Mi van a képeken? A James Webb első képei! | #90 | ŰRKUTATÁS MAGYARUL

  Рет қаралды 105,777

Űrkutatás magyarul

Űrkutatás magyarul

Күн бұрын

Пікірлер: 292
@MrCarlPanzram
@MrCarlPanzram 2 жыл бұрын
Adná az ég, hogy erre költsék a munkámból keletkező adót, és ne háborúra, politikusokra, fegyverekre. Hol tartanánk már, mint emberiség, ha a hatalom nem fogná vissza a tudományt. Imádom ezt a projektet!!!
@HaruShinigami2002
@HaruShinigami2002 2 жыл бұрын
Az a szomorú, hogy ha nem lettek volna háborúk akkor technológiailag nem tartanák itt.
@kibernanit
@kibernanit 2 жыл бұрын
@@MidnightSky69 Közvetlenül nem neki lenne jobb, hanem az emberiségnek, de ezt írta is. Főleg, ha figyelembe veszed azt is, hogy mik helyett írta. Neki meg közvetve azért, mert jóérzésű ember, így az emberiség fejlődése jó érzéssel tölti el. Az miért jó bárkinek, ha önzetlenül segít valakin? Azért teszi, mert jó érzés neki. Mi értelme egy focicsapatnak szurkolni? Szenvedély, hobbi, szórakozás. Miben különbözik ettől az űr iránti érdeklődés? Mi értelme egyáltalán élni? Semmi és bármi.
@kibernanit
@kibernanit 2 жыл бұрын
@@HaruShinigami2002 Egyrészt mi azzal a gond, ha lassabban fejlődünk technológiailag? Legalább a társadalmi fejlődéssel jobban le tudtuk volna követni. Másrészt szerintem már ez a felvetés is értelmetlen. Tudod, a szokásos "mi lett volna, ha a nagyanyámnak pöcse lett volna" szindróma. Például az űrverseny is hatalmas fejlődést hozott. Akár ilyen versengések is lehettek volna a háborúk helyett. Ha annyi erőforrást nem pazarolunk el a háborúk és a fegyverkezés miatt, akkor azokat jobb dolgokra is lehetett volna fordítani. Sőt, ha nincs a háborús kényszer, talán arányaiban is más lenne, mondjuk hangsúlyosabbak lennének az alapkutatások. Az iránya pedig mindenképp, ami sokkal hasznosabb technológiai fejlettséget is jelenthetne.
@KirillMeretskov11
@KirillMeretskov11 2 жыл бұрын
A történelemben nincs ha. Nem tudjuk. Kaphatsz rá millió eltérő választ és egyik sem lesz nagyobb hülyeség a másiknál. Az is lehet, hogy olyan fejlettek lennénk, mint amilyen fejlettséget ma 2500-ra vizionálunk, de az is lehet, hogy leragadtunk volna az 1910-es évek szintjén vagy még annál is régebbre, pár módosítással.Nem tudhatjuk.
@KirillMeretskov11
@KirillMeretskov11 2 жыл бұрын
Amit itt leírtál az is csak egy kicseszett, mi lett volna, ha nem lettek volna háborúk.
@csabatolgyesy7936
@csabatolgyesy7936 2 жыл бұрын
Remèlem kötelező tananyag lesz az iskolàkban a videòidbòl! Fantasztikus csatornàd van, gratulàlok hozzà, ès àllandò nèződkènt köszönöm a sok munkàt amit beleteszel! Nagyon vàrtam ezt az epizòdot, ès igazàbòl mindig mimdegyiket vàrom :) Mi a vèlemènyed arròl, hogy a JWST kozmikus hàttèrsugàrzàs tekintetèben mèrt eredmènyeiből sokan arra következtetnek, hogy nem volt BigBang, ès hogy az Univerzum sokkal de sokkal öregebb ès nagyobb, mint eddig hittük? Szerinted, ha valami vilàgmegvàltò, ès eddigi hitrendszert alapjaiban megingatò felfedezèst tesz majd a Webb, (eredetünket àtìrò, vagy màs èletformàt bizonyìtò felfedezèst, vagy akàr a hologram vagy szimulàciò-elmèlethez közelìtő felfedezèst tesz) az vajon eljut hozzànk, vagy eltüntetik egy mèly fiòk aljàra? Tovàbbà mèg egy kèrdèsem lenne :) Ha kaphatnàl a JWST- tàvcső időt, akkor mit vizsgàlnàl vele? Köszönöm, Csabi
@urkutatasmagyarul
@urkutatasmagyarul 2 жыл бұрын
Köszönöm a kedves szavakat! A JWST épp azért készült, hogy valami világmegváltó újdonsággal szolgáljon az univerzumról, biztos, hogy tudni fogunk róla, ha lesz ilyen felfedezése! Személy szerint én az exobolygók légkörére koncentrálnék, dinitrogénoxid után kutatva, ami természetes úton nem fordulhat elő, kizárólag mesterségesen előállítható gáz, ami jele lehet egy idegen civilizációnak.
@burairobbi2558
@burairobbi2558 2 жыл бұрын
@@urkutatasmagyarul Dinitrogénoxid? :) Mintha Vin Diesel mondaná "Csapassuk, A végtelenbe, és tovább" :D Én is csendes néződ vagyok, és azt vettem észre képzeld, hogy ha valahol egy hír kerül elém ami a témádba vág, akkor már az az első gondolatom, hogy nem érdekel, majd nálad szépen összeszedetten meghallgatom. Azt hiszem ez jól példázza milyen szép munkát végzel. Hálás vagyok érte! A legjobbakat kívánom, és örümmel hallom hogy odafigyelsz a pihenésre is :)
@dante4265
@dante4265 2 жыл бұрын
Az hogy az univerzum sokkal öregebb mint gondoltuk én szerintem 100% hogy így van viszont ez nem jelentheti azt hogy nem volt bigbang. De ezért olyan izgalmas ez a téma mert nagyon sok mindent nem tudunk 100% biztosra és amire még azt is hittük hogy 100% biztos, az is megváltozhat. Akármit is találunk az csak okosítani fog minket és jobban fogjuk érteni a körölöttünk lévő világot.
@urkutatasmagyarul
@urkutatasmagyarul 2 жыл бұрын
@@dante4265 Ha a világegyetem korábban keletkezett volna egy ősrobbanás keretein belül, akkor nem ilyen távolságokra lennének a galaxisok. Pont ezekből a megfigyelésekből tudtuk megállapítani, hogy közel 14 milliárd éves az univerzum, és nem több.
