0:00 - wstęp 0:10 - co się stanie jak zjemy 7800 kcal więcej niż wynosi nasze zapotrzebowanie? 1:39 - czy ciecierzyca może zwiększyć estrogen? 2:01 - co sądze o batonach proteinowych 3:55 - czy 100 kg w martwym ciągu to taki sam wysiłek dla amatora i profesjonalisty? 4:48 - jak progressować na każdym treningu? 5:35 - powrót po miesięcznie kontuzji - co robić? 6:19 - czy chodzi ci jakiś sportowy cel po głowie? 6:59 - z czym najlepiej łączyć kreatyne? 9:19 - czy ćwicząc z kettlami można zbudować siłe? 9:39 - skąd czerpać wiedze o dietetyce? 9:43 - jak nauczyć się przekazywać wiedze? 11:32 - czy można brać kreatyne przy otyłości? 11:40 - jak przełamać bariere przed powrotem na siłownie? 11:50 - co zrobić jak oszukał nas trener personalny? 13:08 - waham się czy biegać 30 minut z rana? 13:34 - low carb a budowanie mięśni? 14:14 - johimbina czy kardaryna? szkodzą czy działają? 15:33 - czy warto kupić apple watcha? 17:19 - kiedy zwiększać ciężar? 18:12 - czy da się poprawić łydki ze słabą genetyką? 19:32 - jak zebrać się w końcu za redukcje i jak walczyć z lenistwem? 20:01 - skąd czerpać wiedze z zakresu treningu 20:05 - jak realnie zwiększyć teosteron naturalnie 21:27 - znasz kogoś kto pracuje przy biurku 9-10 godzin i ma super forme? 22:35 - jak naprawić metabolizm? 23:20 - gdybyś miał robić jedno ćwiczenie na barki to co by to było? 23:38 - czy łapy lubią duży ciężar? 24:36 - jak ludzie trenujący kalistenike mają duże ciężary? 25:40 - jak zapanować nad wilczym głodem? 26:58 - czy czytasz ksiązki tylko raz czy wiele razy? 28:58 - jakieś ćwiczenia dla początkujących?
@adys004 ай бұрын
Podjadanie wieczorem: mniej jeść w pierwszej połowie dnia, zostawić sobie więcej na popołudnie. ;-)
@dannow944 ай бұрын
21:27 Znam - siebie :D Przy czym "praca w korpo 9-10h dziennie" to na 99% slogan osoby, która nigdy w korporacji/dużej firmie nie pracowała i polecam tego nie powielać. Zwykle w tego typu firmach jest sporo benefitów, w tym Multisport czy elastyczne godziny pracy. Sam w niektóre dni robię trening o 7, o 9 jestem w biurze, nikomu się nie pytając, chcesz zrobić trening o 12? NIe ma problemu, robisz w systemie "wyjście prywatne" i brakujące godziny odpracowujesz wieczorem. Swoją drogą pamiętam czasy studenckie kiedy to faktycznie zapierdzielało się na 12h zmiany po sklepach różnego typu jako sprzedawca i o każde przysłowiowe wyjście do kibla musiałem dzwonić po typiarę/typa, który mnie zastąpi bo sklep nie mógł być pusty. I wtedy fakt, ciężko było z treningami po takiej zmianie. Podsumowując, polecam każdemu pracę w korporacji, lepszej opcji na trzymanie się założeń treningowych nie ma :)
@Dawido95Ай бұрын
Dużo sie dowiedziałem z tego materiału. Czekam na kolejne tego typu video. Pozdro i progresu życzę 🤘💪
@heyonion58504 ай бұрын
Dziękuję za filmik! Jak zwykle dawka przydatnej wiedzy
@kamilpisarczyk3784 ай бұрын
Mój pomysł na niepodjadanie wieczorem to na przykład umycie zębów jesli przychodzi chęć na jedzenie, nawet kilka razy. Jeśli to nie pomaga to przepłukanie gęby plynem do plukania jamy ustnej. Po tym polowa przekąsek nie smakuje tak bardzo no i szkoda myć i nitkować zęby poraz któryś..
@kilo77multisport884 ай бұрын
Jak ktoś ma słabą psychikę to mu nie pomoże. Widziałem cuda....
