Nagyon jól megtervezett, nagyon érthetően elmagyarázott, és látványos lett a videó. Gratulálok.
@SteveLucas87123 жыл бұрын
"Ez egy kicsit gyilkos eszköz, mint mondtam nem szabad ilyet készíteni" :) Csak így tovább Mester!
@MrRastaman723 жыл бұрын
Megnéztem ezt a videódat, és azt mondtam: erre a csatornára FEL KELL iratkoznom! :) Gratulálok, kiváló videó lett!: )
@eszterzarandi79953 жыл бұрын
Ismét egy érdekes kísérlet. Érdekes bemutató. Gratulálok a közel 14 k. feliratkozóhoz. Gondolom, csak méret probléma miatt nem választottad azt, hogy inkább a generátor legyen a Faraday kalitkában. Úgy azért nagyobb biztonságban lettek volna az elektromos készülékek.
@ordasigabor3 жыл бұрын
Ez jó ötlet, akkor legalább telibe lehetne venni közelről az ív keletkezését.
@nagymarton83703 жыл бұрын
Pontosan emiatt vannak az úgynevezett EMC mérések/ tesztek (Elektromágneses kompatibilitás), tervezési specifikáció, hogy egy adott típusú készüléknek mit kell elviselnie hiba nélkül. Hogy egy példát mondjak: kellemetlen lenne, ha mondjuk a repülőgép autopilótája, vagy egyéb vezérlőrendszere egy viharon átrepüléskor (ahol nem "csak" 13J energiák szabadulnak fel egy-egy villámlásban) tönkremegy... Nagyon tetszett a videó egyébként! :)
@ordasigabor3 жыл бұрын
200-300Joule-os kész készüléket lehet is venni. Ott eszement sok kondenzátort töltenek fel. Állítólag egy olyan a víz felszínén látható módon egy pillanatra "érhálózatot" hoz létre. Viszont ezt 200-400J-t természet simán lepipálja, ha akarja. De ezt remélhetőleg sosem kell megtapasztalni...
@nagymarton83703 жыл бұрын
@@ordasigabor Hát igen, és akkor még nem beszéltünk a napkitörésekről! :) Egyébként pont a napokban volt egy X - kategóriájú napkitörés...
@juhaszdaniel1975Ай бұрын
Szerencsére a repülőgép fémből van ,így kb. meg is lett oldva a Faraday kalitka ;)
@bencelajtai88073 жыл бұрын
Akkor valószínűleg ezért kapcsolt be az éjszaka közepén a gépem :D Azt hittem szellemek voltak.. Nagyon régi gép volt, kerregtek, kattogtak a ventik, és csodálkozva keltem fel hogy mi ez a hangzavar :D
@paleogeneration28153 жыл бұрын
Szia Gábor, az elektromos sokkolóról nagyon érdekelne egy videó, házi verzióban...
@andrascsucs88273 жыл бұрын
Szia Gábor! Nagyon jók a videóid, mindig érdeklődéssel figyelem őket. Hiànypótló az egész jelenség😀 A suliban elektro óràn nem igazàn tudtam megérteni teljes valójában, hogy vàltakozó àramú rendszerekben mit is jelent pontosan a cosfi. Sokszor làtom motorok adattàblàjàn is feltüntetve, de nem igazàn sikerült megérteni a lényegét. Ha esetleg majd ejtenél róla pàr szót valamely új videód témàja kapcsàn, az jó lenne. Köszönöm!
@klaraerikalabanc26039 ай бұрын
Ez fantasztikus! Köszönöm! Aktuálisan az elektromágneses impulzusbomba EMP működése érdekelt. De mi a hatasa az élőlényekre?
@ordasigabor9 ай бұрын
akiben nincs elektronika, annak nem árt.... persze egy durvább kőkorszakot okoz
@istvankovacs67053 жыл бұрын
Pöpec videó. 👍
@altopallottola45353 жыл бұрын
Nem kötekedni akarok, de engem zavar, hogy minden mondat végén vágás van. Ezt leszámítva nagyon jók a videók, rendszeresen nézem őket. Érdekesek és sokat lehet tanulni belőlük.
@ordasigabor3 жыл бұрын
Jogos, és van benne egy csomó egyéb bénaság. Remélem idővel belejövök jobba.
