📷Milyen fényképezőgépet vegyek? DSLR, MILC és kompakt gépek összehasonlítása

  Рет қаралды 60,836

Miklós Mayer

Miklós Mayer

Күн бұрын

Пікірлер: 377
@mayermiklos
@mayermiklos Жыл бұрын
Tanuld meg a fényképezőgéped bármilyen helyzetben jól beállítani, és az összes funkcióját használni - legyen az Canon, Nikon vagy Sony, tükrös vagy tükörnélküli. Mindezt a saját tempódban, bárhonnan: ez a Fényképezőgép kezelés tudatosan című online tanfolyamom: www.fotostanfolyamok.hu/fenykepezogep-kezeles-tanfolyam/ Helyes utómunkával hihetetlen sok kihozható egy fotóból - ebben az online kurzusban az Adobe Lightroom Classic használatán keresztül mutatom meg a különféle szerkesztéseket, rendszerezéseket: www.fotostanfolyamok.hu/lightroom-tanfolyam/
@supercub66
@supercub66 3 ай бұрын
Szeretném megkérdezni, hogy mi a véleménye a Canon Eos 550 es gépről? Jó ez a mostani körülmények között? Köszönöm
@Lszldani
@Lszldani 3 жыл бұрын
Végre valaki objektíven beszél a DSLR és MILC fényképezőgépek különbségeikről és nem hangsúlyozza ki, hogy melyik párti. DE Miklós te mindig profi videókat raksz össze. :)
@mayermiklos
@mayermiklos 3 жыл бұрын
Köszönöm! :) Mindkét géptípust szeretem, mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai...
@Lszldani
@Lszldani 3 жыл бұрын
@@mayermiklos így van! Kb mikorra várható új videó, bocsi csak nem rég találtam rá csatornadra és már majdnem minden oktató témájú videódat kivégeztem?
@mayermiklos
@mayermiklos 3 жыл бұрын
​@@Lszldani Ezt én sem tudom pontosan. De a háttérben folyamatosan új videókat gyártok, viszont azok a fizetős tanfolyamokba mennek (ott kb 18 órányi anyag van): www.fotostanfolyamok.hu/
@khirera
@khirera 2 жыл бұрын
Na, ez egy kiváló és nagyon informatív videó. Gratulálok! A viccesnek szánt filmbetéteket én kihagynám, nem ad semmi pluszt. Az m4/3-tól ne zárkózz el! Nekem eddig full frame Nikon rendszerem volt, de egy éve beléptem kíváncsiságból az Olympusba. A Nikont sem adtam el. Namost, az történt, hogy azóta gyakorlatilag nem volt a kezemben a Nikon. Egyszerűen felháborítóan jó az Olympus rendszere, nagyon igényes, kiváló minőségű, problémamentes, csak örömöm van benne. ("Pro" objektívekkel! Kommersz fényerejű olcsó obikkal nem próbálkoztam). Nyilván attól függ, mire kell. Esküvőre, portréra nem ez kell. De kirándulásra, nyaralásra, városnézésre, mindennapi használatra, csak ezt ajánlom.
@mayermiklos
@mayermiklos 2 жыл бұрын
Köszönöm Attila! Én a Sony RX100-sal vagyok pontosan ugyanígy, az abban lévő szenzor majdnem akkora, mint a 4/3" gépekben.
@magyargyerek7238
@magyargyerek7238 3 жыл бұрын
Sony A6400-re váltottam Lumixról.. Alig szóltál hogy a Sony a legjobb a fókuszrendszer alapján. Fejlettebb mint bármelyik másik típus.
@szabojanos4410
@szabojanos4410 3 жыл бұрын
Meg este felránthatod az ISO-t és akkor is jobb képeket lősz vele, mint egy azonos árkategóriájú dslr Canonnal ;) Ja meg azt se említetted meg, hogy ha 4K-ban veszel vidit fel, vagy interjút, akkor az a6300, a6500, a6600, A7III (full-frame) kb. egy óra múlva felmelegszik és interjú közben leáll a f@szba xD. Tesa Yt-ra: a6400+ Sigma 30mm f1.4-es (crop faktorral -> 30mmx1,5= 45mm APC-S szenzoron) a legjobb, nézzél meg egy-két külföldi YT-ert.... Most a cégbe marketing eszköznek, meg interjú készítéshez legjobb combo/kezdő set. Ha lesz píz bővíteni vállalati fotózáshoz, kolléganők egységes portréfotózásához (egy 4-5 ember portré fotózása + Adobe PhotoShop szerkesztésnél behozza az árát az obi) beszerzünk egy Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art (Sony E) obit (szép a rajzolata, alacsony a kromatikus aberrációja) az crop faktorral APC-S szenzoron ugye a gyújtótávolság-> 50mmx1,5=75mm (gyönyörű elmosódása, bokeh-je, blur-ja van)...De mielőtt leoltana a sok profi fotós, hogy "hááát a portréfotózáshoz 85mm-es Sony G Master a jó minimum Full-frame-en", azoknak üzenem: "Báttya a csicska kis Insta fiók néhány centis négyzetrácsán a kutya nem látja, hogy te azt full-frame-, vagy APC-S szenzoros géppel fotóztad, meg nem kell az 500.000+ -os kulák portré obi". Ha nem egy Nat.Geo természetfotó versenyre nevezek be , ahova kell a szett, hogy a 40 méterről a kolibri hasán legördülő vízcseppen megcsillanó napfényt kihozd, ND/polárszűrősen, tokkal-vonóval, akkor nem kell a millás 400-600mm-is fullos tele objektív ;). Nem beszélve arról (egy másik szakmáról beszélek), hogy ha web designer vagy, egy 9-12 megás RAW fotót, amit a kolléganőkről készítettél, szerkesztés után max 10-100 KB-osra kell lenyomni, hogy a Google Page Insights-on kapjál az átlagnál több pontot (ami beleszámít a technikai SEO részbe ugye gyengébbek kedvéért...). Nyilván a weblapod betöltési sebességébe még 20 másik faktor beleszámít...Meg arról sem beszéltél, hogy egy MILC-es vázat könnyebb tartani, mondjuk egy esküvői 5 órás fotózáson, mint egy portré markolatos/portré akkumulátoros profi fotós millás Canon-t....
@tamastohai8198
@tamastohai8198 3 жыл бұрын
Gyönyörű összefoglalás! Remek hogy példákkal kitérve minden gyártóra mindent elmondasz, ezt fogom mindenkinek továbbküldeni ha valaki kérdezi tőlem, mit vegyen! Na igen, egyetértek a keresővel kapcsolatban is, én konkrétan imádom 100Hz-en a kis Oled keresőt az X-T30-ban, tényleg nem értem akik szerint használhatatlan. A vidi klassz, főleg a sok humoros bevágás 😀, öröm volt végignézni, pont ez kell hogy megértesse a most kezdővel hogy miért nem jó üzlet a MM polcról 100 ért megveni a belépő Ca/Nikon tükröst...
@mayermiklos
@mayermiklos 3 жыл бұрын
Köszönöm Tamás, örülök, hogy hasznosnak találod! És a többieknek is jó visszajelzés, ha egy MILC felhasználó mondja, hogy tényleg jó az elektronikus kereső :)
@netopaek11
@netopaek11 3 жыл бұрын
Köszönöm a videót, rengeteg hasznos információ van benne, sok mindent tanultam általa! A döntést viszont még nem tudtam meghozni (MILC vagy DSLR) hogy merre lépjek tovább.
@gyorgytamascsigo5756
@gyorgytamascsigo5756 3 жыл бұрын
Mekkora a büdzsé, amit rászánsz?
@mayermiklos
@mayermiklos 3 жыл бұрын
Szia! A videót igazából azért csináltam, hogy képbe kerüljünk a tekintetben, hogy mik közül lehet választani - de maga a választás egyáltalán nem lesz könnyebb :) Sőt, talán nehezebb... A lényeg tényleg az, hogy most mennyit szánsz rá, majd később évenként mennyit - és hogy mit szeretnél fotózni. Amíg ezekben nem vagy biztos, olyat vegyél, ami viszonylag olcsó, de könnyen lehet fejleszteni. Gyakorlatilag bármilyen cserélhető obis, legalább APS-C szenzoros gép szóba jöhet. A MILC vagy DSLR kapcsán egy nagyon fontos kérdés, hogy mekkora kezed van, és hogy mekkora obikat fogsz rátenni? Mert nagymarkú emberek nagyon nem szokták szeretni a csöppméretű MILC gépeket, pláne, ha teleobjektívekkel fotóznak. Nem véletlen, hogy a profi kategóriás MILC gépek közel ugyanakkorák, mint DSLR társaik - mert ezt a méretet esik jól megfogni hosszú távon.
@KaTejutub
@KaTejutub 3 жыл бұрын
Szia! Nagyon tetszett a videód! Én most döntöttem úgy, hogy sok év után végre "megérdemlek" egy komolyabb fényképezőgépet! Szerencsére a feleségem is támogat ebben, annak ellenére, hogy drága hobbi és nem ezzel keresek pénzt, de nem is vagyok elszállva magamtól, így nem arra helyeztem a hangsúlyt, hogy a legújabb gépet vegyem meg! Sony a7ii mellett döntöttem, mert már ez is full frame (bridzs gép után nagy előre lépés és újra fejleszthetem magam). A videódban a sonya7iii-tól említed az 5 pontos vázon belüli kép stabilizálást! Én úgy tudom, hogy már az a7ii-ben is benne van. Tudom, hogy már régi konstrukció, de úgy gondoltam, az árkülönbséget inkább objektívra költeném! Ha már itt tartunk olyan kérdésem lenne, hogy tudsz minolta objektív csatlakozókról hol találhatok információt? Csak mert találtam egy Tokina 80-200 f2 objektívet számomra jó áron, de minolta csatlakozással! Szeretném af-vel használni (elvileg 10eFt alatt lehet adaptert találni hozzá, de az nem viszi át az elektronikát, ami gyors használat esetén bosszúságot okozhat).
@mayermiklos
@mayermiklos 3 жыл бұрын
Szia Tamás! Remélem nem válaszolok későn: szerintem az A7 II-t semmiképp ne vedd meg - akkor már inkább vegyél egy modern, APS-C szenzoros gépet, aminek az autófókusza a lehető legjobb (pl. Sony A6100). Ugyanis az A7II-ben még nagyon gyenge az AF, pláne ha adapteres megoldásokat választasz. Csak a képstabi ne legyen döntő szempont, az AF gyengesége viszont nagyon rá tudja nyomni a fotózásokra a bélyegét.
@henriettafekete5358
@henriettafekete5358 Жыл бұрын
Köszönöm szépen, hogy laikusok számára is teljesen érthetően beszélsz a fényképezésről, gépekről, rengeteg értékes információt átadva. Nekem egy Panasonic bridge fényképezőgépem van aminél nagyon tetszenek az élénk színek. Fotóztam Canon géppel többször és Nikonnal is(már nem emlékszem a típusokra,de nem MILC gépek voltak) és az egyből feltűnt, hogy nem olyan élénkek a színek,mint a Panasonic gépemmel készült képeken. MILC gépeket nézegetek . Érdeklődnék, hogy melyik márkát,gépet ajánlanád amelyiknél mindenféle utómunka nélkül alapból hasonlóan intenzív színeket produkál, mint a régi gépem vagy igazából ezeknél az újabb gépeknél már nincsenek ilyen szembetűnő különbségek? Köszönöm előre is a válaszodat!
@mayermiklos
@mayermiklos Жыл бұрын
Köszönöm szépen :) Az, hogy milyen élénkek a színek, csakis attól függ, hogy a Kép stílusok beállításokban (mindegyik gyártó kicsit máshogy hívja) mit állítasz be. Szóval a Canon gépeken is el tudod a nagyobb színtelítettséget érni, csak valamelyik stílusnál meg kell növelned a telítettséget, esetleg a kontrasztot is. Ugyanez vonatkozik az élességre is. Ha RAW-ban fotózol, akkor pedig utómunkában simán tudod korrigálni.
@endre-robertnemet-deak6634
@endre-robertnemet-deak6634 3 жыл бұрын
Szia Miklós, ötletes videó anyagot szerkesztettél ami nagyon hasznos/tanulságos tud lenni annak aki mostan ismerkedik a fotográfiával (és nemcsak). Amit én személy szerint egy kezdő fotósnak javasolnék az az utazó zoom! Tudom sok igazi fotós nem szereti de ez attól függetlenűl, hogy 18-200/18-300/16-300/18-400mm (márkától függ) relatív elfogadható áron kapunk egy relatív jó optikát ami a fényereje legtöbb esetben f/3,5-5,6 között mozog. Ezzel az objektível elég sok mindet ki lehet próbálni és ha mondjuk a portré a fontos valakinek akkor nagyon jó arra, hogy megértsük miért is kell az f/1,4-1,8-2-2,8 -as fényerő valamint miért is fotózunk portrét mondjuk 85-135mm között. Persze nem utólsó sorban egy kezdőnek nagyon hasznos tud lenni kivel NEM kell objektívet cserélni, így elkerülhető egy csomó kellemetlenség. Gratulálok az eddigi videóidhoz, könnyen értelmezhető nyelvezetük van, sok sikert és jó fényeket kívánok.
@mayermiklos
@mayermiklos 3 жыл бұрын
Köszönöm Endre! Én is egyetértek azzal, hogy kezdetben az embernek legyen egy "mindenes" objektívje, amivel megtapasztalhatja azt, hogy mit hogyan szeret fényképezni, és aztán annak fényében vehet jobb obikat, ha akar.
@Écyphotograper255
@Écyphotograper255 2 жыл бұрын
Köszönöm szépen az infót.. Most állok vásárlás előtt.
@mayermiklos
@mayermiklos 2 жыл бұрын
Szívesen!
@laszlobalogh4648
@laszlobalogh4648 9 ай бұрын
Remek jól össze szedettek a videóid. Sokat lehet tanulni belőlük és a gyakorlatban nagy hasznát venni.
@mayermiklos
@mayermiklos 9 ай бұрын
Nagyon szépen köszönöm a kedves visszajelzést!
@tamasbernat8893
@tamasbernat8893 3 жыл бұрын
Ezt az állványt vásároltam én is ami neked van🙈.A vízmérték már kiszökött de imádom😬.
