Rozwalcie system łapami w górę bo za tydzień wjeżdża nowa seria, w której szczegółowo będę omawiać po kolei każdą partie! 🔥
@przemysawpiec53916 жыл бұрын
Simonte dawaj dawaj. Czekam na nową serie. Toruń pozdrawia 💪🏋️♀️🔥
@96Palec6 жыл бұрын
zajebista bluza dawej linka
@2605mac4 жыл бұрын
W sumie to przez długi czas tak ćwiczyłem właśnie 12-10-8. I jak na ławce poziomej dokładałem np. 2,5 kg więcej to zmniejszałem ilość powtórzeń o 2. Chociaż i tak wydaje mi się że robię źle to ćwiczenie, bo klaty w ogóle nie czuję. Brzucha też nie czuję przy większości ćwiczeń.
@PiotrTomaszewskiSzmexy6 жыл бұрын
No nieźle :D
@olgawyrazinska65386 жыл бұрын
wszędzie się przyplącze. Jego gwiazda gaśnie i szuka rozgłosu.
@EKIPAWK6 жыл бұрын
Przed obejrzeniem - mega film jak zwykle Sajmon ❤️❤️❤️ w ciemno
@alvaroalejandro60006 жыл бұрын
Bardzo dobry materiał. Praktyczne i zdrowo rozsądkowe podejście.
@margarettatcher82823 жыл бұрын
Mega ! Łopatologicznie do bólu. Dziękuję!
@Jakuzo_6 жыл бұрын
jestem w szoku jaaka Ty masz wiedze w tym wieku . jakbym wiedzial tyle kilka lat temu, masy bledow bym nie popelnil co za tym idzie ogarniecie calego tematu. naprawde te poradniki doroslym sie przydaja. swietna robota.
@Asperger_Warrior3 жыл бұрын
Po pierwsze - ilość powtórzeń służy efektywniejszemu trenowaniu, ponieważ nie zmęczymy tak mięśni i możemy więcej, po 2 wyznaczamy na początku ciężar maksymalny CM i dostosowujemy ilość powtórzeń do procenta ciężaru maksymalnego. Polecam T.Bompa Periodyzacja. Po 3 każdy organizm jest inny, ma słabsze i mocniejsze partie, dlatego należy wcześniej przemyśleć trening i skupić się na równomiernym rozwoju. Pozdrawiam
@miko69786 жыл бұрын
Rozwiałeś wiele moich wątpliwości :) Dzięki Simo
@waldemarwisniewski96744 жыл бұрын
Gdy ćwiczyłem z dużym ciężarem to szła mi ostro siła, trochę wolniej masa. Po dłuższym okresie treningu z dużymi ciężarami zaczynały wysiadać mi bary. Gdy trochę zmniejszyłem ciężar i dodałem ilość powtórzeń zacząłem rosnąć.
@bramowicz14 жыл бұрын
Chłopaku, dobrze prawisz. Ja facet po czterdziestce trenujący z przerwami (kontuzje, operacje szpitalne, natłok pracy itp..) podziwiam takich młodych z taką wiedzą. Osobiście z góry zawsze zakładałem ile muszę zrobić powtórzeń. Jednak jeśli czułem, że zrobię jeszcze jedno lub dwa to je robiłem. I odwrotnie, jeśli przesadziłem z ciężarem to rzecz jasna robiłem jedno mniej. Ogólnie jest zasada, dasz z siebie 100%, bedziesz miał efekty.
@Channel1Pzn5 жыл бұрын
Super materiał ! Dzięki ;-)
@RuchChorzow6 жыл бұрын
Fajnie rozwinąłeś temat. Dzięki :)
@konradWS6 жыл бұрын
Krótko i na temar, super 😁
@Damian-ed5qt6 жыл бұрын
A to już wiem dlaczego nie mam efektów, robię między 6 a 7 xd
@whateverLDZ6 жыл бұрын
czyli 6,5?
@eristoffify6 жыл бұрын
Jak zawsze dobrze powiedziane :) Bravo.
@andrzejandrzejos66745 жыл бұрын
Stary to jest naprawdę wartościowy content. Przypominasz mi gościa Mindful Mover, tylko że nie w wersji bodyweight :) W ogóle nie trenuje siłowni (ale trenuje ;) ) ale to co mówisz jest tak uniwersalne, że subskrybuje to bo już kolejny raz trafiam na Twój filmik i jest w PUNKT !
