pár informací o soustružnických nožích

  Рет қаралды 42,728

klimbíkova bastlírna

klimbíkova bastlírna

Күн бұрын

Пікірлер: 116
@lug7134
@lug7134 4 жыл бұрын
Můj děda, ročník 1921 byl vyučený soustružník a ten těm "hrubě" opracovaným nožům, podobným nožům Radeco říkával kované nože. Ty taky nejvíc používal, na ocel, mosaz i silon. Nože Radeco byly z Poldi Kladno. Ty byly taky neskutečně dobré. Děda měl doma německý soustruh Hahn Kolb Stuttgart z 50 let., který já jeho vnuk dodnes opečovávám a udržují ve funkčním stavu. Je to i po těch letech stroj opravdu k nezaplacení. Nožům s naletovanými plátky ze slinutého karbidu děda říkával vidiáky a používal je akorát na přesoustružení automobilových brzdových kotoučů a bubnů. Na sklonku života si pořídil i nože s vyměnitelnými plátky značky Sandvik a z nich byl fakt nadšený. Můžu i já potvrdit, že Sandvik opravdu vydrží hodně.
@klimbikovabastlirna
@klimbikovabastlirna 4 жыл бұрын
diky za pekny prispevek!
@MsOldTime
@MsOldTime 4 жыл бұрын
Krásne sa to čítalo 😊 aj ja som vyrástol takto pod dedom v dileni a všetko má,učil... Vrátane sústruženie. Pozdravujem
@RV147Larini
@RV147Larini 4 жыл бұрын
Jo přesně stejný termíny používá táta. Výhoda Radeca je ze si vybrousis co chceš, je houzevnate a má nízký rezny odpor. Pak třeba 20mm široký zapich není problem.. U těch letovanych stačí jet zpátky po osoustruzenem povrchu a vylomi se. Ty moc rad nemám..
@klimbikovabastlirna
@klimbikovabastlirna 3 жыл бұрын
@@RV147Larini i ten pan co mi soustruh prodaval me upozornoval na to, ze mezi temi nozi co mi taky prodal je i jeden s vymennymi platky, sice nejaky stary a platky na to nevypadaji tak profi jako ty moderni, ale jde videt, ze asi ty VBD jsou uplne nejlepsi, kdyz z nich bylo tolik lidi unesenych, i proto mi pripada trochu jako prezitek pouzivat radeco, nebo ty letovane. samozrejme na specialni vyuziti, jako vybrouseni presneho tvaru je to nenahraditelne, ale na bezne soustruzeni asi lepsi VBD
@zdenekrydl9648
@zdenekrydl9648 3 жыл бұрын
Výběr značení nožových držáků pro soustružení : příklad značení - CSKPR/L první písmeno = způsob upínání plátku C = úpinka, P = kolík, M = úpinka s kolíkem, S = šroubkem přes hranu díry, X = upichovák, G = upichovák s úpinkou druhé písmeno = tvar plátku S = čtverec, C = rohový 80 stupňů, T = trojúhelník, D = rohový 55stupňů, R = kulatý, K = protáhlý lichoběžník 55 stupňů, W = trojhran 80 stupňů, V = rohový špičatý 35 stupňů, L = obdélník, X = speciální třetí písmeno = název nožového držáku (lůžko plátku) A = stranový, L = rohový 85 stupňů, S = uběrák klasický, B = uběrák 15 stupňů na povrch, K = uběrák 15stupňů na čelo, W = uběrák 30 stupňů na čelo čtvrté písmeno = podbroušení boku plátku N = 0 stupňů, C = 7 stupňů, P = 11 stupňů páté písmeno - R = pravý, klasický, L = levý
@dusanhusajn7959
@dusanhusajn7959 3 жыл бұрын
Ahoj, fandím ti , si borec samouk. Já jsem vyučený obráběč, nějaký čas jsem se s tim živil ale už dlouho to nedělám :-)). jenom chci být chytrý. K té první sadě nožů které představuješ to jsou z části RADEKO a zčási (ty hrubé) jsou nože kované z rychlořezné oceli. Jsou to upichovací nože a drážkovací nože, přesně jak říkáš můžeš si je vybrousit na jaký tvar chceš a potřebuješ. Ta další řada nožíků jsou kované nože do malých revolverových soustruhů je to dost stará záležitost, kde se opakuje spousta operací na jednom obrobku jako třeba zarovnání čela, sražení hrany , drážka , zápich , osazení a nakonec upíchnutí a to se dělalo vždy samostatným nožem upnutým v revolverovém držáku který se podle potřeby ručně otáčel. Ta další sada nožů jsou obyčejné kovové držáky a na nich natvrdo napájené mosazí SK plátky (slinuté karbidy) s těma jsem pracoval nejvíc, já bych se jich vůbec nebál, šli brousit dost dobře při dodržení uhlů na noži alfa, beta, gama a na konec vybrousit dobrý lamač třísky a když je při práci lehce chladíš odvedou velmi dobrou práci. Barvy na koncích držáků opravdu odpovídají druhu obráběného materiálu. Myslím že když si pořídíš nějakou literaturu pro obráběče jako učební obor tak je tam vše velice dobře vysvětleno a vše pochopíš. Nože s výměnnými destičkami jsou samozřejmě bez konkurence , akorát záleží na ose upnutí nože a typu nože. čau Dušan.
