Jedyny prawidłowy przepis na nalewkę. Na początku alkohol, a nie cukier. Brawo za wspaniały przepis.
@tomm80454 жыл бұрын
chcialem tylko powiedzie że świetnie filmiki Pan robi: zwięźle, na temat ale z nuta narracji. jak dla mnie super. juz dalem lika i subke ! pozdrawiam i czekam na kolejne !
@Niko88Miro5 жыл бұрын
Wraca mi Pan wiarę w geniusz ludzki! Pozdrawiam, zdrówka, zdrówka, zdrówka.....
@maxzyklas37046 жыл бұрын
Kocham Pana filmy o nalewkach :)
@katarzynahoi6 жыл бұрын
Robiłam taka nalewkę z pigwowca japońskiego jakieś dobrych kilka lat temu. Mam ja jeszcze :)) stoi w szafce, bo wyszła przeciętna w smaku. Po Pana dzisiejszym filmiku juz wiem, co żle zrobiłam. Moje owoce były bardzo malusie, blado żółte, chyba niedojrzałe. Wiec nalewka nie nabrała aromatu dojrzałego owocu. Dzięki wielki za cenne wskazówki. Pierwszy raz widzę u Pana w filmie, ze pigwowiec moze mieć tak duże owoce, jak jabłka. Moje wtedy pamietam były wielkości śliwki węgierki.
@bednarska43 жыл бұрын
Dziękuje panu za przepisi proszę o więcej pozdrawiam;)
@wojtekktos32816 жыл бұрын
Panie Janku nie mogłem sie doczekać tego filmu. Dziękuje ;) !
@hannahumerczyk47493 жыл бұрын
Super super Czekam na Pana Filmiki
@katarzynahoi6 жыл бұрын
Super film. Prawdziwy Pasjonat. Jak zwykle, słucham z wielkim zaciekawieniem. Dziękuje i pozdrawiam serdecznie ze Śląska. PS: Czekam na kolejne filmy.
@jankopasjonat94896 жыл бұрын
Ślązak pozdrawia Ślązaka
@radoslawruszniak37796 жыл бұрын
Jak zwykle pełen profesjonalizm - a poza tym, to zaraźliwe! ;-) Jabłka już ze 3 tyg. temu nastawione, gruszka już tydzień siedzi w słoiku (nie sama ;-)), czas na pigwowca - oczywiście wszystko z Pana przepisów!! Tak trzymać, zdrówka!!!
@michazet4135 жыл бұрын
Potwierdzam przepyszność nalewki z jabłek wedłu przepisu Pana Jana, jest genialnie smaczna
@JozefGajos Жыл бұрын
I już subik i kciuk do góry dla Pana 😊😊😊
@rafab.47516 жыл бұрын
Witam panie Janie .Ja nazywam tą nalewkę" Pigwowcówka" ale jak zwą tak zwą byle była fachowo zrobiona i smakowała, to jest podstawa:) Pigwowcówke mam już zrobioną 2 tygodnie temu, a i stare zapasy jeszcze są, ale w tej dziedzinie jak w miłości czym dłużej tym lepiej :) zapewne się Pan zemną zgodzi:) Z tego co mi wiadomo ma Pan stary ogród ,ja też wróciłem z rodzinnych stron Małopolski konkretnie Grybów gdzie ogrody mają stary drzewostan śliw ,jabłoni, czereśni orzecha włoskiego i porośniętej tarniny ,robię tarniniówkę co rok. ale powiem Panu ze w tym roku chodząc po calej okolicy, a są to tereny typowo porośnięte tarniną ledwo nazbierałem niecałe kilogram owocu ,zapewne spowodowały to przymrozki ,chociaż z doświadczenia wiem ze owocuje tarnina tak co drugi rok.. No i dziś zalałem te skromne zasoby tarniny spirytusem i czekam 4-5 tygodni . A jak u Pana z owocami tarki są czy tak samo kiepsko???
@jankopasjonat94896 жыл бұрын
Tarniny nie znam. Może nawet rośnie w starym sadzie, Pełno tam różnych chaszczy. Muszę zasięgnąć wiedzy na temat tej rośliny. Ale kto to wszystko wypije?
@rafab.47516 жыл бұрын
Zapewne nie jeden raz spotkał Pan ten krzew z rodziny śliwowatych ,a nawet mógł Pan być pokaleczony przez ten dziko rosnący krzak w pańskim starym ogrodzie , bo posiada do obrony dość duże kolce:) Nie sądzę aby Pan sie zraził tym bardzo i jeszcze kiedyś w Pana spiżarni pojawi się ta wyśmienita nalewka ,tak smakowo jak i niepowtarzalnym kolorze. Prosta w wykonaniu i stosunkowo tania ,licząc jak się ma własny spirytus:) bo w sprzedaży już nie jest tak tanio z tym spirytusem:) Jedynie to że musi trochę odstać ,ale jak kazda nalewka czym dłużej stoi tym lepsza pozdrawiam i życzę zdrowia i dobrej kondycji Tadeusz
@donhui56822 жыл бұрын
Super film :)
@Niko88Miro5 жыл бұрын
Masz suba, konkretnie i na temat! Pozdrawiam
@domowetrunki-przepisy6 жыл бұрын
Z tą butelką z kranikiem to fajny pomysł.
