Костянтин Тищенко «ГЕНЕТИЧНА І МОВНА ПРАІСТОРІЯ УКРАЇНЦІВ (ЧАСТИНА 1. ВСТУП)»

  Рет қаралды 7,618

Бібліотека ДДПУ ім. Івана Франка

Бібліотека ДДПУ ім. Івана Франка

Жыл бұрын

Лекція професора Костянтина ТИЩЕНКА в університетській бібліотеці
«ГЕНЕТИЧНА І МОВНА ПРАІСТОРІЯ УКРАЇНЦІВ (ЧАСТИНА 1. ВСТУП)»

Пікірлер: 64
@annakretova9363
@annakretova9363 20 күн бұрын
Дуже цікаво і переконливо щодо нашого древнього походження. Українці були на цих землях завжди, тільки домішувались іншими народами
@user-pn2pi3sx9w
@user-pn2pi3sx9w Жыл бұрын
Щира подяка Автору, титанічну працю та просвітницьку діяльність!
@user-yb5wc8xv2p
@user-yb5wc8xv2p Жыл бұрын
Надзвичайна праця!!! Дякую Вам! Героям слава! Смерть окупантам і гнидам!
@satiandre9972
@satiandre9972 Жыл бұрын
Ось ,так і проБуджується Дух України.Дякую,за щирий стан під час написання цього коментаря
@user-pp1pu3uu5v
@user-pp1pu3uu5v Ай бұрын
Супер цікаво!Дякую.Довго шукала такий матеріал.
@irenyakubovska7793
@irenyakubovska7793 Жыл бұрын
дякую за вашу працю за ваш талант глибину і шляхетність. .
@user-jv4pe1li5q
@user-jv4pe1li5q Жыл бұрын
Щиро дякую за такий цІкавий і обширний матеріал. За досконалу роботу. Низький уклін Вам!
@user-bx7qd1ik7z
@user-bx7qd1ik7z 4 ай бұрын
Як цікаво!!
@user-wi6mt5br1w
@user-wi6mt5br1w 11 ай бұрын
Звук, нажаль якість звуку низька перезапишіть будь ласка це важливо
@larysasokur274
@larysasokur274 Жыл бұрын
Масив інформації і знань вражає). Дякую!
@anatoliybezpalenko1109
@anatoliybezpalenko1109 Жыл бұрын
От кого поставиш поряд із Костянтином Миколайовичем? А нікого! Зразок бездоганного аналізу! Спасибі, професоре!
@user-uc9nw3ks1t
@user-uc9nw3ks1t Жыл бұрын
На Любарщині, те ж є Осира, і лісництво Чернечина. Дякую за вашу працю❤))) 14:24
@user-hl6vt3jy7i
@user-hl6vt3jy7i Жыл бұрын
Ще у скриню Тищенка. На старих топографічних австрійських мапах поруч з горою Камулою е ще й урочище Kanigula !!!!
@Oleksa-Derevianchenko
@Oleksa-Derevianchenko Жыл бұрын
Думаю, в подальному варто записувати звук на мікрофон (або, ще краще, на декілька одразу) та потім доєднувати до відео. В такий спосіб вдасться запобігти перериванням звуку, що у цьому відео пов'язані із трансляцією.
@Oleksa-Derevianchenko
@Oleksa-Derevianchenko Жыл бұрын
УРА!!! Нова записана лекція Костянтина Тищенка! Після численних незаписаних заходів. В мене на каналі є декілька інших відео Костянтина Миколайовича, а також плейлист з усім наявним у KZbin матеріалами за його участі.
@user-vn5fe1xr8l
@user-vn5fe1xr8l Жыл бұрын
Матеріал подається тихо і не чітко. Виправте недолік.
@mikeqaq9444
@mikeqaq9444 9 ай бұрын
Велика повага та світла пам'ять пану Тищенко. Але що за невихованість у гостей цілий випуск кашляти та шморгати в мікрофон. Чи забракло мізків виключити собі звук!?
@user-hl6vt3jy7i
@user-hl6vt3jy7i Жыл бұрын
Камула - це дуже добре . У кожному авто е акумулятор- від італ. ACCUMULARE - зберати до купи, накопичивати. Це всім добре відомо. Машина е ледь не у всіх. І це той самий кельтський корінь. Але у нас на прикарпатті е ще й потік СОКАЛЬ , на старих австрійських мапах - Сукіль. Та ще й не один е Сокілець та ін. Суккуллус -Суккул відоме кельтське божество підземної , скритої води. Цей кельтський корінь дуже добре відомий українцям у слові СІК , італ Succo, рус. Сок. Ital . Succulente-кактус, тобто той що мае приховану воду. Так от на Коломийщині повно карсту. Річки можуть частину русла мати і під поверхнею землі. А якщо коломийський Сукіль - це кельтський Sukkulls ?!!!
