Zivot za zdi a Hovory o dusi...moc dekuji za Vasi fantastickou praci a za to, ze me provazite po me ceste sebepoznani. Jsem za to ohrome vdecna ❤🔥
@ZIVOTZAZDI Жыл бұрын
Děkujeme za Vaše slova 💚.
@pandyplysove4690 Жыл бұрын
Jéééé ❣️DĚKUJU MOC❣️❣️❣️👍👍👍Tolik mě potěšila Vaše zpráva 👏👏👏,léčivá povzbuzující odpověď v pravý čas ⏰❣️❣️❣️👏👏👏DĚKUJU MILIÓNKRÁT,duševní přátelé. Těším se na další a další videa plná užitečných informací a prožitých zkušeností,ze kterých se dá čerpat a vzdělávat se psychicky tím správným směrem a podělit se tak o dojmy,o všechno to,co je pro nás jiné,inspirující a motivující nebát se být sám/sama sebó. Pokračujte ve vaší úžasné práci.Moc si Vás za to vážím👍👍👍❣️🐼🐼🩵🚑🩵
@nadahavlikova7022 Жыл бұрын
Mě velmi uklidní a dělá mi dobře ,když se sprchuji horkou vodou. Cítím se pak uvolněná , čistá a lehčí a odcházím s pozitivním a dobrým naladěním v mysli. Jím všechno na co mám chuť a co mi nedělá zle v žaludku . To mi samo tělo řekne. Sladký miluju a měla bych stres z toho , kdybych stále myslela na to co si mám dovolit jíst a co si zakázat. Kdybych si vybírala co musím nakoupit , abych jedla jako zdravě a zakazovala si jíst to ,co jako škodí , dělala bych si tím jen starosti kolem jídla a kradla si tím volný čas.Starší člověk skoro vůbec nepotřebuje jíst a to málo co sní ho nezabije. Pokud nemá cukrovku .. Možná hodně lidí trpí poruchami , protože jim chybí jejich vlastní čas a vnímání jen krásy z toho ,že tu jsou. Místo toho se stále za něčím honí , vše mají podle rozvrhu a předpisu , žijí s nevyhovujícími lidmi , kteří jim tím pádem také kradou jejich čas a oni se od nich netrhnou. Spousta lidí si to dělá sama. Lituji jen těch ,kteří jako malé děti nějakým způsobem trpěly, protože tam neměly na výběr ,nerozhodují se za sebe ,nemohou odejít , což ale může každý už od 18ti let udělat. Moc dobře je ,že jste tu pro ně a že se doba tak vyvíjí, protože za mých mladých časů , když jsem měla problémového syna ,nebylo se vcelku na koho obrátit.
@SimonaSta-st9lq11 ай бұрын
Super, nejlepší.
@pannikdo53369 ай бұрын
Tak… po 3 letech jsem tu zase😂😢😢 No nic, už jsem se z toho dostal jednou, půjde to i podruhé. Přeji všem štěstí na jejich cestě a mně ho přejte též.
@berlicaboldiova98696 ай бұрын
Ste skvelí. Ďakujem Pozdravujem z Banskej Bystrici.
@ZIVOTZAZDI6 ай бұрын
Děkujeme a zdravíme z Prahy!
@lenny96764 жыл бұрын
Děkuji, díky Vašemu cyklu jsem začal řešit svůj dlouhodobý problém.
@ZIVOTZAZDI4 жыл бұрын
Děkujeme za zpětnou vazbu. A ať je Vám brzy lépe.
@katkalukaskovaful Жыл бұрын
Naprosto lidsky a profesionálně natočeno. Moc děkuji ❤ jste všichni úžasní. Kéž by toto chápali i ostatní. Pracuji jako zdravotník a když např. slyším jak paní doktorka z ARA těsně před uspáním pacienta říká ... kolik vážíte a proč !!! Víte, že umřete atd. Tak je mi z toho úzko taky. Komunikace by měla být základ ... bohužel tomu tak ještě zdaleka není. Ano vše je v hlavě ... ale současná komunikace to neulehčuje.
@ZIVOTZAZDI Жыл бұрын
Stačí se podívat na věc zcela pragmaticky. Při aplikaci trochy znalostí a dovedností z psychologie by si zdravotníci ušetřili čas a získali dobrý pocit, kterého se jim nejen pod časovým tlakem tolik nedostává. A naopak Ti z nás, kteří trpí úzkostmi, by získali větší důvěru v ošetřující personál, počínaje řidičem vozu rychlé zdravotnické pomoci a konče lékařem na UP. A hlavně pocit bezpečí, který je pro nás klíčový. Děkujeme za milá slova a zpětnou vazbu.
@josefjindra13822 жыл бұрын
to nejlepší a nejobsáhlejší, co jsem na toto téma slyšel. A to s touto diagnozou bojuji přes 30 let. Děkuji... pokud bych sám mohl svými osobnímu zkušenostmi ostatním pomoci, jsem k dispozici
@ZIVOTZAZDI2 жыл бұрын
Děkujeme! A budeme rádi, když se nám ozvete na e-mail info@arsanima.cz.
@tomaslhotsky79692 жыл бұрын
Dobrý den jak mi můžete pomoct léky nepomáhají moc a ego řve na poplach
@nikolvisicova9502 Жыл бұрын
Jak to ovlivní nárok na řidičský průkaz?
@hanasebel4214 Жыл бұрын
Dobrý den, měla bych zájem o konzultaci s Vámi.
@marekgabrhel8024 Жыл бұрын
dobrý deň pisali ste že sa viete podeliť o skúsenosti s panickou poruchou. ešte sa Vam dá pokecať? Ďakujem
@adrinkalapasata77212 жыл бұрын
Dekuji vam za tento kanal, uklidnuje me ze nejsem sama a opravdu muze byt psychika propojena s telem. me trapi zvraceni spojene s ataky, co se ve 4 rano vzbudim, uz snad 3 roky a az nedavno jsem si priznala ze si toho hrozne nakladam.
@pethu8500 Жыл бұрын
Moc děkují.
