Надцікавий оповідач! І ведучому велика повага за тактовність і створення можливісті оповідачу закінчувати свої думки!
@IndeyUA2 жыл бұрын
Дуже рада, що з'являється більше матеріалу щодо рідної Слобожанщини. Слобідська Україна, а не якийсь там "рускоязичний восток украіни" - сподіваюся, саме така назва частіше буде присутня в публічному просторі!
@AdamMaliszewski22 жыл бұрын
Прекрасний епізод, дуже цікаво слухати розповідь від компетентної людини, ще було б цікаво послухати чи були "старі" шляхтичі, які переселятися у Слобожанщину. Дякую велике за вашу працю !
@usertotenkopf2 жыл бұрын
Ніколи не був, та й не особливо чував про Слобожанщину.Але з такими відео дуже цікаво відкривати для себе Україну🇺🇦👍
@IndeyUA2 жыл бұрын
Отож! Дуже сумно, що всі говорять про "рускоязичний восток украіни". А те, що це питомо Слобожанщина, Слобідська Україна, край козацьких укріплень і слобід переселених після Руїни _черкащан_ (мешканців Правобережжя, Гетьманщини), частіше не згадується.
@IndeyUA2 жыл бұрын
Думаю, *відкривати, а не відривати)
@usertotenkopf2 жыл бұрын
@@IndeyUA Т9🙃
@honest92592 жыл бұрын
@@IndeyUA а хіба черкасами називали тільки переселенців з Правобережжя? Мені здавалося, що це в цілому назва етнічних українців на Слобожанщині (та й не тільки).
@ivankuzminskyi1087 Жыл бұрын
Дуже класно!
@TheMrBohonek2 жыл бұрын
Приємно слухати бесіду з людиною, яка не перекручує історію під сучасну ситуацію
@WhoeverRestrainsHisLips2 жыл бұрын
Велика подяка команді Локальної історії та гостю цього випуску пану Володимиру за розкриття такої цікавої теми!
@aedfindliath51472 жыл бұрын
Дякую пану Володимиру за цікаву тему, зважений погляд на історію слобідського краю та за "смачну" українську мову! "Локальна історія" як завжди - молодці🔥
@leonidavkhimenko23392 жыл бұрын
Дякуємо щиро вам за працю ! Слава всім захисникам неньки України ₴!
@nataliia87ful2 жыл бұрын
Шикарна розмова, дякую
@ОлегБагній Жыл бұрын
Дякую.
@Глеб-ь8п2 жыл бұрын
Дуже цікаво послухати про рідний слобожанський край! Класний канал, чекаю продовження розповідей про захоплюючу історію регіонів нашої розмаїтої країни. Особливо важливо зараз розповідати про героїчні міста та села Сходу та Півдня, які стримують ворожу навалу.
@svetlanastatkevich19892 жыл бұрын
Дуже цікаво! Дякую за працю! Все буде Україна!
@sergiimelnikov93742 жыл бұрын
Оце Ерудит! Теза і факт, чи дата, чи аргументація!
@OlehPst2 жыл бұрын
Було би добре, якби автоматично з'являлися відповідні подкасти на популярних платформах, особливо Spotify :)
@pR13S72 жыл бұрын
вони так завжди робили, але чомусьпісля 105 випуску перестали викладати подкасти десь окрім ютубу
@ХомаІванЯрославович2 жыл бұрын
Дуже складний процес утвердження на цих територіях України, через населення, господарювання, управління, культуру тощо.
@Vasyko2 жыл бұрын
Дуже цікаво. Сподіваюся цей канал буде існувати вічно))
@olhapylypiv47962 жыл бұрын
Спасибі за цікаву і грунтовну розповідь!🙏
@olexanderrozhko4462 Жыл бұрын
Справжній професіонал!
@honest92592 жыл бұрын
Дуже цікаво! Дякую вам за цей епізод. Нарешті про Слобожанщину історичний епізод. Зробіть, будь ласка, окремо про часи УНР у Харкові, про РУП. Харківʼянам треба знати про українських діячів, як раніше багато людей не знало про Чикаленка, Липу, та інших. Напевно і у Харкові були якісь важливі діячі на початку 20 століття. Бо огидно дивитися на дискусії з «неважливістю» перейменування вулиць, театру Пушкіна, тощо.
@BarbaricWizard Жыл бұрын
Дуже цікава тема. Здається що тут є надзвичайні глибини для дослідження. Дуже дякую!
