Panie Wojciechu jest Pan najlepszy! Dużo wiedzy przedstawione w przystępny sposób, kocham te wykłady, dzięki nim choć odrobinę lepiej rozumiem rzeczywistość.
@marcingaal8610Ай бұрын
Wyklady Pana Profesora są niezwykle wartościowe i interesujące z przystępnym do przyjęcia przekazem chociaż jednak nie zawsze łatwym.
@krystiancymerman311227 күн бұрын
Dziękuję za wykład Panie Profesorze
@Radek.68Ай бұрын
Oczywiście, że nas zainteresowało, bezapelacyjnie następny odcinek jest do obejrzenia. :)
@hannabadzio-jagiello2169Ай бұрын
Ja marzę. 🎉 To jest lek na miałkość świata tego.
@xXTenTypXxАй бұрын
Powiem dosadnie choć językiem niepopularnym wśród elit jak Pan panie profesorze. Zajebiste. Chapeau bas przed wiedzą i sposobem jej przekazywania.. Juz za późno ale zazdroszczę być Pana studentem. Zdrowia
@harpagon2Ай бұрын
Szanowny Panie Profesorze, dziękuję za wzbogacenie YT bardzo interesującymi, pouczającymi wykładami naukowymi w formie przystępnej dla każdego. Proszę nie ustawać w pracy i publikować jak najczęściej :)
@Potimus_RipmeАй бұрын
Vivat nowy odcinek!🎉❤
@Nick-op2ujАй бұрын
Ma Pan talent nie tylko do wykładania filozofii ale i fizyki! Tęsknię za cyklem "Filozofowie starożytnej grecji" ale te materiały z fizyki są super!
@hannabadzio-jagiello2169Ай бұрын
Jej dzięki za info że jest taki cykl😊
@megsup167Ай бұрын
Dziękuję ❤️
@replay1977Ай бұрын
Genialny wykład!
@jacekmikolajczuk8867Ай бұрын
Świetny wykład.
@krzysztof3352Ай бұрын
Dziękujemy za odcinek. Pytanie czy powstanie odcinek o historii eteru? Pozdrawiam wszystkich dobrych ludzi.
@chillyshotorbitus5152Ай бұрын
Z serii "mowil dziad do obrazu, a obraz do niego ani razu" - 11:00 owo odpychajace pole tzw "przestrzen", wytwarzaja w duzej skali jadra galaktyk, gwiazd, planet i tak wlasnie doszlo do ekspansji kosmosu, uformowania struktury galaktyk (pierwotny diagram Hubbla), plejad i gwiazdozbiorow (rozproszenie z pierwotnej porodowki w mglawicach), ukladow planetarnych (tzw "Jupiter jump" czyli odepchniecie, "skok" Jowisza na dalka orbite) itd itd, a poza tym to bardzy fajny wyklad. Pozdrawiam.
@cyndiman-bb8cuАй бұрын
Pozdrawiam serdecznie. A swoją drogą, aż dwa dni czekać? Trudno. I tak poczekam, nawet miesiąc🤗
@robertsofronitskyАй бұрын
wspaniały człowiek, wychowawca pokolenia
@kubapiotrowiczАй бұрын
Czy ktoś jeszcze marzy o tym, żeby wysłuchać tych wszystkich wykładów na tematy, na które, w dotychczas opublikowanych wykładach, zabrakło prof. Sademu czasu? ;-)
@SybillaFawltyАй бұрын
Ja na pewno! - Natrafiłam na kanał Profesora dwa tygodnie temu i już zdążyłam się uzależnić :))
@kubapiotrowiczАй бұрын
@ ja obejrzałem chyba wszystko, co prof. Sady nagrał, nie tylko na swoim kanale, ale mnóstwo rozmów i wykładów w innych miejscach :-)
@holi3631Ай бұрын
I Fleck niech wróci! :(((
@Jakub-gt9ecАй бұрын
Cześć Dziadek, pozdrawiam!