@CernoKneznyKralAngmaru
@CernoKneznyKralAngmaru 4 жыл бұрын
Jsem soustružník, a můžu potvrdit že destičky z Aliexpressu jsou kvalitou stejné jako ty co se u nás prodávají od různých dealerů. Bohužel u nás zaplatíme pěknou přirážku :) Takže bych se toho nebál a z Číny objednával dál. Jinak u těch závitů bych použil zápich tvaru g je to takovej standard a nic se tim nezkazí a matička jde krásně až na čelo. Při první šponě u závitu beru klidně i půl milimetru. Jinak pecka video :) ať se daří :)
@klimbikovabastlirna
@klimbikovabastlirna 4 жыл бұрын
diky! to me tesi ze me profik soustruznik nezprdnul :) ze tam teda asi nebyly uplne chyby :)
@CernoKneznyKralAngmaru
@CernoKneznyKralAngmaru 4 жыл бұрын
@@klimbikovabastlirna Za mě hodně v úplně v pohodě :) není třeba zprdnout 😀 člověk se pořád učí :) Navíc co si budeme povídat, na učňáku se člověk naučí jen základ a nějakou tu omáčku kolem až v práci se naučí jak se soustruží, frézuje atd. :)
@RV147Larini
@RV147Larini 4 жыл бұрын
Ne nesoustružníka super. Ty malý mrchy jsou do revolverovejch automatu typu R12, R5 apod.. Ty černý kovany můžou být rychlořezna ocel. Je to polotovar toho brousenyho a v Poldi se kdysi kupovali za kg.. Pro ně zmetky, pro firmy levný noze. Radeco se brousí bílým nebo růžovým kotoucem A99, A98, komplet označení bych musel najít. Ještě existuje spekana rychlorezna ocel označena HSS-PM( např. SECO WKE 45/60). Tam kde karbid praská a obyč HSS hoří je to řešení. Na frezy a vrtaky je ještě HSS-Co5/8. S Cobaltem-tvrdší, ale kvalit HSS PM nedosahuje. Jinak u plátku , čím větší číslo tím větší houzevnatost. Např.P10 je velmi tvrdá, P40 je už třeba na záviťáky. Poslední dvoučísli v označení plátku značí rádius špičky. Např. CCMT 060202 je rádius špičky 0.2. A pak ještě různé útvařeče a povlaky... Kdyby byl zájem můžu pokračovat😃
@klimbikovabastlirna
@klimbikovabastlirna 4 жыл бұрын
diky! jo tu spicku jsem mohl rict, o tom dokonce vim. i o lamaci spon vim, zapomnel pri nataceni zminit
@pavelkoliba2178
@pavelkoliba2178 4 жыл бұрын
Pri toceni zavitu je třeba desetinku pridat do strany(odlehcit mu) a na závěr se vyjede ven vezme se kartac ocelovy zapnou se vetsi ptacky a precisti se (hlavně u vetsich průměrů). Na konci to kolikrát prejedu aniz bych přidal.
