Z akumulatorem widać dokładnie jak z człowiekiem - pięćdziesiątka z rana dodaje sił ale już dwie niekoniecznie... ;)
@wojciechturek16013 жыл бұрын
🤣🤣🤣💀
@marcinl40103 жыл бұрын
Wiser words were never spoken!
@jacekorkan88013 жыл бұрын
Nareszcie swój człowiek. Od razu poznałem po bluzce NASA. 😁
@inspektorelektron3 жыл бұрын
Ciekawy eksperyment. Jako, że sam takich prób z dolewaniem kwasu nigdy nie robiłem to z zaciekawieniem to obejrzałem.
@mamu5633 жыл бұрын
Krótko zwięźle i na temat.
@mirekk17753 жыл бұрын
Robercie świetnie wyjaśniona sprawa co dolewać i ile, roziane internetowe mity.
@robertkrzeski47123 жыл бұрын
.........👍........ Nie znam się.....ale przekaz ..super
@radekm16832 жыл бұрын
Właśnie znalazłem tutaj odpowiedź na zadane pod innym filmem pytanie. Dzięki.
@adago753 жыл бұрын
Super kanał i prowadzący z fachową wiedzą 👍
@andruszyk762 жыл бұрын
Właśnie dziś o tym rozmawiałem. 👍🏻
@kamilbogus3 жыл бұрын
Dobry odcinek !!!i wyjaśnienie
@andruszyk763 жыл бұрын
Zrobiłem taki sam eksperyment jak Ty z wodą i teraz zrobię z elektrolitem. Dzięki za pomysł. ⚜️
@godlewskimichal Жыл бұрын
No i jak efekty ?
@andruszyk76 Жыл бұрын
@@godlewskimichal działa dalej akt 10 lat od BMW
@godlewskimichal Жыл бұрын
@@andruszyk76 w dwóch agm maty suche jak pieprz, aku leniwie krecił, dolałem po 60ml elektrolitu w każdą cele, efekty zdumiewające, przedłużone działanie. Za miesiac zerknę tam kontrolnie jak wygladają maty, ew.uzupelnie jeszcze odrobinkę.
@HeniekBmw3 жыл бұрын
W latach 70-80 na starych akumulatorach stosowało się trik że zlewało się stary elekrtolit i zalewało świeżym ładował i aku wytrzymała nawet do kilku lat. Ja zrobiłem taki eksperyment 4lata temu na aku który nawet po naładowaniu nie wytrzymywał miesiąca, a po wymianie elektrilitu i naładowaniu działał jescze 2 lata z doładowaniem przed zimą.
@Ktos32143 жыл бұрын
tyle, że w tym filmie jest aku AGM czyli nie zlejesz nic z niego
@HeniekBmw3 жыл бұрын
@@Ktos3214 No co ty gadasz. SZOK.😂
@sebwro40453 жыл бұрын
A ja nawet wiem, kto i w którym zakładzie tak robil. I bywałem na akumulatorowni u niego kiedy tylko chciałem. To był mój tata, zajmował się elektryką i akumulatorami w Łączności. Do dziś wiem co to była karolinka;)
@arturkozak52442 жыл бұрын
Po naładowaniy zalać AGM elektrolitem do pełna, jeśli ma org korki to zkręcić i postawić " na glowie". Dwie doby. Zlać elektroli - pozwolić mu dociec. 70 % AGM do użytku jeszcze przez dwa trzy lata po tym. U mnie to działa od lat.
@przemek27024 Жыл бұрын
@@arturkozak5244 zalać naładować i wylać wszystko z akumulatora AGM tam ?
@radoslaw84443 жыл бұрын
Zgadza się to z moimi eksperymentami. Najlepiej zalać zakwaszoną wodę. POzdro
@PabloGplwr3 жыл бұрын
..jak zakwaszasz ;)
@GenekLoska3 жыл бұрын
Najlepsza po ogórkach...
@radoslaw84443 жыл бұрын
@@PabloGplwr sól, koper, ogórki... A nie to do czego innego. ... woda(70-80%) plus elektrolit (20-30%).
