Dlaczego boli Cię brzuch? | Jakub Mauricz

  Рет қаралды 44,171

Jakub Mauricz

Jakub Mauricz

Күн бұрын

Czy wiesz, że ból brzucha dotyka aż 80% osób i często nie wymaga skomplikowanej diagnostyki? 🤔 W dzisiejszym odcinku omówię o najczęstsze przyczyny bólu brzucha, takie jak zespół jelita drażliwego (IBS) i sposoby na jego łagodzenie, w tym dieta FODMAP. 🥗
W tym odcinku omawiam:
• Co to jest IBS i jak dieta FODMAP może pomóc? 🌾
• Jak jedzenie wpływa na nasze jelita? 🍽️
• Rola IPP i antybiotyków w problemach żołądkowo-jelitowych 💊
• Jak rozróżnić kłopoty z żołądkiem od problemów z jelitami? 🆚
• Kiedy warto zrobić gastroskopię lub kolonoskopię? 🔍
• Kryteria Rzymskie IV w diagnostyce IBS 📋
• Porady prof. Oracza: 80% przypadków bólu brzucha nie wymaga intensywnej diagnostyki 📈
Dodatkowo, na hasło "YT50" zgarniesz 50% zniżki na WSZYSTKIE szkolenia na platformie Mauricz.tv! (mauricz.tv/lis.... 🎉
Zasubskrybuj kanał, aby być na bieżąco z naszymi nowymi materiałami! 📺 Kliknij SUBSKRYBUJ i włącz powiadomienia, aby nie przegapić żadnego odcinka! 🔔
Dodatkowo z kodem MAURICZ masz sporo rabatów:
💥 25% na wszystkie szkolenia dietetyczne na platformie www.mauricz.tv
💥 35% rabatu na suplementy na www.hemanpower.com
💥 15% rabatu na suplementy na www.bestlab.com.pl
Znajdź mnie na Instagramie: / jakub_mauricz
Znajdź mnie na Facebooku: / mauricztrainingcenter
Dwa słowa o mnie:
Jakub Mauricz to wybitna postać w świecie dietetyki, łączący w sobie pasję, wiedzę i nieprzeciętne doświadczenie. Jego kariera zawodowa i życiowa misja to odzwierciedlenie głębokiego zaangażowania w promowanie zdrowego stylu życia, zarówno wśród profesjonalnych sportowców, jak i osób, które dopiero rozpoczynają swoją drogę do lepszego zdrowia.
Kariera Zawodowa:
● Dietetyk z pasją: Kuba od ponad 20 lat jest zaangażowany w sport, żywienie i suplementację. Jego kariera zawodowa obejmuje 15 lat dzielenia się wiedzą na temat budowania zdrowia.
● Doświadczenie redakcyjne: W wieku 20 lat Mauricz pełnił funkcję zastępcy redaktora naczelnego w Muscular Development, największym magazynie kulturystycznym na świecie.
● Szkoleniowiec i mentor: Prowadził ponad 700 szkoleń, przekazując swoją wiedzę ponad 20 000 osobom pod szyldem Mauricz.com.
● Poradnia dietetyczna BeWell: Pomógł blisko 5000 osobom w odzyskaniu lub ochronie zdrowia, oferując specjalistyczne konsultacje i wsparcie.
● Innowator i autor: Jakub jest ambasadorem programu MultiLife firmy Benefit Systems, autorem receptur produktów spożywczych (Bakalland, Henryk Kania, Legal Cakes), suplementów diety (BestLab, Trec Nutrition) i jadłospisów (Cud i Miód), a także książki zatytułowanej „Możesz jeść wszystko”, w której wyjaśnia podstawy dietetyki w przystępny dla każdego sposób.
Osiągnięcia i Wpływ:
● Współpraca ze znanymi sportowcami: Wśród jego podopiecznych znajdują się gwiazdy sportu takie jak Joanna Jędrzejczyk, Mamed Khalidov, Zbigniew Bartman, Jan Bednarek, Krzysztof Piątek i Michał Materla.
● Edukacja akademicka: Absolwent Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, współtwórca programu studiów magisterskich na Wydziale Kultury Fizycznej i Zdrowia Uniwersytetu Szczecińskiego pod nazwą: „Diagnoza i planowanie żywienia sportowca”, realizator autorskiego programu szkolenia dla trenerów personalnych na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym.
● Wpływ medialny: Regularne występy w mediach („Dzień dobry TVN”, „Pytanie na Śniadanie”, magazyn „Koloseum”), gdzie promuje zdrowy styl życia oraz działalność jako redaktor naukowy i recenzent.
● Twórca marek: Założyciel Poradni Dietetycznej BeWell i marki suplementów He, skierowanej do mężczyzn.
Filozofia i Misja:
Jakub Mauricz to nie tylko ekspert od dietetyki, ale także inspirator i edukator, którego misją jest promowanie zdrowia i dobrego samopoczucia. Przekonuje, że odpowiednie żywienie może być zarówno lekarstwem, jak i trucizną, podkreślając znaczenie świadomego wyboru w codziennej diecie. Jego podejście opiera się na przekonaniu, że wiedza, systematyczność i determinacja to klucze do sukcesu zarówno w dbaniu o zdrowie, jak i w każdym innym aspekcie życia.
