Dla mnie trochę chora jest moda na odżywki białkowe pchane do każdego możliwego posiłku tak, jak gdyby nie była to żywność wysoko przetworzona i substytut "zwykłych" źródeł białka dla osób o zwiększonym zapotrzebowaniu. No i pokrewny problem, czyli proteinowy szał, który nastał na naszym rynku spożywczym. Co chwilę widzę w zwykłych sklepach nowe proteinowe słodycze, przekąski, nabiał, czy pieczywo, chociaż często te produkty wcale nie mają dużo więcej białka niż ich zwykła wersja (a i reszta składu też czasem nie powala). Mam wrażenie, że "proteinowy" ma stać się synonimem słowa "zdrowy", tak samo jak kiedyś hasło "o obniżonej zawartości tłuszczu".
@paulinaowczarek56672 ай бұрын
Ja widziałam jeszcze proteinową wodę 🙈
@Artibeus19662 ай бұрын
Ciekawostka: taka nadmierna, duża suplementacja białka może być jednym z objawów zaburzeń odżywiania.
@QxiMichelangelo2 ай бұрын
sprzedaje się więc jest tego więcej i więcej, nie powiem, kupuję sama niektóre takie produkty, ale jak mnie ciągnie na białko, to i tak najczęściej mam w głowie zwykły twaróg chudy :D Nadmiar białka też nie jest zdrowy, choć zanim zaczęłam intensywnie trenować, to w ciągu dnia uzbierałam poniżej 50g białka z wszystkiego. Poddingi proteinowe podsuwam babci, która jest niejadkiem i mam nadzieję, że jest to dobre posunięcie.
@krzysztofkwolek58102 ай бұрын
Nie wiem. Chodzę na siłownię 4 razy tygodniowo, basen raz. Staram się ograniczać słodycze, ale nie eliminuję ich kompletnie z życia. To, że jest tyle rzeczy z dopiskiem „protein” na prawdę pomaga zjeść coś słodkiego, co nie ma masy cukru. Owszem, to że jest napisane PROTEIN nie znaczy, że jest ZERO CUKRU i wciąż trzeba patrzeć na skład, no ale chyba nikt nie obiecywał że będzie inaczej. I target też mają świadomy.
@joannamaj66722 ай бұрын
@@wladcapierscionka A potem wysiadaja nerki
@ChestnutDreams52 ай бұрын
Ja się zastanawiam skąd wy bierzecie tych lekarzy, którzy potrafią dobrać idealnie suplementy, przeanalizować ich jakość i jeszcze porady dietetycznej udzielić xd
@natalia90212 ай бұрын
Tzn?
@buzapatrycja98172 ай бұрын
@@natalia9021tzn to jakaś utopia i zazwyczaj lekarze nawet nie zlecają badań oznaczających witamin we krwi, przepisują suple na pałę i nie znają się na dietetyce zazwyczaj
@przestrzen.podrozy2 ай бұрын
Haha, też jestem ciekawa 😂😅
@smorska2 ай бұрын
Dokładnie to pomyślałam
@natalia90212 ай бұрын
@@smorska a to nie ma takich?
@TheCaroline09912 ай бұрын
Tak, poprosimy film rozbrajający trendy dietetyczne :D ps: piękna monstera :D
@HealthyOmnomnom2 ай бұрын
Dziękuję w imieniu siostry Hahah ❤️
@SailorThoth2 ай бұрын
Trend, który mnie wkurwia to promowanie wafli ryżowych z białego ryżu zamiast pełnoziarnistego pieczywa na zakwasie. Bo chleb tuczy, a wafle nie. Wafle tego typu nie mają nawet skrawka wartości odżywczych to kromka takiego pieczywa. Plus wafle sycą na krócej. Jeszcze jedno mnie wkurza - wybieranie WARZYW z perspektywy kalorii. Np. ogórek a nie pomidor, bo ma mniej kalorii i więcej wody. W efekcie jedzenie jest ograniczone do jakiś paru warzywek, co mija się z celem spożywania warzyw.
@eithel852 ай бұрын
Nawet nie wiedziałam, że jest taki trend z warzywami. Ja jem głównie sezonowo. Wcześniej objadałam się truskawkami i bobem, teraz pomidory i cukinia z ogródka, ogórki już się skończyły.
@SailorThoth2 ай бұрын
@@eithel85laski trenujące pod zawody tak głównie robią. 🙄 Nie jedzą nic sezonowo tylko zgodnie z kaloryką.
@lagalletitaiberica2 ай бұрын
@@SailorThoth Kurczę, nie wpadłabym na to, żeby liczyć kalorie warzyw... Staram się jeść ich jak najwięcej zmieszczę.
@umi-ko2 ай бұрын
Tak jak Ty uważam, że wafle nie powinny zastępować pieczywa (swoją drogą nie ma to jak świeży chlebek 🥰). Ja lubię sobie dodać takiego wafla do jakiegoś deseru. Ale na pewno nie zastąpię nim pieczywa. Pamiętam, ze jak byłam dzieckiem to moja mama była wiecznie na jakiś dietach i tam nagminnie pieczywo zastępowane było waflami ryzowymi, albo tymi chrupkimi chlebkami. Do dziś się zastanawiam, jak mogło to sycić moją mamę. Obawiam się, że zaciskała zęby i chodziła głodna. Ja kiedyś sobie sprawdziłam i zrobiłam sobie posiłek na chrupkim pieczywie. Po 1-1,5h byłam już głodna 😅
@SailorThoth2 ай бұрын
@@umi-ko stąd te wafle to prosta droga do problemów z trzustką. Jedyna dobra opcja to z ciecierzycy, bo są białkowe, więc sycą. I mają przede wszystkim smak sam w sobie bez dodatków. Niektóre fitniesiary jedzą te o smaku pizzy czy karmelu. Wartości odżywcze żadne. XD Wafli ryżowych dawno nie dodaję nawet do deserów, bo szybko miękną i robią się gumowate. Zastanawiam się, w jaki sposób producenci robią są w stanie dodać ryż preparowany do batona, aby zachował swoją chrupkość. Mnie się to nigdy nie udało pomimo wielu kombinacji. :D
@Nunak912 ай бұрын
Co do picia wody z kranu to pamiętajmy, że nie jest badana u nas w domu. Od miejsca, w ktorym jest badana do naszego kranu dość dluga droga. Można sobie przebadać wodę pobraną bezposrednio u siebie w domu/mieszkaniu lub w ciemno założyć filtr.
@wyclefohara41692 ай бұрын
Dokładnie, ludzie pracujący przy wodociągach często nawet zwierzętom nie dają wody bezpośrednio z kranu 😃
@thisisme99402 ай бұрын
@@wyclefohara4169 kto Ci naopowiadal takich bzdur? Pracuję w wodociągach, piję wodę z kranu
@wyclefohara41692 ай бұрын
@@thisisme9940 to super, jedni piją inni nie. Nie w temacie, ale skoro pracujesz to czy rureczniki są problemem wodociągów, sanepidu, czy jeszcze innej strony?
@moniquered87112 ай бұрын
Ktoś mi polecił destylator, posłuchałam, kupiłam i ...nie przestanę używać! To co zostaje na dnie tego urządzenia po dedtylacji kranówy jest nie do opisania! Krotko mówiąc: szambo. Na tym zakończę.
@dangaw63922 ай бұрын
@@moniquered8711 pijesz wodę destylowaną?
@koprolity2 ай бұрын
Czyli social media nawet patodietetykę nam serwują.
