Bezsenność: jak sobie radzić? Teraz zaśniesz! 22 naukowo potwierdzone sposoby | Dr Bartek Kulczyński

  Рет қаралды 447,333

Dr Bartek Kulczyński

Dr Bartek Kulczyński

Күн бұрын

Dzisiejszy temat to bezsenność: jak sobie radzić. Trudności z zasypianiem występują u wielu osób, dlatego przedstawię dziś 22 sposoby, jak poprawić jakość snu. Dzięki nim bezsenność, budzenie się w nocy o 3 czy 2 powinno ulec poprawie. W innym filmie opowiem o ciekawostce na temat tego, jak zasnąć w 2 minuty, a w tym o podstawowych zaleceniach, które każdy może wdrożyć, by poprawić jakość snu. Z filmu poznasz między innymi zioła dobre na sen i różne rekomendacje niezwiązane z odżywianiem się. Zatem, chcesz się dowiedzieć, jak poradzić sobie z bezsennością i trudnościami w zasypianiu, a także poprawić wysypianie się, krótko mówiąc interesuje Cię temat bezsenność: jak zasnąć, to zapraszam do oglądania. Pozdrawiam, dietetyk dr Bartek Kulczyński.
✔️ Mój newsletter w formie porannego dziennika zdrowia:
drbartek.pl/dziennik/
✔️ SPIS TREŚCI:
0:00 - Bezsenność: jak leczyć naturalnie?
1:16 - Jak poprawić sen zdrową dietą?
1:27 - Magnez a sen i witamina B6
3:44 - Cynk w jedzeniu a sen
5:27 - Witamina D a bezsenność
6:39 - Tryptofan na sen?
9:29 - Owoc kiwi: zdrowy i dobry na sen
9:59 - Sok z wiśni bez cukru
10:33 - Zioła dobre na sen
10:50 - Melisa na sen i uspokojenie
11:35 - Ashwagandha a sen
11:59 - Szafran na sen
12:58 - Szyszka chmielu
13:28 - L-teanina przed snem
14:05 - Melatonina na sen
15:07 - Jak się wyspać: garść zaleceń
16:58 - Niebieskie światła nocą: przeszkoda w zasypianiu
19:21 - Czy drzemki są dobre?
✔️ LITERATURA PRZYWOŁYWANA:
pastebin.com/31zMXBE5
✔️ MÓJ E-MAIL:
kontakt@drbartek.pl
✔️ MÓJ INSTAGRAM:
@drbartekpl
✔️ MÓJ FANPAGE:
drbartekpl
✔️ MÓJ BLOG:
www.drbartek.pl
✔️ KRÓTKO O MNIE:
W dorobku mam 67 publikacji naukowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym, opublikowanych przez wydawnictwo Elsevier, Springer, Taylor & Francis i inne. W latach 2015-2019 byłem redaktorem czasopisma naukowego „Postępy Dietetyki w Geriatrii i Gerontologii”. Od lat współpracuję z czasopismami, dla których piszę artykuły popularno-naukowe o dietetyce. Napisałem ich około 300. Od 2018 roku jestem zatrudniony przez Uniwersytet Przyrodniczy, gdzie prowadzę zajęcia ze studentami dietetyki i technologii żywności. Od 2012 roku do dziś prowadzę własną praktykę dietetyczną, w ramach której opracowuję pacjentom indywidualne plany żywieniowe. Stopień doktora mam z technologii żywności i żywienia.

Пікірлер: 587
@drbartekpl
@drbartekpl 2 жыл бұрын
drbartek.pl/dziennik/ - tu możesz dołączyć do grona czytelników mojego darmowego Porannego Dziennika Zdrowia.
@szczurkamikaze
@szczurkamikaze 2 жыл бұрын
polecam !!!!
@zosiaweclaw7000
@zosiaweclaw7000 2 жыл бұрын
Super
@aldonakopczynska1088
@aldonakopczynska1088 2 жыл бұрын
Z chęcią wysłuchałabym nagrania o tym jak wspomóc odporność organizmu w sezonie grypowym, może kiedyś się pojawi?pozdrawiam!
@KonradLitkowiec
@KonradLitkowiec 2 жыл бұрын
Polecam!
@tomek3445
@tomek3445 2 жыл бұрын
Zauważyłem kilka błędów w pisowni w napisach , które pojawiają się w filmie .
