ETTEst 2017/3 - Dávid Gyula: Relativisztikus dinamika és a nyugalmi tömeg változása 2017.03.16.

  Рет қаралды 35,106

Ette Sust

Ette Sust

Күн бұрын

Пікірлер: 59
@kocsisketto
@kocsisketto 7 жыл бұрын
Hű, ez nagyon hardcore előadás volt. De lenyűgözött, hogy milyen játszi könnyedséggel bánt az egyenletekkel az előadó. Csak nagyon keveset értettem belőle, de végignéztem, mert öröm volt látni, hogy szárnyal DGy elméje a különböző dimenziók között, és hogy mennyire otthon van benne. De nem irigylem azokat, akik ebből vizsgázni fognak Nála...
@ervinfilemon2858
@ervinfilemon2858 7 жыл бұрын
No igen ! az elméleti fizika bennfentes " tojásfejei " ezt tartják FIZIKÁNAK , de szerintem akkor is csak a fizikai racionalitásoktól elrugaszkodott matematikai téboly !
@ervinfilemon2858
@ervinfilemon2858 7 жыл бұрын
Ha az atomokról abszolúte "levált volna " a kozmikus sugárzás , - akkor már nem is léteznének ! ! ! de Einstein / és a modern tudomány / szerint mára már szétfolyt a kozmikus " ősleves " és csak a háttérsugárzás létezik , a szubatomi vákuumterek nagy üres " semmijében " ! ? A világegyetem az un. "ősrobbanásban " keletkezett a semmiből , hogy százmilliárd évek múlva újra a semmivé váljon ? - levált a sugárzás az atomokról , és megmaradt nekünk a sok sok kis részecske , hogy magasröptű matematikai képletekkel " kísérjük " a táncukat a "SEMMIBEN " ! ! ! ha rajtam múlna , akkor aki ilyen hülyeségeket állít , akkor kivenném a kezéből a krétát ! ! ! Persze nagy nagy tudománypolitikai támogatottság mellett még vagy újabb 100 évig el lehet játszadozni a relativitás elmélet " púderozgatáséval is...
@sculptingtools339
@sculptingtools339 7 жыл бұрын
No, akkor tőled is kérném a nagy igazságot, mehet részletesen is. Fel fogom fogni és dolgozni amit írsz.
@ferenckarvak
@ferenckarvak 6 жыл бұрын
hja, ez igy kb. annyit ér mint az augusztus 20. i tüzijáték
@kesoferi2095
@kesoferi2095 5 жыл бұрын
@@ervinfilemon2858 azon elgondolkodtál már, hogy miért lehet az, hogy DGY az Eltén oktat, te meg a kommentmezőben?
@xkoldulobaratx3937
@xkoldulobaratx3937 5 жыл бұрын
Gratulálok a nyudijhoz,remélem sok.! Jó munkát,jó pihenést. Homage.
@basadake
@basadake 5 жыл бұрын
50 korulinek nez ki a ficko. Nem semmi, hogy mar majdnem 70.
@xkoldulobaratx3937
@xkoldulobaratx3937 5 жыл бұрын
@@basadake akkor is imádom. Hol a Kossuth dijja.???!!!
@ettesust5459
@ettesust5459 7 жыл бұрын
Az​ Egyesület a Tudomány és Technológia Egységéért (ETTE) 2017 április 27.-én, csütörtökön 17 órakor tartja éves rendes​ ​ közgyűlését a BME Energetikai Gépek és Rendszerek Tanszék 224-es termében. (Bertalan Lajos u. 4-6. BME, D épület 2. emelet).​ A közgyűlésre minden jelenlegi és jövendőbeli tagot, valamint nem tagot szeretettel várunk. 18 órakor pedig: ​ Laki János (MTA BTK Filozófiai Intézet) előadása: ​"Kulturális relativizmus és tudomány" címmel. "Egy két évtizeddel ezelőttig a tudományfilozófusok számára magától értetődő volt, hogy […] a tudományba bebocsátást nyert vélekedések a hitek olyan speciális részhalmazát jelentik, melyet kizárólag az empirikus adatokat és logikai relációkat szem előtt tartó kanonizált igazolási eljárások hoznak létre. A 20. sz. közepétől kezdve e feltevésekkel kapcsolatban egyre sűrűsödtek a kételyek. Az előadás egy tudománytörténeti esettanulmányra épül."
@norbertbarankai2150
@norbertbarankai2150 7 жыл бұрын
12:00 Shelter Island Conference (1947)
@krisztiankiss5898
@krisztiankiss5898 7 жыл бұрын
