Köszönöm szépen Balázs a segítségedet és a gyors választ! Megvettem az USB Audio Player Pro-t!😊😉👍
@RTH10 ай бұрын
Köszi
@llumarib2 ай бұрын
The best video to get the most information about the Hiby M300. Although I don't understand the language, the information with subtitles was sufficient.
@gerlaszlo173410 ай бұрын
Köszi szépen! Tetszett a részletes bemutató, a termékről!🙂
@nagylaszlogabor18095 ай бұрын
Nagyon jó ez a videód is, akárcsak az eddigiek. Kérdésem lenne: Mi a véleményed a hordozható fejhallgató erősítőkről (Ezt néztem ki: FiiO BTR7) Szerinted megállja a helyét az árcédulája (94990 magyar forint!) a ráírt MQA, HI-RES AUDIO, HI-RES WIRELESS AUDIO, THX logo infókkal? Ténylag tudhat ez a kis masina ennyit, hogy ilyen árcédulát kapott? Köszi a választ előre is.
10 ай бұрын
Azért csak az UAPP és a Hiby Music tudja a bitperfect hangot mert nincs rendszer szintű SRC. Nem írt a Hiby az M300-as rendszerhez saját audio-t. A "sima" Hiby DAP modelleken van így az Amazon Music, Tidal, Apple Music appokkal is megy a bitperfect. Amúgy aki LDAC-n hallgat zenét annak is erősen ajánlott az USB Audio Player Pro mivel ha bekapcsoljuk az appban a HiRes bt üzemmódot akkor a bluetooth vonalon is megkerüli az android audio-t és közvetlenül az LDAC encoderhez küldi az anyagot. :)
@istvandamme729010 ай бұрын
Szia Tamás! Köszönöm szépen a hasznos infókat! 😉👍 Én pont így tettem ahogy a kommented második felében leírtad, szóval nekem ez egyfajta megerősítése volt annak, amire én is rátaláltam az UAPP beállításokban. 🙂
@OG900Aero10 ай бұрын
Egy kis kiegészítés. Az Android képes 24bit/192kHz--es fileok bit pontos megszólaltatására, csak default beállításban skáláz le 48kHz-re. De...A gyártók (lásd pl Hiby, de sokan vannak amúgy), kiegészíthetik a rendszert, és bypassolhatják a beépített audio rendszert is, így kihasználva az Android eredeti képességeit. Vagyis a megfelelő lejátszóval mint a Hiby Player is, ez simán megoldható és így már bit pontosan jön a 24bit/192kHz-es Flac, de nekem volt olyan androidos DAP-om, ami a natívan tudta a DSD-t is. Nyilván az nem 100eFt alatti eszköz volt, de natívan képes volt rá pedig Android-os volt. Amúgy még egy megjegyzés: van olyan gyártó, ami 2 féle beállításban tudja bootolni a rendszert. Egy teljes értékű androidos változat, és egy nagyon lecsupaszított változatot is, ami minden felesleges modult kiiktat, hogy minél inkább a hangminőségre fókuszáljon. Pl iBasso-knak ilyen a MangoOS rendszere. És nem véletlen, hogy az Astell &Kern-ek is olyan kiválóan tudnak szólni annak ellenére, hogy android van alattuk.
@peternemeth76639 ай бұрын
Ez is érdekes eszköz. Szeretném kérdezni, hogy a Topping E70 Velvet, és D70 OCTO DAC-ját teszteled-e majd?
@RTH9 ай бұрын
Hello, Péter. Egyenlőre nem terveztem, de lehet. Kellemes Húsvéti Ünnepeket!
@peternemeth76639 ай бұрын
Köszönöm!@@RTH
@istvandamme729010 ай бұрын
Szia Balázs! Egy Xiaomi 13T Androidos telefonom van, ami támogatja alapból az LDAC/AAC/LHDC bluetooth codec-eket. A telón Tidalról streamelve hallgatok zenét egy Technics AZ-80-as LDAC fülhallgatóval és történetesen pont van eredeti unlock-olt Poweramp zenelejátszóm is amit imádok és nagyon sok éve megvettem már. A kérdésem ill. kérésem az lenne, hogy tudnál segíteni, hogy a Tidalt hogy tudnám integrálni a Poweramp Appba, hogy "Bitperfect" módon tudjak streamelni Tidal-ről zenéket?! Vagy jobban járok ha letöltöm az USB Audio Player Pro alkalmazást és ott próbálkozom vele? Válaszodat és segítségedet előre is köszönöm! 😊 Üdv! István
@RTH10 ай бұрын
Hello. Sajnos a PowerAmp alkalmazást csak érintőlegesen néztem meg, mert "nem volt kedvem" megvásárolni, de az USB Audio Player Pro-ban (és a Hiby Music appban) hibátlan az integráció. Egy problémát vettem észre, hogy ha leállítom a zenelejátszást és elalszik a DAP (pl. egy fél óra múlva visszatérek hozzá), akkor nem tudja onnan folytatni az USB Audio Player Pro a lejátszást a TIDAL-ról onnan, ahol abbahagytam. Ilyenkor csak akkor indul újra a streamelés a TIDAL-ról, ha a szám elejére ugrok, vagy a következő számra, és már megy is a lejátszás tovább. Nem tudom, hogy ez az alkalmazás hibája, vagy az M300-as miatt van, de azt megfigyeltem, hogy az USB Audio Pro alkalmazást elég sűrűn frissítik (pl. nemrégen láttam a release notes-ban, hogy igazítottak rajta annak érdekében, hogy az M300-assal is jól működjön), szóval csak idő kérdése, hogy az összes apró hibát kivasalják. Ezen kívül én más problémával nem találkoztam, de mondom lehet, hogy ez amiatt van, hogy az M300-as viszonylag új termék és még vannak bug-ok, szóval lehet hogy a te Xiaomi-don még ennyi probléma sem lenne vele...