@mayermiklos
@mayermiklos 3 жыл бұрын
Nekem is a kedvencem, bár az egyik lábszekció már nem működik tökéletesen, kicsit akadozva jár. De 2 év alatt legalább 500-szor használtam, szóval nem panaszkodhatom. :)
@PeetZee
@PeetZee 3 жыл бұрын
Most döbbentem rá majdnem 31 évesen hogy érdekel a fényképezés és jó szemem is van hozzá. Azt hiszem. Nagyon jó a videó, de igy fényképezőgép analfabétaként kicsit sok volt. Nagyon sok mindent nem is értettem. Pedig jól magyarázol. Én egy Xiaomi note 9 el csináltam pár képet, és nem is lettek rosszak. Így full amatőr szemmel. Megnéztem pár videót... Kéne egy jó gép de sajnos nem engedhetem meg magamnak hobbi szinten sem. De egyszer a nagyon távoli jövőben lehet hogy veszek egy gépet... :(
@mayermiklos
@mayermiklos 3 жыл бұрын
Szerintem inkább a közeli jövőben vegyél - nagyon sok mindent megtapasztal az ember a fotózás által, szóval jobb hamarabb kezdeni :)
@cecevok
@cecevok 3 жыл бұрын
Részletes, jó videót készítettél, okos magyarázatokkal. Az én kis M4/3-os Lumixom pancake obival befér akár egy nadrágzsebbe. Túrázáshoz, városnézéshez tökéletes. Nekem a hordozhatóság is szempont volt mikor gépet választottam.
@mayermiklos
@mayermiklos 3 жыл бұрын
Köszönöm Gábor! Igen, néha nagyon irigylem a M4/3 felhasználókat, amikor egy kis táskában elférnek a "tele" obijaik is, utazáshoz tényleg nagyon jók! És a videósok is imádják a Panasonic gépeket, nem véletlenül.
@gaborsiegl
@gaborsiegl Жыл бұрын
köszi, nagyon informatív lett, én most egy Canon eos 250d t vettem teljesen kezdőként
@renatovarga8269
@renatovarga8269 2 жыл бұрын
Tökéletes videó, kezdő fotósoknak - és nemkezdőknek is, nem tudtam nem feliratkozni. U.i.: japán makákó. :)
@mayermiklos
@mayermiklos 2 жыл бұрын
Köszönöm szépen, üdv a csatornán! :)
@Karl88Hun
@Karl88Hun Жыл бұрын
Köszi a videót Miklós ! Nagyon sokat segített !
@tomaahawk
@tomaahawk 3 жыл бұрын
Nagyon jól Összeszedett videó lett! Egy olympus em5 markii gépet tervezek lecserélni egy fullframe szenzorosra, de itt jönnek a nehézségek :) nehéz megtalálni a megfelelő gépet.. Olyat szeretnék ami később akár profibb felhasználásra is alkalmas és ne ütközzek vele akadályokba... A kiszemeltek a Sony a7iii a Nikon z6ii , z6 vagy pedig canon r6 ami még drágább kategória.. Viszont szembe jött velem a Nikon z5 amit belépő szintűnek titulált a Nikon viszont gyakorlatban viszonylag profi képességei vannak és az ára is elég baráti a többihez képest ami nem elhanyagolható szempont.. Tudnál esetleg egy kis eligazítást adni, hogy mi lenne a megfelelő választás? Akár másik típus is lehet, de úgy érzem nagyon el vagyok veszve ebben a kategóriában :) válaszodat előre is köszönöm! Kellemes ünnepeket kívánok :)
@mayermiklos
@mayermiklos 3 жыл бұрын
Köszönöm! Most, 2020 év végén, a full-frame kategóriában a Nikon Z5 simán veri az összes gépet ár-érték arányban. Feltéve, ha nem akarsz nagyon komolyan videózni, akkor egyértelműen ezt ajánlom (nyilván a Z6 II még jobb). Le is teszteltem, itt tudod megnézni: kzbin.info/www/bejne/bJzMo4mPhbGJkNU Persze, a Sony A7 III is eszméletlen jó, és mellette szól, hogy millió objektív közül tudsz választani, és azt használtan is meg tudod venni. De ez például kezelésben teljesen más, mint a Nikon... Nagyon jó lenne, ha a Canonnak is lenne egy olcsóbb MILC full-frame váza, ami nem annyira lebutított, mint az RP (de amúgy az se egy rossz gép).
@tomaahawk
@tomaahawk 3 жыл бұрын
@@mayermiklos köszönöm szépen a gyors választ! A tesztet már megnéztem :) a videózás rész annyira nem vonz a fő szempont a fotózás és azért a z5 videója se vállalhatatlan ha néha mégis szükség lenne rá. A választás azért ilyen nehéz mert nagyon nem akarok ennél az összegnél mellé nyúlni és fél év múlva rájönni hogy kompromisszumot kell kötnöm. Eddig az a7iii volt a kinézett gép de még használtan is szinte újkori árán adják ami számomra érthetetlen.. Használtan talán maximum 200 euróval olcsóbb ami ennél az árnál nem megérős dolog(mégis csak egy 2 éve kiadott váz) . A kérdés bennem igazából az hogy a z6ii vagy a7iii tényleg annyival többet nyújt e mint az árkülönbség mivel 600 euróval drágábbak a z5nél .(ez az árkülönbség vajon használatban és képminőség is ennyi lenne?)Remélem valamennyire át tudtam adni a talá kicsit túlgondolt dilemmám :) de akkor +1 szavazat a z5 mellé :)
@premierpro5871
@premierpro5871 Жыл бұрын
Szia. Végül melyik mellett döntöttél? :D Én is hasonló helyzetben vagyok most.
@cilko73
@cilko73 Жыл бұрын
Jaj Miklós, de jól sikerült ez a videó! Nem elég, hogy informatív, még jól is szórakozom a bevágásokon :)))
@mayermiklos
@mayermiklos Жыл бұрын
Ezt örömmel hallom, köszönöm :)
@balazshujder5355
@balazshujder5355 3 жыл бұрын
Szuper videó Miklós! 👏 Az oldaladon is nagyon sok hasznos tanács van, ez ritkaság amikor mindenki fotóskènt vetít konkrétumok nélkül, Te tényleg önzetlenül segítesz gyakorlati ötletekkel konkrétan, és persze egyik fotósnak se szégyen soha tanulni, szerintem minnél többet tudsz annál inkább látod mit nem tudsz! 🤞 kérdésem: kiváncsi vagyok szerinted mikor érnek be a fullframe milc ek , ( elfogadható áron) érdemes e tükrös fullframe ről váltani, (2021 ben) vagy inkább obival, fénnyel tudja az ember a különbséget kompenzálni? Köszönöm
@mayermiklos
@mayermiklos 3 жыл бұрын
Balázs, köszönöm a dicséretet :) Szerintem 2021-re már teljesen beértek a FF MILC gépek, pl a Nikon Z5 ugyanannyiba kerül, mint a Nikon D750. Alsóbb kategóriában is simán kapsz olyan tükörnélküli gépet, ami minden igényt kielégít. De csak azért nem váltanék, hogy elmondhassam magamról, hogy tükörnélküli gépem van, hanem csak akkor, ha vannak konkrét dolgok, amik a DSLR-nél hátráltatnak. Pl. autófókusz vagy kevésbé jó videó. Az általánosságban igaz, hogy inkább obiba érdemes pénzt fektetni, mintsem a gépvázba, szóval inkább azzal kompenzálj :)
@ferencdegi3497
@ferencdegi3497 3 жыл бұрын
Szia Miklós! Nagyon hasznosak a videóid néhány dolgot már ömörömmel használok az elmondottakból. A mostani filmed is tetszik, ami ráadásúl egyből egy kérdést vetett fel bennem. Mostanában vad fotózással próbálkozom analóg objektívvel (Tair 3C 300mm) és egy Canon 50D-vel adaptálva s már többször tapasztaltam, hogy a fókuszt a téma elé helyezi. Mondjuk egyszer tapasztaltam az ellenkezőjét (állványról) mikor a kb 20-25 méterre levő téma mögé raktak közvetlen egy kissebb területre a fókuszt. Persze lehet, hogy csak én bénáztam. :) Eleinte kézből, most már állványról használom. A kérdésem az lenne, hogy van e szerepe az autofókusz opciónak, esetleges hangolásnak a gépen analóg obi esetében vagy ez kizárólag digitális obiknál játszik szerepet. Válaszod előre is köszönöm.
@mayermiklos
@mayermiklos 3 жыл бұрын
Szia Ferenc! Nem ismerem azt az obit, amit írsz, de elvileg az 50D-n is van AF finomhangolás, és tudod az AF-t kalibrálni. Viszont mivel nem egy EF obit használsz, gyanítom, hogy az adott objektívet nem fogja felismerni. Így, ha finomhangolod az AF-t, akkor az minden objektíveden érvényesülni fog, ami nem biztos, hogy kívánatos. Egyébként AF szempontjából nincs olyan, hogy "analóg vagy "digitális" obi, ami számít, hogy a váz és az obi közt milyen fajta kommunikáció van.
@ferencdegi3497
@ferencdegi3497 3 жыл бұрын
@@mayermiklos Jogos! Köszönöm a válaszod.
@szabojanos4410
@szabojanos4410 3 жыл бұрын
Miklós! Király lett a videód! Nagyon szépen köszönjük a tanítást!!! Sok munkaórád lehetett, mire összeraktad ezt a produkciót vágással, mindennel...Valamelyik 2021-es videóban élőzhetnél egy Da Vinci Resolve-al, vag adobe Premiere Pro-val és közben szotyolázás közben a HLG3 (Hibrid Log Gamma) kép profilt color grade-elhetnél egy portré videón, vagy B-roll-on, meg amúgy én vennék tőled $15-ért kész LUT-okat is. Ja meg arról is beszélhetnél egyszer, hogy miért nagyon király drónra ND filtert használni, meg ha kint használjuk verőfényben a Sony MILC-et akkor hogyan lehet levinni az iso-t, meg miért lesz nagyobb bokeh, ha ND szűrőt használunk...
@mayermiklos
@mayermiklos 3 жыл бұрын
Köszi János! 3 hetembe telt a videó, amit röhej így leírni, de ez van. Lehet, hogy ez is megérne egy külön videót :) Premiere Pro-t használok, de a kapcsolatom vele finoman szólva sem idilli, ha hevesebb természet volnék, már többször előkerült volna a kalapács :) Mindezt úgy, hogy nem keveset fizetek érte... Resolveot is kipróbáltam, bár csak az ingyenes verziót, és nagyon tetszett. Komolyan elgondolkodtam, hogy megveszem a Pro verziót... Ha nagyon szeretnél venni tőlem valamit, akkor látogass el a www.fotostanfolyamok.hu/ oldalra, ott találhatók a tanfolyamaim :)
@csabasimonyi682
@csabasimonyi682 2 жыл бұрын
Hello kedves Miki! :) Meg szeretném kérdezni, hogy van -e arra lehetőség, hogy személyesen is adj tanácsot ebben a kérdésben. Mert ilyen esetben konkrét/egyedi kérdésekre is válaszokat lehet kapni és még pontosabb választ lehet adni arra az esetre hogy milyen fényképezőgépbe érdemes fektetni. Egyébként a videód nagyon tetszett! :) A többiből meg próbálok tanulni ....
@mayermiklos
@mayermiklos 2 жыл бұрын
Kedves Csaba! Persze, van lehetőség kérdezni tőlem, a hírlevelemre feliratkozva és ott bármelyik emailemre válaszolva tudsz kérdezni. tisztaegtisztafold.hu/hirlevel-feliratkozas/ Minél specifikusabb a kérdésed, annál jobb - de kérlek olyat ne várj el tőlem, hogy én mondjam meg, hogy milyen fényképezőgépet vegyél. Szóval az a legjobb, ha leírod, hogy mire kell, mennyit szánsz rá, mit szeretsz fotózni, és mit akarsz a jövőben.
@melimuhelye3191
@melimuhelye3191 Жыл бұрын
az utolsó mondatod nagyon tetszett, hogy bármilyen gép van a kezedben.....attól lesz jó a kép, ha jók fények. valahogy igy mondtad.....
@mayermiklos
@mayermiklos Жыл бұрын
Pontosan így van! Annyian beleesünk abba a hibába, hogy jobb gép, jobb kép, közben meg a legnagyobb hatása a fényeknek és kompozíciónak van
@zsoltjokesz2606
@zsoltjokesz2606 Жыл бұрын
Szuper videó! Köszönöm!
@Megtor
@Megtor 10 ай бұрын
Üdv! Az én nagy dilemmám a MILC és a DSLR között a MILC szenzorok védtelensége. Ha bekoszolódik a szenzor, mit lehet vele kezdeni? Hogyan lehet letakarítani? Vagy ez szervíz? Mennyire problémás a takarítása? Tartok tőle, hogy megsértem a szenzort, és kuka a gép.
@mayermiklos
@mayermiklos 10 ай бұрын
Szia! Ez ne legyen dilemma, mert a DSLR is tud koszolódni... MILCek esetén lehet, hogy többször kell körtepumpával a szenzorra fújni, ennyi. Nekem a Nikon Z50 4 éve van meg, és nem kellett szervízbe vinni tisztítani, a fújás (nem szájjal, pumpával :)) mindig elég volt.
@laszlobalogh4648
@laszlobalogh4648 3 жыл бұрын
De a videó tetszik ennek ellenére sok okos tanáccsal a kezdő fotósoknak!