@Mr_Death1000010 ай бұрын
Od dawna nie liczę powtórzeń. Od momentu kiedy przestałem, skupiam się na tym by zrobić dobrze technicznie jakieś ćwiczenie i żeby każde powtórzenie się liczyło a co za tym idzie partie mięśniowe, które w tedy ćwiczę odczuły to na całej swojej długości i szerokości.
@daniels73166 жыл бұрын
Super materiał ! :D
@floreknr446 жыл бұрын
Liczę i raczej zawsze bede liczyl. To chyba normalne ze jak cos podniose/zrobie 10-12 razy to znaczy ze mam wiecej siły niz gdy cos zrobie 7 razy, I gdy licze to o tym wiem, gdybym nie liczyl to myślałbym ze zrobilem wiecej ;) wiec pozniej dorzucam ciężar i staram sie zrobic tym wiekszym znowu minimum 8-10 razy. Poza tym dla mnie liczenie jest MOTYWUJACE. Zawsze chce osiagnac minimum 8-10 powtorzen. Zrobienie danego cwiczenia w serii 3-5 razy jest dla mnie słabe tzn ze mam za duzy ciężar. Dobrze do tego podchodze?
@travolta21816 жыл бұрын
*ja nie robię powtórzeń, wiesz czemu? Bo nie ćwiczę XD, co do materiału, to kozak jak zwykle*
@chojnik47726 жыл бұрын
"Nie licz powtórzeń ty spraw, żeby one się liczyły" ~Simonte 2k18
@Dietakontrolowana6 жыл бұрын
Ja stosuję 2 dni siłowe i 2 dni hyper, schematem Push/Pull, sprawdza się bardzo fajnie. Materiał jak zawsze wartościowy.
@MotywatorDietetyczny6 жыл бұрын
Miło posłuchać młodą krew.
@Wisnia008716 жыл бұрын
Genialny kanał! Prosty w odbiorze, praktyczne wskazówki a teoria wyłożona jakbyś mówił o budowie cepa. Naprawdę wielki szacun. Oglądałem wiele filmów i postanowiłem zadać Ci Simonte pytanie. Wiadome jest, że cukry złożone powinny górować w naszym jadłospisie, jednak czy istnieje jakaś granica do której spożywanie cukrów prostych jest korzystne. W jednym z filmów wspominałeś i pokazywałeś różne owsianki. Czy to jest błąd, gdy do 100g płatków owsianych dodamy miód, cukier, owoce? Bardziej koncentruje się na tym czy jeśli więcej kalorii w np. śniadaniu dostarczam w postaci prostych czy złożonych cukrów . Makro niby się zgadza, ale czy to bezpieczne dla insulinowrażliwości długoterminowo?
@wojciechmazur4986 жыл бұрын
Super materiał ! Więcej takich proszę💪 jestem początkujący bo ćwiczę regularnie od stycznia, więc już na samym początku takie rady są potrzebne pozdrooo
@sector27962 жыл бұрын
U mnie, akurat, bardziej w kość dostaje układ nerwowy przy zakresie 10-12, przy 1-8, z maksymalnymi ciężarami mam odwrotnie: nie jestem zmęczony, dobrze regeneruję i takie tam.
@SzaQak6 жыл бұрын
No to teraz pytanie Simonte. Wyciskanie hantli na skosie, z założenia 3 serie po 8-10 powtórzeń. Jeśli olejemy liczenie i po prostu zrobimy 3 serie z czuciem i maksymalną ilością "powtórzeń kontrolowanych", to kiedy będziemy wiedzieć czy wziąć cięższe hantle? Co obrać za wyznacznik?
@SkylwakerLuk6 жыл бұрын
Morda, jesteś ewenementem na tym yt ! Nie sprzedajesz bajek jak te wszystkie sterydiusze. Ave !
@doceluzpasja6 жыл бұрын
mądre podejście :)
@marlenaa-zg8ll6 жыл бұрын
uwielbiam intro! super filmik :)
@marek28366 жыл бұрын
koleś jesteś zajebisty!!!
@szymeq12136 жыл бұрын
Genialna merytoryka :D więcej takich ! Sam od jakiegoś czasu nie śledze powtórzeń, nie licząc ćwiczeń głównych i zauważyłem ze to działa lepiej !