@abcd-1296
@abcd-1296 Жыл бұрын
дякую, чекатиму продовження
@Oleksa-Derevianchenko
@Oleksa-Derevianchenko Жыл бұрын
Якщо Ви раптом не бачили нещодавно опубліковану другу частину, ось посилання: kzbin.info/www/bejne/nIW7nJZtdtd_jbc
@petosiris173
@petosiris173 11 ай бұрын
З тих 5% R1b не всі снипи західноєвропейські, у них не меньше половини степові, сарматські R1b-Z2103. А ті кельтські - це нащадки недавніх переселенців з Західної Європи, наприклад шотландців, які потрапили на Україну, через Прусію у 16-17 ст
@user-xf6sk7bi7t
@user-xf6sk7bi7t Жыл бұрын
Дякую, дуже цікава лекція, але нажаль погана якість відео
@user-ig8dw5qi2n
@user-ig8dw5qi2n 4 ай бұрын
Вітаю! Часто чутно, арт запозичені слова в українській мові від кельтів, від арабів і тому подібне. А чи є у вас словник, з якого всі запозичені слова вилучені і залишені лише споконвічні українські слова? Це був би гарний словник, хотілося б його погортать. Всім добра!
@Oleksa-Derevianchenko
@Oleksa-Derevianchenko 2 ай бұрын
Вийде щонайбільше брошура, бо слів небагато. Досвід етимологічних словників показує, що давніх власних слів /1/ в слов'янських мовах до сотні. Праслов'янська лексика охоплює від третини до половини словника слов'янських мов. Олег Трубачов у російській мові підрахував близько 3200 загальнослов'янських слів, що є спадщиною з праслов'янських часів. Проте праслов'янська мова й сама складалася із різномовних компонентів, а саме найдавнішого балтського, італьського та пізнішого іранського. Тож вік споконвічних слів може перевищувати вік самої сучасної мови та навіть її діалектів (які давніші від стандартизованих варіантів мови). /примітка 1/ себто, не новоробів модерного часу, як-от численних чеських
@user-ig8dw5qi2n
@user-ig8dw5qi2n 2 ай бұрын
@@Oleksa-Derevianchenko Яке було слово перше: 1) Ім'я когось, щоб покликать до себе. 2) Наказ, по типу - "сюди" або "геть", або "дай", або "на"? 3) Назва предметів, явищь, як от - "їжа", "звірі", "страшно", "дім". Потрібно зрозуміти суть свідомості, віднайти перші слова, а тогді і зрозуміється звідки мова почалась.
@konstantinkhuka
@konstantinkhuka 2 ай бұрын
А як вам назва місяців українською? Це ж немає у світі такої правильної назви кожного місяця , а це і є доказ нашої прадавньої сутності.
@user-dz5up4cp7l
@user-dz5up4cp7l Жыл бұрын
Американська лабораторія зафіксувала подорож ДНК одного звичайного українця із варяг через всю Європу у Малу Азію, потім через Балкани у Румунію, Польщу , і , нарешті на захід України. Аналіз розгорнутий і цікавий . В родині віднеслись з долею скепсису , хоча дещо занотували.
@user-tu4nv9iv7l
@user-tu4nv9iv7l 10 ай бұрын
Дуже цікаво. Бажано десь структуризувати у щільнішому вигляді
@Oleksa-Derevianchenko
@Oleksa-Derevianchenko 10 ай бұрын
Напевно, найщільніше численні здобутки Костянтина Миколайовича структуровано в його останній книзі, «42 епохи українських мовних контактів: 3000 реалій античності й середньовіччя у мові, прізвищах і топонімах» (Просвіта, 2020)
@deathreelpedelight
@deathreelpedelight 9 ай бұрын
😢😢😢
@atomhydrogen
@atomhydrogen 9 ай бұрын
Є й інший погляд - саме з української землі розійшилися племена, а ті одиниці відсотків, які ви вказуєте є в Україні, то вони не прийшли сюди, а це малі залишки частки племен, котрі залишилися.
