Panie Łukaszu, ekstra seria! Mam nadzieję, że powstaną jeszcze kolejne w podobnym formacie.
@Czaiczai4 жыл бұрын
Nie żeby to była jakaś konkurencyjna sprawa, ale Lamża moim zdaniem jest do tej pory najlepszym youtubowym popularyzatorem nauki - dziwi mnie liczba wyświetleń, może za mało clickbaitu?
@robuzytkownik75054 жыл бұрын
Też uważam że jest najlepszy. Za mało clickbaitu, i np niektóre jego wykłady które dla mnie są najlepszymi wykładami popularnonaukowymi mogą się komuś wydać za długie, i nie są robione pod publiczkę. Może o to chodzi. Facet jest super, jeśli chodzi np o interdyscyplinarność.
@Jakub_Jan_Sferyczny5 жыл бұрын
Mega!
@mathouse1235 жыл бұрын
Jakie to było dobre ! Kawał dobrej roboty. Czekamy na więcej!
@fantasta5 жыл бұрын
Ciekawa seria. Dobra robota. Pozdrawiam :)
@jacekpatka5 жыл бұрын
Super seria. Świetny pomysł i realizacja. Osobiście w odpowiedzi na postawione tu pytanie o przyszłość przytoczył bym słowa Stanisława Lema. Tak jak inne pomysły tak i AI wykorzystamy w najgorszy możliwy sposób. W grach będzie ona grała wręcz za nas, bo da lepsze efekty. Już teraz gracze zarabiają w grach, komputery dokonują transakcji bankowych i giełdowych generując największe zyski. Szkoda ale nie wróżę tu nic lepszego niż historia pokazuje. AI jak się czegoś nauczy to już umie. Człowiek łatwo zapomina i się męczy. Wydajność algorytmów jest już teraz większa niż ludzi. Dzień i noc non stop działanie. Taka jest przyszłość i to ona zdominuje. Osobiście zawsze miałem gry komputerowe za marnowanie czasu dla naszej inteligencji. Ale ludzie zdecydowali inaczej. Proste algorytmy ich zadowoliły. Ale że aż tak proste to się tego nie spodziewałem. Taki jest rynek potrzeb. Człowiek konstruktor brzmi dumnie.
@ja11111125 жыл бұрын
Super seria, fajnie widzieć, jak się szybko rozwijacie
@kolega19945 жыл бұрын
Bardzo ciekawa seria, cieszę się jak w takich programach można zobaczyć, że na naszym rodzimym podwórku są firmy i ludzie, którzy zajmują się rozwojem technologii. Myślałem, że wspomnisz jeszcze jednym systemie sztucznej inteligencji ale może jest to zbyt świeży temat. OpenAI Five chyba jako pierwsza sztuczna inteligencja pokonała w tym roku mistrzów świata w grze zespołowej 5 vs 5. Ponadto udowodnili, że sztuczna inteligencja potrafi współpracować z prawdziwym graczem w jednym zespole. Nie będę dużo się tu rozpisywał, po więcej informacji odsyłam do źródła: openai.com/projects/five/
@ortnisible5 жыл бұрын
Swietna seria. Zainteresowala mnie programowaniem ;) Moze jak znajde troche czasu to w nowym roku sie cos zaczne uczyc ;)
@awerskto5 жыл бұрын
Czekam na kolejną wciągająca serie :)
@leonwolf32542 жыл бұрын
Super seria, dziękuje :)
@czlowiek05 жыл бұрын
Niebywałe. Oby więcej takich serii.
@Kuba_kubowy5 жыл бұрын
Trochę jak Mind Field od Vsauce. Jak dla mnie dobry kierunek, tak trzymać!
@yowojtas4 жыл бұрын
Rojo Socjolog Gier :D Świetne! ;P
@glodnymaciek4 жыл бұрын
13:45 - tyle czasu rozkminiałem skąd znam tego pana po lewej... toż to Gaweł Feliga najwyraźniej!
@Hitchens_5 жыл бұрын
Pierdzielenie, że takie urządzenie nie będzie dostępne do zamówienia sobie do domu za 20 lat, internet też miał nie być dla ludzi i zapewne większość wynalazków a jakoś ludzie zawsze wszystko dostają do zabawy kiedy można na czymś zarobić, bardzo krótkowzroczne są takie oświadczenia i nie spodziewałem się tego po ludziach o takim "doświadczeniu"
@micharastar63565 жыл бұрын
hyperdrive.com.au/driving-simulators/ lub simxperience.com/en-us/home.aspx Coś te Nano game za wysoko się ceni
@ortnisible5 жыл бұрын
moze chodzilo mu o to, ze ich firma nie bedzie sprzedawala tego komercyjnie do zabawy.
@micharastar63565 жыл бұрын
@@ortnisible Pecunia non olet
@OnlyOnePieniek5 жыл бұрын
Raczej kwestia ceny. 30 lat temu mogles sobie sprawic profesjonalny symulator do domu jesli cie na to stac. Im raczej chodzilo o to, ze nie bedzie to tak dostepne jak dzisiaj vr. Koszty hydrauliki raczej nie spadna.
@noobsterxxx5065 жыл бұрын
A czy komputer kwantowy rozwiąże problem oddania ludzkiego czynnika?
@bolec1231231235 жыл бұрын
Na takim symulatorze możesz pojeździć na targach samochodowych. Mowię o urządzeniu a nie o sofcie.
@grekzak5 жыл бұрын
Gry są bardzo ograniczonym środowiskiem. Według mnie w nie do końca sprecyzowanej sytuacji człowiek wciąż będzie górą nad maszyną. Np. w sytuacji kiedy trzeba dotrzeć i wydostać rannych z płonącego budynku gdzie nie da się obliczyć kiedy co się zawali itp.
@ROJSON5 жыл бұрын
Zainteresowanych większą ilością ludologicznych rozważań na temat wielu aspektów socjologii wirtualnych światów gier wideo, zapraszam na cykl vlogów "Mówię, co czuję!" na moim kanale. Pozdrawiam i dziękuję za uwagę. Rojo.
@noteh115 жыл бұрын
ta twoja playlista "mówię, co czuję " to jedno wielkie gówno - tak jak cały twój kanał
@OnlyOnePieniek5 жыл бұрын
Ach, internet.
@kacpergodziek37695 жыл бұрын
@@noteh11 W przeciwieństwie do Pańskiego niezwykle wyszukanego komentarza.
@pablomx115 жыл бұрын
Wszechświat jest jednym wielkim komputerem z nieustającą symulacją.. ;) A my NPC-ami które osiągnęły poziom świadomości i próbują to wszystko ogarnąć tworząc poprzez swoje komputery kolejne zapętlone wszechświaty.. ;)
@przemaser25 жыл бұрын
kompter nie jest madrzejszy tylko szybszy w dzialaniu. to cep ktory analizuje najglupsze rozwiazanie ktore czlowiek logicznie wyklucza
@maci91Ek5 жыл бұрын
Sztuczna inteligencja pokazuje jak powinno się grać w dane gry
@Tom4z4395 жыл бұрын
niech ai pogra w gyrona
@bishbish91115 жыл бұрын
Algorytmy mają służyć ludziom, wszystko ponad to, jest mi potrzebne jak świni kask. Dobre boty się przydają do treningu, ale ja tam wolę się po meczu naje*bać z ekipą, jak do kompa wleję wódę to może być po jego karierze.
@arekka72744 жыл бұрын
ciezko sie oglada te gówno pozdrawiam, nie szanuję ludzi którzy nie patrzą się w oczy