@krystian74726 жыл бұрын
Ja jak ćwiczę to w ogóle nie licze powtórzeń, od zawsze tak robiłem. Po prostu robię to z wyczuciem , tyle na ile mam ochotę.
@kvvbatoja2 жыл бұрын
Jest takie cos dobre tez?
@Davis35886 жыл бұрын
Lubie słuchać twojego monologu, ciekawe masz filmy, czasem nawet wezmę pod uwage rady jakie przekazujesz, spoko. Ale sam twój wygląd nie robi kolosalnego wrażenia. Ja preferuje na prawie każdym ćwiczeniu po 5 ruchów maksymalnym ciężarem jakim moge, czasem zrobie sobie z 3/4 dni Offu od siłowni i nie narzekam na przemęczony układ nerwowy. Pozdrawiam serdecznie, subskrybent :)
@drtren98796 жыл бұрын
Średnio się zgodzę co do czucia to jakkby przy przysiadzie czuć,że pracuje głowe boczna czworogłowego czy plecy przy mc właśnie przy cięzkich seriach nie zawsze to czuć i aż tak bym się na tym nie skupiał jeśli technika jest poprawna. Ja praktycznie od zawsze średnio czułem tą klate na wl a kumple zawsze gadali,że ich piecze albo,że czują wyszło na to,że ja zrobiłem o wiele większy progres od nich bo oni się pompowali tak,żeby czuć.
@dominikpodgorny64006 жыл бұрын
Dobry filmik
@FactsFuseStudio5 жыл бұрын
ja sie trzymaem 15 zawsze a ostatnia seria 12 ale dzieki tobie wiem ze 10 wytarczy dzieki simonte
@__Kornel__5 жыл бұрын
Fajną masz bluzkę, co to za model? Props za film!
@pomocnykciuk33685 жыл бұрын
Też nie liczę powtórzeń. Podnoszę ciężar do maksa na każdą serię. Mega film, fajnie wytłumaczone. Dzikuję ;)
@marcelii216 жыл бұрын
Ja trzymam się przedziału 8-14 tak mi się najlepiej ćwiczy ogólnie robię na doże partie 8-11 na małe 11-14 i liczę bo na tym skupia się mój progres od dolnej granicy do górnej jak dochodzę do 11 czy 14 utrudniam ćwiczenie lub zwiększam ciężar i później od nowa zaczynam od 8 czy 11 i dążę do 11 i 14 i tak w kółko. I to co Simonte powiedziałeś najważniejsze jest czucie mięśnia i technika przykładowo robię wiosłowanie zaczynam danym ciężarem od 8 i do puki ta 8 nie będzie jak najlepsza technicznie i czucie mięśniowe to nie wchodzę na 9 czy 10 liczy się jakość nie ilość czucie i technika to podstawa.
@bartostiza53336 жыл бұрын
dokładnie
@carlossandman97046 жыл бұрын
bardzo Cię lubię
@lesnydziadek46026 жыл бұрын
Dobry materiał! :)
@endriu196 жыл бұрын
Elegancki odcinek i gdy ten się kończył, to u innych po tym czasie już dawno przeglądarka byłaby zamknięta!
@pawelgawel27716 жыл бұрын
Na instagramie widziałem podobną tabelkę, każda ilość powtórzeń wpływa na siłę, wytrzymałość i obwód mięśni, tylko że w różnym stopniu.
@ekspert123403 жыл бұрын
⭐ interesujący podział :)⭐subskrybuję bo widać, że wiesz o czym gadasz 😉
@semperfidelis17305 жыл бұрын
Dokładnie, nie ilość a jakość :💪
@peterkonopacki61165 жыл бұрын
dobrze mowisz !!!!!!!!!!!!