Zseniális !!!
@dominikalvin9456
@dominikalvin9456 3 жыл бұрын
pro tip : you can watch movies at Kaldrostream. Been using it for watching lots of of movies lately.
@gannonmalakai9706
@gannonmalakai9706 3 жыл бұрын
@Dominik Alvin Yup, been using Flixzone} for since december myself :)
@BlackHoleGeorge
@BlackHoleGeorge 3 жыл бұрын
Nordström - a gravitáció specreles elmélete 1:26:03 től
@szograditibor9759
@szograditibor9759 6 жыл бұрын
1:05:40 Ha az értelmetlen meghatározásokkal szemben az értelmes megoldások kerülnek előtérbe.
@ettesust5459
@ettesust5459 7 жыл бұрын
2017 április 27.-én, csütörtökön 18 órakor pedig: ​ Laki János (MTA BTK Filozófiai Intézet) előadása: ​"Kulturális relativizmus és tudomány" címmel. "Egy két évtizeddel ezelőttig a tudományfilozófusok számára magától értetődő volt, hogy […] a tudományba bebocsátást nyert vélekedések a hitek olyan speciális részhalmazát jelentik, melyet kizárólag az empirikus adatokat és logikai relációkat szem előtt tartó kanonizált igazolási eljárások hoznak létre. A 20. sz. közepétől kezdve e feltevésekkel kapcsolatban egyre sűrűsödtek a kételyek. Az előadás egy tudománytörténeti esettanulmányra épül." Helyszín: BME Energetikai Gépek és Rendszerek Tanszék 224-es termében. (Bertalan Lajos u. 4-6. BME, D épület 2. emelet).​
@ivangaborige8623
@ivangaborige8623 3 ай бұрын
Nekem több dolog miatt is vicces az a képlet, ami valójában nem is Einstentől származik. Ezt most nem részletezném, utána lehet keresni akit érdekel.A képletben viszont semmi értelme nincs a "c"-nek, ha az egy állandó szám. E = m x egy jó nagy állandó szám.
@palgyorgy7874
@palgyorgy7874 5 жыл бұрын
nekem miért nem volt ilyen tanárom? :(
@martonhegedus2684
@martonhegedus2684 4 жыл бұрын
Ervinke, erre mondják: ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna..
@MrFefefofo
@MrFefefofo 7 жыл бұрын
Mondja már meg valaki, hogy a specialis relativitáselmáletben a két inerciarendszernél milyen régóta kell fennálljon, hogy egymáshoz képes v fix sebességgel mozognak? Mindörökké? Máshogy a kérdés. Alkalmazhatom-e az einstein-lorenz transfromációt, akkor., ha a sebbesség különbség nem végtelen ideje állandó, hanem mondjuk csak x ideje? Ha igen milyen korlátokkal? Vagy más példa. Volt két rendszer ami teljesen azonos volt. Mondjuk két vonat állt egymáshoz képest... Az egyik elkezdett gyorsulni, és x idő múlva felvette a v sebességet.... Aklaklmazható-e ebben az esetben az e-l trafnsformáció azután, hogy felvette a v sebességet? Előre is köszi a választ. Hasonló amatőrök, mint én vagyok :-) kérem ne fárasszanak!
@kovacsimre4870
@kovacsimre4870 7 жыл бұрын
MrFefefofo neked teljesen mindegy :) muhaha hehehe bruhahha hihihi :)
@martonziegler2181
@martonziegler2181 7 жыл бұрын
A gyorsuló rendszerekkel az áltrel foglalkozik. A specrel azért speciális, mert csak az inerciális rendszereket írja le. Azért nincs benne a gravitáció, mert az gyorsító erőként hat. Már a kérdés feltevése is értelmetlen. Én még amatőr sem vagyok mint ön. Viszont a kérdéséből kitűnő alqpvető ismerethiány nem alapozza meg az utolsó mondatának a nagyképűségét!
@MrFefefofo
@MrFefefofo 7 жыл бұрын