@bozenkazywno1287
@bozenkazywno1287 2 жыл бұрын
Witam, ma pan ogromną wiedzę, którą przekazuje w bardzo przystępny sposób, łatwo można z niej skorzystać bo wszystko dokładnie pan tłumaczy
@mariamorawska7455
@mariamorawska7455 2 жыл бұрын
Kocham, Pana, słuchać🥰🌸🌸🌸
@truwer
@truwer 2 жыл бұрын
Od jakiś 4 lat męczę się z przewlekłym stresem, co oczywiście wiąże się z kiepskim snem. Kiedyś w podobnej sytuacji - gdy czułem pobudzenie wieczorem i wiedziałem że szybko nie zasnę - wystarczyło wstrzymanie oddechu. Dłuższe wstrzymanie oddechu regulowało z czasem pracę serca i pomagało zasnąć. Po latach ponownie doszedłem w końcu do metody bazującej na wstrzymaniu oddechu o czym później. Ostatnie kilka lat spowodowały, że potrzebowałem lepszych pomocy.Oczywiście chodzi o bezsenność spowodowaną stresem przewlekłym. Odkryłem, że stres mija gdy poćwiczę fizyczne. Więc pompki i przysiady pomagały w jakimś stopniu zasnąć. Zmęczony łatwiej zasypiam. To wszystko to jednak było mało, wciąż stres był mocniejszy. Odkryłem, ze zimny prysznic wybudza mój organizm ze stresu. Uspokaja pomimo mocnego rozruszania serca na początku spowodowanego kontaktem z zimnem - finalnie pomaga zasnąć. Niejako męcząc organizm - daje potrzebę wyspania się. Z czasem nauczyłem się, że jeśli znowu leżę bez celu w łóżku i serce po raz kolejny bije mocniej, bo prawdopodobnie jakiś hormon nie pozwala zasnąć - wystarczy wskoczyć pod zimny prysznic, a jeśli jest zimno na dworze - po prysznicu położyć się przy otwartym oknie, najlepiej na mokro żeby szybciej się wyziębić. Cudownie było czuć senność po tym wyziębieniu. Swoją drogą ogólne uspokojenie organizmu często miałem także po saunie, myślę że zasada może być podobna. Zmęczenie spowodowane zmianami temperatury w jakiś sposób działa kojąco. To wszystko też działało do czasu, aż stres nie okazał się bardziej cierpliwy, w końcu mijały już kolejne lata w stresie. Wtedy odkryłem oddechy Wima Hoffa, które pobudzają organizm jeszcze bardziej niż zimno. I pozwalały mi spać. Wystarczyły ze 3-4 serie i spałem jak dziecko. Oddechy Wima polegają na kontrolowanej hiperwenylacji, czyli bardzo mocnym oddychaniu, po czym wstrzymaniu oddechu na wydechu. Próbowałem podobnej metody przez szereg prób i błędów kiedyś, wiele lat wcześniej, tyle że nie wpadłem na pomysł hiperwentylacji a pomagało samo wstrzymanie oddechu, co było o wiele trudniejsze bez owej hiperwentylacji, także mniej przyjemne. To wszystko to dzisiaj przeszłość, już stres minął a ja śpie o wiele lepiej. Ale nadal zdarza się gorsza noc. Więc teraz już nie biegam pod prysznic i nie robię oddechów czy pompek. Wystarcza melatonina przed snem i ashwagandha. Miło było zobaczyć na tym filmie że te suple działają nie tylko u mnie. A przydługi wpis dedykuje tym, u których z powodu stresu nie działa już prawie nic, żadne leki z szyszkami chmielu czy melisą. U mnie sprawdziło się kilka metod. Polecam. I odradzam życie w stresie, bo pozbycie się stresu - lub oswojenie się z tym co go powoduje - to najważniejsze zadanie w pracy nad bezsennością spowodowaną stresem. Niby logiczne, ale dobrze to głośno zaznaczyć.
@truwer
@truwer 2 жыл бұрын
@@malamutmadre4930 to juz mam dawno za soba
@dirkhuge7479
@dirkhuge7479 2 жыл бұрын
Bardzo dziekuje tobie za komentarz
@annas.7881
@annas.7881 2 жыл бұрын
Tez mi wysilek fizyczny pomaga! Zdrowka zycze:)
@wiolettac2244
@wiolettac2244 7 ай бұрын
Dieta ma również wpływ na sen, ważne aby ostatni posiłek był weglowodanowy, kasze z warzywami są dobrą alternatywą, cukier uwalnia się długo i zasila mózg. Polecam również mieszankę ziolową balansujacą hormony, to przepis Marii Treben lub pani Korzawskiej: melisa, ruta, rumianek, Krwawnik i przywrotnik, należy popijać ta mieszankę 3x dziennie, pięknie wycisza organizm.
@MrAgnex
@MrAgnex 2 жыл бұрын
Pan to jest normalnie żywą encyklopedią 😊😉
@teresaswoboda3231
@teresaswoboda3231 2 жыл бұрын
Pełen profesjonalizm. Same konkrety. Doceniam pański wysiłek i pracę. 👍
@katarzynazielinska2613
@katarzynazielinska2613 2 жыл бұрын
Bardzo ludzie Ciebie słuchać .Nic nie pomoże na sen jak się ma życiowe problemy .Rozmyśla po nocach ,robi się nerwowy .A stres robi swoje .Dziękuję że jesteś dla nas ludzi .przekazy są zawsze w cenie .