@konstantinkhuka
@konstantinkhuka 2 ай бұрын
В Іспанії , в історії Галісії ,є таке :що на човнах прибули племена людей з невідомих земель з дивними звичаями, наприклад, розпалювали великі вогнища бралися за руки і танцювали навколо вогнища , співали дивних пісень і перескакували через вогнища. Чи не нагадує це традиції українські? Мені теж здається , що давні племена ,які проживали на заході України мігрували на захід Европи і оселялись там. Тому, не ми пішли від них ,а вони від нас. Ми з європейцями одних пращурів мали . Ми і є європейський народ.
@Andrew-ht5jz
@Andrew-ht5jz Жыл бұрын
Спасибі за цікаву лекцію.Спорадично буває раджу прихильникам шукати джерела української виключно з ХVст.(такі охочі,зазвичай з рф) -цікавитись лекціями(є на youtube) К.Михайловича про витоки української. Щоправда дуже прикро що саме ті лекції(та деякі інші з тих минулих років) К.Михайловича не були належним чином технічно забезпечені(не зрозуміло чому так "абияк" до цього віднеслися тоді) ,то зі звуком а то й з якістю зображення щось "не те", а такі цікаві ж теми! Принагідно згадаю з останніх зарубіжних досліджень на перехресті генетики,археології та історії - є досить цікава книга(в українському перекладі!) американського генетика Девіда Райха "Хто ми такі ?Походження людини крізь призму ДНК".Дуже цікава.Зокрема (коли справа доходить до Доби Бронзи) в ній розглядаються й хвилі розселення індоєвропейців Ямної культури з Надчорномор'я.
@user-lh3mv8kg6u
@user-lh3mv8kg6u Жыл бұрын
Що ви так ,,прилипли" до ямників. Основна їхня маса мала ґаплогрупу по Y-xром. R1b, якого в українців близько 8%.
@Andrew-ht5jz
@Andrew-ht5jz Жыл бұрын
@@user-lh3mv8kg6u я вам перш за все не про дещо відмінніший від анатолійсько-балканського("добронзового") геном степовиків і його внесок в популяції сьогоднішнього населення Європи,але й зокрема про натяк на розселення їх яко носіїв індоєвропейських мов до яких,-як вам було б не складно здогадатись,-слов'янські також мають причетність. Ямники як відомо займали значну частину українського степу й лісостепу.Сподіваюсь ви не будете позбавляти себе та рекомендувати іншим- уникати цікавитись таким таки цікавим періодом в історико-культурному минулому на території сучасної України як період з умовно ХХХ по кін.ХІ ст. до н.е. тільки тому, що вам певний геном не до снаги.
@user-lh3mv8kg6u
@user-lh3mv8kg6u Жыл бұрын
@@Andrew-ht5jz Тут не зовсім про наснагу. Складається така думка, що в українських істориків засіла похіть вивести виникнення основних наших пращурів тільки із земель, які нині знаходяться під державою Україна. Культура шнурової кераміки, яка займала місце лісостепу і лісів, але не включала степ теперішньої України, чомусь серйозно не сприймається для визнання прабатьківщини нашого народу. Хоча основна маса тих племен мала маркер R1a, на відміну від ямників, більшість яких не втримались на тих територіях, а розійшлися на захід(в основному), північний і південний сходи.
@user-lh3mv8kg6u
@user-lh3mv8kg6u Жыл бұрын
Р.S. Я не iсторик, але дехто з науковців вважає, що до арійських народів варто віднести племена тільки з гаплогрупою R1a, які дещо пізніше, але теж розійшлися віялом не тільки на схід, але і на захід, десь близько 1200р. до р.х.