@miklosrabai3646
@miklosrabai3646 2 жыл бұрын
Soha életemben nem írtam hozzászólást a KZbin-on, maximum zenét hallgatok rajta. Aztán egyszercsak ráakadtam erre a csatornára, és most valami olyan dolog történt, amit egyszerűen nem tudok magamban tartani... Az egész a kisfiam hibája, aki idén ősszel kezdi az iskolát, és valami oknál fogva elkezdte őt érdekelni az égbolt, a csillagok, a bolygók (persze a kedvence a Szaturnusz). A fiúk ilyenek (én is), mert ha valami tetszik nekik, akkor azt nagyon akarják, mindent tudni akarnak róla, nincs megalkuvás. Ugyanakkor egy kisgyereknek nyilván nincs fogalma a kézzel fogható, belátható téren túli dolgokról, az időről, a fényről, a gravitációról, az elmúlásról, az itt elhangzó dolgok 99,9%-áról. Nem értheti, nem fogahtja fel az elmondott összefüggéseket, éppen ezért kérdez, és ha az ember jó szülő akar lenni, akkor bizony válaszolnia kell. Na, így találtam meg ezt a csatornát két rakétakilövést mutató KZbin videó között... Azóta persze már megépítettük a Saturn 5 makettjét Legoból, meg jártunk a Svábhegyi Csillagvizsgálóban, és mikor megkérdezik a gyereket, hogy mondjon egy holdat a naprendszerben, akkor ő rávágja, hogy Charon... És akkor történt, hogy épp a 4. részt néztük - sokadszorra - a csatornán, aminek végén elhangzik, hogy az emberiségnek majd el kell hagynia a bolygót, mert az élete végén megnagyobbodó Nap majd elkezdi bekebelezi a bolygókat. Ekkor a kisfiam rákérdezett, hogy, ugye a Földet nem fogja majd a Nap elérni. Erre azt mondtam neki, hogy én ezt nem tudom, de sajnos akkor már élhetetlen lesz a bolygó, mert a forró Nap miatt el fog tűnni a víz a Földről, és emiatt nem lesz majd élet a bolygón. Erre a kisfiam megijedt, majd zokogásban tört ki, hogy akkor mi lesz az emberekkel, hogy akkor el kell innen menni majd egy másik bolygóra, de ugye csak az exobolygók jöhetnek szóba, viszont azok nagyon-nagyon messze vannak, meg ahhoz egy nagyon nagy rakéta kellene, de abba lehet, hogy nem is férne bele mindenki... És mikor már zokogva szorított magához, akkor csak annyit tudtam neki mondani, hogy ez nem baj, de ő majd megépítheti azt a rakétát... Lenyűgöző, ami itt elhangzik, az alázat, ahogy a szerző bemutatja a dolgokat, mert ez inspirál, hogy magam is jobb egyetemi oktató lehessek. Nincs jobb szó, csak a köszönet, hogy nap, mint nap fantasztikus dolgokat hallhatunk és tanulhatunk tőled!... És köszönöm, hogy jobban megismerhetem a kisfiam, hogy beleláthatok a gondolataiba, és hogy tudom, jó ember lesz belőle...
@urkutatasmagyarul
@urkutatasmagyarul 2 жыл бұрын
Köszönöm a kedves szavakat, azért remélem, hogy a kisfiad már kiheverte a dolgot, és már újra jó kedvvel és egészséges kiváncsisággal néz az éjszakai égboltra! Még sok jó videózást kívánok! ;)
@szhbeats558
@szhbeats558 2 жыл бұрын
Rendesen meghatódtam a videó nézése közben. Rendkívül boldoggá tesz hogy nem csak az űrkutatás iránti megszállot kiváncsiságomat és tudás szomjamat is orvosolod, ezen kívül olyan átéléssel és lelkesedéssel tudod nekünk végigcsinálni a videókat ami mégjobbá teszi az összképet és mégjobban tudok vele azonosulni. Hálás köszönetem hogy vagy és csinálod és hogy nem kell messzire mennem ha oltani szeretném a tudás szomjamat a végtelen kozmosszal kapcsolatban!
@janduraistvan
@janduraistvan 2 жыл бұрын
Ugyanezt írtam végül is, bekönnyeztem a csodálattól! Ok, én már azon is bőgtem, hogy a Voyager-t “visszakaptuk”
@jakabgipsz4788
@jakabgipsz4788 2 жыл бұрын
Én akkor hatódnék meg, ha bejelentenék, hogy a világon fegyverkezésre fordított összegeket, a föld megmentésére fordítják ezentúl. Mert amíg ezeket a képeket nézegetjük, éppen kihaláshoz készülünk.
@nini..55
@nini..55 2 жыл бұрын
Te már annyira "meghatódtál" és "és mégjobban tudok vele azonosulni" hogy már magad lettél egy gender semleges Ufókos szomjas ufó. Menj kocsmába vagy a pszihiátriára. De ne az MZW92Zx galaxisra mert ott még nem találta meg a J.Webb. A guglin találsz közelebb is elmegyógyit.
@ernonagy1948
@ernonagy1948 2 жыл бұрын
Köszönjük!
@urkutatasmagyarul
@urkutatasmagyarul 2 жыл бұрын
Én is nagyon köszönöm! :)
@danielbader2550
@danielbader2550 2 жыл бұрын
Nagyon remélem hogy minden új dologról készítesz videót ami a webbhez köthető😁
@urkutatasmagyarul
@urkutatasmagyarul 2 жыл бұрын
Az biztos, hogy lehetetlen lenne. De a legfontosabb megfigyeléseiről biztosan beszámolok majd!
@ildikotamasi239
@ildikotamasi239 2 жыл бұрын
Nézd a spacejunki-ék csatornáját! Ott interjút is találsz magyar fejlesztővel, Detre Örssel, aki részt vett a programban!
@Bandika20101
@Bandika20101 2 жыл бұрын
7:11 " Ide egy kis kék, majd ide egy kis sárga..." 😂😂😂😂 Imádom😇✌️
@Cukrosrizotto
@Cukrosrizotto 7 ай бұрын
3x tekertem vissza és még mindig röhögök rajta😂 amúgy rohadt jók a videók ❤
@remixpizzazabalo
@remixpizzazabalo 2 жыл бұрын
Jó pihenést Amerikában! Várjuk majd a beszámolót.
@Slamboy01
@Slamboy01 2 жыл бұрын
Ismét nagyon élveztem a műsort! Egy galaxisnyi pirospont érte!
@kristofkocsis193
@kristofkocsis193 2 жыл бұрын
Zsííír! Mint mindig, nagyon érdekes a videó, ezer köszi, hogy készíted nekünk őket rendszeresen! Most az ismeretszerzés mellett még nevettem is egy jót: "...ide egy kis kék, ide jöhet még egy kis sárga...". Köszi :D Jó szórakozást az összeröffenésekhez!
@csorvasitamas9251
@csorvasitamas9251 2 жыл бұрын
Az biztos hogy ez egy új korszak az emberiség számára. Még jó hogy itt voltált nekünk hogy átvezessél minket ebbe az új korszakba. Bevallom őszintén, mint egy kisgyermek a reggeli matinét alig várom, hogy legyen végre időm megnézni. Egyszerűen nem szeretem a videóidat valami közben nézni. Minden másodperc egy fontos információ. Végig tudnék nézni egy több Részes egyenként két órás dokumentum filmet ha te lennél a Narrátor, annyira nagy átéléssel és minőséggel készíted el a videókat.
@urkutatasmagyarul
@urkutatasmagyarul 2 жыл бұрын
Megtisztelő! :)
@stevejanger3791
@stevejanger3791 Жыл бұрын
Talán a legjobb téma a KZbin on!! Nagyon sokat dolgozom, de az ön videóit halgatom minden nap vezetés közben!! Négy, öt orákat vezetek minden nap! Én olyan vagyok mint a Fidesses rádiónézők, csak én tv halgató vagyok!!! Gyerek korom óta érdekel a csillagászat, ès a mai napig mindent megnézek, meghalgatom ami ezzel kapcsolatos!! Imádom a How the universe works! Fantasztikus tanárokkal, csillagászokkal, kutatókkal! Az Ön műsora is fantasztikus!! Gratulálok!!!!!
