Czy należy unikać węglowodanów? 🥐

  Рет қаралды 13,035

Forma na życie! - Daria Łukowska

Forma na życie! - Daria Łukowska

Күн бұрын

Пікірлер: 115
@markkozowski6236
@markkozowski6236 Жыл бұрын
Super...krótko i zwięźle ,merytorycznie i rozsądnie... Gdy słyszę dietetyków a ostatnio o zgrozo lekarzy namawiających do RADYKALNYCH i często restrykcyjnych diet to jak to mówią,,nóż w kieszeni się otwiera"...
@mawert7419
@mawert7419 3 жыл бұрын
Cukier. Mądra i na dodatek piękna. Dziękuję za dzielenie się wiedzą :)
@albertwilkolaski8270
@albertwilkolaski8270 3 жыл бұрын
Cukier. Dziekuje za ten rzeczowy I bardo przyjemnie ogladajacy sie kanal.
@FitMachina
@FitMachina 3 жыл бұрын
Materiał obiektywny i konkretny, za to właśnie lubię tu wpadać :) Dobrych parę lat temu miałem kilkomiesięczną carbofobię - LCHF/KETO pozwolił mi zejść z BMI 30+ na 22 przy zachowaniu masy mięśniowej, dodatkowo było to całkiem przyjemne kulinarnie. Szybko jednak zmieniłem zdanie gdy zacząłem w diecie typowo SKD wprowadzać okresowe ładowania, finalnie kończąc w modelu TKD. Efekty ładowań węglowodanów przy dobrze funkcjonującym metflexie... to jak bomba bez bomby. Carbofobia to po prostu zelotyzm w czystej postaci, oparty na wierze i głębokim utożsamianiu się z modelem żywieniowym. Każdemu kto ma mocny romans z dowolnym modelem żywieniowym zalecam krok w tył i podejście bardziej pragmatyczne.
3 жыл бұрын
Nic dodać! Piona! 💪🏾
@elzbietakozlowska6687
@elzbietakozlowska6687 3 жыл бұрын
Jakbyś to jeszcze przetłumaczył na j.polski...
@iwonapastusiak3137
@iwonapastusiak3137 3 жыл бұрын
Mógłbyś bardziej rozwinąć swoją wypowiedź? Mam tutaj na myśli... okresowe ładowanie przy modelu SKD, jak to się ma w praktyce.
@FitMachina
@FitMachina 3 жыл бұрын
@@iwonapastusiak3137 pewnie. W praktyce jest to bezpośrednio skorelowane z treningiem. Ładowanie ma tylko sens jeżeli wcześniej doszło do uszczuplenia zapasu glikogenu, generalnie po to by następnie doprowadzić do hiperkompensacji wprowadzeniem carbloadu. Taki zabieg ma na celu głównie utrzymanie odpowiedniej intensywności i objętości treningu beztlenowego mimo niskiej podaży węglowodanów w skali tygodnia. Tzn. najcięższa sesja treningowa wypada dzień po ładowaniu. Nadmienię, że moje SKD to nigdy nie była keto w stylu terapeutycznym, to zawsze było keto na wyższej podaży białka. Ładowania okresowe bazowałem zawsze na książkach Lyle McDonalda. Ketogenic diet czy Ulimate Diet 2.0 - te tytuły są już mocno outdated jeżeli o badania chodzi, sporo było napisane na czuja... a działa nadwyraz dobrze do dzisiaj, ku zdziwieniu samego autora. Obecnie nieco modyfikuję w oparciu o szkolenie Tadeusza Sowińskiego z diety cyklicznej oraz książki Dawida Dobropolskiego Ketoza2.0.