@MrFibbanacci4 ай бұрын
Plus jeśli jesz niedługo lub zaraz po umyciu zębów to te zęby po prostu zaczną Ci się psuć. Więc przynajmniej 30minut powinniśmy nie jeść po umyciu zębów, a lepiej dłużej. Słyszałem też, że mycie zębów zaraz po posiłku też nie jest najlepsze. Nasza ślina rozkłada niektóre kwasy w jamie ustnej i jeśli coś zjemy to do mycia zębów także powinniśmy odczekać jakiś czas. Nie wiem na ile jest to prawda niestety (nie mam żadnych badań na to) xD ale moim zdaniem te informacje brzmią legitnie no i ja np. stosuje się do nich i czuje że wszystko jest ok. :)
@driannka4 ай бұрын
Z perspektywy osoby, która tak robiła to nie za bardzo mi to siedzi dla osób, które borykały lub borykają się z ZO
@jonsnow-vr7hp4 ай бұрын
Tak oraz zapalenie szluga(nie polecam bo to nałóg ale mi pomaga)
@uzytkowniczkayt4 ай бұрын
Na mnie akurat to działa, mycie zębów to moja najbardziej znienawidzona czynność w życiu. Jak wieczorem umyje zęby, choćbym miała umrzeć z głodu zrobię wszystko żeby nie musieć robić tego znowu 🤣
@speedfreaksjaworzno47484 ай бұрын
Świetnie jak zawsze i znów dużo ciekawych rzeczy ❤
@KatarzynaNB4 ай бұрын
9.39. zgadzam się i potwierdzam w całej rozciągłości. Jestem totalną debiutantką w dietetyce oraz na siłowni i uczę się od Piotra jak się poruszać w tych przestrzeniach. Bardzo merytoryczny kanal, konkretny, okraszony humorem i dystansem do całej tej branży👍💫 Przycupnę na dłużej 😀
@MrFibbanacci4 ай бұрын
Lepszego kanału o tej tematyce ze świecą szukać. :D
@seeker_-_4 ай бұрын
Hej, pozdrawiam Cie i dzięki za materiał. 15:20 - nie zgodzę się. Kiedy zaczynałem swoją przemianę to miałem bardzo slaba cała górę, może oprócz bicepsow. Pompek nienawidziłem dlatego stwierdziłem, że będę robił 100 codziennie az polubię. Dzis uwielbiam pompki a wspomniany codzienny ich trening bardzo ładnie pomógł mi wzmocnić mięsne pleców, barków, świetnie zrobił tricepsy i aktualnie klatke piersiowa + plecy mam rozbudowane w naprawdę ładny, rzucający się w oczy i satysfakcjonujący mnie sposób. Może i mogłem zrobić super turbo zbilansowany trening hipertroficzny z mimowolnie spowolnionymi powtórzeniami pod okiem ekstra trenera który wrzucałby mi co serię do japy kawałek chudego twarogu i pewnie efekt byłby lepszy - ale ja ze swoich jestem bardzo zadowolony i zdecydowanie mogę polecić jako rewelacyjne ćwiczenie wielostawowe, ustawiające ciało i rozwijające plecy, klatkę piersiowa, barki i ramiona w bardzo ładny, równomierny sposób. Oczywiście z czasem zacząłem robić różne warianty tych pompek itd. no ale najpierw musiałem zwykłymi się dobić :) Pozdr!
@magdalenamroczkowska52234 ай бұрын
Jak zawsze konkret i ta szczerosc❤
@annasadowska67904 ай бұрын
❤ fajny materiał. Miłego dnia
@paulinag.88364 ай бұрын
Git!
@ewapawlewska74704 ай бұрын
Z batonow polecam Dzika, szczególnie ten słony karmel ma przepyszne chrupki! Ma niezły skład.
