Szia, tetszett a videód, szép munka amit csináltál! Én is valami ehhez hasonlót készítettem a nemrégiben, de az párezer fényévre van a Te megoldásodtól, egy kapcsolót iktattam be, ami a kimenetek plussz kábeleit szakítja meg, áram alá helyezés után bekapcsolom-ill "kikapcsolás előtt kikapcsolom". Tudom, elég fatengelyes megoldás, de minekutána CSAK én használom az erősítőmet, nincs semmi baj vele. Köszönöm a videódat, kellemes ünnepeket!
@laszloendrodi16159 күн бұрын
Szia, ha fatengelyes, hát fatengelyes. 😀 Álláspontom szerint, sosem szabad lenézni, ha valaki egy probléma megoldására keres és talál is megoldást. Csak egy dologra figyelj oda, hogy a kapcsolók 30 - 40 Amperesek legyenek - mert bár nem is hinné az ember - tudnak a kimeneten komoly áramok tudnak folyni. Köszönöm és élvezd a technikát!
@benjoe9996 күн бұрын
Üdv! Lehet ettől egyszerűbb/állítható(idő) relét kapni,az is megfelelne?
@laszloendrodi16156 күн бұрын
Szia! Tulajdonképp igen és sokan is használják ezt a módszert. Ez annyival tud többet, hogy hangfalmeghibásodás esetén is dolgozik és bontja a kapcsolatot, igy a végfok is védelemben részesül. És nem egy egetverő költség.
@TheHunnia89510 күн бұрын
Nekem van egy régi német gyártmányú Fidelity Pyrit erősítőm, aminek bekapcsolásánál szintén puffan a hanggal, de csak akkor, ha folyamatosan be van dugva a tápkábele. Ha kihúzom és napokig nincs áram alatt, utána vissza dugva nincs puffanás. Viszont úgy tudom (lehet tévedek), hogy a hang minőségre nincs jó hatással a hangfal védelem, elvileg az enyémnél emiatt is hagyták ki, nem a spórolás miatt. Személyesen tapasztalom ezzel nincs, de elvileg a hangfal védelem is egy plusz elektronika a hang útjában.
@laszloendrodi161510 күн бұрын
Tulajdonképpen teljesen helyes a meglátásod. Minden a jel útjába kerülő elektronika hatással lehet / van a hangminőségre. Esetünkben maga az elektronika nem szól ebbe bele, mert nem megy keresztül rajta hangfrekvenciás jel. Viszont a reléken igen. Tehát a relék minősége határozza meg a befolyásoltságot. Elméletileg ezek erre specifikált relék . Amit én észrevettem - és ez kicsit pozitív - hogy egy picit több basszusom lett. Hülyeségnek hangozhat, de a változás - ha egyáltalán az füllel észlelhető - kétirányú is lehet, mint pl. egy hangfalkábel cseréje.
@TheHunnia89510 күн бұрын
@@laszloendrodi1615köszönöm a választ, egyébként jó lett a videó! Kellemes ünnepeket!
@belafodor713710 күн бұрын
Azzal nem lessz gond hogy a végfok nincs leterhelve indításkor? Csak úgy kérdezem...🤔🙊😭
@laszloendrodi161510 күн бұрын
Bocsánat, hogy visszakérdezek, de ha csatlakoztatott hangszórók nélkül kapcsolsz be egy erősítőt, attól lesz baja? Mert most tulajdonképp ez a helyzet. A relék csak később kapcsolják rá a hangszórókat.
@a.f.158712 күн бұрын
A hangszórót érő "lökés" a táp stabilizálódása, és bár valakit zavar, egyáltalán nem árt neki. Ez baromság már bocs. A 70-es években, a legnagyobb gyártók úgymint Sansui, Marantz, Pioneer, stb. nem használtak ilyen relés megoldásokat, mégsem lett semmi bajul a hangszóróknak ezektől a lökésektől. Színtiszta baromság hogy árt a hangszórónak. Ha így lenne, nagyon gyorsan kiküszöbölte volna ezt minden gyártó, de biztos az ő mérnökeik voltak a hülyék...
@laszloendrodi161512 күн бұрын
Ha jól emlékszem, a "nem tesz jót neki" kifejezéssel jellemeztem a dolgot. És ha egy 40 - 50 éces hangszóról beszélünk, amiben a membránhoz csatlakozó fonat már x milliószor nyúlt meg és ernyedt el, akkor mindenképpen igaz lehet, hogy egy felesleges impulzus már nem kívánatos a számára. A mérnökök nem voltak hülyék, csak "olcsósítottak" illetve akkoriban tán nem tulajdonítottak ennek jelentőséget. Mindenesetre felhasználóként ez elég zavaró.