Pani Natalia ma taki uspokajający głos, że nie potrzebuję już żadnych melisek ani muzyki relaksacyjnej, cały stres ze mnie dosłownie spłynął. Dziękuję 💗
@AnikaH1126 жыл бұрын
Prawda, prawda. Dawid Myśliwiec z kanału "Uwaga! Naukowy bełkot" też ma miły i uspokajający głos. ;)
@magorzatarydlewska47816 жыл бұрын
Dlatego właśnie nie cierpię pracy w grupach w szkole. Samodzielnie pracuje dużo bardziej efektywnie, wszystko idzie szybciej i sprawniej. Praca w grupie kończy się zazwyczaj na tym, że jedna osoba (czyt. ja) robi wszystko
@hidden18786 жыл бұрын
ja zazwyczaj byłam tą osobą która niewiele robiła albo nic, ale były też osoby które wręcz wszystko chciały zrobić same w grupie bo uważały że one zrobią to lepiej. jeszcze trochę i tego typu szkołe mam za sobą
@kingagoabek69826 жыл бұрын
Właśnie zrozumiałam dlaczego nie lubię pracować w grupie, jeśli jestem na równi odpowiedzialna z innymi. Dopiero kiedy mam określoną funkcję jestem w stanie się zaangażować.
@marts97206 жыл бұрын
Kinga Ciołek Mam dosłownie to samo :D
@monikatrawinska23886 жыл бұрын
Ja bym chciała się dowiedzieć czy da się jakoś zmotywować starsze pokolenie (mam na myśli akurat rodziców czyli 45+) żeby poszukało sobie jakiejś pasji, ciekawego zajęcia czy po prostu czegoś nowego. Czy taka niechęć do robienia czegokolwiek poza pracą sprzątaniem gotowaniem i patrzeniem w tv wynika tylko z lenistwa czy może być więcej powodów? Dzieci już dorosły więc opiekować się nimi nie trzeba, staram się jakoś zwlaszcza mamę namówić żeby znalazła sobie jakieś ciekawe zajęcie, coś nowego ale nie koniecznie musi być to przecież jakaś wielka zmiana, jednak ona się zasłania tym że czlowiek już tak żyje i tak mu "dobrze"... Przepraszam za niezbyt spójny tekst ale nie wiedziałam jak to opisać xd
@annalenart54846 жыл бұрын
Odcinek o takiej tematyce również bym bardzo chętnie obejrzała...
@eveline_parole6 жыл бұрын
Monika Trawińska rozumiem i mam podobne spostrzeżenia. Pasji zero, nie czytają, nie robią nic konstruktywnego, rozwijającego. Ja już sama mam dziecko i nie chce iść w ich ślady. To chyba jest najważniejsze :)
@aluutektora6 жыл бұрын
Również podpinam się pod tę prośbę. :)
@cirillafiona28846 жыл бұрын
O tak, bardzo dobrze było by się dowiedzieć, co stoi za taką postawą, w głowie mi się nie mieści jak można nie mieć żadnych pasji..
@gosiajanuszkiewicz33086 жыл бұрын
Masz fajny głos ,przyjemnie sie Ciebie słucha
@domek87596 жыл бұрын
Zobaczyłem Cię pierwszy raz na kanale Mówiąc Inaczej i cieszę się bardzo, że nagrałyście wspólny odcinek, gdyż miałem okazję zobaczyć Ciebie! Świetnie prezentujesz wybrane przez siebie zagadnienia i w prosty oraz logiczny sposób wszystko tłumaczysz! Staram się nadrabiać poprzednie odcinki, ale sesja jest blisko! Pozdrawiam! :D
@williamjamessidis34886 жыл бұрын
Dobrze że zawsze jestem sam i nigdy nie działam w grupie. # śmiech przez łzy ;_____:
@nataliatur-relacje6 жыл бұрын
William James Sidis jezeli jesteście zgraną grupą, mogą z tego wyjść dobre efekty! ;)) PS: w sensie Ty sam ze sobą ;) #suchar
@williamjamessidis34886 жыл бұрын
Nishka Movie # zrozumiałem za pierwszym razem PS. Przed edycją
@magdajanuszko12956 жыл бұрын
Ale jesteś piękną kobietą
@juls01156 жыл бұрын
Jest Pani przepiękną kobietą i miło słucha się, co Pani mówi. Czekam z niecierpliwością na kolejne odcinki
@Mmandryla6 жыл бұрын
słucha się Pani z przyjemnością, a uświadomienie sobie mechanizmów o których Pani mówi sprawia, że można zdecydowanie poprawić swoją człowieczą naturę, ale też efektywność w działaniu :) trzymam kciuki za rozwój kanału!