@Andrew-ht5jz
@Andrew-ht5jz Жыл бұрын
@@user-lh3mv8kg6u я не маю наміру надавати перевагу виключно внескові(генетичному,культурному,лінгвістичному тощо) степовиків Ранньої Бронзи ,є підстави вважати що й культури Шнурової кераміки(або як їх ще йменують-Бойових сокир) мають відношення до західних міграцій давніх скотарів півдня.Зрештою в даній лекції(якщо ви не проґавили) демострується генетична мапа Європи складена за участи багатьох фахівців і з якої випливає значний внесок(значно більший в порівнянні з давніми скотарями Степу,хоч і ці останні вочевидь вклалися більше аніж наведені вами 8%) у генофонд сучасного населення України носіїв анатолійсько-балканського неоліту одними з наслідків хвиль міграцій яких (вихідний пунтк :Анатолія) було зокрема й утворення енеолітичної Трипільської культури. Сама проблема прабатьківщини індоєвропейців власне має на сьогодні якщо згрубша дві основні гіпотези :т.м"анатолійська" та "степова" Надчорноморська,хоча схоже на сьогодні домінує остання. Чому мені йшлося про ямників?Просто у вище відрекомендованій цікавій книзі,є розділ у якому йдеться про геном носіїв індоєвропейських мов і отже про суттєву роль степового півдня України в міграційних перипетіях тієї далекої давнини.Якби там ще більш детальніше розглядався скажімо етнокульторогенез у Східноєвропейському регіоні й Україні зокрема було б звісно ще краще,але книга все ж вцілому розглядає глобальні процеси від умовно раннього Палеоліту і дотепер і це між іншим теж дуже чудово і допомагає осягнути сповнене динаміки і незвичних відкриттів(які часто суперечать ідеологічним упередженням) -міграційне минуле виду Homo.Доречі Д.Райх пропонує генетичну спорідненість чи пак "предків" ямників шукати в генетичному міксі із давніх популяцій Кавказу й Ірану (доарійського звісно ж). Здається фразою про 8% та R1b ви зплутали кельтів з більш давнішими хоча схоже і до їх виникнення генетично (принаймні точно лінгвістичного) причетними -все тими ж скотарями Степу.Ямна культурно-історична спільність отже в такому разі,-це не про "початок людства" чи "єдину з культур" це лиш про один з доволі цікавих аспектів історії Європи чи Азії але й України зокрема.Про культури Шнурової кераміки якщо не помиляюсь в книзі між іншим йдеться також ,тож раджу скористати!
@user-tx8xq7rb9m
@user-tx8xq7rb9m Жыл бұрын
38:52 От вона Росафа, а 49 км від неї Ракка, яка по-грецьки називається Каллінікос. Я вас розачарую, але всі наші зо три десятки Калинівок походять від сірійського міста Ракка. От розумний! Аж страшно. Талановита людина. Може знайти проблему і вирішити її навіть там, де цієї проблеми не існує, від слова зовсім.
@user-hl6vt3jy7i
@user-hl6vt3jy7i Жыл бұрын
У скриню до Тищенка. У нас на Буковині е два типи традиційної нижньої частини жиночого строю : фартух (очевидно з іранської) і ГОРБАТКА. Горбатка це обнорнута навколо стегон матерія на кшталт шотландської чоловічої сукні. Арабське Jubba- "кроїти" це не тільки рос. ЮБКА а ще й наприклад італ. Giubbino-піджак, giubotto- куртка. У нас та сама арабська юбка прям арабкою і звется (горбатка- гОРБАТКА- АРАБКА). Доречи нащадків берберів у сучасній Італії -хоч греблю гати (вони сильно відрізняються зовнішним виглядом від нащадкив кельтів). Дописую з Мілану.
@V.Zakomirnyi
@V.Zakomirnyi Жыл бұрын
Це ж як треба обкуритися, щоб поріднити ГОРБАТКУ і АРАБКУ! Відчувається російсько-совітська школа.
