No video

5 ČASTÝCH CHYB PŘI CVIČENÍ VE FITKU

  Рет қаралды 126,087

Jaroslav Pecka

Jaroslav Pecka

Күн бұрын

Sleduj mě na instagramu: jpcze
Email: Pecicz@email.cz
Pokud chceš vymakaný jídelníček na míru. Chceš mít možnost vybrat si klidně z 10 - 15 ti variant každého jídla. Mít výsledky. Spalovat tuky bez ztráty svalové hmoty, nebo nabírat svaly a držet si minimum podkožního tuku.
Tak mi napiš na email: pecicz@email.cz
⚬Online coaching
⚬Jidelníčky na míru
⚬Treninkové plány
Email: pecicz@email.cz
SLEDUJ MĚ NA INSTAGRAMU: / jpcze
SLEDUJ MĚ NA FACEBOOKU: / jpcze
VÝSLEDKY KLIENTŮ: / teamjpcze
www.JPCZE.cz
www.online-trener.eu
Moje oblečení: Qaesthetic.com
Suplementy: Kulturistika.com, kde můžeš využít slevový kód: pecka5
Zdroje:
www.sciencedir...
www.researchga...
www.ncbi.nlm.n...
journals.lww.c...
www.ncbi.nlm.n...
www.ncbi.nlm.n...
www.frontiersi...
bretcontreras....
www.ncbi.nlm.n...

Пікірлер: 138
@ha3007
@ha3007 4 жыл бұрын
Každý říká něco jineho. Ty říkáš tohle, Jonáš tamto, lamka tohle, beran tamto, kmostak zase tamto.. Chudáci začátečníci v dnešní době. Když jsem začínal ja tak byla jen jedna pravda:D
@petrvosatka9786
@petrvosatka9786 4 жыл бұрын
Přesně, mladý z toho musí mýt v hlavě dobrej chaos, že to cvičení raději zabalí.
@miroslavjakes6
@miroslavjakes6 4 жыл бұрын
Je pravda, že začátečnící musejí být dnes zmatení. Ale na to je lehké pravidlo. Každý si vybere na POHLED svého "idola". Když chci vypadat jako Lamka či Beran, tak samozřejmě nemůžu poslouchat tady Jardu. Ten má úplně jiný přístup a cíl svého snažení. Cvičí funkčně, aby se dobře cítil a měl posílené tělo. Ale určitě není jeho přístup na to, aby měl biceps jako stehno. Takže když chci být napumpovaný kulturista, tak poslouchám nějaké člověka ala Hulk. A to nikdo nikdy nezdůrazňuje, že každý má jiný cíl. Každý si myslí, že když člověk chodí 3x týdně do fitka, tak chce vypadat jako rambo. Ale tomu tak není. STYL tréninku je důležitý.
@jamesphizzer3800
@jamesphizzer3800 4 жыл бұрын
Přesně to jsem (jakožto začátečník) chtěl napsat :D. Vůbec nevím, co mám teď dělat :D
@santory5788
@santory5788 4 жыл бұрын
@@jamesphizzer3800 urob to co ti poradil Jakes, vyber si svojeho idiota a nasleduj ho ;)
@jakubandrisov9296
@jakubandrisov9296 4 жыл бұрын
nekomplikovať ťo, nechať si poradiť od skúsenejších, počúvať vlastné telo a nebáť sa ísť vlastnou cestou ;)
@matejsiml1616
@matejsiml1616 4 жыл бұрын
Skvela práce! Osobně mě zaujala část se dřepy, mám to naprosto stejné, hrozně dlouhou dobu jsem se trápil se dřepy kvůli hloubce a provedení. Teď už se mi pouze potvrdilo, že vše dělám správně v rámci mých možnosti ☺️👍
@bloodraven2.036
@bloodraven2.036 4 жыл бұрын
Do tohohle videa muselo jít skoro více úsilí než do moji bakalářské práce. Obdivuju všechna fakta i nalezené studie.
@HalaxaJosef
@HalaxaJosef 4 жыл бұрын
Moc děkuju za Evidence Based rady, za zmíněnou rozdílnost ve stavbě těla (o5 na důkazu) a za selský rozum.. to vše ve videu je.. Některé zde přítomné ujišťuji, že kriteria uvedených databází/impaktovaných periodik pro publikaci takových studií jsou poněkud jinde, než jak se - soudě podle jejich reakcí - domnívají.. Medline, PubMed, ScienceDirect, Elsevier apod jsou daleky toho, aby zveřejnily na objednání designovanou studii s plánovaným/autorům či firmám do karet hrajícím výsledkem.. Moc Vám děkuju, Jaroslave, za tu kupu času, co vám příprava dá.. 👍
@paveljirsak62
@paveljirsak62 4 жыл бұрын
Děláš opravdu dobrou praci. :) Doufám že se ti bude dařit.
@lubossam2675
@lubossam2675 4 жыл бұрын
K té zahřívací fázi : Je to u každého individuální. Cvičím 15 let ( tvrdé tréningy, žádné párkrát něco zvednu, podívám se na telefon a budu na něm 20 minut a zase něco zvednu) a rozcvičuji se tím stylem, že párkrát zakroužím rukama a je to to nejlepší co můžu pro zbytek tréningu udělat. Několikrát mi různí lidé (rádoby trenéři) říkali, abych si s nimi dal rozcvičku, a já na to přistoupil - v každém tréningu, před kterou byla tato asi 15cti minutová rozcvička, jsem se následně nepříjemně zranil. (4 rozcvičky = 4 zranění) Proto nejezdím žádnou extra rozcvičku a zranění jsem nikdy žádné neměl. Proto si myslím, že nadměrné rozcvičování je spíše k ničemu než k užitku. Dále si o tobě myslím, že jsi hodně zaměřený na nějaké studie, ale žádná studie ti svaly nedá, to udělá jen tvrdý tréning. Proto s tebou třeba absolutně nemůžu souhlasit v tom, že pro svaly nejsou důležité šokové stavy - na ty já třeba nedám dopustit.
