN100 przekłada się jakoś mocno negatywnie na temperature dolnego źródła ciepła?
@pawelkyz Жыл бұрын
Wszystko ok tylko nie moze do tej samej studni wracać
@tomaszstepien628 Жыл бұрын
Ja mam od studni do pompy pe32 w wykopie gł. 80cm, w otulinie, ok. 30metrów. Spokojnie daje radę. Woda musi być zrzucana do innej studni, oddalonej od tej pierwszej.
@ukasza608 Жыл бұрын
@@pawelkyz Dziękuję. Wydawało mi się, że u Pana był tylko jeden otwór w kotłowni, do którego powracała pobrana wcześniej woda.
@waldekb85492 жыл бұрын
Witam. Skąd masz dolne źródło o tak wysokiej temperaturze?
@wacawchudy19632 жыл бұрын
U mnie dolne źródło ma 4 st c
@adekjasinski66082 жыл бұрын
@@wacawchudy1963 lustro studni wychodzi w kotłowni, gdzie stale jest ciepło, nawet w zimę, może dlatego?
@wojas252 жыл бұрын
To jest genialne, myślełem o czymś takim bo mam taką działkę z ogromną studnią, ale nie wiedziałem czy to jest technicznie możliwe.
@sylwektokar4742 Жыл бұрын
Tylko że normalnie w studni jest 8°C a tu13,1 więc COP będzie dosyć różne
@stanislawbronis6790 Жыл бұрын
@@sylwektokar4742 I jeszcze musi być druga studnia zrzutowa oddalona dosyć sporo od pierwszej ale pewnie część się nabierze na 13stopni w studni a najprościej zmierzyć temp w studnii i mieć na uwadze że musi mieć sporą wydajność bo pompa musi mieć spory przepływ wody. Jest to trochę prostsza metoda niż odwierty ale nie sprawdzi się wszędzie i u każdego
@hublanek10 күн бұрын
@@stanislawbronis6790 nie musi być 13 stopni testowałem przy 8 i też działa bardzo dobrze
@Ari93102 жыл бұрын
Kurcze, super, na studnie bym nie wpadł. A co myślisz o panelach solarnych/słonecznych ale NIE fotowoltaicznych tylko tych czarnych wymiennikach ciepła. Takie coś w ilości chociażby jednej sztuki było by w stanie chociaż podbijać temperaturę w buforze wejściowym czy raczej nieopłacalne przez mróz na dworze i małą ilość słońca? Przez pozostałą część roku to bez problemu daje radę grzać bezpośrednio CWU a tu pytam konkretnie o zimę i pompę ciepła. Od osób które mają takie np. dwa panele wiem że nawet zimą CWU potrafi nie spaść poniżej 30C tylko że inaczej tą wodę wykorzystywać raz dziennie do prysznica a pewnie inaczej do pompy ciepła która cały czas tą wodą "obraca". Pozdrawiam i daję suba ;)
@ukaszw.54612 жыл бұрын
Za mała ilość wody względem potrzeb odbioru przez przepływ. Takich kolektorów musiałoby być bardzo dużo i musiałyby podgrzewać coś ala basen bardzo dobrze ocieplony, żeby nie było strat ciepła. Lepszym rozwiązaniem byłoby wykorzystanie ciepła odpadowego np. z dużej szklarni, pompę ciepła montujemy jedną stroną poza szklarnią a drugą po wewnętrznej stronie szklarni. Lub jeśli ktoś ma duży staw lub przepływającą rzekę, wrzucić w to długie odcinki rurek, które będą naszym tzw. dolnym źródłem.
@Ari93102 жыл бұрын
@@ukaszw.5461 No, tak właśnie myślałem, z jakiegoś powodu takiej opcji na YT jeszcze nie widziałem ;p (choć przyznam że nawet nie szukam; czysta ciekawość i algorytm mi podpowiadają czasami takie filmiki jak ten :D) Dziękuję bardzo za odpowiedź i pozdrawiam.