@iwonapastusiak3137
@iwonapastusiak3137 3 жыл бұрын
@@FitMachina dzięki 👍
@grazynagromadzka3351
@grazynagromadzka3351 2 жыл бұрын
Dobra forma na życie to ta tworzona we własnej kuchni, ze świeżych, prostych i nieprzetworzonych produktów! Unikanie przejadania się, nawet tymi zdrowymi produktami, z nich można też wygenerować nadwyżkę kaloryczną która będzie wcześniej czy później kulą u nogi ! Pani wiedza jest imponująca i bardzo wywarzona, dziękuję za dzielenie się nią . 🙏
@grazynaw8180
@grazynaw8180 3 жыл бұрын
Kupiłam ostatnio kiełbasę. W składzie jest cukier. Czyli nawet jak chcę ograniczyć cukier to będzie on wciskany podstępnie. Czuję się zdecydowanie lepiej na keto. Makaronu i ryżu nie lubię, chleba mi nie brakuje. Nie tyję, nie podjadam w kółko. Dla mnie to styl życia, który mi odpowiada a nie dieta. :)
@robbas_krk1510
@robbas_krk1510 3 жыл бұрын
Pamiętaj, że cukier podają też m.in. w musztardzie. Gdzie się nie obrócisz, tam shit 😎
@wojciechbogusawski9163
@wojciechbogusawski9163 3 жыл бұрын
Kiełbasa to też produkt przetworzony. Wyzeruj przetworzone produkty z diety i git.
@robbas_krk1510
@robbas_krk1510 3 жыл бұрын
@@wojciechbogusawski9163 Bardzo trudno byłoby dosłownie wyzerować produkty przetworzone. Należy zadbać przede wszystkim o jedzenie produktów z czystym i jak najkrótszym składem - samo to już zrobi dobrą robotę.
@wojciechbogusawski9163
@wojciechbogusawski9163 3 жыл бұрын
@@robbas_krk1510 Nawet musztardę można zrobić w domu i bez cukru. Okrasa pokazywał niedawno w tv 3 sposoby na to. Nawet jeśli się nie uda wyzerować to trzeba przynajmniej próbować. A wtedy albo sie uda, albo będzie to co napisałeś czyli jak najkrótszy skład produktów choć nie idealny. Obaj mamy rację :)
@robbas_krk1510
@robbas_krk1510 3 жыл бұрын
@@wojciechbogusawski9163 Oczywiście, zgadzam się.
@annettemudrak8491
@annettemudrak8491 3 жыл бұрын
Cukier, 😊👍 Jak zawsze wiedza przekazana w obiektywny i profesjonalny sposób
@hrabina_wcina
@hrabina_wcina 3 жыл бұрын
Świetny film!😊💛
@grazynasurma9666
@grazynasurma9666 3 жыл бұрын
Cukier!Super się Pani słucha!Pozdrawiam!
@arturnowak6394
@arturnowak6394 3 жыл бұрын
Cukier. Jak zawsze ciekawe rzeczy, czekam na następny odcinek :)))
@magnum7970
@magnum7970 3 жыл бұрын
Cukier, dziękuję za kolejny świetny odcinek :)
@MyJ1986
@MyJ1986 2 жыл бұрын
Pracuje po 12 godzin, w wolne dni trenuje BJJ, lubię poplywac, czasem z rana na siłownię. Nie jestem gruby a wrecz przeciwnie mega szczuply. Probowalem byc na tluszczach, po tygodniu wyglafalem jak zwloki, masa mi spadla, sila. Ludzie sie pytali czy jestem chory na cos powaznego. Policzki zapadniete. Samopoczucie tragedia. Powodzenia bez węgli...
@patzlatan9558
@patzlatan9558 Жыл бұрын
Mam tak samo . Wyglądam jak śmierć po dieto kecie . Wracam do węgli
@jozefwiezik9742
@jozefwiezik9742 3 жыл бұрын
Łapka do góry w stronę światła prawdziwej wiedzy. Pozdrawiam serdecznie. Cukier.
