Pozdrawiamy i kibicujemy grając na tą samą "bramkę" :)
5 жыл бұрын
Dokładnie tak, życzę Wam dalej tak pomyślnego realizowania planów, im nas więcej, tym więcej wiedzy i, oby, więcej zdrowia. :)
@anjatje351911 ай бұрын
Nie pamiętam kiedy położyłam się zasnęłam i przespałam całą noc.To moja zmora potrafię się budzić kilkanaście razy 😢
@s-kate57672 жыл бұрын
uwielbiam te trzy filmy, zmieniły wiele w moim życiu :-)
@Nururakka5 жыл бұрын
Chętnie posłuchałabym rad dla osób pracujących zmianowo, również w nocy. Poza oczywistą "zmień pracę" :)
5 жыл бұрын
Problem taki, że za wiele rad tutaj nie ma... Odsypiać jak najwięcej, wspomagać się suplementami, dużo naturalnego światła, ale to tylko półśrodki. Pewnych rzeczy niestety nie da się (na razie) obejść.
@cezaryrak-ejma24365 жыл бұрын
Światło jest ważne. Np. przed snem nie wgapiać się wcześniej w monitor TV, laptopa, smartfonu, tabletu. Przewietrzyć pomieszczenie przed snem i całkowicie zaciemnić. Oraz zmienić pracę. Pracując na zmiany szybciej się zestarzejesz, bo organizm nie da się dostosować do nieustannych zmian rytmu dobowego
@Xanadu_21125 жыл бұрын
Bardzo dobry kanał, zasubskrybowałem, dziękuję za materiał, również profesorowi ;)
@paulevening74885 жыл бұрын
Dziękuję za film.
@joasiapiechocka57102 жыл бұрын
Dziękuję 🙏❤️
@walsiaasian2081 Жыл бұрын
Ile Mateuszu spisz na diecie ketogenicznej ? To by byla najbardziej wartosciowa odpowiedz
@kazbekpl5 жыл бұрын
przestraszyłeś mnie - będę kładł się wcześniej, duuużo wcześniej
@PiotrMinkina Жыл бұрын
Proszę nie działać wbrew własnemu chronotypowi, bo sobie Pan więcej kuku zrobi, niż pożytku. kzbin.info/www/bejne/m3KxnGZjq7ejea8
@aluette15 жыл бұрын
Dlaczego ten kanał ma tak mało subskrypcji? Nie rozumiem.
5 жыл бұрын
Chętnie poznam odpowiedź na to pytanie 😀 ale myślę, że to kwestia czasu, dopiero się rozkręcam :)
@aluette15 жыл бұрын
@ No to powodzenia Ci życzę.
@huarez33105 жыл бұрын
Dlatego, że ludzie są leniwi i dominują filmy dla ameb :(
@KetoTravelers5 жыл бұрын
Bo Mateusz podaje spora dawke wiedzy bez pajacowania, nie wiedziec czemu ludzie lubia pajacowanie na YT. Ja mocno wspieram się wiedza Mateusza w swojej drodze do ketozy.
@astromatheo_pl67825 жыл бұрын
Mateusz Ostręga hej, chciałbym zapytać o hormon wzrostu. Mam 30 lat i jestem dość niski. Czy istnieje w ogóle jakikolwiek sposób, aby poprzez odpowiednie odżywianie bądź zachowanie pobudzić przysadkę do większej produkcji hormonu wzrostu? Czy teoretycznie można w tym wieku jeszcze urosnąć 1-2cm?
@dlugas19822 жыл бұрын
Hej Mateusz. Czy suplementacja melatoniną nie wpływa na wytwarzanie tej endogennej? Czyli porostu w czasie brania „pigułek” nadal wytwarzamy takie same ilości melatoniny jak przed rozpoczęciem suplementacji? Oraz drugie pytanie. Jeśli jednak suplementowanie wpływa na jej wytwarzanie to czy Po skończeniu brania egzogennej nasza wewnętrzna nie jest blokowana i zaczynamy ja wytwarzać ponownie? Dzięki i pozdrawiam.
@piotrwojcik89665 жыл бұрын
gdzie można oznaczyć metabolity melatoniny? w Alab jest badanie ze zbiorki śliny za 897zł :)
5 жыл бұрын
No nie ma możliwości jeszcze w Polsce, nad czym z resztą bardzo ubolewam!
@martawuu6139 Жыл бұрын
W 8.57 filmu pojawia sie jakus pan z gitara zabierajac autorowi prawo glosu 😂😮😅
@walsiaasian2081 Жыл бұрын
Ile godzin spi sie na ketozie jestem po 1 miesiacu adaptacji I spie 6 godzin dziennie co mi troche przeszkadza czy to sie zmieni ?
@adambadura82205 жыл бұрын
wszystko fajnie, ale mój system pracy na 3 zmiany totalnie rozwala jakikolwiek schemat chodzenia spaćo stałych porach. Czy przy takim rytmie zycia warto suplementować przed każdym pójściem spać, niezależnie czy to rano czy wieczór, melatonine?
@adamforys5095 жыл бұрын
co sadzisz o L-tyrozynie na ketozie?