@muchachos2232 жыл бұрын
Witam mam staw w odległości 22 metrów od domu.Czyli nie muszę robić odwiertów do dolnego źródła sam staw wystarczy mimo że pływają ryby? dzięki
@ukaszw.54612 жыл бұрын
@@muchachos223 Ryby mogą zamarznąć, a staw musi być o odpowiednio dużej wielkości względem zapotrzebowania budynku na energię.
@Paweł_bień Жыл бұрын
A gdzie jest zrzut wody zimnej? Do tej samej studni czy do drugiej? Jak to jest rozwiązane?
@makrys13492 жыл бұрын
Paweł, może jakiś kontakt do siebie? Mam dużo pytań 🤔
@brado0469 Жыл бұрын
czyli rozumiem ze ma pan gruntowa pompe ciepla? nie powietrze powietrze? (dopiero poznaje zasade dzialania pomp ciepla,interesuje mnei to bo nie dlugo chce ja zalozyc))
@darolipi43272 жыл бұрын
👍 tak trzymać i się nie poddawać
@MrGaffke2 жыл бұрын
Prosto i na temat Pozdrawiam
@katmai77772 жыл бұрын
Jaki jest przepływ tej wody 13*C z dolnego źródła w trakcie pracy pompy? litry/godzinę? Nie ma tej informacji na filmie.
@makrys1349 Жыл бұрын
Z wcześniejszych filmów kojarzę, że około 6 l/h
@jacekpodsiado2356 Жыл бұрын
@@makrys1349 Jakie 6 litrów raczej kilka kubików na godzinę
@yuriitodorov40592 жыл бұрын
Super
@sirgiol2 жыл бұрын
Jakiej wielkości jest dolne źródło? tz. czy jesteś w stanie określić ilość wody w m3?
@siwy7551 Жыл бұрын
Przepływ wody 3m3 na godzine jest potrzebny, jak studnia Ci to da? U mnie żadna chyba że głębinowa.
@sirgiol Жыл бұрын
@@siwy7551 przepływ wody 3m3/h da ci zbiornik po pojemności 3m3. Mi chodziło o wielkość zbiornika (dolnego źródła, bo to nie musi być studnia, to może być np. staw z wężownicą na dnie) w znaczeniu pojemności cieplnej. Dla przykładu liczyłem dla mojego domu potrzebowałbym zbiornik 32m3 by po podgrzaniu go do 90C mieć ciepła na całą zimę tylko przepompowywując wodę przez układ rozprowadzenia.
@hublanek10 күн бұрын
@@sirgiol zakładając że będziesz puszczał na podłogówkę 28 st czyli do tej temp możesz wychłodzić zbiornik to w 32 m3 zagrzanych do 90 st masz niecałe 2000 kWh - tyle że w wersji bardzo optymistycznej taki zbiornik wychłodzi się samoistnie do 20 st pomimo najlepszej izolacji w max 15 dni
@pawegradzik8692 жыл бұрын
Pawle, przybliżysz temat dolnego źródła?
@arturk4192 жыл бұрын
Witam serdecznie, woda z ziemi ogrzewa pierwotną część wymiennika, a gdzie jest kierowana woda z wylotu pierwotnej części wymiennika? Spowrotem do ziemi?
@renatasmoczynska36102 жыл бұрын
Roman odpisał @sandraklepczynskia w ten sposób, cytuję : "Z tego co widziałem w poprzednich filmach to ma jeden odwiert - woda gruntowa miej więcej 3m pod ziemią , od posadzki piwnicy 1m., przerobiona jest wylewana na zewnątrz i przez ziemie wraca .... fajnie ale w moim przypadku mam wodę na 12m" koniec cytatu. Ja niestety filmu nie widziałam a teraz akurat skasowali mu hakerzy, ale może te filmy jeszcze uda się przywrócić. Czy odpowiedź Romana którą zacytowałam jest na temat i troszkę Ci pomogła bo jestem kobietą i nie bardzo się znam na pompach ciepła ponieważ mieszkam w bloku.