@dannow94
@dannow94 3 жыл бұрын
Cukier. A może odcinek o yerba mate? Piję ją stosunkowo od niedawna, a po drodze natknąłem się na wiele artykułów zarówno o korzyściach jak i zagrożeniach związanych z jej spożywaniem (ponoć zawiera substancje smoliste, podobne do tych występujących w tytoniu, może prowadzić to rozwoju wrzodów na żołądku i rozwoju raka żołądka lub przełyku) . Może udałoby się Pani rozwiać wszystkie mity i przedstawić fakty na temat yerby? W sumie jeśli materiału byłoby zbyt mało to można by podpiąć to pod jakiś większy odcinek np o "naturalnych energetykach", taka sugestia. Pozdrawiam :)
@piotrkosowski
@piotrkosowski 3 жыл бұрын
no cukier, cukier ;) z jednej strony podoba mi się Twoja zasada 80/20, z drugiej - nie mam pewności, czy „moje” 20 to nie jest zbyt szeroka droga do rozpusty... no, ale - oczywiście, słowo klucz - personalizacja, co nie? :) bardzo lubię Twoje filmy, zawsze garść rzetelnej wiedzy i zrównoważonego podejścia... borykam się z otyłością na własną rękę, opierając na tym co publikujesz Ty i kilka podobnych kanałów - z zadowalającym skutkiem, ale jednocześnie ze świadomością, że fachowa personalizacja uchroniłaby mnie przed głupimi błędami itp... póki co jednak sięganie po fachową opiekę jest poza moim budżetem, więc - tym bardziej - dziękuję za Twoją pracę :) pzdr
3 жыл бұрын
Piotr, powodzenia! 🤍
@jolantagrzonowicz1333
@jolantagrzonowicz1333 3 жыл бұрын
Polecam również kanał Braci Rodzeń. Przykładowy filmik: kzbin.info/www/bejne/qorNoqGphJ2brJY Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia w pozbywaniu się nadprogramowych kg. ☺️
@anetablahut6284
@anetablahut6284 3 жыл бұрын
Cukier. Jak zawsze świetny filmik z rzeczową wiedzą
@wojciechsankiewicz8927
@wojciechsankiewicz8927 3 жыл бұрын
Wspomniałaś o wpływie genów na metabolizm poszczególnych makroskładników. Czy byłabyś w stanie powiedzieć coś więcej w tym temacie? Czy takie badania jak chociażby Genodiet iGenesis Completo 9 mogą wnieść jakąś faktyczną wartość, czy to dla dietetyka pracującego z przeróżnymi podopiecznymi, czy to dla samego siebie? Koszt spory, a podejrzewam, że w praktyce może być to tylko informacja z cyklu "ciekawostki o moim ciele", które sugerować będą same oczywistości typu tego, że warto wprowadzić "zdrowy styl życia".
@jakubptak4663
@jakubptak4663 3 жыл бұрын
Tak, to dokładnie taka informacja. Ew. mutacje chociażby predysponujące do cukrzycy monogenowej i tak wyjdą w życiu, bo będzie to wychodziło czy w badaniach okresowych czy w Pańskim samopoczuciu, które będzie Pan dalej pewnie diagnozował.
@radekwilo1726
@radekwilo1726 3 жыл бұрын
Czy sok z malin wykonany przez ich zasypanie cukrem jest zdrowy? Kłócę się z babcią, twierdzi, że to same witaminy, jak dla mnie to w 99,99% cukier.
@jakubptak4663
@jakubptak4663 3 жыл бұрын
I tak i nie. Pytanie co z tego, że to same witaminy, prawidłowa dieta i tak je powinna dostarczać i niepotrzebne jest przeładowywanie się nimi.