@seeker_-_4 ай бұрын
24:35 - Dokładnie tak. Myślę, że tu problemem jest język :) złe operowanie pojeciami. Dla przeciętnego Kowalskiego taki np. nie wiem, Cristiano Ronaldo to jest super umięśniony koleś i marzy o takim właśnie wyglądzie. Dla bodybuildera to w ogóle jest jakieś abstrakcyjne z kolei bo stricte ilość (w kilogramach) zbudowanej masy mięśniowej nie jest szczególnie imponująca. Inna bajka po prostu, inna rozmowa. Pan Piotr operuje terminologia w sposób kompetentny a ludzie mówią jak im się wydaje :) Ale swoją drogą ja myślę,że większość ludzi właśnie takie sylwetki woli i o takie im chodzi bo po prostu chcą być atrakcyjni a niekoniecznie "dojebani" 😜 dlatego grunt to umieć się dogadać :))
@bananbanan25394 ай бұрын
Jak zwykle ogrom cennej wiedzy, tym razem w pigułce ale muszę powiedzieć, że gdybym miał jeść posiłek 2 godziny przed treningiem to na treningu chyba bym zemdlał, jak zjem coś lekkiego powiedzmy 30 g białka 100 g węglowodanów 25 minut przed rozpoczęciem treningu nie czuję żadnego dyskomfortu, Trening trwa zwykle półtorej godziny, jak jest 45 minut po zakończonym treningu posiłek potreningowy
@pako42284 ай бұрын
7:57 co mozna zjesc by odczywac lepsza pompe na trenigu ?? Polecam arbuza i wsystkie produkty które zawierają cytruline ;)
@PiotrTomaszewskiSzmexy4 ай бұрын
„Tylko” kilogram arbuza zawiera jedynie 3g cytruliny 😅
@pako42284 ай бұрын
@@PiotrTomaszewskiSzmexy w takim razie trzeba go dużo zjeść xd..🤣🤣🤣 dzięki za informacje . Po zjedzeniu całego arbuza dość sporego (nie ważyłem go) . Mój trening mógł potrwać dłużej zrobiłem więcej serii nie czułem tak zmęczenia mięśni czułem jak bym wbił trening na wyższy poziom, było to bardzo ciekawie doświadczenie . ;). Wiadomo na każdego coś innego inaczej działa , łatwo jest napisać jest komentarz a co innego zrobić materiał .;) dzięki za odpowiedź w komentarzu i pozdrawiam ;)
@Xyzh3214 ай бұрын
Hmm 🤔 jak zapanować nad wilczym głodem, hmm mam to najeść się💡 😁
@kilo77multisport884 ай бұрын
Tylko pamiętaj: nie jedz na czczo 😅
@Xyzh3214 ай бұрын
@@kilo77multisport88 nigdy nie jem obiadu na czczo 😂😂😂
@KisieL18064 ай бұрын
Szefie jest gość i dostarczasz bardzo dużo wiedzy ale każdy robi filmiki dla osób fit którzy pracują na dzienna zmianę. A co z osobami takimi jak ja pracującymi tylko na nockach ? 🤔 ;) zrób proszę jakiś krótkie zestawienie co np mozna jesc na nockach co omijać co zjesc przed spaniem tzn po nocnej zmianie , kiedy cwiczyc itd . Proszę eee 🙏🙏🙏 Pozdrawiam 😀
@PiotrTomaszewskiSzmexy4 ай бұрын
Wszystko wygląda tak samo jakbyś pracował za dnia, musisz to dostosować do siebie po prostu 🙏
@drap8864 ай бұрын
Robienie codziennie pompek jest bardzo dobre. Uczy Cię dobrego nawyku. Rób i nie przejmuj się trochę byle jaką odpowiedzią Szmexego.
@PiotrTomaszewskiSzmexy4 ай бұрын
XD Powiedziałem, że będzie dobry w robieniu pompek-fakt. Mógłby robić każdą inną rzecz codziennie wymagającą która również by uczyła dyscypliny 🙂
@drap8864 ай бұрын
Mialem wrażenie, że takie pytanie mogła zadać mloda osoba. Akurat pompki uczą nawyku ćwiczenia. Ja tak zaczynalem w wieku 13 lat. Młode osoby mogą bardzo sie sugerowac zdaniem swoich idoli 😊 Troche tak wyszlo, ze Cie "skrytykowalem" a caly odcinek wyszedl super i sam korzystam czesto z Twojej wiedzy i rad.
@FataL91PL4 ай бұрын
Suuuper 🫡🫡
@szyp52374 ай бұрын
Cześć Piotrek. Również łączę trening siłowy i BJJ. Może nagrasz coś o "najlepszym" albo optymalnym treningu siłowym pod BJJ. Pozdrawiam serdecznie
@PiotrTomaszewskiSzmexy4 ай бұрын
W dużym uproszczeniu - rób siłę w podstawowych bojach. Do tego można ewentualnie dorzucić jakąś plyometrie i akcesoria. Ale generalnie - martwy ciąg, przysiad, wyciskania zwłaszcza poziome, wiosło - wszystko robione w zakresach od 3 do 6 powtórzeń.
@mioszprzyby83644 ай бұрын
💪💪💪❤
@kubusjasiek90624 ай бұрын
Gdzie ten link do poprzedniego vloga jak zacząć i sie zebrać do odchudzania:)??
