Зубчасті редуктори - пізнавальне відео

  Рет қаралды 605

Український Інженер

Український Інженер

Күн бұрын

Зубчасті редуктора використовують в приводах різних машин та механізмів. Вони служать для зміни частоти обертання і зміни обертового моменту.
Основною характеристикою будь-якого редуктора є передатне число. Воно дорівнює відношенню частоти обертання на вході до частоти обертання на виході.
Обертовий момент при цьому змінюється в передатне число разів. Головною деталю редуктора є зубчаста передача.
Передатне число зубчастої передачі дорівнює відношенню кількості зубів колеса до кількості зубів шестерні. Для передачі руху між паралельними валами використовують циліндричні зубчасті передачі, які в свою чергу бувають прямозубі, або якщо профіль зуба нахилити, утвориться косозуба передача.
Косозубі передачі працюють плавніше, але в них з'являється осьова сила, що негативно впливає на підшипники. Щоб позбутися цього недоліку, виготовляють подвійні передачі з дзеркальним кутом нахилу зуба. Такі передачі називають шевронними.
Циліндричні передачі бувають і зовнішнім, і з внутрішнім зачепленням. На основі передачі із внутрішнім зачепленням виготовляють так звані планетарні передачі, що характеризуються більшим передатним числом та підвищеною кінематичною точністю. Планетарні передачі знаходять використання в автомобілях та в авіаційній техніці.
Вони є більш компактні, оскільки обертовий момент ділиться на окремі потоки, в даному випадку на три. Щоб передати обертовий рух між валами, осі в яких перетинаються, використовують конічну зубчасту передачу. В них профіль зуба утворюється не на циліндрі, а на конусі, тому висота зуба є змінною.
Черв'ячна передача здатна передавати рух між мимобіжними валами. В залежності від кількості і розташування передач можна конструювати редуктори різних типів. Конструкції редукторів відображають за допомогою кінематичних схем.
Найпростішим типом редуктора є одноступеневий циліндричний редуктор. На валах за допомогою шпонок кріпляться зубчасті колеса. Для запобігання витіканню масла з підшипників встановлюються маслозахисні кільця.
Підшипники кочення потрібні для зменшення тертя при обертанні. Підшипники притиснуті нескрізними кришками, а в кришки вкладають захисні манжети. Зібрану передачу монтують в корпусі.
Глухі кришки довершують фіксацію валів. Редуктор накривають кришкою. Її спочатку центрують штифтами, а потім прикручують болтами.
Для контролю рівня масла використовують прозоре віконце. Бокова пробка служить для зливання масла. Зверху корпус оснащений оглядовим вікном і пробкою для заливання масла.
Масло заливають до заданого рівня. Рівень масла вибирають в залежності від типу передач і лінійної швидкості зубів. Дно корпуса має ухил для полегшення зливання масла.
Зуби передачі працюють в умовах складного деформованого стану. На поверхні зубів виникають контактні напруження, а в основі - напруження згину. В валах виникають напруження згину і кручення, а в місцях різкої зміни форми відбувається концентрація напружень.
Підвищені напруження можуть призвести до виходу з ладу деталей редуктора і як наслідок до аварій. Тому всі деталі редукторів необхідно ретельно розрахувати на міцність. З розрахунків визначаємо розміри всіх деталей редуктора.
Після цього можна приступати до конструкторсько-технічної документації.

Пікірлер: 1
@droboch
@droboch Ай бұрын
Чудова анімація. Завжди краще побачити своїми очами
Гвинтова передача
26:12
Дядько Максим
Рет қаралды 38 М.
Учебный фильм Механические передачи
18:02
ТГАТУ -ТДАТУ Мелитополь
Рет қаралды 127 М.
小丑教训坏蛋 #小丑 #天使 #shorts
00:49
好人小丑
Рет қаралды 54 МЛН
Правильный подход к детям
00:18
Beatrise
Рет қаралды 11 МЛН
Леон киллер и Оля Полякова 😹
00:42
Канал Смеха
Рет қаралды 4,7 МЛН
Парадокс ригеля и стропил
9:09
GetAClass - Физика в опытах и экспериментах
Рет қаралды 1,5 МЛН
Класифікація зубчатих передач
30:11
Константин Семенко
Рет қаралды 906
How did the Enigma Machine work?
19:26
Jared Owen
Рет қаралды 11 МЛН
小丑教训坏蛋 #小丑 #天使 #shorts
00:49
好人小丑
Рет қаралды 54 МЛН