@widzracjonalista8566
@widzracjonalista8566 2 жыл бұрын
Wykłady są fantastyczne, bardzo wartościowe, interesujące i rzeczowe. Dziękuję 👍👍👍
@bartek_zgorburger
@bartek_zgorburger 2 жыл бұрын
Szanowny Panie Bartku, jest Pan moim "odkryciem" roku ❤️ Bardzo dziękuję za ten kanał, za sposób w jaki Pan podchodzi do tematów i źródeł na których się Pan opiera. Daje Pan nadzieję, że są jeszcze kompetentni lekarze na tym świecie i pasjonaci swego fachu. Brawo!
@martazajda1750
@martazajda1750 2 жыл бұрын
Dziękuję.
@klaudiaklaudia8826
@klaudiaklaudia8826 2 жыл бұрын
Przecież to NIE JEST dr n. medycznych, czyli LEKARZ, ten mężczyzna jest dr technologii żywności...
@dorotapanska9912
@dorotapanska9912 Жыл бұрын
@@klaudiaklaudia8826 Co nie zmienia faktu,że 'jesteś tym,co jesz'.:)
@klaudiaklaudia8826
@klaudiaklaudia8826 Жыл бұрын
@@dorotapanska9912 Nie mi to kwestionować, być może rzeczywiście tak jest:) Natomiast martwi mnie przekonanie wielu, tutaj, komentujących, jakoby autor filmu posiadał wykształcenie medyczne (nie nauk medycznych), które to często wiąże się dużym zaufaniem co do rzetelności i dokładności wykonywanej pracy. Myślę, że takie niejasne przedstawianie swojej osoby, może być mylące dla wielu ludzi (często doktor, czyli w skrócie dr kojarzy się z lekarzem, podczas gdy w rzeczywistości jest to stopień naukowy, obecny w każdej dziedzinie naukowej- tej niemedycznej także). Niejednokrotnie, czytając komentarze na tym kanale, spotkałam się z prośbami widzów o wytłumaczenie pewnych zagadnień medycznych bez powiązania z żywieniem, co świadczy o braku świadomości co rzeczywistego zawodu autora. Dodatkowo autor filmu reaguje z aprobatą na pochlebne opinie, w których opisywany jest jako lekarz. Takie zachowanie uważam za niestosowne, mające wzbudzać nadmierne zaufanie wobec siebie i swoich rad.
@annan42
@annan42 2 жыл бұрын
Bardzo przydatny filmik akurat cierpię z zaburzeniami snu super dziękuję i pozdrawiam serdecznie 👍🤗
@piotrk9979
@piotrk9979 2 жыл бұрын
Łapa w górę. Doktorek jest dobry!
@ucjasztetner3242
@ucjasztetner3242 2 жыл бұрын
Jest Pan super Panie Doktorze.
@alleksa12345
@alleksa12345 2 жыл бұрын
Świetne informacje, skorzystam. Dziękuję.
@teresaciechalska7187
@teresaciechalska7187 2 жыл бұрын
Kochany D za szczerość i pomoc dziękuję serduszkiem
@jolantakozicka5505
@jolantakozicka5505 2 жыл бұрын
Dziękuję bardzo że poświęca Pan i swoją cenna wiedzę nam.😗
@emilpietras4428
@emilpietras4428 2 жыл бұрын
Jeden z moich ulubionych kanałów! Bartku, super że co jakiś czas możemy dostać nowy, ciekawy materiał ;) Zawsze byłem ciekaw ile się przygotowujesz do takiego odcinka?
@barbaran6483
@barbaran6483 2 жыл бұрын
Cierpie na bezsennosc, to bardzo meczy, dziekuje za super porady
@--DonMatteo--
@--DonMatteo-- 2 жыл бұрын
I jak efekty?
@barbaran6483
@barbaran6483 2 жыл бұрын
@@--DonMatteo-- jest dużo lepiej, tylko czasami, raczej emocjonalny efekt tego , że nie mogę zasnąć
@--DonMatteo--
@--DonMatteo-- 2 жыл бұрын
@@barbaran6483 to dobrze, że jest lepiej. :)
@darkside790
@darkside790 2 жыл бұрын
Też mam problemy ze snem,mi pomaga marihuana
@mar-mz8kv
@mar-mz8kv 2 жыл бұрын
@@darkside790 a ona nie uzaleznia ?
@maciejmacioek6854
@maciejmacioek6854 2 жыл бұрын
Ja o północy oglądający film o tym dlaczego mam problem ze snem...
@bettiblue6969
@bettiblue6969 2 жыл бұрын
Tak samo jak ja😊
@martynacrane5000
@martynacrane5000 Жыл бұрын
Robię tak samo hahaha
@barbarakloc7268
@barbarakloc7268 2 жыл бұрын
Super wykład Panie Doktorze. Życzę miłego dnia.