@kirop7
@kirop7 4 жыл бұрын
Vidím tam inspiraci Jeffem Nippardem a Jeffem Cavalierem. Moc hezká práce, pokračuj v tom, co děláš. S lidmi jako ty se setkávám ve fitku vzácně a je fajn vědět, že jsou lidi, co si dělají průzkum na to, čemu se věnují.
@petrhasek4321
@petrhasek4321 4 жыл бұрын
Hodně kvalitně zpracované informace, palec nahoru. Díky moc ;)
@Senkys57
@Senkys57 4 жыл бұрын
Takový základní chyby, to je dobře, páč lidi si to moc neuvědomují, např. u toho posledního - dřep. Nedávno jsem zkoušel udělat hluboký dřep, jenže jelikož na to nejsem moc stavěnej, tak mi něco křuplo ve stehnech + k tomu stretching teď opravdu bolí a je to znát. Člověk prostě musí respektovat svoje tělo, jinak se stane to co mně. (Byla to jen zkouška a aspoň vím, že takovou blbost už neudělám). Teď nohy nejedu asi 2 týdny a začíná mi to chybět, ale co se dá dělat. Lidi respektujte své tělo, serte na názory ostatních... Jinak skvělý video 👍😎
@jaroslavkalauz4173
@jaroslavkalauz4173 4 жыл бұрын
Jasně, video má patu i hlavu a je celkem dobře udělaný. U dřepů je chybička, činka má ležet na trapézovém svalu, ne na lopatkách. To tělo donutí sjet do dřepu v optimální dráze dráze bez předklánění. Pak u takzvaného vzpěračského podzvedu je cvik proveden špatně v tom, že je moc v předklonu, je vyvíjen vysoký stres na kříž. Zkus začít podzved nejprve tak, že začneš stávat nejprve mohama, až pod kolena, pak pokračuj jak je na videu.
@Senkys57
@Senkys57 4 жыл бұрын
@@jaroslavkalauz4173 Jojo, sám si to uvědomuji :)
@NorthSun.and.QualitySolar
@NorthSun.and.QualitySolar 4 жыл бұрын
Na každého to působí jinak já osobně jezdím týden těžký váhy při každém cviku a pak to dopumpuji a další týden si dám lehčí trénink s menší váhou a stornace i supersérie 😉 před tréninkem se vždy namažu hřejivou mastí obleču do termo trička a mikiny celkově se moc nezahřívám ale vždy zahřeji ramena a protáhnuse a potom si dám vždy 2 lehčí série na zahřátí... cvičím už 12 let a dříve jsem měl nějaké úrazy ..nejhorší byl když jsem si utrhl 3 úpony v prsu při benchpressu proto když vidím osmnáctiletý kluky jak cvičí v tílku tak si v duchu říkám,že jsem byl taky takový a doplatil jsem na to
@penizesouta
@penizesouta 4 жыл бұрын
Super video jako vždy :-) Já mám právě dost dlouhé torzo a kratší nohy. Když sedím v autě vedle kamaráda, co má o 10 cm více, jsem o dost vyšší než on. Díky tomu můžu cvičit pěkné dřepy a myslím, že je pro mě i snažší budovat nohy než zbytek těla. Proto jsem taky nohy dlouho necvičil, protože jsem měl 70 přes stehna i z občasného ježdění na kole. Ale už je zase cvičím, je fajn pocit, jak rychle se na dřep zlepšuji :-)
@rellicek
@rellicek 4 жыл бұрын
Další chyba co mě napadá, je že lidé cvičí příliš těžké váhy, na úkor správné techniky.
@Patrik1738
@Patrik1738 4 жыл бұрын
To nemusí být vždy chyba...🙄
@Kam3L8
@Kam3L8 4 жыл бұрын
Za mě je to chyba vždycky. Pokud neprovedeš cvik správně, tak je to stejné, jako bys ho nedělal vůbec. K tomu riziko zranění je zbytečně zvýšené. Pro mě je důležité, aby byl sval zatížený správně a hlavně dostatečně. Když to přeženeš s váhou, tak už sval nedostane správnou míru zatížení a hlavně kontrakce. Kolikrát stačí přepísknout o 5% a už to nebude tak čistě provedené, jako by mohlo (mělo). Samozřejmě u správného provedení záleží na konstituci konkrétního člověka, ale technika je podle mě mnohem důležitější, než nazvedaná hmotnost. Třeba u kickbacku na triceps mi bohatě stačí 2kilová činka. Když je každé opakování dostatečně pomalé a v maximální kontrakci vydržím sekundu, tak je 3x10 opakování to nejlepší, jak triceps řádně "zničit". Obzvlášť když je až na konci tréninku tricepsu.
@Majk_L
@Majk_L 4 жыл бұрын
nebo opak. zvedají něco, s čím zvládnou 50 opakování..
@Kam3L8
@Kam3L8 4 жыл бұрын
@@Majk_L Michal Michal To už pak záleží na tom, jaký výsledek tréninku chceš. Maratonci bys určitě nevyčetl, že uběhne 40km místo 20. Reakce nebyla na příliš nízké, ale naopak na příliš vysoké váhy. Reakce svalů vždy záleží na tom, jakou ji konkrétní člověk očekává a co pro ni musí udělat. Pokud člověk chce přirozenější rozvoj svalstva, tak pro to musí něco udělat. Ne všichni hráči NFL nemusí umět běhat tak jako jiní. Jde o to, pokusit se využít svůj potenciál na plno. Neříkám na maximum, protože ne každý má to "štěstí", že může pokoušet svoje vlastní tělo až na hranici možností. Jde o to, aby si člověk snahou o zlepšení svého těla, nebo jenom představy o něm, nekurvil zdraví. Jde o vyváženost, jak v tréninku, tak v přístupu k němu a k sobě. Vím, že to zní jako z nějaké motivační VHSky, ale tak to beru.