@vvvii6153
@vvvii6153 3 жыл бұрын
Czy to prawda, że kasza jaglana zawiera goitrogeny wywołujące niedoczynność tarczycy? Czy bezpieczne jest regularne spożywanie kaszu jaglanej i gryczanej biorąc pod uwagę zawarty w nich glifosat? Jestem na diecie bezglutenowej i sama już nie wiem co jeść, ryż spożywam tylko czasami bo arsen... 😓
@jakubptak4663
@jakubptak4663 3 жыл бұрын
Tak, bezpieczne. Proso to słaby goitrogen i przy prawidłowo prowadzonej diecie nie powinien mieć żadnego wpływu na Pani chorobę. Generalnie choroby tarczycy nie wymagają specjalnej dietoterapii poza prawidłową zdrową dietą. Za to, jeżeli choruje Pani na niedoczynność w postaci choroby Hashimoto, która jak Pani pewnie wie jest chorobą autoimmunologioczną możliwe jest pojawienie się, bądz koegzystencja innych chorób autoimmunologicznych jak celiakia, gdzie eliminacja glutenu miałaby sens. Dlatego zalecałbym pierw poszerzyć diagnostykę o rozpoznanie tej choroby zanim przejdzie Pani na dietę bezglutenową, która w innych przypadkach niż celiakia nie ma po prostu sensu. Glifosat również nie jest szkodliwy dla organizmu ludzkiego, póki co możliwy jest jego szkodliwy wpływ na mikrobiotę, ale wystarczy wprowadzić w diecie produkty pro/prebiotyczne. Owszem, w ryżu jest arsen, w łososiu ołów, w puszcze gorszku glin itd. Nie ma sensu przejmować się śladowymi ilościami metali ciężkich, bo one są w każdym produkcie. Pozdrawiam!
@vvvii6153
@vvvii6153 3 жыл бұрын
@@jakubptak4663 dziękuję 🤗
@adamkadzioka6741
@adamkadzioka6741 3 жыл бұрын
Dla mnie ideałem jest elastyczność metaboliczna, a stan ketozy jest do niej fajną bazą. Na tradycyjnej diecie mieszanej organizm nie chce spalać tłuszczów, woli je odłożyć, a w deficycie energetycznym wołać o węglowodany. W ketozie po spaleniu glukozy zaczyna palic tłuszcze. To daje fajną możliwość korzystania z obydwu źródeł energii. Na razie jestem na klasycznej diecie keto, jeszcze z 2-3 kilo tłuszczyku mi zostało do spalenia, ale chyba jutro strzelę sobie pączka 😉 Cukier.
@FitMachina
@FitMachina 3 жыл бұрын
Dokładnie! Trochę zazdroszczę, że to dopiero przed Tobą. Połączenie płynnego przejścia z keto na ckd/tkd przy treningu siłowym daje świetne efekty sylwetkowe - jest to dosłownie efekt wow. Btw. nie strzelaj sobie pączka a poszukaj dobrego źródła węgli około-treningowych .
3 жыл бұрын
Elastyczność metaboliczna is a king! 🤍
@adamkadzioka6741
@adamkadzioka6741 3 жыл бұрын
@@FitMachina Powoli dojrzewam do treningu, na razie życiowa zawierucha sprawia, że wciąż go odkładam. Na keto jestem od maja, poleciałem z 103 kg na 87 przy wzroście 185 cm, coś tam jeszcze na brzuchu i boczkach mi zostało, teraz przede wszystkim czas popracować nad sylwetką. Co polecasz jako węgle okołotreningowe?