@Strus866 жыл бұрын
"Mój jeden głos nic nie zmieni" - powiedziało 20mln ludzi :)
@nataliatur-relacje6 жыл бұрын
haha, dokładnie, w punkt! :) choć to żaden powód do śmiechu...
@annak67046 жыл бұрын
Nishko powinnaś robić podcasty, bo zdecydowanie dobrze się Ciebie słucha :)
@fairysoobx6 жыл бұрын
KOCHAM TWOJE FILMY!!! DZIĘKUJĘ, ŻE JESTEŚ I DOUCZASZ MNIE, OPOWIADASZ BARDZO CIEKAWIE I BARDZO MĄDRZE, (okej może przestanę krzyczeć), bardzo dużo wynoszę z Twoich filmów, dziękuję!!
@nataliatur-relacje6 жыл бұрын
Nevaeh DZIĘKUJĘ!!! BARDZO MI MIŁO!!!!!! 😂
@kwiathek16 жыл бұрын
Bardzo podoba mi się ten kanał. Proszę o więcej :D
@reticent61206 жыл бұрын
Cieszę się, że się rozwijasz i cieszę się, że jestem tu przed +100 tys. subskrypcji. :)
@emiliapiegat34526 жыл бұрын
Wow, super odcinek. Uwielbiam psychologiczne tematy. A może nagrasz coś o przyjaźni w dużych grupach? Albo o "przyjacielskich trójkątach"? Mam na myśli przyjaźń 3 osób. Zastanawiam się, jak to działa, że często jedna z nich przyjmuję pozycję zazdrości. Czy moze to wynikac z systemu szkolnego (prace w parach, dwuosobowe ławki...)? Sama miałam taką sytuację, zastanawiam się czy jest to zjawisko powszechne.
@slepagienia2486 жыл бұрын
Mona Lisa Ją niestety mam z tym związane przykre wspomnienia. Zawsze pakowałam się w grupy 3-osobowe i zawsze czułam się jak trzecie koło u roweru... Niestety mocno wywarło to wpływ na moje późniejsze dorosłe życie, w każdej grupie (a szczególnie trzyosobowej) czuje się niepotrzebna i się stopniowo od grupy odłączam. Tak... Wolę być typem samotnika. Popieram temat na odcinek.
@emiliapiegat34526 жыл бұрын
Justyna Frisztig Bardzo mi przykro. Wiem jak to jest czuć się niepotrzebnym (a to okropne uczucie...). Po podstawowce odbiło sie to na mnie do tego stopnia, że kiedy poszłam do nowej szkoły gdzieś w podświadomości bałam się podchodzić do parzystych grup ludzi. Tworzyłam sobie w głowie alternatywne wersje przyszłości, że zostanę odrzucona itp. Nie polecam.
@slepagienia2486 жыл бұрын
Mona Lisa Dobrze zauważyłaś że czujemy się odrzuceni, a może czasem to odczucie nie ma nic lub niewiele wspólnego z rzeczywistością. Być może ktoś czuje się w grupie niepotrzebny, a być może tak nie jest, być może takie konfiguracje pasują reszcie grupy, może odczuwamy jakieś wyimaginowane odrzucenie (choć z tego co pamiętam w moim przypadku nie zawsze było ono całkiem wymyślone i miało rację bytu, frustrowało i nadal mnie frustruje pytanie co jest ze mną nie tak, że nie mogę stworzyć dobrej relacji w grupie). Być może jednak w wielu przypadkach jest coś takiego, że ktoś "nieparzysty" w grupie czuję się zbędnym balastem, bo w wielu paczkach tworzą się pary kumpli i ktoś na doczepkę jest postrzegany jako balast czy podobnie. Nie wiem, takie mam tylko wieczorne przemyślenia. Pozdrawiam :-)
@annalenart54846 жыл бұрын
Ja również jestem za. Byłam dwa razy w takich sytuacjach w różnych szkołach. Wiem, że na pewno to miało wpływ, a chętnie bardzo posłuchałam Nishki na ten temat :)
@mirabout6 жыл бұрын
Świetny film! Szkoda, ze dowiedziałem się o tym po skończeniu szkoły :/ Ale wykorzystam to na pewno w pracy. Przyda sie ;))
@twistedqueen21206 жыл бұрын
Hej :) Poruszasz świetnie, nie takie łatwe tematy, bardzo lubię Cię oglądać. Chciałabym kiedyś posłuchać o tym, jak używasz swojej wiedzy socjologiczno-psychologicznej w codziennym życiu :)
@kasiasiwy78156 жыл бұрын
BardZo przyjaZna Babka z Ciebie. Bardzo przydatne rzeczy nam tu opowiadasz. Pozdrawiam.