@Majk_L
@Majk_L 4 жыл бұрын
@@Kam3L8 Jasný no, ale dle mého názoru může jet každý za hranice, pokud teda na to je mentálně připraven
@milos_ouhrabka
@milos_ouhrabka 4 жыл бұрын
Super video bro :)... se vším se dá souhlasit. prostě v jednoduchosti je síla. základní cviky, dobrá technika s plným rozsahem pohybu a těžké váhy :)
@motorsportonline5640
@motorsportonline5640 4 жыл бұрын
Na začátku videa jsem myslel, že koukám na Farkyho. Máš dost podobný projev. Jinak super informativní video. Like.
@jirisupej
@jirisupej 4 жыл бұрын
Největší chyba je že lidi maj pocit že cvičí koukáním na videa :)
@andrejmikulik4483
@andrejmikulik4483 4 жыл бұрын
môj názor: 1. ok 2. neplatí pre pokročilých, ktorí už majú za sebou fázu dlhodobého opakovania daných presných opakujúcich sa rozvrhov, pretože potom už dlho cvičia tie isté konkrétne časti svalov, treba meniť polohy/úchopy, spôsoby dvíhania ( napr. dynamické vs. pomalé ) sem tam pridať k rozvrhu jeden dva úplne iné cviky aby sa zapôsobilo na sval " z inej strany". Funguje to a dáva to zmysel, nemali by sa ale nahradiť za hlavné cviky, ale mali by to byť doplnky, ktoré sa pridávajú k danému rozvrhu a o to dlhšie bude potom tréning trvať a bude náročnejší. 3. ok 4. ok, ale na druhú stranu to zvyšuje vytrvalosť. Je to ako keby ste v jednej sérii spravili napr. 50-70 opakovaní s jednou váhou, tým zvyšujete vytrvalosť. Ide o to čo chcete/potrebujete viac. Silu a hmotu/ vs. vysokú vytrvalosť. Ak chcete obe, tak potrebujete robiť aj vysoké počty aj pridávať pri každom novom tréningu váhu - logicky, ale to trvá dlho, pretože o to menej si môžete pridávať na váhe. 5. ok
@richardcucka9024
@richardcucka9024 4 жыл бұрын
Veľmi poučné video odporúčam pozrieť
@Alucards666
@Alucards666 4 жыл бұрын
Super videjko hlavne tie drepy ma len utvrdili, že proste nedokážem ísť tak nízko.
@Patrik1738
@Patrik1738 4 жыл бұрын
Ahoj, v podstate se vším souhlasím, nicméně ja osobně považuji za největší nešvar, který nabývá čím dál větších rozměrů permanentní používání mobilních telefonů při tréningu a to dokonce i při provádění vlastních cviků. Nechápu, jak chtějí takovi jedinci dosáhnout svých cílů, když se za takových podmínek nelze soustředit a polovinu treninku provolaji, nebo propisi ... 😏
@filipgalis705
@filipgalis705 4 жыл бұрын
Jo bohužel dnes se většina lidi bez mobilu ani nevysere
@slovaknature2372
@slovaknature2372 4 жыл бұрын
Ja napriklad pozeram na mobil cez pauzy, ked si davat pri tazkych cvikoch 1-2 minutovu pauzu, tak si vacsinou menim hudbu.. progress mam stale jak objemovy tak silovy
@Kam3L8
@Kam3L8 4 жыл бұрын
Já ho mám při cvičení prakticky celou první půlku tréninku. Ale to kvůli toho, že jsem namísto dlouhého zahřívání svalů při cvičení s váhou, začal používat aplikaci, která mi připomíná, že mám přejít na jiný cvik. Prostě začnu cvičit s vlastním tělem. To se člověk může zranit těžko. U toho se zahřeju, (někdy až moc xD), a pak po "krátkém" odpočinku začnu "zvedat železo". Takovou rozcvičkou mám částečně hotové i kardio. Samozřejmě to chce obměňovat cviky, ale za mě je nejlepší aplikace MMA Spartan. Spousta těžkých, ale ne nemožných sérií cviků, kdy je sranda pozorovat, jak se každou další sérií člověk zlepšuje. Pak třeba stačí u činek přidat kilo a celý blok je těžší, než byl první.
@tomaszovak398
@tomaszovak398 4 жыл бұрын
Ja som sa raz zucastnil jednej súťaže o premene cloveka bolo jedno ci vyrysovat zhodit tuk nabrat svaly atd. Proste urobit co nalepsiu premenu. 5 mesiacov som siel v podstate ten isty plán a cvicil som 2+1 a 2+2 cize pondelok utorok streda volno potom stvrtok a piatok a vikend volno. A kazdy tyzden v ten dany den som mal tu istu partiu cize v kazde pondeli prsia ako hlavnu partu tazkou vahou a doplnkove partie triceps a ramena utorok bicak chrbat a tak dookola a mne to vyhovovalo. Za tych 5 mesiacov som sa posunul viac ako za 4 roky predtym takze ano to progresivne pretazenie je to zasadne pokial sa nejedna o cloveka ktorý chodi do fitka len pre svoje zdravie rekreačne.
@milan_fitness_503
@milan_fitness_503 4 жыл бұрын
mega video tesim.se na to.jak dopadl.ten treninkovy plan kterej novej pouzivas..