@szekerespista37583 жыл бұрын
@@ordasigabor Nagyon jó így! Ha valakinek nem tetszik, akkor csinálja meg ő vágás nélkül !!! (arra pedig kiváncsi lennék :))
@robertnagy24913 жыл бұрын
Ez nem hoollywood hanem birsz tanulni vagy megismetelni amit tanultal. Ssoem nema csicat neztem hanem a tartalmat. Itt van tartalom.
@Balumacci3 жыл бұрын
@@ordasigabor "Egyéb bénaság"? Mire gondolsz? A folyamatod integetésre?
@altopallottola45353 жыл бұрын
@@robertnagy2491 Ahogy írtam is, nem kötekedni akartam. Látszik, hogy Gábor rengeteg időt és energiát fektet ezekbe a videókba. Ez az egy kritika fogalmazódott meg bennem építő jelleggel.
@tamasfarkas46633 жыл бұрын
8:55-nél szerintem az egy astabil multivibrátor. De ez a lényegen nem változtat :) Szuper videó.
@texascoeu3 жыл бұрын
Szia Gábor! Nagyon tetszik amiket itt bemutatsz :) Lehet esetleg kérni a mikrohullámú-sütő müködését? Köszönöm :)
@ordasigabor3 жыл бұрын
Szia, OK, felírtam a listára. Jó ötlet, kösz!
@djgombi243 жыл бұрын
@@ordasigabor Az is érdekelne ezzel kapcsolatba, hogy két magnetron erősebb-e? Köszi!
@tamasnagy5913 жыл бұрын
Szervusz Gábor! Egy kérdésem lenne. Az EMP képes tönkretnni az üzemen kívüli elektromos berendezéseket is? Azaz ahhoz hogy tönkremenjen, feltétele a feszültség alatti állapot?
@ordasigabor3 жыл бұрын
Szia. Nemrég írta valaki, hogy vajon a tranzisztorok mennyire bírják. Kipróbáltam, semmi nem volt rákötve egy áramkörre és közelről is is KO lett. Tehát ha pl. egy telefon akku nélkül EMP-t kap (és az erős), akkor annak annyi.
@tamasnagy5913 жыл бұрын
@@ordasigabor Köszönöm válaszod!
@MrTauron77 Жыл бұрын
Az EMP ellen könnyen lehet védekezni. Veszel egy jól zárható kávés dobozt, belülről le szigeteled (én rétegelt kartont használok) és megpakolod mindazzal amire szükséged lehet egy EMP támadás után. Én már 26 doboznál tartok. Ez fontos, érdemes ellenőrizni az elraktározott elektronikus eszközöket. Van két olyan Faraday dobozom amiben csak felvezető elektronika (IC-k tranzisztorok, diódák, sok sok LED-ek) van elraktározva, a másik dobozban adatmentő merevlemezek vannak elzárva.
@kgviktor13 жыл бұрын
Tök jó ez a kütyű. Én is csináltam egyet. Most bekapcsolom, csak megnyomom ezt a gombot és mi_dj__t________________________________________________________________ :D
@kgviktor13 жыл бұрын
@karácsonyi krampusz értelmes vagy
@Mindenhova3 жыл бұрын
Mi? Hogy nem szabad ilyet csinálni?! Akkor csinálunk! :D
@illestamas14813 жыл бұрын
Világítás nélkül jobb volt a fogyasztásmérő szerintem. Ha gondolod van "selejt" monitorom, amit ilyen célokra szívesen feláldozok.
@imretolli52353 жыл бұрын
Én arra lennék kíváncsi,hogy ha a mosfet gate lábára kerülne egy pl zy12 zener dióda, akkor is tönkre menne? Mivel tudjuk térvezérlésű a mosfet így ha az adott feszültséget túl lépjük a lábán halál ,na de ha megpróbáljuk ezt kivédeni? 🤔
@ordasigabor3 жыл бұрын
Szia TO220 tokos MOSFET úgy is KO lesz, ha a gate-source rövidre van zárva egy 30mm hosszú réz hurokkal. Szóval a zener esetén is zárlatos lenne. Azóta kipróbáltam már NPN tranzisztorral is, az is teljesen zárlatos lett, igaz közben folyt rajta 1A (BD249).
@emanacio3 жыл бұрын
Mint korábban írtam, az elektromágneses hullámok árnyékolására a hullámhossz 1/10 rácsmérettel kell rendelkeznie. Vagyis ha a mobiltelefont beleteszem alufóliába , fém dobozba, attól még kap jelet és továbbít is. Viszont ha a régi hagyományos katódsugár csöves tv lyukacsos fémlapjából készítünk tokot a telefonnak, akkor az már leárnyékolja. Ha nagyon közel van a torony, akkor két ilyen dobozra van szükség. A telefon az állandó hálózatkeresés közben gyorsabban lemerül.