@ewasiedlecka3332 ай бұрын
Nie tylko social media ale również nauka serwuje Pato dietetyka ponieważ mało kto nadal akceptuje dietę roślinne i oprócz tego uważa się że niektóre rzeczy są zdrowe na przykład mikrofalówka na przykład słodziki o czym się niestety mówiłam na uczelniach Od czego ręce opadają No i wrzucanie do jednego worka wszystkich rodzajów cukrów wytworzonych przez naturę syropem glukozowo-fruktozowy który jest paskudną mazią kompletnie nie przyswajalne to też jakiś dziwny pomysł naukowy
@XdxX-o8y2 ай бұрын
Żadna nowość 😅
@WojciechPoprostuWojtek-mz5ni2 ай бұрын
Jest jakieś miejsce ,gdzie cię nie ma
@moshix28882 ай бұрын
Tak jak ten kanał
@najednooko77942 ай бұрын
@@WojciechPoprostuWojtek-mz5ni niestety nie ma!
@dziadekja3962 ай бұрын
A ja tak po prostacku, nic nie liczę, nic nie komponuję, jem kiedy się chce i ile się chce, pilnuję tylko węglowodanów (low-carb), do tego sporo wysiłku i czuję się jak 60 lat wcześniej.
@Marchafka2 ай бұрын
Nie rozumiem tego trendu na kupowanie ciągle nowych kubków termicznych. Ja mam 2, jeden na kawę drugi na duuużą ilość wody. Serio to się nie psuje, mogę z tego doić płyny przez najbliższe 20 lat nie wymieniając kubka. Serio polecam kupić jakiś fajny kolor i mieć w głębokim poważaniu to ,że kolor w tym miesiącu jest już nie modny ;)
@Alefia_shorts2 ай бұрын
Dokładnie!!
@paulinaowczarek56672 ай бұрын
Ja swój jeden termos na kawę mam 9 lat i używam go codziennie. :)
@smp900002 ай бұрын
A ja nie rozumiem po co kupowac kubki termiczne
@QxiMichelangelo2 ай бұрын
kurcze, a mi bidony się strasznie zużywają (nie wspominam o tych zgubionych na trasie, jak mogę to się wracam), mam butelkę sistema używaną niecałe dwa lata, a wygląda strasznie i zaczyna cieknąć :( poprzednia butelka z polar gear zapleśniała na gumach w środku po około roku, mimo, że była myta mydłem codziennie wieczorem. W prawdzie przez te butelki codziennie przechodzi 2-3 litry wody, ale jednak chciałabym coś trwalszego.
@soloamor29132 ай бұрын
Dla mnie najlepszym trendem jest słuchanie swojego organizmu (zrobienie badań i konsultacja z lekarzem). Jedzenie codziennie rzeczy które występują naturalnie w Polsce a nie podążanie za trendami i jedzenie codziennie np. awokado. Oczywiście od czasu do czasu można ale nie opieranie swojej diety na aktualnych trendach które mówią pato znawcy. I chyba najważniejsze to ruch. Ale po konsultacji z lekarzem.
@HealthyOmnomnom2 ай бұрын
Super podejscie
@Nunak912 ай бұрын
Co do jedzenia rzeczy "naturalnie" występujących w Polsce to zwróć uwagę jak szybko zmienił się w ostatnich dziesięcioleciach klimat. W Polsce w dużym tempie rośnie np. ilość winiarni i pojawiają się szczepy, których nie dało się uprawiać jeszcze kilkanaście lat temu. To, co "naturalnie" występuje w Polsce dość szybko się zmienia. Nie sądzę, żeby miało znaczenie to, z jakiego regionu pochodzi jakoś produkt. A z tym chodzeniem dlna konsultacje do lekarza, przed rozpoczęciem jakiejś aktywności to myślę, że jest to bardziej "rada" udzielana przez twórców mająca na celu ich zabezpieczyć, gdyby ktoś (czyt. jakiś tuman) sobie zrobił krzywdę. Możesz iść na spacer, możesz pobiegać, popływać, pojeździć na rowerze. Jeśli masz mózg to nie musisz pozwolenia od lekarza.
@d3moni432 ай бұрын
@Nunak91 wydaje mi się, że autorka powyższego komentarza, mówiąc naturalnie w Polsce miała na myśli warzywa i owoce sezonowe, ogólnodostępne w marketach, ale nie sprowadzane nie wiadomo skąd. Takie np śliwki możemy niby kupić przez cały rok, ale przez ponad pół roku będą one zwożone z RPA albo Hiszpanii i żeby dojechały do nas ładne i soczyste, to są zbierane zbyt wcześniej z drzewa, plus mogą mieć na sobie więcej substancji zabezpieczających przez szkodnikami niż polskie sezonowe śliwki :)
@eithel852 ай бұрын
@@Nunak91jak ktoś ma różne schorzenia, to jednak warto się skonsultować czy zwykły rower nie rozwali ci kolan, a ciężary pleców.
@motyl4522 ай бұрын
@@soloamor2913 Dlatego kupuję drzewka cytrusowe i sama uprawiam.
@timgrayson22 ай бұрын
Przez swoja choroba zaczalem wiecej ogladac o odzywianiu i zamiast wiedziec wiecej jestem jeszcze glupszy - kazdy mowi cos innego, ma swoich wyznawcow i oczywiscie popiera badaniami naukowymi... porobily sie sekty...
@rodo29212 ай бұрын
Racja, dlatego słuchaj swego organizmu bo każdy jest inny. Nie zaszkodzi wyeliminować cukry proste i żywność wysoko przetworzoną a resztę kombinuj Sam. 😇
@KamilKamil-sc4vj2 ай бұрын
@@rodo2921 zaszkodzi. Teoria, że cukry proste są szkodliwe to brednia. Oczywiście jak wszystko w nadmiarze będzie szkodliwe. Ludzie wpieprzają syrop glukozowo-fruktozowy wiadrami razem z tłuszczem, a potem płaczą, że to cukier jest szkodliwy. Otóż nie. Nadmiar fruktozy i wątroba która ulega stłusczeniu bo ona i komórki nie potrafią przerobić fruktozy na energię, owszem. Także dla zdrowego człowieka cukry nie są problemem. Jak ktoś ma problem z cukrem, to znaczy, że jego metabolizm ledwo funkcjonuje.
@kulitom2 ай бұрын
Przecież w zdrowym odżywianiu nie ma żadnej filozofii - należy unikać wysokich temperatur i wysokiego przetworzenia, ma być nie smażone, nie pieczone (z wyjątkiem pieczywa obranego ze skórki), nie przetworzone, wszystkie napoje i smakołyki ze sklepu do odstawienia, bez cukru i soli, wszystkiego co z białą mąką odmawiasz, czerwone mięso zastąp drobiem i rybami. Zdrowe jedzenie jest proste, warzywa i owoce, mięso drobiowe i ryby, oleje tylko tłoczone na zimno i tylko wielonienasycone, ryż pełnoziarnisty, kasze, pieczywo (ale nie z marketu) i makarony razowe, płatki owsiane pełnoziarniste i orkiszowe, mąka typ 1800-2000, nabiał ze sklepu tylko czysty bez dodatków, orzechy, nasiona, pestki, strączkowe, jaja, zioła i tyle. Picie musi być bez cukrów i dziwnych dodatków, zdrowe są herbaty zielone, czyste piwo bezalkoholowe bez dodatków, kompoty bez cukru, woda gazowana/niegazowana, kawa też może być, ale niedużo. Im dalej będziesz zgłębiać wiedzę, tym łatwiej będziesz odsiewać niezdrowe żarcie. Słuchaj lekarzy i dietetyków z porządnym wykształceniem, na youtube masz np. Dr Bartek Kulczyński, który ma na koncie kilkadziesiąt publikacji naukowych, on wszystko dokładnie tłumaczy. No i rób regularnie badania krwi, na nfz jest to darmowe raz na rok i wtedy będziesz wszystko wiedzieć, czego brakuje, a czego za dużo, jedynie trzeba sobie prywatnie robić badania na witaminę D, a wiele osób tego nie pilnuje, co niestety nie sprzyja zdrowiu. Amen
@KamilKamil-sc4vj2 ай бұрын
@@kulitom taa, przerabiałem te wszystkie zdrowe diety, w tym i to co napisałeś przez łącznie 6 lat, z czego to co napisałeś lat 2 - dobrze, że Bóŋ nademną czuwał i wybił mi z głowy to korporacyjne ścierwo bo już by mnie tutaj nie było.