@patryk_konicki6 жыл бұрын
Co myślisz o podzieleniu treningu na bloki w takim sensie, że np 8 tygodni trening gdzie wszystkie ćwiczenia w zakresie 7-15 powtórzeń, a później 4-5 tygodni blok oparty głównie o wyciskanie, przysiad, martwy ciąg po dwa razy w tygodniu w zakresie 2-6 powtórzen plus kilka ćwiczeń dodatkowych w zakresie 7-15? W tym pierwszy bloku wyciskanie, przysiad i i martwy też są w planie tyle że na większą liczbę powtórzeń
@loytexon5 жыл бұрын
Ja mam swój schemat, sprawdzony, i nie narzekam na budowę, 12, 10, 8, 6 dodajac ciężar do każdej serii, i u mnie to, SIŁA
@-zmorson-27986 жыл бұрын
Jednym zdaniem NIE MA OPIERDALANIA SIĘ ;) A co sądzisz o dodawaniu serii wraz z obnizaniem ilosci powtorzen? Np. 5x7 powt. 6x5 powt. 7x3 potw. itd. Tak autoregulacja zeby utrzymac podobna objetosc przy kazdym zakresie powtorzen
@ewelinalewandowska95493 жыл бұрын
Mam pytanie. Na na przykład często nie czuję klaty podczas ćwiczeń tylko typowo ramiona, a wiem,że powinno się ją czuć. Czy przez to,że jestem kobietą ze sporym biustem mogę mniej odczywać mięsnia klatki piersiowej podczas trenigu? Czy większa ilość gruczołów i tkanki tłuszczowej niż takni mięśniowej w tym obszarze utrudnia "czucie" ćwiczenia klaty?
@pafcio3146 жыл бұрын
zabrakło tylko omówienia przedziałów powtórzeń do ćwiczeń izolowanych. Robisz bica w zakresie 1-5 ? :D
@hipopopitotam96686 жыл бұрын
Może następny materiał o prawidłowej technice przy różnych/najczęściej robionych ćwiczeniach?
@wisniowywsn7286 жыл бұрын
wg mnie niewazne ile, aby porzadnie.Ostatnio skupiam sie na fazie ekscentrycznej i miesien sie pompuje.
@neuraxyt98536 жыл бұрын
Czym jest siła i masa? I czym to się różni? Wybacz moje niedoedukowanie 😁
@kazikkkk6 жыл бұрын
Masa -> ilość mięśni (w kg) Siła -> ciezar, który jesteś w stanie podnieść zachowując dobrą technikę. Nie trudno się domyślić xd
@Dongural3sko6 жыл бұрын
z tego co pamietam seba kot mowil ze hipertrofia nie zajdzie gdy nie bd dziwgal ciezko i gdy nie bd blisko upadku miesniowego nie zaleznie czy robisz 5 czy 10 powt
@Siimonte6 жыл бұрын
Wyraźnie powiedzialem o tym, aby trenować blisko upadku mięśniowego.
@Dongural3sko6 жыл бұрын
@@Siimonte w takim razie musialo mi to umknąć
@Olgierddd5 жыл бұрын
Nie liczę, bardziej zwracam uwagę na czucie i zmęczenie. Zauważyłem u siebie coś na kształt rekompozycji przy 3x lekko FBW i 4x 1 lub 2 duże partie z progresją. Małe tj ramiona i łydki na każdym, również brzuch, dupa i dół pleców na każdym. Tak to wychodzi nieraz 2 treningi w ciągu dnia. Btw jeszcze boks 2x w tygodniu i 3x funkcjonalne i stretch. Słucham organizmu, przy tych dzielonych katuję niemiłosiernie i progresuje tak że ostatnia seria 1-3... (no to już łatwo policzyć), a przy FBW, po 3 lekkie serie, przy których robię do zmęczenia gęstościowego jeśli czuję objętościowe zmęczenie to zmniejszam ciężar. Btw. ciężary też dobieram intuicyjnie...nie zapisuje nie zapamiętałem nawet większości.
@kateshi42805 жыл бұрын
Aż mi się odechciewa chodzić na siłownię, jak widzę ile czynników muszę spełniać, żeby były z tego jakiekolwiek efekty...
@blancik77096 жыл бұрын
Simonte co myślisz o takim planie treningowym Poniedziałek Klata,biceps,triceps,nogi Wtorek Plecy,barki,nogi Środa tak jak w poniedziałek,tylko inne ćwiczenia na te partie Czwartek Barki (inne ćwiczenia niż we wtorek) Piątek , przerwa Sobota Klata,plecy(Martwy ciąg) ,Nogi Niedziela Biceps,Plecy
@AlanRajmund Жыл бұрын
czemu nogi robisz w poniedziałek i wtorek powinieneś mieć przynajmniej jeden dzień odpoczynku, jeśli jesteś początkującym zaplanuj sobie plan fbw 3 razy w tygodniu bo moim zdaniem za bardzo jest to wszystko rozmieszczone i za dużo dni w tygodniu i nie zdążysz się zregenerować. Na youtube masz pełno filmów na temat jak zaplanować trening dla początkujących pozdro!