@brigikaman5777
@brigikaman5777 Жыл бұрын
Szia Miki! Talán még olvasod a kommentem. :) Teljesen kezdő vagyok, eddig telefonnal fényképeztem, azzal is csak az automata beállításokkal. Azonban az életem elég sok felé visz, így arra gondoltam vennék egy fényképezőgépet, hogy megörökítsem azokat. Jelenleg egy Samsung S22 telefonom van. Sokat olvastam róla, hogy ezek a telefonok már tudnak annyit, mint egy alap fényképezőgép. Megéri venni egy jó fényképezőgépet vagy tanuljam meg a telefonom manuális beállításait? Két fényképezőgépet néztem ki: Canon EOS 250D kit (18-55mm f/4-5.6 IS STM) és Canon EOS M50 Mark II kit (EF-M 15-45mm f/3.5-6.3 IS STM) Melyiket ajánlanád? Hobbi fotózás lenne a cél, tájképek(Tejút, Hold, hegyek stb), portrék, és egyéb általános képek. Köszönöm, Brigi
@mayermiklos
@mayermiklos Жыл бұрын
Szia Brigi! Valóban, a mai jobb telefonok nappali fényviszonyok közt már simán csinálnak olyan jó képeket, mint egy alap fényképezőgép egy alap optikával - sőt, az egyszerűség miatt a telóknál az előny (és, hogy szinte automatikusan utómunkázza nekünk a fotókat). A két Canon gép szinte ugyanaz, csak az egyik tükrös, a másik tükörnélküli verzióban. Én biztosan a tükörnélküli Canon M50 felé mennék. De ezekkel a kitobikkal szinte hasonló eredményt fogsz elérni, mint a telóddal, ráadásul tudnod kell jól beállítani és utómunkázni a képeket. Csak akkor érdemes fényképezőgépet venned, ha tényleg komolyabban el akarsz kezdeni fotózni, és a jövőben jobb obikat és vakut, állványt is veszel. Üdv, Miklós
@brigikaman5777
@brigikaman5777 Жыл бұрын
@@mayermiklos Köszönöm a választ :)
@markkis-bakos821
@markkis-bakos821 3 жыл бұрын
Köszönöm szépen a segítséget!
@mayermiklos
@mayermiklos 3 жыл бұрын
Szívesen :)
@kalmargergo620
@kalmargergo620 3 жыл бұрын
Pentax nincs kihaló félben. Sokkal jobb a pentax szín tartománya. Sok gépet oda vernek más gyártók tól.
@mayermiklos
@mayermiklos 3 жыл бұрын
Sajnos de... A nagy fotósboltokban nem találsz már Pentax DSLR-t. Ami kár, mert minél több versenyző van a piacon, annál több a fejlesztés. Pedig a 80-as években a piac nagy része az övék volt, és 2010 környékén még sok embernek javasoltam a Pentaxot, mert nagyon jó dolgokat találtak ki, őszintén sajnálom őket. Állítólag jövőre jönnek egy profi APS-C szenzoros DSLR géppel.
@sandorspiel4343
@sandorspiel4343 3 жыл бұрын
@@mayermiklos "a nagy fotósboltokban" Magyarországon (!) azért mert Mo-n szűkül a piaca, nem jelenti, hogy haldoklik. Én, személy szerint Bécsben bármit megkapok hozzá, azonnal, akár használt, akár új állapotban...
@norbertkovacs6557
@norbertkovacs6557 3 жыл бұрын
@@mayermiklos Miért van ellentmondás az első és utolsó mondatod között? Lehet a kevesebb néha több...
@mayermiklos
@mayermiklos 3 жыл бұрын
@@norbertkovacs6557 Melyik két mondatra gondolsz, hadd tudjam én is!
@norbertkovacs6557
@norbertkovacs6557 3 жыл бұрын
@@mayermiklos Írtam... Első és utolsó... Mellesleg, akik eddig forgalmazták a márka termékeit azoknál jelenleg is elérhető a teljes paletta. Jó esetben ezután sem fog változni semmi... 😀
@ZoltanPolgar
@ZoltanPolgar 3 жыл бұрын
Nikon d5200-at váltottam Nikon Z50-re , két kitobival. Nagyon komoly a különbség, főleg fókuszrendszerbe. Szerintem előnye a Milc-nek a gyors fókusz, könnyű váz és az obik sem nehezek, minőségiek (azért belegondol az ember, hogy elindul 2 vázzal + 4-5 obival milyen megterhelő tud lenni, főleg a gerincnek - hátizsákkal). Meglepődtem, hogy a hozzá járó két kitobi milyen jó, sokkal részletesebb képet kapok, mint a korábbi d5200-hoz használt kitobival. Egyedül azt sajnálom, hogy a z50 hamar le tud merülni, max 300 kép vagy 1 óra videó (4k 30fps). A d5200 kibírt egy akkuval megközelítőleg 500 képet. A videód szuper. Ui: reménykedem abban, hogy Nikon majd engedi a Z bajonettek használatát különböző gyártók felé.
@gyorgytamascsigo5756
@gyorgytamascsigo5756 3 жыл бұрын
Én is Nikon Z50-re gyűjtök (10 éves Nikon D3100 után). Full frame nélkül is van élet még 2020.végén? ;-)
@ZoltanPolgar
@ZoltanPolgar 3 жыл бұрын
@@gyorgytamascsigo5756 Bőven van. :) Z50 + két kitobi 350 ezer forint körül lehet (én annyiért vásároltam 220volt).
@gyorgytamascsigo5756
@gyorgytamascsigo5756 3 жыл бұрын
@@ZoltanPolgar Köszi! Most sajnos drágább (biztos a gyengébb forint miatt): 378-384 ezer. Még gyűjtök. Februárban leszek 50, ez lesz az aji...:-)
@mayermiklos
@mayermiklos 3 жыл бұрын
Köszi! Én is nagyon meg vagyok elégedve a Z50-hez adott kitobikkal, az 50-250-st imádom, szinte mindig az van a gépemen. Mindenkinek folyton mondom, hogy vegyen tükörnélküli gépet már, de azért persze a DSLR-eknek is vannak előnyei - pl. van aki, nagyon szereti, hogy rendesen meg tudja markolni a gépet, és van, aki az optikai keresőhöz ragaszkodik.
@mayermiklos
@mayermiklos 3 жыл бұрын
Van élet, persze :) Sőt, sok szempontból az APS-C szenzoros gépek jelentik az egyensúlyt a méret, képminőség és ár között. A Z50 nagyon jó kis masina, szeretni fogod :) Itt a tesztvideóm róla: kzbin.info/www/bejne/a5zFaH2wad-Np6M
@treasuresoftheforest9287
@treasuresoftheforest9287 2 жыл бұрын
Nagyon élvezhető videót csináltál most is! Csak a lényeg, és az ember eszi a szavaid.. Kicsit még most sem értek minden amit mondtál XD :D De azt már eldöntöttem hogy tükör nélküli gépet szeretnék vásárolni.. Canon powershot sx 50 HS gépem van jelenleg, és nem szeretnék váltani nikon, vagy más márkára amiatt mert kicsit talán már megszoktam a canon kezelő felületét :) Esetleg kicsit még jobban le egyszerűsítve tudnál nekem ajánlani egy a fentiekben említett tükör nélküli canon vázat? Igazából a behatárolója ennek az egésznek csak az ára... Ilyen 200-250 körüli árra gondoltam! :) Nagyon szépen köszönöm ha veszed rám a fáradtságod!
@mayermiklos
@mayermiklos 2 жыл бұрын
Szia! Örülök, hogy segítenek a videóim! :) Ha Canon, akkor az M50 II jó lesz, azt hiszem nagyjából ilyen árban van. De kell hozzá venned jobb optikákat, azok dobják meg inkább az árat.
@treasuresoftheforest9287
@treasuresoftheforest9287 2 жыл бұрын
@@mayermiklos Nos, igen.. Azt el felejtettem oda írni az elején hogy az objektív már megvan! Illetve hogy melyiket fogom megvasarolni. Tamron 150-600 g2 lenne az. Így is passzolna hozzá a fent említett gép amit írtál? 😁 Szeretnék olyat azért hozzá amivel ki is tudom használni az obit. Ha már lesz egy olyanom.
@gyorgytamascsigo5756
@gyorgytamascsigo5756 3 жыл бұрын
Szuper kis film!
@mayermiklos
@mayermiklos 3 жыл бұрын
Köszönöm!
@nomusicnolife64
@nomusicnolife64 6 ай бұрын
Köszönöm a videót, sokat segített, mivel épp gépvásárlás előtt állok. Viszont még lenne egy kérdésem. Még nem volt soha semmilyen gépem, de nagyon vonz a fotózás. Portrékat, tájképeket, épületeket fotóznék szívesen, illetve - ami a kérdésem lényegi része lenne - hegyibringásként a bringás srácokat. Nagyon fontos lenne, hogy tényleg az adott pillanatba készüljön a kép, egy ugratás, egy szép kanyarodás, stb alkalmával. Szóval a kérdésem az lenne, hogy van-e kvázi "sebesség" esetleg más olyan paraméter szempontjából különbség a DSLR és a MILC gépek között, ami segít elkapni a pillanatot? Segít- e egyik vagy másik, vagy csak rajtam múlik az a tized másodperc? Előre is köszönöm a választ!
@mayermiklos
@mayermiklos 6 ай бұрын
Reakcióidő tekintetében nincs DSLR és MILC közt különbség, sőt, talán már a MILCek jobbak is, de igazából nem ezen fog múlni. Olyan gépet ajánlanék, ami tud legalább 8 képkocka / másodperc sebességgel fotózni, ma már ezt a legtöbb gép simán tudja. És mindenképp MILC felé mennék
@nomusicnolife64
@nomusicnolife64 6 ай бұрын
@@mayermiklos Nagyon szépen köszönöm a gyors választ. Akkor MILC felé indulok, ezzel kvázi felére csökkentve a szóba jöhetők közötti keresgélést :)
@karolyolah796
@karolyolah796 Жыл бұрын
Nagyon szuper videókat láttam tőled, és érdekel a vélemenyed a Sony A200ról. Nemrég vettem, és ez az első DSLR gépem, szóval most cseppentem bele. Még az lenne a kérdésem, hogy mikre érdemes odafigyelni a géppel kapcsolatban? Előre is köszönöm a válaszod, és további sok sikert kívánok.
@mayermiklos
@mayermiklos Жыл бұрын
Köszönöm Károly! Nem tudok az adott gépről véleményt mondani - a Sony A200 annyira régi masina (2008-ban jött ki), hogy ilyet még sose fogtam a kezemben (pedig szinte minden létező DSLR és MILC gépet használtam már, ami 2009 óta megjelent). És még élő embert se láttam ilyet használni, pedig az utóbbi 7 évben legalább 500 fotóssal találkoztam. Persze ez csak azt jelenti, hogy nagyon kevéssé elterjedt - de pontosan ezért nem is fektetnék bele optikák/kiegészítők terén, mert lehetetlen lesz később eladni. Ahogy olvastam róla a tesztet a pixinfo-n, a saját korában egy nagyon jó gép volt.
@iraf.official
@iraf.official 2 жыл бұрын
😎👌
@Revpista
@Revpista 3 жыл бұрын
Hali. Nagyon hasznos videó, érthető magyarázatokkal. 👍 Én ultrazoom fan vagyok, elsősorban az áruk miatt. Másodsorban mert az erdőben ha valami történne a drága géppel, eret is vágnék magamon. Mau napug az egyik kedvencem a 2/3 os Fuji Finepix S100 fs. Jelenleg Lumix Dc Fz 82 amit használok, és csak megerősíteni tudom, hogy sok sok fény kell hogy valóban szép képek szülessenek. Inkább szoktam vele videózni, csak eddig nem értettem miért lesz egy videó nagyságrendekkel szebb, mint azonos környezetben egy fotó. De a videód után elgondolkodom egy cserélhető obis gépen. Kérdés: kezdésnek és tanulni érdemesebb e egy használt gépet venni, vagy inkább újat? És inkább Milc, vagy DSLR?? Elöre is köszi!
@mayermiklos
@mayermiklos 3 жыл бұрын
Szia István! A MILC vagy DSLR kérdéssel kapcsolatban pont annyit tudok elmondani, amennyi a videóban is van - mindkettő mellett és ellen lehet érvelni. Én egyértelműen a tükörnélküli gépek mellett vagyok, semmi értelme ma tükrös gépet venni (egyedül az olcsósága miatt). A videó azért is lesz szebb, mert abba nem nagyítasz bele, valamint hosszabb záridővel készül, mint a fotó, azaz alacsonyabb lehet az ISO, ezáltal alacsonyabb a azaj is. Kezdésnek szerintem elég lehet egy használt DSLR kit (mondjuk Canon 800D vonal) - a lényeg, hogy inkább az optikákba fektessük a több pénzt, ne a vázba.
@vix420.
@vix420. Жыл бұрын
Kedves Miklós! Szeretnék elkezdeni fotózással foglalkozni, és a későbbiekben a sportfotózás finomságait kitanulni. (Tisztában vagyok vele, hogy ez a kategória eléggé borsos áron mozog) Egy olyan kezdő felszerelést szeretnék venni, amit nem kívánok lecserélni az első fél évben.. A keretem rá 400-600k közözött áll, amiből szeretnék egy elfogadható vázat és egy szuper objektívet. Nagyon hálás lennék az egyértelmű segítségedért, mert minnél több videót nézek, annál bizonytalanabb leszek, és feladni pedig nem szeretném..😊 Előre is köszönöm, Vix.
@mayermiklos
@mayermiklos Жыл бұрын
Szia! Sajnos ebből új gép + teleobi nehezen jön ki. De használtan talán találsz valami jobb cropvázas gépet és 70-200 vagy hasonló obit.
@enikoszabo9761
@enikoszabo9761 Жыл бұрын
Szia Miklós! 2023 ra is érvényes ez a tájékoztató film ha most akarok venni fotokamerát? Most találtalak meg. Viszont ez a film 2 évvel ezelőtti. Kösziii. Enikö
@mayermiklos
@mayermiklos Жыл бұрын
Szia Enikő! Már 2,5 éves, de még mindig helytálló benne minden, az összes benne lévő gép még javában kapható. Ezeket ajánlom: Canon 250D, 700D és feljebb, valamint bármilyen tükörnélküli cserélhető obis gép. Igazából mindenkinek ez utóbbi kategóriát javaslom, ha a kerete engedi.
@pozsgaiandras7717
@pozsgaiandras7717 3 жыл бұрын
Szia Miklós! Éppen pár nappal olvastam, hogy a Nikon Z-hez egy külső gyártó készített nagy fényerejű, fix (azt hiszem, 50 mm-es) objektívet, 400 dollárért. Remélem, beindul a Third Party támogatás, mert a Z5-ről még mindig nem mondtam le, azonban a Nikon saját gyártású objektívjei brutálisan drágák.