@wearemotorhead4747 Жыл бұрын
Po kapuście....
@krzysztofstachura51593 жыл бұрын
Robert odwiedź kanał Piotra i spróbuj moze jeszcze z tym aku szersze grono odkryje tą metodę.Pozdrawiam serdecznie
@marcus23813 жыл бұрын
Dziękuję za eksperyment bo mam też akumulator AGM do regeneracji i już mam wszystko przygotowane tylko brak czasu nie pozwolił mi na ruszenie z tematem. Pozdrawiam 👍
@Szuriamb2 жыл бұрын
zrobiona regeneracja?
@marcus23812 жыл бұрын
@@Szuriamb Niestety nie bo ciągle jest coś pilnego do zrobienia. Może w okresie zimowym uda mi się ruszyć z tym tematem.
@godlewskimichal Жыл бұрын
@@Szuriamb ja zrobiłem, 100ml kwasu zakuoionego w sklepie dolane w każdą cele, efekt wyraźnej poprawy w obu autach, polecam każdemu.
@przemek27024 Жыл бұрын
@@godlewskimichal cześć W sprawnym agm tylko uzupełniłeś kwas tak ? Jaka pojemność aku i jakie proporcje wody destylowanej i kwasu też 2/3 wód i 1/3 kwas.
@godlewskimichal Жыл бұрын
@@przemek27024 kupiłem elektrolit i nim uzupełniłem. Nie eksperymentowałem z dodaniem wody destylowanej. Być może niebawem jak siw zrobi deko cieplej w drugim aucie dobiore sie jeszcze raz skontroluje cele i ew.uzupelnie destylowaną.
@piotrkowalski5193 жыл бұрын
Cześć Robert ✋ pozdrawiam
@karolzabielski3 жыл бұрын
Koniec filmu a na koniec reklama a czego?? GS YUASA 🤣🤣🤣 Idealnie w tematyce jutub dodaje reklamy 🤣🤣
@zbydeczekbodek2093 жыл бұрын
Kiedyś na necie krążyło wiele filmów z dolewaniem roztworu soli gorzkiej ( siarczanu magnezu ),po tym zabiegu nawet zasiarczone trupy wstawały. Ciekawe jakie reakcje zachodziły w akumulatorze . pozdrawiam 👍👍👍👍
@roberttomczak1103 жыл бұрын
Też jestem ciekaw. Może jakiś chemik się wypowie PbSO4 +MgS04 = ?
@mateuszpawowski13803 жыл бұрын
A wlewając ten siarczan magnezu zamiast elektrolitu to ładowało się dodatkowo akumulator? Czy tylko się zalewało i zostawiało akumulator na jakiś czas? Ciekawe to bardzo.
@GrabarczykDamian3 жыл бұрын
Ja uzupełniam w AGM pod PV wodę co 4-6 miesięcy. Akumulator z wyliczeń pojemności potrzebuje około tygodnia eksploatacji by powrócił do przyzwoitej sprawności. Wynika to zapewne z faktu że w separatorach AGM woda z elektrolitem potrzebuje czasu by się dobrze wymieszać, a proces mieszania elektrolitu najlepiej widać przez kilka pierwszych cykli kontrolując temperaturę akumulatora. Przy następnym dolaniu wody mogę zrobić kilka fotek kamerą termowizyjną 😉
@Krzysiekrecykling Жыл бұрын
Mozna tez.zamiast wody dolac kwasa
@diabelcap85153 жыл бұрын
Mam pytanie i wydaję się że do właściwej osoby jaki tester akumulatorów do domowego zastosowania można polecić proszę o pomoc bo mam akumulator do skutera i do samochodu i jeszcze alarm posiada na podtrzymaniu, przydał by mi się takowy bo pewnie i w rodzinie by się uśmiechnęli by im pomóc :)
@johnfox24836 ай бұрын
Fajnie by bylo sprawdzac pojemnosc jednak pradem C/10. Bo ten dodatek kwasu moze wplynac bardzo posrednio na wynik pomiaru, np podnosi napiecie. No i nastepnym razem - dolac samej wody, zmierzyc, zmierzyc drugi raz, Dolac kwasu, i znow zmierzyc.