@regine5285
@regine5285 2 жыл бұрын
Panie Doktorze bardzo dziękuję za ten film!🤗🙏
@szczurkamikaze
@szczurkamikaze 2 жыл бұрын
Witam miłego dnia wszystkim ! Fajnie że Doktor jest z nam :)
@drbartekpl
@drbartekpl 2 жыл бұрын
Fajnie, że Wy jesteście ze mną!
@beatareinke6585
@beatareinke6585 2 жыл бұрын
@@drbartekpl Bartku ,wspomniales tu miedzy innymi o witaminie D ,jednak ja mam z nia problem ,bo kiedy ja zarzywam 2000 jednostek z k2mk7 ,po jakims czasie kolata mi serce ,czy to mozliwe ze od tej witaminy tak sie moze dziac ? Pozdrawiam serdecznie !
@lidiag7476
@lidiag7476 2 жыл бұрын
Za ten odcinek serdecznie dziękuję dziękuję że pan doktor jest 💐
@gosia5943
@gosia5943 2 жыл бұрын
Rumianek tez pomaga na sen pozdrawiam i dziękuję. Panu za ogromną wiedzę
@IDABLIUEJ
@IDABLIUEJ 2 жыл бұрын
Super odcinek. 😊Bardzo przydatny dla wielu ludzi. Prosimy jeszcze o odcinek na temat włosów.
@barbarabrecht6786
@barbarabrecht6786 2 жыл бұрын
Pozdrawiam i dziękuję za cenne rady.
@adams-thoria915
@adams-thoria915 2 жыл бұрын
Jak zawsze cenna wiedza dziękuję i pozdrawiam serdecznie.
@mariaraciniewska2992
@mariaraciniewska2992 2 жыл бұрын
Moja mama żyła bez mała 100 l zawsze mówiła że spokojne leżenie też coś daje i nie należy panikować gdy sen danej doby jest kiepskiej jakości Ja się tego trzymam Oczywiście oddechy rozluźniające są przed snem niezbędne Ale ogólnie to brak komfortu snu ogarnia całe rodziny Problem ogólnie jest nękający. Bardzo poważny temat.
@urszulazielinska6741
@urszulazielinska6741 2 жыл бұрын
Dziękuję panu za przekazanie cennych informacji ♥️👏👍
@andrzejsolanikow3663
@andrzejsolanikow3663 2 жыл бұрын
Dziekuje Panie doktorze ,bardzo ladny program .Pozdrawiam.
@leszekm4297
@leszekm4297 2 жыл бұрын
jak dla mnie najlepszym sposobem okazało się "wojskowe" rozwiązanie polegające na kontrolowany rozluźnieniu wszystkich mięśni, skupieniu się na tym aby nawet "czoło" rozluźnić i po paru oddechach już czujemy senność i zasypiamy chwilę później
@hannagruzewska6180
@hannagruzewska6180 2 жыл бұрын
Cierpię na bezsenność i najlepiej zasypia mi się podczas oglądania telewizji lub w tel.słucham czytanych książek.
@inaways.
@inaways. 2 жыл бұрын
🙂, przy grajacym telewizorze zasypiam jak dzieciak...
@olgadolatkowska2460
@olgadolatkowska2460 2 жыл бұрын
Audiobuki
@toja6960
@toja6960 2 жыл бұрын
Moja sąsiadka z bloku naprzeciwko chyba też tak ma. Szczególnie latem, gdy okna otwieramy szeroko, budzi mnie o drugiej w nocy głośny dźwięk jej telewizora. Ona zapewne śpi przy tym jak dziecko, a ja przewalam się bezsennie i nakrywam uszy kołdrą... 😟 Takie są dziwne właściwości akustyczne małych osiedli.
@bewa8636
@bewa8636 2 жыл бұрын
Serdecznie Pana pozdrawiam 🌞 dobra audycja i przydatna dla nas!!! Ja też kiepsko śpię ból fizyczny gonitwa myśli a do pracy trzeba wstać o 4 rano!!! Pozdrowienia dla widzów 🥰🥰🥰
@ryszardsokolow9208
@ryszardsokolow9208 2 жыл бұрын
B ewa Pomaga nastawienie budzika na godz 8-ma . Polecam.
@grazynakrawczyk9894
@grazynakrawczyk9894 2 жыл бұрын
Medytacja Relaxacyjne ćwiczenia joga Oddech dr Buteyki
@bewa8636
@bewa8636 2 жыл бұрын
😊tak to by było cudne ale zmianę zaczynam o 5 30!! pozdrawiam 🥰
@bewa8636
@bewa8636 2 жыл бұрын
@@grazynakrawczyk9894 dziękuję każdy sposób dobry ale niestety nie mam miejsca w domu tylko dla siebie pozdrawiam🥰
@annas.7881
@annas.7881 2 жыл бұрын
Wspolczuje Ci! Ta 4rano to horror! Po prostu nie ma kiedy sie wyspac! Trzymaj sie cieplo!