@egzotycznePodbeskidzie Жыл бұрын
Setki filmów z pomp ciepła, grzania piecem takim czy owakim,fotowoltanika jest niesamowita w połączeniu z tymi cackami prądowymi ,grzeje promiennikiem, jest super a w praktyce u kogokolwiek jestem z tymi urządzeniami to zimno w domu baa nawet ministranci co byli po kolędzie, młode chłopaki odrazu zauważyli, że zwykły piec na węgiel i ciepło w domu , odrazu wyprzedze pytania o cenę węgla, w tym roku 1200 zł cała zima będzie mnie kosztować po dofinansowaniu , dom dwu piętrowy a i jeszcze coś zostanie węgla 😉
@Gambler12152 жыл бұрын
........woda w jeziorze chyba za zimna ale i tak cieplejsza niz powietrze
@jedrek2612 жыл бұрын
Jezioro jest ok, +13 w studni to rzadki przypadek
@aleksanderkaminski49132 жыл бұрын
To jest dość wysoka temperatura wejściowa dla pompy ciepła, dla tego tak niskie zużycie prądu. Wiadomo że pompa ciepła wykorzystuje energię elektryczną dla transportu ciepła tylko nie dla produkcji jak w przypadku nagrzewnic oporowych. O inwertorowe ogrzewanie nie powiem, wiedziałem raz u klienta ale nie jestem w temacie)
@themkpi2 жыл бұрын
Czemu usuwasz komentarze ,zapytałem sie co robisz ze zuzytą woda -czy jest to obieg zamkniety .
@Bedziesz_Pan_Zadowolony2 жыл бұрын
Z tego co pamietam to rozsacza ja z powrotem do gleby , czyli tam z kad przyszla .
@pawegradzik869 Жыл бұрын
Gratuluję powrotu filmoteki 💪
@mikall8686862 жыл бұрын
Pobrane dla potomnych 💪
@krzymus64072 жыл бұрын
Skoro grzanie bufora jest realizowane z gorszym COP to jaki miał Pan cel we wstawieniu bufora jeżeli dobrze pamiętam 300 l. Przy tak dużym domu w całości z podłogówką wydaje się że nie powinno być problemu z taktowaniem pc?
@ggnagognagoma24622 жыл бұрын
wydłuża żywotność pompy ciepła i dolnego źródła .
@KrystianTimmler2 жыл бұрын
Bo jest przewymiarowana 🤔i nie ma gdzie oddać ciepła
@pawelkyz2 жыл бұрын
Mam sterowanie strefowe a pompa jest on/off więc muszę mieć bufor
@sniper100 Жыл бұрын
Jaki to jest ten viesiek? model?
@MichalK_ielektro Жыл бұрын
Cześć. Pewnie już padło to pytanie. Jaki to model pompy i ile kosztuje 😁 Trzymam kciuki w walce z skir...synsterm. Pozdrawiam
@MichalK_ielektro Жыл бұрын
Odpowiadam sobie samemu, to zwykla gruntówka. Dolne źródło ma 15 stopni??
@koper220219832 жыл бұрын
Jazda..👍
@wz702 жыл бұрын
3:40 ~2,3 kW pobór chwilowy jeśli przez całą dobę ma tak pobierać pompa to przez całą dobę wyjdzie 55 kWh x 0,80 zł = 44 zł na dobę Czy dobrze to obliczyłem?
@pawelkyz2 жыл бұрын
Źle. Pompa nie pracuje 24h. W zależności od zapotrzebowania na ciepło tj temp. Na zewnątrz teraz pracuje ok ok 6h na dobę
@Orgatechful2 жыл бұрын
Jaki to model pompy ciepła....?
@lukasz1982lukasz2 жыл бұрын
Witam interesuje mnie rodzaj pompy jaki pan ma żeby wykozyztac w ten sposób dolne źródło
@ricoszeregowy78172 жыл бұрын
Witam co to model urządzenia?
@krytek79 Жыл бұрын
Mam prosbe - możesz coś nagrać o swoim gwc jaki masz i wogole ? Zastanawiam się nad tym ale tylko jako rurowe wkopane na głębokość Ok 1.5m jako dwie rury po 50 metrów … pomiętam ze miałeś dobry uzysk ciepła z ziemi ..