@tomishen198510 ай бұрын
Sziasztok! Nekem is van PowerAmp-em meg Tidal-előfizetésem, úgyhogy most a videó hatására elkezdtem vadul vizsgálni a programot meg keresgélni interneten. :) Azt találtam, hogy a PowerAmp kizárólag helyi fájlokat képes lejátszani, valamint internetes rádiót tud streamelni, ha megadod neki a pontos linket. Egyébként a neten egy csomó hirdetést találtam olyan fizetős szoftverekkel kapcsolatban, amikkel a Tidal-en lévő zenéket tudod letölteni - de ez konvertálással is jár, mivel a Tidal amúgy egyedi módszerrel tárolja a zenéket. A letöltött fájlokat aztán le tudod játszani bárhol, pl. PowerAmp-ben.
@istvandamme729010 ай бұрын
@@tomishen1985 Szia! Köszi a hasznos infókat! 😉👍
@lajos-High-Fidelity10 ай бұрын
Szia lehet hogy elkerülte a figyelmemet de hogytudok és mirõl tudok zenét tárolni ?
@i.b1510 ай бұрын
SD kártya
@i.b1510 ай бұрын
Nekem az R6 2es van , és nagyon jó , persze szokott az android lefagyni😂 , da viszamegy maga. A hangja se a csúcs , ahogy mondtad , nég majdnem 700 eurójért se 2000 hangot kapsz .
@Zoltan7410 ай бұрын
A telefonomra rádugom az Ibasso DC4-pro-t, nekem tökéletes 4.4-es szimmetrikus kimeneten! Ezt használom a pc-hez is! Oda is tökéletes a részemre! Nincs külön ~200 ezrem ugyanarra a dac kategóriára minőségre, ami a DC4-PRo-ban van! Ráadásul az ilyen lejátszók, a telefonhoz hasonló öltönyben, egy ugyanúgy lemerülő akkuval kapjuk, talán még egy kicsit vastagabb kiadásban!
@RTH10 ай бұрын
Hello, Zoli... Az akksi egész jól bírja, sokkal jobban, mint egy modern okostelefoné, ami sok esetben egy napot sem bír ki, pláne ha rádugsz egy külső DAC/Amp-ot, amit külön még tápolnia is kell. Szóval ebben nem értünk egyet, mint ahogy a vastagság tekintetében sem, mert az igaz, hogy picivel vastagabb, mint mondjuk egy iPhone vagy random Android-os csúcsteló, de azt garantálom neked, hogy nem olyan vastag még így sem, mint amikor az iBasso-t "rászigszallagozod" a telefonod hátuljára.
10 ай бұрын
Ez egy telefon amiben a modem le van tiltva... Inkább egy R5 Gen2 és az még zsebrezsónak is jó mikor aktív a Class A üzemmód. 😁
@robertratalics13896 ай бұрын
Köszi a videót (csak most jutottam el a megnézéséhez), néhány kiegészítés, illetve javítás. - Érdemes a DAP kifejezést most már nem csak a hordozható eszközökre alkalmazni, hanem az asztaliakra is. A mobil DAP-ok és az asztali DAP-ok funkciókészlete most már gyakorlatilag teljesen megegyezik, alkalomadtán az asztali "hálózati lejátszók" echte asztali DAP-ok, a mobil "DAP-ok" echte hordozható hálózati lejátszók, kevés kivétellel. Tehát nem DAP-ot mutattál be, hanem mobil DAP-ot, hehe. - A mobil DAP-ok világában a Sony már nem tényező, már nem érdemes hivatkozási alapként használni, hasonló okokból, ahogy az "IBM-kompatibilis személyi számítógépek" világából is kikopott anno az IBM. Nem számít sehova, hogy adott, kevesebb tudású Sony mobil DAP kétszer annyiba kerül, mint ez a Hiby, mert a mobil DAP márkák ilyen tudású készülékei kb. ennyibe kerülnek, mint ez a Hiby - persze ebben a szcénában is vannak luxusárazású márkák, lásd pl. A&K, de a főáram ilyesféle árazású, mint a Hiby. - Autentikusnak tekinthető - kínai - szakemberek eredendően hájbinak ejtik, tehát nyilván ez a mérvadó, a hibi hiba. Sajnos sok ilyen hiba válik bevetté a történelem folyamatában, aktuálisan lásd például a hsziaomi elsáomisodását és hasonlók. - És lásd még "robosztus", amit sajnos már egyre inkább írnak is így. Robusztus. U a közepe. Írva is, ejtve is. - A Cirrus Logic cirrusa ellenben alapvetően kb. "szirösz"-nek ejtendő, nem szájrösznek. Nem minden latin i-t ájosítottak el még az angolszászok. Persze általában az angolszászok még a saját nyelvükkel sincsenek tisztában, így ott mindenre és mindennek az ellenkezőjére is