@jvmila1002 жыл бұрын
poslouchani Vaseho skveleho programu mi nesmirne pomaha prekonvat uzkostne stavy - az hnusne tezke znicujici nezvladatelne panicke attacks- dekuji Mila 🙏💕👍
@ZIVOTZAZDI2 жыл бұрын
Děkujeme Vám za pozitivní zpětnou vazbu. Pokud budete chtít, můžete nám napsat na info@arsanima.cz a zašleme Vám ještě doplňující materiály ke zvládání panik.
@janzizka95333 жыл бұрын
Ahoj trpěl jsem atakama a úzkostma asi rok. Hrozné stavy, dostal jsem se na psyciatrii k panu doktoru Cimickému (super pohodář). Dal mi slabší léky elicea 5mg ty jsem bral cca půl roku. Pan doktor mě vysvětloval že je to vše v hlavě. Po půl roce jsem přestal chodit na sezení, postupně jsem vysadil léky a už jsem 4 roky uplně v klidu žádná ataka nic :-) Všem přeji hodně štěstí a zdraví, brzy to přejde u někoho dříve a u někoho později. Jo a jinak dávám like a odběr jste skvělej kanál
@santorioj70464 жыл бұрын
Zdravím všechny, kteří se perou s nějakou poruchou. Bohužel mám špatné zprávy, zas jsem to vzdal. Klasická rovnice 1odborník + 1 můj špatný den = vyhození z ordinace. Vím že se tu navzájem podporujete, ale občas je třeba přiznat. Už mne ta válka nebaví každému pořád dokola říkat jak se cítíte a jak vám to brání být součástí společnosti, která to nikdy nepochopí jak se cítíte. Jak se říká zítra je další den a další šance na hledání pomoci. Držím Vám palce a držte je i mně:)) Ať máme sílu vyjít zítra ven.
@martinkanis13506 ай бұрын
Drž se
@petravazanska57073 ай бұрын
Vykašlatete se na to, to že je někdo tzv odborník, neznamená že není vůl! Prošla jsem si už vším možným co se paniky týče, deprese, asperger, všichni vám něco tvrdí pořád jak má jednou člověk takové problémy musí se s tím smířit nedá se nic dělat...ale ty ataky jsou hrozné mám pocit že mi to odrovnalo břicho a nervy
@riariask4 жыл бұрын
Ste uzasni,vdaka za tento kanal,za kazdy jeden diel.
@ZIVOTZAZDI4 жыл бұрын
Moc Vám děkujeme!
@stepanrimal68894 жыл бұрын
Dvě a třičtvrtě hodiny! Wow. To co na KZbin vytváříte je skvělý. Prosím pokračujte.
@ZIVOTZAZDI4 жыл бұрын
Moc Vám děkujeme za zpětnou vazbu! Budeme se snažit pokračovat dál, jen výroba každého jednotlivého dílu trvá pokaždé trochu déle. Mějte se hezky a ještě jednou díky!
@petruvovamona4 жыл бұрын
Děkuji za tento díl , trpím tím již léta
@mathesik2 жыл бұрын
Videa na Vašem kanálu a moudří, zkušení lidé v nich vystupující, fungují kromě množství dalších skvělých efektů mnohem lépe než si zobnout nějaký benzáče. Děkuju moc, upřímně. Díky Vám vím že že to budu řešit a že je možný to řešit. Klobouk dolů!
@ZIVOTZAZDI2 жыл бұрын
Děkujeme upřímně též!
@blahoslavaforstova39942 жыл бұрын
Děkuji za skvěle sestavený pořad, pomáhá♥
@pavolbodo82272 жыл бұрын
je to absolutne úžasne pravdivé,moc ďakujem.
@mariansafo67923 жыл бұрын
díky za infomácie, pomohli ste mi, super robota, veľa zdravia všetkým, vďaka
@ZIVOTZAZDI3 жыл бұрын
Děkujeme 💚!
@nnbgdghf4 жыл бұрын
Nechcem sa opakovať, ale veľmi veľmi dobrà a prospešnà pràca. Ďakujem.
@ZIVOTZAZDI4 жыл бұрын
Takové opakovaní neomrzí, naopak nás vede k práci na dalších dílech. Moc Vám děkujeme.
@sovkova2 жыл бұрын
Děkuji🎉
@libertas6623 жыл бұрын
Velmi přínosné. Díky.
@ZIVOTZAZDI3 жыл бұрын
Děkujeme!
@misadankova4 жыл бұрын
Děkuji za úžasný obsah!! Je vidět vaše obrovská profesionalita, pokora a úcta ke klientovi, naděje a víra v život. Jste úžasní všichni, paní Dagmar Jančová je můj největší favorit. Už stačí jen poslouchat její hlas a je mi báječně. Děkuji a budu sdílet, protože je co:):)
@ZIVOTZAZDI4 жыл бұрын
Moc Vám děkujeme!
@iwusiwus90204 жыл бұрын
Jste borci největší! Respekt!🙏🙏👌
@PetraDiabelkova-py3xy7 ай бұрын
Ďakujem super informácie 🙏🙏učíte pomôžu....
@nikepilkova35244 жыл бұрын
Našla jsem pomoc.. Změnu začínám od zítra. Děkuji moc. Velmi poučné.
@gabrielastepankova27954 жыл бұрын
Držím palce já už se léčím s úzkostí atakama od září, jinak mě ty ataky a úzkost postihla z ničeho nic v dubnu
@vladkaklvanova99843 жыл бұрын
Také děkuji. Je to naučné a lidem s těmito problémy to moc pomůže.
@danavybihalova67464 жыл бұрын
Děkuji mnohokrát za toto úžasné video !! Je pro mě velikým pomocníkem , jelikož je mě toto téma velmi blízké. Přeji vám vše dobré a těším se na další video :-)
@ZIVOTZAZDI4 жыл бұрын
Moc Vám děkujeme za zpětnou vazbu!