@hublanek10 күн бұрын
On nie ma GWC
@Stormix872 жыл бұрын
Hej, Jestem na etapie zbierania informacji, czym grzać dom ktory zacznę budować za rok, i nie wiem jak od pobiera to ciepło ze studni? Wykopał dziurę i wpuścił tam jakieś rurki ? czy to jest bardzie to rozwiązanie co widziałem w necie, czyli poprostu wkopane ruryz jakimś płynem na głębokość powiedzmy 30 metrów ?
@hublanek10 күн бұрын
on po prostu pompuje wodę ze studni na wymiennik PC i potem zrzuca na zewnątrz
@jakubwojcik35602 жыл бұрын
Paweł ale tak dla słabszych, co jest tym dolnym źródłem? To jest sama woda z wodociągów? Czy odwierty z rurami z glikolem? Ja osobiście mam pompę powietrzną Panasonic T-Cup ale jestem bardzo ciekawy twojego rozwiązania. Pozdrawiam.
@MafiaMatiego12 жыл бұрын
Z usuniętych filmów piętami że Pan Paweł ma wykopana studnie i z niej pobiera wodę na cele grzewcze.
@jarekw.63022 жыл бұрын
Jest wkopana rura kanalizacyjna ok 3m, widocznie płytko jest już woda powierzchniowa.
@stanislawbronis6790 Жыл бұрын
Nie słyszałem żeby woda miała w studni 13 stopni chyba że nad wulkanem :)
@MichalK_ielektro Жыл бұрын
@@stanislawbronis6790 może w Toruniu. komentarz taktyczny
@stanislawbronis6790 Жыл бұрын
@@MichalK_ielektro U Ojca Dyrektora 😁
@marekkonieczny1656 Жыл бұрын
Interesuje mnie ile Cie to wszystko kosztowało, podaj koszta to będzie wiadomo czy się opłaca czy się przepłaca?
@hrabiajabol81352 жыл бұрын
Dawaj dalej...
@sandraklepczynska65142 жыл бұрын
Nie znam się na tym. Mogę zapytać ile odwiertów jest potrzebne i na jaką głębokość. Z góry dziękuję 🙂
@Roman1971Koronowo2 жыл бұрын
Z tego co widziałem w poprzednich filmach to ma jeden odwiert - woda gruntowa miej więcej 3m pod ziemią , od posadzki piwnicy 1m., przerobiona jest wylewana na zewnątrz i przez ziemie wraca .... fajnie ale w moim przypadku mam wodę na 12m😪
@muchachos2232 жыл бұрын
Czyli wygrani Ci którzy mają podmokły teren albo staw na działce mi to pasuję 👍
@Roman1971Koronowo2 жыл бұрын
@@muchachos223 ja mam studnie 12m jak się wk i będzie się opłacało to zamontuje obieg zamknięty.... na razie 2 klimy 3,5kw robią robotę 6 - 20kw doba na 120m2
@muchachos2232 жыл бұрын
No ja jadę na ekogroszku ale mam dosyć z resztą swoje lata ma dlatego staw u mnie chyba byłby dolnym źródłem
@Roman1971Koronowo2 жыл бұрын
@@muchachos223 Ja to zrobiłem to 2 lata temu z kopciucha typu SKI 24kw na klimy i jestem hepi. place tyle samo co za wegiel 3 lata tamu 1,5t Mam fotowoltaikę 10kwp.... Pamiętaj prąd będzie droższy.w 2024r.... Ale i tak ten system jest ciekawy...najbardziej ekonomiczny....
@kuba012918 күн бұрын
zatankuj do pompy propan będzie pracować na mniejszym ciśnieniu
@saren9845 Жыл бұрын
Pokaż tę studnię i jak ją zrobić , jaką pompę podpiąć , czy jakieś filtry? Bo trochę mi to wygląda jak byś chronił te wiadomości z jakiegoś powodu. Tyle ludzi o to prosi a Ty nic. Trochę jak byś sam te filmiki pousuwał i nie chciał pokazać .
