Одразу після публікації відео з'явилося нове рішення Верховного суду по справі №344/12021/22 - opendatabot.ua/court/118893514-ae5f7cd596841f261828b1403b01abaa Цікаве воно наступним: 1. Верховний суд в принципі не заперечує, що альтернативна служба можлива в період воєнного часу. 2. Але ВСУ каже, що "держава вправі встановлювати процедури для оцінки серйозності переконань людини. відмовляючись від служби у збройних силах з міркувань совісті, особа має продемонструвати наявність у неї відповідних глибоких, щирих та послідовних релігійних переконань певними даними, крім власних слів і тверджень близьких осіб (інформацією про публічні висловлювання у минулому такої світоглядної позиції, участь у суспільних рухах пацифістської спрямованості тощо)." Тобто лише членства в релігійній організації вже не достатньо. Ви маєте суду якось довести, що ви дійсно щиро сповідуєте цю релігію. Про це рішення ми знімемо окреме відео.
@СергейАфанасьев-ч5я8 ай бұрын
Це не ВСУ каже, а ЄСПЛ, причому ВС послався на справу "Дягілев проти Россії" . Дягілев був світським відмовником від військової служби. ЄСПЛ зазначив що є різниця в ставлення до відмовників по релігійним переконанням і світських - 60. Крім того, суд зазначає, що держави пов'язані головним чином негативним зобов'язанням утримуватися від будь-якого втручання у права, гарантовані статтею 9 Конвенції. Суд вважає, що втручання матиме місце в тих випадках, коли національна влада відхиляє прохання особи, вмотивоване релігійними переконаннями або переконаннями, про призов на альтернативну цивільну службу. Таке втручання суперечитиме статті 9 Конвенції, якщо тільки воно не "передбачене законом", не переслідує одну або кілька законних цілей, викладених у пункті 2, та не є "необхідним у демократичному суспільстві" (див. mutatis mutandis, Adyan and Others v. Armenia, no.7560/11/11, no.756011/11, No.7560/11, No.7560/11, No.7560/11, No.7560/11, No.7560/11, No.7560/11, no. Armenia, no.75604/11, § 60, 12 жовтня 2017 року)." А справа яку розглядав ВС стосувалась позаконфесійного віруючого. Основний аргумент судів проти нього - він став віруючим 20 років тому під час проходження строкової служби і продовжував служити ще 5 міс. А що він мав робити? Україна не визнає право на перехід з військової служби на альтернативну, чи відмову від військової служби тих хто на ній вже перебуває через релігійні переконання до завершення строку служби, чи контракту. Зрештою одна справа мати переконання, інша діяти згідно ними і несправедливо вимагати від неофіта, зрілої поведінки. Також слід враховувати, що історично дуже багато людей стають пацифістами саме після військової служби, чи участі у військових діях. Мартін Німмелер, один з найвідоміших пацифістів, був офіцером, командував підводним човном під час Першої світової. Уже будучи в концтаборі, він написав листа Гітлеру і просив дати йому під командування підводний човен. І лише потім у Німмелера розвинулись пацифістскі погляди. Тож на думку ВС Німмелер явно не послідовний в своїх антинацистських і пацифістських погядах.
@conserge7 ай бұрын
ВСУ в цьому рішенні від травня цього року звертає увагу на два окремі непов'язані між собою висновки: 1) потрібне доведення істинності релігійних переконань і 2) "Окрім цього, ... Можливості заміни в означений спосіб військової служби за призовом під час мобілізації на особливий період Закон № 1975-XII [про альтернативну службу] не передбачає" (пункт 32)
@user-kiottootomoto8 ай бұрын
Дякую за роз’яснення
@СергійЗінчук-ь4ю7 ай бұрын
Суди розділилися на два табори)Що ви мелете? Це не розділення.Це окремі судді порушують закон
@СергейАфанасьев-ч5я8 ай бұрын
Не згодний з тим що не потрібний окремий закон. Потрібний новий закон про АС, через зміну системи військової підготовки. Зараз програма для шкіл, ліцеїв і вузів буде однакова і для чоловіків і для жінок. Отже відмовники не зможуть обирати курс цивільної оборони і медичної підготовки, а будуть змушені слухати військовий курс. Це питання теж не вирішено.
@Закхей-ч2я6 ай бұрын
Якщо людина не може навіть вчитися вбивати(срочна служба), то як вона реально зможе вбивати(участь у війні)? Указом президента 64 від 24.02.2022 р. обмежені 12 статей КУ, але ст.35 ніяк не обмежена. А там написано, що військовій обов'язок має бути замінений на не військову службу. Якщо закон не відповідає Конституції, то треба виконувати Конституцію(ст.8 КУ).
@СергейАфанасьев-ч5я8 ай бұрын
Взагалі не коректно говорити про відмову у відстрочці через релігійні переконання. АС це не відстрочка військової служби, це заміна військового обовязку, а отже норми для відстрочки для АС і військової служби є однаковими
@СергійІльясов6 ай бұрын
Або демократія, обо Північна Корея - третього не дано !!