@leaferda19048 ай бұрын
Dobry den všem . 🍀🙂Tenhle problém jsem měla po první operaci páteře po vysazení léků . Tenkrát mi ani nikdo neřekl jak je to dlouhodobym užívání opiátů. V mém okolí mi nepomáhaly a vyhazovali mne takže jsem skončila spatne, a s depresemi . mame vetsinpu nizky inv.d.,pomohli mi pratele z ulice , nasla jsem si praci, brigadu , par let v pohode az na bolesti zad a lezi nervu koncetin . Ted mam po 2.operaci patere, mívám opět úzkost i paniku, ne často , mam nastoupit předčasně zpět do prace , musím to zvládnout , ale nechci úkor zdraví . Diky vaším přednáškám se možná nebudu vyhýbat všem psychiatrickym lékům , upřímně z nich mam obavy . Bylo by fajn i informovat nemocné o účincích , navykovost , a jak přesně fungují , zda je možné vysadit z dne na den a co ae deje po dlouhodobém užívání. Co je větší riziko , abychom si mohli vybrat, protože se lišíme Dotaz: Je možné si vybrat misto antidepresiv, pregabalginu , lexaurinu apod.napr. marihuanu ? Jestli ne , tak proč? ( ze svych zkusenosti vim , že mě pomohla i vyabstinovat zavislot na lecich doma i pomaha na bolesti ). ❤ Dekujeme za detailní informace.
@ZIVOTZAZDI8 ай бұрын
Dobrý den, jak asi víte, užívání tzv. léčebného konopí na lékařský předpis u nás funguje již několik let. Konopí je využíváno především k léčbě chronických bolestí a zánětlivých onemocnění. Tudíž konopí není, a to nejen u nás, indikováno k léčbě úzkostných poruch. Mezi odborníky dosud nepanuje v této oblasti shoda a otázka, zda kanabis lidem s úzkostmi více pomáhá nebo škodí, zůstává otevřená. O působení THC v našem organismu můžete na internetu najít řadu zajímavých textů. Chceme ale upozornit na fakt, že je naprosto zásadní chybou považovat konopí automaticky za lék na úzkostné stavy jen proto, že některým lidem mohlo pomoci úzkosti zmírnit. Vyšší obsah THC v rostlině může panické ataky naopak prohloubit a výrazně zhoršit, nebo vyvolat další silně negativní stavy, jako derealizaci atd. Nemluvě o tom, že lékař, a nikoliv náš pocit či dojem, by měl být tím, kdo navrhuje terapii a určuje přesné dávkování.
@ivanavastakova86274 жыл бұрын
Dekuji!
@zuzannahumel96544 жыл бұрын
Děkuju
@karelcsoka36543 жыл бұрын
Ahoj trpím tím už 4 roky byly časy kdy bylo opravdu dobře, ale poslední dobou mám opravdu dost hnusně stavy, jsou šílený, mám pocit že umřu, nechci se tady vykecavat ale pokud by se někdo našel do by si chtěl semnou o tom popovídat tak to uvítám 😊
@porterporter8983 жыл бұрын
Tiež tým trpim
@Dollsclan3 жыл бұрын
Mám to taky , napiš
@tereziesojdrova43454 жыл бұрын
moc Vám i Vašemu týmu děkuji za skvěle zpracované video. Podilite se vyznamnym zpusobem na destigmatizaci dusevnich onemocneni, ktere jsou v cr bohuzel stale brany jako neco min nez fyzicke onemocneni. Taky mám tuto uzkostnou poruchu, nejtezsi je, ze i kdyz vim, ze ji mam ,tak v moment kdy se rozbehne mne to nedojde a myslim si ze je to zase neco fyzickeho :-D je to proste zradne. Ale nesmime to vzdat! :-)
@ZIVOTZAZDI4 жыл бұрын
Moc Vám děkujeme za přízeň a pozitivní zpětnou vazbu. Přesně jak píšete, je třeba se nevzdávat! :-).
@tereziesojdrova43454 жыл бұрын
@@ZIVOTZAZDI bylo by super natocit video, jak zvladat tuto tezkou situaci, nepodlehat tlaku a strachům, myslim, ze pro uzkostne jedince je mnohem narocnejsi prochazet touto dobou, casto se nechaji uveznit ve sve hlave katastrofickymi scenari ,znam to moc dobre :-D :-)
@marketskrabkova39934 жыл бұрын
Moc diky za tento dil. Presne to jsem dnes potřebovala. Pres deset let se potykam s PP. Posledni dva roky jsem mela klid a byla bez medikace. Pred mesicem jsem prodelala Covid 19 a od te doby se to zacina vracet. Myslela jsem, ze to zvladnu sama, ale po sobotním ataku vim, ze uz ten mozek neokecam.
@tereza70724 жыл бұрын
Dobrý den, udělejte prosím díl i o sebepoškozování děkuji za odpověď
@ZIVOTZAZDI4 жыл бұрын
Dobrý den, samostatný díl o sebepoškozování zatím nechystáme. Nyní máme rozpracované díly o sociální fobii a OCD a k dokončení cyklu máme ještě opravdu hodně předem naplánované práce.
@tereza70724 жыл бұрын
@@ZIVOTZAZDI Chápu děkuji za odpověď
@andreavitkova45093 жыл бұрын
U mě se tyto pocity zhoršují když nemám zrovna nic na práci, o víkendech, volnech... Když se snažím vystoupit ze své komfortní zóny (trpím závislou poruchou osobnosti), udělat něco z čeho mám strach, tak taky.
@jozefrac47002 жыл бұрын
Presne aj ja to tak.mam ..do.toho silne depky ..to.je na nevydrzanie .
@michaler67834 жыл бұрын
suprove dily kazdy dil drahokam
@ZIVOTZAZDI4 жыл бұрын
Děkujeme za podporu!
@SarkaHebesova7 ай бұрын
Ahoj skoro pokaždé slyším probudí se v noci,mě se to stává před spaním ataka jakto 😓
@beatatothova68563 жыл бұрын
Je mi to veľmi ľúto, toto všetko mam ,ale snažím sa stoho dostať, lieky sa snažím brať na bilinej báze a na spanie si už nedávam lieky a radšej počúvam hudbu na spanie, zatiaľ mi to pomáha,občas ale sa bojím dopredu že čo ak v noci vstanem....
@ZIVOTZAZDI3 жыл бұрын
Je dobré začít přemýšlet o psychoterapii a stav alespoň konzultovat s psychiatrem.