@filipkawulok4309
@filipkawulok4309 4 жыл бұрын
Vždycky se začišťuje na 0 třeba 3x
@klimbikovabastlirna
@klimbikovabastlirna 4 жыл бұрын
aha, do strany pomocnym suportem me nenapadlo. mel jsem v hlave jen ten zpusob jak se da cely pomocny suport do uhlu a tim se pak taky odlehcuje nozi
@pavelkoliba2178
@pavelkoliba2178 4 жыл бұрын
Plus přidám tu 0,1mm na nozovych sanich a projedu to aniz bych přidal do průměru (profilu zavitu) na vyrovnani noze se používá merka 60stupnu 55stupnu a jinak jsem si všiml, že správně používáš prvni třísku,kdy se jen lehce škrábne povrch, aby se zjistilo zda ma člověk správně nastavené prevody,ja. osobně mam mnerky kterými to mnerim,ale dá se použít prilozit i šroub stejného stoupání.
@josefmosovsky3982
@josefmosovsky3982 4 жыл бұрын
@@pavelkoliba2178 Do strany se přidává jen u obyč. nože z rychlořezky, u plátku netřeba
@pavelkoliba2178
@pavelkoliba2178 4 жыл бұрын
@@josefmosovsky3982 ja jsem s vymnenyma platkama nepřišel moc do styku.
@vojtechsatava6517
@vojtechsatava6517 3 жыл бұрын
První video na který koukam a fakt super ať už jde o kvalitu videa nebo o příjemný poslech rozhodně všem doporučuju
@klimbikovabastlirna
@klimbikovabastlirna 3 жыл бұрын
diky! :)
@MilanMusil24
@MilanMusil24 4 жыл бұрын
Super shrnutí. Jestli tam bylo něco špatně nevím, takže budu všemu opatrně věřit :D U hranatého zápichu je větší riziko prasklin ve vrcholech než u kulatého, kde hrany nejsou. Nevím jak moc to má smysl řešit, nejsem z oboru a je tedy potřeba si to ověřit.
@JulianParanic
@JulianParanic 8 ай бұрын
Ano je to pravda
@tochy5376
@tochy5376 3 жыл бұрын
00:00 Úvod 00:36 Intro 00:51 Druhy nožů 01:06 RADEKO 02:11 Je to radeko??? 03:10 HSS nože 05:10 Nože s výměnnými plátky 14:07 Zkouška nožů DWLNR a MSDNN s leštěnými plátky na silikonu 14:48 Zkouška nože MSSNR na oceli 15:09 Zkouška nože SCLCR S12M na soustružení v dutině 15:38 Zkouška nože MGEHR na upichování 16:14 Příprava kulatiny na test zavitovacího nože 17:12 Zkouška nože SER2020K16 na závitování 19:24 Závěr 20:29 Outro
@klimbikovabastlirna
@klimbikovabastlirna 3 жыл бұрын
diky!
@poklop74
@poklop74 4 жыл бұрын
super video! je tam spousta informací pro lidi co začínají.... :) udělej to samé pro frézku, jak a do čeho upnout frézu, vrták, závitník apod + redukce morse. :)
@klimbikovabastlirna
@klimbikovabastlirna 4 жыл бұрын
ok, diky! ale zatim ji musim slozit, pak muzu tocit :) abych mohl i neco ukazat, obrabeni nejake
@petrheyduk3532
@petrheyduk3532 4 жыл бұрын
Všiml jsem si že nůž "necentruješ" ... podkládali jsme nože podle potřeby plechy (nastříhané na šířku nože, délka odpovídala velikosti upínací hlavy nože) tak aby břit byl v ose univerzály ... pokud nebyl obrobek již upnut stačila na to rýsovací jehla (na krátko) upnutá v univerzále.
@klimbikovabastlirna
@klimbikovabastlirna 4 жыл бұрын
jo ja ty noze moc nemusim centrovat, protoze jsou vsechny dost presne. ty plisky mam, na nektere noze musim podkladat treba i 10mm :) treba na vnitrni uberovy
@jurajsuda7418
@jurajsuda7418 4 жыл бұрын
Pekne videjko samozrejme palec hore.
@klimbikovabastlirna
@klimbikovabastlirna 4 жыл бұрын
dekuji
@tJakubhajicek
@tJakubhajicek 4 жыл бұрын
Paráda!
@klimbikovabastlirna
@klimbikovabastlirna 4 жыл бұрын
diky!
@marekb.4150
@marekb.4150 4 жыл бұрын
Tie nože z hrubým povrchom sú tzv, kované a sú z nástrojovej ocele nie rýchloreznej.
@klimbikovabastlirna
@klimbikovabastlirna 4 жыл бұрын
ok, diky
@michalandrys8633
@michalandrys8633 Ай бұрын
Ohledne vysunuti noze je tolerance 1,5 nasobek sili noze.Aby to nevibrovalo a bylo presne obrabeni.
