Nagyon szépen köszönöm az interjút! Sokkal több ilyen témájú podcast kellene és talán akkor nem lenne ennyi tévhit az étkezés körül.
@ildikohorvath3986Ай бұрын
Nagyon nagyon szeretem Adrit ! Sváb Richárddal szeretnék egy kerekasztalbeszélgetést hallani Adrival . Izgalmas lehet ! 🎉
@juliusc042Ай бұрын
+1
@zsoltendredy6956Ай бұрын
10:42 Ezt így bemondani a kamerába elég bátor dolog, de nevezhetném butaságnak is. 2 perc alatt elmagyaráztam a gyerekeknek, hogy apa azért eszik így mert egyrészt szüksége van rá, másrészt a korkülönbségből adódóan teljesen másképp kell étkeznünk (eltérő és lassuló anyagcsere, más makrók stb.). Megértették, respektálják, támogatják. Gyerek nélkül valószínű más az elképzelés erről...
@monikavarga-nemcsok41856 ай бұрын
Csilla nagyon köszönjük és sok ilyen adás kérünk szépen. Nagyon hasznos!
@ildikorajki-toth60566 ай бұрын
Életemben nem hallottam még ennyire korrekt válaszokat ezekre a világot megosztó kérdésekre, amiket ez a sorozat feszeget! Köszönöm ❤
@ildikoszatmari426 ай бұрын
Nagyon remélem, hogy ezt a témát (étkezés, emberi test működése) még egy ideig hallhatjuk, mert ezek a beszélgetések nagyon hiánypótlóak a (magyar) társadalomban. Sokszor a háziorvos sem tud mit kezdeni és tanácsot adni (puffadsz?- espuvisan ) ahelyett, hogy megkeresnénk a baj forrását. Így marad az élethosszig tanulás ,az önképzés, a megfigyelés és kísérletezgetés magunkon. Mert minden bélrendszer egy külön történet. Köszönöm ismét!
@hofdori6 ай бұрын
Imádom, ahogy beszélgettek, imádom Csilla kérdéseit, hogy mindent feltesz, ami az emberek fejében csak benne lehet és imádom, hogy Adrienn mindig ilyen konzisztensen válaszol! Ahogy egyre többet hallgatom a fő konklúzió számomra, hogy a sok félreértés abból fakad, hogy az emberek sosem rendszerben gondolkdonak és nem egy egészet néznek (életmód), hanem kiemelnek egy-egy dolgot, így azt hiszik, hogy ez a csoda megoldás, pedig igazából a dolgok egymásra hatása ér el valamilyen eredményt. Vajon miért van ez, hogy sokan nem veszik észre azokat a változtatásokat, amiket Adrienn mond, pl. hogy nem a gluténmentesség a hatásos, hanem a normális kaja? olyan jó, hogy vagytok! viszont sztem ez nem jut el azokhoz éppen, akiknek a legnagyobb szüksége lenne rá..
@star-wp1tk5 ай бұрын
Ez+ nagyon felkaptak,hogy egyel naponta fel kg zöldseget es minden megoldodik..
@adriennszucs77616 ай бұрын
Atyaég, de jó volt. Végre egy jó témakör jó riporterrel, jó szakertővel. Még, még légyszi 😊
@Esztrkllr76 ай бұрын
Az intermittent fasting napi 8 órában étkezés és 16 óra szünet közte, nem pedig napi 4 órában étkezés... Ha beszélgetünk valamiről, azt utánajárással tegyük, máskülönben nincs értelme a beszélgetésnek. Én most 33 éves vagyok és kb. 15 éve így étkezem teljesen természetesen anélkül, hogy valaha hallottam volna ezt a kifejezést. Már sok éve így ettem, mikor először hallottam, hogy ennek az étkezési szokásnak van neve. Addig mindig azt gondoltam, hogy valami baj van velem, mert mások szerint "nem normális" így enni. Az intermittent fasting egyáltalán nem arról szól, hogy éheztetjük a szöveteket. Nem vagyok sem alultáplált, sem túlsúlyos. Nincsenek mikrotápanyaghiányaim és nagyon jó kapcsolatom van az ételekkel, az étkezéssel úgy általában, nagyon szeretek enni. Volt kb. 2 év, amikor reggel is ettem, délben is és este is. Ugyanolyan ételeket, csak időben másképp elosztva. Az eredmény 6-8 kg hízás, energiahiány és gyakori farkaséhség rohamok lettek, melyek miatt többet ettem, több kalóriát vittem be, mint amennyire a szervezetemnek szüksége lett volna. Állandóan éhes voltam és akkor kezdett rossz kapcsolatom kialakulni az étkezéssel, próbáltam nem enni annyit, de egyre csak rosszabb lett. Mióta visszatértem az intermittent fasting-hoz, azóta a súlyom is stabilizálódott, nem fluktuál 1 kg-nál többet évek alatt sem. Az meg, hogy reggelizni kell... Hát, aki éhes reggel, az szerintem egyen. Én konkrétan nem is bírok enni hamarabb, mint 3-4 órával ébredés után, mert nem esik jól, nincs étvágyam. Tény, hogy ez a módszer nem való mindenkinek. Akinek nem jó érzés így táplálkozni, az ne tegye! Ennyire egyszerű, számos másfajta étkezési mód létezik, mindenki számára van megfelelő. Az a fontos, hogy az ember megismerje a saját teste működését, mert annál jobban, pontosabban egy szakember sem fogja tudni megmondani, hogy mi lenne neki a jó. Viszont kijelenteni azt, hogy az intermittent fasting egy tévedés, na az önmagában egy hatalmas tévedés! Egyéb iránt szuper ez a videósorozat, nagyon sok hasznos és szükséges tanács hangzik el benne, mindenki magával tud innen vinni valamit.