@lukasdvoracek4283
@lukasdvoracek4283 4 жыл бұрын
Nazdar, sledujem ťa už dlhšiu dobu a musím povedať že tvoje videa sú fakt zaujimanmvé, stručné a náučne pretože málo fitnesákov má vo videách tak podrobné informácie ako ty 👍 ps: myslím si že taká dlhá rozohrievačka na začiatku tréningu je podľa mňa až moc dlhá, sám cvičím už skoro rok (naturálne) a ako rozcvičku (napr. keď mám leg day) tak prvou sériou po 12 opak. rozcvičím spriamovače potom jedna séria širokých drepov na voľno a ako štartovnú sériu si dávam 10-12 drepov s 40kg, robím to už takto nejaký ten čas a zatial som sa nijak nezranil a ani som nemal nič seknuté keď som potom prechádzal na tažšie drepy
@GodmyX
@GodmyX 4 жыл бұрын
Dobré! (pravděpodobně to ovlivní trochu můj dnešní trénink ;p - k lepšímu)
@jc2039
@jc2039 4 жыл бұрын
Keby som dodržiaval tvoje progresívne preťaženie tak zachvilu dviham tonu na bench
@filiproh2625
@filiproh2625 4 жыл бұрын
Progresivne zatazenie funguje len do urcitej doby, uz roky mam silu na rovnakej urovni ale svaly este pomalinky rastu. Cvicim 9 rokov naturalne. Takze kolko dviham ma uz moc nezaujima, to by som musel cvicit na silu
@tomo.pomo1
@tomo.pomo1 4 жыл бұрын
Perfektné video 👍👍👍
@blackbarry45
@blackbarry45 2 жыл бұрын
díky, supr video
@Palm0vic
@Palm0vic 4 жыл бұрын
Peckovni video ale twn zvuk klikani je otravnej 😀 a neni vubec potreba aby tam byl treba u dalsi tvorby a mam otazku sam na sebe pokud udelam klik jen do pulky a pak se skacim na zem bo nejsem cvicenej ale chtel bych zacit mam cvicit nejake izolovane cviky kolem vrchnj casti tela abych pak mohl klikovat nebi delat neco uplne jineho btw nadvaha 104 to 87kg ale zvladnuto upravou stravy a vyslapa ale zadny cviceni sem nedelal takze bych to chtel trochu nabusit a shodit na 82 pri mejch 181cm
@denissv3157
@denissv3157 4 жыл бұрын
Měl bych dotaz k tomu že je hloupost necvičit nohy... je mi 18 let a nohy necvičím z jediného důvodu, začalo mi křupat v koleni, vždy když udělám dřev na volno bez zátěže tak mi v tom koleni křupne taky, u leg pressu jsem měl nějakých 200kg a křuplo mi v koleni takže se stal pomale i úraz, koleno zůstává po jednom roce furt stejný... nějaký nápad co s tím?
@vojtechnykodym9025
@vojtechnykodym9025 4 жыл бұрын
Zdravím, chtěl bych se zeptat, jestli je ok, pokud mezi jednotlivými sériemi např. benchpresu či shybů při odpočinku zařazuji například nějaké statické balanční cviky na core. Díky
@nakedpotatoe4109
@nakedpotatoe4109 4 жыл бұрын
Ahoj, skvely video! Jsem nemocna a tak cely den jen sedim u tveho kanalu a nevim, na jake video kliknout driv😅 Chtela bych se zeptat! Rada bych zhubla tuk a ziskala nejake svaly, coz je z hlediska kalorii docela problem. Pro rust svalu bych mela byt v nadbytku, pro paleni tuku v deficitu. Jak to vyresit? Nebo mam nejdriv zhubnout tuk, bxt v kalorickem deficitu a pritom cvicit silove a po zhubnuti jit do kalorickeho nadbytku a budovat svaly? Budu rada za odpoved. Predem diky!
@Kam3L8
@Kam3L8 4 жыл бұрын
Není pravda, že cvičit cviky pro nabrání svalové hmoty je špatně pro hubnutí. Čím víc svalů člověk má, tím větší jsou energetické nároky těla. Je třeba trénink i jídelníček uzpůsobit konkrétním požadavkům těla. Není pravda, že pouze cviky s malou vahou a velkým počtem opakování jsou pro hubnutí ideální. Záleží na člověku a tom, jak je stavěný, čím se živí a co jí. Každopádně pravidelnost není na škodu.
@tj4ychoppa658
@tj4ychoppa658 4 жыл бұрын
Já mám nohy do x a jsem. Omezený v drepech ale. Snažím se hold tělo si nevybírás ale typ pro nohy do x jezdit víc. Sumo postoj
@janhianik2945
@janhianik2945 4 жыл бұрын
Dobre, slusne, poučné
@TimoteonSK
@TimoteonSK 4 жыл бұрын
Také vysvetlenie sa mi páči , že každý je iný. mal by to vedieť každy z tých ktorí vo fitku len kibicujú ostatných ako sa má cvičiť a bla bla.