@sklarius34843 жыл бұрын
Potřebují se zeptat. Mám problém s úzkosti. Nemohu vyjít ven, přijde na mě naval strachu tlaků, a je mi na omdleti. Myslím si ze jsem s úzkosti v nejhorším stádiu, je to ještě léčitelné? Co dělat když psychoterapie je v této době zavřena? Děkuji za video
@ZIVOTZAZDI3 жыл бұрын
Pracovat lze i s velmi těžkými úzkostmi, neboť existuje jak pestrá škála antidepresiv a anxiolytik, tak i psychoterapií. Psychoterapie by měla být nyní dostupná minimálně v on-line podobě. Rozhodně se spojte s nejblíže ordinujícím psychiatrem a zkuste se obrátit i na praktického lékaře, a začněte situaci řešit. Praktický lékař také může předepisovat lehčí antidepresiva, pomoci radou apod.
@danielajackson62194 жыл бұрын
Mam velkou radost, ze jste se pustil do osvety u nas v Ceske republice. Mam osobni zkusenost s panickou poruchou a zazila jsem pomoc ve Velke Britanii, kde jsem zila a take u nas zde v CR, kde ted ziji. Bohuzel u nas v CR je situace velice spatna, co se tyce kvalitnich informaci...Proto Vam moc fandim a rada i s osvetou pomohu. Preji hodne sil.
@ZIVOTZAZDI4 жыл бұрын
Moc Vám děkujeme za pozitivní zpětnou vazbu. Budeme rádi, pokud se nám ozvete (info@arsanima.cz). Mějte se pěkně!
@h.a.s.422 жыл бұрын
Ano, naprosto souhlasim. Cesta je opravdu naucit se anglicky a zacit studovat cizi odbornou literaturu venujici se complex PTSD, narcissistic abuse, inner child healing, somatic psychotherapy. S panickou poruchou jde o pocit nebezpeci, ktery prameni z nahromadenych strachu a neustaleho nabouravani emocniho Nebo/a fyzickeho prostoru. Da se to celkem uspesne resit pres praci s telem. Pres hlavu se to neda uplne vyresit. Je potreba zapojit telo, dech, imaginaci. Treba takova yin joga je vynikajici na to zlepsit pocit diskomfortu (bolesti) a rozsiruje tu comfort zone a uci Nas byt v tele. Panicke poruchy jsou casto zapricinene odseknutim tela od hlavy a jeho odmitnutim PAC skrze telo se ta bolest a strach pocitovali. Je potreba se navratit zpet k telu.
@ivanabanavi3676 Жыл бұрын
@@h.a.s.42 Ďakujem za zdielanú úvahu, takto som vysvetlenie panickej poruchy este nepočula, no dáva mi to logiku a viem teraz načítať a pochopiť synov stav ...
@michaelasykorova11714 жыл бұрын
Tak ten popis me dostal. Začala jsem je mít s příchodem korony. A nevěděla jsem, co se děje. Myslela jsem, ze umírám a ze jsem to určitě chytla. Najednou v noci jsem se probudila a záchvat. Teď už jak se uvolňuji opatření, tak se to zlepšuje.
@ZIVOTZAZDI4 жыл бұрын
Důležité je, aby se Vám paniky nevracely, resp. Vám déle nezhoršovaly kvalitu života. Jinak určitě vyhledejte odbornou pomoc. To podstatné je ale řečeno ve videu, tak ať je Vám brzy dobře!
@michaelasykorova11714 жыл бұрын
ŽIVOT ZA ZDÍ Já jsem jakoby procitla a uvědomila si smrtelnost. S celým se tím srovnavam. S tou konecnosti, smyslem života. Jak kdybych doteď byla v bublině. Vím, ze to nesmí zhoršovat kvalitu života. Já jsem taky měla v životě narcistickeho manipulátora, takže to bude chvíli trvat než se to urovna. Terapeutku mám.
@danahiclovad.hiclova90054 жыл бұрын
Člověk má za úkol porozumět hlubším příčinám, které vychází z našich konkrétních vrozených vzorců chování. Bez tohoto porozumění je to daleko těžší. A panika a panická úzkost je emoce, která není definovaná u každého, mívá ji člověk, který ji má zapsanou ve své čitelné genetice - archetypech.
@janagr78632 жыл бұрын
Ten mladý lekár, vynikajúca prednáška. Aj ostatné prednášky sú super.
@Pavel_Franta2 жыл бұрын
souhlasim. Jako zdatny googler uz jsem slysel a cetl ledacos, ale zustalo ve mne jak rikal ze kdyz nema v poradku sve 4 pilire (pohyb, strava, socializace a psychohygiena) tak ze uzkostnym myslenam ani nevenuje pozornost, protoze je logicke ze se neciti optimalne, kdyz je zanedbany. A dava to smysl. Prirozene motivujici i ulevujici mechanismus.
@ThePOPONA1003 жыл бұрын
Panický ataky mám od 9.třídy (teď je mi 21) a začal jsem to řešit až teď (bohužel).Ze začátku to bylo opravdu občas,potom jsem na střední začal hulit trávu a hulil skoro celej druhák.O prázdniny před třeťákem jsem to ale přehnal a panická ataka mi začala v tom stavu kdy má člověk vlastně ještě zvýšený tep od té marihuany.Od tý doby jsem se trávy ani nedotkl ale to léto jsem to měl vlastně strašně hodně,plus do toho deprese.Potom to nějak odeznělo a tohle léto (asi kvůli stresu z práce) se mi to vrátilo a bylo to skoro každý den.Do toho si myslím že mám i agorafobii,na to se musím ještě zeptat psychiatričky protože mě rozruší i normální fyzický projevy jako je třeba zvýšený tep při běhu apod...pravé kvůli tomu že mi to začalo dost zasahovat do života jsem s tím začal něco dělat ale je to teprve chvíle.Paní doktorka mi řekla že to bez léků nepůjde,beru antidepresiva (remood) a prvních pár dní to bylo peklo,teď se to trochu zlepšilo.Jsem zvědavý co bude dál.Chci žít zas normálně....býval jsem bláznivý,plný energie,dost veselá osoba.Tahle nemoc mě dost změnila.Jediný plus který jí přisuzuju je to že jsem přestal pít (ani predtim jsem moc Nepil ale občas jsem se opít dokázal),přestal jsem hulit a přestal jsem kouřit.Taky se snažím jist trochu víc zdravě a netláskat se jen blbostma. Co mě hodně štve je věčný motání hlavy....snad se to zlepší všechno .