@balazsdr.balczer2229
@balazsdr.balczer2229 2 жыл бұрын
"A tudás hatalom, a tudás mindenkié." Ámen!
@lacam7807
@lacam7807 2 жыл бұрын
Há, GRATULÁLOK! Ez egy olyan videó lett, hogy pislogni is alig mertem, nehogy lemaradjak. Úgy érzem, nem túlzok, ha azt mondom, ha háromszor, négyszer ilyen hosszan magyaráznád, mutatnád be a teleszkóppal elért eddigi eredményeket, azt is egy ültő helyemben nézném végig. Ez a téma világ életemben foglalkoztatott és most, a James Webb új perspektívát nyitott, újabb "cukorkát" kaptak az érdeklődők. Pihenj, nyár van, mindenkinek kell egy kis feltöltődés, de én azért nagyon várom a következő részt (talán legjobban mégtöbb új infót a JWST háza tájáról 😁) Köszönöm!
@jacekasztai54
@jacekasztai54 2 жыл бұрын
Basszus... rendesen rázott a hideg, olyan beleéléssel tudod mondani a dolgokat. Csodálatos ez a műszer, köszönjük, hogy bemutatod nekünk.
@azolee
@azolee 2 жыл бұрын
Na, vegre egy ertelmes osszefoglalo a sok hozza nemerto, szenzacio-hajhasz temahoz tartozo cikk kozott. Koszi.
@urkutatasmagyarul
@urkutatasmagyarul 2 жыл бұрын
Ezért is tartott egy picit tovább az elkészítése, muszáj voltam rendesen utána menni a dolgoknak! ;)
@kandúrrrr
@kandúrrrr 2 жыл бұрын
Ez egy új korszak kezdete. És még nagyon sok minden van előttünk. Love you JWST❤️
@jakabgipsz4788
@jakabgipsz4788 2 жыл бұрын
Hacsak megnem nyomják a gombot....
@petergudics668
@petergudics668 2 жыл бұрын
Nagyon köszönjük!!!Ámulatba ejtő...mintha a teremtést vagy a teremtőt fürkésznénk
@danielviszlo
@danielviszlo 2 жыл бұрын
A videó vége konkrétan libabőrös élmény volt, nagyon motiváló és epikus monológ. :D Hihetetlen milyen fejlettségi szinten vagyunk és mikre vagyunk képesek, ha békés, jó célra használjuk azt a rengeteg pénzt. Köszönjük a videót és semmi okod elnézést kérni, pihenj amennyit csak tudsz a nyáron, érezd jól magad! :)
@akacsaman
@akacsaman Жыл бұрын
0,7-0,75 -ös szinten vagyunk. Asszem
@k3csup9
@k3csup9 2 жыл бұрын
Táltott szájjal néztem végig! Egyszerűen csodálatos. A Te csatornád a legérdekesebb és legtöbbet mondó amit én az interneten láttam! Köszönöm a munkád és csak így tovább! :)
@gergelybusak
@gergelybusak Жыл бұрын
Felfoghatatlanok ezek a dolgok egy laikusnak, mint ami én is vagyok. Már ott leakadt az ékszíj az agyamról, amikor az első képen ott volt az a gravitációs lencse hatás! Honnan tudjuk melyik az igazi és melyik a látszólagos "objektum"? Ez lehet csak nekem nem világos? :D Csatlakozom a többi néző véleményéhez, tényleg hihetetlen érdekes videókat készítesz! Tényleg az iskolában vagy TV-ben(már, ha néznének még a gyerekek) mehetnének ezek az adások! 💯👏 Mindenki várja az új részeket, de pihenni, feltöltődni kötelező! Aztán kiégsz, mint egy fehér törpe!
@gregor_man
@gregor_man 2 жыл бұрын
Nagyon szépen felépített videó. És tényleg jól látjuk a részletgazdagság finomodását, öröm ezt látni. Csak aztán nehogy baj érje szegényt, szívrohamot kaptam, amikor a tükröt eltaláló meteorról olvastam a harsány újságcímet. A Jupiter porgyűrűje jó kis teszt volt a távcsőnek, persze simán vette az akadályt. A relatíve rettenetes mennyiségű fény kezelése is izgalmas feladat lehetett.
@varzsha2
@varzsha2 2 жыл бұрын
14:38 Hihetetlen milyen csodálatos képek! ;-)
@Gellert74
@Gellert74 2 жыл бұрын
Néztem a videót és egyszer csak azt vettem észre, hogy vége. Olyan érdekes volt, hogy nem is vettem észre az idő múlását. Jól sikerült összeállítás lett. 👍👍
@abelfoldi6401
@abelfoldi6401 2 жыл бұрын
Nagyon vártam már ezt a videót. Nem csalódtam benne…. Jó lett! 👍
@fiukbenko7268
@fiukbenko7268 2 жыл бұрын
Egyszerűen ámulatos képek, és itt 7:12 ez a részlet a kedvencem.
@nyadpics
@nyadpics 2 жыл бұрын
Hívjatok aminek akartok, de nekem 7:12 -nél van a kedvenc részem... xD
@Benny17
@Benny17 2 жыл бұрын
Nagyon remélem hogy több órás videó lesz!!
@ArnoldCsimpi
@ArnoldCsimpi 2 жыл бұрын
Szuper videó volt! Jó kikapcsolódást, sok élményt a nyárra!
@csabamolnar-No.1
@csabamolnar-No.1 2 жыл бұрын
Hát..... Belekönnyeztem..... Egy fél év és Jotabyte-okat fogunk zabálni, annyi adatunk lesz..... Kell, adjatok még, sírni akarok ✌️💞 🌏
@yushiroyuuki
@yushiroyuuki 2 жыл бұрын
Már nagyon vártam ezt a részt :D
@urkutatasmagyarul
@urkutatasmagyarul 2 жыл бұрын
Megérkezett! ;)
@zoltanszabo7499
@zoltanszabo7499 2 жыл бұрын
Micsodaaa?! Semmi magánélet meg ilyenek! Tessék azonnal rákapcsolódni a JWST processzorára, és online üzemmódban tolni a frankót! 🤭😜 Na jó, pár perc lazítás belefér! Köszi a híreket Haver! Respekt a munkádért!
@szidonia2022
@szidonia2022 Жыл бұрын
A napokban néztem meg a filmet Netflixen, elképesztő ahogy megalkották, zseniális.
@ianosescuion9218
@ianosescuion9218 8 ай бұрын
Csak most jött be az anyag amit összeállítottál erről az objektumról. Sokat olvashattál, informálódhattál mire összeállítottad. Hát bizony az univerzum megvan nélkülünk is nagyon jól. Folynak a jelenségek, alakulnak, tűnnek el a csillagok, galaxisok és azt hisszük, hogy itthagyhatjuk a földet ha megérjük. Közben irtjuk egymást, emberek állatok. Háborúk a túlélésért, az egészen való uralkodásért. Zsákutca, ha az ember ebben a mindenségben a logikát keresi. Vagy mégis van kiút? Elgondolkodtató. Közben jönnek a számlák, a választások a hírek és... nem törődünk a világmindenséggel, törvényeivel, folyamataival mert a Terra nevű égitesten az utóbbiak zajlanak. Vagy mégis az anyagiakon túl létezik egy szellemi univerzum is ami az egészet összefogja? Furcsa... és félelmetes a beláthatatlan... az emberi értelem pedig versenyt fut a végtelennel és az elmúlással. Nem filizofálok tovább mert úgyis hiába... Nincs megállás. További jó kutatást!