@enikofulop7946 ай бұрын
Nem akarom elvenni a dicsősèget, de Ön nem IF-ik csak szimplán normálisan táplálkozik. Ez lenne a normális. 8 órában eszem ès a többiben nem.. .
@Esztrkllr72 ай бұрын
@@enikofulop794Nem vette el a dicsőséget, mert ez nem dicsőség, hanem normalitás, ahogyan Ön is mondja. Ettől még ezt időszakos böjtnek hívják, tehát aki így eszik, az IF-ezik. Én is azt gondolom, hogy ez nem egy extra dolog, az átlag ember viszont nem így étkezik, legalábbis nekem nem ez a tapasztalatom a saját környezetemben.
@ildikoosvarth65146 ай бұрын
Köszönöm szèpen ! A legjobbak egyike volt !!!Nagyon vàrom a következő részt !
@seprivat7506 ай бұрын
úúúúúúúúúú..... nagyon jó referenciával rendelkező orvosok javasolják az időablakot, ráadásul olyanok, akik önmaguk reklámjai 50-60-70 évesen is. sokkal több alázatra lenne szüksége a dietetikusnak. hatalmas önbizalommal mond féligazságokat.
@enikofulop7946 ай бұрын
Teljesen reális amit mond, csak èrtelmezni kellene. Nem azt mondja hogy tilos időablakban ètkezni..egyèbkènt egy átlag ember is így ètkezik.
@nigma08084 ай бұрын
Ők is egyre többször emlegetik az "egyéni szükségleteket".
@enikofulop7944 ай бұрын
@@nigma0808 A dietetika alapvetően az egyèni szüksègletekre, egyèni laborra alapoz.. :)
@mariacsimanehegyi82306 ай бұрын
Mint mindig most is remek volt! Köszönöm!
@katavaczi72216 ай бұрын
Zseniális interjú ❤ még többet Hölgyek 😊 hiánypótló nagyon ez a podcast.
@Egsándor6 ай бұрын
A tápcsatorna nem arra van, hogy folyamatosan zabaljunk. Egyes ételek emésztési ideje 4-5-6 óra. A mai ember meg zabál.
@gabor7213 күн бұрын
hol ér nálad véget az emésztés? a gyomor után? vagy a wcn? ha az elsőt veszed alapul, ott nagy baj van ha te x ételt 6 órán keresztül a gyomrodban emésztesz. a másik oldal pedig szintén problémás, ha 6 órával a reggelid után már a wcn köszön vissza
@pannivig6 ай бұрын
Napi 8 órában étkezés és nem napi 4 órában, ahogy a dietetikus hölgy gondolja! Az autofágiáról hallott már?
@enikofulop7946 ай бұрын
Biztosan hallott viszont ő látott már onkológiai betegeket is teljesen leèpülve... Sokak szerint daganatos betegek esetèben is fontos az autofágia, miközben a klinikákon teljesen máshogy tapasztalja a szakember. Örül ha fel tudja táplálni a beteget..
@pannivig5 ай бұрын
@@enikofulop794 Dr Schwab Richárd belgyógyász- gasztroenteorológus is sok daganatos beteggel foglalkozik. Ő mégis vagy talán épp emiatt ajánlja az emésztőrendszer pihentetését - min. 16 órán át. Azt mondja, hogy egyszerre emészteni és regenerálódni nem képes a szervezetünk. Én inkább érzem az ő tudását megalapozottabnak, mint a dietetikus hölgyét.
@annabogdan55246 ай бұрын
Kedvencem vagy Csilla 🎉🎉🎉
@stohrtekla6 ай бұрын
‘Van még egy adásunk’….még kb 100 kéne…..🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻könyörgöm!!!!!