@РоманКаленюк-ш3у2 жыл бұрын
ЦЕЙ ТОЙ ЧУВ Пан Володимир - геній!
@hlukhiv.cultural.historical9 ай бұрын
Дуже цікава історична розмова!
@ПетроДармограй-ы9ь2 жыл бұрын
Дякую за цікаву розмову!
@bushcraftua2 жыл бұрын
Слов'янськ (Тор) це колишня фортеця сотенне містечко Ізюмського полку, які можуть бути питання.
@eugenesamilyk6131 Жыл бұрын
Дякую за це відео. Дуже цінно, змістовно і конструктивно пройшлись по багатьох подіях того регіону, дуже цікаво більше дізнатись про нього.
@andriipereuda55862 жыл бұрын
дякую за цікавий випуск. Гість - топ!
@Юрийткачук-о1ф10 ай бұрын
Дякую Вам ❤
@taraskutnyi45077 ай бұрын
Супер
@1764Rozumovskiy2 жыл бұрын
Спочатку ти ходиш на лекції до Маслійчука в універі потім слухаєш у ютубі, як зупинитись?))
@АндрейБирюк-г4х2 жыл бұрын
Цікаво було би послухати історика про козацтво середнього і нижнього Дону,зв'язки з українським козацьством,україьким населенням.
@honest92592 жыл бұрын
Хотів би зазначити - те що, часто подається як якась регіональна особливість Слобожанщини чи Донбасу - по факту є підміною понять, де росифіковані / травмовані Голодоморами, війною, репресіями, перемішуванням населення в радянський час / неосвічені та несвідомі люди просто чіпляються до того що звикли = радянського ватного заляканого менталітету та середовища.
@kolpavel2 жыл бұрын
🙏
@AntonAlohinsson2 жыл бұрын
Нарешті хтось розкриває історію українського Сходу. На жаль, у Львові я стикнувся з абсолютним нерозумінням з боку галичан, які прямим текстом казали, що ми тут взагалі не українці, а якісь зайди з Московії. Люди не знають локальну історію регіонів, і це жахливо
@ВолодимирКупець-п1м2 жыл бұрын
А у нас галичан складається таке враження,коли ми контактуємо зі слобожанцями -повністю змосковщеними, особливо в містах.І подивіться як вони голосували на всіх виборах протягом 30-х років- за промосковські партії і т.д.
@OlehPst2 жыл бұрын
Перепрошую за галичан
@AntonAlohinsson2 жыл бұрын
@@ВолодимирКупець-п1м тому що у галичан не було ані Емського указу, ані Голодомору, ані Розстріляного Відродження. Це відбувалося тут, на Сході. Примусова русифікація відбувалася не з нашої волі. Ми це не обирали. Це у Харкові закривали українські вечірні школи Алчевської. Це у Харкові знищили "Березіль". Це у Харкові затравили та довели до самогубства Скрипника і Хвильового. Це у Харкові стоїть цілий будинок "Слово" з довгим списком класиків української літератури, яких тут знищили. Але зважайте і на те, що перша українська політична партія з'явилася у Харкові. Що гасло "Слава Україні" вперше прозвучало у Харкові. Що перша спроба підірвати бюст Пушкіна була у Харкові. Що перший пам'ятник Шевченкові було встановлено тут, у дворі будинку тої ж таки Алчевської. Що саме у Харкові почали свій шлях Білецький та Жадан. Що навіть зараз Харків протистоїть московській навалі, щодня витримуючи ракетні обстріли. Ми не здалися. І ми заслуговуємо на те, щоб нас нарешті почали вважати українцями, якими ми завжди були
@honest92592 жыл бұрын
@@AntonAlohinsson маю з вами погодитись. У сімʼї мого прадіда на Чернігівщині з 12 людей у сімʼї під час Голодомору померло 9. В той самий час, досліджуючи власний рід, я виявив що у Липцях (40 км від Харкова на північ) на середину 19 століття 90% з українськими прізвищами. Ба більше, там купа типових козацьких прізвищ. Всі мої пращури, які переїхали до Харкова у першій половині 20 століття у селі (Чугуївщина, Липці, Печеніги) спілкувалися українською. А їхні діти вже у Харкові виростали повністю російсько-мовними та очевидно відірваними від традиції. У Харкові примусова росифікація століттями мала ефект.. На жаль, в наші часи, тут частково проблема і в тому, що незалежна держава не мала сталої культурної політики до певного часу.