@ines962
@ines962 3 ай бұрын
Було цікаво Але звук фонив нажаль
@Oleksa-Derevianchenko
@Oleksa-Derevianchenko 11 ай бұрын
Часовкази: 0:0:01 Переднє слово 0:2:31 Вступ. 7 масивів даних 3:19 1-й масив: Y-гаплогрупи. Мутації та спадковість 6:41 Інші масиви: прізвища, топоніми, запозичення, міфологеми, археологія 12:09 Кореляція висновків різних наук 13:17 "Чоловічий монастир" мовознавства та жінки в генетиці. Огляд дослідників-генетиків 16:14 Карта генетичних складників популяцій Європи 18:14 Ген D у Європі та протест радянської делегації у 1976-му р. 19:32 Важливість генетики 20:44 Поширення Y-гаплогрупи R1b. Кельтський звичай. Хороніми від основи Гал- 24:28 Гора Камула, "хмарна". Кельтські обличчя 27:20 Паралелі між гоголівським "Вієм" та скандинавським епос. Стан літературознавства. Васо Абайду та ім'я Вія. Творчий внесок українського народу. Імперськість науковців 32:13 Бербери. Y-гаплогрупа E1b1b. Випадок у Книгарні "Є" в 2011-му р. Назва Росафа 37:32 Столиця халіфа Гішама. Арабсько-хозарська війна. Залишки міста 40:27 Арабська експансія річками між імперіями. Генетичний слід у Чехії. Річка Морава та Моравський шлях. Вікіпедія. Стаття "Гени, мова, Україна" 44:31 Бербери в Халіфаті. Слід самоназви імазіген 48:25 Берберська техніка спалення волосся в Україні 49:41 Інші сліди самоназві берберів у мові. Самоназва албанців у рос. "скипидар" 51:15 Узагальнення вступу. Карти Y-гаплогруп. Карта появи генів 53:38 Історія російського філософа і дослідника формування граматики Олексія Лосєва 55:24 Генетичний спадок Homo Habilis. Історія Бориса Поршнєва та його книги про палеопсихологію 57:32 Вік народів. Унікальність комбінації секторів Y-гаплогруп в кожного народу 1:00:42 Y-хромосомні сектори українців 1:01:30 Як вдалося зі знижкою зробити тест на Y-гаплогрупу 1:03:44 Склад українців за даними генетики 1:05:11 Дві найбільші Y-гаплогрупи. Справжнє поширення Y-гаплогрупи R1a. Причина розселення скіфів 1:08:07 Загадка нижчої частки R1b в Україні. Поширення I2 і слід "трипільців" 1:10:41 Про скіфські пам'ятки. Бактріанські монети після греків 1:12:33 Y-гаплогрупа I2 на Прикарпатті. Відмінність предків українців та росіян Слобожанщини 1:14:41 Кореляція Y-хромосомних складників, пластів словнику і топонімії. Запозичення з інших мов 1:19:56 Висновок по складникам. Впливи на українську граматику і фонетику. Стаття "10 свідків прадавньості української мови" 1:21:59 Прощальне слово. Перенос розгляду Y-гаплогрупи I2 на наступну лекцію
@Oleksa-Derevianchenko
@Oleksa-Derevianchenko 10 ай бұрын
P.S. є плейлист з усіма наявними на KZbin лекціями та інтерв'ю Костянтина Тищенка. Там є й вже класична лекція про українську мову в контексті решти слов'янських, й інші цікавезні речі. Посилання: kzbin.info/aero/PLR2oD8aVAzQS1bIspfQPZ4-35sRwNn5LF
@satiandre9972
@satiandre9972 Жыл бұрын
Слід Українського Роду ,якраз навпаки у всих країнах,які попали під аналіз у Вашому відео.А,чому? Тому ,що саме на території Дніпра було ЗаРодження Цивілізації.
@Oleksa-Derevianchenko
@Oleksa-Derevianchenko Жыл бұрын
Дякую за публікацію цієї лекції! Як я розумію, заплановано ще декілька лекцій на кожну категорію фактів. Ви публікуватимете нові випуски?
@IhorRozlutskyi
@IhorRozlutskyi Жыл бұрын
Дякуємо за коментар. Пане Олексо, невдовзі розмістимо наступну частину - балканську групу і степову, тобто скіфську.
@Oleksa-Derevianchenko
@Oleksa-Derevianchenko Жыл бұрын
@@IhorRozlutskyi Прекрасно! Я радий цим відомостям! Чекатиму з нетерпінням! :)
@superrgluk
@superrgluk Жыл бұрын
Чи будуть предстаалені другі частини?
@IhorRozlutskyi
@IhorRozlutskyi Жыл бұрын
Так, будуть й інші частини, невдовзі оприлюднимо балканський і скіфський чинники.
@satiandre9972
@satiandre9972 Жыл бұрын
Прослухала до 1.12.13. і ,що я думаю? Професор Тищенко,шановний,чи знає він о.Кодак у Дніпрі і саме Дніпро.І Кромлехи( більше яким ніж 5.000 років),які так ,само ,як і інші Історичні Пам'ятки України ,знищували і продовжують знищувати оті ,які замовчували і замовчуюють навмисно про те,що на теренах Української Землі,було зародження Білої Раси? Тяжка і героїчна праця - відкривати всю Історичну Пам'ятку наших Прапращурів.Я,мала надію,що Ви відкриєте і повідаєте- Правду ,не грунтуючись на ,,дослідження" енних,а самі( бо Ваше життя було присвячене,саме цьому) ,свої думки і висновки. Те,що "Прадід "Адам" ,та ще й акцент ,на ньому ,-все стало зрозумілим😊😉.Кожен Народ повинен жити на Своїй богом данній Землі.Український Рід на Своїй Землі,на своїх Прапращурів!