@krystianszatan35162 жыл бұрын
Rozumiem, że sobie zrobiłeś sam pc i masz bardzo dobre dolne źródło. Za to w materiale mylisz jednostki pracy i mocy. To jest niedopuszczalne. Skończyłem oglądać w 4:20. Jednostka mocy kW, to nie to samo, co jednostka pracy wyrażana w kWh. Mylisz pojęcia, jednostki. Tego nie da się oglądać. Mam nadzieję, że poprawisz materiał, lub napiszesz sprostowanie. To co tutaj powiedziałeś, jest nieprawda.
@ekomechanik75562 жыл бұрын
Witam czyli PC powietrze woda z grzejnikami nie będzie wydajne to nie prawda u mnie jest i to bardzo wtedy gdy temperatura na zewnątrz jest w okolicach +15
@McArti02 жыл бұрын
A jak jest +20 to COP ogrzewania dochodzi do 1000
@wojas252 жыл бұрын
Ja w +15 wyłączam ogrzewanie...
@wojas252 жыл бұрын
Ja w +15 wyłączam ogrzewanie...
@pawep.6287 Жыл бұрын
W jaki sposób uzyskał Pan tak wysoką temperaturę na Dolnym źródle?
@sylwektokar4742 Жыл бұрын
Źródła geotermalne😁
@pawep.6287 Жыл бұрын
@@sylwektokar4742 dobre, ale bardziej podejrzewałem ciepłą wodę z elektrociepłowni 😉
@sylwektokar4742 Жыл бұрын
@@pawep.6287 😁
@bandito12341 Жыл бұрын
Bardzo dobre rozwiązanie, pod warunkiem że grunt jest bardzo przepuszczalny. Co do temperatury wody, to dziwne aby miała 13 stopni, zwykle ma 10-11 stopni.
@andrzej35112 жыл бұрын
Można info co to za PC?
@andrzejgowacki2371 Жыл бұрын
ile za te wszystkie wynalazki zapłaciłeś
@boguslawnowak7577 ай бұрын
Same problemy z takim rozwiązaniem. Woda wpadajaca do studni odbiorczej zażelazia i zakamienia te studnie i po pol roku jest niedrozna.
@RobertBeznazwiskaАй бұрын
Nic z tego. Wystarczy zrzut poniżej lustra wody. Bez uderzania wody w lustro nic się nie wytrąca. Cieszę się, że mogłem pomóc.
@TheSnowborder12 жыл бұрын
super, :) Pawel opisz jeszcze raz caly system ze schematam, prosze, czy masz jakies filtry w studni, itd, krok po kroku. Bede szedl w twoje slady, dzieki
@andrzejbarzenc85462 жыл бұрын
Witam,z chęcią podłączę się do dyskusji. Stoję przed wyborem źródła ciepła i nie będę ukrywał, że bardzo mnie interesuje Twoje rozwiązanie. Tak jak Pan powyżej poprosił bym o pomoc w zrealizowaniu takiego projektu. Oglądałem poprzednie materiały,ale niestety nie wszystkie.Widziałem też , że zrobili Ci wielkie świństwo z kanałem.Przykra sprawa. Nie martw się będzie ok. Robisz dobrą robotę. Takich ludzi nam potrzeba. Oby tak dalej. Pozdrawiam.
@piofra49552 жыл бұрын
Studnia, czyli to gruntowa pompa ciepla czy powietrzna ???
@darolipi43272 жыл бұрын
Jaka pompa wody daje radę pchać 2,3 m3/h ? I czy licznik liczy też zużycie energii dla tej pompy czy tylko podłączony pod PC
@OmegaMikePL2 жыл бұрын
We wcześniejszych materiałach autor opisał, że ze studni wodę pobiera pompa zamontowana w urządzeniu, a przez odpływ za syfonem woda spływa grawitacyjnie do ujścia wyprowadzonego poza domem.