@jakubptak4663
@jakubptak4663 3 жыл бұрын
@@adamkadzioka6741 Kluczem do spalania tłuszczu jest deficyt kaloryczny, a w jaki sposób o niego się zawalczy to już inna bajka. Ja redukowałem już na każdym modelu żywienia, są stosunkowe różnice, ale wszystko jest do zrobienia. Na zwykłej diecie walczyłem głównie z apetytem i żądzą cukierka, bo przecież nie mam zakazu ich jeść. Na keto z kolei parcie było żadne, człowiek przeładowany tłuszczem to i tak się jeść nie chciało za to niestety (jestem biegaczem) treningi aerobowe to był dla mnie koszmar. Waga leciała, ale nie robiłem zbytniego progresu, na węglach 3x siłownia+ 5x. bieganie i przy dobrych wyliczeniach szło robić wszystko. Trenowanie aerobowo też zwiększa sprawność korzystania z tłuszczy bez restrykcyjnej diety ( trening aerobowy indukuje produkcję białek mitochondrialnych, a te przecież odpowiadają za łańcuch oddechowy i główną produkcję energii). Na wszystko jest sposób panowie, ale prawda keto jest świetne dla ludzi otyłych z małą skłonnością do dużej aktywności fizycznej. Tacy ludzie w jakimś okresie życia musieli jeść dość sporo, więc przyzwyczajeni są do sytych posiłków i miska płatków owsianych może wyglądać dla nich jak żart. Z resztą u osoby bardzo otyłej zmienia się swoisty "termostat" wagi, mózg po prostu poniżej pewnej półki uważa, że się głodzi dlatego niestety najlepszym sposobem jest profilaktyka i nigdy nie przytyć. Działa to trochę też w drugą stronę, gdy jemy dużo przez np. 2-3 dni, rosną poziomy leptyny i sami tracimy ochotę na jedzenie. Dopiero inne czynniki jak stres, niewyspanie, praca potrafią to obejść i indukować żarłoczność. Pozdrawiam!
@grazynagraczyk1171
@grazynagraczyk1171 3 жыл бұрын
Trudno się skupić nad tekstem . Zbyt szybko Pani mówi
@sylwuniap4951
@sylwuniap4951 3 жыл бұрын
Po prawej stronie jak klikniesz można ustawić wolniejsze tempo
@EDImaciek
@EDImaciek 2 жыл бұрын
Co do kasz tylko bio. Suszenie polega na spryskaniu RAND..... Jak tu zgubić 20kg w 2 miesiące? A wykonalne.... Kiedyś mi się udało stres i jeden posiłek dziennie.
@piotrgruchman513
@piotrgruchman513 3 жыл бұрын
Ja jem if i keto
@magorzataboc2991
@magorzataboc2991 3 жыл бұрын
A kwas fitynowy
@mat226
@mat226 3 жыл бұрын
Moja fobia kończy się na naleśnikach z ciastkiem korzennym lub nutellą
@izabella-ms7
@izabella-ms7 3 жыл бұрын
Dzieki
@rafalowczarzak6470
@rafalowczarzak6470 3 жыл бұрын
Brawo
@justynapasajta
@justynapasajta 3 жыл бұрын
Dzieki za cala ta wiedze :)
@grossibp
@grossibp 3 жыл бұрын
Cukier :P A co myślisz o energetykach? Teoretycznie powinny być używane w czasie wysokiej aktywności. Używać, czy mimo wszystko olać?
@maniek4451
@maniek4451 3 жыл бұрын
No właśnie podczas aktywności podobno. Osobiście lubię na rowerze sobie trzasnąć ;) Jednakże słyszałem, iż energetyk chyba zwęża światło naczyń krwionośnych co przy wysiłku nie jest raczej wskazane 🤔 Osoba mająca wiedzę na ten temat proszona jest do tablicy 🧐
@MyJ1986
@MyJ1986 2 жыл бұрын
Energetyk 😂😂🤣🤣
@sharonet1
@sharonet1 Жыл бұрын
Kwas maslowy jest w masle
@czuplak
@czuplak 3 жыл бұрын
Czy Ty również stosujesz dietę keto?
3 жыл бұрын
Nie. Czasem. Jem intuicyjnie.