@mayermiklos
@mayermiklos 3 жыл бұрын
Már több ilyen obi van, én is így tudom, de ezekkel még nincs AF, ha jól értesültem. Azaz nincs kommunikáció a váz és obi közt. Persze tájfotózásnál, meg ahol van idő állítgatni, ott ez nem nagy gond. De van arról pletyka, hogy jövőre a Sigma gyárt Z obikat: nikonrumors.com/2020/12/06/sigma-rumored-to-start-making-mirrorless-lenses-for-nikon-z-mount-in-2021.aspx/
@iammz81
@iammz81 2 жыл бұрын
Én Nikon B500-zal kezdtem a 60x zoom miatt, aztán hamar rájöttem, hogy nem igazán lehet használni őket normális fotózásra, fasza, hogy 10km-re lévő tárgyat is látsz, de a kézremegés miatt pl kézben tartva egy értelmes kép nem készült, közeli tárgyról meg nem lehet pl bokeh-s kepet csinálni velük. Úgyhogy 2 hónap múlva vettem egy D3200-at a B500-at pedig odaadtam egy kislánynak, aki fotózni akart elkezdeni, neki jó volt azért, hogy megtanulja kezelni a manuális módokat stb.
@mayermiklos
@mayermiklos 2 жыл бұрын
Köszi, hogy megírtad ezt, legalább mások is látják / elhiszik, amit a videóban is mondok :)
@robertpopovic6354
@robertpopovic6354 3 ай бұрын
Ha 60 x zoomot használsz, legyen az bármilyen gép, kézben tartva nem tudsz semelyikkel értelmes képet készíteni. Erre találták ki az állványokat. Azt amit mondjuk egy 300 euros géppel zoom segítségével lekapsz, azt nem tudod semmilyen full frame géppel megoldanod ilyen árban, esetleg olyan 2000 euro minimum áron. Na ez a különbség.
@iammz81
@iammz81 3 ай бұрын
@@robertpopovic6354 már nem is akarom megoldani. Jobban elvagyok a FF gépemmel (Lumix S5) meg a fix obikkal.
@flaccus83
@flaccus83 3 жыл бұрын
Jó anyag, köszi.
@micropixel100
@micropixel100 3 жыл бұрын
Helló! Nagyon jó a videó!! Viszont idő közben feltűnt két Z bajonettes nem Nikon által gyártott objektív. Van erről valami információd hogy most akkor a Z szabvány mégis szabaddá vált és várható hogy más gyártó is fog optikákat gyártani hozzá vagy ez valami egyedi eset?
@mayermiklos
@mayermiklos 3 жыл бұрын
Szia, köszi! Én nem tudok most nem-Nikonos Z obiról... Csak pletykát lehetett decemberben hallani, hogy a Sigma a Canon RF és Nikon Z bajonettekre is majd, talán gyárt obikat. Tudtommal hivatalos megállapodás (nyilvános), még nem született. De mindenki biztosan nagyon örülne neki!
@kittussz1918
@kittussz1918 3 жыл бұрын
Szia, super érthető videók. Hol tudom igényelni az online-tanfolyamodat?
@mayermiklos
@mayermiklos 3 жыл бұрын
Köszönöm! A tanfolyamaimat ezen az oldalon találod: www.fotostanfolyamok.hu
@enikoszabo9761
@enikoszabo9761 Жыл бұрын
Szia Miklós!! Jó párszor megneztem a videódat ami arról szól hogy milyen fényképező gépet vegyek. Kezdő vagyok, van keretem rá hogy jó gépet vegyek,és nem akarok kezdő gépet venni aztán még egyet mert már haladó vagyok. Szeretnék elsőnek már egy jó gépet. Tanácsodat kérem ez esetben. Canon EOS R 7 ben gondolkozom és természet fotózással és portré fotózással. Melyik objektivet ajánlod ezekhez. 2 féle objektívre van szükségem. Ugye? Melyikek ezek? Köszönöm ha válaszol! Van e online tanfolyamod? Érdekel ez is. Nagyon jól átadod a tudást úgy gondolom. Kösziii! Enikő.🙂
@mayermiklos
@mayermiklos Жыл бұрын
Kedves Enikő! A Canon R7/R10 nagyon jó gépek, csak ajánlani tudom őket. Én imádom a fényerős fixeket, szóval egy 50mm f/1.8 vagy egy 85mm F/2-t biztosan vennék. Kirándulásokra és általános használatra pedig egy 18-150mm-s obit. Online tanfolyamom van, a Fényképezőgép kezelés tudatosan címűt ajánlom: www.fotostanfolyamok.hu/fenykepezogep-kezeles-tanfolyam/
@viliamvass
@viliamvass 3 жыл бұрын
Azért zajosodik jobban a kisebb érzékelo,mert túl sok pixel-t pakolnak rá így surun vannak és sokkal jobban melegednek (a fényérzékeny diodák) és a zajosodás a melegedés mellékterméke. Minnél nagyobb az iso érzékenység tartománya annál jobban melegedik. Ezért hutottek az asztrokamerák ,így akár magas érzékenységen és hosszú expon se zajosodnak.
@mayermiklos
@mayermiklos 3 жыл бұрын
Az igaz, hogy a melegedés növeli a zajt, de ennek csak hosszú expók esetén van jelentősége. A csillagászatban használt érzékelők sokperces expókat készítenek, így ott ez tényleg fontos. Viszont egy kis érzékelő még 1/2000 másodpercnél is zajos képet fog adni, szóval nem csak a melegedés okozza a zajt, hanem más is. De az biztos, hogy a szenzor hőmérsékletének is hatása van rá. Például az, hogy minél nagyobb a szenzor, annál nagyobb az optika gyújtótávja is, és vele együtt a nyílás, amin a fény bejön. Egy M4/3 érzékelőt ugyanolyan ekvivalens gyújtótávon és rekeszen negyedannyi fény ér, mint egy full-frame érzékelőt (mondjuk 50 mm F/2.8 és 25 mm F/2.8). Emiatt a kis szenzorokból kijövő jelet sokkal jobban (jelen példában négyszeresen) erősíteni kell, hogy megfeleljen az ISO szabványnak, hogy az ISO 100 az ott is ISO 100 legyen.
@viliamvass
@viliamvass 3 жыл бұрын
@@mayermiklos A fényero nem változik. Az objektív fényereje a teljes átmérojére szól,ami kor alakú,vagyis cso. , a szenzor méret az ami változó lehet ,de fényt épp annyit kap a kisebb és nagyobb is egy adott pontról. Az ISO meg nem hiába szabvány. Nemlehet pl. a 100 iso 4/3-nál 400,akkor az már nem szabavány lenne hanem csak egy szimpla érték.
@mayermiklos
@mayermiklos 3 жыл бұрын
@@viliamvass A fényerő nem változik, de maga a fénygyűjtő terület nagysága, a "cső" keresztmetszete igen. Egy M4/3-os gépen lévő 50 mm f/4 obi fénygyűjtő keresztmetszete 123 mm^2, míg egy full frame gépen lévő 100mm f/4 obi fénygyűjtő keresztmetszete 490 mm^2. Azaz ugyanarról a területről (mindkét obi ugyanakkora térrészt fog be a két külön szenzoron) 4x annyi fényt gyűjt be a FF gép - a szenzor adott pixelére 4x annyi fény esik egységnyi idő alatt, mint a M4/3 gépnél. Ezért megoldás erre az, hogy kis szenzoros gépek felbontását jóval lejjebb veszik, hogy maguk a pixelek nagyobbak legyenek, és több fény essen rájuk. Az ISO szám egy szabvány, ami arra vonatkozik, hogy adott megvilágítású témáról a fényképezőgépnek milyen jelet kell adnia. A gyártók úgy hangolják be a szenzorból kiolvasott adatok erősítését, hogy ennek megfeleljenek. És kis szenzor esetében kisebb a jel is (a kisebb fénygyűjtő képességű optika miatt), ezért jobban fel kell erősíteniük a szenzorból kiolvasott jelet, ami által a zaj is növekszik.
@djmonohu
@djmonohu 3 жыл бұрын
Nagyon sokat godolkodtam cserén, de ennek a videónak hála elnapoljuk :) D750-em van :)
@mayermiklos
@mayermiklos 3 жыл бұрын
Az egy szuper jó gép! Hacsak nem fontos a beépített képstabi, vagy a szemkövető AF, akkor nem érdemes cserélni.
@djmonohu
@djmonohu 3 жыл бұрын
@@mayermiklos Meg a lóvé :) :) :)
@Leslie19720110
@Leslie19720110 2 жыл бұрын
Szia. Azt szeretném megkérdezni,hogy eddig egy Nikon L840 Bridge gépet használtam és azt szeretném lecserélni.Több gépet is nézten,mondjuk a keret elég szükős max 250 ezer ft. Ami gépeket kinéztem : Canon EOS 2000D,Canon EOS M50 MarkII,Canon EOS 250D. Vagy te ilyen árkategóriában mit tudnál javasolni hobbi fotózásra. Köszi szépen.
@mayermiklos
@mayermiklos Жыл бұрын
Szia! Bármelyik felsorolt Canon gépet ajánlom! Mindháromban azonos méretű a szenzor, de az M50 a legkisebb méretű és legnagyobb tudású, én afelé mennék. A jövő a tükörnélküli gépeké, viszont a Canon valószínűleg már nem fog többet az M bajonettre fejleszteni - ennek ellenére is még jó vételnek tartom. De "jövő-állóság" szempontjából legjobb lenne egy Canon R10 gép, de ez magasabb árkategória.
@Leslie19720110
@Leslie19720110 Жыл бұрын
@@mayermiklos Szia. Köszi a választ.Ebben az ár kategoriában milyen MILC gépet tudnál javasolni ha a canon nem fejleszt?
@mayermiklos
@mayermiklos Жыл бұрын
​@@Leslie19720110 Canon M50, Nikon Z50, Nikon Z30, Canon R10, Sony A6400 vagy A6100 (bár a Sony mintha ezeket hanyagolná). Ezek közül egyértelműen a Canon R10 a nyerő (legújabb és legdrágább is).
@M7z4576
@M7z4576 Ай бұрын
Nekem egy Nikon Coolpix P950 es gépem van de nincs vele olyan probléma mint ami a videóban említett. Nem zajosak a képeim és a zoom sem olyan mint a videóban mutatott példa.
@mayermiklos
@mayermiklos Ай бұрын
Szuper, ennek örülök! Ahogy a videóban is mondom, nappali fénynél, tájfotókra vagy távolról belezoomolós képekhez kiválóak ezek a gépek.
@laszlobalogh4648
@laszlobalogh4648 3 жыл бұрын
Oké!
@iringotompos5127
@iringotompos5127 3 жыл бұрын
Szia! Először is nagyón jó a videó köszönjük szépen a segítséget! ❤ Az lenne a kérdésem, hogy a Panasonic Lumix fényképezőgépekről mi a véleményed? Mert a legtöbb tesztben inkább csak Nikont, Sony-t látok ezért kicsit elbizonytalanodtam így vásárlás előtt... (egyébként a Panasonic Lumix G7-et néztem ki)
@mayermiklos
@mayermiklos 3 жыл бұрын
Szia! Kezdésnek teljesen jó gép, de akár profibb célokra is, különösen, ha fontos a kis méret / súly. Utazásra, kirándulásra kiváló választás - nagyon sokat számít, hogy az objektívek fele / harmadakkorák, mint a DSLR gépekhez való társaik. Valóban kevésbé elterjedtek fotós körökben, aminek oka az, hogy a profik a kis szenzorméret miatt nem nagyon használják (ez az összes micro 4/3 szenzoros gépre igaz). Viszont videós körökben a Panasonic nagyon ott van, nagyon sok youtuber, kis filmstúdió használja őket. Van egy másik videóm a különböző fényképezőgépek összehasonlításáról, ajánlom figyelmedbe: kzbin.info/www/bejne/oYGTYXywiLRlrrM
@iringotompos5127
@iringotompos5127 3 жыл бұрын
@@mayermiklos Nagyon szépen köszönöm a válaszodat!
@petergati-fic
@petergati-fic 3 жыл бұрын
Zsenialis tartalom! Gratula!! Hobbista vagyok nagyon az elso lepeseimet teszem a digitalis fenykepezesben, canon rendszert hasznalok jelenleg...egy m50es es egy 80d “szemelyeben” mind a kettot nagyon szeretem es meg egy jo darabig ki is fog szolgalni...a baj majd a fullframe vaznal lesz... nem vagyok markafuggo, minden gyartonal latok olyan modellt amit szivesen latnek a taskamban😉😀 a videodat megnezve megis azt gondolom, h ha egyszer ff vazat veszek akkor talan a sony fele kellene lepni a nagyobb obi valasztek miatt... viszont mivel jelenleg canon rendszert hasznalok jobb lenne a az r vagy r6 fele mozdulni🤔 ej de nem konnyu kerdes ez😊😀😎
@mayermiklos
@mayermiklos 3 жыл бұрын
Köszönöm Péter! :) Mindkét Canon gép nagyon jó, szerintem sokáig nem fog kelleni új gépet venned! Pár éven belül a Canonnak is lesznek nagyobb tudású, de olcsó FF MILC gépei. És talán a Canon és Nikon is engedi majd a többi gyártónak a bajonettjeik használatát, és akkor itt is dőzsölhetünk az obik közt.
@elefantrigo
@elefantrigo 2 жыл бұрын
Szia! A hozzászólásokból is látszik, hogy nem kezdő fotósoknak készítetted a videót. Egy megállapításoddal vitatkoznék: mely szeint nem érdemes bridge gépet venni. Én a DSLR és MILC gépeim mellé vettem nemrég agy Powershot SX40 HS bridge gépet a madárfotózás kipróbálására. Persze nem csinál olyan képeket, mint egy DSLR, de kérdem én, melyik profi fotós indul el egyórás sétájára a közeli parkban úgy, hogy közben cipeli a 6 kg-os fényképezőgépét és az állványát? (És mennyibe kerül egy stabilizátoros nagy fényerejű objektív?) Én a nyakamba akasztottam a félkilós fényképezőgépem és 850mm-es fókusztávolsággal lőttem pár madárképet a 35 EFt-ér vett használt géppel. Megláttam egy olcsó Lumix FZ72-est. Gondoltam, mennyivel jobb lesz a 12 mpixeles helyet a 16 mpixel és a nagyobb 1200 mm-es zoom. Hát semmivel sem csinál jobb képet, sőt leginkább életlenebbet. El is fogom adni. A Canon bridge az éjjeli fényképezéshez sem felejtős, mert expozíciósorozatból készít zajmentes képet. Nem olyat, mint egy APS-C, de azért elfogadható, ha a DSLR nics kéznél.