@ZIVOTZAZDI3 жыл бұрын
Výhodou je, že jste na dobré cestě, protože máte psychiatrickou péči a k tomu se staráte o své tělesné zdraví, což je obrovské plus. Pokud Vám to umožní situace a bydlíte-li ve větším městě, nebo alespoň v rozumné vzdálenosti od něj, pak zkuste zapřemýšlet nad psychoterapií. Paní doktorka by Vám v tom mohla pomoci. Jinak agorafobie nesouvisí s obavami z různých tělesných projevů jako je "bušení srdce", což je doprovodný jev mnoha úzkostných poruch. Agorafobie je strachem z velkých, otevřených prostor, a projevuje se strachem až panikou z cestování městskou hromadnou dopravou, vlakem, letadlem, ale také pohybem po městě. Někdy končí izolací v domácím prostředí. Držíme Vám palce. Jdete na to dobře. :-)
@ThePOPONA1003 жыл бұрын
@@ZIVOTZAZDI Děkuji za podporu,jsem z Chomutova ale dojíždim za paní doktorkou do Kadaně.A pravé v nějaký brožuře jsem četl že agorafobie je i ten strach z tělesných projevů.Pokud ne tak nevím co to je za fobii nebo jinou věc 😅 ale fakt jsem vyšel schody nebo něco podobnýho,rozbušilo se mi srdce a už jsem samozrejmne měl v hlavě tu panickou ataku a rozjelo se mi to.A taky jsem četl že to je strach z toho pokud v blízkosti není lékařská péče.
@ZIVOTZAZDI3 жыл бұрын
@@ThePOPONA100 K agorafobii. Podle MKN 10 (Mezinárodní klasifikace nemocí) je agorafobie charakterizována takto: "Poměrně dobře definovaný soubor fobií‚ zahrnujících strach z opuštění domova; vstupu do obchodů‚ zástupů lidí a na veřejná prostranství; nebo cestovat sám ve vlaku‚ autobusu nebo letadle. Panická porucha je častá při minulých i přítomných epizodách. Depresivní a obsedantní symptomy a sociální fobie jsou také běžně přítomny jako podružné rysy. Vyhýbání se fobickým situacím je častým rysem současných i minulých epizod a někteří agorafobici prožívají jen málo úzkosti‚ protože jsou schopni se vyhnout svým fobickým situacím." Mimo agorafobie existují desítky (možná více) specifických fobií, které se dají na internetu dobře dohledat. Některé bývají vyloženě raritní a nezpůsobují člověku větší problémy, protože se s obávanými situacemi, jevy, věcmi či zvířaty setkává spíše výjimečně. Obavy z nepříjemných tělesných projevů patří nejčastěji k panické poruše. Následovat může strach z opakování panické ataky (obavy ze smrti, ztráty kontroly, infarktu, mozkové mrtvice) nebo přímo z určitého onemocnění či akutního stavu. Ale tyto obavy často (ne vždy!) bývají spojeny s celou škálou dalších úzkostných poruch. Jelikož není nikdo z nás psychiatr ani klinický psycholog, ale jsme lidmi se zkušeností s úzkostnými poruchami a depresí, doporučujeme se doptat odborníka. "Sebediagnostika" nevede k ničemu dobrému a je lepší konzultovat s lékařem, který navíc zná Váš zdravotní stav. K celkovému porozumění tomu, co se s námi děje a proč (pokud jsme po tělesné stránce dobře vyšetřeni!), je výborná psychoterapie. Držíme palce!
@marekpalcinsky68422 ай бұрын
❤
@goodangelforpeopleandanima57414 жыл бұрын
Vynikající projekt pro širokou veřejnost. Mnozí - laici v oblasti psychiatrie (psychologie) získají vysvětlení a pochopí mnohé.... (jejich lékaři na ně často nemají čas)
@ZIVOTZAZDI4 жыл бұрын
Děkujeme!
@siren92454 жыл бұрын
ano s bagatelizovanim jsem se setkala. Jsem mladá, tak to zvládnu ne? Dali mi tabletku, a šup se mnou před nemocnicí a zavolej si odvoz. Ano toť realita. Už nikdy RZ volat nebudu. Připadala jsem si jako blázen, že si vymýšlím. Byla to moje první ataka...
@luciefiserova17663 жыл бұрын
Vezli mě 2x z práce (tu už jsem po 13 letech změnila), v nemocnici se o mě postarali. Stav se uklidnil a jak se dostanete domu už ale nikoho nezajímá 😁 Potřetí jsem nechtěla otravovat, tak mě vezl do nemocnice partner. Noční služby jsou pro "doktory" vopruz a velice okatě vám to dají najevo. Člověk si připadá jako blázen a otravný hmyz k tomu. Taky už tam nechci🙏🙌
@SuperSpalax4 жыл бұрын
Ja měl průběh života v celku v klidu ... pak mě bylo 20let a začal sem mit tohle poprve me odvezli a když sem viděl jak se doktoři primáři hádají co mi vlastně je tak sem podepsal reverz a rikal sem batovka ve Zlíně je klasika .... jeden to je astma a druhý nee to je od zad ... ja než se mi rozjede panika tak musim v puse mit bonbon abych neměl sucho v kruku protože pak nedokazu polknout ani .... ja nevim nikdy sem se toho nezbavil a život mám úplně v mizerných hodnotách ... nejhorší je si brát neurol to je oblbovak a lidi nikdy to neberte !!! Jestli to nechcete šmelit
@ZIVOTZAZDI4 жыл бұрын
Mrzí nás, jak se k Vám lékaři chovali. Nicméně v určitých odůvodněných případech jsou benzodiazepiny (Neurol, Diazepam...) užitečné. Ovšem jen pro krátkodobé užívání a pokaždé na doporučení lékaře.
@jiririnagl3022 жыл бұрын
Až na to že to měření má přesně opacnej efekt, když sem v úzkosti a oxymetr mi ukáže normální tep a saturaci tak mě to uklidní víc než cokoli jinýho.
@ZIVOTZAZDI2 жыл бұрын
Fakt, že měření tlaku a tepové frekvence má opačný efekt má na Vás neznamená, že u řady lidí s panickou poruchou nezpůsobuje zhoršení, resp. zesílení úzkosti. Už jen proto, že při počínajícím záchvatu úzkosti máte téměř vždy vyšší hodnoty tlaku i tepu, a to kvůli aktivaci sympatiku.