@neonak1495
@neonak1495 4 жыл бұрын
Hele, ty studie, se kterýma se často oháníš, jsou naprosto nicvypovídající z důvodu velikosti vstupních dat... při takhle malém množství vstupních dat se jakýkoliv výsledek nedá považovat za věrohodný... žádná solidně udělaná studie nemůže testovat pouze +-50 jedinců, takovéhle pochybné studie dělají také různé firmy, aby podpořili své produkty a prohlášení atd. a obvykle se jim to daří... výsledky se poté dají poměrně výrazně ovlivnit... statistika ti nejspíš moc neříká, což je pochopitelné, je to hrozný obor... nicméně... to co říkáš je rozumné, ve spoustě věcí souhlasím (ne se vším teda, ale to je jedno) těmi svými studiemi se můžeš inspirovat, ale nemusíš s nimi potvrzovat každou větu, kterou řekneš (sice to může přesvědčit lidi, že máš pravdu...ale rozšiřuje to nevědomost ohledně pochybných projektů, lidi by neměli věřit všemu, co je někde na papíře a zní to chytře) nechtěl bych říct, že výsledky těch studií jsou špatně (cvičit základní cviky opravdu zlepšuje sílu, na to není třeba studie, aby se to vědělo), ale nejsou věrohodné...a jakmile se narazí na téma které není tak jasné, jako ty základní cviky, tak nastává problém, kdy se nedá moc věřit interpretaci výsledků atd. neboť ten kdo tu studii dělá chce často dostat pozitivní výsledek (jakože něco objevil :D)... třeba v 8:56 je tam něco s tricepsem a hodnota p = 0,06 , což je jen jednu desetinu od toho, aby se to zamítlo, takže tam mít jednoho antitalenta, který cvičil blbě a nezlepšil se, tak už píšou že se tricáky v průměru nezlepšily :D jinak pokračuj v tvorbě, děláš to pěkně, jen ty tvoje studie ... :DDD
@jpcze
@jpcze 4 жыл бұрын
Děkuji za komentář :) S tím, že věrohodná studie nemůže být s i se vzorkem 50 lidí úplně nesouhlasím. Další věc je potom ta, že těžko lze sehnat třeba 2000 mladých cvičenců, kteří najednou budou docházet do laboratoře cvičit. To není uskutečnitelné, proto se pracuje s menším vzorkem. A samozřejmě, že jedna ojedinělá studie například o 20 lidech není něco z čeho by měl člověk dělat závěry. Na druhou stranu ale na mnoho témat byla udělána řada studií, které došly ke stejnému závěru. A to už jistou důvěryhodnost má a z toho už se jisté závěry dělat dá. Další věcí je pak určitě kvalita studií. Vím o tom, že studii si může zaplatit kdokoliv. A proto taky úplný základ je v tom, že se snažím prezentovat právě ty kvalitní práce, o kterých jsem mimo jiné přesvědčený, že nemají konflikt zájmů. Například když studii dělá Brad Schoenfeld, kterého jsem měl dokonce možnost osobně potkat, tak v podstatě nepochybuji o důvěryhodnosti takové práce.. A v neposlední řadě se pak dostáváme k tomu, že já samozřejmě chci mít pro svoje tvrzení nějaké důkazy. Protože když svoje tvrzení ničím nepodložím, tak existuje možnost, že jsem si ho taky mohl vymyslet.. Což se zrovna ve fitness odvětví děje poměrně často. Protože řada lidí šíří ničím nepodložené mýty. Když budu konkrétní, tak často můžeš slyšet od různých lidí, že bys měl provádět po tréninku statický strečink, protože to pomáhá snižovat bolestivost svalů. No když se podíváme na studie, tak zjistíme, že tomu tak není. A to se bavíme o studiích, kterých se celkem účastnilo přes 2500 lidí (to už není zas tak málo, ne?). :) Taky narážíš na to, že není třeba dělat studie na to, aby se vědělo, že komplexní cviky zlepšují sílu. Protože to patrně zní samo o sobě logicky. Jenže na druhou stranu takových věcí, které vypadaly logicky a pak se právě prostřednictvím studií zjistilo, že jsou úplně jinak už bylo mraky...(Už jen třeba to v předchozím odstavci). Proto se na to nedá spoléhat:) Ale určitě souhlasím s tím, že by lidi neměli věřit všemu, co je na papíře a vypadá chytře. Lidi by měli mít kritické myšlení a ověřovat si informace. A to určitě platí i o informacích, které se lidé dozví na tomhle kanálu.
@s.i.r.i.u.s9870
@s.i.r.i.u.s9870 4 жыл бұрын
185cm krásne hlboké drepy .dlhé stehenné kosti a žiadny zaoblený chrbát 220kg 😬😀.Asi to zmenim😁nech cvičím podľa štúdie a pokusov.Nic v zlom.Velmi dobre videá občas.Aj chalana cením.Len si všetko veľmi neberte k srdcu.Ako sám povedal:Každý sme iný.Len tak pre zaujímavosť ,keď si zoberiete bedrový kĺb,fakt sú rôzne druhy.Tam je to krásne vidiet,aký sme rozdielny.
@neonak1495
@neonak1495 4 жыл бұрын
@@jpcze Děkuju za kompletní odpověď... argumentuješ dost dobře, jistě by se dalo nějak argumentovat zpět a tak pořád dokola... Každopádně cením, že se snažíš procházet víc zdrojů, ověřuješ si info atd... musí to zabrat hrozně moc času... doufám, že jednou narazis na téma, ve kterém nebudu mít vůbec jasno a přihodíš k němu nějakou dobrou studii, která problém objasní :D
@jpcze
@jpcze 4 жыл бұрын
Ještě k tomu 8:56 - tady se ale zase dostáváme k tomu, že sice prezentuji jednu studii, ale tu myšlenku podporuje řada dalších studií. Já jsem je jen neprezentoval všechny. Pak taky to, co uznávám je "Evidence Based" přístup, což samozřejmě nejsou jen studie, ale například i osobní zkušenosti a stejně tak stanoviska odborníků. A pokud třeba 6 studií dojde k určitému závěru (byť některé třeba ne úplně suverénně) a moje osobní zkušenosti i názory kvalifikovaných odborníků s tím jsou v souladu, tak to pak beru jako věc poměrně věrohodnou. Na druhou stranu se ale snažím vyhýbat tomu, abych o něčem tvrdil, že je to absolutní pravda. Proto taky z mých úst zní až nepříjemně často slovo: "Pravděpodobně" :D
@neonak1495
@neonak1495 4 жыл бұрын
@@jpcze Tak to s tou hladinou signifikance bylo zase podpoření mých argumentů že :D ... Rozhodně cením osobní zkušenost a názory odborníků, kteří mají zkušeností ještě víc...poté uznávám i ne zrovna šťastně udělanou studii jako potvrzující danou hypotézu... Téměř vše se dá vyvrátit, nebo alespoň se nedá jasně potvrdit, takže slovo "pravděpodobně" je zcela na místě :D
@filipgalaz9430
@filipgalaz9430 4 жыл бұрын
Jak tu môže niekto riešiť jeho angličtinu :D :D Typek má snaď vo všetkom pravdu a keby aspoň týchto 5 rad poznal každý.... v posilke by všetci cvičili správne. Za mňa velký palec nahor !!!!