@ordasigabor3 жыл бұрын
Közeltér és távoltér kicsit másként viselkedik
@emanacio3 жыл бұрын
@@ordasigabor Az antenna karakterisztikáját most nem vettem bele. Jut eszembe, amikor a mobiltelefon átjátszó amikor kiütötte a sugárzásmérőmet. A kamerát ott sem mertem közel tenni.
@sandorvarga30493 жыл бұрын
Az az embléma elég O1G :)
@johny.tayl.73253 жыл бұрын
Orbán egy Géniusz😁
@sandorvarga30493 жыл бұрын
@@johny.tayl.7325 Nem Ő egy EMPatha! :)
@davidnagy28943 жыл бұрын
Két alkalommal találkoztam ilyennel villámcsapás hozta létre ami mellettünk csapódott be (tehát nem közvetlen villámcsapás!) egy alkalommal régi távirányítós Orion tv kapcsolta be másik alkalommal Kerepesi úti hév átjárót tette tönkre.
@zoltanpalffy53533 жыл бұрын
Készics eg videot az astabil bistabil monostabil témaköröl és a keletkezö jelük megerösitésével kapcsolatban Bipolaris tranzistorokkal és mosfetekkel is.Milyen mosfetet használtál.
@djgombi243 жыл бұрын
Szia Gábor! Az EMP nem tud a tápkábelen keresztül hazavágni más berendezést is? Mert elég közel volt a generátorhoz. 😀
@ordasigabor3 жыл бұрын
Dehogynem
@marksomfai9517 Жыл бұрын
A kerdes az hogy milyen eszkoz es mekkora kakaot bir el. A mikroelektronikat tranzisztoros szarokat eleg jol irtja az emp de a mikrohullamu suto is. A paypass antennat is gyonyoruen kiegeti a mikro a kartyakbol. Az ilyen buta hagyomanyos izzot villanymotort nem nagyon tudja a csoves cuccot meg csak zavarja. Ezert jo a regi mechanikus dizel auto nincs benne semmi elektronika es se az izzitogyertyak se az inditomotor nem erzekeny erre mert azok pont ugy vannak kitalalva hogy rovid ideig eszetlen aram folyik rajtuk es csak drot van bennuk gyakorlatilag. Mondjuk sok regi keleti cucc is sanszos hogy tuleli mert a tomor fem haz kimeriti a faraday kalitka intezmenyet. Bar ha kozel robban az atom a hazhoz jovo tavvezetek eleg jo antenna de abbol az iranybol lehet vedekezni tulfeszultseg vedelemmel. Viszont nem hiszem hogy atomcsapas eseten az lesz a legnagyobb bajunk hogy kihull az elektronika inkabb az hogy mi is. Tovabba a sugarzas osszes fajtaja minimum zavarja de inkabb rongalja az elektronikat ezert necces olyan gepeket csinalni amik mukodnek csernobilban vagy mondjuk a vilagurben
@szekerespista37583 жыл бұрын
Nagyon jó a videó! A következő kérdésem lenne: Mi a feladata a szikraköznek és mi tőrténne anélkül? Előre is köszönöm válaszát!
@kessapa3 жыл бұрын
Ha még egyszer figyelmesen, a magyarázatra koncentrálva megnézed a videót, a szikraközre meghallod Gábor magyarázatát!
@ordasigabor3 жыл бұрын
Az a lényeg, hogy kell egy kapcsoló, ami piszkosul gyors és bírja a nagy áramot. Félvezető is lehetne, de arra pénz kell költeni, meg régen nem is volt ilyen. A szikraköz egy megbírható kapcsoló, ami ingyen van. A távolsággal be lehet állítani, hogy hány Voltnál kapcsoljon és onnantól kezdve vezet, míg van mögötte olyan forrás, ami táplálni tudja. Ergo itt a szikraköz párhozamosan kapcsolja a nagyfesz kondit és a tekercset és ezzel bekapcsolja a rezgőkört. Van egy másik szerepe is, a szikra keletkezésekor rendkívül széles frekvenciatartományban sugárzás kezdődik, amivel gyakorlatilag sugározni lehet. Régen így működött a szikratávíró. Erről itt van videó: kzbin.info/www/bejne/rYTHqGqOlpt7rck
@szekerespista37583 жыл бұрын
Köszönöm!