@patryktrawczynski32934 күн бұрын
Witam serdecznie
@Piotr-fo6rp4 ай бұрын
Ja w swoim golfie V 1.9 TDI mam AGM-a banner od ponad już 8 lat 70Ah i 720A i robię tak co 2 lata dolewam do każdej celi około 40ml wody zakwaszonej kilkoma kroplami elektrolitu. Ma już 8 lat ostatnio doładowywałem i na 720A naklejka pokazuje 748A SOC 100% SOH 100% oporność 3,1milioma wiec jest bardzo dobrze. Napięcie spoczynkowe nawet po postoju 5 dniowym nigdy nie spada poniżej 12,65V i nie jeżdżę długich tras praca dom około 20 km dziennie 2 razy w roku wakacje trasy powiedzmy po 2000 km max Rocznie robię około 10000tys wiec nie jest to za wiele. Bardzo ważna dla żywotności akumulatora jest nasza instalacja elektryczna w samochodzie. Musi być sprawdzana na bieżąco i być perfekcyjna. Golf zimny silnik po odpaleniu ma 14.45V Jak rozgrzany 14.25V nigdy nawet podczas używania klimy czy słuchaniu radia w korku nie spada poniżej 14V. Mowa o postoju w czasie jazdy przeważnie 14.3V A jak ktoś zapyta dlaczego dolewam wody powiem tak akumulator siedzi w komorze silnika panują tam wysokie temperatury szczególnie latem i w korkach wiec i szybciej z jego mat szklanych odparowuje woda jak by odparowywała ze zwykłego akumulatora temperatura swoje niestety robi. Ale następnym razem jak będę kupował AGM-a to zważę nowy na dokładnej wadze zapisze na nim wagę i będę uzupełniał tylko tyle ile ubędzie z wagi dzieląc wynik na wiadomo 6 cel. Z tym że do plusowej i minusowej doleje około 20% więcej wody. Wtedy zawsze doprowadzę do stanu jaki wyjechał z fabryki. Widać to się sprawdza a w bajki opowiadane nie otwierać AGM-a bo padnie to mi się tylko śmiać chce. Obecny jeszcze długo posłuży. Chyba że nagle padnie w co wątpię W życiu nie kupie już zwykłego kwasiarka czy EFB tylko AGM Ponoć MOOl teraz wypuścił nowy model AFB i jak opisuje lepszy od AGM jeżeli chodzi o wytrzymałość na temperatury ale za jakiś czas się okaże ile w tym prawdy więc może i zdecyduje się na niego na próbę. A może to tylko chwyt reklamowy. Z czasem się przekonamy.
@benny_plgraciarz27142 жыл бұрын
ja tak w technikum "regenerowałem" całkowicie martwe, darmowe akumulatory z UPSów które nawet się nie ładowały (ale nie mogły grzechotać!) po prostu zrywałem wierzch i odtykałem zatyczki i nalewałem do pełna do każdej celi elektrolitu z CPN-u i ładowałem i większość ożywała i to tak całkiem nieźle, na takim akumulatorku można było np obejżeć cały 1 "Gang Olsena" z kasety na magnetowidzie samochodowym 12V który w trakcie odtwarzania ciągnął ok 1A, albo z pół godziny grać Toską zasilaną z UPSa z takim akumulatorem :)
@SaidMr833 жыл бұрын
jak nazywa się czerwone urządzenie, na którym jest napisane "smart series"? Dzięki.
@arkadiuszgrzduk25703 жыл бұрын
Test petarda
@ukaszdabrowski44413 жыл бұрын
Pytanie tylko czy dolewka tego elektrolitu coś faktycznie zmieniła... Nie mamy pomiaru pojemności przed testem, a akumulator miał dolewkę wody, porządne ładowanie i czas na "ułożenie się" przed testem z elektrolitem.
@bodekkowal48253 жыл бұрын
a co sądzisz - jeśli oczywiście miałeś styczność- o specyfiku DF-LIGHT - sprzedaje to firma Akureno, która regeneruje baterie trakcyjne, więc może coś w tym jest. Może pokusiłbyś się o jakiś test.......