@martinvasek2782
@martinvasek2782 4 жыл бұрын
při řezaní zavitů nožem si dejte menši otáčky klidně 50ot/min nebo ještě míň
@klimbikovabastlirna
@klimbikovabastlirna 4 жыл бұрын
no ja myslel ze cim vetsi otacky, tim lepsi povrch a mensi namahani noze. mel jsem myslim 120
@josefmosovsky3982
@josefmosovsky3982 4 жыл бұрын
@@klimbikovabastlirna Ten plátek by snesl i 1500 a víc, jen to nikdo nestihne vypnout, leda u cnc
@marapara8032
@marapara8032 4 жыл бұрын
na cnc řežu ocel 100ot. nerez 80ot
@kalimotorgarage6192
@kalimotorgarage6192 4 жыл бұрын
Super poučné video. Jen tak dál dík.👍👍😀😎
@klimbikovabastlirna
@klimbikovabastlirna 4 жыл бұрын
diky!
@TehStudioVan
@TehStudioVan 4 жыл бұрын
Další super video. Skvělé informace pro začínající soustružniky jako jsem a asi ještě dlouho budu i já 🤔
@klimbikovabastlirna
@klimbikovabastlirna 4 жыл бұрын
diky. jinak dlouho nemusis byt, ja mam soustruh necele dva rkoy a predtim jsem nevedel vubec nic, takze tohle jsou vsechno informace ktere jsem pochytil nedavno
@pavelkolar5421
@pavelkolar5421 4 жыл бұрын
Super video. Nože s SK plátkama se ideálně brousí diamantovým kotoučem nebo keramickým kotoučem, který má zelenou barvu. Ale i tak to jde strašně pomalu a musí se chladit !!
@janslanina9760
@janslanina9760 4 жыл бұрын
Zelený kotouč není keramický ale carborundum.. Tím se brousí běžně tvrdokov.
@kedaross
@kedaross 4 жыл бұрын
Zelený karbidu křemíku spojený keramickým pojivem. Tvrdokov to proti diamantovému kotouči brousí dosti mizerně.
@miroslavambroz9407
@miroslavambroz9407 2 жыл бұрын
Ty malé soustružnické nože se používají do revolverového soustruhu. Držáky jsou speciálně profrézované na šířku 10mm.
@filiptrnka4301
@filiptrnka4301 4 жыл бұрын
Super video, jestli bych mohl poprosit o návod/video jak udělat závit. Děkuji
@janmatl1437
@janmatl1437 3 жыл бұрын
Zdravím, mohl bych se zeptat, kde se dá pořídit ten černý nůž o kterém se hovoří v 10:05 s posunutou čtvercovou destičkou doleva. Dá se s ním díky tomu dělat čelní řez, obvodový i zkosení 45°. Hledal jsem ho u několika prodejců, ale nenašel... děkuji
@klimbikovabastlirna
@klimbikovabastlirna 3 жыл бұрын
je to z aliexpressu, v nejakem cinskem videu jsem to ukazoval, nejspis to bude i v nahledove fotce
@Martin_Vasek
@Martin_Vasek 4 жыл бұрын
VBD plátky se liší radiusem na špičce, čím větší rádius tím je ten plátek určený na hrubovaní, uběr klidně 8mm.
@klimbikovabastlirna
@klimbikovabastlirna 4 жыл бұрын
jj, to jsem zrovna zapomnel rict, ale vim to. byvaji treba moje 08 a nebo 04 a ty 04 se pry hodi vic na finis
@janpapcun6458
@janpapcun6458 4 жыл бұрын
Klobúk dole pred tebou a na tie malé nože urobíš držiaky na frezke naozaj už ti to celkom fajn ide super 👌 toč ďalšie videá 😃😃😃
@klimbikovabastlirna
@klimbikovabastlirna 4 жыл бұрын
diky! chtelo by to videt jak treba ma spravne/originalne vypadat ten drzak, zkusim vygooglit.
@janpapcun6458
@janpapcun6458 4 жыл бұрын
@@klimbikovabastlirna včera ste sa o Googleni práve bavili alebo v piatok na streamu ale ty to zvládneš aj bez internetu ahoj 😄😄😄😄
@krovakxixao2606
@krovakxixao2606 4 жыл бұрын
nebylo by lepší si snížit otáčky při soustružení toho závitu? Líp by se trefovalo do toho zápichu :-)
@klimbikovabastlirna
@klimbikovabastlirna 4 жыл бұрын
zase ale cim mensi otacky, tim horsi povrch a mozna i namahani noze?