@smp900002 ай бұрын
@@kulitom a w czym skorka od chleba szkodzi, skorka zła, ale piwsko bezalkoholowe dobre?
@hwedora13572 ай бұрын
Bardzo wartościowy materiał Irenko, dziękuję ze mowisz o tym bo to są czeste bledy ktore popelniamy na poczatku zdrowego zywienia, w dobrej wierze i dopiero po dlugim czasie do takich wnioskow sami dochodzimy. Moze sie przydać dla nowych adeptów zdrowej diety ktorzy sa zagubieni w gaszczu roznych propozycji. Pozdrawiam serdecznie ❤️
@marlenaziokowska73122 ай бұрын
Cudownie się Pani słucha! Ja wpadam w pułapkę idealnego wygladu pudełek przy meal prepach - niestety droga do pracy skutecznie przeszkadza w zachwytach nad zawartością pudełka 😂 super, że porusza Pani ten temat Gorąco pozdrawiam
@Pietruch02 ай бұрын
Ej no, szacun za powiedzenie o estetyce posiłków :D Generalnie super filmik, mam nadzieję, że trafi do pozostałych i uczuli na to jak wielkim ściekiem i syfem potrafią być social media i różni influencerzy :(
@prosze_pani2 ай бұрын
7:12 "odpowiednie spożycie węglowodanów pomaga nam zachować funkcje poznawcze i sprawność poznawczą" - gdyby tak było, to osoby na keto nie miałyby funkcji poznawczych w ogóle. Istnieje coś takiego jak glukoneogeneza.
@krzysztofpribe14812 ай бұрын
Ja uwielbiam jeszcze “odrobaczanie” i “oczyszczanie z toksyn”.
@morellocherry88202 ай бұрын
Oj taaak jak widzę takie coś to łapie się za głowę 😂
@paulinakalinowska49712 ай бұрын
Chciałam dodać taki sam komentarz. Po coś mamy wątrobę i nerki i jeśli są sprawne to organizmowi nie trzeba pomagać.
@dag132 ай бұрын
i odkwaszanie organizmu xD
@scottlandon41492 ай бұрын
Odrobaczenie akurat jest legitne xd
@inessavukinas2 ай бұрын
@@scottlandon4149opowiesz coś o tym? Sama jakiś czas temu trochę weszłam w świat naturoterapii i odrobaczania właśnie, ale mam wrażenie, że więcej ludzie mówią o cudownych ozdrowieniach z WSZELKICH chorób niż faktycznie ich doświadczają
@majajankowska73892 ай бұрын
Jejku, zniknęłaś mi gdzieś w czeluściach KZbin i jak dobrze, że znów mi się pojawiłaś! Od kilku lat Cię obserwuję i z wielu filmików dowiadywałam się czegoś fajnego i przydatnego, świetne są Twoje przepisy :)
@FanpejWIKA2 ай бұрын
Super! Potrzebujemy więcej filmów w temacie racjonalności nowych trendów! Chętnie dowiedziałabym się więcej na temat słuszności instagramowych rolek, zachęcających do jedzenia kolagenu i żelatyny, by wolniej płynął czas dla naszej skóry :')
@gaburabu4802 ай бұрын
Bardzo się cieszę, że mówisz tu również o piciu wody, bo dla mnie pewne treści na temat tego, co właściwie mam pić by się nawodnić były bardzo mylące i też ilość treści na ten temat mnie przytłaczało. Teraz już się nie muszę o to martwić, dziękuję
@nataliak33682 ай бұрын
Co do soli fakt, że nie trzeba dodawać zwykłej soli jodowanej rafinowanej, której wszędzie jest mnóstwo do wody bo to nie są żadne elektrolity. To trucizna, która jest we wszystkim w ogromnych ilościach. Czym innym są elektrolity: woda + sól klodawska niejodowana wtedy mamy faktycznie szanse uzupełnić minerały.☺️
@honey092942 ай бұрын
Sól z dodatkiem jodku potasu, lecz nie jodanu potasu, który został zatwierdzony przez Ministerstwo ^Zdrowia^ 😱 należy wybierać tylko polską sól z Kłodawy
@michaljagielo74482 ай бұрын
Jadlem zdrowe wegle. Chorowalem. Nie jem prawie w ogole wegli i nie choruje. Dlaczego? Bo nawet nie przetworzone wegle sa juz toksycznie skazone i hodowane w jednym szybkim, sprawnym i efektownym celu. Zarobkowo. Na dietach keto i karniwor osiagnalem zdrowotnie wiecej w pol roku niz przez ostatnie 15 lat uzerania sie z problemami. Takze jak macie problemy z jedzeniem wszystkiego co jest niby zdrowe to polecam ztestowac. Poza tym ostatnio byly swiezo robione badania ze glukoze sam nasz organizm jest w stanie wyprodukowac wiec mozna obyc sie bez niej w diecie.
@Katarzyna_M2 ай бұрын
Po pszenicy mam rewolucje żołądkowo jelitowe i ograniczam węgle w ogóle od 2 lat i żyję i czuję się świetnie
@alafi68602 ай бұрын
…ja, absolutnie to samo! Low Carb > kości nie bolą, dobra sylwetka, energii mam jak koń. Jem dużo jaj, dobre mięso, nabiał, dużo jarzyn, niektóre owoce i żyje dobrze. Dalej powodzenia 🤩
@kulitom2 ай бұрын
Pytanie o jakich węglach piszesz? Próbowałeś się przerzucić na mąkę orkiszową razową i płatki owsiane bio? Tak czy siak, życzę wytrwałości w utrzymaniu diety bez węgli.
@alanguzinski7594Ай бұрын
Ja na keto miałem cholesterol ponad 300. Na srodziemnomorskiej nawet trójglicerydy mam niżej niż na keto.
@karolinakut98522 ай бұрын
Ja osobiście polecam wykonać jak najwięcej badań i nie zrażać się niechęcią lekarzy. Przez lata żyłam z problemami żołądkowymi i wyłączałam coraz to nowe produkty z żywienia. Trafiłam w końcu do świetnej dietetyczki, która skupiła się na znalezieniu przyczyny moich problemów a nie leczeniu symptomów. Okazało się, że mam sibo, imo i helicobakter pyroli. Schudłam 5 kg, mam brzuch płaski jak nigdy a moje problemy żołądkowe poszły w niepamięć. Czuję się mega komfortowo a wszystko dzięki swojemu uporowi w szukaniu przyczyny. Także zanim zaczniecie się męczyć dietami zróbcie najpierw badania.
@Anna-vx4bd2 ай бұрын
Jakie badania wykonalas by to wykryć?
@arifutameikika2 ай бұрын
@@karolinakut9852 podpinam się :) Jakie badania?
@szopprajs86732 ай бұрын
Udało Ci się wyleczyć sibo i helicobater? Jeśli tak to jakim sposobem?
@bettysz42192 ай бұрын
Ja też podpinam się pod pytanie, jakie badania, i potem jak leczone - czy antybiotyki, czy jakieś inne metody?
@Katullus162 ай бұрын
Też się podpinam!
@piotrchrzanowski86402 ай бұрын
Sól i woda - zależy ile się sika :) Jak ktoś dużo sika to może się wypłukiwać zwłaszcza przy takich dietach jak keto czy low-carb.