@user-yt7eb6sk3u
@user-yt7eb6sk3u Жыл бұрын
Все чудово, але може це ті народи брали все це в українців, а не навпаки?
@Oleksa-Derevianchenko
@Oleksa-Derevianchenko Жыл бұрын
Так не буває, завжди йде взаємний обмін, найчастіше непропорційний, себто більш "просунутий" у культурі та технології народ ділиться своїми досягненнями з менш "просунутим". Якщо подивитися на відповідний стан народів у 1-7 століттях, то слов'яни займають далеко не перше місце. Перси, греки, єгиптяни, римляни були об'єктивно кращі. Але наші предки цілком гідно в них навчалися, як показують матеріали досліджень пана професора. Ще буває вплив завойовників: "хохол", лайливе "гуня" - це слід гунів.
@raikota164
@raikota164 5 ай бұрын
А назва міста Умань або як називала Докія Гуменна - Гумань, також від гунів?
@triariustriarius2950
@triariustriarius2950 Жыл бұрын
Гори у селах Березови : Ротондул, Рокета!
@georgbursov4424
@georgbursov4424 Жыл бұрын
ЗАПИС ЖАХЛИВИ!!! Якщо почуєш вперше у такому "виконанні", облишиш і не захочеш повертатися до дуже важливої теми. КРАЩЕ НІЯК, ніж так!
@digr482
@digr482 11 ай бұрын
Та що ж таке! Майже кожне відео з шановним К. Тищенком має поганий звук, вже років 15
@June-gh4nl
@June-gh4nl 11 ай бұрын
Який дурень назвав групу R1a скіфською? Це що 22 тисячі років тому був якийсь праскіф? Взагалі пан розуміє коли жили скіфи, а коли відбувалися ці мутації?? Це ніщо інше як антинаукові теревені -- скіфи, що розповсюдился на пів Світу. Таке московитське історіографічне лайно не слід відтворювати у нас! І Y-група характеризує скажімо десь 1/300 від генотипу індивіда, тож можна довідатися власне про себе не дуже багато )). Вона цікава розподілом у популяції. Проте з іншого боку, якщо предки мешкали тисячі років на одному і тому самому місці, то вирогідно, що і ця група у індивіда буде така саме, як і у земляків. Тож, можливо у цьому щось є. Щодо терміну "русь", то на мій погляд ще не достатньо контагргументів, щоб цілком відкидати версію про походження цього слова від таких слів як "русло", "рух" -- тобто етимологія може бути пов'язана з річкою, річковими шляхами, верфами, веслярами. У шведів так само збереглося подібне слово для позначення веслярів, а від них прийшло і до фінів (шведи для фінів весляри це може когось здивувати?). І тут я не натякаю на походження слова "русь" від скандинавів, а веду мову за можливе спільне арійське походження. Ця назва у багатьох випадках тяжіє семе до річок, наприклад є річка Руса на Новгородщині, є Рось, Роставиця, є наприклад село Русанів на Трубежі. На мій погляд, не варто виключати, що слова "русь" і "русафа" могли піддатися певній конвергенції і утворити певне нове узагальнення, що підсилило багатозначність слова і вилилося у позначення народу і країни... Якщо комусь мої доводи здадуться не переконливими, то я б запитав у шановного пана лінгвіста про походження слова "русалка". Чи справді і тут ми маємо завдячувати арабам, а можливо все ж це слово, як і слово "русь," має певне тяжіння до водного світу??
Black Magic 🪄 by Petkit Pura Max #cat #cats
00:38
Sonyakisa8 TT
Рет қаралды 36 МЛН
КАХА и Джин 2
00:36
К-Media
Рет қаралды 4,2 МЛН
Чи справжня Велесова книга?
16:42
Твоя Підпільна Гуманітарка
Рет қаралды 49 М.
К.Тищенко про справжніх "родичів" української мови
44:05
Український тиждень
Рет қаралды 100 М.
Походження "козацьких" термінів
22:49
Твоя Підпільна Гуманітарка
Рет қаралды 74 М.
К.Тищенко про українську мову в колі слов'янських
46:42
Український тиждень
Рет қаралды 17 М.
Слова, які ми помилково віддали російській
16:52
Твоя Підпільна Гуманітарка
Рет қаралды 262 М.
ТАЄМНИЦЯ ПЕРШОДРУКАРЯ
27:09
імені Т.Г. Шевченка
Рет қаралды 81 М.