@skurczebyk3 жыл бұрын
Słabo fajny żeby klarowac nalewke która ma stycznosc z plastikiem
@krystianoju56295 жыл бұрын
No i o taki przepis mi chodziło 😊 daje suba ! 😊
@Verisss856 жыл бұрын
Serdecznie dziękuję:), nalewka nastawiona, za ok. pół roku dam znać, jak wyszło;)Pozdrawiam
@tito52695 жыл бұрын
Jak nalewka?
@goldi76243 жыл бұрын
@@tito5269 zapil sie na smierc smiesza mnie takie kom . jak tamten hehee dam znac
@sebuniuniuniuhq8042 жыл бұрын
Super
@Termit2406 жыл бұрын
Panie Janie nalewki nigdy nie robilem bo zawsze wszystkie pigwowce przerabiam na konfiturke do herbatki. Plantacja się rozrasta moze w tym roku Ale nie oto mi chodzi. Wspaniała naleweczka takie amaretto wychodzi z pestek pigwowca którą polecam Trunek z górnej półki Pozdrawiam
@jankopasjonat94896 жыл бұрын
nigdy nie słyszałem, może przepis?
@Termit2406 жыл бұрын
* 1 szklanka pestek z pigwy, pigwowca * 250 m spirytusu * 250 ml wody * 250 g cukru Przygotowanie: 1. Z wody oraz cukru przygotowuje syrop. Po zagotowaniu, wyłączam gaz i studzę go do temperatury pokojowej. 2. Wyjmuję pestki z pigwy lub jabłek. 3. W dużym słoiku mieszam przestudzony syrop cukrowy ze spirytusem i pestkami. Zakręcam szczelnie słoik i odstawiam na 4 tygodnie. 4. Nalewkę filtruję, rozlewam do butelek i odstawiam na kilka tygodni, aby nabrała smaku.
@jankopasjonat94896 жыл бұрын
@@Termit240 Dziękuję
@JozefGajos Жыл бұрын
A jak pokroiłem całe owoce bez drelowania pestek wrzuciłem do słoika i zalałem alkoholem to jest do wrzucenia materiał,?
@maciejwojcik80245 жыл бұрын
super film
@32iseeyou6 жыл бұрын
Dokładnie też tak robię, jest masa przepisów w których najpierw zasypuje się te owoce cukrem.. Bzdura! Uszanowanie dla speca.. :)
@32iseeyou6 жыл бұрын
@J. alkohol maceruje owoce to czas magii czyli proces który czyni ten trunek zdrowotnym kzbin.info/www/bejne/jX3IaK1nm5qpfa8 a cukier ma za zadanie (wyssania) tego co dobre zostało i ziarko uprzyjemnić doznania smakowe, to wszystko..
@harvesterofsorrow92465 жыл бұрын
Brak mi jednaj informacji > w jakim okresie rwać owoce na nalewkę? :)
@andrzejszymanski45935 жыл бұрын
Mysle ze nie "pigwowowka" ale "pigwowcowka" przez analogie: jalowiec - jalowcowka... Ale jednak "nalewka z pigwowca" brzmi najlepiej! Pozdrawiam i dziekuje za swietne filmiki!
@jankopasjonat94895 жыл бұрын
Brzmi najlepiej, a jak smakuje?
@slav696 жыл бұрын
Panie Janku,a może kolejny filmik o nalewce z tarniny.Byłbym bardzo wdzięczny.Pozdrawiam.
@jankopasjonat94896 жыл бұрын
W zasadzie publikuję filmy o nalewkach z własnych surowców i sprawdzone w moim wykonaniu. z tym owocem nie miałem styczności. muszę się nim zainteresować.
@michak88664 жыл бұрын
Mimo słodkich owoców nalewka wyszła trochę za kwaśna, jednak dodanie przegotowanej wody z cukrem w proporcji 1:1 pomogło. Jeśli chodzi o klarowność, to przepuszczenie przez filtr do kawy również nie wiele dało, efekt był ale nie taki jak oczekiwałem. Dopiero przepuszczenie przez filtr papierowy (dużo skuteczniejszy, jednak sporo droższy) dało zadowalający efekt. Pozdrawiam
@tito52695 жыл бұрын
Witam. W jaki sposób wycisnąć owoce jak są twarde, a spirytusu w nich jest dużo.