@motyl4522 ай бұрын
Jak ze wszystkim wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną to dawka czyni truciznę. Miód jest na przykład wspaniały jeśli chodzi o zapobieganie chorobom ale jeśli zjesz cały słoik naraz to nie jest dobrze. 😅
@smorska2 ай бұрын
Miód to dosłownie sam cukier
@motyl4522 ай бұрын
@@smorska pamiętajmy jednak o kwasach organicznych, związkach azotowych, białkach, peptydach i witaminach. Na przykład miód lipowy pomaga zwalczać przeziębienie, działa uspokajająco i wzmacnia układ odpornościowy.
@elizabethmatraszek6302 ай бұрын
@@smorska Bzdura, poczytaj sobie o miodzie. Zalezy jaki miod. Bo taki jaki macie w Polsce gdzie pszczoly karmione sa cukrem w czasie zimy to tak, ale nie pszczoly ktore karmia sie naturalnie
@smorska2 ай бұрын
@@motyl452 nie ma na to absolutnie żadnych badań
@motyl4522 ай бұрын
@@smorska widocznie czytujemy inne badania. Pozdrawiam.
@aga2320w2 ай бұрын
Również jaki osoba po studiach dietetycznych powiem Wam najprostszy tip na to, by być zdrowym: jedzcie RÓŻNORODNIE. I intuicyjnie. Z wieloma rzeczami jakie mowi WHO (np z iloscia soli) sie nie zgodze, by na maxa ją ograniczać, bo sól jest potrzebna na wielu plaszczyznach w organizmie. Ale jesli nawet nie macie wiedzy dietetycznej, pamietajcie: roznorodnie i mniej przetworzone.
@alafi68602 ай бұрын
…właśnie, kto się opiera o wiedzę z WHO…no tak, temu już się nie da pomöc🤣
@aga2320w2 ай бұрын
@@alafi6860 WHO zmienia wytyczne odnośnie żywienia średnio co kilka lat, więc nie da się im ufać w 100% 😅 najlepiej ufac sobie i swojej intuicji, sprawdzać po sobie po czym dobrze się czujemy. WHO w ostatnich latach mocno nadszarpnęło swój autorytet i zaufanie do siebie i wcale się nie dziwię
@lady.gal.Ай бұрын
@@aga2320wa w czym niby WHO tak diametralnie zmienia zdanie?
@aga2320wКүн бұрын
@@lady.gal. a no i oczywiście wszystko zależy od tego, który koncern farmaceutyczny więcej dopłaci w danej dziedzinie. Kwestie bezpieczeństwa leków również się zmieniają. Generalnie WHO to mafia, która ma głównie na celu zarobić.
@lady.gal.Күн бұрын
@@aga2320w nadal, proszę o konkretne przykłady
@MagdalenaGawenda952 ай бұрын
To ja doceniam, że Ty jesteś. Akurat przy większości potraw, skupiam się nad tym jak slwygladaja na talerzu i jak je podać, ale tylko dlatego że lubię i wtedy jem z przyjemnością a nie żeby tylko coś zjeść 😉
@ninjja7862 ай бұрын
Cześć Irena, możesz nagrać odcinek o tym, w jaki sposób udało się ci pokonać trądzik różowaty( w poprzednim odcinku zahaczyłaś ten temat) bo lekarze mają proste rozwiązanie - bierz antybiotyki przez pół roku, albo hormonalne g*wno jakieś, które tylko łagodzi a nie leczy... Dzięki i pozdro
@HealthyOmnomnom2 ай бұрын
Ja miałam głównie krem Solentra i IPL na zamykanie naczynek na które krem już nie działał
@WojciechPoprostuWojtek-mz5ni2 ай бұрын
Zeby miec nadmiar ferytyny to trzebaby bylo zjesc tira suplementu.I pamietaj ,ze suplement to nie lek.Wchlanianie mikromikro ilosci zelaza w suplemencie jest mikromikrominimalne
@martyna18932 ай бұрын
Moje doświadczenie: po 2 tygodniach zaleconej przez lekarza suplementacji żelazem miałam go już powyżej normy - wa
@kotek22862 ай бұрын
Szacunek za ten film! Rowniez doceniamy Twoja prace i szczerosc!🙏🥰🔥
@Ash-fl7qb2 ай бұрын
Nie wiem czy mój komentarz znika z powodu odnośnika czy tego że usuwasz komentarze które wchodzą w polemikę z przedstawianymi przez Ciebie danymi więc spróbuję jeszcze raz: według badań z 2020 roku spożywanie czerwonego mięsa nie koreluje z zachorowalnością na przypadłości układu sercowo-naczyniowego ani nie przyczyniają się do podniesienia cholesterolu (materiał dr Kulczynski "cała prawda o tłuszczu w diecie" 20:10). (tym razem pozwolę oscreenować żeby mieć pewność)
@elizabethmatraszek6302 ай бұрын
Czerwone mieso jest bardzo zdrowe jak zreszta kazde mieso i tluszcz tez jest zdrowy. Prof Grazyna Cichosz. Prosze jej sluchac i zapoznac sie z optymalna dieta Dr Jana Kwasniewskiegpo
@sawek26692 ай бұрын
Mięso jest zdrowe i porządne większość dietetyków o tym nie mówi tylko trąbi
@katarzynakwiat83082 ай бұрын
Wspaniała treść. Z głową, rozsądkiem, prosto, z humorem i przede wszystkim wiedzą :))) Dziękuję!
@Szursulisynka2 ай бұрын
Nie ma dowodów na to, by między cynkiem i selenem zachodziła jakaś interakcja. Jednoczesna suplementacja tych pierwiastków wręcz wpływa korzystnie na TSH u kobiet w przypadku niedoczynności tarczycy. Natomiast długa suplementacja cynkiem w wyższych dawkach może doprowadzić do niedoboru miedzi.
@monikaa90425 күн бұрын
Sympatyczna dziewczyna z Ciebie, miło się ogląda 😊
@HealthyOmnomnom5 күн бұрын
Dziękuję!
@asiab.68192 ай бұрын
A propos trendu 8 i ładnie wyglądających posiłków: Gdy mam więcej czasu na przygotowanie posiłku też (tak jak Ty) lubię sobie ładnie wszystko ułożyć na talerzu. Mam nawet jakąś dziką przyjemność z ukladania hehe Jest i pięknie, i pysznie. Ale... w większości przypadków wrzucenie czegoś szybko do słoika (np owsianki) i jedzenie jej 2 godziny później powoduje, że zawartość słoika wygląda jak rzygi (i niech pierwszy rzuci kamieniem, kto nigdy tak nie miał 🤭) Co nie zmienia faktu, że nadal jest to mega pyszne!!! Tak więc... Luźna gumka, jeśli chodzi o perfekcyjny wygląd żarełka to podstawa. Pozdrawiam z Bydgoszczy 😊
@Castlepie_2 ай бұрын
Zgadzam sie ze wszystkim poza tym o czerwonym mięsie. Badania są aktualnie podzielone. Warto sprawdzić jeszcze raz.
@wiolap.65562 ай бұрын
Jak zwykle super film 😊 mam pytanie odnośnie picia wody z kranu, mianowicie czy picie dość twardej wody może zaszkodzić w jakiś sposób?
@jaizzj.z.36902 ай бұрын
Bardzo szanuję za naturalność tego filmiku ❤
@ichtisek2 ай бұрын
Potwierdzam, żelazo w nadmiarze może nawet zabić. Mam chorobę w której się nadmiernie ono wchłania, jakbym tego nie liczyła, już byłabym wrakiem. Ale są tacy wśród nas chorych, którzy już stracili kogoś w rodzinie z tego powodu, ostatnio jedna pisała o 45- letnim bracie w trumnie. Przedawkować żelazo można tylko z supli/leków lub przy tej chorobie. Mało tego, zĺa suplementacja może aktywować uśpioną chorobą. Nie polecam;). Mega fajny i potrzebny film, dziękuję:).❤ Pozdrawiam!