@PositiveVibes344 ай бұрын
💪🔥
@Male-IknowwhoIam4 ай бұрын
👊
@MrFaust19854 ай бұрын
Gdzie ten VLOG? :)))
@PiotrTomaszewskiSzmexy4 ай бұрын
VLog o którym mówię: kzbin.info/www/bejne/oYnUpqeiZpWjrbM
@ArturMaze4 ай бұрын
Mam takie dni że jeden szejk białkowy potrafi mnie zapchać na cały dzień.
@street_grapher4 ай бұрын
Nie pordukt a dawka jest zabójcza, woda też cię może doprowadzić do śmierci :P Po prostu ludzie się za bardzo nakręcają zamiast zrozumieć mechanizm, tak samo jak mówienie że w ciągu tygodno przez święta ktoś przytył 5-6kg. No nie, flagi napchane, wody podskórnej masa, a tłuszczu pewnie z pół kilo. No chyba że ktoś jadł ciągle bardzo tłuste rzeczy i leżał bez ruchu. Sam przy wadze aktualnie 92kg mam wahania w okolicy 2kg i już się z tym pogodziłem, póki raz pokazuje 93.5 a raz 91.5 to się tym nie przejmuje.
@dandidandi20314 ай бұрын
Gdzie znajdę vlog o którym była mowa w 19:32
@PiotrTomaszewskiSzmexy4 ай бұрын
VLog o którym mówię: kzbin.info/www/bejne/oYnUpqeiZpWjrbM
@993Bartek4 ай бұрын
Progres co trening. Ah fajnie jakby 1 powtórzenie potem wchodziło raz na miesiąc 😂 np 125kg na płaskiej na 6 razy, a za miesiąc na 7 razy i byłoby rewelacja.
@sylwiaa39684 ай бұрын
Co to jest za pytanie o ludzi w korpo i o forme. Nie ma ludzi, ktorzy pracuja minuta minute i nie maja zadnego wolnego czasu. Pewnie takie momenty sie zdarzaja - oczywiscie, ale na pewno nie dzien w dzien. Wiec takie pytanie to dla mnie tylko usprawiedliwianie sie. Wstan sobie o 5-6, zrob zajebisty trening, idz do pracy, a po pracy idz na spacer/rower czy cokolwiek. Wszystko sie da ;)
@peys00n4 ай бұрын
Kiedy wraca na skraju cenzury?
@aleksandrarulewska4224 ай бұрын
Hej! Mam prośbę o małą radę: chodzę na siłownię już spory czas. Raczej technikę mam opanowaną. Trenuje na ogół 4 razy w tygodniu, a treningi rozkładają się różnie. Od 2 x nogi pośladki, 1 x góra, 1 x crossfit, po 1 x dół, 1x góra, 1 x crossfit, 1 x bieganie. Na crossficie skupiamy się najczęściej na siadach, martwych itp, także dół zaopiekowały. A na siłowni trenuje w ten sposób, że nakładam ciężar, który powoduje, że w około 8 /9 powtórzeniu danej serii (robię 3/4) mam odcinę i ledwo kończę serię. Na dół robię przysiady/hip thrusty, rdl/wyprosty na rzymskiej, cable back/bulgary, leg curl, hip abduction, leg extension i na koniec 15 min schodów. Przechodząc do sedna: średnio z efektami dołu. Nie trenuje miesiąca, czy trzech, jestem cierpliwa. Ale powoli zaczyna mnie przytłaczać to, że wkładam tyle pracy, a dół wygląda jak wygląda. Co robię źle lub co mogłabym robić lepiej? Nie zależy mi na redukcji, raczej nie chcę też przytyć, chciałabym po prostu ujędrnić to ciało, uda, tyłek. Dietka ok. 1800 kcal przy wzroście 161, wadze 57. Będę wdzięczna za jakąkolwiek uwagę, podpowiedź.
@Dawo-bq4nf4 ай бұрын
Poproszę o ten link do vloga z opierdalaniem sie :)
@PiotrTomaszewskiSzmexy4 ай бұрын
VLog o którym mówię: kzbin.info/www/bejne/oYnUpqeiZpWjrbM
@BP-wg3sn4 ай бұрын
Nagrałbyś np co jesz w ciągu tygodnia vlog
@kf93114 ай бұрын
Spodob na niepodjadanie wieczorem duzo warzyw do posiłków papryka seler naciowy ogorek .