@carvingskiponthu
@carvingskiponthu 2 жыл бұрын
Nem kicsit vagy lelkes! 😀 Mondjuk van is okod rá, tényleg döbbenetes már eddig is,amit láthatunk. Köszönöm a videót.
@szilvi4416
@szilvi4416 2 жыл бұрын
Ez csodálatos videó volt!!!!
@zsomborerdos9549
@zsomborerdos9549 2 жыл бұрын
Köszönöm ezt a videót nem tudom leírni szavakkal milyen jó lett remélem csinálsz míg majd a jövőbeli képeiről is valami ilyesmit
@urkutatasmagyarul
@urkutatasmagyarul 2 жыл бұрын
Mindenképp!
@DonCato96
@DonCato96 2 жыл бұрын
Most visszarántottál egy 20 évvel ezelőtti nosztalgiavonatra, amikor is még kisgyerek voltam és mindenem volt az űrkutatás. A könyvek azonban hamar elfogytak, az interneten pedig magyarul még semmi érdemlegeset nem lehetett találni, így az egyetlen opcióm az volt, hogy nekiálltam angolul tanulni ( win - win ? :D ). Nagyon jó látni, hogy ma már van ilyen csatorna, így megadod a lehetőséget hogy a mai fiatalok sokkal könnyebben közelebb kerüljenek az űrkutatáshoz. Minden elismerésem!
@arpadszeiff
@arpadszeiff 2 жыл бұрын
Köszönjük, ez nagyon érdekes volt. Hozom a formám: Viszont egyetlen gáz-por felhőn sem láttam a képeken "Á"-t. Pedig azt mondtad, hogy a JWST "Á"-t lát rajta.
@urkutatasmagyarul
@urkutatasmagyarul 2 жыл бұрын
:D
@S0time
@S0time 2 жыл бұрын
Van arról videó, hogy hogy tud olyan messzeségből több száz terrabájt adat a földre érkezni ilyen rövid idő alatt? Szívesen megnézném.
@estelles8709
@estelles8709 2 жыл бұрын
Alig vártam már ezt a videót! :) Fantasztikus képek, szuper, hogy a NASA feltette őket teljes formátumban, így le is tudom mentegetni és jócskán ráközelíteni! :)
@urkutatasmagyarul
@urkutatasmagyarul 2 жыл бұрын
Egy csoda, konkrétan a könnyeimmel küszködtem a videó vágása során!
@PinkMaki
@PinkMaki 2 жыл бұрын
@@urkutatasmagyarul Én ugyanígy voltam, mikor az élő adást néztem a képek publikálásáról. :')
@Racskogabor
@Racskogabor 2 жыл бұрын
Remek tartalom megint! Köszönöm!
@evahuber9810
@evahuber9810 2 жыл бұрын
Nagyon szuper a videó. Hálásan köszönöm. 🙏🏻🙏🏻🙏🏻😃👍👏💪
@alexgaal1317
@alexgaal1317 2 жыл бұрын
Végre, VÉGRE! 😀 Már nem tudtam, mihez kezdjek új videó nélkül. 🙄 Tudom, hogy elég messze van még, de mit gondolsz, a következő távcső elhelyezkedése hol lenne célszerű az ésszerűség határain belül? Csak azért bátorkodom ilyet kérdezni, mert ha jól rémlik egy korábbi videódból, szinte a Hubble üzembe helyezésével egyidejűleg már elkezdtek dolgozni a JWST-on, szóval gyanitom most is hasonló a helyzet. A képek nem mellesleg csodásak, ennél szerintem nincs nagyszerűbb eredmény, amit az emberiség elért, ezért is szomorú, ami napról napra zajlik a bolygónkon. Ekkora tudással többre lenne hivatott az emberiség. Csak így tovább mindenesetre és további jó pihenést! 😎
@urkutatasmagyarul
@urkutatasmagyarul 2 жыл бұрын
Van egy fiók mélyén lévő rádióteleszkóp terv, amit a Hold túloldalán lévő kráterbe lehetne telepíteni. Mivel mindig a túloldalon lenne, ezért alig zavarná a földi rádiójelek sugárzása. Én biztosan leporolnám az ötletet! ;)
@mocorgo911
@mocorgo911 2 жыл бұрын
Azt hiszem új időszámítás kezdődött az űrkutatásban. Köszönjük az általad bemutatott infókat, és eredményeket! 🥰🏆
@jakabgipsz4788
@jakabgipsz4788 2 жыл бұрын
Eközben idelent: covid, himlő, háború, válság. Igen, új időszámítás. Sohanemlátott magasság és aljasság egyszerre
@mocorgo911
@mocorgo911 2 жыл бұрын
@@jakabgipsz4788 Szerintem , ez nem az az oldal...
@jakabgipsz4788
@jakabgipsz4788 2 жыл бұрын
@@mocorgo911 De, ez mind az "ember"
@Reni90
@Reni90 2 жыл бұрын
Köszönjük a munkádat. 😊
@vinclevi7520
@vinclevi7520 2 жыл бұрын
Nagyon vártam ezt a videót,de mikor meghallottam hogy Amerikába mész majdnem ki ugrottam a székből. Nagyon várom az utazásod és a videót
@urkutatasmagyarul
@urkutatasmagyarul 2 жыл бұрын
Remélem, minden összejön! ;)
@laszlonekiss1647
@laszlonekiss1647 2 жыл бұрын
2:13 Simán megbocsátható, Rick and Morty óta ismerhetjük az optimista nihilizmust, vagyis hogy semminek semmi értelme :P szóval nyugodtan érezd jól magad, ha teheted!
@attilanagy2492
@attilanagy2492 2 жыл бұрын
Fantasztikus video az űrkutatásrol, a távcső időt mi alapján rang sorolják és kik azok akik eldöntik van valami szabály gondolom időrendi.
@scubazola
@scubazola 2 жыл бұрын
Olyan látványos lett a Karina Nebula és az NGC3324 képződményének az összehasonlító lépései, hogy rögtön 2x is végig néztem figyelmesen az epizódot. Nagyon jól összeraktad, gratula. Az érdekelne még, hogy amikor egy csillagász a kapott távcsőidő alatt mért, megfigyelt, elért eredményeit hogyan kapja meg? Még a kidolgozatlan nyers anyagot, adatokat vagy a már megszerkesztett képeket? Mert gondolom a publikáció már a csillagász munkája és eredménye lesz, megjelelölve a használt obszervatóriumot.
@urkutatasmagyarul
@urkutatasmagyarul 2 жыл бұрын
Természetesen a nyers adatokat, azokkal dolgozhat a tanulmányai során
@jenohathazi920
@jenohathazi920 2 жыл бұрын
amazing pictures, BRAVOOO
@gondolkozz-te-is
@gondolkozz-te-is 2 жыл бұрын
Köszönöm, nagyon tetszett a videó!