Dzięki swojemu bogatemu doświadczeniu, otwartości i charyzmie, Jakub Mauricz stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych i szanowanych specjalistów w dziedzinie dietetyki w Polsce, inspirując tysiące osób do zmian na lepsze w ich życiu.

Пікірлер: 162
@DanielWyrwa
@DanielWyrwa 6 ай бұрын
Witam , Panie Jakubie przydał by się jakiś film o Sibo w postaci zaparć lub Ibs z zaparciami
@elżbietakryś
@elżbietakryś 6 ай бұрын
Witam Panie Jakubie czy mógł by Pan poruszyć temat Hemochromatozy i wysokiej ferrytyny .Męczę się od lat a chorobę mam potwierdzoną badaniami genetycznymi od 2023r.Obecnie leczona jestem upustami krwi ,mam robione badania krwi i kontrolne TK brzucha cechy stluszczenia wątroby i trzustki .Szukam wiadomości w internecie jak sobie pomóc dietą jak chelatować zelazo i jak żyć. Cieszę się że trafiłam na Pana i liczę jak wszyscy na pomoc.Mam 67 lat i od dwóch lat jestem na emeryturze a chciałbym jeszcze pożyć . Dzisiejszy temat też był super.Dziekuję i pozdrawiam .
@justinamarczewska6405
@justinamarczewska6405 2 ай бұрын
Panie Jakubie uwielbiam Pana słuchać do tego świetna wiedza ! Byłaby możliwość o filmiku poświęconemu WZJG?
@pawellempicki7396
@pawellempicki7396 6 ай бұрын
Mauricz jest najlepszy. Przesledzilem setki podcastów, przeróżnych dieto , gastro, naturo praktyków i zawsze Mauricz jest nr. jeden na mojej liście.
@kamilr5294
@kamilr5294 6 ай бұрын
To prawda ja też sporo lat się interesuje zagadnieniem diet i muszę przyznać że tu jest skondensowana cała wiedza i uporządkowana
@SSJ4noname
@SSJ4noname 6 ай бұрын
Jakub z tych wszystkich "youtuberów" jest najpiękniejszy w środku i na zewnątrz też od zawsze na zawsze 💪😁
@ukaszm.5006
@ukaszm.5006 6 ай бұрын
Tiaaa
@Cassidy034
@Cassidy034 5 ай бұрын
Zgadzam się. Polecam ci jeszcze SCE TV, Marek Fischer i Hubert Czerniak
@kasiakania4182
@kasiakania4182 6 ай бұрын
Bardz wartościowy materiał. Jak zawsze.Czy ja mogłabym prosić o nagranie o bielactwe? Dlaczego powstaje i co z tym zrobić aby zastopowoć rozwój choroby.
@MrVozo
@MrVozo 6 ай бұрын
Wiele wartościowych ogólnych informacji w wywiadach z Panem Jakubem, imponująca świadomość. Komentuję tutaj ponieważ nigdzie indziej nie da się skomentować poradni w/w Pana, co również o czymś świadczy. Przestrzegam każdego kto tak jak ja pochopnie zdecyduje się wykupić konsultację online (sprawdziłem przed chwilą około 3000zł (!!!!!!!) za godzinę, ja zapłaciłem około 1100zł w zeszłym roku). Cena z kosmosu totalnie nieadekwatna do jakości oferowanych usług a dająca wrażenie jak byśmy mieli do czynienia z mistrzem świata w dietetyce. Nic bardziej mylnego, ogólnikowa konsultacja, nic w stronę szukania przyczyny problemu, po konsultacji natomiast cały zestaw suplementów i powodzenia. Pan Jakub przede wszystkim specjalizuje się w PRze oraz sprzedaży suplementów za procent, jeśli chodzi o przyczynowe rozwiązywanie bardziej skomplikowanych problemów zdrowotnych (w tym jelitowych) każdy pierwszy lepszy dietetyk za 150-200zl/h będzie równie dobry. Nie dajcie nabić się w butelkę!
@Mm-jz5ku
@Mm-jz5ku 6 ай бұрын
Co za chorzy ludzie płacą tyle kasy, masakra.Dzieki za ostrzeżenie.
@akademiatechniki6934
@akademiatechniki6934 6 ай бұрын
Ja też jestem po konsultacji u Kuby i mi pomógł niesamowicie. Pracowaliśmy łącznie koło roku. Widać było, że szuka przyczyny problemu. Natomiast tego samego nie mogę powiedzieć o dietetykach za 250 zł 😪 Twój komentarz to objaw głównie braku cierpliwości, gdyż z jelitami trzeba baaardzo cierpliwej i mądrej pracy, aby osiągnąć efekty. Zapewne jesteś jedną z tych osób, które zapłaciły za konsultacje i w dupie miały branie supli i probiotyków. To co robisz, jest bardzo krzywdzace. Jakbyś pracował z nim trochę czasu i wykonywał wszystkie zalecenia, to wtedy mógłbyś się wypowiadać.