@darolipi43272 жыл бұрын
@@OmegaMikePL czyli ten licznik liczy razem z tą głębinową i cyrkulacja ? Przydałoby się opisać jakie pompy są potrzebne i jakie wymienniki, może dało by się z mojej przeróbki powietrze/gaz/woda zrobić wymianę woda/gaz/woda. COP 2 przy mojej przeróbce nie spina się ekonomicznie
@kwestionariusz12 жыл бұрын
Zwykla pompka CO ma wydajnosc do 3,5m3/h wiec w czym problem
@darolipi43272 жыл бұрын
@@kwestionariusz1 u mnie przez wymiennik rura w rurze pompa cyrkulacyjna duża IBO goni max 1250L. Mam taki sam ciepłomierz
@hublanek10 күн бұрын
@@darolipi4327 nie ma głębinowej tylko obiegową i nie ma cyrkulacji
@clarkkent31082 жыл бұрын
A czy można zamiast tej studni gdzie jest woda taka naturalna, wkopać jakąś beczkę (beczki) i do tego podłączyć podobną pompę, będzie pod ziemią podobna temperatura 10-13 stopni. Czy będzie działać tak jak u Pana?
@MafiaMatiego12 жыл бұрын
Nie będzie działało, beczka to za mało. Jak by Pan zakopał 600 metrów rury PE40 i napełnił glikolem zrobionym na -15°c to już by działało. Dlaczego nie beczka? Bo liczy się stosunek ilości płynu do powierzchni ścian. A rura w tym wypadku wypada o niebo lepiej (ciepło odbieramy na powierzchni).
@stanst27552 жыл бұрын
zbiornik na szambo można tak zamrozić w niecały tydzień, musi być coś znacznie większego
@wpjariko Жыл бұрын
to się da ale beczka wielkości jeziora musi być :)
@italiaroma54022 жыл бұрын
Nie wiem czy to się sprawdzi ale chciałbym kiedyś spróbować uzyskać temperaturę wyjściową do pompy ciepła zanurzając Wężownica w szambie z tego co wiem szambo nawet w zimie ma temperatury 10° warto spróbować
@pawelkyz2 жыл бұрын
Sprawdzi się, tylko musisz mieć świadomość że z 1m³ wody ostudzenie o 1stopień to 1,16 kW, więc mając szambo 10 m³ o temperaturze 10 stopni, schładzając je awet o 9 stopni odbierzesz 104 kw ciepła. Wiec ciepła starczy na 1-4 dni zależy od domu , wiec szambo musiałbyś mieć pewnie zbierane z kilkudziesieciu domów:)
@lukaszart83702 жыл бұрын
dzięki;)
@sawomirkrzemien85202 жыл бұрын
Ok ja
@sebek6543210 Жыл бұрын
Po co ty tak klikasz ten wskaźnik mocy instalacji grzewczej? Przecież cały czas odczytujesz moc. Poza tym warto by było tak z parę minut od zmiany ustawień odczekać
@sawomirmocha33912 жыл бұрын
Czy autor wspomniał, iż aby używać wód gruntowych na potrzeby ogrzewania pompą ciepła należy otrzymać odpowiednie zezwolenie od wód polskich? W innym przypadku kara może skutecznie zniwelować wszystkie korzyści energetyczne. Pozwolenie nie jest wymagane, jeśli pobór wody nie przekracza 5m3 na dobę. Tutaj pompa przerzucam dużo, dużo więcej. Bardzo fajne rozwiązanie jednak całkowicie nielegalne.
@Mmaarrcciinn Жыл бұрын
Leć zgłosić....
@hublanek10 күн бұрын
nie czytasz dokładnie przepisów a to głupota - tam jest napisane średniorocznie 5m3/dobę czyli 1825m3 w roku a że pobór wody ma przez 5m-cy a nie 12 to wychodzi mu 12m3 na dobę
@damian35232 жыл бұрын
To jest pompa gruntowa czy powietrzna?
@lukasz3329 Жыл бұрын
Prosze wrzucic filmik z montażu albo chociaż opisać jak takie ogrzewanie zrobic krok po kroku. Dziekuje
@keramk.83312 жыл бұрын
TAk ciekawe co to za studnia. Głębinowa ? jakaś specjalna ? bo odradzają stosowanie studni jako tego dolnego źródła.