@danielnagy16433 жыл бұрын
@@ordasigabor Szia! Privatban tudnék írni Neked? Valami e-mail cimet kérhetnek?
@kgviktor13 жыл бұрын
A fogyasztásmérőn ne kapcsold be legközelebb a háttérvilágitást. Jobban látni anélkül.
@nagyzoltangabor3 жыл бұрын
Ha a kamerával messzebbről lett volna felvéve a jelenet csak zoom-olva, nem praktikusabb lett volna?
@ordasigabor3 жыл бұрын
Nincs ehhez elég jó kamerám
@nagyzoltangabor3 жыл бұрын
@@ordasigabor nem baj, jók a témáid. Üdv.
@lacusbarkacs17843 жыл бұрын
Atombunker építésénél hogyan védekeznek az EMP ellen gondolok it pl a házi atom bunker építésére meg a sugárzás ellen hogy védekeznek? betonal vagy mivel? .
@ordasigabor3 жыл бұрын
Gondolom egy gránit hegy közepébe építik fel a bunkert.... legalábbis az USA valami ilyesmit csinált. Otthon mindez kérdéses....
@lacusbarkacs17843 жыл бұрын
@@ordasigabor igen de pl aki otthon akar saját bunkert a kertjébe építeni pl az hogy védekezik a sugárzás ellen?
@whirlwater3 жыл бұрын
@@lacusbarkacs1784 a mikrosütők ajtaján be lehet látni forog e az étel . olyan vas lyukacsos lemezből gondolom vannak nagyobb táblák is . azt bele a betonba . . persze kérdés az ha beteszem a mobiltelefont a mikróba miért lehet felhívni ?
@robertmolnar96373 жыл бұрын
@@whirlwater Ott a pont.Engem is érdekelne.Lehet hogy a sütő kisebb frekin megy.
@EndreBarathArt3 жыл бұрын
ha ilyen egyszerű megcsinálni, vajon miért nem használják mondjuk bűnözők vagy hadsereg?
@ordasigabor3 жыл бұрын
Sajnos használják, íme két példa: kzbin.info/www/bejne/oanMYneAiqmrqrM kzbin.info/www/bejne/a6epgJhunZaHr6M
@csabadaroczi93913 жыл бұрын
nem csak ők használják ;)
@imrekiss32213 жыл бұрын
A Faraday kalicka nem úgy működik jól hogyha le van földelve? (Itt nem láttam földelő vezetéket, de ettől függetlenül működött. Lehet hogy rosszul emlékeztem...)
@etommmy3 жыл бұрын
Nem kell földelés, magának az egész kalitkának az elektromos potenciálja ugyan megemelkedik, de az elekronok - így a töltés is- a külső felületén maradnak (mert az azonos töltések taszítják egymást, pl így működik a Van de Graaf generátor lyukas gömbje is csak ott éppen elektron hiánnyal).
@Towards322 жыл бұрын
Elektromotoral mi történi? Nyilvány bldc döglik, szénkefés és mágneses gondolom nem.?
@Villiavereb3 жыл бұрын
A fémezett fólia (ESD tasak) meg tudja védeni az áramkört? Kikapcsolt állapotban is kárt tud benne tenni az EMP? Olvastad Az egy másodperc múlva című könyvet? Egy elképzelt EMP támadásról szól.
@ordasigabor3 жыл бұрын
Mágneses hatás is van, ez ellen szerintem csak a vas dobozok védenek, alu nem.
@pistajoska63183 жыл бұрын
EMP védelem Kérdezem gyerek koromban azt mondták ha jön a vihar húzzuk ki a vezetékeket a falból. Volt-e ennek értelme? Az áramtalanított készülék védet-e az EMP hatásától? Mekkora EMP hatásra mekkora védelem kell?
@ordasigabor3 жыл бұрын
Szerintem a villámlás miatt kellett kihúzni. Mert ha az utcai villanyoszlopot telibetalálja a villám, akkor a konnektoron át KO lesz majdnem minden. Más a helyzet ha a villám a ház mellett csap le, az már egy EMP-hez hasonló. Segít, ha a készülék nem működik közben, de még így is lehet olyan nagy az elektromágneses tér, ami hibát okozhat. Ha valaki vasbeton házban lakik, az is segít… vagy a föld alatt…
@KJeno943 жыл бұрын
az alaplapot a zárt fém gépház nem védi meg EMP elen? szerintem a gépház Faraday kalitka ként működne. Mi lene ha pl. a mos fet vilogót feszűltség mentesitenéd rá lőnél EMP-vel aztán újra feszűltség alá hejeznéd?