@leszczyn07Ай бұрын
We wszystkich rysunkach fali elektromagnetycznej jakie można znaleźć w netcie nie ma przesunięcia o 90 stopni (13:45) między polem elektrycznym a magnetycznym tylko są w fazie.
@jacekudrycki3024Ай бұрын
👍
@michajankowiak8182Ай бұрын
Świetny materiał, może czas teraz na obie teorie względności?
@odmorzadomorzaАй бұрын
Fajne wykłady. Gratulacje Panie Profesorze. Czy można prosić o coś aktualnego np. krytykę współczesnej fizyki ( metodologii)
@J1313JАй бұрын
Pozdrawiam
@boguslawszostak178428 күн бұрын
Bardzo dobry film, ale mam jedną uwagę. Termin 'wirujące pole magnetyczne' jest używany w elektrotechnice w bardzo precyzyjny sposób. Odnosi się do pola magnetycznego, którego wektor obraca się w przestrzeni, na przykład w silniku. To różni go od pola magnetycznego wokół przewodu z prądem stałym, które ma charakter cylindryczny, a nie rotacyjny
@Shan37ghajАй бұрын
Zdrowia
@Lukasz.SkowronАй бұрын
Jak oni budowali te siatki dyfrakcyjne wtedy?! Wspaniały wykład. Pozdrawiam!
@SuperElwiraАй бұрын
Super dziękuję i proszę o jeszcze- przypomnienie podstaw matmy ale szerzej- Pitagoras trójkąty i proporcje, fraktale i Mandelbrot, macierze, symetrie, funkcje, różniczka. Bardzo ki zależy i aby zrozumieć Tablica Mendelewa i izotopy, równania chemiczne i matematyczne oraz przekształcenie wzorów. Prawa. Równanie Schrödingera , Einsteina i czasoprzestrzen matematycznie. Daze tez powoli aby wyjaśnić katastrofę w nadfiolecie i,promieniowanie w tym alfa, beta, optykę. Informatyczne systemy binarne i 16-to oraz 24-o bitowe lub inne systemy- od filozofii oraz zdań logicznych typu prawda-fałsz? . Biochemia-analogi strukturalne ewentualnie liznac temat. Działanie silników lub sił. Dlaczego mówi się, że prąd płynie bezprzewodowo? Jak zacząć myśleć matematycznie, chemicznie, fizycznie i robić równania ? Teorie experymentalne własne: przyspieszenie to inny wymiar (który może jakoś zmienić relacje masy i energii przez przyspieszenie), ruch to różnica potencjałów, "prąd płynie w 2 strony". Nie zastanawiam się nad znaczeniem i nie biorę ich serio, poprostu mnie napadają takie myśli i czasem postawienie sprzecznej z wiedzą teorii pozwala mi zrozumieć coś przez sprzeczność, ale potem okazuje się, ze nie są sprzeczne. Czy mogą mieć jakiś sens ? Patrząc na ten prostopadły wykres pól elektromagnetycznych, których wizualizacja kojarzy mi się z takim silniczkiem bakterii, który wiruje w 2 strony i napędza falę wici jak poniżej; kzbin.info/www/bejne/jIG2nmydf9CDrrc silnik bakterii przypomina mi pole kzbin.info/www/bejne/imGbZ2yprZx2d8k prąd w 2 strony, silnik Tesli
@SuperElwiraАй бұрын
Udziela Pan korepetycji z matmy, fizy, chemi? Podstawowy.
@dietmarwons8092Ай бұрын
Proszę omówić kiedyś dlaczego masy się przyciągają pomimo, że OTW mówi o wzajemnym oddziaływaniu czasoprzestrzeni i materii. To oddziaływanie to podobno w wyniku daje siły grawitacyjne. Mówiąc, że ciała przyciągają się grawitacyjnie jest zaprzeczeniem OTW. Czy da Pan radę to wyjaśnić?
@ronhernandez8857Ай бұрын
A czy profesor Sady rozumie równania Maxwella?
@mariuszmajor9552Ай бұрын
Atom sieht nicht aus ! Mówił Bohr, gdy ktoś go pytał jak wygląda atom.