@tamashorvath4921Ай бұрын
Magyarul jobban hangzik időszakos böjt,hogy értsék az idősebbek is vagy akik esetleg nem beszélnek angolul.😊
@nocsaknocska55316 ай бұрын
Miért használsz egy videó címében olyan szót, amit nem tudsz helyesen leírni?
@meronka826 ай бұрын
Ciki, de mi az a brancholás? 😮🫣
@pirosroza31836 ай бұрын
az angol breakfast és lunch összevonása . késői reggeli ami már ebéd is
@meronka826 ай бұрын
@pirosroza3183 koszonom. Ha angol ,akkor meg kellemetlenebb. 🤣 Angliaban elek, de meg sosem hallottam... biztos, mert en nem vonom ossze a ket etkezest. Ma is tanultam valamit. 😃
@nigma08084 ай бұрын
@@meronka82 nagyon új a kifejezés, szerintem csak későn nyitó kávézók reklámszlogenjében láttam.
@flycorvusАй бұрын
A legnagyobb vitatéma az emberiség történetében az étkezés. Ma is az, de a kisasszony úgy beszél a felmerülő kérdésekről mintha mindent IS tudna. Holott egy húsz éve praktizáló orvos is tudja hogy amit az orvosi egyetem hat éve alatt tanult, arról azóta is számtalan új elmélet és kutatás/tanulmány készült és a jelenlegi "tudásunk" egyik fele hülyeség. Az egyetemeken tanító professzor sem tudja, melyik fele hülyeség. :-)
@dorigunther6 ай бұрын
dr. Mindy Pelz videóit javaslom az időszakos böjt témában, azoknak akiket mélyebben érdekel a téma. nagy tudású és csodás nő.
@zoltanherwerth11126 ай бұрын
Sz. Adrienn-nek nemcsak az őzike szeme elbűvölő, hanem a ravasz okossága is.
@MeloStep5 ай бұрын
Sajnálom azokat, akik az evésben lelik az örömöt, azzal űzik el az unalmat, azon agyalnak reggel, hogy mit egyenek majd este és azzal fekszenek le, hogy mit fognak majd enni reggel, vagy a nyaraláson..ez nevetségesen szánalmas. Az evés szükséges rossz.
@nigma08084 ай бұрын
sajnálhatod is. Igen szükséges rossz, de vannak szerencsések, akik egészségesek, és nem kell túlagyalniuk. Én sajnos nem vagyok ilyen. Ezért ajánl ilyeneket a youtube. :)
@titaniummembrane1989Ай бұрын
Nevetségesen szánalmas? Nagyon buta vagy. Mondd azoknak az embereknek, akik ételallergiával élnek vagy egyéb betegségeik vannak (ami a beszélgetés alatt is elhangzott, h hasnyálmirigy rákja van az illetőnek). Kicsit gondolkozni kellene, mielőtt írsz vmit.
@petike30794 ай бұрын
Az Adrienn innentől teljesen figyelmen kívül hagyható. Több gasztroenterológus egybehangzóan állítja, hogy kell az IF és kell regenerálódnia a bélflórának és jó ha azt 16 órán keresztül teszi. Már az előző részben is a fejem fogtam, hogy alap dolgokkal megy szembe. Mint pl a túlsúly. Igen, rossz, a kicsi elhízás is. HIszen, mi lesz a zsítpárna alatti belső szerekkel, kedves Adrienn.. MIkor a riporter arról mesélt, hogy kipróbálta az alacsony szénhidráttartalmú kenyert, pedőg ő nem ilyen. MIlyen? NEm egészségtudatos? Ez a sorozat olyan szinten kártékony, hogy tiltani kellene Jah, az csak extra, hogy az IF alapjáért Nobel-díj járt. 2016-ban, a biológiai Nobel-díj járt az autófágiával kapcsolatos kutatásért.
@titaniummembrane1989Ай бұрын
Egy cukorbetegnek nem lehet így étkeznie, főleg egy inzulinosnak - be is kómálhatnak. Úgy tudom a cukorbetegnél a vacsora és a reggeli között maximum 12 óra telhet el. Van, aki nem is bírja, mert hipózik vagy olyan is van, akinek az utóvacsora hiánya miatt (tehát jóval kevesebb, mint 12 óra) elszáll reggelre a cukra.
@horaand62Ай бұрын
Köszönöm. Nem akartam ilyen drasztikusan fogalmazni, de egyetértek.
@danielnebiro23806 ай бұрын
Jó lenne kevesebb angol szót hallani magyar beszédben.
@juliusc042Ай бұрын
3:40 de! rohadtul elet szerü! Meg a rohano vilagunkhoz is passzolaz, hogy reggel egy fekete kave es kezdödhet is a nap, nem kell a reggeli keszitesevel es elfogyasztasaval bajloni.