@michaanio5936
@michaanio5936 2 жыл бұрын
Jest dobrze, jest coraz lepiej. Dziękujemy!
@krystynawasiukiewicz573
@krystynawasiukiewicz573 2 жыл бұрын
Świetny wykład .Dziękuję i pozdrawiam !👍
@PiotrekKaszkur-bz6oz
@PiotrekKaszkur-bz6oz 2 ай бұрын
Bardzo dziękuje Panie doktorze ❤
@monikarybacka8428
@monikarybacka8428 Жыл бұрын
Witam serdecznie.Dziekuje za wszystkie porady,z których chętnie korzystamy.Batdzo prosto i rzeczowo przekazane wiadomości,takie jakie na co dzień nie można usłyszeć.Jest Pan dla mnie wielkim wsparciem.Korzystam z Pana porad.Czuje się lepiej .Oby takich osób było jak najwięcej o co dzisiaj bardzo trudno.Lekarze nie mają czasu dla pacjentów .Wszystko w biegu i pobierz IE.Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję.
@hannastachowiak8914
@hannastachowiak8914 2 жыл бұрын
Jak zawsze... PROFESJONALNIE 👋
@jolantalenc5250
@jolantalenc5250 2 жыл бұрын
Dziękuję za wspaniale porady i serdecznie pozdrawiam Pana doktora .❤👍🙋‍♀️
@malgorzatatyminska8415
@malgorzatatyminska8415 2 жыл бұрын
Dziękujemy, Panie Doktorze!
@janinagrzymala4296
@janinagrzymala4296 4 ай бұрын
Dziękuję za poradę lekarską. Pozdrawiam serdecznie ♥️👌
@mrszwagieru
@mrszwagieru 2 жыл бұрын
1.magnez i wit b6 2.cynk 3.witamina D 4.tryptofan 5.kiwi 6.sok z wiśni 7.melisa 8.ashwagandha 9.szafran 10.szyszka chmielu 11.l-teanina 12.melatonina 13.zorganizuj dobre miejsce snu 14.optymalna temp 18-20 15.ogranicz niebieskie światło 16.unikaj pobudzenia emocjonalnego 17.zasypiaj i wstawaj o tej samej porze 18.nie zasypiaj na siłę 19.unikaj drzemki w ciągu dnia 20.bądź aktywny za dnia 21.unikaj używek przed snem 22.ogranicz czas spędzony w łóżku
@kazimieraplawecka6835
@kazimieraplawecka6835 2 жыл бұрын
Świetny wykład ale to wszystko działa na każdego inaczej gratuluję 😄
@marshall_sm
@marshall_sm 2 жыл бұрын
Imbir!!! Pomaga zajść w fazę ren snu, co pozwala lepiej się wyspać. 3 lub 4 plasterki imbiru zagotować w małym garnuszku. Po zagotowaniu zmniejszyć ogień i gotować jeszcze przez około 10-15 minut. Przelać do szklanki i wypić, najlepiej po południu gdyż jest moczopędny. Stosuje od dawna i świetnie pomaga.
@bewa8636
@bewa8636 2 жыл бұрын
Dzięki za radę spróbuję na pewno!!!pozdrawiam🥰🥰🥰
@janinahutny4016
@janinahutny4016 2 жыл бұрын
Ja też skorzystam z dobrej rady dziękuję i pozdrawiam
@marshall_sm
@marshall_sm 2 жыл бұрын
@@janinahutny4016 polecam. Jest zdrowo przede wszystkim
@trzeciaracja1563
@trzeciaracja1563 2 жыл бұрын
Zaskoczyło mnie to. Według moich (pewnie błędnych) wyobrażeń, imbir ma właściwości pobudzające. Czy mógłbyś napisać, skąd wiesz o takim działaniu imbiru? Fakt, że sam stosujesz i świetnie pomaga, nie jest dowodem. Może akurat nie masz problemów ze snem lub wdrożyłeś ten specyfik w ramach pewnego wieczornego rytuału, co samo w sobie może uspokajać umysł.
@mirusiatomaszewska8204
@mirusiatomaszewska8204 2 жыл бұрын
ja też skorzystam dziękuję
@radosnazuzannamrozinska4372
@radosnazuzannamrozinska4372 2 жыл бұрын
Dla mnie - fenomenalne i prawdziwe, bo poparte wynikami badań. Dziękuję!
