Cześć Tomku. Opisywanie brzmienia słodkimi słowami jak to robią audiofile. :) Super. Czasami tak jest że niektóre rozwiązania, technologie zostają na dłużej. Płyta winylowa też powinna już być wspomnieniem, a tu proszę. Pozdrawiam serdecznie.
@tomekkruger14 сағат бұрын
Witam. Tyle, że płyta winylowa jest technologią, a nie podzespołem elektronicznym, a o tym Eric pisał. Produkowanie przez prawie 90 lat jednego typu podzespołu elektronicznego jest nie lada wyczynem. To tak jakby ICL 7106 był nadal chętnie wykorzystywany w multimetrach wysokiej klasy.
@ZPDU11 сағат бұрын
@@tomekkruger Tak, choć ja na myśli miałem technologię lamp elektronowych. Nie ulega wątpliwości że jest to wyczyn. A ja pozdrawiam Ciebie i dobrego nastepnego roku życzę.
@infraceptor474912 сағат бұрын
Mój pierwszy kontakt z lampami to rozebranie w dzieciństwie starego radia z garażu dziadka z lampami pokrytymi czarnym szlamem oraz z dużą ilością zmumifikowanych pająków. Od tamtego pamiętnego dnia nie mam z nimi (lampami) styczności .Panie Tomku dobrego nowego roku 2025 bo życie to lekkość, które działa poprzez wodę. "Dochodzę do wniosku, że nuty i rytmy zostały po raz pierwszy nabyte przez męskich lub żeńskich przodków ludzkości w celu oczarowania płci przeciwnej".- Karol Darwin
@tomekkruger12 сағат бұрын
U mnie w domu był Elekton 707 D, jako, że często padały lampy odchylania ojciec go rozbierał i naprawiał. Zainteresowało mnie to tak bardzo, że w wieku chyba 11 umiałem wyjaśnić z grubsza jak działa telewizor. Ja tata kupił sobie nowy OTV Loewe pozwolił mi rozebrać starego lampowca. Wytachałem trafa, lampy i podstawki, ale leżało to dość długo zanim zrobiłem sój pierwszy lampowy wzmacniacz. Nawet mój młodszy brat mnie wyprzedził i pierwszy zmontował SE na 6p14p. Dziadki mieli czarnobiałego TV na lampach, ale już nie pamiętam modelu. Podłaczony był do lampowego stabilizatora, bo u nich na wsi często napięcie spadało i TV się wyłączał. Wszystkiego dobrego :)