@Hanna-nw8mn6 жыл бұрын
Nishka, super się Ciebie słucha, ciekawa treść i radiowy głos pięknie się komponują! :) Ciekawe, że w placówkach edukacyjnych, z uczelniami wyższymi i prestiżowymi szkoleniami włącznie, jest tak duży nacisk na pracę w grupach, czyli na zadanie, które większość kończy jako...barany.
@5MinutePsychology3 жыл бұрын
Próżniactwo społeczne i facylitacja społeczna - zdecydowanie warto zagłębić się w temat. To wiele wyjaśnia, gdy potem obserwujemy świat.
@artlive.motoGS6 жыл бұрын
No niesamowicie. Właśnie dzisiaj w pracy musiałam zrobić coś, co robiło jeszcze kilka osób. I właśnie myślałam: „ po co mam się spieszyć i robić dużo, tego i tak nikt nie zauważy” :-)
@weronika5576 жыл бұрын
Bardzo mi się podoba ten kanał :) najbardziej zapadł mi w pamięć odcinek o tym, ze prędzej zrobi coś dla Ciebie ktoś, kto już raz coś dla Ciebie zrobił niż ten, dla którego Ty coś zrobiłeś... to w sumie smutne, ale prawdziwe :) czekam na kolejne odcinki!
@TheMysiunia1116 жыл бұрын
Uwielbiam twoj glos 😘😍🤗
@hanariix6 жыл бұрын
Twój głos jest tak relaksujący! Dziękuję za Twoje filmy!
@beataptak10276 жыл бұрын
Nishka, dzięki za ten film. Niby taka oczywista rzecz ale dopiero teraz zrozumiałam wiele sytuacji z mojego życia :) Jeszcze raz dzięki i tak trzymaj dalej :)
@duuum12346 жыл бұрын
Na szczęście nie chodzę za tłumem. Ostatnio ukończyłam szkołę, a tam często przy zadaniach grupowych, zwłaszcza tych robionych poza murami szkoły każdy mówił, że mu się nie chce, a ja starałam się ich motywować by się nie obijali, czasem, by nie dostać gorszej oceny to czyjąś "działkę" uzupełniłam...
@tz38256 жыл бұрын
Niby rzecz ogólnie wiadoma ale uświadomienie jest zawsze na plus! Właśnie dałaś mi do myślenia jak ogarnąć kilka rzeczy ;)
@alicel70786 жыл бұрын
Planujesz może zrobić niedługo jakieś Q&A? Byłabym bardzo ciekawa 😀 Mam tyle pytań w głowie!
@nataliatur-relacje6 жыл бұрын
to śmiało pytaj tutaj, nie planowałam robić, ale może własnie zrobię? ;)
@chriswhite62376 жыл бұрын
W jeden dzień nadrobiłem każdy odcinek! Zostaje na dłużej!
@nataliatur-relacje6 жыл бұрын
kulturalny ham bardzo mi miło ❤️
@user-qx9dp2lz5h6 жыл бұрын
Świetny odcinek
@Idontknow-wq7bs6 жыл бұрын
Super! ♥️ Dopiero co skończyłam oglądać ten odcinek, a już nie mogę doczekać się następnego...Pozdrawiam :)
@agnieszka95926 жыл бұрын
Myślałam, że będzie mowa o szkodliwości zasiłków, powodujących lenistwo i próżniactwo :D To też byłby dobry temat, żeby niektórym wyjaśnić jak dokładnie działa np. 500+, jakie postawy powoduje i że kaska nie bierze się "znikąd". Ale powyższy wykłąd mnie też nie zawiódł, ciekawy powiedziane :)
@handartur99736 жыл бұрын
Super jakby Pani zrobiła odcinek - jak polepszyć wyniki pracy w zespole. :)
@wabrzyszekt13726 жыл бұрын
Albo odcinek o asertywności. Jak powiedzieć NIE, gdy grupa albo jakiś autorytet mówią TAK ;-)
@kalomea6 жыл бұрын
Akurat przy przeciąganiu liny mnie na przykład demotywowało to, że przy dużej ilości ciągnących osób to jest tak duża siła, że nie było żadnej różnicy czy ciągnęłam, czy nie. To podobne odczucie co przy wyborach - "mój głos i tak nic nie zmieni". To zdaje się inny mechanizm niż ten, gdzie nie bierzemy na siebie pracy bo odpowiedzialność jest rozproszona. Chociaż to też ciekawe 🤔
@drugiezycie23733 жыл бұрын
Dziękuję za filmik!
