Końcówka miażdży umysł, to daje takie możliwości, że szok.
@MaciekKleczar5 жыл бұрын
- Możemy mówić umysłu ? - nie, nie wiem ...
@adirherr92795 жыл бұрын
Tak. Robot odkrywający swoją anatomie na drodze "gaworzenia motorycznego" rzuca pewne światło na to czym jest samoświadomość.
@wodniktoja84524 жыл бұрын
ostatnie dwa słowa sprawiły mnie o dreszcze
@kinias225 жыл бұрын
Fantastyczny odcinek, zresztą jak cała seria i inne filmy na tym kanale ;)
@ROJSON5 жыл бұрын
Zainteresowanych większą ilością ludologicznych rozważań na temat wielu aspektów socjologii wirtualnych światów gier wideo, zapraszam na cykl vlogów "Mówię, co czuję!" na moim kanale. Pozdrawiam i dziękuję za uwagę. Rojo.
@leonwolf32542 жыл бұрын
Gdzie można znaleźć ten program do symalcji z kośćmi i mięśniami ?
@janpaweii31152 жыл бұрын
Świetny odcinek
@luki28065 жыл бұрын
Ma ktoś może zapisane podobnie tematycznie (ai,robotyka,mechatronika, itd.) dobre filmy,strony,ksiażki do pooglądania? Interesuje się tematem i szukam wiec może ktoś się podzieli;)
@Arktur425 жыл бұрын
Jak się nazywa ten symulator chodzenia?
@pawekowalski99325 жыл бұрын
keiwan.itch.io/evolution
@sokol201020105 жыл бұрын
szanowny Panie Łukaszu, zwykle po Pana programach byłem poruszony pozytywnie ale teraz .... żądam rząd dusz , a w zasadzie sam moge kupić sobie takie nowe i niewinne stwory tylko czy w ostatecznym rezultacie one mnie nie wyeliminują
@abstrakt20035 жыл бұрын
Oni też są z Krakowa.
@minecraftZSRRIII5 жыл бұрын
czy to jest ten materiał z filmu w 18:45 z tym pełzającym rozgwiazdowym robotem? kzbin.info/www/bejne/n3-vZmBmlLlkepI Jeśli tak moglibyście łaskawie dać to w opisie jako źródło.
@Henrycjusz5 жыл бұрын
W tytule są napisane sieci neuronowe, lecz nie zostały one przedstawione. Algorytmy genetyczne nie są tym samym co sieci. Mimo to odcinek ciekawy
@adirherr92795 жыл бұрын
W 15:23 pojawiają się samochody sterowane za pomocą sieci neuronowych. Mało spektakularne bo algorytmem modyfikującym wagi jest algorytm genetyczny.
@Henrycjusz5 жыл бұрын
@@adirherr9279 Pojawiają, ale nie ma żadnego wytłumaczenia.
@adirherr92795 жыл бұрын
@@Henrycjusz Prawda. W symulatorze ewolucji patyczaków też wykorzystana jest sieć neuronowa ale prowadzący tego nie wyjaśnili. W 13:00 coś tam sugerują na temat tego co jest wejściem sieci neuronowej ale bez żadnych szczegółów. Na szczęście strona symulacji ma dział FAQ: keiwando.com/evolution/faq/neural-network/ Seria przypomina trochę Computerphile ale jest bardziej spontaniczna i słabiej przygotowana.
@LukaszLamza5 жыл бұрын
Do ostatniej chwili zastanawialiśmy się, czy zrobić osobny blok wyjaśniający działanie sieci neuronowej. Może zła decyzja, że tego nie zrobiliśmy - sieci oczywiście się pojawiają, ale "w tle", widać je ładnie przy uczącym się chodzić Mario. Na szczęście to jest akurat wyjaśnione w internecie dość dobrze.
@adirherr92795 жыл бұрын
@@LukaszLamza Dobry temat na kolejny film popularnonaukowy. Uczenie maszynowe znajduje coraz więcej zastosowań w codziennym życiu a większość ludzi nadal da się podzielić na tych którzy twierdzą że wszelkie zachowania przejawiane przez maszyny samouczące są z góry zdefiniowane przez programistę i na tych którzy twierdzą że uczenie maszynowe to brute force (testowanie wszystkich możliwości - aka nieskończona liczba małp). Takie tezy można usłyszeć nawet z ust zawodowych programistów... najwyraźniej żadna grupa nie jest odporna na efekt AI, w każdym z nas siedzi bufon gatunkowy ;).
@abstrakt20035 жыл бұрын
Jesteś z Krakowa, robisz film o grach komputerowych i nie nawiązałeś kontaktu z redakcja TVgry.pl? Przecież to absurd! Masz tu link i zobacz profesjonalnych dziennikarzy od gier w akcji. kzbin.info
@Pepeb5 жыл бұрын
Bardzo ciekawa seria, na prawdę podoba mi się. Ale oglądając 4 odcinek pod rząd muszę to napisać. Dźwięk tych starych ekranów jest tak irytujący, że muszę robić przerwy w oglądaniu podczas ujęć w sali z automatami
@marcin6115 жыл бұрын
Nie, nie wiem . Cooooo ??? Trochę się boje.
@bishbish91115 жыл бұрын
Fatality! Flawless victory! 8:06 Golden Axe, łezka w oku... dajcie mi chusteczkę. 16:40 Chyba troszeczkę zabrałko fps`ów.
@LukaszLamza5 жыл бұрын
Tyle gier, a mnie najsilniej do Mortal Kombat ciągnęło. :)
@trenergolfa4 жыл бұрын
Wow!
@HapkinsPL5 жыл бұрын
szkoda ze na unity wyjaśnienie a nie na unreal engine :) pozdrawiam Wesołych Świat :P
@leszekostachowski5495 жыл бұрын
Jak wyglądał by świat bez elektryki?
@RemikPi5 жыл бұрын
Balistyka i polska gra? World War 3 od The Farm 51. :-)
@supermich19835 жыл бұрын
Moim zdaniem tego konia ograniczyla przednia zbyt długa noga,
@LittleFatMat5 жыл бұрын
bardzo dobra i trafna odpowiedź Pana Jana dla Łukasza, 22:09 czy to ma umysł: Nie,.. nie wiem. To nie ma umysłu tylko procesor i algorytmy. Boję się że pan Łukasz zobaczy kiedyś kość i zapyta: czy to ma umysł? czy to chodzi?
@GregorySeko5 жыл бұрын
To już nie są algorytmy. To są strzępy wartości losowych powiązanych bazą w pamięci. Ludzie też posiadają takie bazy danych i strzępy wartości losowych gdy np uczyli się chodzić. Jednak masz rację... to nie umysł... to jego fragment... tutaj odpowiedzialny za motorykę.