@dave7651
@dave7651 4 жыл бұрын
Ahoj musím se zeptat. Když začíná cvičit tak jaké cviky by byli nejlepší. Nevím jestli mám jít týden břicho a pak něco jiného.
@lukasnovotny1708
@lukasnovotny1708 4 жыл бұрын
Benchuj, dřepuj, tahej nebo budeš malej :)
@ertiis1622
@ertiis1622 4 жыл бұрын
Já neudělám tu chybu, že se tam vrátím :D
@filipgalis705
@filipgalis705 4 жыл бұрын
Ahoj. A co když přijdu do fitka po fyzické práci nebo jiné aktivitě. To se přeci nemusím ještě ve fitku rozcvičovat
@tomasmarek4879
@tomasmarek4879 4 жыл бұрын
Pokud víš, že pojedeš dřepy nebo tahy například, měl bys i tak rozcvičku zaměřit na tyto partie. Tím, že se v práci hýbeš, nezískáš potřebnou mobilitu pro daný cvik. Jasný, můžeš třeba vynechat 20 minut na kole. Určitě by si měl zahřívat břicho a spodní záda. Střed těla je základ vždy.
@jakubprochazka8983
@jakubprochazka8983 3 жыл бұрын
Má pravdu chlapec 😄
@milan_fitness_503
@milan_fitness_503 4 жыл бұрын
nevíš proč m-ě pícha jakoby v zadním -ram-eni kdyz udelam- neakej ruznej pohyb ram-enem- tak m-ě v nem- pícha jakoby zadni rotatory... je mo-zny ze kvuli tom-uu z em-am- vystouply lopatky nebo ram-ena m-am -treba mo-c ve predu ? uz to ma-m -rok a nzlepsilo se to .. uz rok nem-uzu cvicit ..
@Kam3L8
@Kam3L8 4 жыл бұрын
Možná je to tím, že při cvičení ramen užíváš nevhodnou techniku. Například mě přijde úplně jedno, jestli děláš tlak s velkou na ramena a činku pouštíš před nebo za hlavu. Naopak, před hlavou mi to přijde přirozenější. Pokud to není tvůj případ, tak zkus 2 týdny ramena cvičit s hodně malou vahou a hodně pomalu. K tomu zkus cvičit hodně cviků. Mluvím z vlastní zkušenosti, kdy mě po zranění bolela přední část ramena a skoro měsíc jsem nemohl cvičit tak, jak jsem chtěl. Pak jsem zkusil to, co popisuju a problém zmizel. Snažil jsem se o co nejčistší provedení cviku a zároveň o co největší počet druhů cviků, aby se zlepšil rozsah pohybu a svaly kolem kloubu zesílily a umožnily "odpočinek" tomu, co bolí. Sice to nevypadá, jako trénink, ale jde to cvičit doma :) Hodně štěstí při léčení.
@gazdenaobecna205
@gazdenaobecna205 4 жыл бұрын
jardo ty šohaju, když se cviči sval 2-3 týdne tak pokaždém tréninku navyšovat váhy nebo jen po týdnu? díky
@hg2959
@hg2959 4 жыл бұрын
Každý trénink ne, to by svaly nedaly.
@445013578
@445013578 4 жыл бұрын
1. chyba -> nedělat kardio před cvičením s těžkými váhami
@andrejstrapina9993
@andrejstrapina9993 4 жыл бұрын
Som rád,že ešte existujú kvalitný tréneri. A čo tak sledujem,veľa českých trénerov,napr. Jirí Vacek,Aleš Bursa,Aleš Lamka,Radomil Vašik,Jiri Borkovec,Jan Krasinsky,Filip Grznar,Jonaš Petrik....a samozrejme Jaroslav Pecka,good job
@sonablahova7698
@sonablahova7698 4 жыл бұрын
Já chci taky vypadat jako Lamka,ale komplet.
@karelpudivitr3103
@karelpudivitr3103 4 жыл бұрын
Dávej rady ze svích zkušeností a na studie se vykašli snad víš jak jsi došel až sem ve fitnes
@Odyseus79
@Odyseus79 2 жыл бұрын
Preco nepriberas?
@kamilmach5542
@kamilmach5542 6 ай бұрын
9:50 holky super technika vzadu (y)
@petrkasparik7728
@petrkasparik7728 4 жыл бұрын
Když se člověk zamyslí nad tím tak je to docela pravda.
@vladislavondrusek8148
@vladislavondrusek8148 4 жыл бұрын
Šokovanie svalov funguje na 100% neviem čo je to za štúdia ale každému funguje niečo iné , keď som šiel to čomu ty hovoríš progresivne preťažovanie tak som sa zlepšoval pomaly a keď som začal striedať ťažké a ľahké váhy tak som začal drepovat 2,5 násobok svojej váhy za krátku dobu , takže to nieje až taká pravda tie štúdie budú asi dosť obmedzene
@jpcze
@jpcze 4 жыл бұрын
Já ale spíš mluvil o neustálém střídání cviků než o střídání zátěží. Střídání těžkých a lehkých vah se spíš přibližuje k denní vlnité periodizaci, která nepochybně funguje.. (dokonce podle některých zdrojů lépe než lineární periodizace) Sám jí taky používám. Nevidím v tom rozpor s tím, co jsem říkal ve videu. A hlavně pokud jsi se zlepšil silově, pak jsi zcela nepochybně dosahoval progresivního přetížení i ve druhém zmíněném případě.. (cvičil jsi s menší váhou a dostal jsi se na 2,5 násobek své váhy = progresivní přetížení). Proto v tom, co píšeš nevidím žádný důkaz pro to, že šokování svalů funguje na místo progresivního přetížení. Kdyby fungovalo šokování svalů a ne progresivní přetížení, znamenalo by to, že bys mohl třeba rok cvičit různé variace dřepů stále s 10-20kg činkou a neustále tím šokoval svaly a pak bys po roce najednou zjistil, že dřepneš 10 x 100kg. V takovém případě by fungovalo šokování svalů bez progresivního přetížení. Ale asi všichni chápeme, že je to blbost. Protože aby ses mohl posunout z 10 x 10kg na 10 x 100kg, tak musíš postupně přidávat zátěž a na těch 100kg se dopracovat - a v takovém případě používáš progresivní přetížení. Každému funguje něco jiného je sice oblíbené a určitě částečně pravdivé tvrzení, ale základní principy jsou pořád základní principy.