@СергейАфанасьев-ч5я8 ай бұрын
Тоді питання до вас як до адвоката, чи правомірно в заяві на АС посилатись на статтю 8 Цивільного кодекса і просити в даному випадку використати аналогію закону? Закон про АС суперечить Конституції, тому якщо використати Конституцію як норму прямої дії, та аналогію права проблем з АС бути не повинно
@roman96417 ай бұрын
Те що нема діючого механізму проходження альтернативної служби-проблеми держави. В неї є всі повноваження то зробити. Ні то ні.
@Pochni_s_Pochatku_57 ай бұрын
Конституція діє! І стаття 35 діє! Конституція вище всяких законів!
@Pochni_s_Pochatku_57 ай бұрын
Є ще Конституційний суд! ❤
@SergeiiZagrebelniy7 ай бұрын
Для АС є стаття 35 там все чітко написано.
@СергейАфанасьев-ч5я8 ай бұрын
В поноваження ТЦК не входить направлення людей на АС. Цим займаються районні державні адміністрації. АС тільки інформуються про відмову від військової служби на підставі релігійних переконань
@СергейАфанасьев-ч5я8 ай бұрын
Для того, щоб альтернативна служба існувала, мають бути профінансовані робочі місця. З початку військового стану, держадміністрації припинили фінансування цих робочих місць. В Україні альтернативна служба була не для реальної користі, а для покарання тих хто відмовився від військової служби, або в кращому разі щоб чимось їх зайняти - примусити виконувати малопрестижну, низькооплачувану роботу. З початком війни, деякі адміністрації відправили осіб які проходили АС в відпустку, або взагалі звільнили. Це аж ніяк не вплинуло суттєво на роботу підприємств куди вони були спрямовані. Тому що в більшості випадків АС стосувалось кількох сотень, може тисяч чоловік. Зараз же попит на АС зріз в рази, оскільки люди які раніше проходили АС, тепер призиваються на службу в армії і багато з них відмовляються.
@SergeiiZagrebelniy7 ай бұрын
Для цеї служби є стаття 35 і вона невідмовлена
@PortVigo8 ай бұрын
Подумаем ,если человек идёт на альт.сл.в мирный час,то это уже подразумевает,что и в военный час он будет делать тоже.было столько правок в новой версии,поговорили все,а это не учли.что мало времени было? Они же выражают волю всего народа.
@СергейАфанасьев-ч5я8 ай бұрын
Нажаль не все так просто. Ставлення до військової служби в різних релігіях дуже різне. Є ті хто згодні на альтернативну службу в мирний час, але можуть піти воювати під час війни. Є категоричні відмовники від військової служби. Традиційно баптисти і пятедесятники відмовлялись від військової служби в Россійській імперії. В СССР обирали небойові посади. В Україні йшли на альтернативну службу, але зараз через те що керівництво церков зацікавлено в зростанні свого політичного впливу почали обирати військову службу. Знаю приклади баптистів які пройшли альтернативну службу, а зараз пішли в армію і всюди кажуть що альтернативну службу вони проходили не через переконання, а щоб час в армії не гаяти. Ці особи які і в армії прилаштувались на посади капеланів, тобто нікого вбивати не будуть, і воювати також, дуже псують ставлення до сумлінних відмовників від військової служби в Міноборони.
@PortVigo8 ай бұрын
@@СергейАфанасьев-ч5я є таке
@nakaz.family8 ай бұрын
Не забудье поставити лайк та підписатися на наш канал - тут багато корисної інформації від юристів! Маєте питання? 👇 ☎ Записатися на консультацію - family.nakaz.ua/ 📲 Наш Instagram - instagram.com/nakaz.ua/ 💻 Наш KZbin-канал про нерухомість - www.youtube.com/@NakazUa 📌 Посилання на Конституцію України - zakon.rada.gov.ua/laws/show/254%D0%BA/96-%D0%B2%D1%80#n4272 📌 Судова справа - reyestr.court.gov.ua/Review/113802577 ________________ ⏰ Тайм-код: 00:00 - вступ 00:39 - чи існує альтернативна служба в умовах війни? 01:22 - що говорить закон? 02:03 - судова практика
@Закхей-ч2я6 ай бұрын
Якщо людина не може навіть вчитися вбивати(срочна служба), то як вона реально зможе вбивати(участь у війні)? Указом президента 64 від 24.02.2022 р. обмежені 12 статей КУ, але ст.36 ніяк не обмежена. А там написано, що військовій обов'язок має бути замінений на не військову службу. Якщо закон не відповідає Конституції, то треба виконувати Конституцію(ст.8 КУ).
@ЮрийКорнев-т5г8 ай бұрын
эти законы разчитаны на уровень населения и при таком уровне... дальше говорить нечего, правда можно сообщить, в пролетарском районе Харькова лопнул меридиан, но Байден обещал помочь