@okomentujsongnebonecojineh4304
@okomentujsongnebonecojineh4304 4 жыл бұрын
INTRO JE FAKT ODPORNÉ!
@klimbikovabastlirna
@klimbikovabastlirna 4 жыл бұрын
co konkretne se ti nelibi, vzdyt je porad skoro stejne :)
@okomentujsongnebonecojineh4304
@okomentujsongnebonecojineh4304 4 жыл бұрын
@@klimbikovabastlirna No přece ta znělka. Určitě dávej tu původní, neupravenou.
@adriandylik7642
@adriandylik7642 4 жыл бұрын
Dávnejšie som ťa začal odoberať, nakoľko mam v garáži veľa podobného. Počas roka som stále pracovne vytažený a len si nakupujme náradie a vybavenie dielne. Keď prídu sviatky, dovolenka alebo Lockdown tak zrazu mam čas skúšat nové veci. naučil som sa sam rezať s plazmou a aj zvarat MiG MAG. Teraz som si aj vďaka tvojmu videou zakupil set na TIG zváranie. Mam v garazi aj sústruh s frézou, ale este som s tymto mojim nic nerobil. tak by sa mi podobné videa o súsutružení hodili. Nejaké info ako podkladaš nože aby si rezal v strede obrobku a také tie nastavovačky sústruhu. Naposledy som s nim robil na Odbornej škole, čo bolo 11 rokov dozadu. Dik za videa a odpoveď v podobe videa.
@klimbikovabastlirna
@klimbikovabastlirna 4 жыл бұрын
To zni skoro jako muj pribeh kdyz jsem jeste profesionalne programoval :) to jsem taky moc casu nemel a tesil se ze cely vikend budu zavreny v garazi apod. Ale ze by mi nekde stal soustruh a frezka a ja ji ani nevyzkousel, to by se mi nestalo :)) jinak podkladani ruznyma pliskama. Nastrihat si ruzne tloustky, plechovka od piva nejtenci, plechovka od olivoveho oleje treba je hrubsi, a tak dal :)
@adriandylik7642
@adriandylik7642 4 жыл бұрын
@@klimbikovabastlirna ja som programator robotov :D
@wendaf7536
@wendaf7536 4 жыл бұрын
Ahoj! ...asi mě za tohle spousta soustružníků sežere :D ani nevim jak jsem se k soustruhu dostal a taky jsem takhle nakoupil pár "blbejch nožů do začátku" naučil jsem se tím ale taky pár prasáren když pak prostě nemáš nůž, použiješ jinej a hlavně jinak! :D Tady to bylo pěkně vidět. Když dělám takovýto podobný závit a nechci tam mít zápich. Dám tam vnitřní nůž, přejedu osu obrobku nadruhou stranu, zapnu posuv obráceně (myšleno ven) a soustruh roztočím taky na druhou stranu. No a pak mě to dovoluje dělat regulerně závit směrem ven a ne dovnitř a nemusim se starat o včasné vypnutí. Které by se asi na řádném pracovišti řešilo nějakou automatickou zarážkou. Kterou stejně jako ty zřejmě nemám :D
@klimbikovabastlirna
@klimbikovabastlirna 4 жыл бұрын
jo to by asi slo :) jinak zarazku ja mam, ale nesmi se pouzivat na zavitovani. a ja jsem ji teda nemel odvahu jeset pouzit vubec, asi to ani neni nutne zatim.
@JulianParanic
@JulianParanic 8 ай бұрын
Preco pri zavitovani vypinas posuv aj otacky? Nestaci vypnut posuv? A bude sa ti lalsie zastavovat v zapichu na vybeh.
@filipkawulok4309
@filipkawulok4309 4 жыл бұрын
Ty malé kované nože se používají např k MN 80 :) první kategorie pro mně nejzajímavější :D používám jedině HSS , nebo kovanou nástrojovku.
@klimbikovabastlirna
@klimbikovabastlirna 4 жыл бұрын
aha, ok. diky. ja myslim ze by se ty male mohly prave hodit taky treba do dutin, na soustruzeni vnitrnich ploch. Abom79 je taky ma, podobne a taky na ne ma nejaky historicky drzak
@filipkawulok4309
@filipkawulok4309 4 жыл бұрын
@@klimbikovabastlirna kzbin.info/www/bejne/fHPMZIeBecmqipo 1:40 ty myslíš toto že ?