@MrVozo
@MrVozo 6 ай бұрын
@@akademiatechniki6934 Po podniesieniu tematu wizyty kontrolnej padła odpowiedź "jeśli chodzi o kontrole to jak Pan uważa, ja nie naciskam, nie jest to konieczność". Możliwości kontaktu mailowego brak. Oczywiście, że praca z dietetykiem, to praca na miesiące, tak czy inaczej w życiu bym nie zapłacił takich pieniędzy za kolejne konsultacje. Co do supli to brałem i nawet miały przejściowy, niewielki, pozytywny efekt, przyczyna nie dotknięta.
@K3jsi
@K3jsi 6 ай бұрын
Czy mógłbym zapytać ile pan zainwestował łącznie w taką roczna konsultacje / terapię ?
@akademiatechniki6934
@akademiatechniki6934 5 ай бұрын
@@K3jsi ciężko powiedzieć, bo jelita naprawiam dalej, ale już bardziej pod kątem mikrobiomu. Natomiast wtedy suple na miesiąc dla 2 osób wychodziły około 1k. Kilka miesięcy trwała ta podstawowa terapia. Plus oczywiście mega zdrowy tryb życia :)
@jolantawawrzacz7067
@jolantawawrzacz7067 4 күн бұрын
Panie Jakubie poproszę film o endometriozie❤
@jolantawawrzacz7067
@jolantawawrzacz7067 6 ай бұрын
Dziękuję serdecznie panie Kubo za tak cenne info😊
@honoratagidaszewska5329
@honoratagidaszewska5329 5 ай бұрын
Proszę o wykład na temat jak sobie poradzić z wzdęciami po surowych owocach. Pozdrawiam 😊
@olka9051
@olka9051 6 ай бұрын
Dzięki za super odcinek ❤. Temat dotyczy każdego w dzisiejszych czasach. Nie dajmy się ogłupić lekarzom. Pozdrawiam niezależnie myślących
@biayiczarnybez8417
@biayiczarnybez8417 6 ай бұрын
Wielkie dziękuję
@magorzatakozowska8521
@magorzatakozowska8521 6 ай бұрын
Ciekawy i wartościowy wyklad😊
@michug89
@michug89 6 ай бұрын
Zostawiam suba i kciuk, bo takie materiały to złoto. Po 3 gastroskopiach sam zacząłem się na poważnie interesować zdrowym trybem życia, a nie wizytami u lekarzy. Kuba tu mam 2 pytania: 1. Czy stosowanie IPP przez 7 tygodni może mieć długotrwałe skutki uboczne? 2. Czy warto jednocześnie przyjmować probiotyk i maslan sodu? Pozdrawiam.
@EwelinaSiwczak
@EwelinaSiwczak 5 ай бұрын
Super dawka wiedzy! 😊👍 Bardzo chciałabym obejrzeć film na temat wrzodziejącego zapalenia jelita grubego 🙏
@jolantawawrzacz7067
@jolantawawrzacz7067 6 ай бұрын
Witam ,mnie bardzo intresuje temat jak podnieść neutrofile u dziecka ❤
@Battlemichal
@Battlemichal 6 ай бұрын
Dzięki, trochę mi rozjaśniło to w kwestii kawy lub herbaty do posiłku, czesto spożywanego rano do śniadania. Jak widać - herbata może i dobra na trawienie, ale nie wszystkiego. Pozdrawiam
@iwona1504-p
@iwona1504-p 6 ай бұрын
Jak zawsze wszystko super, zwięźle, przekazane w sposób zrozumiały dla zwykłego człowieka 😃Pozdrawiam serdecznie 😊
@annagrabowska7447
@annagrabowska7447 6 ай бұрын
Słucham pana, panie Kubo od dłuższego czasu i muszę powiedzieć, że bardzo cenię pana wiedzę i zaangażowanie. Bardzo bym prosiła o filmik o Sibo.