@drbartekpl
@drbartekpl 2 жыл бұрын
Proszę :)
@mateuszjaszczuk4947
@mateuszjaszczuk4947 2 жыл бұрын
Bardzo cenna wiedza, trafiłem na kanał z polecanych filmów i nie żałuję. Czas nadrobić wcześniejsze, dziękuje
@jolawroblewska9001
@jolawroblewska9001 2 жыл бұрын
Dziękuję za wszystkie filmiki jest pan najlepszy, wiele rad mi pomogło.Wszystkiego najlepszego pozdrawiam 🤗
@irenamatysiuk2307
@irenamatysiuk2307 2 жыл бұрын
Wyartykułował Pan wiele błędów jaki popełniam przed pójściem spać, choć nie narzekam jeszcze na sen. Najwyższy czas zmienić moje nawyki nim przyjdzie BRAK SNU. Bardzo dziękuję Panie Doktorze. Chętnie słucham i zmieniam swoje życie małymi krokami. Dziękuję za motywację.
@ewazakrzewska7386
@ewazakrzewska7386 2 жыл бұрын
I znów było ciekawie, dzięki 👍. Tak kiwi przed snem to prawda.
@jurgenklops9954
@jurgenklops9954 2 жыл бұрын
Bardzo fajny materiał Panie Bartku 💪
@drbartekpl
@drbartekpl 2 жыл бұрын
Cieszę się, że materiał jest pomocny.
@wladyslawawojtarowicz7455
@wladyslawawojtarowicz7455 2 жыл бұрын
Dziękuje ten wykład cały dla mnie!
@janka8284
@janka8284 2 жыл бұрын
Dziękuję Panie Doktorze 🌻⚘
@mariamakalowska6217
@mariamakalowska6217 2 жыл бұрын
Cierpię na bezsenność sporo lat. Dziękuję za wskazówki.
@haniagierat8266
@haniagierat8266 2 жыл бұрын
Dziękuję za cenne wskazówki ❤️
@celinazzako9769
@celinazzako9769 2 жыл бұрын
Dziękuję!!! Mi na bezsenność pomaga czytanie książek.
@krystynabas3455
@krystynabas3455 Жыл бұрын
Bardzo dziękuję za cenne informacje na temat snu♥️
@bozenaleks420
@bozenaleks420 2 жыл бұрын
Cudowne rady, dziękuję !
@danutaczajka6532
@danutaczajka6532 2 жыл бұрын
Dziękuję bardzo za cenne informacje
@mariamajka6935
@mariamajka6935 2 жыл бұрын
ja piję taką mieszankę, równych części od zielarza ,tj; melisa ,szyszka chmielu, koszyczek rumianku ,i wtedy jedną łyżkę ,na szklankę wody ,parzę ok,15 minut takiej mieszanki, przed snem ,raczej wieczorem ,aby nie chodzić zbyt często do łazienki,na działanie należy uzbroić się w cierpliwość, nie zasypia się z dnia na dzień, potrzeba trochę czasu ,ale działa .Jak już organizm się przyzwyczai ,to nie trzeba pić tego co wieczór,u mnie tak jest,wznawiam picie jeśli wystąpi kłopot z zaśnięciem, i znów piję dwa ,trzy wieczory i znów daję sobie spokój bo zasypiam ,polecam sprawdziłam na sobie
@wiolettakarolna9447
@wiolettakarolna9447 2 жыл бұрын
@Malamut Madre, ha,ha
@danpol5127
@danpol5127 2 жыл бұрын
Dziękuję Panie Doktorze ,super wiedza
@annasommerfeld7144
@annasommerfeld7144 2 жыл бұрын
Super porady, naprawdę wszystko się przyswaja jest P. Do takiego przekazu stworzony. Pozdrawiam
@elshar123
@elshar123 2 жыл бұрын
Dzięki za rady. Pozdrawiam.
@halinaszuba9291
@halinaszuba9291 2 жыл бұрын
Dziękuję za cenne informacje,pozdrawiam
@siersciuch8059
@siersciuch8059 2 жыл бұрын
Od kiedy spłaciłem dług w banku śpię jak zabity
@kidrock5709
@kidrock5709 2 жыл бұрын
👍😂😂😂
@betibe1177
@betibe1177 2 жыл бұрын
😁😁
@kidrock5709
@kidrock5709 2 жыл бұрын
Twój komentarz wygrał 👍💪 Dzięki za poprawnie humoru 👍👍👍 Num.1 JESTEŚ
@jagodazawadzka542
@jagodazawadzka542 2 жыл бұрын
Ja jak spłacę chyba też pierwszy raz zasnę. POZDRAWIAM.
@kidrock5709
@kidrock5709 2 жыл бұрын
@@jagodazawadzka542 nie traćmy nadziei 👍 Będzie dobrze.. Życzę z serca żeby jak najszybciej..😀🌞🌞🌞 POZDRAWIAM 🍾🍹
@zofiakowalska1199
@zofiakowalska1199 2 жыл бұрын
Bardzo pomocny materiał. Podziękowania !