@Profo007infinyty
@Profo007infinyty 4 жыл бұрын
Ja si dávam medzi seriami pauzu max 1 minútu viac nevydržím čakať keďže som veľmi rýchli človek a nerád čakám
@bashingCZ
@bashingCZ 4 жыл бұрын
kdybych dělal tuhle rozcvičku, tak po zkončení rozcvičky můžu jít domů, protože budu hotovej....
4 жыл бұрын
Každý řiká něco a podle mě je pravda někde uprostřed..
@lolsamc
@lolsamc 4 жыл бұрын
8:45 1 Minta
@petan7391
@petan7391 2 жыл бұрын
Samsung mobajl💪
@skovecka
@skovecka 4 жыл бұрын
kým.sa on zahreje tak ja to už pomaly balím... inak sila tie pauzy ja si dávam 1.5min , 3 si fakt nemôžem dovoliť.
@kirop7
@kirop7 4 жыл бұрын
Taky se to potom projeví na Vašem těle. Dle mého se má cvičit pouze v rámci toho, co je zdraví prospěšné a co pro nás bude ve výsledku celkově benefiční (jak v rámci síly, svalů, zlepšení psychiky atd.). Samozřejmě toto je můj subjektivní pohled, ale fakt, že vynechávání rozehřívací fáze ubližuje tělu, už není pouze názor, ale dokázaná věc.
@vedec9100
@vedec9100 4 жыл бұрын
Tak si odeber nějaké cviky :)
@jozkomrkvicka7607
@jozkomrkvicka7607 4 жыл бұрын
@@kirop7 tak to sa mozeme bavit o tom donekonecna.. napr ked sa v lete vyberiem do posilovne sviznym krokom tak urcite nepotrebujem taku rozcvicku ako ked sa tam vyberiem v zime so skrehnutymi rukami... a ake problemy by som z toho mal mat? vecsina ludi si da rozcvicku tak 2 minuty a hotovka a vecsina nema ziadne problemy
@jozkomrkvicka7607
@jozkomrkvicka7607 4 жыл бұрын
@@vedec9100 potom budem hotovy este skor :)
@gomezrodriguez9059
@gomezrodriguez9059 4 жыл бұрын
A já myslel, že rovná záda XD
@jamesjohanson5675
@jamesjohanson5675 4 жыл бұрын
Me se libi, ze dokladas vyzkumy a zduraznujes ohledy k ruznym proporcim
@ejqo_coc9088
@ejqo_coc9088 4 жыл бұрын
Každý niečo iné hovorí, nevieš komu veriť. Niekto hovorí šokovať svaly, niekto zas nie atď... Celé zle
@janmanb
@janmanb 4 жыл бұрын
A tie chyby pri peck-decku? O drepoch ani nehovorím. Ten predklon chrbtom to je už iné "fó pá"
@sabule5801
@sabule5801 4 жыл бұрын
Kdybys radši čerpal zkušenosti na konkrétních případech a vykašlal se na studie🤦‍♀️
@tibormarko3983
@tibormarko3983 4 жыл бұрын
Těm lidem v pozadí na veslařském trenažéru by měl taky někdo říct, jak správně veslovat. Když jsem to videl, tak jsem neveděl jestli se mám smát nebo brečet. Ale spíš jsem brečel. Trénink s tak strašnou technikou je úplně k ničemu a to i pro zahřátí těla.
@TheLineagEman
@TheLineagEman 4 жыл бұрын
Juj ked chces udavat statistiky tak aspon objektivne. Ved tj ako kupeny predvolebny prieskum 😂. Nemyslim si ze mas pravdu v dost veciach. Na kazdy ten tvoj “bod” mam minimalne tonu videi len tu na youtube preco by to tak malo byt...Ale tak ked ti to tak slape nech sa paci.
@michalpivodda8473
@michalpivodda8473 4 жыл бұрын
Ten rolling neni treba
@lukkason1
@lukkason1 4 жыл бұрын
Jako sorry Jardo, ale protiřečit si s ostatními ještě chápu 100 lidí, 100názorů. Ale že si protiřečíš sám sobě, tak to už je opravdu na zvážení. V tvém dalším videu (kzbin.info/www/bejne/g2KUfGmva9idicU) jasně říkáš: "Pokud je vaším cílem budovat svalovou hmotu, tak TO NEJHORŠÍ CO MŮŽETE UDĚLAT, JE ZAŘADIT KARDIO TĚSNĚ PŘED POSILOVÁNÍ" a tady říkáš, že se musím kvalitně zahřát na rotopedu a v obou videích se opíráš o vzájemně protichůdné studie. Takže jako nováček jsem z tebe úplný debil, s tímto kanálem končím a jdu si nechat poradit od někoho kdo posilování rozumí. Hodně zdaru. :)
@janlacek9273
@janlacek9273 4 жыл бұрын
kazdy mi vravi, nefoamuj spodny chrbat a co robis v 0:20 hmm
@pavelweidinger7103
@pavelweidinger7103 4 жыл бұрын
za me vetsina stoho blbost! :D :D
@mareksykora5197
@mareksykora5197 4 жыл бұрын
Takhle znalostma nabušenýho trenéra hned tak někde nepotkáte. KZbin se dnes opravdu stává zdrojem důležitých informací číslo jedna.