@KamilKamil-sc4vj2 ай бұрын
kawa bardzo dobrze blokuje wchłanianie żelaza także polecam po posiłkach zawierających dużo żelaza, np. mięso. Ogólnie dużo się o tym nie mówi, ale bardzo dużo ludzi ma problem z nadmiarem żelaza, które w nadmiarze jest mega szkodliwe.
@dupadupnq67362 ай бұрын
Dobra robota zmieniasz swiat na lepsze super vibe fajnie sie to oglada
@ChanelNatsChanel2 ай бұрын
Genialne, że zwróciłaś uwagę na te kubki na wodę.Szczerze, nawet na to nie wpadłam.Faktycznie ludzie kupują taki kubek i sobie sami filtrują wodę,ale jak ma się ich naście to żadna to ekologia. A przypuszczam, że koszt produkcji jest większy niż taka butelka plastikowa.Pewnie też produkowane są jakiegoś z plastiku czy innych tworzyw sztucznych.A wiadomo , że woda w szklanej butelce jest droższa.Bardzo ciekawy filmik.Pozdrawiam
@katarzynawidomska29392 ай бұрын
Woda z kranu jest zdrowa i zdatna do picia! No dramat.
@dominikmiskow63712 ай бұрын
Skąd ja się tu wziąłem? W mojej bańce informacyjnej nic z wymienionych w filmie rzeczy nie występuje. Ale dla odmiany zabawnie się słucha porad skierowanych do normalnych ludzi, a nie siłownianych świrusów. Pozdrawiam!
@martarakoczy19112 ай бұрын
Klikajac na filmik mialam takiego malego stracha czy nie daje sie zlapac na jakies takie trendy, ale po obejrzeniu z dumą stwierdzam, ze mam do nich takie samo podejscie jak ty ❤
@HealthyOmnomnom2 ай бұрын
Ooo super! ❤️
@TheSweetMychaАй бұрын
Co do koloru moczu - jeśli ktoś przyjmuje witaminę B, to uwaga, bo siki są żółte, ale nie jest to oznaka niewystarczającej ilości wody, a świadczy o dobrej jakości witaminy B (przynajmniej tak przedstawiła mi to pani w aptece). Ireno, tak przyjemnie się Ciebie słucha :) Mowisz prostym językiem o rzeczach skomplikowanych. Bardzo lubię spędzać z Tobą czas oglądając Twoje nagrania, z których realnie wynoszę wartość! Z tego odcinka biorę dla siebie przypomnienie o "układzie procentowym" talerza. Węglowodany - mają zajmować 1/4 talerza. Będę przyglądać się moim dzisiejszym posiłkom czy faktycznie tak robię. I zgadzam się z osobami w komentarzach - też widzę trendna PROTEINOWE jedzenie w marketach. Nie zliczę ile razy podczas takich szybkich zakupów nacięłam się na rzekomo prteinowy produkt, który ma białka tyle co zwykły, ale cenę razy dwa. Niestety człowiek uczy się na błędach ;)
@Zuzannix2 ай бұрын
Cieszę sie, że mogłam w końcu zobaczyć jakąś krytykę pani Jessie “królowej od sugar spikes”. Dużo rzeczy które mówi faktycznie ma podłoże naukowe, ale bardzo często pokazuje tylko jedną stronę medalu. W rozmowie o mleku owsianym wypowiedziała się tylko i wyłącznie o tym, że jest to “starch juice” i jest zle. Wiadomo że mleko owsiane może nie jest jakieś super, ma na pewno więcej cukru niż inne odpowiedniki roślinne, ale nie da się u niej usłyszeć o tej drugiej stronie (płatki owsiane są dla nas zdrowe i nie jest to jedynie “starch juice”)
@frugowa95522 ай бұрын
chciałabym posłuchać o tym, czy woda nawadnia, bo parę razy spotkałam się ze stwierdzeniem, że pijąc czystą wodę (np. z kranu lub źródlaną) się nie nawadniamy i ona przez nas tylko "przelatuje". Chciałabym usłyszeć co o tym mówi nauka, ale w ujęciu skrajnym czyli na przykładzie osoby, której jedynym napojem jest właśnie taka woda (bez np. kawy czy herbaty itp.). Intuicja podpowiada mi jakie jest rozwiązanie tej "zagadki", ale wiadomo, że to wybitnie nienaukowe źródło ;)
@timgrayson22 ай бұрын
Tez to slyszalem i kaza pic wode z czyms sok/ziola aby w nas "zostawal" choc oczywiscie jak to w necie kazdy ma swoja teorie bo np slyszalem ze picie 2l wody to zle jest bo niepotrzebnie obciazamy nerki do duzej pracy mimo iz nie mamy takiego pragnienia
@iwonabrozyna-stanczyk642 ай бұрын
Ja stosuję elektrolity ph Balans, dodaję do wody lub napoju Bolero. To mi służy. Może komuś też pomoże. ❤
@lidiaspringer2 ай бұрын
ale jak woda w tobie zostanie to będziesz puchła, prawidlowo woda powinna "przelecieć przez organizm" by oczyścic go i wypłukać nieodpowiednie substancje np w drogach moczowych
@Grzegorz8882 ай бұрын
Kiedyś coś takiego Cejrowski opowiadał, a on bardzo lubi opowiadać idiotyzmy.
@annazann72362 ай бұрын
Jakaś bzdura z tą czystą wodą. Oczywiście, że nawadnia. Jeśli kranówka jest dobrej jakości i nie chlorowana, to jak najbardziej ok. Z badań wynika, że ciepła lepiej gasi pragnienie niż zimna (z lodówki), lekko gazowana też jest dobra (byle nie pić wyłącznie takiej). I podobno "zalecane" 2 litry dziennie dla niektórych to zbyt dużo.
@Doradomska2 ай бұрын
Wreszcie coś rozsądnego 😊
@majam.31612 ай бұрын
Irena jest super 😊 Ja mój termos do herbaty używam już piąty rok (prawie codziennie) i powiem Wam, że jeszcze daje radę :D
@agnieszkap89672 ай бұрын
O tak! I ja ostatnio bardzo mocno zaczęłam zgłębiać trendy suplementacji dla kobiet chorujących na endometriozę. Niestety sama zasięgnęłam rady u dietetyczki z Instagrama. Dostałam omega 3, w których DHA jest dwa razy wyższe niż EPA ( a miało być przeciwzapalnie) , kurkuminę z piperyną, którą miałam brać równocześnie z suplementem żelaza i resweratrol. Czułam się strasznie, „dzięki” kurkuminie moja hipoglikemia reaktywna miała się świetnie, dostałam anemii z niedoboru ferrytyny, a wskaźniki wątrobowe zaszalały, bóle miednicy i krwawienia się nasiliły, bo te wszystkie antyoksydanty bardzo mocno wpływają na krzepliwość krwi. Poszłam do mojego lekarza, poczytałam badania naukowe na temat tego wszystkiego co mi zalecono i pozostałam przy tym co przepisał mi lekarz, czyli leczeniu hormonalnym, diecie przeciwzapalnej i ruchu i jest git. I po roku zmagań z problemami zdrowotnymi zafundowanymi głównie przez suplementy nie jestem w stanie pojąć jak można chorym osobom zalecać suple bez rzetelnego researchu? Ja i tak wyjściowo byłam wystarczająco chora. Co ciekawe fundacja zajmująca się endo na Instagramie w ramach barteru reklamuje nowy modny insta suplement pełen tego co mi zaszkodziło.