@agak266
@agak266 6 ай бұрын
Świetna dawka wiedzy, dziękuję ❤
@slawomirkocyba8017
@slawomirkocyba8017 6 ай бұрын
Witam i dziękuję za cenne informacje. Byłbym wdzięczny gdyby się Pan odniósł do wieloletniego zażywania tabletek przeciwbólowych w kontekście żołądka i jelit. Dziękuję i pozdrawiam
@avalonmedia2487
@avalonmedia2487 6 ай бұрын
Kuba mogłbyś podowiedziec albo zrobic material dla ludzi ktorzy sa w sytuacji takiej jak ja czyli o diecie dla osob ktore mialy wyciery wyrostek robaczkowy
@katarzynahajduk5652
@katarzynahajduk5652 6 ай бұрын
Dzień dobry panie Jakubie, dziękuję za wiedzę 😊postaram się ją wykorzystać choć w moim przypadku z moimi przypadłościami...niedoczynność tarczycy, hashimoto, bielactwo i od niedawna brak woreczka żółciowego ...może być trudne🙃. Czasami nie wiem już co mam jeść a waga nie spada😐 Pozdrawiam ciepło🤗🌞
@TheKasioslaw
@TheKasioslaw 6 ай бұрын
Dziękuję bardzo za ogromna dawkę wiedzy. Mam pytanie - co pan uważa o piciu octu jabłkowego przed posiłkiem oraz co uważa pan uważa o nowej modzie na monitorowaniu swojego stężenia cukru w krwi, nawet jeśli się nie jest diabetykiem? Pozdrawiam
@aureliakozowska5436
@aureliakozowska5436 6 ай бұрын
Fajny temat z tym cukrem. Warto mu się przyjrzec, bo zawyżony poziom insuliny moze prowadzic do niepotrzebnych wyrzutów. Tutaj mysle ze ważny aspekt stanowi zreszta tez dieta i odżywianie szczególnie jesli chodzi o bakterie jelitowe. Wymagaja przeciez solidnego odżywienia i uzupełnienia niedoborów jesli chodzi o bakterie akkermansia, która mozna suplementować przez sanprobi premium
@grazynarozynska5252
@grazynarozynska5252 5 ай бұрын
Dziękuję za ciekawy wykład. Mnie męczy nietolerancja laktozy proszę o więcej informacji na ten temat. Pozdrawiam 😊
@ewapradon5838
@ewapradon5838 6 ай бұрын
A ja słyszałam od lekarzy którzy przeszli na białą stronę mocy że nie wolno brać probiotyków razem z antybiotykami ale dopiero po skończeniu antybiotykoterapii.
@helenatomala4031
@helenatomala4031 6 ай бұрын
Dziękuję za tę cenną wiedzę. Pozdrawiam 😊❤
@emiliau3107
@emiliau3107 5 ай бұрын
Dziekuje za madry i ciekawy wyklad ,bedzie mi bardzo pomocny pozdrawiam ❤️
@magorzatadomanska6028
@magorzatadomanska6028 6 ай бұрын
Jak zwykle bomba👍
@tele2241
@tele2241 6 ай бұрын
Dziękuje jak zawsze
@universum...
@universum... 5 ай бұрын
ciągle jestem pod wrażeniem Pana wiedzy, otrzymujemy tyle ważnych informacji. Można je wprowadzić praktycznie od razu w życie dzięki konkretnym przykładom. Dziekuję
@ewamuc3885
@ewamuc3885 6 ай бұрын
❤Dziękuję 🌷super przekaz 👌💚
@arassz
@arassz 4 ай бұрын
Dzięki 👍
@Ewcia-Ewcia-r9t
@Ewcia-Ewcia-r9t 6 ай бұрын
Temat dla mnie.
@arturmularski4192
@arturmularski4192 6 ай бұрын
I, poniekąd dla mnie 😔
@agnieszkamroczkowska1932
@agnieszkamroczkowska1932 5 ай бұрын
Dziękuję za tak szczegółowe informacje!
@37krokus
@37krokus 5 ай бұрын
Super, dziękuję
@rudakita88
@rudakita88 5 ай бұрын
Tanina i kwas fitynowy w kawie i herbacie. Jak zastąpić te produkty? Albo zneutralizować? Czy poprostu ograniczać? Stosuje dietę LC a zimą ściśle keto.Zima jest szczególnie ciężko zrezygnować z kawy i herbaty nadczo
@wojciechLipinski-k7p
@wojciechLipinski-k7p 6 ай бұрын
1.Proszę o odcinek na temat zakwaszenie żołądka 2. Dotyczący przerostu prostaty
@lillawojciechowska7182
@lillawojciechowska7182 6 ай бұрын
Super wyklad.Dziekuje😀♥️👍
@sylwia9490
@sylwia9490 4 ай бұрын
Jak zawsze samo mięsko :) Proszę o poruszenie kiedyś tematu związanego z polifenolami a poziomem żelaza i ferrytyny, o tym jak polifenole utrudniają wchłanianie żelaza :) Pozdrawiam
@NuKleArNyPL
@NuKleArNyPL 6 ай бұрын
Dziękuję za tą wiedzę, bardzo pomocna
@bogusiakobus2793
@bogusiakobus2793 6 ай бұрын
Pięknie panu w tej koszuli😊
@krystynaraupuk8960
@krystynaraupuk8960 6 ай бұрын
❤wdzięczność
@mariolaniedobra4355
@mariolaniedobra4355 6 ай бұрын
Dziekuje i serdecznie pozdrawiam.