@mrnobody14576 жыл бұрын
Jak robisz 5 powtorzen i dodajesz coraz wiekszy ciezar to cialo musi sie zadaptowac wiec mięsnie rosną.Więc logiczne żę 5 powtorzen jest najlepsze na sile i na mase. Jedynie jest to ryzykowne bez dobrej techniki
@Grzegorz_Pacierz6 жыл бұрын
Do teraz leciałem cały czas 1-5 ( było to 3/4 tre) gdyż jestem na masie ale dzięki za filmin napewno zmienię podejście do tre :D
@ironemeryt20596 жыл бұрын
Muszę wprowadzić w swój plan treningowy 500 razy długopisem na bicka ;]
@XenirStudio6 жыл бұрын
Ta bluza warunkuje MEGA jakość odcinków.
@LoKo62646 жыл бұрын
Dla początkującego chudzielca polecasz robić każda serię po danej liczbie powtórzeń średnim ciężarem, czy lepiej zacząć małym ciężarem i większą liczbą powtórzeń i zwiększać ciężar jednocześnie zmniejszając liczbę powtórzeń z każdą serią?
@mskorka866 жыл бұрын
Druga cześć również świetna :D
@marcinjakistam32774 жыл бұрын
Ile bym nie robił i tak nic z tego nie wynika. Żaden zakres w moim przypadku się nie sprawdza
@Bruso5 жыл бұрын
A ja mam tak ze robie klatkę robie 12/10/8/6 i mam tak ustawiony ciężar ze nie dam rady więcej podnieść. Potem 90 na 2 100 i daje rade
@dawidpawlak84906 жыл бұрын
Mamo nie odkurzaj dzisiaj, Szymon pozamiatał :D
@mpawel56 жыл бұрын
Ty powinieneś odkurzacz i mamie pomoc. Przyjmij, że to takie aeroby.
@kazikkkk6 жыл бұрын
Siema Simonte, mam pytanko. Jak według Ciebie powinien wyglądać trening cardio typowo pod 'zdrowie' ? Byłby to trening o wysokiej czy niskiej intensywności , dłuższy czy krótszy? Czy lepiej dać sobie spokój, robić dużo kroków i skupić się na silce? Warto zastąpić trening siłowy takim 'zdrowotnym' cardio - Np zamiast siadow raz w tyg robić sobie jakieś sprinty czy rower??
@Darti76 жыл бұрын
A co jeżeli nie czuje klaty przy wyciskaniu na plaskiej a dopiero po zakonczonej serii klatka boli?
@geraniumboyzz12295 жыл бұрын
Dopierdol ciezaru
@xmt7466 жыл бұрын
Mondyr Szymno. A tak serio to mega film jak zawsze oby takich więcej ;)
@puchaty9291 Жыл бұрын
Raz mówi, że liczy powtórzenia, zapisuje żeby progresować, a teraz już nie...
@Adamoo6 жыл бұрын
Simonte, a co powiesz o ludziach co mają tzw lejkowatą klatkę piersiową (dziurę w klacie)?
@TranceNr16 жыл бұрын
Nie został poruszony temat włókien szybko i wolnokurczliwych. Przemiany metaboliczne beda wystepować zawsze, gdy dostaną do tego bodziec. I racja, ciało zapamiętuje wykonanie ostatnich powtórzeń z czego czerpie wzorzec do wykonywania następnych, w kolejnych seriach. Ale moim zdaniem nadal lepiej liczyć te powtórzenia względem rodzaju włókien, względem celu, względem procentu CM,RPE co do powtórzen, oraz względem wyznacznika progresji ( bo materiał jest skierowany zapewne do nowych jak i średniozaawansowanych)
@hogan20p6 жыл бұрын
Okej😁
@jannowak10303 жыл бұрын
Liczyć powtórzenia zapisywać ile czego sie zrobiło i progresowac. Bez progresji nie urosniesz.
@nieustraszonywujek85386 жыл бұрын
Ciekawy materiał... A ja dalej czekam na ćwiczonka na przedramiona 😂
@Siimonte6 жыл бұрын
Będzie niedługo bo ruszam z całą serią na każdą partie! 🔥✌
@nieustraszonywujek85386 жыл бұрын
Super, nie mogę się doczekać 😁
@olgawyrazinska65386 жыл бұрын
Każdy wie jakie jest najlepsze ćwiczenie. Jeżeli nie widzisz efektów załóż obciążniki na nadgarstek i pamiętaj o pełnym zakresie ruchu.