@ewcik.4ever2 ай бұрын
Hej, możesz powiedzieć jak wpływa kurkumina na insulinooporność
@agnieszkap89672 ай бұрын
@@ewcik.4ever www.ncbi.nlm.nih.gov to jest link do National Library of Medicine . Proszę tam poszukać odpowiedzi.
@KamilKamil-sc4vj2 ай бұрын
Te wszystkie magiczne suplementy to jedna wielka ściema. Ogólnie w internecie większość rzeczy to ściema. Ma Pani nadmiar estrogenu i niedobór progesteronu, stąd endometrioza. Oczywiście żadna magiczna tabletka tego nie wyleczy, tutaj trzeba zmienić styl życia, jedzenia i wszystkiego, odrzucić fito i ksenoestrogeny a progesteron biokompatybilny można zasugerować tylko po spełnieniu poprzednich kroków. Kurkumina to często jakiś syf barwiony chromianem ołowiu III by miał ładny żółty kolorek. Resweratrol to fitoestrogen, mega szkodliwy, jedyne pozytywne efekty tego badziewia to na nowotwory estrogenozależne, do których on wnika i niszczy te komórki. Oczywiście normalnych nie pomija. Suplementy żelaza są w większości szkodliwe. Antyoksydanty to kolejna ściema, nie ma nic lepszego niż witamina E w tej kwestii i to o nią powinno się dbać, oczywiście nie w formie suplementów.
@agnieszkap89672 ай бұрын
@@KamilKamil-sc4vj nie prosiłam o poradę. Czy Pan jest lekarzem?
@KamilKamil-sc4vj2 ай бұрын
@@agnieszkap8967 nie mam potrzeby nikomu doradzać. Życzę powodzenienia w szukaniu zdrowia u autorytetów
@sewerynsitarski31242 ай бұрын
Owsianka jest zdrowa? Pytanie czy ta owsianka z płatków owsianych z glutenem (bo większość w sklepach czy supermarketach go zawiera jest nadal zdrowa?😮 Moim zdaniem nie, ja wybieram Organic+Gluten Free i myślę że to robi różnicę. Polecam oraz pozdrawiam 💪😌😌
@takzetego81942 ай бұрын
Gluten nie jest niezdrowy, jeśli nie masz nietolerancji
@rafalpawel58762 ай бұрын
Większości youtuberom i ich followerom przydałby się suplementacja szarych komórek
@Muzyka7062 ай бұрын
Droga Ireno, a nie zrobiłabyś odcinka treningowego? Co jeść przed treningiem, co po, jak się nawadniać, czy kreatyna jest spoko czy nie?
@aleksandraszczudo16722 ай бұрын
Wypowiedziałabyś się kiedyś o tak popularnej ostatnio suplementacji kolagenu? :) czy to faktycznie w jakikolwiek sposób ma szanse pomóc i wpłynąć na organizm?
@megiczarnobiala2 ай бұрын
Dobre pytanie, od wielu znajomych lekarzy słyszałam, że suplementacja kolagenu to pic na wodę i kolejny sposób na wyciąganie kasy.
@agnieszkap-ska57422 ай бұрын
@@megiczarnobiala Niekoniecznie. Ja piję kolagen jakoś 2 lata i bardzo mi pomógł na kręgosłup oraz jelita. To nie jest tak, ze super pomoze na skórę czy paznokcie. Najpierw wbudowuje się tam gdzie go najbardziej potrzeba. Mateusz Ostręga nagrał kiedyś filmik o kolagenie. Wszystko świetnie tłumaczy. Co, po co, na co i dlaczego :)
@paulinaowczarek56672 ай бұрын
Na ten moment nie ma wielu badań potwierdzających na cudowne działanie kolagenu.
@xindzu2 ай бұрын
Nie wiem, czy działa zewnętrznie, ale suplementując mieszankę: kolagen + chondroityna + glukozamina + msm po ponad 15 latach w końcu zaczęłam biegać, ponieważ ponad pół życia zmagalam się z chondromalacją i bólem kolan. Tak więc pomaga, ale stosowanie z głową, a nie do końca bezmyślne kupowanie tego, co polecają influ :)
@Szursulisynka2 ай бұрын
Metaanaliza z 2023 roku, suplementacja kolagenem wpływa na poprawę nawilżenia i elastyczności skóry oraz redukcję zmarszczek www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC10180699/
@juliataylor37582 ай бұрын
1. Maślan sodu jako cud na wszystko 2. Suplementy na niedoczynność tarczycy 😊 Prosiłabym o rozwinięcie tematu ❤
@itakinie67202 ай бұрын
Mi akurat maslan pomógł:)
@Em-ne9lb2 ай бұрын
Mi też
@agnieszkap-ska57422 ай бұрын
@@itakinie6720 A na co pomógł jeśli mogę wiedzieć :)
@atomic_horror63052 ай бұрын
@@agnieszkap-ska5742Mi łagodzi objawy IBSu łącznie z dobranymi szczepami bakterii (robiłem badania mikroflory jelit żeby wiedzieć czego mi brakuje)
@wyclefohara41692 ай бұрын
Na pewno nie na wszystko ale mnie maślan uwolnił z problemów jelitowych😊
@HM-hg7vg2 ай бұрын
Czy może nagrałabyś filmik o tym co można by było suplementować podczas kuracji izotretynoiną? Czy w ogóle są jakieś suplementy aby pomóc swojemu organizmowi przejść ten mocno obciążający czas?
@ahatekАй бұрын
🔥💚 dzięki za ten filmik, bardzo ważny temat
@Aa-oe1co2 ай бұрын
Do kolejnego filmu może omów post przerywany
@martinarhys79032 ай бұрын
post przerywany jest opcjonalny, ma masę zalet zdrowotnych, które są potwierdzone letnimi badaniami ale nie sprawdzi się u każdego w szczególności kobiety mogą się spodziewać nieporządanych efektów w związku z kobiecą gospodarką hormonalną. Na uczelni na zajęciach profesorowie uczyli nas jak mądrze się tego podjąć aby uzyskać te porządane efekty ale także trzeba się mierzyć z tym jak zaczniesz sobie post przerywany i w okienku gdzie jesz, rzucisz się nieodpowiedzialnie na jedzenie gorszego sortu dla twojego organizmu to nie ma co się dziwić że tak dużo osób szykanuje post przerywany, a nawet nie wie jak on powinien wyglądać.
@przestrzen.podrozy2 ай бұрын
Tak, też jestem ciekawa!
@DuraSka2 ай бұрын
Czy zrobisz odcinek o diecie dla alergików ? Mam sporą alergię na większość surowych warzyw i owoców, oraz na orzechy i ryby, także przydałby się taki odcinek zwłaszcza że alergików jest coraz więcej Pozdrawiam : )
@magorzataw.52902 ай бұрын
Pierwszy raz słyszę o trendzie 4 l wody 😂 A śmieję się, bo piję dziennie akurat około 4 litrów wody - jestem po przezczepie nerki i muszę 😁 Tak czy siak uwielbiam wodę ❤
@bethanys69172 ай бұрын
Supervlog👍👍👏👏👏👏 brawo za pani super wiedze i przekazanie im wszystkim- zgadzam sie z Pania w 100 procetach❤❤
@MejbelRaisa2 ай бұрын
A odnośnie konkurowania pierwiastków, albo zmniejszania wchłanialności jednej substancji przez drugą, czy istanie jakaś zależność między jodem a kawą? Np. dodawanie mleka z jodem do kawy jest ok?
@KamilKamil-sc4vj2 ай бұрын
Jest ok, natomiast z tym jodem to ostrożnie, bezpieczniej i efektywniej jest suplementować go w formie mięsa, podrobów. Nadmiar samego jodu jest szkodliwy, bezpieczniej jest przyjmować go w formie hormonów.