@aniaania4489
@aniaania4489 3 жыл бұрын
Dzięki pozdro cukier
@sarakarolina5051
@sarakarolina5051 3 жыл бұрын
Cukier 😍
@xx-th7mf
@xx-th7mf 3 жыл бұрын
Coś Ty się tak tego KetoKocura uczepiła? ;) (taki żart)
@karolsz6693
@karolsz6693 3 жыл бұрын
Cukier krzepi 😁
@dlugas1982
@dlugas1982 3 жыл бұрын
Sugar. Komcio na zasięgi👍👏
@robbas_krk1510
@robbas_krk1510 3 жыл бұрын
Sugar nie działa. Musi być cukier 😉
@dlugas1982
@dlugas1982 3 жыл бұрын
@@robbas_krk1510 Zuckerberg ?
@robbas_krk1510
@robbas_krk1510 3 жыл бұрын
@Tom Sto Ja tam nie wiem, nie znam się.
@jans386
@jans386 3 жыл бұрын
Mnie uczono: wszystkiego po trochu, z niczym nie przesadzac. W zależności od sytuacji tj wieku, zdrowia, pory dnia, pory roku itp. Ciepło pozdrawiam 🔆🔆🔆😎👍🍷👽👽👽
@tomektomczak2953
@tomektomczak2953 3 жыл бұрын
ogolnie rzecz biora, to od czasow prehistorii jestesmy nauczeni jesc tluszcze oraz mieso, a weglowodany? Nasz uklad pokarmowy jeszcze do konca nie nauczyl sie dokladnie trawic wegli. Pozdrawiam.
@jakubptak4663
@jakubptak4663 3 жыл бұрын
A ma Pan dowód? :D Polecam świetną książkę "na początku był głód". Co do trawienia to oczywiście, że się nauczył, ma Pan w rąbku szczoteczkowym nabłonka jelitowego odpowiednie proteazy trawiące dwu/oligo/poli cukry, ba pomagają w tym nawet bakterie jelitowe. Prawdą jest, że od stosunkowo niedawna mamy ekspozycję na ich duże ilości i to kiedy chcemy. Prehistoryczny homo sapiens (czyli coś datowane na jakieś 200-500 tys. lat temu) jadł co popadnie. Na pewno nie był wegetarianinem - bardzo trudno byłoby dużemu osobnikowi przetrwać na zbieraniu jagód itp. -> przypominam, że datowanie ognia co prawda sięga nawet 700 tys. p.n.e. , ale to żadne pewne dowody i sporadyczne przypadki. Oznacza to, że takie warzywa jak np. bulwy typu preziemniak były po prostu niedostępne dla ówczesnego człowieka. Najpewniej byliśmy padlinożercami z racji na predyspozycje do wysiłku długotrwałego np. marszu. Dużym efektem były ryby i ich zbawienny wpływ na rozwój mózgu poprzez dostarczanie kwasów omega3 ( nawet dziś dzieci matek spożywających te kwasy mają średnio 3-5 IQ wyższe wyniki). No, ale spore dawki węgli pojawiły się jakieś 12 tys. lat temu, gdy przeszliśmy na agraryzm. Wtedy też zaczynała się budować genetycznie zwiększona tolerancja na węglowodany o czym świadczy np. większe występowanie alergii i nietolerancji różnych form węglowodanów na Północy Ziemi w stosunku do krajów "półksiężyca agrarnego", które szybciej rozpoczęły rolę. Nie znaczy to jednak, że nie potrafimy trawić węglowodanów, ja sam jem ich dziennie ponad 300g i jest wszystko ok. O spożywaniu węglowodanów przez pradawnych świadczy nawet fakt, że możemy dzisiaj pić alkohol - presja spożywania sfermentowanych owoców doprowadziła do selekcji osobników z dehydrogenazą aldehydową/alkoholową.
@katarzynastube3317
@katarzynastube3317 3 жыл бұрын
Cukier:) uwielbiam węglowodany:)
@wojciechbogusawski9163
@wojciechbogusawski9163 3 жыл бұрын
W filmie który nagraliście razem z Bartkiem padło zdanie, że organizm ludzki nie potrzebuje ani jednego grama węglowodanów z diety. No bo przecież jest glukoneogeneza i węgli sobie zrobi z białka ile będzie trzeba. Do tego, że błonnik również nie jest potrzebny. Co film to inne zdanie. WTF?