@mayermiklos
@mayermiklos 2 жыл бұрын
A profi fotósok cipelik a cuccukat, hidd el :) Ezt a videót kifejezetten a "kezdőknek" készítettem - pontosabban azoknak, akik most veszik az első fényképezőgépüket. És pontosan őket akarom lebeszélni az ilyen ultrazoomos gépekről - a legtöbb embernek hatalmas csalódások ezek a gépek.
@elefantrigo
@elefantrigo 2 жыл бұрын
@@mayermiklos OK. Azért kíváncsi vagyok, hogy hány profi fotós viszi magával a cuccot egy 20 km-s túrára, hogy ha vaddal találkozik, le tudja kapni.
@elefantrigo
@elefantrigo 2 жыл бұрын
Első fényképezőgépnek a bridge is megfelel. Egy barátom várakat fényképez, kiállítás is volt a képeiből, könyvet is adott ki. Bride géppel fényképez és nagyon meg van elégedve vele. Értem, hogy neked csalódás, de te nem vagy kezdő.
@mayermiklos
@mayermiklos 2 жыл бұрын
@@elefantrigo Nagyon sokan viszik a sok kilós cuccot, más megoldás nincs. Ahogy a vadászok is viszik a puskát, az is 2-3 kiló környékén van. Pl. Retkes Tamásról egész biztosan tudom, hogy órák hosszat cserkel a Sony A7 + 200-500mm szettjével.
@elefantrigo
@elefantrigo 2 жыл бұрын
@@mayermiklos Persze, ha vadakat akar fotózni, akkor cipeli. De ha csoporttal megy kirándulni? Visszatérve az eredeti kérdésre, nekem az első komolyabb digitális gépem egy Fujifilm S602 (ha jól emlékszem) bridge volt. Azért ilyet vettem, mert az írták a tesztlapok, hogy vannak profi fotósok is, akik ezt használják. Ha profinak akkor jó volt a bridge, miért nem jó ma egy amatőrnek a mai bridge, ami két nagyságrenddel jobb, mint a régi? Persze voltak bosszúságok a Fujival, aztán vettem DSLR-t, de ma már sokkal jobbak a bridgek. És sok hobbi fotós megveszi a DSLR- t kitobjektívvel és használja full automata módban, míg el nem romlik.
@karoly5290
@karoly5290 2 жыл бұрын
Szia Miklós Azt szeretném kerdezni,hogy nikon z6 ii be az expó számot hogyan tudom ki olvasni? Köszönöm
@mayermiklos
@mayermiklos 2 жыл бұрын
Szia! Sajnos nem tudom - de ha Z6 II-ről van szó, akkor tuti nem lehet sok. Én nem aggódnék miatta, ezeknek a zárja 300 ezer expó környékére van tervezve.
@karoly5290
@karoly5290 2 жыл бұрын
Köszi a gyors választ ✌️
@lendvaimiklos76
@lendvaimiklos76 2 жыл бұрын
Szia Miklós, rég óta fontolgatom ,hogy megkérdezzem, de azt hiszem most jött el az idő. Nekem egy nikon d3300-as kis alap gépem van és úgy érzem , hogy lassan kicsit kevés. Nagyon szeretem, van egy 18-50 és egy 18-250-es obim. El kezdem nézni a következő kategóriát ami egy nikon d7500 lenne. De ez egy tükrös, ami ugye nem örök. A neten néztem összehasonlításokat a nikonon belül és a z50- nél is és a z5-nél is jobb értékelést kapott sőt a d750-nél is. Viszont a z5-nél a z50 is több pontot szerzett. Akkor most szerinted egy d7500 és akkor van hozzá obi. Vagy egy z50 és új obi? Válaszod előre is köszi. Szuperek a videók, nagyon hasznosak és ötletesen mulatságosak . Köszi :Miki
@mayermiklos
@mayermiklos 2 жыл бұрын
Köszönöm Miklós! :) A D7500 egy nagyon jó DSLR, de én már biztosan csak MILC gépet vennék. Szóval a helyedben eladnám az egész pakkot, és egy ilyen szettet vennék - feltéve, ha Nikonnál akarsz maradni, és egy-két szinttel feljebb lépni: www.220volt.hu/Nikon+Z50+kit+Z+DX+16-50+f+3.5-6.3+VR+Z+DX+50-250+f+4.5-6.3+VR
@lendvaimiklos76
@lendvaimiklos76 2 жыл бұрын
@@mayermiklos Köszönöm, azt hiszem a régit meghagyom a gyerekeimnek, mert elkezdeni nagyon tökéletes és őket is érdekli a fotózás.Én mindenképpen maradnék a nikonnál, mert meg vagyok vele elégedve. Hát akkor Z-re fel. Köszi a segítséget. üdv.:Miki
@mayermiklos
@mayermiklos 2 жыл бұрын
@@lendvaimiklos76 Én is így csinálnám :) Van a Nikon Z 50-ről több videó is a csatornámon: Nikon Z 50 teszt: kzbin.info/www/bejne/a5zFaH2wad-Np6M Apróságok 2 év után: kzbin.info/www/bejne/pKiumoVog9ShgqM
@Gy.-Balint
@Gy.-Balint 3 жыл бұрын
Korrekt összefoglalás.
@mayermiklos
@mayermiklos 3 жыл бұрын
Köszi Bálint!
@stefan75075
@stefan75075 2 жыл бұрын
Szia! RX100 Márk 3 ról nem e csinálsz a közel jövőben egy részletes videót. 🙂 Mozgó témát fotózni lehetséges a Márk 3 al? Köszönöm!
@mayermiklos
@mayermiklos 2 жыл бұрын
Nem terveztem, pedig már 4 éve megvan :) Persze, hogy lehet, de mivel viszonylag alacsony ISO-n érdemes használni, ezért fontos, hogy sok fény legyen. És az is számít, hogy milyen mozgó témát fotózol. Azt akarod, hogy megfagyjon a mozgás, és a háttér is éles legyen? Vagy követed a géppel a témát, és a háttér bemozdulhat (svenkelés)? Mindkettő más beállítást igényel, utóbbi viszont nem minden témánál mutat jól.
@stefan75075
@stefan75075 2 жыл бұрын
@@mayermiklos Szia! Köszönöm a válaszokat! Vonatot mozgás közben szeretnék vele emiatt kérdezném hogy arra is alkalmas hogy a 100-120 km / órával közlekedő vonatokat is élesen meg örökítsem? 🙂
@fullhdphotography1773
@fullhdphotography1773 3 жыл бұрын
Hasznos videó. Én egy SONY alfa 3000 típusú aps-c szenzoros géppel fotózok hobbiból és Sony sel1855-ös objektívvel.
@althegar
@althegar 2 жыл бұрын
Ez tényleg jó videó volt. Sok mindent megértettem, amit eddig nem annyira :) Kedves Miklós! Profibbnak tűnsz, biztos tudsz tanácsot adni. Jelenleg van egy Canon EOS 550D vázam. Elég régi már, ezért szeretnék tanácsot kérni, hogy érdemes lenne e lecserélnem egy Canon EOS RP vázra, egy EF-EOS R adapterrel, hogy a régi EOS objektíveim használhatóak legyenek, vagy felesleges kiadás lenne? A cél általános fotózás, természetfotózás (állatok nagyobb zoomal, vagy éppen közelről macroval), illetve későbbiekben majd asztrofotózás is szóba jöhet. Ez utóbbihoz - ahogy utánaolvastam - fontos a felcsapható tükör (amit a mostani vázban nem találtam meg, csak érzékelő kézi tisztításhoz), és a magas ISO. Vagy inkább obival kompenzáljak, mint az előttem szóló? :) Köszönöm.
@mayermiklos
@mayermiklos 2 жыл бұрын
Köszi! Az 550D-hez képest (nekem is van egy ilyen vázam) hatalmas ugrás lesz akár az RP vagy R, mintha új dimenzióba lépnél :) Mindkét gép nagyon jó, bár az RP szenzora ugyanaz, mint a Canon 6D II, sajnos ez a Canon legbénább szenzora dinamikai tartományt tekintve (ha az árnyékokat világosítod, mennyire zajosodik). Az R ilyen szempontból viszont már nagyon jó (ebben meg az 5D IV szenzora van). A firmware upgrade-k után mindkettőnek nagyon jó az autofókusza, megtalálják és lekövetik a modellek szemeit. Bevallom, az RP + adapteren még én is gondolkodtam - sajnos a következő szint már az R6, ami majd 1 millió Ft. Tükörfelcsapás - szinte minden DSLR tudja ezt, Élőkép (Live View-nak) hívják ezt a funkciót. A Canon 550D-n csak nyomd meg piros record gombot, és már meg is van - élőben látod, amit a szenzor is lát.
@althegar
@althegar 2 жыл бұрын
@@mayermiklos jó béna vagyok :) A record gomb azt hittem csak annyit csinál, hogy kijelzőn látom, amit a keresőben :D :D A tükröt sosem néztem :) Azért az R majdnem duplája az RP-nek. Érhet annyit hosszú távon? Az 550D firmware-t érdemes frissíteni? A canon oldalán van 1.1.0, a gépen még 1.0.9 van. Több kérdés már nem lesz :) Köszönöm :)
@tauriel3773
@tauriel3773 2 жыл бұрын
Szia! Mostanában találtam rá a videóidra, mielőtt veszek egy gépet jó videókat nézni az alapokról, technikákról, és ez is egy klassz videó lett! :) A száraz '' tananyag'' mellett viccesek a bevágások és a stílusod is hozzáad ez a mosolygós jó kedv, így könnyen elmegy az a fél óra. ☺️ Nem tudom fogsz-e még rá válaszolni, de már évek óta szeretnék egy fényképezőgépet venni. Ez igazából nekem csak hobbi lenne, tájképeket szép helyeket szeretnék megörökíteni, utazásokról. Én egy canon eos 2000 D DSLR-re gondoltam, szerinted a leírt célra kezdőként megfelel? Vagy esetleg inkább gyűjtsek még és vegyek egy canon eos 250 D-t? :)
@mayermiklos
@mayermiklos 2 жыл бұрын
Köszönöm szépen! :) Kezdésnek teljesen jó a Canon 2000D, persze ha van rá nagyobb kereted, akkor a 250D még jobb. Vagy használtan valami 800D, 850D szerű. Mindenesetre azt javaslom, hogy inkább optikákban álljon a pénzed, azok gépváltás esetén is jók lesznek.
@iammz81
@iammz81 2 жыл бұрын
Csak a MILC!!!
@KillerMonk71
@KillerMonk71 2 жыл бұрын
Üdv! Végre egy pártatlan videó, ahol nincsen elfogultság, csak objektív tényközlés. Lenne egy kérdésem. Egy APS-C szenzoros MILC gép mennyire alkalmas asztrotájkép fotózásra? Éjszakai égboltot szeretnék fotózni, csillagászati távcső (teleszkóp) NÉLKÜL. Magyarán tejút, csillagos ég, sarki fény... ilyeneket.
@mayermiklos
@mayermiklos 2 жыл бұрын
Köszönöm! :) Abszolút alkalmas, én is sokszor egy Nikon Z50-nel készítek asztrotájképeket. A lényeg a megfelelő beállításokban, okos utómunkában és persze a jó helyszínben rejlik. Pl. ezt a képet Nikon Z50-nel, és a hozzávaló kitobival készítettem, 18 képet átlagolva, ISO 3200-on, F/3.5-on, 15mp-s expókkal. photos.smugmug.com/photos/i-h6d8Tgp/0/1cf795b4/X3/i-h6d8Tgp-X3.jpg Ajánlom a Samyang vagy Laowa manuális, fényerős széles látószögű optikáit e célra: olcsók, és nagyon jó képminőséget adnak. Autofókusz meg úgysem játszik éjjel.
@KillerMonk71
@KillerMonk71 2 жыл бұрын
@@mayermiklos Köszönöm a segítséget! Nagyon szép a kép. Nálam is ilyesmik vannak tervben. No meg Izlandon a sarki fény. Gondolkodtam tükörreflexes gépeken is, viszont mivel sokat fogok utazgatni, ezért nem mindegy a gép tömege. A MILC-ek könnyebbek, így is dögnehéz lesz az utazótáska. :)
@kajtortibor
@kajtortibor 3 жыл бұрын
Szia nagy dilemmaban vagyok vasarlas teren motorverseny fotozasra vennek gepet azaz a gyors auto fokusz nagyon fontos es az eles kep szep elmosott hatterrel ez fokent nappal jo fenyviszonyoknal zajlik minden jatszik Aps-c full frame, Dslr es milc is mit ajanlanal tobb alternativat ha tudsz mondani vazban utanna nezek, elgondolkozam egy idosebb tipusu dslr gepben is a canon 7d mark ii mert nagyon dicserik az auto fokuszt de fele a hasznalt gepektok a sok expotol
@timeabaranyai
@timeabaranyai Жыл бұрын
csak annyi, hogy KÖSZÖNÖM!
@mayermiklos
@mayermiklos Жыл бұрын
Én is :)
@DianaPrincessLike
@DianaPrincessLike Ай бұрын
Nikon Coolpix B500 után ( elromlott sajnos, vagyis szervízelés után is hol bekapcsol hol nem, leginkább akkor nem ha kellene) vásárolnék utazáshoz, hobby fotózáshoz gépet. Melyiket ajánalnád? Panasonic Lumix FZ82D kompakt, Panasonic Lumix DMC-FZ2000 / DMC-FZ2000EG, LUMIX DC-FZ1000II digitális fényképezőgép ? /Cserélető objektíves gépet nem szeretnék, főként utazásokhoz, események fotózásához szeretném/. Cél Nikon Coolpix B500-nál picit jobb legyen. Köszönöm véleményeteket!