@MrQ123
@MrQ123 6 ай бұрын
Fajna koszula! 👍
@joannajoannaa
@joannajoannaa 5 ай бұрын
Kiedy slucham Jakuba (a lubie go sluchac, ma przeogromna wiedze w dziedzinie dietetyki i zdrowego zywienia), to u mnie KONIECZNIE 'predkosc odtwarzania' filmu z 'normal' ustawiam na 0.75 - polecam wszystkim ktorzy nie moga przyswajac tresci w trybie speedy-gonzales :)
@jolantaziemska5201
@jolantaziemska5201 6 ай бұрын
Dziękuję, wykład jak zawsze pomocny dla mnie, dziękuję :)
@patrycjawilczynska7119
@patrycjawilczynska7119 6 ай бұрын
Kuba, ładna koszula 👌
@elobenchmark2721
@elobenchmark2721 6 ай бұрын
Chciałbym film o zdrowiu woreczka zolciowego oraz jak pozbyc sie kamini ww pęcherzyku zolciowym
@magdalenaj3437
@magdalenaj3437 6 ай бұрын
Czy mógłby Pan nagrać odcinek o eozynofilowym zapaleniu przełyku? Jest to coraz częściej diagnozowana choroba, a wiadomości o niej jest mało. A już tym bardziej mało jest informacji przystępnych dla zwykłego odbiorcy.
@KasjanBojarowski
@KasjanBojarowski 6 ай бұрын
Kuba. Proszę o materiał dedykowany dla sportowców. Może jakaś seria? Dla sportów wytrzymałościowych, dla siłowych, dla piłkarzy, siatkarzy itp., itd. Miałeś wielu sportowców, więc mnóstwo case’ów, o których byśmy mogli słuchać godzinami :-)
@kasiaplichta9957
@kasiaplichta9957 5 ай бұрын
TEMAT:Młodzież uprawiajaca sport, pilka nożna 14 lat. Faza wzrostu. Co jesc przed meczem zeby miec energię, siłę i moc. Oraz po meczu. Czy podawac np białkowe koktaile. Jaka suplementacja. Czy wprowadzic kolagen? ❤
@doraalkowo8032
@doraalkowo8032 4 ай бұрын
Dziękuję za ogrom wiedzy!!! Muszę ją sobie poukładać. Mam jednak pytanie co zrobić lub od czego zacząć, gdy ciągle mam problem z trawieniem (wzdęciami) i regularnym wydalaniem. Wiem, że nie trawię produktów mlecznych oraz źle znoszę produkty wołowe ( np. rosół wołowy lub steak wołowy trawię baaardzo długo) . Kiedyś cierpiałam na nieszczelne jelita, stosowałam dietę beznabialowa, bezcukrowa i bezalkoholowa. Pomogła mi stanąć na nogi. Czy muszę do końca życia żyć na takiej diecie? Bardzo proszę o jakąś wskazówkę. Dodam też że mam Haschimoto, 58 lat i na brzuchu pojawiła się mała „oponka” (58kg)
@pitbul1519
@pitbul1519 4 ай бұрын
na 1.25 przyspieszenia jest jak cybork AI ktory na ogromna wiedze i sypie jak z kart masakra jak dla mnie mistrz uwielbiam go 😊😊
@oliwiaczech5388
@oliwiaczech5388 6 ай бұрын
super
@gosiam8556
@gosiam8556 25 күн бұрын
Dzien dobry panie Jakubie, moze jakis material o refluksie zolciowym ,,jedynie o czym slysze od lekarza to IPP
@damianpawelczyk7356
@damianpawelczyk7356 6 ай бұрын
Witam i pozdrawiam podczas 2 dniowej głodówki boli mnie po prawej stronie na dole, za każdym razem jak nie jem przez dłuższy czas. Miałem wielokrotnie robione badania w szpitalu zawsze nic nie wychodziło ma Pan jakiś pomysł.
@Ma_Fi007
@Ma_Fi007 6 ай бұрын
Na prędkości 0.75x idealnie 😅
@maniek4451
@maniek4451 6 ай бұрын
E tam, 1,75 jest git ;)
@regine5285
@regine5285 6 ай бұрын
😂
@soniag.3243
@soniag.3243 6 ай бұрын
Słucham Pana już od pewnego czasu. Przesłuchałam aktualne jak i sprzed kilku lat wywiady. Nie spotkałam się jeszcze z tematem ZAPARĆ. Mowa jest ciągle o zbyt częstym wypróżnianiu. Zaparcia, raz w tygodniu wypróżnianie, raz na dwa tygodnie. Jakie badania wykonać w tym kierunku? Jeżeli badania krwi idealne, kolonoskopia nic, gastro nic, TK jamy brzusznej żadnej patologii.
@Mike669100
@Mike669100 6 ай бұрын
Jak wygląda Twoja dieta? Jak dużo zjadasz produktów odzwierzęcych? Jesz wysokie węgle, czy może wysokie tłuszcze? Niedawno miałem taki okres, że jadłem same bułki z pasztetem i piłem trochę mleka i miałem problemy z zaparciami i to dość spore. Próbowałem pić więcej wody, ale nic to nie dawało. Zamieniłem pasztet na ser, dodałem sporo masła i po kilku dniach problem z głowy. Wychodzi na to, że spożywanie tłuszczu krowiego rozwiązało problem.