@martamaciazek95352 ай бұрын
Jestem ciekawa co sądzisz o smakach w proszku? Z serii: "Zero kalorii, zero cukru, smakuje serio jak truskawka! Zacznij pić więcej wody już teraz!" Czy są zdrowe? Mam przeświadczenie, że jest to chemia za którą ewolucyjnie nie nadążył jeszcze moj organizm😂
@KamilKamil-sc4vj2 ай бұрын
oszukiwanie organizmu sztucznymi smakami i słodzikami jest szkodliwe. Organizm myśli, że zjadł coś słodkiego więc pobudza trawienie, komórki rozkręcają metabolizm, a tu okazuje się, że dupa bo to tylko mózg został oszukany. Omijałbym. Jeszcze często gęsto te słodziki są fermentowane w jelitach przez bakterie, które wydzielają endotoksyny.
@gabik31932 ай бұрын
Co do pkt 7 to może i woda w Polsce nie jest najgorsza ale nie mamy prwności co do rur którymi ona płynie! Poza tym mi osobiście kranówka nie smakuje i wydaje sie taka "pusta" (nie mówię że wszędzie taka jest ale u mnie w mieszkaniu tak).
@zuzannafarny45212 ай бұрын
Cześć! Chętnie bym posłuchała Twojego komentarza do książki "Glukozowa rewolucja" - w sensie dłuższego niż tu w filmie :D Jestem ciekawa z czym się zgadzasz a z czym nie :)
@Jolazen20 күн бұрын
Czy ktos uzywa resveratrol czy ekstrakt z kory sosny( pycnogenol) ? Co sadzi pani o tym, pani Ireno?
@trespuertas25852 ай бұрын
Wszystko wszystkim, ale jestem team Gluzkozowa Rewolucja. Jedzenie zielonego przed, ruch po posiłku, wytrawne śniadanie. Ale wiem o co chodzi, niektórzy popadają w skrajności w tych tematach. Niemniej, ta książka jest 🔥🔥🔥
@niemawodywlesie2 ай бұрын
Jest w tej książce trochę fajnych rad, ale są też głupoty- polecam film Dr Damiana Parola jeśli jeszcze nie znasz 😊 dobrze jest korzystać z takich książek świadomie ❤️
@ameliawalter2 ай бұрын
Niestety, pomimo wielu dobrych rad w tej książce jest też wiele uproszczeń, naciągania, przekłamań i wręcz ściemy. Do tego stopnia, że autorka opisuje jakieś badanie naukowe, zamieszcza cytat, a kiedy ściągniesz i poczytasz oryginalne badanie okazuje się, że jest ono ZUPEŁNIE o czymś innym niż to, co opisała w książce i że jej opis jej wyssany z palca :o a jej teza nie ma podparcia naukowego.
@trespuertas25852 ай бұрын
@@ameliawalterI tak team Gluzkozowa Rewolucja. A dlaczego? Bo mi to służy😊🤷🏻♀️😉
@marcin25172 ай бұрын
Czym sie rozni to co promują social media w porownaniu do tego co Ty promujesz ?
@takzetego81942 ай бұрын
Jeśli zadajesz takie pytanie, to znaczy, że nie obejrzałeś filmu ze zrozumieniem, albo w ogóle nie oglądasz treści Ireny
@Nat.alie.42 ай бұрын
Totalna comfort person
@anna_annah2 ай бұрын
niedawno mialam sytuacje gdy po zatruciu pokarmowym i biegunce , bardzo zle sie czując - silny ucisk w klatce piersiowej, kolatanie, mdlosci - pojechalam na SOR, stwierdzono mi niski poziom sodu wlasnie, i otrzymalam kroplowke..
@bohen_172 ай бұрын
Cześć, ostatnio słyszałem, że fortyfikacja napojów roślinnych jest niezdrowa i zdecydowanie lepiej byłoby spożywać napoje bez tego. Jak myślisz ile w tym jest prawdy?
@HealthyOmnomnom2 ай бұрын
Ja polecam z :)
@KamilKamil-sc4vj2 ай бұрын
po co pić skrobię rozpuszczoną w wodzie? Co to ma dać?
@AnnaAnna2549Ай бұрын
lepiej pić bez, formy b12, kwasu foliowego itd dodawane do napojów roślinnych często są gorszymi dla organizmu formami, najtańszymi. lepiej pić bez a suplementować dodatkowo to czego dany organizm potrzebuje przyjmując suplementy dobrej jakości.
@oulanka14 күн бұрын
mnie rozwalaja ostatnie trendy oparte na hiperkonsumbcji. juz mnie to nie dziwi ze firmy chca sprzedawac i sztucznie wywołują klimat problemu na który mają remedium ale dziwie sie ze dziewczyny w socialach zamieniają się w słupy reklamowe a jeszcze bardziej ze tysiace, ba miliony chce te bloki reklamowe oglądać dzień za dniem...straszne to!
@lif73982 ай бұрын
warto jeszcze dodać że suplementy to nie leki, a kiedy mamy braki lekarze przepisują nam leki takie jak witamina D lub ferrytyna. a nie suplementy tych składników. różnica jest taka że leki muszą być przebadane na wiele sposobów i zachowywać normy, których suplementy nie spełniają
@Michalina6522 ай бұрын
Hej! Ja ostatnio obserwuję co raz więcej kobiet, które zajmują się pomaganiem w regulowaniu hormonów, ponieważ sama mam problem z bolesnymi miesiączkami, trądzikiem i przetłuszczaniem cery i skóry głowy. Czytam na tych profilach o tym, że białko roślinne jest gorzej przyswajalne niż z mięsa, że w czerwonym mięsie i podrobach są witaminy, których nie znajdę w roślinach. Ja jem głównie wegetariańsko i od czasu ostawienia antykoncepcji, w obawie przed niedoborami zaczęłam jeść więcej mięsa, ale nie potrafię robić tego regularnie, bo po prostu niezbyt je lubię. Jak to jest z tym białkiem i witaminami?
@Michalina6522 ай бұрын
@@morningcoffee3275 dziękuję, poczytam i zastosuję
@wiktoriaborska26812 ай бұрын
Przy keto elektrolity to must have
@wiolettas.18192 ай бұрын
Na trądzik różowaty bardzo dobra jest seria acnerose dostępna tylko przez internet.. poza solantra krem i laserem (3x).. tylko to mi pomogło , jest mega dobre.
@dangaw63922 ай бұрын
Oraz kwas azelainowy
@auroramorgenstern2 ай бұрын
Zajebiście, że podjęłaś ten temat. 4:49 przepraszam bazylio XD
@MsBrumek2 ай бұрын
Irena, ja za to bardzo bardzo doceniam, że Ty jesteś ❤
@majjek892 ай бұрын
Co to są sprawdzone źródła? W aptekach w oficjalnej sprzedaży są suplementy, ale jak wiadomo nie są przebadane jak leki. Gdy się zapyta farmaceutę o koncern, to oczywiście poleca. Czy suplementy którejś znanej firmy są na czarnej liście?
@agnieszkap-ska57422 ай бұрын
Nie wiem jakie są na czarnej liście ale dobrą, polską marką jest Aliness jak i dr. marek Skoczylas.
@WojciechPoprostuWojtek-mz5ni2 ай бұрын
😂😂😂😂@@agnieszkap-ska5742
@MartaAdrian-gg8ue2 ай бұрын
@@agnieszkap-ska5742 Medverita oraz Forest Vitamin tez dobre,uzupelnione braki w organizmie,u mnie i meza,potwierdzone badaniami.
@pinna_fairy2 ай бұрын
Czy można w takim razie dodawać coś innego do wody? Czy mini szczypta soli nie zaszkodzi? Moim problemem jest to, że pijąc samą wodę strasznie szybko się ona przeze mnie przelewa i ciągle latam do łazienki. Mam wrażenie, że dzięki dodatkom do wody mogę ograniczyć te wizyty:)
@smp900002 ай бұрын
To co, chcesz zeby eoda ci sie gromadzila w ciele jako obrzeki i opuchlizny?