@mayermiklos
@mayermiklos Ай бұрын
Szia! Ebben a kategóriában nem vagyok otthon, nem tudom, hogy most melyik a legjobb gép. Én mindenesetre egyiket se ajánlom, csakis akkor, ha napfénynél fotózol, és olyan témákat, amik messze vannak.
@vargaviktor91
@vargaviktor91 3 жыл бұрын
Hello Miklós! Először is had gratuláljak a videóhoz igen tanulságos. Másodjára meg egy kérdésem lenne, hogy kezdőként egy Canon EOS 80D gépet vettem kit objektívvel ez mennyire felel meg egy kezdő számára?
@mayermiklos
@mayermiklos 3 жыл бұрын
Köszönöm Viktor! A 80D egy szuper gép, az több, mint elég kezdésnek. Sőt, gyakorlatilag ez majdnem egy profi váz. Most vettem észre, hogy a 70D / 80D / 90D gépeket nem tettem fel arra az ábrára, ami azokat a gépeket mutatja, amin van fókusz kalibráció... Szóval a 80D-ben az is van, így az autofókuszod is sokkal megbízhatóbb lehet, valamint ebben a gépben már van Dual Pixel AF, azaz élőkép módban is szuper gyorsan tudsz fókuszálni, ráadásul akár a képernyőre pöttyintve is.
@vargaviktor91
@vargaviktor91 3 жыл бұрын
@@mayermiklos nagyon szépen köszönöm a választ. Örülök neki, hogy jó gépet vettem kezdéshez 😁
@MrKingeri
@MrKingeri 2 жыл бұрын
Helló! Nagyon jók a videóid! ✌️Szeretnék szép fotókat készíteni, minden féléről! Tájakról, madarakról, épületekről. Vettem is egy gépet Sony DSC-HX400V. De sajnos nem nagyon találok róla magyar tesztet vagy beállítást. Volt esetleg ilyen gép a kezedben?
@mayermiklos
@mayermiklos 2 жыл бұрын
Szia! Nem, nem volt ilyen gép a kezemben, de a videómban pont az ilyen gépekről beszélem az embereket...
@MrKingeri
@MrKingeri 2 жыл бұрын
Az a baj hogy későn találtak meg! És már vettem egy ilyen gépet. Most így negyven évesen akarom elkezdeni a fotós karriert. Ez választottam első gépnek. Pfffff…… Első hiba meg is van. Pipa Most akkor adjam el vagy tanulgatni jó?
@attilah557
@attilah557 Жыл бұрын
Érdemes egyáltalán kompakt gépet venni? Szerintem nagyon nagy valószínűséggel nem. Ezt a kategóriát nagyjából kiváltják a jobb fotós képességgel rendelkező mobilok. A videódból úgy tűnik, hogy egy jobb fotós képességekkel rendelkező mobil szenzor mérete nem kisebb, vagy nem sokkal kisebb mint egy kompakt fényképezőgépé, és hozzájön még a mobilok szoftveres rásegítése. Viszont egy bizonyos szint felett már mobil már nem tudja a jobb fényképezőgépeket helyettesíteni. Ha jól értettelek.
@mayermiklos
@mayermiklos Жыл бұрын
Nem érdemes kis szenzoros kompaktokat venni szerintem. Hacsak nem nagy teleobival vannak szerelve, és napfényben fogsz fotózni messze lévő dolgokat. A jobb mobilok már simán többet tudnak a kompakt gépeknél.
@attilah557
@attilah557 Жыл бұрын
@@mayermiklos A tapasztalatom: P40 Pro telefonom van, mobiltelefon fotó szempontból csúcs készülék. A nyáron voltunk a Tátrában, a nagy gyerekem fitymálva nézte, hogy a mobillal "bohóckodom', mikor ő DLSR vagy DSLR kamerával ilyen-olyan objektívokkal fotóz. Vagyis nem kompakt. :) Igen van több terület, ahol a gyerek jobb képeket csinált, de ez nem mindig igaz. De úgy láttam, a gyerek csak kattintgatott össze-vissza, rengeteg képet csinált. Én kevesebbet, de valahogy jobban előkészülve. Az nem mondom, hogy megkomponálva.
@ujlakicsaba8001
@ujlakicsaba8001 2 жыл бұрын
Nikon D750 van jelen pialatban. Esküvő.keresztelő és portré fotós vagyok szeretnék gépet váltani mit ajknál nekem nem biztos hogy maradnék Nikon mellet?
@mayermiklos
@mayermiklos 2 жыл бұрын
Akkor Nikon vonalon Z6 II, vagy Canon vonalon R6, vagy Sony A7 III vagy IV. Utóbbihoz rengeteg jó obi érhető el, előbbiekhez kevesebb és drágább.
@laszlobalogh4648
@laszlobalogh4648 3 жыл бұрын
Azért a Pentax gépekhez van objektív és én főként azért választottam mert a régi analóg objektívek is jól működnek rajta.Igaz manuális élesség stb..De pont az a jó hogy nem a gép készíti a képet csak hanem én és a tudásom hozzá tesz nem akármennyit a kép sikeréhez!!
@mayermiklos
@mayermiklos 3 жыл бұрын
Én őszintén sajnálom, hogy itthonról eltűnt a Pentax, 10 éve még sok embernek ajánlottam őket, pl. ergonómiában és optikai keresőben nagyon jók. És a fix obijaik is gyönyörűek... De be kell látni, hogy nem lenne szerencsés olyan márka megvételét javasolnom, amit már nem is lehet itthon kapni, és külföldön is gyakorlatilag leírták őket.
@EnDav
@EnDav 10 ай бұрын
Szia Miklós! Jelenleg egy 650D-m van ami felett azért elment az idő, a MILC-ek felé venném az irányt. A 650D-hez vettem egy Canon EF 17-40 MM f/4 USM objektívet korábban. Az elmúlt években inkább a drónfotozás és videózásban mozogtam, a 'földfelszíni' fotózást sajnos hanyagoltam, erősítenék benne. A Canon EOS R8-ról mi a véleményed? Ajánlanál mást ebben a kategóriában? Köszi és így tovább.
@mayermiklos
@mayermiklos 10 ай бұрын
Szia! Az R8 egy dimenzióugrásnak fog tűnni a 650D-hez képest. Egyrészt, hogy full-frame, másrészt a MILC adta előnyök, főként az AF miatt. Maximálisan ajánlom, bár nagyon nem fair a Canontól, hogy kihagyta a vázból a képstabit. Ahogy nézem 560 ezer körül van az ára, annyit simán megér.
@EnDav
@EnDav 10 ай бұрын
@@mayermiklos Köszi szépen a gyors választ! Igazából az R, R6, R8, illetve a Sony Alpha 7III között gondolkoztam, bár utóbbi is jó néhány éves technológián alapszik. Az R6 és R8 között ahogy láttam nincs akkora különbség, ami megérné a több százezer forintos különbséget.
@laszlobalogh4648
@laszlobalogh4648 3 жыл бұрын
Jó Én már csak maradok a PentaxK3 nál.Majd megoldjuk az objektív problémákat!
@mayermiklos
@mayermiklos 3 жыл бұрын
Ezt a videót azoknak készítettem, akik gépvásárlás előtt állnak, szóval ha már megvan a Pentaxod, akkor hagyd is meg ;) Szerintem amúgy nagyon jó gépek, és a fix objektívjeik pedig egyenesen gyönyörű darabok!
@fullhdphotography1773
@fullhdphotography1773 2 жыл бұрын
Hobbiból fotózok villámlást meg kirándulásokon a szép tájakat. Nekem 4 éve Sony alpha 3000 típusú milc aps-c gépem van az objektívem sony sel18-55
@tamascseresznyes9750
@tamascseresznyes9750 3 жыл бұрын
Szia! Nagyon tetszenek a videóid! Szeretnék kicsit jobb képeket készíteni, amatőr szinten főleg családom körébe! Használt gépbe gondolkozok. Kinéztem két gépet Canon 760d és Nikon d 5200! Véleményed szerint melyik a jobb ha kb egy árban vannak! Válaszodat köszönöm! Üdv Tamás
@mayermiklos
@mayermiklos 3 жыл бұрын
Szia Tamás, köszönöm! :) A két gép közül a Canon 760D két évvel fiatalabb, de a Nikon D5200 is nagyon jó, pl. az AF rendszere talán egy picit jobb lehet. Az élőképe biztos a Canonnak jobb. Én talán a Canont venném inkább, de én is nagyon elgondolkodtam ezen...
@tamascseresznyes9750
@tamascseresznyes9750 3 жыл бұрын
@@mayermiklos Köszönöm szépen!
@Virtualis_Laposborton
@Virtualis_Laposborton 2 жыл бұрын
szerintem vegyetek aps-c vagy full frame milcet, és szerintem ebből a sony a legolcsóbb megoldás
@xinhaipat
@xinhaipat Жыл бұрын
Szia, érdeklődnék, hogy javaslatod szerint kezdő fotósként érdemesebb elmenni a Canon 2000d irányába, vagy egy régebbi pl. Samsung NX300 is megfelelő választás lehet? Köszi!
@mayermiklos
@mayermiklos Жыл бұрын
Én igazából a tükörnélküli vonalon mennék, de nem micro 4/3, hanem inkább APS-C szenzoros gépek irányába. Ha kisebb rá az anyagi keret, és ez nem fér bele, és DSLR-re esik a választás, akkor pedig Canon DSLR-ek felé.
@imrenemes4854
@imrenemes4854 Жыл бұрын
Szia Miklós! Végig néztem a videódat és másokét is, na mostmár el is vesztem. Egy kis segitséget kérek tőled is, lakás belső fotókat szeretnék készíteni, azaz nagylátószög és fény jó lenne, semmi másra nem kell a gép. Szivesen elköltenék akár 200ezret is, de melyikre?
@mayermiklos
@mayermiklos Жыл бұрын
Köszönöm! A másik kommented alá válaszoltam, de ide is bemásolom: Lakásfotózáshoz biztosan széleslátószögű obi fog kelleni, szóval egy alapszintű Canon DSLR-t, vagy a Canon M50-t ajánlom, és hozzá valamelyik széles látószögű zoom obit, Canon EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM. Vagy az M50-hez: Canon EF-M 11-22mm f/4-5.6 IS STM Írod a 200 ezret, annyiba sajnos nem fog beleférni (bár használtan esetleg).
@lenardkurtok7551
@lenardkurtok7551 10 ай бұрын
Érdekes lenne egy kézilabda vagy jéghoki meccs ftz adapterrel.....
@mayermiklos
@mayermiklos 10 ай бұрын
Kb egy hokikorongnyi az FTZ adapter mérete :)
@tiborlukacsy1049
@tiborlukacsy1049 11 ай бұрын
Pont az egyik valaha készült legjobb -1"-os - képérzékelős kompakt Sony RX100-at említetted,mint rossz példát. Hál' Istennek a brigdek közül a legjobb Panasonic FZ300 nem került a kerülendő gépek katagóriájába. Képérzékelő mérettől függetlenül minden kezdő amatőrnek ajánlom.
@mayermiklos
@mayermiklos 11 ай бұрын
Szia! A Sony RX100-at mint jó példát szoktam emlegetni - én rengeteg embernek ajánlotta már, és én is rendszeresen használom. A szuperzoomos gépeket általában nem szoktam ajánlani, erről is van egy külön videóm :)
@tiborlukacsy1049
@tiborlukacsy1049 11 ай бұрын
Köszönöm a reakciód! Véleményed igazodik a mainstreamhez és a fotós korszellemhez. Sony RX-100 III. -om és Pana.FZ300-om is van. Méltatlan dolog ami a bridgekkel történt az utóbbi 5 évben,Máté Bence, Pana FZ300-as briliáns 4K -s promó videója óta. A tudásáról annyit,hogy a gépkönyve közel 400 (!) oldalas,mégis leszólják a képérzékelő mérete miatt. Van olyan fotós tudás, használati mód és igény amit tökéletesen kiszolgál, még viszonylag elérhető áron. És akkor még a Pana FZ1000-ről és 2000-ről nem is beszéltem. A Pixinfo korabeli kritikája szerint mindegyik "AJÁNLOTT" kategória. Ma pedig "gyerek játéknak" minősítik. Elszállt a fotózás a megfizethetetlen MILC-ek irányában. Ezzel kevesen tudnak már lépést tartani. Kevesek hobbyja lett a fotózás, " hála" a fejlődésnek. Furcsa módon átugrották a kezdő amatőrök táborát. Üdv.: L.T.
@mayermiklos
@mayermiklos 11 ай бұрын
​@@tiborlukacsy1049 Szia Tibor! Valóban van olyan "fotós tudás, használati mód és igény amit tökéletesen kiszolgál", erről csináltam is külön videót. Csak ez a használati mód nagyon szűk: napfény (sok fény) kell hozzá. Bence képei is ilyenek, a naplementében lévő oroszlán sziluetthez nem kell magas ISO és bemozdulni se fog a gép. Minden máshol elvéreznek ezek a bridge gépek: nincs elég mélységelésség portrékhoz, nem tudsz kevesebb fényben fotózni a magas zaj miatt. Méltatlannak nem hívnám, egész egyszerűen elment mellettük a világ: 15 éve, amikor még nagyon drága volt nagy szenzort csinálni, és a digitális fotózás világa is kialakulóban volt, megérte egy kis szenzor elé odatenni egy brutál zoomobit, és ezzel csábítani a fotósokat. MILC gépek megfizethetetlensége: ezek csak nekünk megfizethetetlenek, a 390 Ft-os euró és 27%-os ÁFA mellett. Egy tőlünk nyugatabbra lévő fotósnak semmi egy 1500 dolláros full-frame gép. Egy átlagnál picit jobban kereső amerikainak ez egy heti bére. Ez a gyártók fejlesztésein is látszik, mindenhol a full-frame gépekre való fejlesztéséket tolják előtérbe.
@ianus5978
@ianus5978 3 жыл бұрын
Szia,szerinted van különbség,hogy a szenzor van stabilizálva,vagy az obi?Konkrétan ha egy z50 gépet vennék egy sigma 100-400,150-600 telével ott csak az obik stabilizáltak.Cserkeléses vadfotózáshoz kéne,hirtelen felbukkanó témánál kézből való fotózáshoz(néha videózáshoz)A másik opció a (négyharmados)Pana g90,ami szenzorstabis,de a fókuszrendszere nagyon pontatlan,mászkál előre hátra.Ez nem volt annyira bizalomgerjesztő.