@gurneyhalleck6 жыл бұрын
Ciekawe - jak zwykle :) Zastanawiam się czy nie jest tak, że gdzieś na początku naszego życia doświadczamy braku nagrody za ogromny wkład oraz działania na rzecz grupy (ktoś inny dostaje nagrodę) i dlatego zniechęcenie. Bywa tak że grupa sobie radzi świetnie bez naszego udziału i ewidentnie nie ma sensu się angażować. Oba przypadki jeśli występują często powodują lenistwo społeczne. Jest jeszcze konformizm ... poczekam na kolejny odcinek :) Pozdrawiam i liczę na stały, cykliczny, niekończący się dopływ pomysłów i ich realizację :)
@Poprostukreatywnie6 жыл бұрын
Na studiach to było najbardziej widoczne ;) 8 osób w grupie, a realnie pracują 3. Osoby będące w tej mniejszości zawsze mają trudniej - bo gdy raz zdecydują się "popróżniakować", to nagle wszyscy się burzą i wywołują ogromną presję ;)
@wiktoria43786 жыл бұрын
Już nie mogę się doczekać o konformizmie! Uwielbiam ten temat, chciałabym kiedyś studiować psychologię, wydaję się czym, czego zawsze szukałam :) ps poruszysz terminy internalizacji, identyfikacji i ulegania? Chciałabym, żeby bardziej mi się to rozjasnilo w głowie :p
@wiolettakot92656 жыл бұрын
Ciekawy temat. Wiemy, jak wyeliminować ten efekt podczas pracy w grupie, ale z głosowaniami już jest gorzej. Podkreślanie tego, że ważne jest, żeby każdy zagłosował, ewidentnie nie działa. Warto by było się zastanowić, co byłoby tu rzeczywiście skuteczne. Może gdyby podawać i nagłaśniać kto wygrał w obrębie poszczególnych punktów do głosowania, to ludzie czuliby za to większą odpowiedzialność? Np. idziemy zagłosować w jakiejś szkole, a potem, gdy już znane są wyniki, widzimy na niej wywieszkę: "Wygrał kandydat/partia X, a największe poparcie w obrębie tego punktu miał Y". Może ludzie wiedząc, że tak będzie, chętniej by głosowali, bo czuliby, że ich głos ma większy wpływ przynajmniej na lokalny wynik, skoro grupa jest mała i mogłoby im przyjść do głowy: "A zagłosuję, bo chociaż to nic nie zmieni w skali kraju, to może przynajmniej tu u nas nie wygra ten głupek, co go nie popieram i wstydu nie będzie; pokażemy, że my tu mądrzejsi jesteśmy". Ma to sens?
@nataliatur-relacje6 жыл бұрын
Sens ma! Ale czy ktoś podejmie się realizacji, w to niestety wątpię :)
@tobiaszpajor44026 жыл бұрын
Możesz wspomnieć w odc tego typu o efekcie mcdonaldyzacji, bardzo ciekawy temat. Pozdrawiam
@wandziavoncux57326 жыл бұрын
Bardzo ciekawy temat :)
@asia51116 жыл бұрын
Doczekałam się 😍❤
@bapithebest6 жыл бұрын
Idę z Twoim odcinkiem do mamy żeby ją uświadomić co trzeba zrobić żeby przy czterech córkach mieć błysk w domu - może Ciebie posłucha bo mnie nie chciała ;P
@oliwiaanastazjahaja6356 жыл бұрын
L o v e t h i s Jak dobrze, że znalazłam twój kanał.
@ukaszdembinski91926 жыл бұрын
Niestety jak się jest liderem w grupie to nie można sobie pozwolić na obijanie się XD
@polishdoomergirl5 жыл бұрын
Ja taka zupełnie nie jestem. Zawsze robię wszystko w grupie najefektywniej mimo, że laury zbiera w grupie każdy, co mnie boli.