3 жыл бұрын
Jeden film nie przeczy drugiemu. Organizm daje sobie radę na dietach bez węgli właśnie z takiego powodu, że radzi sobie w inny sposób wtedy. O ile nie ma większej aktywności fizycznej czy większego zapotrzebowania z innych przyczyn. A co do błonnika - to, że go nie potrzebujemy to było zdanie Bartka - ja mam nieco inne, dlatego też szykujemy debatę na ten temat :-)
@wojciechbogusawski9163
@wojciechbogusawski9163 3 жыл бұрын
@ Dzięki za info :) No to teraz czekam z niecierpliwością na debatę :D
@sonjaa1924
@sonjaa1924 2 жыл бұрын
nie wiem czy ten trup w tle robi Ci dobry vibe :(
2 жыл бұрын
To ważny pomocnik 😊
@michaprzegalinski7488
@michaprzegalinski7488 3 жыл бұрын
Cukier 😊😊😊
@wajolak77
@wajolak77 3 жыл бұрын
Cukier 🙂👍
@robbas_krk1510
@robbas_krk1510 3 жыл бұрын
Cukier, cukier. Ale jagła to przecież wysokie IG, czyż nie? To polecasz czy nie polecasz? Gdyż odczuwam dysonans poznawczy.
@zuzannagradek9895
@zuzannagradek9895 3 жыл бұрын
Cukier, cukier :) :)
@gugapilar3323
@gugapilar3323 3 жыл бұрын
Siga firme com os videos! Te desejo toda sorte com o seu canal! Continue firme com os videos! lhe desejo toda sorte com o canal!
@jans386
@jans386 3 жыл бұрын
Cukier 🔆🔆🔆😎👍🍷👽👽👽
@jacekkrowicki5107
@jacekkrowicki5107 Жыл бұрын
Jak Pani przetestuje te bajania na sobie i je potwierdzi badaniami to wtedy niech Pani opowiada o doświadczeniu, a tak to zwykłe kopiowanie informacji z Internetu.
Жыл бұрын
Testowałam, warto nie oceniać pochopnie jak się nie zna drugiego człowieka 🙌
@adamuadamuadam9576
@adamuadamuadam9576 3 жыл бұрын
Nic o cukrohilizmie 😊
3 жыл бұрын
Bo to inny temat. Tu bardziej ogólnie o węglowodanach i lęku przed nimi, a nie o cukrach i nadmiernym spożywaniu :-)
@adamuadamuadam9576
@adamuadamuadam9576 3 жыл бұрын
@ OK, to może innym razem
@rafaldocom
@rafaldocom 3 жыл бұрын
cukier
@Katjinx823
@Katjinx823 11 ай бұрын
cukier.
@zbigniewdetka5434
@zbigniewdetka5434 3 жыл бұрын
Cukier .. nie używam :D
@piotr9241
@piotr9241 3 жыл бұрын
Tylko ketoza 😄
@wojciechbogusawski9163
@wojciechbogusawski9163 3 жыл бұрын
PIOTER? :p
@olaj.94
@olaj.94 3 жыл бұрын
Cukier 😯🤭😁
@esen6180
@esen6180 3 жыл бұрын
coca-cola :)
@thomassullivan8129
@thomassullivan8129 3 жыл бұрын
ha tfu cukier
@szybki0kp
@szybki0kp 3 жыл бұрын
Cukier.
@katarzynao105
@katarzynao105 3 жыл бұрын
Cukier
@krisweclawski140
@krisweclawski140 Жыл бұрын
Cukier!