@mayermiklos
@mayermiklos 3 жыл бұрын
Szia! Igen, elég nagy különbség van a kettő közt - az objektív gyújtótávolságának függvénye, hogy melyik mikor hatékonyabb. Nagy látószögnél inkább a szenzor stabilizálás, teleobinál viszont egyértelműen messze az optikába épített stabilizátor adja a jobb eredményt. Ebben a videóban 1:10-nél van egy grafikon, ahol megmutatják, hogy milyen gyújtótávon melyik stabilizálás mennyire hatékony: kzbin.info/www/bejne/fGiupoiditaCnM0 Szóval ha 100-400 vagy 150-600 vagy hasonló obikat veszel, akkor csak olyat, ami képstabilizátoros (a legtöbb az is). A Nikon Z50 egy nagyon jó gép, maximálisan ajánlom, ellenben az M4/3-os Panasonic gépekről egyértelműen lebeszélnélek ilyen jellegű fotózásokhoz (meg amúgy is).
@feherdora9763
@feherdora9763 Жыл бұрын
Szia! Nem tudom van e esély rá, hogy gyorsan választ kapjak, de elég nagy dillemmában vagyok. Szeretnék fényképezőgépet vásárolni, ez lenne a legelső komolyabb gép és én a Canon EOS M50-et néztem ki, használtak között egész jó áron lehet kapni, max 200ezret szánok rá és ez így bele is fér. Viszont egy ismerősünk felajánlotta 220ezerért az olympus e-pl6-ját amit nem nagyon használt, hozzá 12-42mm, 40-150mm, 25mm és két asszem 13mm objektívvel. Melyik lenne az optimálisabb? Az egyik korszerű, jó gép, de a másikhoz sok az objektív. Nem tudok dönteni.
@mayermiklos
@mayermiklos Жыл бұрын
Szia! Én Olympust egészen biztosan nem vennék, viszont a Canon M50-et tudom ajánlani jó szívvel.
@feherdora9763
@feherdora9763 Жыл бұрын
@@mayermiklos köszönöm szépen a gyorsválaszt! Pont ma megyek megnézni az M50-est, úgyhogy meg is nyugodtam, hogy jó felé hajlottam :)
@user-hk54pk68
@user-hk54pk68 3 жыл бұрын
Szia Miklós ,nekem egy Canon eos M100 milcem van 15-45 képstabilizátoros obival,szeretném kérdezni ,hogy erre a gépre milyen obit érdemes venni?
@mayermiklos
@mayermiklos 3 жыл бұрын
Szia! Ez esetben ajánlom bármelyik EF-M bajonettel ellátott objektívet, a Canon egész sokat a piacra dobott már. www.220volt.hu/Foto+Video/Objektiv/Canon+gepre?tipus:Canon_EF-M_bajonettes Vagy, ha van a géphez EF adaptered, akkor akár bármelyik Canon EF bajonettes objektívet.
@user-hk54pk68
@user-hk54pk68 3 жыл бұрын
@@mayermiklos Nagyon köszönöm
@fehersoma2215
@fehersoma2215 3 жыл бұрын
@@mayermiklos fu de hasznos tanacs volt! 😂 azt hittem, sony E bajonettes lesz a befuto 🤔🤔🤔😂
@istvangarabuczi2014
@istvangarabuczi2014 3 жыл бұрын
Szia! A Canon 250D-ről mi a véleményed? Kezdésnek venném. Láttam, hogy a módok közül kevesebb található, vagy ez a beállításokban külön lehet azt állítani?😀 Köszönöm, ha válaszolsz!😀
@mayermiklos
@mayermiklos 3 жыл бұрын
Szia István! Az nem baj, ha kevesebb mód van, mert úgyis csak az Av, és M módokat fogod használni ;) Ha megtanulod, hogy mit milyen helyzetben hogyan állíts be, nem lesz másra szükséged. Nézd meg a videómat itt a programmódokról: kzbin.info/www/bejne/rXnNkGuaprp7fMk
@istvangarabuczi2014
@istvangarabuczi2014 3 жыл бұрын
Mit gondolsz arról, ha egy régebbi 6D-t vásárolok a 250D helyett? Nézegettem és kezdésnek az sem rossz vétel.😅 Használtan vannak szép darabok. Köszönöm a válaszod!
@mayermiklos
@mayermiklos 3 жыл бұрын
@@istvangarabuczi2014 Nekem is egy régi 6D van... Persze sokmindenben jobb, mint a 250D, de olyan alapvető dologban, mint pl. az autofókusz, egyáltalán nem, sőt egy szinten vannak. Attól függ, hogy miket fogsz fotózni - a lényeg, hogy inkább optikákba fektesd a pénzed, mondjuk egy 70-200 L obiba, vagy fényerős fixekbe (pl. 85 mm F/1.8).
@istvangarabuczi2014
@istvangarabuczi2014 3 жыл бұрын
@@mayermiklos nagyon hálás vagyok a válaszodért! Köszönöm szépen!😁
@Mike__channel
@Mike__channel 2 жыл бұрын
Eos M 50 et ajánlod? 2022 ben? Lenne hozzá dji ronin sc stabilizátor om
@mayermiklos
@mayermiklos 2 жыл бұрын
Szia! Igen, a Canon M50 II egy nagyon jól sikerült gép. De pont a napokban jött ki a Canon R7 / R10, utóbbi az a kategória, mint az M50, csak RF bajonettel. Ha van ilyenre keret, akkor sokkal inkább ezt. Vagy az R7-t, mert abban a szenzor stabilizált.
@vadkacsa20
@vadkacsa20 3 жыл бұрын
Amit hiányolok, hogy a nagy információ áradatban igazából teljesen elveszik még egy nem kezdő is...Én pl tizensok év fényképezés után sem tudom, hogy mihez kezdjek. Jelenleg Canon DSLR-t (APS-C) használok és nem tudom, hogy milyen irányba induljak el. Vegyek hozzá pár jó objektívet, azzal fogok előbbre jutni , vagy mivel a vázam nem képvisel már értéket váltsak kategóriát egy 6D-re (az beleférne használtan ) vagy esetleg egy MILC-re? Ha MILC, akkor elég az APS-C szenzorméret vagy inkább egy Fullframe egyből? Ha drága vázat veszek, akkor nem jut objektívekre, ha objektíveket veszek akkor meg eleve nem jut más, minthogy marad az öreg Canon DSLR-em...Öszintén, nem lettem előbbre a videód megnézése után sem, inkább hátrább...
@mayermiklos
@mayermiklos 3 жыл бұрын
Ezek a dilemmák mindenkinél megvannak, de a videómmal az volt a célom, hogy segítsem a tájékozódást vásárlás előtt. Általánosságban azt tanácsolom, hogy inkább optikákba fektess be, hiszen azt később is tudod bármivel használni, és a képminőségre elsődlegesen az van hatással. Szóval inkább jó minőségű obikat használj egy APS-C szenzoros vázon.
@vadkacsa20
@vadkacsa20 3 жыл бұрын
@@mayermiklos Nekem is ez a legszimpatikusabb választás, de a másik oldalon meg mindenki, te is a kis kompakt cserélhető objektíves rendszerek erényeit emeli ki, a különösen gyors fejlődést, és a kompakt mérteket...valahogy az az érzésem, hogy ősember vagyok, vagy leszek hamarosan egy nagy DSLR-el...és hogy egyre nagyobb lemaradásba kerülök a rendszeremmel a villám gyorsan és pontosan exponáló kis MILC-hez képest.
@jozsefnyircsakifbbworldcha4633
@jozsefnyircsakifbbworldcha4633 3 жыл бұрын
Szia, konditeremben szeretném használni a leendő fényképezőgépem, fotózás illetve videóra egyaránt , milyen gépet ajánlasz ?
@mayermiklos
@mayermiklos 3 жыл бұрын
Szia József! Konditeremben (úgy általában beltérben) sokkal többet számít az, hogy milyen fénynél fotózol, mint az, hogy milyen géppel. Egy telefonnal is tudsz szuper képeket csinálni, ha megfelelő erős fények jól vannak elhelyezve. Különösen testépítőknél, ahol fontos, hogy kijöjjenek az apró tónusok. De a kérdésedre a válasz, hogy alap DSLR vagy MILC gép és kitobjektívet + fényerős fix obit ajánlanék. Remélem tudtam segíteni! :)
@tamasschnell3103
@tamasschnell3103 3 жыл бұрын
Canon EOS M50 Mark II Kamera + Objektiv EF-M 15-45mm F3.5-6.3 ,ehez vennék külön objektívet … többnyire portré,beállított képek,egyszerübb tájképekhez. Tanácsolnál valamilyet?
@mayermiklos
@mayermiklos 3 жыл бұрын
A beállított képek, portré és tájfotók eléggé különböznek, szóval nem lehet egy obival lezárni a kérdést... De én mindenképp egy fényerős fix obit vennék, egy 50 mm f/1.8-at vagy ahhoz hasonlót, az portréra jó lesz. Vagy egy Sigma 17-70 f/2.8-4 obit, az is nagyon jó.
@sandorkocsis9012
@sandorkocsis9012 2 жыл бұрын
Kedves Miklós Laikusként a Canon R és R6 vagy a Nikon 6 és 6 Ii között nem igazan talaltam nagy különbséget Segitenél valasztani? Előre megköszönve 🙏🙏 Kocsis Sándor
@mayermiklos
@mayermiklos 2 жыл бұрын
Azonkívül, hogy Canon vs Nikon, a Canon R és a többi közt nagy a különbség, ugyanis az R-ben nincs a szenzor stabilizálva, míg az R6-ban, és a full frame Nikon Z gépekben igen. Egyébként a Z6 II az R6 ellenfele, mindketten nagyon erősek fotózás és videózás terén is, de az autofókusz az R6-ban jobb. Ha főként fotózás a cél, ajánlom a sokkal olcsóbb Nikon Z5-t (erről is van videóm), és inkább optikákba fektetni a megmaradt pénzt.
@sandorkocsis9012
@sandorkocsis9012 2 жыл бұрын
@@mayermiklos nagyon szépen köszönöm
@onewolfboy
@onewolfboy 2 жыл бұрын
Kedves Miklos! Erdemes-e beruhazni egy Nikon D500-ba 2022-ben? Foleg fenykepezesre lenne hasznalva, nem video keszitesre.....
@mayermiklos
@mayermiklos 2 жыл бұрын
Itt egy jó videó a D500-ról, szerintem nagyon jó gép, különösen természetfotózáshoz, azon belül is vadfotózáshoz a gyorsasága miatt. De szinte ugyanezt tudja a méretben sokkal kisebb Nikon Z50 is, erről van külön videóm.
@onewolfboy
@onewolfboy 2 жыл бұрын
@@mayermiklos köszönöm a választ
@gyorgymoczar1859
@gyorgymoczar1859 Жыл бұрын
Szia érdekelne a véleményed én is szeretnék bele vágni a fotózásba kezdésnek három kiválasztottam lenne canon 250d vagy canon m50 mark2 vagy a nikon 50z te melyiket javasólnád?
@mayermiklos
@mayermiklos Жыл бұрын
Szia! Igazából 3 külön súlycsoportú gépet soroltál fel, nem tudom mire fogod használni, és hogy milyen obikkal. Nekem a Nikon Z50 van és imádom, és olcsón lehet hozzájuk jó minőségű fix Viltrox obikat is venni.
@gyorgymoczar1859
@gyorgymoczar1859 Жыл бұрын
@@mayermiklos Igazából kezdésnek gondoltam végül az m50-est vettem most nagyon akciós volt , de csak a kis m15-45-ös objektívvel gondolkozok hogy kellene egy nagyobb objektív is néztem a hozzá való ef-m 55-200 ast vagy van egy amerikai muki aki egy viltrox speed busteres adabterrel ef-s 55-250-nel használja.
@istvanszucs5080
@istvanszucs5080 2 жыл бұрын
Remek videó! A Sony rx 100 ról meg néznék egy részletes videót. :)
@mayermiklos
@mayermiklos 2 жыл бұрын
Köszi! Nem hiszem, hogy csinálok róla tesztvideót, de itt egy írásos teszt róla: tisztaegtisztafold.hu/sony-rx100-iii-fenykepezogep-teszt/
@istvanszucs5080
@istvanszucs5080 2 жыл бұрын
@@mayermiklos Köszönöm szépen nekem jól jött eléggé részletes sőt. :) Valamiért a kis méret miatt vettem egy rx100 Márk 1 gépet de alighanem váltok majd egy Márk 3 ra idővel. A kereső számomra nagyon fontos lenne mert én mozgó témát szeretek fotózni de ugyanakkor szeretem ezt az egyszerű kis méretet. :) Van sajnos hogy el bakizom és be mozdul a 120 al közlekedő vonat de ez nem a gép hibája pusztán valami beállítási hiba amit nem jól csinálok. Valamikor jól el találom a beállítást akkor nem túlzással majdnem tű éles a kép . :) Én már milcet sem szeretnék cipelni nem hogy nagyobbat. :) Csak bele nyúlok a zsebben és ennyi ez az ami miatt bele szerettem és mert Sony ! :) Köszönöm szépen. Szia Üdv István
@gergojakab1828
@gergojakab1828 3 жыл бұрын
Nikon D7000-ről váltottam Sony a7R II-re. Nagyon nehézz megszokni, hogy a képeket lassan dolgozza fel. 5-6 raw+jpg kép után kell várni 15-20 másodpercet, mire meg lehet tekinteni. Ezért nem is mindig használom ki a 42 megapixelt leginkább a 18-at szoktam. Ez nagyon frusztráló benne, de amúgy meg nem rossz gép. Sajnos az a7 III-ra nem volt meg a keret így maradtam ennél.
@mayermiklos
@mayermiklos 3 жыл бұрын
Gergő, esetleg ha gyorsabb SD kártyákat használsz, akkor nem rövidül le a várakozási idő? Valamint úgy is tudod csökkenteni a fájlméretet, ha nem 14 bites, hanem 12 bites RAW-ban fotózol. Amúgy az tényleg egy jó gép!