@karinadrozdzyk9882
@karinadrozdzyk9882 6 ай бұрын
Idź do fizjoterapeuta uroginekologicznej i pij naprawdę dużo wody. Dla mnie skończyły się juz te wieloletnie problemy z 💩
@soniag.3243
@soniag.3243 6 ай бұрын
​@@Mike669100 u mnie akurat tłuszczu krowiego jest "dużo" uwielbiam masło, mleko tylko kapkę do porannej kawy, ale jogurty jajka itp sporo. Mięsa nie za dużo, przejadłam się i czuje gdy organizm dahe mi znac MIĘSO ale po nim czuje sie baardzo ociężała Zmieniłam dietę nie jem glutenu od 3 miesięcy, więcej warzyw i owoców. Jest lepiej owszem ale nie idealnie, zaparcia 4-5 dniowe.
@soniag.3243
@soniag.3243 6 ай бұрын
​@@karinadrozdzyk9882dziewczyno wody to ja pije minimum 3 litry dziennie, i od roku ćwiczę jogę. Jest lepiej po zmianie diety, joga medytscja wyciszenie ale nie jest idealnie a lekarz rozkłada ręce. Naturopaci pfff jeden lepszy od drugiego, szkoda słów. Trzeba będzie się wybrać do dietetyka i już wiem którego 😊
@karinadrozdzyk9882
@karinadrozdzyk9882 6 ай бұрын
@@soniag.3243 177cm,64kg 3 l wody to minimum. Dla mnie terapia uroginekologiczna, masaże brzucha i oczywiście zmiana diety poskutkowały. Powodzenia!
@pistacja6553
@pistacja6553 6 ай бұрын
Next temat : grzybice candida, grzybica paznokci .
@KS-rt6dn
@KS-rt6dn 2 ай бұрын
Człowieku! Gdzie się tak spieszysz!
@KarolinaJędrzejczyk-h5o
@KarolinaJędrzejczyk-h5o 6 ай бұрын
Po pierwsze bardzo dziękuję za ogrom wiedzy która się tutaj dzielisz! Ale mam pytanie, bo może czegoś jednak nie rozumiem. Ok 3 miesiące temu trafił do mnie 6 letni Pacjent ze zmianami erozyjnymi na mleczakach. Higiena bardzo dobra. Zaczęłam drążyć sprawy gastryczne i Mama potwierdziła, że jest z tym problem. Wysłałam ich do Lekarza pierwszego kontaktu, poleciłam Twoje materiały o probiotykach. Dzisiaj przyszli na wizytę i okazało się, że zdiagnozowano h. Pylorii. Pacjent jest już po 2 tygodniowej antybiotykoterapii a jak spytałam o probiotyki to UWAGA Mama usłyszała, że teraz się ich nie podaje bo może to prowadzić do powstania innej oportunistycznej i niebezpiecznej bakterii. I jak na to reagować? Mama powiedziała, że nie wie co ma robić bo krytycznie myśląc wiemy jak jest ale Lekarz powiedział że nie, i nie chce zaszkodzić Dziecku. Jaki schemat poleciłbyś w tym przypadku? Byłabym bardzo wdzięczna za pomoc;)
@stasiucoper7202
@stasiucoper7202 6 ай бұрын
Witam Jakie jest Pana zdanie na temat produktów pszczelich czy ich właściwości to kit czy prawda? Pozdrawiam
@przemysawmaecki9958
@przemysawmaecki9958 6 ай бұрын
Hej, a co jak mamy chleb pszenno żytni na zakwasie? Jak to wplywa na zniwelowanie szkodliwosci pszenicy ? Pozdrawiam.
@Grudniu9
@Grudniu9 6 ай бұрын
W internecie mało jest rzetelnych informacji na temat łojotokowego zapalenia skóry! Dzisiaj dermatolodzy przepisują wyłącznie primafucort i czekają az pacjent wróci z zaostrzonymi objawami.. co sądzisz Kuba?
@mateuszwojnarowski4404
@mateuszwojnarowski4404 6 ай бұрын
Dołączam się do zapytania - tyle folkloru w tym temacie istnieje że przydałoby się wyjaśnić temat
@magdalenaposiadaa2600
@magdalenaposiadaa2600 6 ай бұрын
Dokładnie !
@patrykbajcer7795
@patrykbajcer7795 6 ай бұрын
Dermatolog pomoże Ci zewnętrznie na chwile bo każdy zawód musi zarabiać a Ty musisz Wracać jako pacjent i karuzela się kręci ,zmien sposób odżywianią usuń pasożyty z organizmu a dermatologa będziesz omjać bokem:)
@kosmetyczneinspiracje2363
@kosmetyczneinspiracje2363 4 ай бұрын
O jeny tak! To jest takie uciążliwe
@ewelak1053
@ewelak1053 4 ай бұрын
To byloby super gdybys zrobil odcinek o łzs sama na to choruje i wiem jak uciazliwe potrafia byc objawy zwlaszcza na owlosionej skorze glowy😕
@Milena-p6u4z
@Milena-p6u4z 6 ай бұрын
witam. takie pytanie. czy przy namaczaniu orzechow i nasion kwas fitynowy zostaje calkowicie unieczynniony czy po prostu przechodzi do wody w ktorej sie je moczy? bo chodzi o to ze wieczorem zalewam woda orzechy, nasiona razem z platkami owsianymi i rano wody nie odlewam bo i nie ma za bardzo co odlewac. czy robie blad ze spozywam ta wode z namoczonych orzechow i nasion? czy raczej powinnam osobno moczyc orzechy i platki tak by wode z orzechow rano odlac? co dokladnie dzieje sie z tym kwasem fitynowym z ww produktow? dzieki z gory za odpowiedz😊
@sg4085
@sg4085 5 ай бұрын
U mnie lekarz stosowal inhibitory wzrostu przez 5 lat.Zaczelamstopniowo odstawiac bo zoladek mnie bolał. Zmienialam.leki zmieniałam firmy o coraz krócej mogłam stosować. Lekarz był zaskoczony ze nie biorę leków i jest lepiej bez lekow Zrozumiałam że tylko metoda jedzenia jest dla mnie rozwiązaniem.