@ctype1749
@ctype1749 2 жыл бұрын
Már nagyon vártam ezt a videót
@urkutatasmagyarul
@urkutatasmagyarul 2 жыл бұрын
Sokat dolgoztam vele, élvezzétek ki! ;)
@balint_szoke
@balint_szoke 11 ай бұрын
Már nagyon vártam ezt az adást (ugye sorrendben haladok), és nem is akarok sokat írni róla, meg egész egyszerűen nem lehet, ti. a JWST valóban egy CSODA, az ember agya egyszerűen fluoreszcens átmeneten megy keresztül a képeit látván (mondjuk nálam a műszer látványa maga is hasonló hatást vált ki 🤩).
@janoamper1153
@janoamper1153 2 жыл бұрын
Szuper videó!!!:-) Azt lehet tudni, hogy miért van fénytörés a csillagokon?
@urkutatasmagyarul
@urkutatasmagyarul 2 жыл бұрын
Már készül róla a KisOkos, még pár nap! ;)
@Szinopei_Diogenesz
@Szinopei_Diogenesz 2 жыл бұрын
Köszönjük a videót!
@vezertrojai
@vezertrojai 2 жыл бұрын
Jaj de váram már!
@f1hl_adam968
@f1hl_adam968 2 жыл бұрын
A zenei aláfestés zseniális
@GloballMapping
@GloballMapping 2 жыл бұрын
Nagyon jó videó!
@rolandsilye3902
@rolandsilye3902 5 күн бұрын
Szimpatikus a humorod. 😆
@kistehen27
@kistehen27 2 жыл бұрын
Fantasztikus!
@ildikoszabo8110
@ildikoszabo8110 2 жыл бұрын
Szokás szerint szuper videó. :) Azt lehet tudni, h milyen időközönként mutatnak be képeket vagy hogy fog ez menni? Csak a nagy felfedezéseket fogják bemutatni?
@Laci1263
@Laci1263 2 жыл бұрын
Ha másért nem is de, ezért örülök hogy ebben a korban élek.
@hidiadam2421
@hidiadam2421 2 жыл бұрын
Hello. Érdekelne, hogy szerinted a Webb fogja vizsgálni a Proxima Centaurit is?! Ha talál ott értelmes életet azt is nyilvánosságra hozzák? Köszi a válaszod.
@urkutatasmagyarul
@urkutatasmagyarul 2 жыл бұрын
A TRAPPIST rendszert biztos fogja, de csodálkoznék, ha pont a Proximát hagynák ki. Természetesen nyilvánosságra fognak hozni MINDEN megfigyelési eredményt.
@hidiadam2421
@hidiadam2421 2 жыл бұрын
Köszönöm válaszod. Kiváncsi leszek a további képekre.
@janduraistvan
@janduraistvan 2 жыл бұрын
Annyira csodálatos ; hogy gyönyörködésem közben elérzékenyülök… Érdemes megjegyezni!: ezt nem mindenki tudja értékelni; ezért FONTOS: hogy mielőtt elkezd az ember áradozni erről: merje fel a másik embert; mennyire tájékozott az ügyben … ez most viccesen hangozhatott , de sokaknak elveheti a kedvet, ha tőle teljesen távol álló dolgokról “ érthetetlenül” kezdünk áradozni… Ezért is örültem ennek a csatornának, mert finoman adagolva, érthetően magyarázza el laikusok számára is: hogy mi, hogy működik! Több ismerősömet át térítettem a “Sötét oldalra”, nem hupililát hánynak az Űr témájától, hanem érdekli őket és nem sügérként hallgatják!
@SimancsakFeco
@SimancsakFeco 2 жыл бұрын
Fasza videó mint mindig, de kérlek nyugtass meg. A Webben egy SDD -t használnak adattárolásra. Elvileg a műszert évtizedes munkára tervezték, de az SSD-k élettartama ilyen intenzitású használat mellett (pár hete dolgozik és már most több száz terrányi írás, olvasás, törlés történt rajta) félelmetesen gyorsan kophat. Ugye a Webben használt eszköz a civil piacokra szántaknál jóval jobban bírja az írás/törlés ciklusokat?
@urkutatasmagyarul
@urkutatasmagyarul 2 жыл бұрын
Jóval, jóval! ;)
@akvamail
@akvamail 2 жыл бұрын
Azt szeretném kérdezni, hogy ha a teleszkópot mondjuk ráirányítanánk a Marson dolgozó egyik roverre, akkor látszana azon a NASA matricája?
@urkutatasmagyarul
@urkutatasmagyarul 2 жыл бұрын
Nem
@gcsonka73
@gcsonka73 2 жыл бұрын
Mindenek előtt: köszönöm ezt a videódat is! Rossz magyar szokás szerint hadd emeljek ki valamit, ami meglehetősen piszkálja a csőröm: kérlek, a TB-t (terabyte) mondd inkább 1 r-rel, legyünk rajta, hogy a helyes írásmódja minél elterjedtebb legyen.
@urkutatasmagyarul
@urkutatasmagyarul 2 жыл бұрын
Teljesen jogos, köszönöm, hogy felhívtad rá a figyelmem! ;)
@lorinczbalint3483
@lorinczbalint3483 2 жыл бұрын
Az űrkutatás hatalom. Az űrkutatás mindenkié...
@sheekerz
@sheekerz 2 жыл бұрын
Az ilyen videókat érdemes lenne 1440p-ben, vagy akár 2160p-ben kirenderelni. Tudom, hogy így tovább tartana, meg sokkal nagyobb lenne a keletkező file mérete, de a végeredmény mindent kárpótolna...!! 😃
@urkutatasmagyarul
@urkutatasmagyarul 2 жыл бұрын
Igazad van, de nem bírná a régi i7-esem. Gondolkodom, hogy veszek egy új gépet, akkor jönnek majd a nagyobb felbontású videók is!
@szegilong1
@szegilong1 2 жыл бұрын
Ilyen ember lenne az Országunk miniszterelnöke mint Te, akkor a fejünk se fájna! Koszonjuk ezt a videot is!
@gaborbalogh1202
@gaborbalogh1202 2 жыл бұрын
10:29 nél a kep közepén lent van József Attila
@urkutatasmagyarul
@urkutatasmagyarul 2 жыл бұрын
Valaki tényleg van ott! :)
@Dymon32
@Dymon32 2 жыл бұрын
10:17 Uhh ezek a beközelítések nagyon jók lettek Már a Hubble fotói is durvák voltak, hát még ezek.... 🤯 15:46 Anno a telefonok teljesítményén ámultam el, hogy egy régi 2 magos gép teljesítményét simán hozzák marok méretben.
@joepataki9659
@joepataki9659 2 жыл бұрын
A Hubble egy alkatrészét behozták az üzemünkbe , 1990/91 ben nem tudom már pontosan. Pénteki napon a főnököm azt mondta, Joe, hétfőn jön egy mérnöki gárda, hoznak egy rosszúl tervezett alkatrészt, és neked kell átalakítani, az ők kérésére . Nagyon keveset aludtam nyugodtan a hétvégén. Eljött a hétfő, meghozták a teleszkóp alkatrészt, ( 24 karátos arannyal volt befuttatva. A rajzokat át beszélve a mérnökökkel, neki álltam a módosításhoz, kb 2-3 óra alatt szépen sikerült, és mindenki Happy volt. Elég nagy alkatrész volt, megengedték hogy a leesett 24 karátos forgácsokat hazavihettem. Boldog voltam hogy egy kicsit , mint egy egyszerű ember, aki 1980 - ban vándorolt ki Amerikába, közre működhettem egy kicsit is ebben a nagyon fontos munkában! Ez Californiaban történt, és a silicon Valley ből a NASA központból voltak ott ahol én dolgoztam , Hayward - ban! Akkor, 53 éves voltam! A 24 karátos gyűjteményt , a mai napig is őrzöm. Üdvözlettel mostmár Floridából. Joe Pataki
@Dymon32
@Dymon32 2 жыл бұрын
@@joepataki9659 űhhh 😮 Mindenhol ottvannak a Magyar mesteremberek 😁😉 Nagyon jó kis történet, köszi hogy leírtad!
