Některý jako box pro baterie do nízkých teplot použili starou malou chladničku nebo starý malý mrazák pro co nejlepší izolaci v zimě. Sun Fun Kits dělají vyhřívané LifePO4 baterie a taky používají výhřevné podložky. Vyhřívací podložky dávají na bok, nebo mezi články. Na řízení ohřevu baterie se dají použít i některé BMSky, některé novější JK BMSky mají heat programovací možnosti na základě teplotních senzorů z BMS, ale ještě jsem nezachytil, že by to někdo zveřejnil, jak to funguje.
@sakulraider Жыл бұрын
Mám JK BMS s funkcí ohřevu, takže se na to podívám a kdyžtak dám vědět. Ale nejspíš použiju můj ohřev neb ten má vzdálenou správu a tudle zimu jsem ho testoval a fungoval perfektně.
@tiborchren Жыл бұрын
@@sakulraider Elektronika pro tvůj ohřev by se dala použit i na ochlazování baterie nebo alespoň odvod tepla? V zimě ovládá ohřívací podložky a v létě by spínala větráky …
@sakulraider Жыл бұрын
@@tiborchren Tak samozřejmě i to by bylo možné. Ale mechanicky dost problematické, neb by tam musely být nějaké klapky, případně by se to vždy muselo upravovat na letní/zimní režim. Mám otestované, že pokud se v létě jen odkryje víko, tak to bohatě stačí.
@Maxik_Bartos Жыл бұрын
Máte to dobře vymyšlené. Klobouk dolů. Nejsem elektrikář,ale konstrukcí jsem relativně dobře pochopil,ale trochu mě chybí informace to tom jak ro celé máte chráněné proti vlhkosti vzduchu například za deště.?? Nemyslím tím,ze by ro bylo takto otevřené na dešti,ale bude deska v krabičce a v té se může vlhkost srazit. Budete desku zalévat například do epoxidové pryskyřice nebo se to v dnešní době ošetří jiným způsobem??
@sakulraider Жыл бұрын
To je správný dotaz. Bude namontováno uvnitř zahradního domku, takže tam problém s vlhkostí prakticky nehrozí a samozřejmě bude celá deska umístěna v krabičce. Původní konstrukce tam byla několik let čistě bez krabičky pouze holý plošný spoj a také s tím za celou dobu nebyl problém. Samozřejmě pokud by to někdo potřeboval mít venku je možno celou konstrukci umístit do vodotěsné krabice. Nicméně z funkce se prakticky vždy bude montovat do vnitřních prostor. Je i možnost pro lepší odolnost proti vlhkosti aplikovat nějaký ochranný lak. Větší problém než vlhkost je spíše prach, který je v takovém kurníku značný.
@TomH519 Жыл бұрын
U Mivvyenergy jsem měl také objednáno 16ks lifepo4 a dnes jsem rád, že to nevyšlo(před rokem dlouhá doba dodání). Takto přeznačené články by český prodejce neměl prodávat, když to jasně nenapíše do popisu výrobku. Nakonec jsem je koupil od baterie Beránek a QR kód je originál. A za cenu, která je dnes z říše snů. (280Ah 3300Kč kus) Pokud bych musel mít články venku, tak bych je zaizoloval co nejvíce, abych prakticky nemusel baterie vyhřívat vůbec. Box s 20cm PIR desek by měl tepelnou ztrátu cca 5W při -30°C. A to by mohlo pokrýt samotné ztrátové teplo baterie s BMS.
@sakulraider Жыл бұрын
U baterie Beránek jsem také koukal, ale v poslední době (již pár měsíců) nic nemají. Mají jen 105Ah za cenu 2050Kč a to je hodně drahé. Jinak co se týká ohřevu, tak jsem tuto zimu testoval můj ohřev přičemž baterie byla v dřevěném boxu, který měl po stranách izolaci 2cm polystyrénu (dost jsem to podcenil), ale i tak jsem při mrazech vytápěl výkonem cca 15W, což je pro baterku naprosté nic a v pohodě jsem ji udržel na 10°C. Takže to musím letos udělat pořádně.
@TomH519 Жыл бұрын
@@sakulraider Jestli jsi mu psal a nebo volal a nic nemá, tak to ok. Na e-shop neměl nikdy moc čas, takže není aktuelní. On to tam i píše. Na to zateplení použij PIR či PUR , které má skoro 2x lepší parametry než polystyrén, proto se také používá např. v lednicích atd.
@sakulraider Жыл бұрын
@@TomH519 Dík za rady ohledně izolace. Určitě na to mrknu.
@Maxik_Bartos Жыл бұрын
@@TomH519mě by spíše zajímalo kde pak Sakul koupil ty články z videa jak uvádí z Českého shopu,když je přímo na článku kód výrobku úmyslně zničen a přeznačeno na něco jiného.
@sakulraider Жыл бұрын
@@Maxik_Bartos Abych to doplnil ohledně toho seškrabaného kódu. To seškrabání případně přeznačení dělá většinou přímo výrobce článku poté co článek neprojde při zátěžovém testu na Grade A. To však neznamená, že by byl nějak špatný, paradoxně může být i lepší (například má vyšší kapacitu). Grade A je určeno pro průmyslové použití například v automotive, kde je zásadní aby všechny články byly naprosto stejné a nepřipadá v úvahu, aby třeba jeden článek měl vyšší kapacitu. Takže Grade B a vyšší se pak prodává právě do stacionárních úložišť s o malinko nižší cenou. Jak jsem říkal ve videu nemusí to být vůbec problém. Jediné co je trochu problém, je pokud to prodejce nepřizná nebo to záměrně prodá jako Grade A. Pak je samozřejmě možno to reklamovat pokud někdo z nějakého důvodu vyžaduje A. Já jsem články přeměřil a protože byly veškeré parametry v toleranci nemám s tím problém.
@MsVelous Жыл бұрын
To se ty vajíčka pěkně prodraží,když je v kurníku takové brano zavírá podle světla samo.
@sakulraider Жыл бұрын
Právě naopak. Toto je zlevní.
@MsVelous Жыл бұрын
@@sakulraider Přemýšlíš jako Fialova vláda, uplně naopak.
@sakulraider Жыл бұрын
@@MsVelous Sice nevím co s tím má společného nějaká politika, ale ty dvířka mají svůj smysl, což každý chovatel z vesnice ví. A ví, že čím spolehlivější je dané zavírání na noc, tím více ušetří za nákup stále nových slepic. Tím pádem logicky dané zavírání zlevňuje vajíčka. To byl jen jeden příklad. Když se člověk zamyslí jistě přijde i na další důvody.