@betrzy6 жыл бұрын
Wiszenie na drążku na czas + spacer farmera z konkretnym ciężarem
@norbertmalecki47746 жыл бұрын
Materiał całkiem spoko, natomiast od siebie dorzucę bardzo ważną kwestię, która nie została poruszona w materiale. Ważne jest abyśmy ćwiczyli zgodnie z naszym typem włókien mięśniowych. Jest coś takiego jak test wydolności neuromuskularnej w którym z 85% naszego 1RM wykonujemy maksymalną ilość powtórzeń z taką samą techniką jak naszego maxa. Załóżmy że wyciskamy na klatę 100kg a z ciężarem 85kg wyszło nam 5 powtórzeń - to sugeruje że nasza klata składa się głównie z włókien szybkokurczliwych i należy się trzymać przy treningu przedziałów około 3-8, więcej powtórzeń będzie mało efektywne albo wcale i klata od tego nie urośnie. To samo z innymi partiami, jedna osoba mogła całe życie robić biceps w przedziałach 12-15 i dziwić się że nie rośnie a przy danym teście okaże się że zrobi tylko 6 powtórzeń i jak nagle zacznie podchodzić do bicepsa bardziej siłowo to zacznie rosnąć.
@Siimonte6 жыл бұрын
Tak ale koniec końców nie będą to odchyły większe od 5-15 powtórzeń. Dodatkowo nawet jeśli reagowalbys lepiej na 15 powtórzeń, to zaniedbywanie siły też nie będzie dobrą opcją. Tak więc oczywiście ma to jakieś tam przełożenie, ale nie aż tak duże. Dlatego każdy powinien poznać swoje ciało i trenować tak jak mu sie podoba i co przynosi mu efekty ;)
@norbertmalecki47746 жыл бұрын
@@Siimonte Chcąc nie chcąc jest to rzecz jak najbardziej istotna i przydatna w komponowaniu planów treningowych ukierunkowanych ma maksymalizację przyrostów. Test wydolności neuromuskularnej wskazuje nam ilość powtórzeń przy której najlepiej budujemy siłę i masę funkcjonalną. Raczej ciężko mi sobie wyobrazić przypadek gdzie osoba z takim procentażem 1RM zrobiłaby 15 powtórzeń, nie spotkałem się przynajmniej z kimś komu wyszło więcej niż 10. W żadnym razie nie będzie to zaniedbywało siły, oczywiście miejmy różnorodność, oscylując w naszym przedziale +/- 2-3 powtórzenia będziemy mogli równie dobrze odnotowywać przyrosty, ale dalej już po prostu coraz słabiej a nawet pójdzie to w drugą stronę, jak powerlifter który ciągle ćwiczył w przedziałach 1-5 zacznie nagle ćwiczyć kulturystycznie do palenia 12-20 to nagle zacznie gubić siłę i masę mięśniową bo jego włókna były przyzwyczajone do innego rodzaju wysiłku, trochę zboczyłem z tematu ale myślę że wiadomo o co chodzi, pozdrawiam byku.
@privo7566 жыл бұрын
Mógłbyś skoczyć ten kontrakt z WK i otworzyć swój sklep ... kupiłbym coś
@tomaszkujawa87116 жыл бұрын
Ille pijesz, pijecie wody przy spożywaniu dużej ilości białka? Przyznam się szczerze, że przy spożywaniu 170g białka(85kg, 195cm) mam niemałe problemy ze snem, potrafię szczać 6-7 razy w nocy :D Od razu mówię wyniki nerek krwi, moczu itp. mam doskonałe..
@tomaszkujawa87116 жыл бұрын
Trochę nie sprecyzowałem, mimo takich problemów, suszy mnie z rana jakbym był bo jakieś libacji :/
@mrnobody14576 жыл бұрын
@@tomaszkujawa8711 mam tak samo
@patrixon19706 жыл бұрын
Mądry jesteś :D
@remigiuszlenski22574 жыл бұрын
Swietny material!!! Mam pytanko, czy robiac zalozmy 4 serie (fbw, jedno cwiczenie na partie) moge robic 3 x 5-15 powtorzen, a ostatnia robic 1-5 powtorzen? Z gory dzieki za odpowiedz
@aquaenceladus37073 жыл бұрын
A dlaczego nie?