@_Betty.Ford_
@_Betty.Ford_ 2 жыл бұрын
Várom😌
@matecsicsirko8551
@matecsicsirko8551 2 жыл бұрын
Szia! A Chandra és a Gaia urtávcsorol lehetne külön videó, szerintem sokakat érdekelne
@urkutatasmagyarul
@urkutatasmagyarul 2 жыл бұрын
Listán vannak már! :)
@SilverGhost1996
@SilverGhost1996 2 жыл бұрын
Két kérdésem lenne: honnan tudom letölteni (mondjuk háttérnek) a JWST álltal készült képeket? Illetve miért van az (és kiküszöbölhető-e majd) a képeken azok a kereszt alakú becsillanások, amik a fényesebb csillagoknál vannak jelen?
@urkutatasmagyarul
@urkutatasmagyarul 2 жыл бұрын
A képek a NASA blog oldalán: www.nasa.gov/webbfirstimages A második kérdésedre pedig pár napon belül jön egy KisOkos a csatornámon! ;)
@C.h.r.i.s.t.m.a.s
@C.h.r.i.s.t.m.a.s 2 жыл бұрын
Sziasztok Én is vártam már, hogy élesben is működjön. De nagyon úgy nézem nem kell beleélnem magam. Hogy miért? Mert olvastam róla, hogy már 4 kisebb becsapódást elszenvedett, abból egy maradandó. Én nem is gondoltam volna, hogy ennyi meteorit megy össze vissza odafent. Ja és mi akarunk elmenni másik bolygóra ennyi meteorit kötött hmmm. Visszatérve a Webre, lehet sok filmet nézek, de nem hiszem el, hogy nem lehetett volna valami kitalálni a megvédésére, mire tényleg jobbnál jobb dolgokat fognánk felfedezni, egyszer csak valami úgy eltalálja, hogy tönkremegy, és javíthatatlan lesz. Valami erőteret nem lehetett volna csinálni neki, vagy valamit. Annyi mérnök van biztos lett volna rá megoldás.
@urkutatasmagyarul
@urkutatasmagyarul 2 жыл бұрын
Még az 5 becsapódás után is az elvárt értékek felett teljesít. Számoltak ezzel a mérnökök
@C.h.r.i.s.t.m.a.s
@C.h.r.i.s.t.m.a.s 2 жыл бұрын
@@urkutatasmagyarul Az rendben is van, de ilyen rövid időn belül. Az élettartama ha jól tudom 15 év, ha a beüzemeléstől számított 7 éven belül kap 4-5 találatot azt mondom ok. De még egy éve sincs fent, nem lesz az olyan hosszú életű szerintem.
@urkutatasmagyarul
@urkutatasmagyarul 2 жыл бұрын
@@C.h.r.i.s.t.m.a.s Ebből az ötből csupán egy volt maradandó, de lehet, hogy ilyenből csak 10 évente van egy. Ki tudja, talán szerencsétlen volt?!
@adrianviplak
@adrianviplak 2 жыл бұрын
Jó lett a videó mint mindig csak egy kérdés, és abszolút nem rosszindulatból hogy van-e valami köze a te általad tervezett amerikai útnak a spacejukeis srácok mától kezdődő ottartózkodsához, mert ez csak az én észrevételem remélem nem így van de mintha kis rivalizálást éreznek a két csatorna között . Mondtam ez csak személyes észrevétel, azért is mert most úgy nem látok a komment szekcióban hogy ajánlanátok egymás videóit meg egyéb. És mégegyszer mondom nem rosszindulat puszta kíváncsiság ha nem így van az csak jó és örülök neki.😊🚀
@urkutatasmagyarul
@urkutatasmagyarul 2 жыл бұрын
Nincs hozzá köze, ha csak annyi nem, hogy hasonló az érdeklődési körünk. Nem vagyunk konkurenciák, hiszen a nézőnek nem kell választania, akár mindkettőt megnézheti bárki.
@adrianviplak
@adrianviplak 2 жыл бұрын
@@urkutatasmagyarul Köszönöm a választ nagyon örülök neki ha ez így van, én egy olyan néző vagyok aki mindkettő csatornán subcribe+all🔔. Mert mind a két csatornán magyarnyelven a legmagasabb színvonalú ismereterjesztést folyik csak teljesen más formátumban de a színvonal ugyanolyan magas, ezért nagyon sajnáltam volna ha ilyesmi lenne akkor csak én láttam rosszul a helyzetet, na akkor viszont irány Amerika🇺🇸! A srácoknak meg további jó utat! Egy a fontosde a cél ugyanaz átadni a tudást az embereknek! És ezt csak együtt lehet elérni úgyhogy szemeket az égre és a tolóetű legyen mindenkivel! ;)🚀✨ ✈️🇺🇸
@Danee-rn4xt
@Danee-rn4xt 2 жыл бұрын
Emberi ésszel fel nem fogható az, hogy egy porszem eltakarná azt a rengeteg galaxist. Ha évek/évtizedek múlva eljutna odáig, hogy minden egyes pontot így lefotózna a webb.. na az hány terrabyte-os kép lenne? Belegondolni is fáj, de az biztos, hogy nincs annyi tárhely az országban. 😆
@csabaszilagyi5871
@csabaszilagyi5871 2 жыл бұрын
Érdeklődni szeretnék, hogy tényleges rálátásunk James Webb által, exobolygókra lehetőség lesz-e?
@urkutatasmagyarul
@urkutatasmagyarul 2 жыл бұрын
Igen! Az újfajta szenzorokat úgy tervezték, hogy képesek kitakarni a csillag fényét, így láthatóvá válnak a körülötte keringő bolygók. Persze, közel sem lesznek olyan nagy felbontásuak, mint a Naprendszeren belül található bolygók képeinél.
@BenceVindisch
@BenceVindisch 2 жыл бұрын
Annyi csoda van az univerzumban, hogy az lehet az egyik legnehezebb döntés, hogy mi legyen a következő, amit megnézünk a JWST-vel.
@jakabgipsz4788
@jakabgipsz4788 2 жыл бұрын
Én a föld felé fordítanám és megörökíteném az utolsó időket, tanulságos lehet a következő civilizációnak. Bár mire megtalálják, pont olyan fejlettek, hogy újra elpusztítsák önmagukat.....
@BenceVindisch
@BenceVindisch 2 жыл бұрын
Ha mi találtunk volna ilyet figyelembe vennénk és tanulnánk belőle? Nem vagyok benne biztos.
@urkutatasmagyarul
@urkutatasmagyarul 2 жыл бұрын
Világosan látszik, hogy Gipsz úr egyáltalán nem ért a dologhoz, sokkal hangosabb, mint amennyire a tudása indokolná. Ez nem az első hozzászólás, amiben magát égeti, és szerintem nem is az utolsó. Ha a JWST-ot a Föld irányába fordítanák véglegesen tönkre menne.