@gergojakab1828
@gergojakab1828 3 жыл бұрын
@@mayermiklos Sajnos nem, mert nem támogatja a gyors SD kártyákat. Csak az UHS-I sebességüeket támogatja. Hiába teszek bele egy gyorsabb kártyát nem lesz gyorsabb a lassu puffer miatt sem.
@mayermiklos
@mayermiklos 3 жыл бұрын
@@gergojakab1828 Erről megfeledkeztem... De attól még mondjuk tájfotóra ideális gép, sok ember cserélne veled :)
@gergojakab1828
@gergojakab1828 3 жыл бұрын
@@mayermiklos Nagyon jó kis gép. Jpg gyorsabb azért. Ahova nem kell raw akkor inkább azt használom meg már előre próbálom úgy beállítani, hogy ne kelljen szerkesztenem olyan sokat képeken. Ennyivel jobb a milc váz, hogy nagyjából tudom a végeredményt.
@szuhidaniel6450
@szuhidaniel6450 2 жыл бұрын
Szia tudnál esetleg segíteni? Szeretnék venni egy Sony a6400-at és nem vagyok benne bisztos hogy jó e hozzá a sigmának az 56mm-es f1.4-es objektíve.(nem tudom hogy kell megnézni és gondoltam megkérdezek egy olyan embert aki jobban ért hozzá)
@mayermiklos
@mayermiklos 2 жыл бұрын
Szia! Igen, persze, mivel a Sony A6400 váz cropszenzoros, ezért bármilyen Sony E bajonettes optika jó rá. Ez kb 85 mm-s optikának megfelelő látószöget fog adni azon a vázon, szépen elmosott hátterű portrékra tökéletes lesz.
@TheJeti1
@TheJeti1 3 жыл бұрын
Szeretném megkérdezni,hogy szerinted a Canon vagy a Nikon kezeli jobban a magasabb isot?
@mayermiklos
@mayermiklos 3 жыл бұрын
Erre nincs egyértelmű válasz... Ez olyan, mintha azt kérdeznéd, hogy a Merciknek vagy a BMW-eknek jobb a kanyarfekvése :) De a rövid válasz az, hogy ugyanabban a kategóriában nagyjából azonos a teljesítményük. Ha konkrét gépeket akarsz összehasonlítani, ajánlom a dpreview oldalán lévő Image comparison tool-t, ahol 4 különböző gépet tudsz különböző ISO-kon összehasonlítani: www.dpreview.com/reviews/nikon-z6-ii-review#IQ Az oldal közepe tájékán találod
@amadeus4572
@amadeus4572 3 жыл бұрын
Kedves Miklós ! Tükör nélküli, full frames gépet tervezek venni. Mondtad, hogy az objektív cserénél ezeknek az érzékelője könnyen koszolódhat. Használhatom egyetlen, széles tartományú zoom objektívvel, pl. 28-200 is az ilyen gépeket, ahhoz, hogy ne kelljen cserélni objektívet ? A képek minősége romlik akkor, ha ilyen nagy tartományú zoomobjektívvel fotózom közelre és távolra is ?
@mayermiklos
@mayermiklos 3 жыл бұрын
Jó a kérdés! Tényleg könnyebben koszolódik, de ha veszel egy kis körtepumpát, és rendszeresen lefújod a port a szenzorról, nem lesz vele gond. A 28-200-as obik nagyon jól hangzanak, de az esetek nagy részében sokkal kevésbé adnak éles képet, különösen a hosszú végükön. Kivételek ez alól a Canon / Nikon 24-240 és 24-200-as obijai, amik meglepően jók - jómagam is fontolgatom egy ilyen megvételét.
@amadeus4572
@amadeus4572 3 жыл бұрын
@@mayermiklos Köszönöm a választ ! :-) A napokban vettem egy Nikon Z5 vázat. Ehhez akkor javaslod a Nikkor 24-200 zoom objektívét ? Úgy látom, hogy ez már Z bajonettes. Az obi paramétere: 24-200 f/4-6.3 VR. A négyes fényérzékenységi értéket nem tartod kevésnek ehhez az objektívhez ? Egy f/3.5 vagy f/2.8-as nem lenne számottevően jobb minőségű obi ? Az előző gépemen (Nikon D90) egy 18-200-as AF-S f/3.5 Nikon obi van. A nagy látószögről nem akarok lemondani a Z5 esetében sem. Tehát mindenféleképpen 18-200-as obit vennék erre is. Z-bajonettel sajnos még nem létezik a Nikonnak ilyen zoom obija. Milyen régebbi 18-200-as objektívet javasolsz, ami nem Nikon ? Ugyanis, amit írtál, hogy a hosszú végükön a zoom obik nem adnak éles képet, ez sajnos ennél a Nikon objektívnél is így volt. Ezért váltanék másra. Nyilván akkor vennem kell egy FTZ adaptert. Az egyébként tuti, hogy az adapter nem vesz le semennyit sem az obik teljesítményéből ?
@amadeus4572
@amadeus4572 2 жыл бұрын
@@mayermiklos A napokban vettem egy Nikon Z5 vázat. Ehhez akkor javaslod a Nikkor 24-200 zoom objektívét ? Úgy látom, hogy ez már Z bajonettes. Az obi paramétere: 24-200 f/4-6.3 VR. A négyes fényérzékenységi értéket nem tartod kevésnek ehhez az objektívhez ? Egy f/3.5 vagy f/2.8-as nem lenne számottevően jobb minőségű obi ? Az előző gépemen (Nikon D90) egy 18-200-as AF-S f/3.5 Nikon obi van. A nagy látószögről nem akarok lemondani a Z5 esetében sem. Tehát mindenféleképpen 18-200-as obit vennék erre is. Z-bajonettel sajnos még nem létezik a Nikonnak ilyen zoom obija. Milyen régebbi 18-200-as objektívet javasolsz, ami nem Nikon ? Ugyanis, amit írtál, hogy a hosszú végükön a zoom obik nem adnak éles képet, ez sajnos ennél a Nikon objektívnél is így volt. Ezért váltanék másra. Nyilván akkor vennem kell egy FTZ adaptert. Az egyébként tuti, hogy az adapter nem vesz le semennyit sem az obik teljesítményéből ?
@mayermiklos
@mayermiklos 2 жыл бұрын
@@amadeus4572 A Z5 nagyon jó választás volt, gratulálok hozzá! Egy-két dolgot tisztáznunk kell viszont: 1. Az, hogy egy obi milyen jó minőségű (éles) képet ad, nem függ attól, hogy mennyire fényerős. Általában a drágább, fényerősebb obik képe szebb, de attól még a kevésbé erős obik képe is lehet szép. A 24-200 egy kiváló objektív, sokszor volt a kezemben, nagyon éles képe van, és a mérete is nagyon kedvező, én mindenképp azt venném, szerintem le sem fogod venni a gépről. 2. A 18-200-as obik mind crop szenzoros vázra valóak, a Z5 meg full frame. Ráteheted a Z5-re is őket, de a gép automatikusan át fog ugrani crop-os módba, azaz lefogja vágni a szenzort, akkorára, mintha cropos váz lenne. És a látószög, amit az obi be fog fogni, ugyanakkora lesz, mint a 24mm-s obi full framen. Összegezve: ne vegyél FTZ adaptert, se 18-200-as obit... Hanem a 24-200-ast vedd meg.
@amadeus4572
@amadeus4572 2 жыл бұрын
@@mayermiklos Köszi a segítséget !
@adamknoll100
@adamknoll100 2 жыл бұрын
Szia! Hogyha egy Canon EOS 300D-ről szeretnék váltani továbbra is DSLR gépre akkor te mit ajánlasz?(mindenképpen maradnék Canonnál)
@mayermiklos
@mayermiklos 2 жыл бұрын
Szia Ádám! Keretedtől függően valamelyik magasabb számú Canon DSLR gépet (850D, 90D, 250D).
@adamknoll100
@adamknoll100 2 жыл бұрын
És szerinted ár-érték arányban melyik éri meg a legjobban?
@norasimon5780
@norasimon5780 2 жыл бұрын
Kedves Miklós! Nagyon tetszenek a videóid. A segítségedet szeretném kérni. Eddig csak telefonnal fényképeztem, most ismerkedem a fotózással komolyabban. Egy milc fényképezőgépet szeretnék venni. A Canon EOS M50 MarkII+EF-M 15-45 mm-t és a Sony A 6100L+E PZ 16-50 mm gépekről olvasok már napok óta, de nem tudom melyiket válasszam, teljesen bizonytalan vagyok, mivel még nem értek hozzá. Hobbi fotózásra, utazások alkalmával szeretném használni. Válaszodat előre is köszönöm!
@mayermiklos
@mayermiklos 2 жыл бұрын
Köszönöm! Jó kérdés... Talán a Sony annyiból jobb, hogy sokkal több obi érhető el hozzá, amit később újabb Sony gépeken is fogsz tudni használni. Míg úgy hírlik, hogy a Canon ki fogja végezni az M gépek vonalát, és nem fog újabb vázat csinálni. Valamint az M-s obik nem jók a nagyobb Canon gépek RF bajonettjeire. Az obik későbbi használhatósága azért fontos, mert érdemesebb az optikákba több pénzt fektetni. De azt tudd, hogy a fotókat utómunkáznod kell majd, és az elején csalódott leszel, hogy a telefonoddal jobb képeket csinálsz.
@norasimon5780
@norasimon5780 2 жыл бұрын
Köszönöm szépen!
@robertpopovic6354
@robertpopovic6354 3 ай бұрын
Szia.Tudsz ajánlani olyan objektívet, ami mondjuk egy 80-90 x optikai zoomhoz hasonló?
@mayermiklos
@mayermiklos 3 ай бұрын
A szuperzoomos bridge gépekben ilyen van
@robertpopovic6354
@robertpopovic6354 3 ай бұрын
@@mayermiklos igen,azt tudom. De van valami hasonló objektív mondjuk olympus omd -hez is ?
@mayermiklos
@mayermiklos 3 ай бұрын
@@robertpopovic6354 Tudtommal nincs
@zsanettcseho8002
@zsanettcseho8002 Жыл бұрын
Kedves Miklós! Először is Szuperek a videóid! Nekem olyan kérdésem lenne, hogy hobbi szinten szeretnék elkezdeni fotózni és leginkább portré képeket készítenék és ehhez szeretnék egy gépet venni. Ha a keretem olyan 300-400ezer akkor te melyik gépet /gépeket ajánlanád? Egyelőre azt sem tudom eldönteni hogy DSLR vagy MILC gépek közül mazsolázzak. Köszi
@mayermiklos
@mayermiklos Жыл бұрын
Szia Zsanett! Például egy Canon M50 vagy Nikon Z50 egy Viltrox 33mm vagy 56 mm obival jó lenne a feladatra, és szerintem még a keretbe is beleférne. Illetve Canon esetében van Canon márkájú 50 mm F/1.8 obi is. Én már csak MILC gépet vennék. És a jővő állóság szempontjából inkább RF bajonettes Canon gépet vennék (pl. Canon R10), még ha ez most drágább is.
@zsanettcseho8002
@zsanettcseho8002 Жыл бұрын
@@mayermiklos köszönöm a válaszod :) a Sony a6100 át néztem azóta, akkor te a Sony gépeket annyira nem ajánlod?
@mayermiklos
@mayermiklos Жыл бұрын
@@zsanettcseho8002 Azok se rosszak, de a Sony A6xxx szériának nagyon nem szeretem a kialakítását. De viszont abból a szempontból mindenképp jók, hogy nagyon sok, különféle gyártótól származó objektív érhető el hozzájuk, amiket később a full-frame Sony gépekre is fel tudsz majd tenni. Egyébként a Sony A7 iii és az annál újabb full frame gépekkel már semmi bajom, ezek a legjobbak a kategóriában, és ez az árukon is sajnos látszódik.
@zsanettcseho8002
@zsanettcseho8002 Жыл бұрын
@@mayermiklos köszönöm a segítséget ☺️
@beniszuroczki5183
@beniszuroczki5183 3 жыл бұрын
Szervusz! Engem az érdekelne hogy csinálsz e majd a jövőben 35mm-es, filmszalagos gépekről egy videót, és még az is hogy manapság mennyire használható egy ilyen?
@mayermiklos
@mayermiklos 3 жыл бұрын
Szia! Most egyelőre nem tervezek ilyen témában videót...
@beniszuroczki5183
@beniszuroczki5183 3 жыл бұрын
@@mayermiklos Rendben, viszont szívesen látnék, úgyhogy ha majd lessz rá ambiciód akkor csinálhatnál
@mayermiklos
@mayermiklos 3 жыл бұрын
@@beniszuroczki5183 Maximum olyan videó lesz, amiben elmesélem a mai fiataloknak, hogy milyen volt anno, amikor 3 hét múlva láttuk először a fotóinkat :) De külön, a filmes fotózásról nem tervezek videót.
@beniszuroczki5183
@beniszuroczki5183 3 жыл бұрын
@@mayermiklos okés
Fényképezőgép vásárlás előtt: 3 szempont, amire figyelj
10:36
Modus males sekolah
00:14
fitrop
Рет қаралды 15 МЛН
这三姐弟太会藏了!#小丑#天使#路飞#家庭#搞笑
00:24
家庭搞笑日记
Рет қаралды 121 МЛН
TŰÉLES AUTOFÓKUSZ | Hogyan kalibráld az objektíved?
11:28
Gaál Kristóf
Рет қаралды 1,3 М.
ÉLES fotók titka - három dolog, ami rontja az élességet
14:24
Miklós Mayer
Рет қаралды 23 М.
Lecseréltem a Sony-mat...
19:56
Bethlenfalvy Dávid
Рет қаралды 12 М.
Jobb még bármiben a DSLR a MILC gépeknél?
10:00
Jancsó Gergely
Рет қаралды 22 М.
"What camera should I buy?" - The 4 types of camera
11:55
Dave McKeegan
Рет қаралды 1 МЛН
Ne vásárolj DSLR-t 2023-ban
12:06
Bethlenfalvy Dávid
Рет қаралды 19 М.
Modus males sekolah
00:14
fitrop
Рет қаралды 15 МЛН