@Jo-3093 жыл бұрын
Świetny odcinek, mogę tylko potwierdzić twoje doświadczenia. Ja próbując przedłużyć życie swojemu ponad 9-cio letniemu AGM'owi dolewając wody, SOH wzrosło z 55% do 71%. Pomyślałem że jak doleję trochę elektrolitu (37%) to pewnie jeszcze jakieś 5-8% podskoczy SOH i tym samym prąd rozruchowy ale niestety dalsze dolewanie pogorszyło sprawę. Mam teraz SOH na poziomie 64% i żadne ładowanie już nie pomaga. Świetna robota👍
@tomg80692 жыл бұрын
Destylowaną powinno lać się do rozładowanego aku a ewentualnie elektrolit do naładowanego bo w tych stanach występują te substancje w celach. Może elektrolitu dolałeś do rozładowanego i tylko pogorszyłeś właśnie sprawę przez zakwaszenie. Ponoć najlepiej do wyładowanego 100ah wlewać 50ml roztworu gdzie 10ml to elektrolit a 40 to destylowana....pzdr
@konardkonrado7755 Жыл бұрын
ja tu nowy jestem jak zrobic ten elektroic 50 ml?
@karolguzik26833 жыл бұрын
AGM... ale jak tu mierzyć gęstość elektrolitu w AGM?? Na kwasiaku, zwykłym "normalnym", ciekaw jestem jak by to działało?? Ubytek wody, waga, gęstość elektrolitu. I przywrócenie go do "nominału" - waga, gęstość elektrolitu. Jakie parametry ma po.
@arturkozak52442 жыл бұрын
Z calym szacunkiem za czas i próby. Plus za podkreślenie, że dolewamy wodę destylowaną. Destylowana i demineralizowana różnią się nie tylko nazwą. Słowa te naprawdę wiele znaczą. Uwaga! Wodę destylowaną dolewamy w stanie kiedy akumulator jest rozładowany. Kwas dolewamy kiedy akumulator jest naładowany. W obu sytuacjach potrzebny jest czas na nasączenie. W AGM dolewamy tylko kwas nasączajac powolutku maty od góry. Od góry! (Bo nadmiar stężonego kwasu już i tak jest na dole). Dolewając kwas trzeba dać mu czas na wchłonięcie. Jest skuteczniejsza metoda dla AGM. TRZEBA JE CAŁE ZALAĆ ELEKTROLITEM. (Jeśli mają zakrecane korki to na dobę postawić "na glowie". Uwaga mogą ciec!) W tym momencie mamy już praktycznie akumulator z elektrolitem płynnym (dlatego odtatecznie po tych kilku dolewkach spadły Panu parametry). Skutecznie robi się to tak: Zalewamy stare AGM elektrolitem (1,28 ÷ 1,32). Zalewamy po korek. Dajemy kilka dni czasu na wchłonięcie (można postawić je "na glowie") i wylewamy cały kwas. Niech dobrze obcieknie. (Dojdzie też do przemieszania kwasu w macie). Co nie wyleci z AGM'a stworzy na spodzie bufor kwasu - pociągający kwas do mat kapilarnie (tak być powinno). Gęstość fabrycznego elektrolitu używanego do zalewania mat jest powyżej 1, 32. Zalewając elektrolitem 1, 28 nie zwiększamy stężenia kwasu w AGM. Nieco to stężenie wręcz zmniejszamy (względem fabrycznego) . Skoro dochodzi do sedmentacji to stężony (przetężony) kwas jest na dole, górą mamy niedobór kwasu w matach. Kwasu o zbyt wysokim stężeniu z dolnej częsci płyty nie zmniejszymy raczej (uwięziony w plytach jest), podnosimy jedynie braki stężenia w "górnej" części płyty i maty, przy czym to stężenie i tak jest niższe od fabrycznego (calkowita wymiana elektro-chemiczna jest nieco mniej efektywna). Bonus z tego taki, że wraz ze zmniejszeniem kwasowości spowalniamy PCL2 w części pracującej jeszcze. Zalewanie kwasem nie odtworzy całej pojemności i wydajnosci (tak samo jak stary człowiek nie bedzie mieć wydolności młodszego), ale pozwala niezdegradowanej części płyt pracować w lepszych (równiejszych) warunkach elektrolitycznych od tych, które zaszły skutkiem eksploatacji (PCL, korozja, zasiarczenie). AGM zalewamy po pelnym naładowaniu ( wtedy jest max stężenie elektrolitu w matach).