@davidnagy28943 жыл бұрын
Ekkor kábeleken kerül gépház belsejébe az inpulzus.
@ordasigabor3 жыл бұрын
Ja, szerintem is a bejövő kábelek jelentik a fő gondot.
@marksomfai9517 Жыл бұрын
De ha a tapot a konektor feloli vezeteken jovo tuskekkel akarod tonkretenni oda szerintem joval nagyobb energia kell mint az alaplap kipusztitasahoz. Nagyobb feszre es aramra van kitalalva es nemelyikben van tuskek elleni vedelem
@belatorok56303 жыл бұрын
Gábor, nincs neked valami összeszedett gyűjteményed, amibn ötletek vannak arra, hogy mi tlehene építeni a sok fellelhető alapanyagból, amiből van rengeteg szinte ingyen elérhető. Gondolok, régi TV, mikrohullámú sütő, mosógép. porzsívó, szatyornyi kondenzátor, rézcsövek, stb. lehetne itt sokmindent felsorolni. Olyasmire gondolok, ami nem csak ilyen érdekes kísérlet, hanem ami valami hasznot is hajt, ha nemn is pénzileg, de használhatóság szempontjából. Amúgy neked mi a végzettséged ?
@ordasigabor3 жыл бұрын
Szia, nincs ilyen jellegű gyűjteményem. De igazából csak a fantázia szab határt. Pl. kigondolod, hogy jó lenne egy légtisztító és utána a mikrosütőből jöhet ki a nagyfesz trafgó, a mosógépből a dob szűrőnek stb. Régebbi hobby elektronika és rádiótechnika évkönyveket érdemes lapozgatni. Egyébként mérnök vagyok és ez az egész csak egy hobby.
@DataDashy Жыл бұрын
Hat azer en raloktem volna 1 monitort es toltam volna vmi gamet rajta v memtestet kozbe :D aztne mond h egy regi monitor er akarmit is manapsag, azt is szetkene empzni egyet
@ordasigabor Жыл бұрын
Igen, így is lehetett volna... a számítógépet azóta sem tudom hová tenni, a monitorral még több hulladék keletkezett volna :)
@csabalado83123 жыл бұрын
Akkor ha az alaplap a femhazaban van nem lesz semmi baja?
@ordasigabor3 жыл бұрын
A fémház segít, de csomó kábel jön ki a PCházból, ami bevezeti a túlfeszültséget és kinyírja az alaplapot
@hunzeli3 жыл бұрын
Az a póló......
@ordasigabor3 жыл бұрын
Én felvehetem, mert igaz. Te is felvehetéd?
@hunzeli3 жыл бұрын
@@ordasigabor Természetesen. így a 4 iksznél... Eszembe jutottak Zsuzsa néni szavai, amikor negyedik osztályban környezetismeret órán tanultuk a bolygókat. ... Már akkor megjegyezte, hogy a kutatók látják a gravitációs térből, hogy mintha lenne egy tizedik (X) bolygó, de még nem fedezték fel. És 25 év múlva jött Dr. Neil deGrasse Tyson és elveszi a Plútótól a bolygó rangot. Pedig én nagyon szeretem a kis Plútót.
@karolyllh1242 Жыл бұрын
Ilyen ' szikra induktorral' füstöltette le a ruszki a jenkik frissen hadrendbeállított széles sávú radarját. El ia bujdokolt a hajó legénysége.
@VillantZsolt3 жыл бұрын
Közvetve jutott eszembe a hullámok miatt, hogy még egy magyar videót sem láttam, ami megmagyarázná részletesen, hogy miért hatékonyabb az AC hálózat, mint a DC, az utóbbi miért melegíti sokkal jobban a vezetékeket azonos teljesítmény mellett is. Persze ez akár nagyon egyszerű is lehet, míg valaki azt nem kérdezgeti, hogy ha már kapcsolt üzemben több khz tartományban egész kicsi trafókkal egész szép hatásfokot lehet produkálni, akkor mi tartja érvényben még mindig az 50Hz-es hálózati szabványt és vele a böszme nagy trafóházakat. Hova tovább, miért nincs egyetlen torroid sem nagy hálózati körben, mikor ismeretes, hogy a csatolási tényezőik sokkal jobbak, mint a lágyvasas és egyéb társaiknak.