@AnnaSałata-x7k
@AnnaSałata-x7k 3 ай бұрын
Witam czy można umówić się na konsultację dotycząca nietolerancji histaminy?
@091rado
@091rado 6 ай бұрын
Kuba, jaka dawke enterolu brać przy ibs?
@ewakaczynska2909
@ewakaczynska2909 6 ай бұрын
Dzien dobry bardzo lubie twoje odcinki duzo Dobrej informaci dziekuje bardzo ale mam prozbe czy mozesz mowic troche Wolniej to wszystko sie zlewa w jednosc
@Architekt_Szczęścia
@Architekt_Szczęścia 4 ай бұрын
Spożywanie przetworzonej żywności pełnej konserwantów i sztucznych dodatków nie pozostaje obojętne dla naszego zdrowia. Takie produkty są pozbawione wartości odżywczych, za to pełne cukrów, soli i tłuszczów trans, które przyczyniają się do rozwoju otyłości, chorób serca oraz insulinooporności. Dbajmy o zdrowie, wybierając to, co natura stworzyła, a nie to, co przemysł sztucznie przetworzył. Pozdrawiamy z Republiki Suwerenów❣
@tomband1
@tomband1 4 ай бұрын
czyli w skrócie jedzenie jest od rolnika a pasza z fabryki
@Michał_CK
@Michał_CK 6 ай бұрын
Czy moczenie kasz przed gotowaniem pomaga w pozbyciu się glifosatu?
@Mar._.ta.
@Mar._.ta. 5 ай бұрын
Jaka zgrabna kompozycja kolorystyczna tego obrazu 🎉 😮😂 ❤
@zdzisawasorn1614
@zdzisawasorn1614 5 ай бұрын
A siemię lniane czy jest dobre
@maciejrataj4551
@maciejrataj4551 6 ай бұрын
Top
@ucjajaworska5620
@ucjajaworska5620 6 ай бұрын
A co z zaparciami przy ibs?
@Lesnaaka-kx5ch
@Lesnaaka-kx5ch 3 ай бұрын
Czy nie lepiej probiotyki przyjąć dopiero po zakończeniu antybiotykoterapii?
@rafalpila93
@rafalpila93 6 ай бұрын
Jakie szczepy bakterii bytuja w jelicie cienkim?
@annagrabia5388
@annagrabia5388 6 ай бұрын
Będzie informacja jak zdiagnozować autobrowar w jelitach?
@panhuragan4388
@panhuragan4388 6 ай бұрын
Nie pić browara
@jozefbekot7840
@jozefbekot7840 6 ай бұрын
Dziękuję bardzo.Ciekawy wykład.
@mikolajkowalski7243
@mikolajkowalski7243 6 ай бұрын
Witam mam problem po spożyciu płatków owsianych, chleb na zakwasie, kaszy, kaloafior, brokuł, kiszonek wszelakich (wszystko to lubie i jest jak by sie wydawało zdrowe) mam ogromne gazy/wzdęcia (starasznie cuchnace) czy rezgnacja z tych produktow jest jedynmym sposobem? Proszę o poradę i dziękuje
@dybusmariusz
@dybusmariusz 5 ай бұрын
Tak! Poza tym to nie są zdrowe produkty. Rośliny szkodzą człowiekowi.
@pasjazdrowie1
@pasjazdrowie1 4 ай бұрын
A co z alergiami pokarmowymi jesli chodzi o ibs ?
