Na tejto skladbe strechy by mala byť parozábrana nad OSB potom 2-3 vrstvy EPS-S150 celkom cca 400mm v spáde a na to fatrafol a odporúčil by som ešte na to geotextíliu a zaťažiť kamenivom. Dať vatu medzi trámy a parozábranu pod SDK nie je vhodné. Parozábranna je nespojitá môže vznikať kondenz na OSB.
@miroslavcermak98762 жыл бұрын
Stačí si to spočítat dle ČSN 73054-2 a bude v tom kondenzovat voda na 100%, takže souhlas a Vámi. Pan projektant asi udělal trochu chybku.
@michalk13462 жыл бұрын
Zdravím...co je lepší? Mít komín dvou průduchový, aby přisávání šlo z komína nebo v základové desce udělat přisávání "ležaté" ???
2 жыл бұрын
tak záleží i na ceně - jestliže máte možnost přisávání komínem a vyjde vás to na malý příplatek, proč ne. Pakliže vám tam vyskočí třeba 5 tis navíc, volil bych deskou. U nerezového komínu stejně musíte mít přisávání deskou
@liboropletal6482 жыл бұрын
to položení stropáků na nosnou příčku naopak vidím jako plus - není nutné tam potom cpát botky a je tam mezera na protažení elektroinstalace, takže se pro případnou kabeláž nemusí dále vrtat do horní pásnice.
@tiburontom96382 жыл бұрын
Pavle , super video ako vždy. No pri dnešných cenách dreva to bude zaujímavé sledovať ďalšie stavby.
@MikulasHarcarik-dv2sm2 жыл бұрын
ze z dreva ci mas haluciancie len blazen to moze postavit
2 жыл бұрын
Jak to bude se svislou hydroizolací spodní stavby? Já vlastně nevím, jestli se u dřevostaveb také navařuje asfaltový pás, ale předpokládám, že spojitost je zde možná ještě důležitější než u zděných domů. Zarazilo mě, že není u vodorovné hydroizolace proveden spětný spoj, kdy pás přesahuje desku o min 10cm a je přivařen dolů. Bude proveden nátěr tekutou hydroizolací?
@milanstasek90252 жыл бұрын
Spíš to vypadá, že půjdou s upraveným terénem 300mm pod vodorovnou hydroizolaci. V těchto případech pak svislou (zpětný spoj) nepotřebujete. V případě dřevostaveb je zároveň dodržen požadavek na odstup dřevěných konstrukcí od terénu min. 300mm. Sice pak máte 3 schody do domu, ale to lze řešit terasou a z pohledu funkčnosti mi to u dřevostaveb přijde rozumné. Pakliže ten zpětný spoj neprovede perfektně, hlínu dosypete výš, tak si zakládáte na pořádný malér...
@lukas-l7s1k2 жыл бұрын
Stačí pod nosnou konstrukci XPS 300 kPa?
2 жыл бұрын
v tomto případě bohatě. 300 kPa=30 tun/m2
@lukas-l7s1k2 жыл бұрын
@ Je možné použít XPS větší tloušťky (třeba 20 cm), abych se dostal spodním hranolem víc nad terén? Nebo je to už moc a mohl by nastat problém? Bohužel deska po srovnání zahrady lícuje s terénem.
@ondrejkollar58332 жыл бұрын
Zdravím Pavle, moc se mi líbí Vaše videa. Pečlivě sleduji, ale rád bych se zeptal na jednu věc. Stavím truhlářskou dílnu (sendvič stavba) a mám přebytek hoblin. Dá se na zateplení použít místo minerální vaty upěchované hobliny? Děkuji předem za odpověď. Ondřej
2 жыл бұрын
tak piliny netuším jak na tom budou tepelněizolačně. Jak to nasypat do framingu aby to nevypadlo.....a hlavně požárněbezpečnostní hledisko - kdyby to chytlo, tak to letí komplet....Piliny radši na brigety a ty do kamen:-)
@Shakyrass2 жыл бұрын
pokud časem chcete přijít o všechno, klíďo to udělejte :-D Jinak řečeno, stojí Vám to za ty ušetřené peníze? NIKDY to neslisujete jako stroj :-) Hoblinama topte či dejte koňařům :-)
@ondrejkollar58332 жыл бұрын
Ok, díky za názory.
@petrberanek80712 жыл бұрын
No s tím parotěsem to taky není tak černobílé. My jsme nakonec taky dopadli tak, že se dal pruh parotěsu okolo místnosti a následně se zaklopil sádrokartonem - přilepeno na osb, přiklopeno sádrokartonem a prolepeno se stropem. Důvod jednoduchý, příčka vytažená až po stropní konstrukci, ale vaty jsme dávali 48cm takže jsme byli s roštem na sádrokarton 24cm pod místem, kudy by vedl parotěs a tím pádem by bylo 24cm vaty bez parotěsu.
@r1u1r12 жыл бұрын
48 cm vaty? :O
@petrberanek80712 жыл бұрын
@@r1u1r1 Ano. Je nepsané pravidlo, že ve stropě by mělo být cca 2,5x tolik co v podlaze. Podlaha 17cm polystyren, obvodová zeď sádroš, 15mm osb, 60mm vzduch, paroška, 160mm vata, 15mm osb 160mm polystyren. Strop sádroš, paroška, rastr, 480mm vata 22mm osb + do kříže 12,5mm osb.
@Quickyprd2 жыл бұрын
Já mám v pasivu 65-75cm kombinace vata a foukaná celulóza :o
@r1u1r12 жыл бұрын
@@Quickyprd Nemám dřevostavbu tak se přiznám, že to vypadá jako šílený čásla :D
@petrberanek80712 жыл бұрын
@@r1u1r1 U zděného by jste měl mít daleko více než já. Jinak topime 100m2 barák na 25 st celou sezónu + ohřev vody a od září do půlky března 1 tuna pelet.
@M4DK1X2 жыл бұрын
Setkal se někdo s založením dřevostavby na pěnovém skle?
2 жыл бұрын
jasně, z 1000 dozorů to byly 2 případy.
@M4DK1X2 жыл бұрын
@ Díky za odpověď a mohl bych poprosit o Váš názor na takové zakládání? PS: chystá se nějaké video s difuzně otevřenou dřevostavbou?
2 жыл бұрын
@@M4DK1X osobně bych do toho nešel. Vždy řešíte jak moc pěnosklo zhutnit a na druhou stranu ho tou žábou neroztřískat, díky absenci polystyrenu v podlaze pak vývody kanalizace musíte mít absolutně přesně, není možno díky absenci polystyrenu kamkoli uhnout. Dif. otevřeně - jasně, něco tam bude brzy
@IamDanielDinner2 жыл бұрын
než hutnit pěnosklo tak bych to radši postavil na XPS. Aspoň tak to mám v plánu já
@JohnAngeloCZ2 жыл бұрын
@ nevím jestli pán nemyslel nahradit vámi navrhovaný XPS pod základový práh bloky pěnoskla. Pěnosklo se neprodává jen jako kamenivo ale i jako nosné desky. jaké by bylo podle vás toto řešení základového prahu???
@marekzlamal79742 жыл бұрын
Pasovina na blezkozvod: D, prečo sa tí zednici nenaučia, že tam ma byť 10guľatina: D