@honzasko
@honzasko 4 жыл бұрын
Hmm....ale když se rozcvičím tak snížím výkon
@tomasmarek4879
@tomasmarek4879 4 жыл бұрын
Jo no, protože když si přece dáš dvě série s prázdnou osou, tak potom máš o 30 kilo menší maximálku, páč seš už unaven :-D. Bohužel už sem to taky slyšel...
@1mckartny
@1mckartny 4 жыл бұрын
Spousta lidí hlavně ve fitku čumí do mobilu ok je mě 44 let a jak říká moje kamarádka 25 let místo pozdravu jsi starej starej jsi kde máš mobil? Uznávám jsem i kdyby mě bylo o 20 min stejně bych tomu sebe neměl 1 potřebuju se vydychat 2 pohlídat čas pauzy 3 srovnat hlavu na další partii kolik a jak ji provedu
@Patrik1738
@Patrik1738 4 жыл бұрын
Co to meleš !? 😳
@patrikvystavel2420
@patrikvystavel2420 4 жыл бұрын
Warm up se čte "vóm ap", a ne "varm ap", nauč se aspoň základy angličtiny!
@SamSamonov
@SamSamonov 4 жыл бұрын
*Mrtvý tah je poměrně zbytečný cvik...*
@SamSamonov
@SamSamonov 4 жыл бұрын
@Sreea ass Tak mi řekni co je na něm užitečného? Růst zádových svalů? - Dobrý vtip, křídla tam téměř nepracují, trapézy jenom staticky, romboidy taky, jsou lepší alternativy... Růst stehenních a hýžďových svalů? - Jsou mnohem lepší alternativy... Komplexní cvik? - No jo ale zase, jsou lepší alternativy (např dřep) , a taky si vzpomeňme jak hodně je mrtvý tah traumatický... Hormonální "výbuch"? - Dřep :) Ještě k tomu, ja třeba neznám ani jednoho, kdo by měl slušně vyvinutý křídla či nohy jenom díky mrtvýmu tahu, za to, znám hodně lidí, jímž mrtvý tah zlomil zdraví... (Netýká se to rumunského tahu, jenom klasický deadlift a sumo, kdyby něco) *No, tak teď pojď mi vysvětlit proč jsem vlastně mimo, borče* :)
@jakubkosina2310
@jakubkosina2310 4 жыл бұрын
@@SamSamonov pokud jde někomu o sílu a růst svalů bere jen jako bonus tak mrtvej tah je prostě číslo jedna. Já jsem svyho času urval 5x220 kg na mrtvolu a vážil 78kg. V zápasu sem díky tomuhle cviku měl sílu jak bejk- samozřejmě jsem cvičil všechny komplexní cviky a izo jen okrajově . Dokonce jsem o tělocviku položil na záda tehdy Mistra ČR juniora v benči (maximalka) na záda jenže ten se soustředil hlavně na ten benč. Takže na mrtvej tah mi nesahej. Dneska každéj blboun cvičí, aby vypadal jak the Rock a mohl se vystavovat na sociálních sítích. Za mě to bylo jiný, to borci v posilce dreli jak kuny a mobil tam nikdo netahal.
5 CHYB, KTERÉ VÍDÁM VE FITKU
11:33
Jaroslav Pecka
Рет қаралды 19 М.
JAK EFEKTIVNĚ ZHUBNOUT - 4 Věci, které se vyplatí dělat!
17:24
Jaroslav Pecka
Рет қаралды 130 М.
Kind Waiter's Gesture to Homeless Boy #shorts
00:32
I migliori trucchetti di Fabiosa
Рет қаралды 13 МЛН
How I Did The SELF BENDING Spoon 😱🥄 #shorts
00:19
Wian
Рет қаралды 36 МЛН
My Cheetos🍕PIZZA #cooking #shorts
00:43
BANKII
Рет қаралды 27 МЛН
Fortunately, Ultraman protects me  #shorts #ultraman #ultramantiga #liveaction
00:10
5 NEJČASTĚJŠÍCH CHYB, KTERÉ BRZDÍ RŮST SVALŮ
13:33
Jaroslav Pecka
Рет қаралды 321 М.
NEJLEVNĚJŠÍ JÍDELNÍČEK NA HUBNUTÍ!
9:18
Jaroslav Pecka
Рет қаралды 81 М.
Nejefektivnější cviky na ramena | Správná technika cviků
22:03
Kulturistika.com
Рет қаралды 19 М.
5 chyb při cvičení, které tě brzdí v progresu! I Rady a tipy
20:18
Kulturistika.com
Рет қаралды 14 М.
NEJČASTĚJŠÍ CHYBY, KTERÉ VÁM BRÁNÍ ZHUBNOUT
14:59
Jaroslav Pecka
Рет қаралды 226 М.
6 DŮLEŽITÝCH VĚCÍ PRO ZMĚNU POSTAVY
19:40
Jaroslav Pecka
Рет қаралды 64 М.
CHCEŠ ZHUBNOUT? VYMĚŇ TYHLE POTRAVINY!
8:56
Jaroslav Pecka
Рет қаралды 88 М.
Co tě brzdí v progresu ve fitku? l 10 chyb
12:04
GymBeam cz
Рет қаралды 42 М.
JAK JÍST PŘED, BĚHEM A PO TRÉNINKU PRO NEJLEPŠÍ VÝSLEDKY
10:54
Jaroslav Pecka
Рет қаралды 57 М.
Kind Waiter's Gesture to Homeless Boy #shorts
00:32
I migliori trucchetti di Fabiosa
Рет қаралды 13 МЛН