@jakabgipsz4788
@jakabgipsz4788 2 жыл бұрын
@@urkutatasmagyarul Nem nézném a csatornádat, ha mindent annyira tudnék mint te. Van mit tanulnom, beismerem. Viszont iróniát, szélesebb látókört (itt a földön) tanulhatnál te is.
@jakabgipsz4788
@jakabgipsz4788 2 жыл бұрын
@@BenceVindisch Persze, hogy nem. Ezért vagyunk egyedül. Ha van is értelmes élet, az elpusztítja önmagát mielőtt máshol is létrejönne.
@PinkMaki
@PinkMaki 2 жыл бұрын
Go Webb go! :)
@stefanrafa1348
@stefanrafa1348 2 жыл бұрын
A trapiszt rendszert meg a proxima centaurit mikkor fogja vizsgalni? ?
@urkutatasmagyarul
@urkutatasmagyarul 2 жыл бұрын
A TRAPPIST-ot nemsokára, heteken, hónapokon belül, a Proximát nem tudom, de talán még idén!
@balazsbiro1885
@balazsbiro1885 2 жыл бұрын
Te mindig olyan kimérten beszélsz. Kicsit megijedtem 7:12 kor 😁
@kyis333
@kyis333 2 жыл бұрын
Szokás szerint egy szenzációs videót láthattunk, amelynek minősége a JWST minőségével vetekszik. :) Viszont bennem felmerült egy kérdés, ami bár lehet, hogy hülyeség, de biztos van valaki, aki kibővítené kicsit a tudásom. Szóval, ha az univerzum folyamatosan gyorsulva tágul, ezáltal a galaxisok is távolodnak egymástól, akkor hogyan jöhet létre olyan galaxis összeolvadás, mint a "Stephan's quintet" vagy a Tejút és Androméda galaxisok néhány miliárd év múlva történő egybe olvadása?? Ennyivel nagyobb lenne a galaxisok egymáshoz viszonyuló gravitációs ereje? Vagy az univerzum tágulása gyorsabban "tolja" a fiatalabb galaxist az idősebb felé?
@A.V.E.RetroGamingProductions
@A.V.E.RetroGamingProductions 2 жыл бұрын
Pl a lokális halmaz, amiben mi vagyunk. Itt az Androméda és a társ galaxisok, gravitációs ereje dolgozik erősebben. Nem hiába van az, hogy az Andromédával egymásnak fogunk rohanni. Graviátciós erő az meg van mindenhol, csak minnél messzebb vagy és minnél üresebb a terület annál gyengébb. 🙂
@kyis333
@kyis333 2 жыл бұрын
@@A.V.E.RetroGamingProductions Köszönöm szépen a felvilágosítást! :)
@A.V.E.RetroGamingProductions
@A.V.E.RetroGamingProductions 2 жыл бұрын
@@kyis333 🙂
@dante4265
@dante4265 2 жыл бұрын
Engem az érdekelne, hogy az után színezett képek (nem a MIRI) azokat úgy színezek amilyen színei is ténylegesen vannak annak az égitestnek/testeknek ? Szóval ha superman lennék és oda tudnék repülni a Carina Nebula-hoz akkor az tényleg olyan színben pompázni mint ahogyan azt a képen látjuk ?
@urkutatasmagyarul
@urkutatasmagyarul 2 жыл бұрын
Nagyjából igen
@dante4265
@dante4265 2 жыл бұрын
@@urkutatasmagyarul Köszönöm a gyors választ!
@000momoka
@000momoka 10 ай бұрын
Megpróbálom magam kifejezni egy igen bonyolult témában. 😅😂🫣és előre is bocsi, kérlek próbáld meg nekem megválaszolni. Mégis mit jelent az, hogy a világ kezdetére látunk?! (JamesWebb) Azt értem, hogy onnan annyi idő alatt jut/jutott el a földre a fénye, de ha oda nézek távcsővel akkor ott a jelent látom, ezt az adott pillanatban látom, és ott is eltelt már ugyan annyi idő a “nagy bumm” óta mint itt, nem? És akkor ha nem, és a múltat látom a távcsőben is, akkor honnan tudom mi van ott most, még ugyan ennyi időnek kell eltelnie a “nagy bummhoz” képest mint amennyi eltelt, hogy a most-ot 2024-et lássam. ❤Előre is köszönöm neked. És a sok remek videódat is, imádom az összes formátumot 🎉 ❤ már az összeset láttam, a legtöbbet többször is.
@urkutatasmagyarul
@urkutatasmagyarul 10 ай бұрын
Nagyjából jól összefoglaltad! Kezdjük kicsibe: ha a Holdat nézzük (akár szabad szemmel, akár távcsővel) olyannak látjuk, mint amilyen egy bő másodperccel ezelőtt volt, hiszen a felszínéről visszapattanó fotonok ennyi ideig utaztak felénk, mire meglátjuk őket. Ha a Napot nézzük (ezt már semmiképp nem javaslom távcsővel), akkor olyannak látjuk, mint nagyjából 8 perccel ezelőtt volt. Na, ha a Proxima Centauri-t nézzük, ami nagyjából 4 fényévnyire van, azt mindig olyannak látjuk, mint amilyen 4 évvel ezelőtt volt a távolság miatt. A Webb képes olyan távoli galaxisokat is vizsgálni, melyek nagyjából 13 milliárd fényévre vannak tőlünk, tehát azok a fotonok, amiket most begyűjt a teleszkóp már 13 milliárd éve száguldanak attól a galaxistól felénk. Tehát valóban olyannak látjuk, mint amilyen az ősrobbanás után volt nagyjából 800 millió évvel. Hogy ezek a galaxisok milyennek festenek most? Senki sem tudja biztosan! Persze, vannak modelljeink, hogy egy akkora galaxis annyi csillaggal, akkora fekete lyukkal a közepén 13 milliárd év után miként fejlődik, de pontosan nem tudjuk, hogyan nézhetnek ki a jelen pillanatban. Minél távolabb tekintünk a távolba, annál mélyebbre látunk a múltba. És míg a Holdnál tulajdonképpen pontosan tudjuk, hogyan néz ki most, a Napnál is viszonylag pontosak az előrejelzéseink, a távoli galaxisok esetében csak tippelni tudunk.
@000momoka
@000momoka 10 ай бұрын
@@urkutatasmagyarul nagyon szépen köszönöm a választ. De akkor így vannak veszélyek amiket mondjuk nem láthatunk? Ha ott történt egy olyan nagy robbanás (nagyjából13,7(pontosan annyival, hogy mondjuk holnap érnek ide a fotonok)milliárd éve. Holnap meglátjuk és holnapután már nem vagyunk. Lehet nem 1 “nagy bumm” volt hanem kettő, csak az még nem ért ide 🤪🫣
@urkutatasmagyarul
@urkutatasmagyarul 10 ай бұрын
@@000momoka Olyan távolból semmilyen sugárzás nem jelent ránk veszélyt, sőt, pont a robbanások azok, amik a legerősebb teleszkópokok is csak épphogy láthatóak.