@klaudia28416 жыл бұрын
Fajny odcinek :)
@korneliazielinska77976 жыл бұрын
Czy ja mogę podesłać moje pytania do obrony pracy dyplomowej i poprosić o jakiś zbiorczy odcinek o tym? 😂😂 Oczywiście żartuję, a video jak zwykle świetne 😀
@nataliatur-relacje6 жыл бұрын
Kornelia Gwizdała a tak z ciekawości spytam jakie masz pytani do obrony pracy dyplomowej? :)
@korneliazielinska77976 жыл бұрын
Nishka Movie ID ego superego, heurystuki, dysonans poznawczy i jego regulowanie, koncepcja psychologiczna strelau, teoria temperamentu, reguły wywierania wpływu cialdiniego, filary komunikowania się, stres i dynamika stresu, konflikty organizacyjne metody ich rozwiązania, prawo popytu i podaży, zasady tworzenia sloganow reklamowych, motywacja w organizacji, ocena pracownicza, efekt pierwszego wrażenia... Kończę właśnie psychologię w biznesie i pytania są i psychologiczne i takie marketingowe ☺️. Wiele z nich już omówiłaś za co bardzo dziękuję 😘
@nataliatur-relacje6 жыл бұрын
Dzięki, powodzenia!! Ciekawe tematy :) A kiedy masz obronę?
@korneliazielinska77976 жыл бұрын
Nishka Movie jeszcze nie wiem, po 26 czerwca na pewno 😀
@tomaszwerwinski89736 жыл бұрын
ok nie będę prużniakiem. jak on to zmierzył , jakieś czujniki mocy na linie ? ...... ja tylko pytam...:)
@mariak.7025 жыл бұрын
Na studiach to rozliczanie jedynie ze swojej części (4:03) to tak trochę średnio działa. Wykładowców, na których trafiałam nie interesowało kto, co i ile - podzielcie się sami, a ja oceniam zbiorczo. Ktoś zawalił mimo podziału wewnątrz grupy i świadomości za co odpowiada, nikt nie przejął jego obowiązków, bo podział był jasny, ze skończonej części nie dało się zbudować sensownego referatu, działającego programu, reszta nie przejęła jego części obowiązków mając swoje, efekt - ocena negatywna. Po pierwszym takim przypadku już nie dawałam się wkręcić w żadne grupy.
@marcinmaj98296 жыл бұрын
hmm, dlaczego odcinki nie kończą się tak, jak obiecałaś w pierwszym filmiku na kanale?? :/ (Chodzi o ciekawostkę "statystyczną")
@nataliatur-relacje6 жыл бұрын
Wytłumaczę to wkrótce dlaczego :)
@julciaxox70596 жыл бұрын
Gdy śpiewam w duecie albo z jakimiś osobami mniej się staram niż gdy śpiewam solo haha
@marikabrodacka96386 жыл бұрын
Ja jestem chyba inna bo mam na odwrót :/
@nataliatur-relacje6 жыл бұрын
Marika Brodacka ja tez ale to inny problem :)
@ameliab4226 жыл бұрын
Wow! ;)
@tomaszwieczorkowski33866 жыл бұрын
A co jak mam na odwrót? To jakaś inteligencja emocjonalna czy inna choroba?
@pawix11066 жыл бұрын
WOW!! 1 TYS. LIKEÓW A TYLKO 9 DISLIKEÓW!
@nataliawadowska26476 жыл бұрын
Konie faktycznie są mądre, ale w grupie działają jak barany. Tak jak ludzie ;)
@crazygirl_irl21896 жыл бұрын
Bardzo fajny filmik. Nie masz lakieru na jednym z palców paznokci na środkowym na twojej prawej ręce :)
@nataliatur-relacje6 жыл бұрын
Edyta G wiem :)
@schwerpunkt43086 жыл бұрын
Słaba ta teoria. Znajduje zastosowanie w specyficznych sytuacjach, ale jak ktoś jest pracowity i obowiązkowy to taki jest niezależnie od tego czy pracuje sam czy w grupie. Bardziej bym obstawiał właściwą organizację pracy, bo jak się nie sprecyzuje wymagań to faktycznie może dojść do ogólnego rozprężenia. W większości przypadków wygląda mi to jednak na takie dzielenie włosa na czworo, bo wystarczy spojrzeć jak współcześnie wyglądają branże, które popychają rozwój technologiczny świata do przodu. Otóż tam NIGDZIE nie pracuje się w pojedynkę ani samotnie. To już nie czasy Leonarda da Vinci czy Newtona, bo ze względu na poziom złożoności i komplikacji zatrudnia się zespoły, grupy, klastry etc.
@valentine42996 жыл бұрын
Gdzie są zeberki?!
@nataliatur-relacje6 жыл бұрын
Milena Bartoszewska wkrótce to wytłumaczę! :)
@Pazzak136 жыл бұрын
Fajny odcinek :D
@tomaszwieczorkowski33866 жыл бұрын
A co jak mam na odwrót? To jakaś inteligencja emocjonalna czy inna choroba?