@machine-code3 жыл бұрын
Trpím tím 22 let, poslední dobou ataky cca 3x týdně. Vyhledám psychiatra . . . Díky
@misa65072 жыл бұрын
Jak se porvat s panickou atakou v autě nebo jiném dopravním prostředku když z toho nechci utíkat ale pokračovat dál mi nedovoluje? Nemá někdo tip?
@ZIVOTZAZDI2 жыл бұрын
Máme tip. Psychoterapii. Pokud se chcete vystavovat úzkosti, aby vymizela a vracela se jen vzácně, pak má dobré výsledky KBT, příp. její spojení s nácvikem relaxačních metod. O KBT se můžete dozvědět více zde: kzbin.info/www/bejne/m6q3nqybecyCn8U. Držíme Vám palce!
@kukyna66302 жыл бұрын
❤❤
@monikasedlackovazijtesebe83682 жыл бұрын
Úžasné video. Prosím je možné sem poskytnout odkážou studií, o kterých se mluví v druhé půlce videa? Jak příroda ovlivňuje náš imunitní systém??? Moc děkuji!
@ZIVOTZAZDI2 жыл бұрын
Děkujeme a ohledně studie se doporučujeme spojit s Vojtou Hlaváčkem a odvolat se na nás, resp. na tento díl (kontakt@brainya.org nebo brainya.org/kontakt). Mějte se hezky!
@barborakolarova24733 жыл бұрын
Za poslední týden mě 2x vezla sanitka s podezřením na infarkt - tíha na prsou, hyperventilace, křeče, třes, ztráta vědomí. Vždycky jsem dostala injekci iremistik a supky domu, že to nic není. Každý den 1-4 ataky.. Prošla jsem opravdu všechny doktory až po magnetickou rezonanci- všechno v pořádku... Vysledek - panicka ataka. Nic horšího jsem nezažila..
@ZIVOTZAZDI3 жыл бұрын
Bohužel dobře víme, o čem píšete. Přimlouváme se za rychlé vyhledání odborné pomoci. A lze začít u praktického lékaře, který může opravdu účinně pomoci, ať už radou, doporučením nebo přímo léčbou. Více o pomoci praktických lékařů zde: kzbin.info/www/bejne/ipW5i6ZofdaGh80. Držíme Vám palce! 💚
@evastamfestova9438 Жыл бұрын
No ale když už člověk ví, co to je, není potřeba volat sanitku.
@mcred60214 жыл бұрын
Budete prosím dělat i díl o hraniční /emočně nestabilní poruše osobnosti?
@ZIVOTZAZDI4 жыл бұрын
O HPO pojednáváme v dílu 26, věnovanému poruchám osobnosti.
@TomasKapler4 жыл бұрын
Když poslouchám o té chladové terapii - co naopak sauna? Tam je to také o biochemickém posílení, krátkodobě se zvyšuje tepovka, ale ne nad úroveň třeba toho kondičního běhu a pak zchlazení v ledovém bazénku a pomalé dochlazování. Jsou k tomuhle třeba nějaké studie?
@ZIVOTZAZDI4 жыл бұрын
Pravdou je, že součástí stacionáře, kde jsme pracovali s úzkostmi, byla i návštěva bazénu a sauny, ale ne kvůli zvýšení imunity, nýbrž kvůli vystavení se úzkosti. Zcela laicky lze saunování u fyzicky zdravých (!) lidí určitě doporučit, ale ohledně případných studií doporučujeme kontaktovat Code Of Life (podpora@codeoflife.cz) nebo přímo Libora Mattuše (chci@chladsliborem.cz), který hovoří v závěru tohoto dílu.
@pavlinka98732 жыл бұрын
Není náhodou panická porucha jen zapříčeněna vyhořením nadledvin kvůli stresu, kdy člověk přestane zvládat stres a úzkozt, pocit na omdlení a vztek je zapříčeněn nízkou hladinou cukru v krvi, který mají na svědomí nadledviny?
@ZIVOTZAZDI2 жыл бұрын
Panická porucha nemá rozhodně jedinou příčinu. K nadledvinám doporučujeme tento základní text: www.wikiskripta.eu/w/Nadledviny
@jugocv893 жыл бұрын
Sám sem si tím prošel a není o co stát...
@stanislaveczek Жыл бұрын
Jsem zvedavy co mi film ukaze. Zatim jsem v zacatcich. A tak nejak se domnivam, ze trpim atakami. Je mi 34 a poprve jsem si rekl, ze doufam, ze to nejsou me posledni Vanoce. Mam tri male deti. Dneska z nicehoz nic tlak 180... Zrychleny tep, mdloby, horkost.... Pocit na umreni, malem jsem volal 155. Lehnul jsem si, uklidnil se dychanim a za pet minut tlak 130/80... Za sebou mam ruzna vysetreni. Prijde mi ze otravuji praktika... Ze otravuji svou rodinu. :( ... Vypada to, ze mate dalsiho clena v tymu. Mejte krasne svatky a do noveho roku jen to nejlepsi a hlavne zdravi.
@laurajaromerska898 Жыл бұрын
Ahoj..aj ja mám tri malé deti a práve preto ma to trápitiez mám to stejne
@tondas59974 жыл бұрын
Moc děkuji za Vaší tvorbu a držím palce,velmi rád jsem přispěl.Bude prosím i díl na téma BAP?
@ZIVOTZAZDI4 жыл бұрын
Děkujeme velmi za podporu. Zatím to bohužel vypadá tak, že již zvládneme natočit jen díly o sociální fobii, obsedantně kompulzivní poruše, posttraumatické stresové poruše a jeden speciál o depresi, rozsahem podobný tomu o panice. Bohužel sbírka postupuje velmi pomalu a dary jsou hlavním zdrojem našich příjmů.
@ingridlaskova18784 жыл бұрын
Jaký je rozdíl mezi panickou atakou a úzkostnou poruchou?
@ZIVOTZAZDI4 жыл бұрын
Úzkostné (neurotické) poruchy jsou souborem onemocnění, kam patří například panická porucha, generalizovaná úzkostná porucha či obsedantně-kompulzivní porucha. Panická ataka je stavem vygradované úzkosti, který má řadu fyzických a psychických projevů (viz samotný díl výše), který je časově ohraničený. A nemusí jen souviset s úzkostnými poruchami, ale objevuje se např. při infarktu myokardu a dalších akutních stavech i chronických onemocněních (poruchy štítné žlázy).
