Митове при покупка на имот в чужбина - Епизод 66

  Рет қаралды 460

Мирослав Язов

Мирослав Язов

Күн бұрын

Здравейте и за Много Години и Още повече сделки с Недвижими имоти.
Доста често срещам по форумите твърдения от сорта: "вие луди ли сте с тези цени, аз за такава цена ще си купя къща в Щатите" и реших да ви разкажа няколко мита във връзка с покупката на недвижим имот в чужбина и какво да очаквате, ако все пак сте решили /което искрено Ви го пожелавам/ да си закупите къща в Маями например.
Мит 1 - данъците. Данъците, особено в Щатите не са като данъците в България, имах един клиент, който ми каза, че плаща 1200 долара данък към общината на месец.
Мит 2 - поддръжката. Ако си мислите, че ще плащате 20 лева етажна собственост както е тук по панелките също ще останете много непрятно изненадани. Имам една приятелка, на която бях на гости в Дубай, та тя плащаше към 750 евро на месец за общи части на апартамента си. Или пък ако ви се развали нещо и се наложи да извикате водопроводчик например. Там 100 долара на идване не ги харесват.
Мит 3 - кредитите. Колкото и невероятно да Ви звучи в момента в България се радваме на доста ниски нива на кредитните лихви, САЩ например лихвите са над 6% и вноските по кредитите са с около 30% по-високи само от този факт.
Мит 4 - локацията. Да, най-вероятно ще си намерите евтин имот в Париж, ама в коя част на Париж, където най-вероятно ще се наложи да ходите с охрана и да се оглеждате нон стоп да не Ви гръмне някой.
Мит 5 - големината на жилищата. Световна тенденция е да се строят по-малки жилища, все пак строителните предприемачи го правят за печалба и от по-малките апартаменти ще спечелят повече.
Имайте предвид, че разходите по един имот не приключват с неговата покупка, те тогава почват и не трябва да смятате все едно си купувате вестник - 3 лв и край, имотът е жив организъм, който нон стоп има нужда от обгрижване и разходите по това обгрижване не са за подценяване.
Каквото и да правите знайте, че правилата на играта на имотите е различна за различните държави и горещо Ви съветвам да ползвате професионалисти, ако решите да си купите имот зад граница, бъдете подготвени.
За останалите видеа от влога можете да се абонирате в KZbin канала ‪@miroslavy‬ .
Можете да харесате страницата на компанията във Facebook - Tiaestates или да ме последвате във Facebook и LinkedIn - Miroslav Yazov, където редовно публикувам интересни факти и статии, както и забавни моменти от живота си като брокер.
За оферти, които предлагам за покупка или под наем можете да посетите сайта ми на tiaris.bg/​.
Ако пък предпочитате да почетете, на tiaris.bg/news можете да откриете статии по темите, които дискутирам във влога.
Ако пък искате да се свържете директно с мен 0899 105 305, дори и да не мога да говоря в момента - винаги връщам обаждане.

Пікірлер: 11
@Boyan-S1
@Boyan-S1 Жыл бұрын
Какво ви е мнението за бъдещето на пазара на къщи в новите места за строеж в Пловдив ? Визирам конкретно местности като Терзийте (Прослав) където по новия ОУП е предвиден вече за ниско строителство до 7 или 10 метра ? Интересно ми е дали се очаква растеж на желанието за покупка на имоти там според вас.
@miroslavy
@miroslavy Жыл бұрын
То от известно време има увеличаване и на търсене и предлагане на къщи, смятам че ще отслабне, заради казусите с евн и ВиК и трудните и скъпи комуникации
@stoqnpalazov5166
@stoqnpalazov5166 Жыл бұрын
Защо не споделихте за доходността ? Имот в САЩ за 100-150к долара ти носи месечен наем 1000-1500 долара в Пловдив за 100к взимаш двустаен или панелка за наем 500-600 лв ?
@n4870s
@n4870s Жыл бұрын
Точно това щях да пиша и аз. А за лихвите до скоро и там бяха под 3%, по-скоро при нас ще станат 6 и то за всички
@miroslavy
@miroslavy Жыл бұрын
Защото и това е мит, доходност 15% в недвижим имот няма никъде, жилищата ако взимаш 5 и тук там все е изгодно, всичко отгоре е частен случай
@miroslavangelov8036
@miroslavangelov8036 Жыл бұрын
Можете ли да споделите Вашия опит или на някой Ваш клиент за купуването на имот в чужбина от български гражданин, който няма граждаствно в страната. Имам най-голям интерес към Дъблин, Ирландия и Чикаго, САЩ, понеже изглеждат добри възможности откъм възрвръщаемост на инвестицията.
@miroslavy
@miroslavy Жыл бұрын
за съжаление нямам такъв
@InTheMiddle95
@InTheMiddle95 Жыл бұрын
Съгласен съм, че подобни сравнения са неоснователни и основно от хора, които си нямат понятие. Съгласете се обаче, че нормалните цени бяха преди 2020г. Приятелите ми си накупиха апартаменти за по 500-600 евро квадрата в периода 2017-2019. Аз завърших висшето си образование 2020г и работя от тогава. Как да не се чувствам прецакан от съдбата, че така стана с пазара на имоти? За едни може, за други не може. Естествено, че в момента хората ще се дразнят на цените като се вдигнаха сигурно с 30-40% а заплатите си седят. Извинявайте, но получавам оферти от 130к евро за обзаведен двустаен в Кършияка, това е смешно...
@superagnitio
@superagnitio Жыл бұрын
Абе човек, стига си се съжалявал и се стегни. Жалко е. Аз ако бях активен на работния пазар през 2012-13 вече щях да съм се пенсионирал от имоти. Но не бях. Няма какво да направиш: играеш според момента, вместо да мрънкаш.
@InTheMiddle95
@InTheMiddle95 Жыл бұрын
@@superagnitio В този момент освен да си вземеш жилище, в което да живееш друго няма какво да "играеш". Спекулацията с купуване на зелено и продажба не е за всеки.
@superagnitio
@superagnitio Жыл бұрын
@@InTheMiddle95 Много бъркаш, и говоря за инвестиране а не за спекулация (търговия). Ти си знаеш.
Как да купим имот под пазарна цена - Епизод 74
9:11
Мирослав Язов
Рет қаралды 1,4 М.
Те ли ще спукат балонa на имотите?
7:16
Щелян и Георги
Рет қаралды 15 М.
Как подписать? 😂 #shorts
00:10
Денис Кукояка
Рет қаралды 6 МЛН
6 пътя водещи към бедност (Будистка мъдрост)
11:52
Дани Йорданов
Рет қаралды 28 М.
Обзаведено или недовършено жилище - Епизод 75
11:05
Най-добрите лъжци - хазартнозависимите
15:03
Мира Добрева / Mira Dobreva
Рет қаралды 34 М.
Имотите 🏡 в Испания 🇪🇸
10:59
Dilyana López
Рет қаралды 2,3 М.
Как подписать? 😂 #shorts
00:10
Денис Кукояка
Рет қаралды 6 МЛН