@km25522 жыл бұрын
Zainspirował mnie Twój komentarz i proszę o poradę. Posiadam 7-letni akumulator Varta AGM. W chwili obecnej legitymuje się on (po ładowaniu) prądem rozruchowym 465A (z deklarowanych 680A) i oporem wewnętrznym 6,63 mOm. Akumulator jeszcze daje radę. Problem jest postój trwający 2-3 tygodnie, wówczas auto pali z trudem, jednak po jeździe wraca mu moc. Opisana przez Ciebie metoda jest mocno ingerencyjna, a boję się, żeby nie popsuć akumulatora, który bez ingerencji posłuży jeszcze 1-2 lata. Czy w moim przypadku sposób Roberta nie byłby bardziej wskazany, tzn. po prostu dolanie roztworu elektrolitu i wody destylowanej, np. 1:1 lub nawet 2:1? Przy dolaniu czystego elektrolitu obawiam się zakwaszenia, chociaż gdzieś wyczytałem, że w AGM elektrolit jest bardziej stężony, więc dolanie elektrolitu daje taki efekt, jak dolanie wody do zwykłego aku "mokrego". PS. Rozumiem, że wody demineralizowanej nie można dolewać do akumulatora? Woda destylowana jest trudniej dostępna. Nawet gdy tytuł ogłoszenia mówi o wodzie destylowanej, to wewnątrz aukcji często jest woda demineralizowana, gdzie i tak producent wskazuje, że nadaje się ona do akumulatora.
@andymark94913 жыл бұрын
czyli teraz trzeba dolać jeszcze po 100 wody i pomierzyć
100ml + 50ml = dało efekt fajny 2/3 po dolani kolejnych 50ml był efekt słaby i wtedy masz 1/1
@andymark94913 жыл бұрын
@@mrAkumulator czyli teraz trzeba dolać jeszcze po 100 wody i pomierzyć
@dariuszrudzki79703 жыл бұрын
@@mrAkumulator Czy proporca 1 do 3 jest poparta jakimiś większymi doświadczeniami lub badaniem, czy wyszło w filmie? Mam "fabrycznego" agm Varty z 2015, doładowywanego przynajmnie 3-4 razy w roku. Warto spróbować go uzupełnić :) Dziękuję za wiedzę i fajne filmy.
@piotrskodowski38023 жыл бұрын
👍👍
@johnfox24836 ай бұрын
Teoretycznie - woda ubywa, ale kwas nie. Jedyny jego ubytek, to moze byc zwiazanie w PbSO4. Ale skoro pojemnosc prawie nominalna, to i zwiazanie małe. W zwyklym aku sugerowałbym uzupelnic wode do starego poziomu, zmierzyc gestosc, i porownac za starymi notatkami. Ale w AGM bedzie trudniej.
@radiochrystusakrolapl Жыл бұрын
Ja bym jeszcze sprawdził gęstość elektrolitu, wtedy wynik byłby bardziej wiarygodny. !!!
@tomg80692 жыл бұрын
A nie jest tak ze do rozładowanego aku warto lać tylko destylowaną a do naładowanego ewentualnie tylko trochę elektrolitu? Naładowany stan to mamy ołów+tlenek ołowiu+kwas siarkowy a wyładowany mamy siarczan ołowiu i wodę.... Po dolewce zrobić 2..3 cykle i wtedy sprawdzić parametry...
@abiogaz3 жыл бұрын
Dzień dobry.
@MrMirek19633 жыл бұрын
Można teraz kupić elektrolit osobie fizycznej ?
@wlodzimierzszopa3 жыл бұрын
Wszystko fajnie ale gdzie teraz kupić elektrolit żeby móc bawić się w takie reanimacje?