@takzetego81942 ай бұрын
Może pijesz za dużo na raz? Te ok 2 litry mają być rozłożone na cały dzień
@AnnaAnna2549Ай бұрын
polecam szczyptę soli kłodawskiej :) na czczo fajnie działa, ciepła woda z solą klodawską
@l_tmszk2 ай бұрын
Ludzie pamiętajcie, że magnez wypiera krzem bo teraz jest taka moda na duże codzienne dawki magnezu na wszystko. Magnez sam w sobie nie jest niebezpieczny ale przez wypieranie krzemu krzemu powoduje między innymi przerzedzenie i wypadanie włosów, sama się przekonałam
@KamilKamil-sc4vj2 ай бұрын
Magnez tylko w formie cytrynianiu i z dala od wapnia, żelaza i innych minerałów. Minerały konkurują ze sobą, co jest zaletą (np. zupa szczawiowa z jajkiem) lub wadą (suplementy wszystko w jednym)
@AnnaAnna2549Ай бұрын
@@KamilKamil-sc4vj otoż inne formy magnezu też są dobre, np taurynian, jabłczan, i każda ma trochę inne działanie. na pewno trzeba uważać, aby nie przyjmowac magnezu razem z cynkiem w tym samym momencie
@zofiaowsiak19017 күн бұрын
Mega ladnie Twoj salon dzis wyglada.
@sawek26692 ай бұрын
Żaden lekarz nie ma czasu gadać z pacjentem o suplementach
@ewka56902 ай бұрын
Bardzo wartościowy film, dziękuję 🙂
@OCEAN_OF_FOXES2 ай бұрын
Mnie brzydzi picie z plastiku, zwłaszcza że ostatnio okazało się ile faktycznie jemy/wdychamy mikroplastiku.
@dominikakazmierska80512 ай бұрын
Kocham twoje konkretne treści
@evelynpoland53692 ай бұрын
Boże, dziękujemy Ci za ten film 🙏♥️🙂
@weronikakoch42332 ай бұрын
Ja bym chętnie posłuchała o tym czy ocet jabłkowy na czczo jest taki prozdrowotny i czy faktycznie pomaga na redukcji utrzymać organizm w ryzach?
@paulinaowczarek56672 ай бұрын
Mi woda z octem jabłkowym po posiłku pomaga. Nie mam takiego zjazdu energii.
@ariane172 ай бұрын
Ireno mogłabyś wypowiedzieć się na temat dodawania do posiłków soplówki jeżowatej lub Reishi? To jeden z trendów który ostatnio wyskakuje mi wszędzie.
@annaszymszon50982 ай бұрын
Podpinam się pod temat soplówki - to ostatnio mega modne
@Maya-qr8qm2 ай бұрын
Ma takie piękne oczy No ale materiał spoko, dobrze gadasz
@semi_dry_s2 ай бұрын
Trochę nie zrozumiałam wątku z elektrolitami - czy działają one tak samo na sód jak ta woda z solą? Nie jestem w temacie, nie mam pojęcia, co w takich elektrolitach (tabletkach musujących wrzucanych do wody czy innych, gotowych płynach) jest
@annakreihs97442 ай бұрын
Fajna, merytoryczna treść. Dzięki za info o soli, bo sama się zastanawiałam kiedy to się zmieniło od momentu „za dużo soli wszędzie!” do „dodaje sól do wody”:) P.S ciężko mi się ogląda Twój film przez kadr i częste przybliżanie ekranu. Mam trudność z utrzymaniem kontaktu wzrokowego i zdecydowanie lepiej mi się Ciebie słucha. Przemyśl czy nie lepiej trochę oddalić kamerę. Wtedy będzie pico bello:)
@AnnaAnna2549Ай бұрын
jeśli chodzi o sól do wody, to tylko sól kłodawską, sól jodowana z jodanem potasu faktycznie może szkodzić. trzeba wybierac jodek
@martacholewka87942 ай бұрын
Jeżeli chodzi o tego typu trendy zastanawiają mnie jeszcze dwa a mianowicie picie nasion lnu oraz picie nasion chia. W social mediach bardzo często widzę filmy na ten temat, jednak nigdy nie widziałam by ktoś dokładnie opowiedział czy naprawdę są to takie zdrowe nawyki. Odnosząc się także do filmu chciałabym zapytać dlaczego miód to też nie najlepszy pomysł? Mianowicie słodzę herbatę miodem. Do niedawna piłam herbatę z cukrem białym ale zamieniłam go na miód gdyż czytałam że będzie to dla mnie dobra opcja gdyż zmagam się z trądzikiem
@magdad.722 ай бұрын
Zamieniłaś cukier na cukier, najlepiej przestać słodzić :)
@MartaAdrian-gg8ue2 ай бұрын
@@magdad.72 po co w ogole slodzic,do niczego to nikomu nie potrzebne
@magdad.722 ай бұрын
@@MartaAdrian-gg8ue nie słodzę od lat, kawy i herbaty dobrej jakości mają smak bez cukru :)
@nemesis66112 ай бұрын
Sól w przetworzonych i pół przetworzonych produktach jest najgorszej jakości niestety 😐
@ninamariaDS2 ай бұрын
Czy jest tu więcej osób, ktore niespecjalnie lubia jesc? Dla mnie jedzenie po prostu ma dostarczyć energii i wartości odżywczych. Gdyby jedzenie bylo w tabletkach to bylobu dla mnie ok. Nie lubie gotować, nie lubie przyrządzać jedzenia, nie libie ogladac programow kulinarnych, nie znosze spożywczych zakupow. pyszne rzeczy raz na jakis czas zjem. Ale nie miewm wielce apetytu czy "smaka" na cos konkretnego, czy na pojscie do jakiejs restauracji. Gdyby to wystarczylo moglabym jesc tylko jogurt z owocami i orzechami albo hummus z warzywami. Niestety wiem, ze to nie wystarcza. Ale przez 90 procent czasu jedzenie jest dla mnie jak przyky obowiązek
@piksi34Ай бұрын
też nie jestem fanką, nie znoszę myślenia o jedzeniu, planowania co mam zjeść, zakupów, gotowania
@t.a.t.dragqueens60972 ай бұрын
Wspaniały film, dziekuje bardzo i pozdrawiam serdecznie 🎉
@bladadupa87742 ай бұрын
wieeem, uwielbiam jedzenie w postaci ... (np.) kupy ;) , ono musi być poprostu smacznie! ...takie wykoncypowane talerze , wiadomo- oświetlone i wykadrowane < to socjotechnika ;) ... ...dla mnie są ,,,jakby pozbawione atrakcji smakowych , są do zdjęcia a nie do jedzenia.. nie ruszaj bo zepsujesz ;) , dzięki za zauwazenie tego trendu... (poza tym jestem fetyszystką ryb , łąp kurzych i innych krewetek i robali ..wątróbek :D - czy to jakieś zaburzenie.....może......... ? :) , ucałowania!
@sawek26692 ай бұрын
No patrz wyrocznia się znalazła. Kto normalny suplementuje żelazo bez anemii
@Brave_Pudding2 ай бұрын
Wyglądasz kwitnąco 😍😍😍
@MrStachox2 ай бұрын
A co z dzbankami z filtrami do wody? Używać? Zawsze mnie zastanawia czy po kilku dniach użytkowania takiego filtru nie rozwijają się tam drobnoustroje, które potem wypijamy.
@inkaziolowa2 ай бұрын
Maniery , dziwne akcentowania wypowiadania się jutuberow też szkodzą na uszy.