@pjndz49364 жыл бұрын
co to za koszulka ? jeśli można wiedzieć
@danielpilich6 жыл бұрын
Nie wiem czy czytasz w myślach swoim widzom, ale szukałem tych informacji ostatnio (ile serii, ile powtórzeń) żeby mój trening był jak najbardziej efektywny, a tu patrze hops i dwa filmiki o tym co chciałem
@ktmexc450SS Жыл бұрын
Ostatnio zadawałem sobie pytanie dlaczego 10? Jakiś bez sens. Teraz już jestem tego pewien
@radeks46845 жыл бұрын
Skoro większą ilością powtórzeń nie ma sensu to ile robić powtórzeń na brzuszki???
@sikora62254 жыл бұрын
Na co? XD
@TheBigaj226 жыл бұрын
Jeżeli mam jeden plan FBW który składa się generalnie z podstawowych ćwiczeń z wolnym ciężarem (siady wyciskanie, podciąganie, wiosło) i co wtedy? Mam pracować na powtórzeniach 5-8 czy jak?
@reverse39346 жыл бұрын
Hej :) Ja zaczynając ćwiczyć 2msc temu z hantali robiłem maksymalnie 10 powtórzeń na rękę bo więcej nie dawałem rady, obecnie mogę robić spokojnie i po 25 powtórzeń na każdą rękę, z 7.5kg hantlem. I teraz pytanie założyć na hantle ciężar 10kg i robić pomiędzy 5-15? Jak zrobię np 10 powtórzeń z 7.5kg to słabo to czuć w rękach.
@krzysztofk63006 жыл бұрын
Simonte będziesz w Katowicach 6-7.10.2018r na imprezie w spodku ?
@Siimonte6 жыл бұрын
Nie będzie mnie :(
@filipbryk7826 жыл бұрын
Kozak. Nagrał byś coś o pompkach?
@andersonsilva55836 жыл бұрын
Czyli jak mam fbw 3x w tygodniu i robię klatkę zaczynam od wyciskania na ławce na dużym ciężarze z 5 powtórzeniami np 3 serie to potem idę na rozpiętki z np 10 powtórzeniami na 3 serie żeby poczuć mięsień i tak 3 razy w tygodniu zmieniając tylko te drugie ćwiczenie np na wyciskanie hantelek na skosie może tak być?
@S4ndu36 жыл бұрын
intro wciąż kozak
@szymon90416 жыл бұрын
A co sądzisz że w planie fbw sakera dla początkującego jest 5 powtórzeń dla ćwiczeń wielostawowych?
@whateverLDZ6 жыл бұрын
nie licze powtorzen a na tablicy powtorzenia z waga obciazenia i szpan. konsekwencja?
@aktywnejastrzebie69006 жыл бұрын
Niby spoko ale ten clickbaitowy tytuł zniechęca :) aaa i tak przy okazji na progress wpływa jeszcze tempo i długość przerw. Więc idzie robić 5 powtórzeń w takim tempie że zniszczą jak 10 powtórzeń.
@majamibor13046 жыл бұрын
Mówisz że przedział 1-5 na budowie mięśni nie jest najlepszy, zatem jak się odniesiesz do fbw sakera 5x5 gdzie praktycznie co trening jest duuuuży ciężar?💪💪💪
@abdulwisimulacha2876 жыл бұрын
FBW Sakera jest na budowę siły dla początkujących, co kiedy już będą średniozaawansowani przełoży się na większe ciężary i za skutkuje większą objętością, w efekcie rozrost masy mięśniowej.
@Siimonte6 жыл бұрын
FBW Sakera jest dla osób początkujących u których 5x5 świetnie się sprawdza bo a) na 5tkach łatwo utrzymać technikę b) 5tki dla początkujących są wystarczajace do zaakumulowania odpowiedniej objętości i jednocześnie zbudowania siły, która z czasem przyniesie jeszcze większe korzyści. Poza początkującymi nie polecam 5x5, są lepsze rozwiązania :)
@baranox92496 жыл бұрын
jedno pytanko jak długo ćwiczysz ???
@bee955 жыл бұрын
jak na 2 miesiące na siłce to dobrze wyglądasz
@BESTMUSIC4YOU6 жыл бұрын
💪😎
@zbigniewczerepak6791 Жыл бұрын
tralala, no jakoś nie widać tych efektów , więc małowiarygodna teoria.