@ordasigabor3 жыл бұрын
Edison DC-t szeretett volna, Tesla AC-t. Meggondolom, hogy miként lehet ezt érdekesen bemutatni
@VillantZsolt3 жыл бұрын
@@ordasigabor Az ő harcukig ismerem a történetet nagyjából, de az utána kötött szabványokká vállás folyamatában nekem sok a "miért?" Miért pont 50Hz és honnan van a 110V-os értékalap és ennek többszörösei? Miért is van az, hogy egy DC hálózatban az 1A képes felgyújtani a vezetéket szinte, míg egy AC átvitelen nem ritka a 20+ kV/40-60A és ez a munkavezeték télen képes jégcsapokat növeszteni magán... Szerintem nagyon érdekes téma lenne, szívesen hallgatnám az okfejtésed róla.
@VillantZsolt3 жыл бұрын
@karácsonyi krampusz A hálózati szabvány nálunk 230V, U.K-ban 110V, nálunk is volt 110V-os hálózat. Győzött a gazdaságossági érv? A transzformátorok hatásfoka pedig nagyon, de nagyon függ a vasveszteségtől és a csatolástól. Így én kétszer is meggondolnám, hogy a ~96%-os toroid kontra 40-60%-os vasmagos állomás rentábilis hosszú távon. Hova tovább, nem véletlen írtam, hogy én élek a gyanúval, hogy az 50Hz sem feltétlen optimalizációs okokból maradt meg.
@zsoltmeister3 жыл бұрын
Én erről azt olvastam, hogy kezdetben 15 és 133 ⅓ Hz között minden volt. Úgy emlékszem az USA-ban az izzólámpák miatt lett 60 Hz. Azt találták optimálisnak. Kezdetben európában a GANZ rendszere volt a mérvadó ami 41⅔ Hz üzemű volt. Aztán az iparágban átvette a vezető szerepet a német AEG. Ők egyszerűen azért 50 Hz-et választottak, mert a metrikus rendszerben könnyebb volt vele számolni. És az egész egyszerűen így maradt. :) Kivéve a vasuti rendszert. Ott szintén német mintára 15 kV és 16⅔ Hz terjedt el. Sajnos az erről szoló cikket nem tudom linkelni mert előfizetős tartalom. Villanyszerelők lapja 2016 augusztusi cikk
@arpheus3 жыл бұрын
Kapanadze generátort igértél kb. fél éve, de még mindig nem láttuk :D
@ordasigabor3 жыл бұрын
Kapanadze valójában nem működik. Csak olyan verziót lehet csinálni, ami "átverés".
@arpheus3 жыл бұрын
Ó ez sajnálatos, eddig élt bennem a remény, hogy lessz legalább egy olyan dolog ami tényleg működhetne.
@davidnagy28943 жыл бұрын
Hogy ez mire jó? Majd örülsz neki ha jön a terminátor. Persze csak egy vicc de ne legyen igazam.
@gezapolgar66473 жыл бұрын
Terminátor már most is sok van az utakon. Élő szövet a fém vázon… Tekernek mint az állat, nem győz az ember félre ugrani, de azokra az EMP nincs megállító hatással, mint az alaplapra, max, a világításukat ütné ki, de attól meg még rosszabb, mert utána már nem is látszanának… 😂😂😂
@davidnagy28943 жыл бұрын
@@gezapolgar6647 Autósként én is sok száguldozó ellen bevetném bőven elég ha vészüzemmódra vállt az autójuk akkor még 80 Km/h mindig mehetnek de az is jóval kevesebb mint amivel mennek.
@attilah79073 жыл бұрын
Egy yagi antenna jobb lenne a végén.
@ordasigabor3 жыл бұрын
egy logper sem lenne elég szélessávú
@CIRMOSOFT3 жыл бұрын
Double triódából NPN és PNP tranzisztor-csövet. Majd abból olyan impulzus erősítőt amihez nem kell transzformátor.
@CIRMOSOFT3 жыл бұрын
Az egyik double triódát pnp-be a másikat npn-be tudod kötni.
@zsigmondsinventions52013 жыл бұрын
Csak nehogy elvigyen a tek!
@ordasigabor3 жыл бұрын
A következő videómban nulla elektromos dolog lesz, az megnyugtatóbb lesz....
@davidnagy28943 жыл бұрын
Alaplapok eleve el vannak látva túl áram elleni védelemmel ezért nem tette azonnal tönkre.
@EcoPityu3 жыл бұрын
Gabi a szikrakirály és mosfet gyilkos! Gáborom, bipoláris tranzisztoros astabillal is kipróbálnád?