@antoninbuzek8883
@antoninbuzek8883 4 жыл бұрын
Ty malé nože se používají na revolverových soustruzích. Upínají se do revolverové hlavy
@JohnyJFFly
@JohnyJFFly 4 жыл бұрын
ja mam ten vnutorny noz do dutin z aliku ale 7micku tusim a makke materialy ok ale tvrdsie uz sa normalne prihne a ten otvor potom nema rovnake miery :(
@jandousa7241
@jandousa7241 4 жыл бұрын
Nová hudba ve znělce 😏
@klimbikovabastlirna
@klimbikovabastlirna 4 жыл бұрын
jojo, a je lepsi nebo horsi nez ta predtim? :)
@jandousa7241
@jandousa7241 4 жыл бұрын
@@klimbikovabastlirna popravdě se mi ta původní líbila víc, ale preziju to😀😀😀
@klimbikovabastlirna
@klimbikovabastlirna 4 жыл бұрын
@@jandousa7241 ja jen zkousim jestli se vam nebude libit vic, puvodni stale mam :) jinak ta hudba je pokracovani toho songu, kterym v te puvodni znelce zacinam, tak tohle jsou jen dalsi takty :)
@jandousa7241
@jandousa7241 4 жыл бұрын
@@klimbikovabastlirna a já myslel, že testuješ postřeh diváků 😏
@joyflbill
@joyflbill 4 жыл бұрын
@@klimbikovabastlirna Konečně to tak nevříská jako ta původní. Už nemusím na začátku vypínat zvuk.
@norbertnagy4512
@norbertnagy4512 4 жыл бұрын
tie co sa lesknu my sme ich volali Poldi,zapichove noze na seger ,tie tmave rychlorezna ocel, s modrym koncom su na ocel s cervenym na liatinu zlte na nerez
@davidkelemen6052
@davidkelemen6052 3 жыл бұрын
na broušení je kotouč tzv. TYROLIT
@michalandrys8633
@michalandrys8633 4 жыл бұрын
Noze buď rychlorez nebo tvrdokov
@tochy5376
@tochy5376 3 жыл бұрын
Ahoj natoč prosím základní pužýívání soustruhu abych měl něco do základu
@klimbikovabastlirna
@klimbikovabastlirna 3 жыл бұрын
Jaky mas soustruh?
@tochy5376
@tochy5376 3 жыл бұрын
@@klimbikovabastlirna Mám jen malý stolní možná pro tebe až k ničemu Güde 48132 GMD 400, ale na to moje hraní to bohatě stačí. Chápu že pro tebe je to špendlík ve slámě ale taky se s tím dá pohrát a proto bych chtěl nějaké tipy. Díky :)
@lukin1156
@lukin1156 4 жыл бұрын
Plátky z Číny jsou určitě jiná kvalita než originál. Srovnával jsem na upichovaku od Teagutec. Krabičky skoro schodné, rozdíl jenom v nápisu Teagutec inspected (na originálech tuším). Hlavní rozdíl byl v hrubosti zrna karbidu. Originál plátky byly jemnější, všechny hrany byly ostřejší a působil takovým lepším dojmem. Čína byla taková hrubší, matnější povrch, ostří nic moc. Každopádně když se to porovná s cenou- 1 originál stojí stejně jako 10 čínských- tak na domácí použití je Čína dobrá volba.
@mireksvec425
@mireksvec425 4 жыл бұрын
Komec zavitu by se dal dat doraz na soustruhu aby jsi nezájem do materialu dal... kor když tam mas místo v materialu. Nejsem soustruznik.
@joseffilipovichospodar1329
@joseffilipovichospodar1329 4 жыл бұрын
Je vidět, že nejsi soustružník. Doraz se na závity nesmí použít, protože by jsi zničil mašinu, To musíš mít v ruce a zastavit přesně v zápichu a opačným chodem se vracíš zpět. A nebo přepínáš závitovou tyč, To mají soustruhy SV 18 R
@mireksvec425
@mireksvec425 4 жыл бұрын
@@joseffilipovichospodar1329 no děkuji a jsem o něco chytřejší.