@piotrsenger72049 ай бұрын
11:54 do 12:05
@ThePowerIsInYourHead5 жыл бұрын
Skąd organizm wie, która jest godzina ?
5 жыл бұрын
Będzie o tym w kolejnych częściach! :)
@Automatyk5 жыл бұрын
Na podstawie światła niebieskiego :)
@PiotrMinkina Жыл бұрын
@ Proszę uzupełnić wiedzę o chronotypie, bo opowiadając, że trzeba kłaść się przed północą, szkodzi Pan mniej więcej 25% części społeczeństwa. kzbin.info/www/bejne/m3KxnGZjq7ejea8
@muti35muti555 жыл бұрын
Mam pytanko,jaki stosunek tłuszczu do białka w procesie adaptacji i czy znasz jakiś sprawdzony licznik kalori? Super kanał,życzę powodzonka
5 жыл бұрын
Ja polecam rozkład gramowy nie procentowy. :)
@MarioMario-xz4ye5 жыл бұрын
Mateusz w rozpisce melatoniny jest napisane, ze zarzywanie moze powodować ginekomastie...czy mógłbyś powiedzieć czemu tak sie moze stać?
5 жыл бұрын
Chodzi o wypisane efekty uboczne wypisane na ulotce produktu? Pierwszy raz słyszę przyznam szczerze. :)
@MarioMario-xz4ye5 жыл бұрын
@ Yhm dokladnie...w podpunkcie dotyczącym efektów niepożądanych lub ubocznych jest taka informacja. Tak jeszcze pomyslalem czy teoretyzowanie w takim kierunku moze miec sens(?), ze np. kiedy jest za dużo testosteronu to przekształca się on w estro i estradiol...czy wiec może tez tak sie dziać w przypadku melatoniny?
5 жыл бұрын
Wydaje mi się, że może to mieć jakiś związek z jej działaniem antyestrogenowym. Wiadomo, że substancja potrafi działać różnie w zależności od dawki. I melatonina jest anty estrogenem w dawkach rozsądnych. Być może bardzo duże dawki potrafią wpływać wywołując coś w stylu zbyt mocnego zablokowania estrogenów.
@CalmaCalmasky5 жыл бұрын
myslalem ze mi siesluchawki psuja
@d-evil80752 жыл бұрын
👍👍👍👍
@mariamorawska7455 Жыл бұрын
😊
@norbertgrezel97374 жыл бұрын
od 9 minuty zaczyna grać muzyka i wyciszony Twój głos. Piosenkarz włamał się do wideo ;)
@jaroslawmadrawski18385 жыл бұрын
"Ewolucja zrozumiała" mówisz. Dziwnie to zabrzmiało.
5 жыл бұрын
Ja tak czasami lubię niejasno wyrażać pewne myśli. Mój błąd. Ciężko w każdym razie jakoś poprawnie to ująć w takim zdaniu. No bo chodzi o to, że musiało być to ewolucyjnie korzystne. Ale to może też brzmieć niezrozumiale. Nadanie ewolucji formy osobowej to prawdopodobnie błąd, ale wydaje mi się że pozwala jaśniej przedstawić niektóre tematy. :)
@bogdandubiel59002 жыл бұрын
...
@dorotamoskal6485 жыл бұрын
Śpię jak dziecko odkąd uzupełniam magnez,więc po co ten film skoro melatonina jest magnezozależna?
5 жыл бұрын
Melatonina jest magnezozależna?
@dorotamoskal6485 жыл бұрын
@ Informacji o tym ,że tak jest znalazłam niewiele ,ale za to o tym ,że serotonina jest magnezozależna jest całkiem sporo.Bez serotoniny melatonina się nie stworzy.Właściwie to myślałam ,że ten film będzie o potrzebie spożywania tryptofanu w produktach,o roli flory bakteryjnej w tworzeniu serotoniny albo o kłopotach z wykorzystaniem witaminy D.
@moka21695 жыл бұрын
Co w przypadku gdy ktoś ma magnez w normie, a nawet w górnej granicy, a sen jest taki sobie? Łykać i przekraczać normę bo są one przekłamane? Temat raczej nie jest taki zero jedynkowy.
5 жыл бұрын
@@dorotamoskal648 No to nie jest przypadek że za wiele Pani nie znalazła, bo związek między melatoniną a magnezem nie jest tak wielki jak Pani tutaj sugeruje. Tak, serotonina jest ważna dla wytwarzania melatoniny, ale jeszcze ważniejsze są słońce w dzień i ciemność w nocy. Magnez wpływa na wiele czynników i wcale lepszy sen nie musi oznaczać, że dzięki jego suplementacji wzrósł Pani poziom melatoniny.
5 жыл бұрын
Więc w sumie ten materiał jest po to, żeby ludzie nie myśleli że melatonina jest magnezozalezna i nie trzeba robić nic poza braniem magnezu. :)
@ullaw.6809 Жыл бұрын
Ewolucja zrozumiała? A od kiedy to ewolucja jako proces umie myśleć i rozumieć. Na szczęście zostaliśmy stworzeni przez BOGA.
@martawuu6139 Жыл бұрын
W 8.57 filmu pojawia sie jakus pan z gitara zabierajac autorowi prawo glosu 😂😮😅