@boguslawabogiparis2529
@boguslawabogiparis2529 2 жыл бұрын
Super wykład Dziękuję
@krystynakoperwas1022
@krystynakoperwas1022 2 жыл бұрын
Dzięki za ten film będę jadła kiwi 1 godzina przed spaniem . Dziękuję panu dietykowi. Cierpię na bezsenność
@beatajachym4857
@beatajachym4857 2 жыл бұрын
Super. Akurat wiedza ktorej potrzebuje. Pozdrawiam
@krystynabarakan4805
@krystynabarakan4805 2 жыл бұрын
Bardzo wartosciowa informacja.
@jolantajanczak4182
@jolantajanczak4182 2 жыл бұрын
Panie doktorze,świetnie przygotowany temat,zresztą jak każdy,pozdrawiam serdecznie❤️
@zofiastaropolska1165
@zofiastaropolska1165 Жыл бұрын
Niesamowita wiedza oraz poprawna polszczyzna❤️❤️❤️
@krystynawarzoek7356
@krystynawarzoek7356 2 жыл бұрын
Dziękuje tego mi potrzeba 👍🌹🌺🌷
@piotrmalek3303
@piotrmalek3303 Жыл бұрын
Super wiedza👍
@aluette1
@aluette1 2 жыл бұрын
Super temat. Dzięki.
@zaralushlush5903
@zaralushlush5903 2 жыл бұрын
Ogrom wiedzy przedstawiony w przystępny sposób. Dziękuję. Od lat borykam sie z bezsennoscią i mimo, że wiem o wiekszości tych podpunktów to warto było sobie przypomnieć. Łykam juz tyle tych tabletek, że czas postawić na naturalne produkty.
@andrzejbaazy6066
@andrzejbaazy6066 2 жыл бұрын
Ja walczę z problemami z snem od 2000 roku duzo lekow brałem ale zaden nie pomogł
@marysienka7469
@marysienka7469 2 жыл бұрын
@@andrzejbaazy6066 jak będzie czerwiec zrwij dziurawiec zalej białym winem po miesiącu odlej i pij. Pozdrawiam
@elokubano
@elokubano 2 жыл бұрын
Ciekawe ilu z Was używa okularow blokujacych niebieskie światło i reguluje rytm cyrkadialny? Nic tak nie reguluje snu jak swiatlo sloneczne o poranku (30min ekspozycji) i blokowanie sztucznego swiatlana 3h przed snem. A najlepiej swiece. Polecam wyjechac na 3 dni pod namiot bez sztycznego swiatla i komórek (ekranów). Reset zegara biologicznego. Nie macie nic do stracenia.
@patrykmn5729
@patrykmn5729 2 жыл бұрын
👍 za wykład
@czeslawakatharina8279
@czeslawakatharina8279 2 жыл бұрын
Dobry wieczor. SERDECZNIE DZIEKUJE. 💚💚💚
@januszbiaas3843
@januszbiaas3843 Жыл бұрын
Pan Bartek jak zawsze po mistrzowsku!
@1sofi.3
@1sofi.3 Жыл бұрын
Panie doktorze dziennik ppranny jest super dziękuję i pozdrawiam milutko
@mariamilewska7779
@mariamilewska7779 2 жыл бұрын
Super interesujace I pouczajace Dziekuje wspanialy lekarza Warto obejrzec
@puremacrame7142
@puremacrame7142 2 жыл бұрын
Super filmik, a temat potraktowany wyczerpująco. Dziękuję.
@ewa353
@ewa353 2 жыл бұрын
Dziękuję za super porady.
@jolantapogoda3849
@jolantapogoda3849 Жыл бұрын
Dziekuje za wazne informacje zdrowotne.
@jakubsniegowski5042
@jakubsniegowski5042 Жыл бұрын
Super, dziękuję 👨‍⚕️
@wieslawkarl
@wieslawkarl 2 жыл бұрын
Bezsenność we dwoje, cudowna niesenność Tak łatwo nad rankiem wstępować w codzienność Gdy w jedno wierzymy, oboje to wiemy Że wkrótce już spać nie będziemy Od słów najpiękniejszych bezsenność piękniejsza Tym piękniej się nie śpi, im noc jest ciemniejsza A nie śpi się dłużej, im noc dłużej trwa Wiesz o tym, tak samo jak ja
@ryszardsokolow9208
@ryszardsokolow9208 2 жыл бұрын
Podaj adres.😁😁😁
@mirkawoznicka9679
@mirkawoznicka9679 2 жыл бұрын
Zaucha
@genowefafreyer121
@genowefafreyer121 2 жыл бұрын
Serdecznie dziękuję za cenne porady
@magdalenaswierk2208
@magdalenaswierk2208 2 жыл бұрын
Zawsze fajne porady p. doktorze👍💐
@Stefatabor
@Stefatabor Жыл бұрын
Mam teraz dużo czasu to sobie oglądam kilka kanałów You Tube o zdrowiu . Bardzo mało jest na temat psychiki u ludzi w obecnych czasach . Jak dla mnie jedzenie i podejście do życia jest najważniejsze . Jeść wszystko nie przetworzone i nie za dużo chcieć od życia . Ciągły brak czasu nerwy brak czasu aby spokojnie usiąść i zjeść . Wypoczynek to nie tylko wyjazd na wczasy raz lub dwa do roku . Ludzie nie mają odskoczni tz zainteresowań . Nie potrafią się wyciszać i relaksować . Odcinek super Panie Bartku .