@krzychaczu2 жыл бұрын
Ciekawe, ale niestety pomimo tytułu nie wyjaśnił pan zasady działania ani kosztów. Może pan opowiedzieć o źródle ciepła, o pompie, wielkości domu itp?
@TheFasol522 жыл бұрын
Generalnie klucz w tym aby dolne zrodlo mialo jak najwiecej stopni. Ty masz dziure w domu z wysokim lustrem gdzie nie jest wychladzana czynnikiem zewnetrznym bynajmniej od gory, czyli czynnik w dziurze na zewnatrz bedzie chlodniejszy. Rozwiazanie nie jest dla wszystkich a szkoda;)
@siwy7551 Жыл бұрын
Ta jaka studnia w zimie daje 13 stopni w dodatku 3m3 na h wydajności
@hublanek10 күн бұрын
@@siwy7551 moja daje 11 stopni przy wydajności do 18m3/h
@mecenasonoffgrid Жыл бұрын
Porysujesz wyświetlacz !!! 🤣🤣🤣ile poszło prądu od początku listopada. ??
@pawelkyz Жыл бұрын
Za listopad nie sprawdzałem , id ostatniego filmu do wczoraj 516 Kw
@mecenasonoffgrid Жыл бұрын
@@pawelkyz u mnie chinka powietrze woda za listopada na razie 300kwh z hamiem jeszcze doleci conieco
@przemogoli8811 Жыл бұрын
Halo Paweł gdzie Ty się podziewasz
@maczosa2 жыл бұрын
Proszę o kontakt w Pańskiej sprawie mail na moim profilu. Mam kilka filmików Pańskich zgrałem dla siebie.
@ryszardryszard1671 Жыл бұрын
Ale REWELACJA? Wiadomo , że gruntowe pompy ciepła maja COP od 5 w góre... Ale koszty wykonania poboru i zdania wody do gruntu? Nie mozna tylko pompować wodę i wylewac do kanalizacji. Wiadomo dlaczego.. poza osuszaniem.
@marcinorlowski7846 Жыл бұрын
dzien dobry, zrobi mi pan taką kotłownię? zapraszam
@ksmpl2023 Жыл бұрын
Nie każdy ma wodę gruntową tak wysoko. U mnie wody gruntowe zaczynają się kilkanaście metrów pod ziemią...
@ksmpl2023 Жыл бұрын
A gdyby tak umieścić taki wymiennik w eko-oczyszczalni przydomowej ;-)
@hublanek10 күн бұрын
w 24h będzie zamarznięta
@sadowskiukasz177 Жыл бұрын
Nie wiem co nadzwyczajnego jest w tej konstrukcji? Przecież są firmy, które dopuszczają taki montaż PC tak jak pan to zrobił. Np Stiebel-Eltron ma moduł do dolnego źródła, który pozwala właśnie na takie pozyskiwanie energii i to całkiem legalnie, z gwarancją itd. Nic nadzwyczajnego.
@malykm07 Жыл бұрын
Gdzie pan się podziewa czemu filmów brak
@koperz123442 жыл бұрын
Komentarz dla zasięgu
@martakowalska6559 Жыл бұрын
❤️
@wegenarodowy91292 жыл бұрын
zobaczcie te filmiki .... a od ..... znacznie więcej podobnych ...... 1 - kzbin.info/www/bejne/g6atYWWwf9SebNU .. 2- kzbin.info/www/bejne/pae2gZ5_mK99es0
@maciejziemniakowski2562 жыл бұрын
Działamy
@siwy7551 Жыл бұрын
Nie 14 kilo wato godziny lecz 14 kilo watów bo to jest chwilowa moc, jak sam twierdzisz a 1 kilo warto godzina to jest jednostka pracy czyli grzałka 500w pracuje przez 2 godziny to jest 1kWh pisze Ci to gość który nie cierpiał fizyki w szkole.