@klimbikovabastlirna
@klimbikovabastlirna 4 жыл бұрын
jo to je fakt, ja jsem dokonce nemel odvahu pouzit doraz jeste vubec, pritom mam ten originalni dokonce. kazdopadne mi uz i doslo jakou chybu jsem delal ja kdyz jsem tohle rezal. ja jsem vypinal spojku vretena, misto abych vypinal jen matici na zavitovacim sroubu. takze me to setrvacnosti jeste dojizdelo. kdysi uz jsem to delal spravne a ted mi to nejak vypadlo.
@magicontrol
@magicontrol 4 жыл бұрын
ty maličké nože budou do vyvrtávací hlavičky
@klimbikovabastlirna
@klimbikovabastlirna 4 жыл бұрын
to by mohly. ale jedno vypadalo spis jako na soustruh. bylo to podobne jako ten nuz na uber siroke spony zboku. ale tak asi se i takovy nuz da dat do te hlavicky, to ja nevim :)
@MrRoman40
@MrRoman40 3 жыл бұрын
Ty černé nože jsou kované
@klimbikovabastlirna
@klimbikovabastlirna 3 жыл бұрын
diky
@petrt-1
@petrt-1 4 жыл бұрын
Budeš potřebovat brusku s vodním chlazením. Broušením se nože hodně zahřívají a ztrácí svoji pevnost. S karbidovou destičkou se sice dá brousit na sucho ale hodně se ničí. Podívej se na drusku která ma část kotouče v takové vaničce, nebo Bazoš. Držák na ty malé nože nekupuj ale vyrob si ho sám.
@klimbikovabastlirna
@klimbikovabastlirna 4 жыл бұрын
ok, diky. jinak ty noze asi ani brousit nebudu. ja je moc nechci pouzivat, kdyztak je ale muzu zanest k nekomu at mi je naostri, treba to nebude drahe, lepsi nez kupovat asi dalsi brusku. a drzak jen musim najit jak ma vypadat treba no
@tomakatre3615
@tomakatre3615 4 жыл бұрын
Ty hrubé nože jsou kované a ty malinké jsou na obrábění děr, Abom to používá často
@klimbikovabastlirna
@klimbikovabastlirna 4 жыл бұрын
jojo, ted jsem to psal do jineho komentare prave :D a ze ma historicky drzak na ne :)
@tomasgabco993
@tomasgabco993 4 жыл бұрын
intro song nič moc :D
@klimbikovabastlirna
@klimbikovabastlirna 4 жыл бұрын
Ten predchozi byl lepsi?
@tomasgabco993
@tomasgabco993 4 жыл бұрын
Podľa mňa áno
@petopeter4832
@petopeter4832 3 жыл бұрын
Hruza,des....to se nedá poslouchat. Chtelo by to kapanek se dovzdelat v oboru,pak točiť videa. Jako nic ve zlým!
@karelhoffman4184
@karelhoffman4184 3 жыл бұрын
Udělej takové video ty ... chytráku. Mě pomohlo hodně. Díky za něj
Moje první broušení radeca/HSS nože na soustruh
17:59
klimbíkova bastlírna
Рет қаралды 27 М.
Random Emoji Beatbox Challenge #beatbox #tiktok
00:47
BeatboxJCOP
Рет қаралды 53 МЛН
This dad wins Halloween! 🎃💀
01:00
Justin Flom
Рет қаралды 62 МЛН
BASTL - výroba nožové hlavy na soustruh TOS S28
21:21
klimbíkova bastlírna
Рет қаралды 22 М.
Ostření SK plátků - Zelený korund 49C proti CBN DIAMANTU!
21:30
Učíme se pracovat
Рет қаралды 13 М.
WoodTurning - Log to Natural Edge Walnut Bowl
9:36
John Sherlock
Рет қаралды 115 М.
Řezání levých závitů na malém soustruhu
17:53
Mirek Dvorak
Рет қаралды 3,2 М.
UCS17 HQ Upínání nástrojů na soustruhu(klasika)
52:16
Střední průmyslová škola a Obchodní akademie
Рет қаралды 8 М.
Soustruh TOS S28 - nová příruba a nová univerzálka
21:19
klimbíkova bastlírna
Рет қаралды 21 М.
BASTL - vratidlo na větší závitníky
21:20
klimbíkova bastlírna
Рет қаралды 15 М.
Soustruh TOS S28 Žebrák - měření a seřízení radiální vůle na vřetenu
11:51
Random Emoji Beatbox Challenge #beatbox #tiktok
00:47
BeatboxJCOP
Рет қаралды 53 МЛН