@ingridlaskova18784 жыл бұрын
@@ZIVOTZAZDI Děkuji. Ptám se proto, že sama trpím úzkostí se známkama paniky.
@ZIVOTZAZDI4 жыл бұрын
@@ingridlaskova1878 Rádo se stalo, nicméně podle toho, co píšete, by bylo dobré, abyste navštívila odborníka. Čím dříve tak učiníte, tím vyšší je naděje na zbavení se obtíží.
@ingridlaskova18784 жыл бұрын
@@ZIVOTZAZDI Už se stalo😂
@ingridlaskova18784 жыл бұрын
@@ZIVOTZAZDI Jen se zeptám, jak dlouho to trvá než se člověk vyléčí z úzkosti? 🤔
@misulka0706 ай бұрын
Od roku 2022 trpím panickými ataky
@KatyTarantino3 жыл бұрын
Doby deň … mám otázku môže panický záchvat trvať aj celý deň ? Mám veľký strach ale som mimo eu a neviem si pomôcť
@ZIVOTZAZDI3 жыл бұрын
Dobrý den, panická ataka trvá maximálně několik desítek minut, ale vnímání úzkosti je velmi individuální. Klidně nám napište na info@arsanima.cz. Jsou možnosti, jak najít pomoc v rodném jazyce i mimo EU, pokud máte připojení k internetu.
@dejw42092 жыл бұрын
Též mám psychické problémy od intoxikace občas mi zrxvhluje tep mam tlaky v hlavě a už to mam 4 měsíce snažil jsem se chodit na procházky udělal jsem si i systém se spánkem dodržuju snídaně oběd a večeři počítač jsem omezil ale to mi děla docela problém bral jsem rivotril ale mam ho už vysazovat teď beru jen zalastu a občas mam pálení u srdce a nebo pálení žáhy chtěl bych se zeptat jestli to všechno muže dělat psychika je mi 21 let
@dejw42092 жыл бұрын
Ještě jsem zapomněl říct že občas cvicim jógu ale už jsem si 3x volal sanitku a vždy mi řekli že to mám od psychiky
@ZIVOTZAZDI2 жыл бұрын
Pokud jste prošel interním vyšetřením v nemocnici, což předpokládáme, jestliže u Vás zasahovala ZZS, tak věřte lékařům. Doporučujeme opravdu vyhledat co nejdříve odbornou (psychiatrickou) péči a začít s léčbou. Takto na začátku je vysoká naděje na rychlé zlepšení zdravotního stavu. A možností léčby je hned několik, počínaje farmakoterapií až po psychoterapii.
@dejw42092 жыл бұрын
Dobře děkuji moc já se právě léčím a mám si brát rivotril už jen při potížích akorát mi zabere až dyl a doporučili mi se k tem letům vrátit prave
@petrkovacik55902 жыл бұрын
Mám podobné problémy. Jak bych se mohl dostat do denniho stacionáře? Pani dokrorka přes psychosomatiku mne léči už přes rok pouze ambulantně. Mám možná spíš depresi, ale už se pokud možno vyhýbám lidem.
@ZIVOTZAZDI2 жыл бұрын
Dobrý den, některým zařízením postačuje doporučení od praktického lékaře (www.nudz.cz/lecebna-pece/denni-stacionar-1-uzkostne-a-osobnostni-poruchy/profil/). Zhodnocení vhodnosti vybraného stacionáře pro Vás zajišťuje většinou psychiatr, který v daném zařízení pracuje.
@grimly8464Ай бұрын
je to cca 2 roky zpátky kdy sem dostával prave tyhle ataky primo i praci…v tu chvilku sem myslel ze umírám a že omdlím a probudím se v nemocnici.Tak sem šel do sprchy a pustil si na hlavu studenou vodu,to sem ale az do cca par dni zpatky nevedel ze to to jsou ty panicky ataky…byl sem pak hodinu nepouzitelnej a stávalo se mi to i doma kdy sem se normálně probudil ,a během chvilky to přišlo.Nejhorsi pro mě byla reakce manželky kdyz sem ji to rikal a ona mi vesmes rekla ze si vymslejsim,nebo přeháním.Proste mne shazovala a pak sem se cejtil ještě hůř…úzkosti trpím do ted ale panickej atak sem nemel uz dlouho a doufám ze to tak uz zůstane…rozhodl sem se ze si zajdu k psycholožce a začnu svoje problemy řešit,at uz si fakt “vymejslim” podle ostatnich,nebo to fakt neco bude,alespon budu vedet jak na tom sem a nejak se s tim naučím pracovat…ale moje blízký okoli mi v tehle situacích nepomahalo a fakt sem byl pro ne spis k smíchu,a o to vic sem se uzavíral do sebe.Takze z extroverta se ze me pomalu stal opravdu velkej introvert, kterej ma kolikrát problem bejt ve společnosti vic jak 5 lidi a je mi to vážně nepříjemný,hlavně sem do tehle veci furt nucenej manželkou atp a pak sou na me akorát hnusny…aniž by alespon zkusili pochopit jak se cejtim.Takze na oslavě sem pak ticho,nedokazu se bavit protoze je mi to tam neprijemny a sem z toho spis ve stresu,a tak sou na me zase hnusny ze to akorát kazím…a pak přichází taková ta úzkost,panika.
@ZIVOTZAZDIАй бұрын
Z vlastních zkušeností doporučujeme návštěvu psychiatra nebo psychoterapeuta opravdu neodkládat. Čím dříve tak učiníte, tím rychleji se Vám může ulevit. Někdy k první významné změně postačí vhodně zvolená farmakoterapie. Držíme Vám palce.
@ondradvori10 ай бұрын
Přijde mi trochu zvláštní, že se v celém videu nikdo nezmiňuje o pocitech derealizace a depersonalizace, které se k panické poruše mohou vázat. Buď přímo při záchvatu samotném, nebo i jako projev strachu z dalších atak.
@ZIVOTZAZDI10 ай бұрын
Máte pravdu v tom, že se k panické poruše může derealizace a depersonalizace vázat, a často i váže. Snažili jsme se vystihnout to nejpodstatnější, přičemž o obou zmíněných stavech jsme pojednávali v jednom z našich předcházejících streamů o úzkostech.