@000momoka
@000momoka 10 ай бұрын
Köszönöm ❤ szép estét neked
@Rajlii
@Rajlii 2 жыл бұрын
Csak annyit tudok írni, ez lélegzet elállító.
@hunorkrizsa507
@hunorkrizsa507 2 жыл бұрын
10 rész és meglesz a 100.rész!
@Tibor8908
@Tibor8908 2 жыл бұрын
Remek videókat készítesz!
@Cloud26361-
@Cloud26361- 2 жыл бұрын
Valahol lehet találni egy listát ahol leírják mik lesznek megvizsgálva? Első években pl fekete lyukak, exo bolygók stb?
@urkutatasmagyarul
@urkutatasmagyarul 2 жыл бұрын
Pár terv már publikus, de árfogó listáról nem tudok
@szalaa_
@szalaa_ 2 жыл бұрын
Számomra a legvártabb "karácsonyi ajándék" a kőzetből lévő exobolygók légköri elemzése lesz. A mini meteoritok véltnél gyakoribb becsapódása viszont aggasztó számomra :(.
@engineermerasmus2810
@engineermerasmus2810 2 жыл бұрын
Az első kép teljesen úgy néz ki mint egy Régi Sci-fi feszmény
@anteporte8837
@anteporte8837 5 ай бұрын
megláthatjuk a valóságot?
@spontanvideok246
@spontanvideok246 2 жыл бұрын
Beszarás komolyan amiket mondtál, és amit elhoztál nekünk. Büszkeség az egész James Webb ŰrTeleszkóp. És igazad van amit mondtál a JAMES WEBB Űrteleszkóp. Mindenkié. Az utólag színezés az pontosa azt jelenti, hogy olyan mintha egy Egyszerű kamera CCD-je vagy CMOS szenzora által készített 3 alap színből (RGB) álló színes kép lenne. Az az 100%-ban megfelel ennek. Csodálatosak voltak ezek a fényképe főleg a Gaia Nebula és a Jupiterről készült kép. Remélem lefotózza a Szaturnuszt is. Látnunk kell milyem csodálatosan látszódnak a Gyűrűi. Soha ne hagyd abba amit csinálsz. Mert egy fenséges ez a Csatorna. És egy örök büszkeséggel tekintek vissza amikor a legelső videót megnéztem.😍😍😍😍
@duzghul8506
@duzghul8506 Жыл бұрын
feliratkoztam köszönöm
@foxbet1
@foxbet1 2 жыл бұрын
Csodálatos képeket csinál a JWST. Ha jó értem. Valójában a Carina Nebuláról a Hubble által készített kép a helyes. Hiszen pont azt látja amit mi is látnánk ha ott lennénk. A JWST által készített kép picit “hamis” mert olyan csillagok is láthatóvá váltak ami amúgy takarásban lenne a “köd” miatt.
@zsolt726
@zsolt726 2 жыл бұрын
Úgy szeretném megértettni azokkal az emberekkel ezeknek a dolgoknak a fontosságát akik troll módjára minden ilyen és hasonló cikk kommentjei közé benyögik a "nemhogy a földdel foglalkoznának" , "de ettől nem lesz olcsóbb a kenyér" és hasonlóakat. Ha kicsit csak egy picit kevésbé lennének szűk látókörüek ezek az emberek akkor már jobb hely lenne a föld.
@urkutatasmagyarul
@urkutatasmagyarul 2 жыл бұрын
Szerencsére kevés ilyen korlátolt gondolkodású ember kommentel, de a számuk sosem lesz zéró. Ez van! :)
@zsolt726
@zsolt726 2 жыл бұрын
@@urkutatasmagyarul Szerencsére igen , de sajnos így is sokkal több ilyennel találkozom mint kellene, bár ez valahol az én hibám is bár ne olvasnék bele. Az előbb lemaradt , de akkor itt, köszönöm a rengeteg munkádat és a jobbnál jobb videókat , elképesztően sokat tanultam belőlük az elmúlt hónapok alatt.
@urkutatasmagyarul
@urkutatasmagyarul 2 жыл бұрын
@@zsolt726 Akkor megéri csinálom! :)
@zsomborherceg493
@zsomborherceg493 2 жыл бұрын
Hmmm ha most itt a james webb mi lesz hubble-lel? Nekem teszene hogyha lehetne szabadon megfigyelni mit lát valós időben
@urkutatasmagyarul
@urkutatasmagyarul 2 жыл бұрын
A kettő teleszkóp kiegészíti egymást. A Webb például nem képes vizsgálódni a látható fény spektrumában. Tehát kifejezetten jó az öreg a háznál! ;)
@Bonewerkz
@Bonewerkz 2 жыл бұрын
@@urkutatasmagyarul a voroset azert latja🙂
@urkutatasmagyarul
@urkutatasmagyarul 2 жыл бұрын
@@Bonewerkz A vörös árnyalatnak sem a teljes spektrumát
@Bonewerkz
@Bonewerkz 2 жыл бұрын
@@urkutatasmagyarul a melyvoroset igaz? Olyan 750nm korul. (Ott dolgozik az egyik kozeli infraatereszto szurom is a Nikonon. A masik 900nm,na az mar tenyleg infra. Csinaltam par videot is vele,csatimon is van belole😊)
@grupagomor387
@grupagomor387 2 жыл бұрын
Ámulatba ejtő! De te soha ne add ezt fel. Áldásom🙏
A James Webb Űrteleszkóp  |  #64  |  ŰRKUTATÁS MAGYARUL
22:43
Űrkutatás magyarul
Рет қаралды 135 М.
Mik azok az üstökösök?  |  #74  |  ŰRKUTATÁS MAGYARUL
20:53
Űrkutatás magyarul
Рет қаралды 152 М.
When you have a very capricious child 😂😘👍
00:16
Like Asiya
Рет қаралды 18 МЛН
Правильный подход к детям
00:18
Beatrise
Рет қаралды 11 МЛН
“Don’t stop the chances.”
00:44
ISSEI / いっせい
Рет қаралды 62 МЛН
A kínai űrprogram (1. rész)  |  #91  |  ŰRKUTATÁS MAGYARUL
17:31
Űrkutatás magyarul
Рет қаралды 92 М.
Hibák a Gravitáció-ban  |  #105  |  ŰRKUTATÁS MAGYARUL
34:51
Űrkutatás magyarul
Рет қаралды 194 М.
A Hubble Űrteleszkóp  |  #24  |  ŰRKUTATÁS MAGYARUL
21:33
Űrkutatás magyarul
Рет қаралды 176 М.
A TRAPPIST-1 bolygói  |  #77  |  ŰRKUTATÁS MAGYARUL
16:36
Űrkutatás magyarul
Рет қаралды 122 М.
A James Webb Űrteleszkóp múltja és jövője  |  #65  |  ŰRKUTATÁS MAGYARUL
20:32
Méretarányos Naprendszer|  #89  |  ŰRKUTATÁS MAGYARUL
18:42
Űrkutatás magyarul
Рет қаралды 154 М.
Fekete lyukak  |  #35  |  ŰRKUTATÁS MAGYARUL
19:01
Űrkutatás magyarul
Рет қаралды 245 М.
Napvitorla  |  #76  |  ŰRKUTATÁS MAGYARUL
23:26
Űrkutatás magyarul
Рет қаралды 135 М.
When you have a very capricious child 😂😘👍
00:16
Like Asiya
Рет қаралды 18 МЛН