@AntonAlohinsson Жыл бұрын
@@honest9259 та ж са а ситцація: дід з-під Остра, приїхав до Харкова у 1952 році абсолютно українськомовним, але за роки навчання та служби втратив звичку спілкуватися рідною мовою. Батько, що зростав влітку у дідовому селі, також русифікувався по саме не можу і перетворився на українофоба та антисеміта за 2000-ні роки - бо дивився росісьйке телебачення.
@ВікторПоручко2 жыл бұрын
Не вже це все що нас чекає після Перемоги? Поїхав я у село там хочь все справжне
@АнастасіяБіленко-в6т2 жыл бұрын
❤️
@vesta23152 жыл бұрын
Дуже Вам дякую. Політологи та журналісти, об'єднуйтесь! Прийшов ваш час. На расеї дедалі більше з'являється осіб, які кажуть, що страждають від того, що роблять в Україні. Їхній мозок пристосований для промивання. Розробіть програму для " перевиховання" таких осіб. Нам дуже потрібен на майбутне адекватний сусід! Крім нас цього нема кому зробити.
@AB-tyv252 жыл бұрын
👍👍👍
@radchukoo Жыл бұрын
Грушевський називав Слобожанщину "першим каменем", окупації України-Руси московією 😢
@СтефаніяБунечко2 жыл бұрын
🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦
@М..Жиро2 жыл бұрын
Сіверці також жили в слобідській Україні?
@panther85342 жыл бұрын
😯
@betterdonotanswer Жыл бұрын
Увесь лівий берег Дніпра то була по суті Сіверська земля населена сіверцями же, на вершині могутності від Новгорода до Тмуторокані.
@ghirnyak2 жыл бұрын
У пошуках оптимального інклюзивного проекту існування України, не плутати з сепаратизмом, особисто я дійшов висновку, що ми не здатні на побудову політичної нації в межах унітарної держави, без ризику трапляння подій, які ми переживаємо зараз, нажаль. Після романтичної ейфорії нашої перемоги, як свідчить історія наступає "Чорна Рада", де матеріальні цінності перемагають духовні ( як після 1991, 2004, 2014). Враховуючи радянську інфікованість, корупція нікуде не зникне, невдоволені настрої регіонів зростатимуть аж до того, що будуть ставитись питання "за що ми воювали та помирали наші діти, коли все одно як крали так і крадуть, а все з переферій уходе в центр", гіперзалежність окремих регіонів від олігархів, які матимуть суттєвий вклад у відновлення інфраструктури і через це важжатимуть, шо мають право на особисте господарювання, слабко віриться, що ми очистимося від пам'яток радяно-російських катів, а люди південних і східних регіонів перейдуть на українську, також матиме великий вплив на ідею єдності ймовірний крах РФ, що врешті решт призведе до федералізації України з елементами громадянської війни за територію окремих суб'єктів. Тож на мою думку Україна 30-х перетвориться на Українську федерацію, яка міститиме землі: Україна-Русь (ПЦУ) з автономіями "Січеславщина" (ПЦУ) та Західноукраїнською автономією (УГКЦ), Лівобережну (Харків, Полтава, Суми), Південноукраїнську (Одеса, Миколаїв, Херсон), Східноукраїнську (Донецьк, Луганськ) федеративні землі (УПЦ) та Кримську федеративну землю. Перемога - це як найраніше зробити семантично-культурну революцію в колективному несвідомому людей, визначитися з дефініціями, особливо російськомовного контингенту: Русь - русин - русский, Беларусь - беларусин - беларусский, Россия - россиянин ( если этнос - московит) - российский язык. Задля того, щоб запобігти плутанині західного світу з назвою Русь - треба активно розповсюдживати не транслітераційний варіант "Rus", а її переклад "Ruthenia", для початку твердо імплементувати це в нашому суспільстві. Не розумію, чому ми перекладаємо наші імена, а не пишемо "Мыкыта Тымощук", наприклад, мій особистий біль - це транслітерація літери "Г", так як ми користуємось кирилицею, вважаю неправильним транслітерувати її у вигляді "Н", як це є в латинських західнослов'янських абетках, яка є німецького формату, адже загальна мова транслітерації є англійська, в якій звук "г" мав би бути транслітерований за прикладом к(k) - х(kh), отже ґ(g) - г(gh), що ліквідує фонетичну плутанину, та підкреслить кириличну особливість.
@panther85342 жыл бұрын
Навіщо ті прив'язки до церковних утворень?!
@ghirnyak2 жыл бұрын
@@panther8534 бо на мою думку релігійна культура теж матиме істотний вплив на адміністративний поділ