@patryktrzaskowski4877
@patryktrzaskowski4877 5 ай бұрын
Byłem ostatnio w aptece chciałem kupić sanprobi ibs. Farmaceuta polecił mi Lek, LACIDOFIL. Mówił że reszta to suplementy i trzeba ufać producentom na słowo odnośnie skuteczności działania. Czy można 2 słowa o LACIDOFIL? I kiedy jak to przyjmować? P. S ciągle wzdęty brzuch mimo np nie spożywania pokarmów to najprawdopodobniej IBS? Dziękuję za odpowiedźi
@patryktrzaskowski4877
@patryktrzaskowski4877 5 ай бұрын
Podbijam pytanie 🎉
@hanula2554
@hanula2554 6 ай бұрын
P. Jakub przekazuje jak nakręcona katarynka nie kończąc końcówek z tego wszystkiego zrozumiałam na końcu,zaprosza na jego spotkania za zawrotne ceny ,wydaje mi się że tylko dla elit.😒
@elobenchmark2721
@elobenchmark2721 6 ай бұрын
Ooo I ten agumentin co zrobic jeśli kilka razy w życiu przyjęło się agumentin
@regine5285
@regine5285 6 ай бұрын
❤❤❤❤❤
@marlenamarlena-vz2te
@marlenamarlena-vz2te 6 ай бұрын
👍
@PatrycjaPotrzasaj
@PatrycjaPotrzasaj 6 ай бұрын
Coś o nawracających się infekcjach moczu po cewnikowaniu.Jsk zadbać o to aby nie brać cały czas antybiotyk
@Bella-cg5kw
@Bella-cg5kw 5 ай бұрын
Sprawdz jakie bakterie masz w organizmie. Mi atakowala bakteria cewke co roku, Duomox pomogl.
@ilona334
@ilona334 6 ай бұрын
Mi wszytko smakuje. Jak się trzymam i zadowolona jem to po pewnym czasie jedzenie robi mi sie monotonne i znowu jem niedrowe jedznie i tak w kolo. 😢😢😢😢
@howaboutno7980
@howaboutno7980 5 ай бұрын
kanał złoto
@Anna-me6hb
@Anna-me6hb 2 ай бұрын
a sibo już było ?
@pietrek05
@pietrek05 3 ай бұрын
👍👊
@WiesławaSzreder
@WiesławaSzreder 6 ай бұрын
@PM-qi8fb
@PM-qi8fb 6 ай бұрын
Dlatego najlepsza dieta dla człowieka to....głodówka 🙂
@kasia2611
@kasia2611 4 ай бұрын
Omg 😂 myślałam że mam odtwarzanie 1.5 szybkość 😂
@miloszkubanski3538
@miloszkubanski3538 5 ай бұрын
Mam pytanie odnośnie IPP. Byłem na gastroskopii i lekarz stwierdził przepuklinę rozworu przełykowego żołądka po czy powiedział że mam brać IPP do końca życia. Obecnie biorę już 4 lata, lekarz rodzinni usłużnie wystawia nowe recepty. Mam to kontynuować czy przerwać?
@cleietarot6602
@cleietarot6602 3 ай бұрын
Wolniej proszę...
@elobenchmark2721
@elobenchmark2721 6 ай бұрын
I zaparcia. Jak zrobic aby robić dwójkę śliczna jak emotikona i codziennie
@Anna-me6hb
@Anna-me6hb 2 ай бұрын
dlaczego te probiotyki Pan poleca , one mają skrobie kukurydzianą i inne dziwne dodatki ( alflorex itp)
@K3jsi
@K3jsi 6 ай бұрын
Który film jest o sibo ? Strikte o sibo nie mogę znałezc :(
@natalkast22
@natalkast22 6 ай бұрын
A to nie jest tak, że powinnismy zrobic najpierw badania jeśli mamy IBS np. z powodu SIBO, żeby wiedzieć jakie probiotyki mozemy spożywać? ( Wtedy badanie metanowo-wodorowe chyba nie wystarczy?) Jesli ból brzucha z lewej strony ( na 99 procent ) jelita grubego, nastepuje zaraz po zjedzeniu moze wiązać się to z niepoprawną produkcją enzymów w żołądku, które przedostaja sie do jelit ( pomijając juz pokarmy, bo zakładam,że nie jem pokarmow dostosowanych do swoich dolegliwosci ) ? Z czym wiaza sie liczne afty na jelicie grubym - czy można to uznać za przerost grzybiczy czy bakteryjny?
@jarekbednarz4727
@jarekbednarz4727 2 ай бұрын
Tylko ja słucham w tempie 0.75 ?
@adolf3044
@adolf3044 6 ай бұрын
Dobrze gadasz tylko zaszybko ja wiem że wiele info masz do przekazania ale mam71lat i przyjęcie tych info jest problematyczne.
Problem ze SNEM! Sprawdzone wskazówki na LEPSZY sen! | Jakub Mauricz
21:30
How Strong is Glass? 💪
00:25
Brianna
Рет қаралды 29 МЛН
пришла на ДР без подарка // EVA mash
01:25
EVA mash
Рет қаралды 3,3 МЛН
Мем про дорожку
00:38
Max Maximov
Рет қаралды 4,5 МЛН
Jak działają i jak stosować probiotyki? | Jakub Mauricz
24:04
Jakub Mauricz
Рет қаралды 115 М.
5 produktów, za które podziękują Ci JELITA! | Sports-Med
24:33
Sylwester & Wiktoria Kłos
Рет қаралды 138 М.
Jakie badania krwi zrobić raz w roku? | Jakub Mauricz
35:16
Jakub Mauricz
Рет қаралды 210 М.
Zrób te rzeczy TO schudniesz | Jakub Mauricz
24:28
Paweł Albrecht
Рет қаралды 162 М.