@marcingruba73913 жыл бұрын
Na allegro np
@radoslaw84443 жыл бұрын
Kupujesz na firmę , na jakąkolwiek firmę, masz jakieś wizytówki warsztatów?
@djshuen Жыл бұрын
Zalalem padajacego agma 2/3 h2o 1/3 elektrolitu. Ladowalem ladowarka elektroniczną i po pewnym czasie znowu umarł... (mialem wrazenie ze alternator go nie ladowal...) po ładowaniu prostownikiem 12A z Telwina - ożył - ale prąd ładowania nie spada ponizej 6a... za bardzo rozrzedzony elektrolit?
@marekkapka8048Ай бұрын
To chyba powinno być 2/3 wody i 1/3 kwasu. Jak dałeś 1/3 elektrolit (który sam w sobie zawiera 1/3 kwasu) to zdecydowanie za małe stężenie kwasu.
@ptadeusz110 ай бұрын
Dlaczego tytuł "dolałem kwasu" ????
@robert43253 жыл бұрын
Witam mój akumulator kwasowy podczasz ładowania spochl i gorący się robi czy jest sens go ratować
@tomaszt27303 жыл бұрын
Jak jest stary to raczej nie
@mariusz18503 жыл бұрын
A co jak jedna cela jest padnieta ? Nagraj coś o tym ;)
@jlog283 жыл бұрын
jesli cela padnieta to złom
@slawomirdroga45582 жыл бұрын
Jak jedna cela jest "padnieta"?!!- to aku nie żyje
@krisd42193 жыл бұрын
Dolewać z rozsądkiem wodę "święconą" do ➡🐌4 cel. 🧐
@dominikw5333 жыл бұрын
Jak nadmiernie wzrosło stężenie kwasu, to pewnie akumulator zaczął się szybciej zasiarczać🙂
@mm432446 ай бұрын
25 A PRZEZ OKOŁO 2 H TO JEST 50AH YO DLACZEGO NA FILMIE WYCHODZI 70AH - TO KTO MI WYJAŚNI
@jansobiak53733 жыл бұрын
👍💪🔋
@lukeduke93043 жыл бұрын
👍
@spider73192 жыл бұрын
czy jest jakaś różnica AGM w obudowie samochodowej a w obudowie do UPS? (przy założeniach że te same Ah na etykiecie)
@mrAkumulator2 жыл бұрын
konstrukcyjnie dość podobne, ale różnice w rodzaju płyt, składzie mas czynnych itp
@spider73192 жыл бұрын
@@mrAkumulator do użytku w kamperze z fotowoltaika które lepsze? samochodowe, że względu na mocniejsza obudowę i opisy producentów że odporne na wibracje?
@jackblack5222 жыл бұрын
Nie powiedziałeś ile procent miał ten kwas siarkowy.
@robasjusi3 жыл бұрын
👍👍👍👍👍🔋
@patrykszymik3 жыл бұрын
Tak się zastanawiam czy pan oglądał mój filmik ? Czy idzie za moim pomysłem 😀 tak czy siak było by mi niezmiernie miło 😃
@djd08622 жыл бұрын
Elektrolit to roztwór kwasu a nie kwas. Proszę być precyzyjnym.
@mirek12753 жыл бұрын
Bez badania gęstości elektrolitu, cały ten "eksperyment" nic nie wnosi.
@Gawrosz3 жыл бұрын
Coś miłego o Panu, a swoją drogą Frycz jest równie wspaniały kzbin.info/www/bejne/mYuUnGl_epWnd7c
@mrAkumulator3 жыл бұрын
Oglądam Roberta TRENERA od dawna, lubię go za podejście do życia.
@galagen1672 жыл бұрын
Kds
@andrzejporeda72813 жыл бұрын
Stary złom 🥲
@Aliensynthesizer10 ай бұрын
Elektrolit jest w Polsce niedostępny dla zwykłego człowieka. Koncerny zarządziły, by nie regenerować akumulatorów tylko kupować nowe. Takie nowe niewolnictwo.