@zofiakowalska1199
@zofiakowalska1199 2 жыл бұрын
Czekam na obiecany dalszy ciąg...Do zobaczenia !
@LukianManitari
@LukianManitari 2 жыл бұрын
Mi na sen pomaga medytacja, totalne wyciszenie i zasypiam od razu.
@januszpaliczak3658
@januszpaliczak3658 Жыл бұрын
Pięknie Dziękuję!
@td9605
@td9605 2 жыл бұрын
Bardzo ciekawe i dobrze zebrane informacje.
@mariakuna1737
@mariakuna1737 2 жыл бұрын
Witam Pani Mariolo ja suszyłam skorupki z jaj ,potem mieliłam i codziennie płaską łyżeczkę brałam popijając wodą przez miesiąc w ten sposób uzupełniłam braku wapnia , oczywiście robiłam wynik przed i po kuracji 🙂 pozdrawiam wszystkich.
@krystynapaczos6754
@krystynapaczos6754 2 жыл бұрын
I , to są porady super 👍🌹
@aleksandraszwamber9568
@aleksandraszwamber9568 2 жыл бұрын
Świetny materiał
@helenaxxx6134
@helenaxxx6134 2 жыл бұрын
Bardzo dobre i zwięzłe kompendium, dziękuję za ten odcinek i pozdrawiam :)
@teresakapusta4999
@teresakapusta4999 2 жыл бұрын
Dziekuje.
@dusiaj1563
@dusiaj1563 2 жыл бұрын
Dzięki za rzeczowość :)
@dhjfduj7047
@dhjfduj7047 2 жыл бұрын
Dzieki doktorku!!!!!
@magdac5319
@magdac5319 2 жыл бұрын
Czy myślał Pan o wrzuceniu swoich materiałów również w formie podcastów na Spotify? Byłoby super móc z nich korzystać również w innej formie :) Robi Pan świetny, merytoryczny content 👍👍
@sylwestersosniak220
@sylwestersosniak220 2 жыл бұрын
Dziekuje !!!
@annamatyjaszek1672
@annamatyjaszek1672 Жыл бұрын
Jasny i zrozumiały przekaz🌹
@arturwisniewski501
@arturwisniewski501 2 жыл бұрын
Bardzo cenne rady. Pozdrawiam 😁
@lucynkagab9591
@lucynkagab9591 2 жыл бұрын
Dziękuję P🌹🍀🌹🍀🌹Bartku 🌹🍀
@szarotka1957
@szarotka1957 2 жыл бұрын
Dziękuję.
@MiloszMichalewski
@MiloszMichalewski Жыл бұрын
Nareszcie wartościowa wiedza :D
Jeśli masz dużo stresu, koniecznie obejrzyj ten film 🔴 STRES i KORTYZOL
23:00
23 codzienne nawyki, które powoli niszczą zdrowie | Dr Bartek Kulczyński
22:34
Dr Bartek Kulczyński
Рет қаралды 1,4 МЛН
Did you believe it was real? #tiktok
00:25
Анастасия Тарасова
Рет қаралды 50 МЛН
Vivaan  Tanya once again pranked Papa 🤣😇🤣
00:10
seema lamba
Рет қаралды 33 МЛН
Became invisible for one day!  #funny #wednesday #memes
00:25
Watch Me
Рет қаралды 53 МЛН
Wait for the last one! 👀
00:28
Josh Horton
Рет қаралды 149 МЛН
Jak poprawić jakość snu? - Paweł Szewczyk - DONF #011
35:31
Dietetyka oparta na faktach
Рет қаралды 24 М.
Co CZOSNEK zrobi z Twoim zdrowiem, gdy jesz go codziennie? | Dr Bartek Kulczyński
20:21
Naprawią zdrowie każdemu, 11 koniecznych zmian w diecie | Dr Bartek Kulczyński
21:58
Ranking najzdrowszych warzyw! Dla wątroby, tętnic i stawów
20:37
Dr Bartek Kulczyński
Рет қаралды 223 М.
Wykaz najlepszych produktów na odchudzanie (i jakich unikać)
20:56
Dr Bartek Kulczyński
Рет қаралды 179 М.
Jeśli masz 50 lat i więcej, jedz mniej TYCH produktów | Dr Bartek Kulczyński
18:22
Sposoby by czuć się dobrze i być zdrowym za grosze | Bartosz Czekała
2:41:56
Podcast Charyzmatyczny
Рет қаралды 427 М.
Did you believe it was real? #tiktok
00:25
Анастасия Тарасова
Рет қаралды 50 МЛН