@janekkowalski5705
@janekkowalski5705 3 жыл бұрын
Ale Dziewczyno pierdzielisz w tych czasach wpierdalamy za dużo węglowodanów wysoko przetworzonych. A że jesteś dietetyczka to wszystko jasne czemu taki odcinek.
@jakubptak4663
@jakubptak4663 3 жыл бұрын
To proszę nie wpierdzielać. Nic nie jest zero-jedynkowe. Jak się je wiadro cukru i leży na kanapie to ma to zupełnie inny efekt niż aktywny tryb życia z rozsądną podażą węglowodanów.
@przemokuba7621
@przemokuba7621 3 жыл бұрын
Cukier , Fee
@monikap7796
@monikap7796 3 жыл бұрын
Cukier👍
@grzegorzb.815
@grzegorzb.815 Жыл бұрын
Cukier 😊
@tomasztusinski5202
@tomasztusinski5202 3 жыл бұрын
Cukier.
@damianszido5657
@damianszido5657 3 жыл бұрын
Cukier
@kasiam4156
@kasiam4156 3 жыл бұрын
Cukier :) ostatnio coraz częściej słyszę, że nie powinno się łączyć cukru z tłuszczem . Co sądzisz na ten temat? Ciekawy temat👍🏼dziękuję😊
@Lara-rn8jd
@Lara-rn8jd 3 жыл бұрын
Cukier
@malwinagrochowicz1341
@malwinagrochowicz1341 3 жыл бұрын
Cukier
@kasiachowaniec5217
@kasiachowaniec5217 3 жыл бұрын
Cukier
@fryderyku
@fryderyku 3 жыл бұрын
Cukier
@Ama3l
@Ama3l Жыл бұрын
Cukier
@arturczk5984
@arturczk5984 Жыл бұрын
Cukier
To on może powodować Twoje problemy trawienne! Nerw błędny 🦠
15:49
Forma na życie! - Daria Łukowska
Рет қаралды 30 М.
INSULINOOPORNOŚĆ - skąd się wzięła i jak ją pokonać? 🍭
20:30
Forma na życie! - Daria Łukowska
Рет қаралды 72 М.
번쩍번쩍 거리는 입
0:32
승비니 Seungbini
Рет қаралды 182 МЛН
Every team from the Bracket Buster! Who ya got? 😏
0:53
FailArmy Shorts
Рет қаралды 13 МЛН
Wednesday VS Enid: Who is The Best Mommy? #shorts
0:14
Troom Oki Toki
Рет қаралды 50 МЛН
Хаги Ваги говорит разными голосами
0:22
Фани Хани
Рет қаралды 2,2 МЛН
Post a DŁUGOWIECZNOŚĆ 🍽️ Restrykcje kcal, IF, FMD
16:04
Forma na życie! - Daria Łukowska
Рет қаралды 30 М.
Sprawny mózg i poprawa nastroju? Kreatyna nie tylko dla sportowców!
13:16
Forma na życie! - Daria Łukowska
Рет қаралды 174 М.
17 znaków ostrzegawczych, że jesz za dużo CUKRU
13:47
Marek Skoczylas
Рет қаралды 769 М.
Jak zdrowo PRZYTYĆ? 🐽
10:48
Forma na życie! - Daria Łukowska
Рет қаралды 6 М.
Sztuczna żywność 🚫 11 najgorszych produktów do jedzenia
19:22
Dr Bartek Kulczyński
Рет қаралды 1 МЛН
Nie SMAŻ niczego, zanim nie zobaczysz tego.
15:33
Marek Skoczylas
Рет қаралды 495 М.
Zdrowa babcia, sprawny dziadek? To możliwe!
14:29
Forma na życie! - Daria Łukowska
Рет қаралды 4,3 М.
Dlaczego czujesz sie FATALNIE 😰 i jak to zmienić
22:33
Forma na życie! - Daria Łukowska
Рет қаралды 40 М.
번쩍번쩍 거리는 입
0:32
승비니 Seungbini
Рет қаралды 182 МЛН