@ondradvori10 ай бұрын
@@ZIVOTZAZDI Děkuji za odpověď. To rozhodně nebylo myšleno jako výtka. Vaší tvorby si velmi vážím.
@ZIVOTZAZDI10 ай бұрын
Nechápali jsme to tak. Naopak. Jen se zamýšlíme nad samotným fenoménem depersonalizace a derealizace. Možná by stál za samostatné zpracování v rámci podcastu. Velmi úzce souvisí i s mnoha dalšími úzkostnými poruchami. Mějte se hezky a děkujeme za zpětnou vazbu.
@ondradvori10 ай бұрын
@@ZIVOTZAZDI Já mám právě z vlastní zkušenosti i zkušeností několik známých, kteří si úzkostmi prošli, že právě pocity dep. a der. jim připadaly v podstatě nejvíc nepříjemné.
@dominikareisingerova92383 жыл бұрын
Přesně to mám i já začnu si říkat že budu mýt infarkt nebo umřu můžete my niejak poradit?
@ZIVOTZAZDI3 жыл бұрын
Doporučujeme to, co zaznělo i v dokumentu, tedy vyhledat odbornou pomoc. A cest je několik. Můžete oslovit svého praktického lékaře nebo přímo psychiatra, příp. se obrátit na některé z krizových center. Nebo vyhledat pomoc psychoterapeutickou. Opravdu ale platí, že čím dříve pomoc vyhledáte, tím dříve přestanete trpět. Držíme Vám palce.
@peterwatson47354 жыл бұрын
Zdravím. Budou k dispozici i první dva díly tohoto seriálu? Děkuji
@ZIVOTZAZDI4 жыл бұрын
První dva díly byly upoutávkou na celý cyklus. Jakmile jsme se začaly věnovat jednotlivým psychickým obtížím, ztratily logicky smysl, takže o nic nepřicházíte.
@evakovalova63097 ай бұрын
Strašná je tá panicka porucha a ešte agorafobia a pôjdeš dakde a povieš že máš PP a agoru a kukaju na teba jak na magora že vymýšľam si 😮. Dúfam (som optimista) že niekomu sa nikdy nestane to čo mne😢
@katarina50152 жыл бұрын
Dobrý deň, aký je vlastne rozdiel medzi úzkosťou, depresiou versus tetaniou. Pán Doktor na jednom KZbin kanáli spomínal, že tetania sa dá prekonat dopĺňanim horčíka. Potom by stačilo keby som ho brala a budem zdravá. Veľmi poučný kanál. Ďakujem, veľa zdravia
@ZIVOTZAZDI2 жыл бұрын
Dobrý den, rozdíl mezi úzkostnými poruchami a depresí je zásadní. Jde o onemocnění zcela jiného okruhu. O depresi pojednáváme zde: kzbin.info/www/bejne/fHebeJuHjruoosU kzbin.info/www/bejne/ioe7iGd7oraXldU kzbin.info/www/bejne/maKzqauugdidg68. Jinak u tetanie je to složitější. Někdy tak nepsychiatři označují masivní záchvat úzkosti s výraznými tělesnými projevy, ale opravdu záleží na původu tohoto stavu. V závislosti na původci onemocnění jsou vyčleňovány dva základní druhy tetanie, kam patří metabolická a neurogenní tetanie. V prvním případě se jedná o tetanii metabolického původu, kdy lékaři u jednotlivých příznaků pozorují jasné abnormity laboratorních nálezů a také výrazné změny na EKG. Nemocní přitom často vykazují projevy organického nebo funkčního postižení centrální nervové soustavy. Co se týče možných příčin metabolické tetanie, za nejvýznamnější dnes lékaři považují deficit hořčíku, ale na vině může být také hypokalcémie nebo alkalóza. Neurogenní tetanie se naopak často vyskytuje u pacientů s výraznou afektivní labilitou nebo se sklony k neurotickým projevům. Pouhé udržování optimální hladiny hořčíku asi stačit nebude. Rozhodně bychom se ale poradili s neurologem a psychiatrem.
@katarina50152 жыл бұрын
Ďakujem. Navstevujem doktora. Perfektny kanál 👍
@marekkrakovsky41874 жыл бұрын
Na Slovensku to nevie nikto liečiť. 😕
@ZIVOTZAZDI4 жыл бұрын
Nechceme se přít, ale panická porucha je na Slovensku léčena stejně jako u nás. Spíše odhadujeme, že bude problém v dostupnosti ambulantní psychiatrické a psychoterapeutické péče. Ale i u nás musíte mnohdy na první termín čekat dva nebo tři měsíce, podle toho, v jakém kraji bydlíte.
@vlastimilsimek6431 Жыл бұрын
trpím tím 30 let, kdo to nepoznal neví...
@ivanabanavi3676 Жыл бұрын
Rozprávky o odvážnych Jankoch, filmová rozprávka Perinbaba hovoria veľa o zdolaní strachu a víťazstve nad sebou samým - láska v srdci vytlačí strach, akýkoľvek strach. Lásku v srdci rozvinie i hlboký vzťah so psíkom. A ešte veľmi pomáha kanisterapia
@stanislavderfl11674 жыл бұрын
Právě jsem si prodělal vyšetření v nemocnici, myslel jsem že mám infarkt..
@ZIVOTZAZDI4 жыл бұрын
A jednalo se podle lékařů o stresovou reakci, resp. záchvat masivní úzkosti?
@stanislavderfl11674 жыл бұрын
@@ZIVOTZAZDI Jen konstatovali že je vše v pořádku, ale podle toho co jsem o panické poruše četl, docela vše do sebe zapadá.
@tomasjurak61843 жыл бұрын
Jen by bylo dobré jak se toho zbavit
@ZIVOTZAZDI3 жыл бұрын
Psychoterapie, farmakoterapie, motivace k léčbě a (trocha) štěstí. Samozřejmě někdy ani to nefunguje stoprocentně.
@tomasjurak61843 жыл бұрын
@@ZIVOTZAZDI nevadí ale léky pomáhají začal sem to řešit za vcasu a beru antidepresiva a cítím se dobře snad bude vše ok a jak motivace ?