@danielrajszczak4 ай бұрын
Zwiększanie ciężaru jest łatwiejsze gdy robimy do odciny nazywane upadkiem mięśniowym. Notuje każdą serię w tabelce ciężar/ilość powtórzeń. Seria ma zmieścić się w przedziale 8-12 powtórzeń ta pierwsza robocza bliżej 12, te dalsze bliżej 8, a ostatnia maksymalnie przeciążona 6. I do tego dostosowuję ciężar. Co ciekawe zaczynam wyciskanie na atlasie ciężarem rozgrzewkowym 75 kg do 16 powtórzeń, 80kg w zakresie do 10 powt., ponieważ kolejne skoki są co 10kg, to idzie 90kg na często dalej 10 powt., następuje zmęczenie 90kg na 8 powt. i przestawiam na 100kg 6 powtórzeń ale ledwo, ledwo. Ten model atlasu ma dużo bloczków które same w sobie stawiają opór i odpowiednik na sztandze jest 10 kg większy tylko sztangą nie jestem w stanie robić do kompletnego upadku i ta świadomość powoduje wystarczający dyskomfort aby jednak wybrać atlas.
@blogierka53124 ай бұрын
jak zawsze konkrecik
@essential45044 ай бұрын
Piotrze mam pytanie, od kilku miesięcy mam notoryczne napady głodu w nocy, w sensie, że głód mnie budzi po dwóch godzinach snu, muszę zjeść cokolwiek i zasypiam w sekundę, zdarza mi się to niezależnie od ilości kalorii przyjętych w ciągu dnia, zarówno na deficycie jak i na surplusie, czego to może być przyczyna? z góry dzięki.
@annagoralewska73264 ай бұрын
Może zbyt wczesna pora kolacji? Ja zawsze jem godzinę lub 2 przed snem, czyli koło 21- 22.
@3maj_Sie_Pro1004 ай бұрын
U mnie guma do żucia pomaga
@szymo42594 ай бұрын
Co robisz w ciągu dnia ze masz na apple watch spalanie około 3k kcal? Robię po 10/12k kroków plus trening siłowy i zegarek pokazuje 1500kcal sugerować się tym podczas liczenia kcal czy nie?
@PiotrTomaszewskiSzmexy4 ай бұрын
1500 kcal spalonych ale podczas wysiłku czy ogólnie? Bo są dwa różne wskaźniki 😉 Ja sie nie sugeruje
@szymo42594 ай бұрын
@@PiotrTomaszewskiSzmexy ogólnie przez cały dzień
@-zmorson-27984 ай бұрын
Przeciez kg tluszczu to jakies 9000 kcal wiec skad to 7800?
@PiotrTomaszewskiSzmexy4 ай бұрын
Bo kilogram tkanki tłuszczowej to nie sam tłuszcz. To w 85-88% tłuszcz. Dlatego 7800
@-zmorson-27984 ай бұрын
@@PiotrTomaszewskiSzmexy a chyba ze tak
@AlfriedLänglee4 ай бұрын
Przecież 300 teścia mieści się w dolnych widełkach więc bez przesady
@HumpaLumpaBiriBam4 ай бұрын
moje metody na walke z wieczornym objadaniem(w wyniku nudy): - wieczorny spacer - lezanka i czytanie ksiazki - lezanka i sluchanie muzyki z duzymi sluchawkami - wyjscie na basen/saune - kapiel w wannie. Po prostu kazde inne zajecie ktore zajmuje mój mózg i/lub jest nie wygodne w jednoczesnym jedzeniu czegokolwiek. Najgorsze jest wg.mnie ogladanie telewizji. Juz lepiej cos buszowac po internecie bo chociaz rece sa zajete myszka i klawiatura.
@tomaszbb21104 ай бұрын
cos sie chyba Tobie pokrecilo z ta cytrulina, kreatyna jest bardzej przebadana ;)
@PiotrTomaszewskiSzmexy4 ай бұрын
Chodziło mi o cytruline VS argininę, nie kreatyne.
@magdalenalola31674 ай бұрын
U mnie 4 rzeczy: Zero słodyczy, Zero pieczywa i mącznych rzeczy Zero przetworzonej żywności Jedzenie do 16 i koniec Efekty mnie zdumiewają. Waga leci, napadów głodu nie ma, wyregulowane wszystko. Dbajmy o siebie.
@libbzy17424 ай бұрын
Jedzenie do 16, czyli zabawa w post przerywany. Zero pieczywa i mąki, czyli kładzenie winy ma węglowodany. Jedynie przy czym można się zgodzić, to niejedzenie przetworzonej żywności.