@alicjasikora4 жыл бұрын
Takie owoce nasączone spirytusem za zasypuję cukrem i może długo stać.Robiąc keksa oprócz innych owoców i orzechów migdałów itd.dodaję pełną łyżkę pigwowca w/w. Pozdrawiam
@piotrpiotr6906 жыл бұрын
SUPER
@GenerVolt6 жыл бұрын
Można dosłodzić nalewkę miodem?
@tomaszsaks35724 жыл бұрын
Można, lecz wiedz o tym że.miod zmieni smak nalewki. Używałem do różnych nalewek miodu ale jedyna do której to dodaje to z czerwonej dzikiej róży
@michazet4135 жыл бұрын
Ja do tej pory nazywałem swoją nalewkę z pigwowca " pigwowcówką". Pozdrawiam
@MrXenoncat6 жыл бұрын
Witam zrobiłem tak jak pan podaje w przepisie i mi po 2 tyg tak troszkę zajeźdźa winem troszkę? Czy to dobrze czy mi się tylko wydaje?
@jankopasjonat94896 жыл бұрын
Odpowiem trochę teoretycznie, ponieważ taki przypadek mi się nie zdarzył, a trudno ocenić na odległość czy to jest stan faktyczny czy tylko się wydaje. Wtórna fermentacja mogła by zaistnieć przy za niskim stężeniu alkoholu, co nie było by szkodliwe. dolanie spirytusu spowodowałoby przerwanie fermentacji. Drugi przypadek mógłby nastąpić taki, że nastąpiła by fermentacja octowa. Mogła by ona nastąpić jeżeli byłby dostęp powietrza [żle zakręcony słój].
@ukaszlasota43936 жыл бұрын
Można prosić o link do etykiet. Link, który jest w filmie z nalewkami z jabłek niestety jest przekierowaniem do jakiegoś zdjęcia obiadu. Pozdrawiam
Miesiąc to za krótki czas, powinno się trzymać owoce w alkoholu minimum 6 tygodni. Poza tym nalewka z pigwowca jest lepsza zasypana najpierw cukrem, a potem dolany alkohol.
@monsanbia Жыл бұрын
Zobacz sobie film malinowego nosa. Robi nalewkę z pigwowca z tych samych składników tylko w różnej kolejności. Efekt Cię zaskoczy ☺️
@MsZbyhu3 жыл бұрын
Wydaje mi się, że to jest pigwowiec chiński 9tzw pośredni) a nie japoński. Pigwowiec japoński ma wielkość orzecha włoskiego, a te są zdecydowanie większe i te sa mniej aromatyczne.
@domatordziakowiec67975 жыл бұрын
Witam Super film ale Pana pigwowiec to jak mi się wydaje odmiana pigwowca pośredniego a nie japońskiego pozdrawiam
@sylwesters.40486 жыл бұрын
Kiedy coś nowego?
@jankopasjonat94896 жыл бұрын
Temat nalewek dopiero latem. Wkrótce tematyka ogrodnicza.
@jadzic11155 жыл бұрын
Ja przygotwane kawałki zasypuję cukrem i jak puści sok (nie może zacząć fermentować) zalewam 60% alkoholem na 6 tyg. Zlewam do sklarowania się a pozostałe owoce znów zasypuję cukrem aż się ropuści i zalewam max 40% alkoholem i znów na 6 tyg. Czasem dłużej jak zapomnę. I zlewam i 3raz powtarzam operację. Smak trochę ulega zmianie ale i tak warto wykorzystać owoce kolejny raz zwłaszcza że robi się z małych ilości owoców.W ciemnym miejscu nalewka ma zawsze słomnkowy kolor .Żeby nalewka nabrała bardziej ciemnego koloru można wystawić ją w słonecznym oknie na jakiś czas obserwując zmiany.To jak słodka i mocna ma być nalewka to indywwalna sprawa. Idealnie sklarowana pięknie spływa po wewnętrznej stronie kieliszka. Jest gładka. Mmmmm delicje . a z pestek pigwy można też zrobić nalewkę i smakuje migdałami. Zaskakujący smak.
@jankopasjonat94895 жыл бұрын
Wymiana doświadczeń jest dla mnie bardzo ważna. Dziękuję.
@slawomirceglarz82482 жыл бұрын
Zgadzam się z tobą , też robiłem z wtórnych owoców pigwowca tylko za drugim razem owoce pigwy zalałem w mniejszym stężeniu alkocholowym i to na dluższy czas bo się macerowały pó roku
@deestr0yer8496 жыл бұрын
Pigwowcówka* :)
@ostatnizpierwszych4415 жыл бұрын
Plamy to grzyb który atakuje pigwowce - jest nie istotny ale to grzyb