Ez aztán a nesze semmi fogd meg jól!!!! Ki beszélt itt gravitációról? Egy kérdés akkor csak neked, röviden. Van két inercia rendszered. egymáshoy képes v1 sebességgel.. ugye itt használhatod a trafós képletet? 2. az egyik rendszer gyorsul egy kicsit de után megint fix v2 sebességgelmegy ... Milyen korlátokkal használhatod a transformációs képletet? 3 Van két rendszere, egymáshoy képes v sebességgel. Nyilván hasynálod a trafos képletet. De mi van ha egy harmadik rendsyer utolári a másodikat, és onnan azonos sebességgel ment. Még fokozom. 3 rendszer. az 1-s 2-s identikus, ua... az 1-3- közöt van V sebesség következésképp a 2-s és 3-s között is...Namost fogja magát a 2-s és felgyorsul a 3-s ra !!!! ÉS innen jönnek az érdekességek. Mert mielőtt gyorsulna a 1-s -ás 2-s kvázi szinkronban volt de utána a 2-s és 3-s lesz kvázi szinkronban. ÉRtd az órák között csak offset lesz. Ha ez túl sok akkor maradj meg a fennt mlitett felvetés első kérdésénél, ne is menj tovább.
@MrFefefofo
@MrFefefofo 7 жыл бұрын
mivel villamos mérnök és villamos szakmárnök vagyok, és matekot elég magas szinten tanultam, ezért megérteném egy hozzáértő fizikus szakmai válaszát, aki a kérdés lényegét meg fogja érteni.
@lynx655
@lynx655 7 жыл бұрын
MrFefefofo attól a pillanattól kezdve, hogy egyik rendszer sem gyorsul, specrelben inerciarendszerek lesznek, addig, amíg ez meg nem változik. A végtelenben hogy működnek, azzal ezek nem foglalkoznak, mert lokális elméletek.
@ervinfilemon2858
@ervinfilemon2858 7 жыл бұрын
Hiba történt vajon ? Miért nincsenek letiltva a hozzászólások ? de üdvözlöm a nyitottság megjelenését ! ! ! HOZZÁSZÓLÁSOM RÖVID : Filemon Ervin facebook oldalamon ...
@leslielugosi
@leslielugosi 6 жыл бұрын
Hogy miért nem vagy letiltva, azt én se értem. Olyan vagy, mint az elvakult fideszes, aki ellenzéki videók alá kommentel. Ha kocsmában csinálná ugyanezt, már nem élne. Senkit nem érdekel a véleményed rajtad kívül. De nem bírod ki hogy ne kommentelj minden videó alá többször. Beteg vagy. Fordulj szakemberhez.
@janosnetudki6728
@janosnetudki6728 6 жыл бұрын
@@leslielugosi: Ervin azért vágyik a letiltásra, mert az a rögeszméje, hogy üldözött tudós, és a letiltás ezt bizonyítaná. A matematika komolyan zavarja, mert a 2x2 józansága bárkin számonkérhető, és mivel nem érti a matematikát, még középiskolás szinten sem, tudja, hogy itt símán megfogható lenne. Ezért minden matematikai levezetés valóságtartalmát tagadja, azt a látszatot keltve a buta emberekben, mintha ezeket az előadásokat értené, de nézeteltérésben van az előadóval. Kreált fogalmakkal dobálódzik, mindenféle logikát nélkülöző rendszerben. Ez minden sértés nélkül írom, hogy komoly pszihiátriai eset, egyszer kipróbáltam, összelapátoltam egy halandzsa szöveget az ő stílusában, és láss csodát, reagált rá, és még egyetértett velem. Komolyan mondom, egy elmegyógyintézetben ennél enyhébb esetek vannak bezárva. Bár lehet, hogy nem közveszélyes, ezért van szabadlábon.
@mateszabo5487
@mateszabo5487 6 жыл бұрын
@@janosnetudki6728 :D:D
Dávid Gyula: A sötét anyag nyomában (Atomcsill, 2016.09.08.)
1:18:52
ELTE Atomcsill
Рет қаралды 109 М.
Határtalan (?) Világegyetem - Dr. Dávid Gyula (ELTE)
1:22:06
BAYGUYSTAN | 1 СЕРИЯ | bayGUYS
37:51
bayGUYS
Рет қаралды 1,7 МЛН
How Many Balloons To Make A Store Fly?
00:22
MrBeast
Рет қаралды 199 МЛН
We Attempted The Impossible 😱
00:54
Topper Guild
Рет қаралды 55 МЛН
20070221 Hány dimenziós a világ? (Dávid Gyula)
1:53:35
Csillagaszat
Рет қаралды 44 М.
Dávid Gyula: A fekete fény (Atomcsill, 2015.09.10.)
1:23:39
ELTE Atomcsill
Рет қаралды 80 М.
Kvantummechanika 2. (ea) - 2012.02.07. (KERESD A HIBÁT!)
1:25:06
Ákos Gulyás
Рет қаралды 121 М.
BAYGUYSTAN | 1 СЕРИЯ | bayGUYS
37:51
bayGUYS
Рет қаралды 1,7 МЛН