van példa, és elég szabados nyelv, de érdemes akkor már nekünk tudatnunk velük, hogy mi a helyzet, hehe. Szirösz - kb. Lásd még Cirrus Aircraft és hasonló példák, szirösz-nek ejtik cégnévként is - a Cirrus Logic-nál is saját magukat. - A kimeneti teljesítmény megadásáról. A mobil DAP-ok korai korszakában szerették 16 Ohmra megadni, mert úgy persze többnek látszik, mint a szabványosabb 32 Ohmra. (Lásd még például a korai digitális fényképezőgépek felkonvertált megapixeladatait). Ma már egyre inkább 32 Ohmra adják meg, és ma már majdnem mindig oda is írják, hogy 32 Ohm. Az M300 honlapján 103 mW-ot ad meg a Hiby, ez mindenképpen 32 Ohm-ra kell vonatkozzon, mert ma már 32 Ohm-on is nagyon alacsonynak számít, nemhogy 16 Ohm-on számítana. Az újabb készülékeinél viszonylag kiszámíthatóan adja meg a Hiby 32 Ohm-ra, akkor is, amikor nem írja oda. - Az Android hangkezeléséről. Lejátszóként ezek a mai mobil DAP-ok eleve kikerülik az Android ezirányú "képességeit", tehát az Android a készülék saját hanglejátszásában nem játszik szerepet - le van csupaszítva az oprendszer az egyéb operációs feladatokra. Hogy más készülékekkel vagy Roonnal való kommunikációba mennyire szól bele az Android, az néha még gyerekbetegségeket mutat, de elvileg abba se szól bele.
@CalculatorWish10 ай бұрын
Én nem szeretek mindent egy eszközről használni. Ha tönkremegy, és nincs más kéznél, akkor átmenetileg minden dolog használata kuka. Másrészt egy mobiltelefonnál mindent a minél nagyobb akkuidőnek áldozok alá. Nálam a külön hordozható lejátszónak így van létjogosultsága. Ez itt a videóban alapvetően szimpatikus holmi. Az androidos választásra felemás szemmel nézek. Egyrészt a szoftveres frissítések miatt fejlesztői oldalról egyszerű -kérdés, meddig is támogatják majd ezt a verziót?-, másrészt az ökoszisztéma miatt tele van felesleges dolgokkal.
@RTH10 ай бұрын
Hello. Az USB Audio Player Pro-hoz jelenleg minimálisan Android 5 kell, szóval én a támogatás miatt aggódnék a legkevésbé. Milyen felesleges dolgokra gondolsz? Nyilván egy cél-oprendszerhez képest tele van "felesleges" dolgokkal, de cserébe rugalmasabb is annál (már ha többet szeretnél, mint helyben tárolt file-okat lejátszani). Egy átlag Androidos telóhoz képest meg azért elég becsületesen le van csupaszítva. Pl. a Play Store-on kívül nem is volt rajta nagyon Google alkalmazás... stb...
@CalculatorWish10 ай бұрын
@@RTH A mobiltelefonokat-táblagépeket képesek a gyártók telepakolni egy csomó olyan szoftverrel, amit le sem lehet radírozni róluk, csak a futásukat tiltani. Ez nálam negatív emlékként rögzült. Igaz hogy mondtad, csak a használathoz szükséges minimumot telepítették, a többit meg mindenki maga saját igénye szerint, ha szeretné, ettől függetlenül én már ösztönösen reagálok az androidra. Ha például nyílt forrású, Linux, vagy BSD alapú op rendszere lenne, amit a perverzebbek akár kizárólag parancssorból is vezérelhetnének, engem ez a videó kilóra megvett volna. Ezt az eszközt el tudom képzelni például egy vonatútra, vagy elalvás előtti szolid zenehallgatásra. Ránézésre aranyos holmi és sok jót mondtál róla. Én egy sokkal kompaktabb hordozható lejátszót használok. Az a szimpla lejátszáson túl szintén tud rádiót, de minek... és ennyi. Kicsi méret, könnyű, elfogadható egy töltéses üzemidő, nem csúcsminőség, viszont futásnál nem zavaró. Egy M300-zal nem akarnék kocogni. Talán a felkarra rögzítve nem lenne zavaró, de fosnék, hogy mikor törném el a járdán.
@bellpe2110 ай бұрын
Sok értelmét nem látom így hétköznapi felhasználónak...
@nohabpapa10 ай бұрын
Telefont, ami tele van sok személyes dologgal, nem szívesen veszem elő bárhol. Ennél nincs ilyen.
@RTH10 ай бұрын
Talán nem is az általad említett "hétköznapi" felhasználóknak készül ez a termék...