Po co wysyłać ludzi na Marsa? - AstroKmina

  Рет қаралды 54,706

Astrofaza

Astrofaza

Күн бұрын

Wiele agencji kosmicznych ale i prywatnych firm jak SpaceX chce wysłać człowieka na Marsa. Czy jest w ogóle sens to robić? A jeśli tak, to jaki? Zapraszam Do dyskusji w komentarzach!
👑 Dołącz do ZAŁOGI Astrofazy! ⤵️
Załoganci w postaci 👑 Patronów i 👑 Wspierających na KZbin pomagają nam w tworzeniu jeszcze lepszych treści i publikowaniu ich częściej. Jeśli również chcesz pomagać nam w tworzeniu najlepszej wersji Astrofazy, możesz to zrobić na kilka sposobów:
❤️ Zostań Patronem i dołącz do zamkniętej grupy na Facebooku, z szybszym dostępem do niektórych treści i wieloma dodatkowymi bonusami.
✔️ Patroni zyskują również dostęp do dodatkowych treści dla wspierających z progu Starszy Oficer (9.99 zł).
🔔PATRONITE - patronite.pl/as...
Więcej szczegółów na profilu w linku.
❤️ Dołącz do Wspierających na KZbin. W specjalnej sekcji dla wspierających znajdziesz dodatkowe materiały dostępne tylko dla nich:
✔️ rozwinięcia odcinków,
✔️ dodatkowe streamy na żywo,
✔️ materiały zza kulis i ukryte posty.
✔️ A jako wisienka na torcie: plakietka z logo Astrofazy przy Twoim nicku w komentarzach i możliwość używania specjalnych emoji Astrofazy!
🔔 / @astrofaza
❤️ KOSZULKI, BLUZY, PODUSZKI, KUBKI i inne gadżety Astrofazy w AstroSzopie. Jeśli chcesz mieć astrofazowy gadżet, to również pomoże nam to w rozwijaniu naszego kanału
🔔 astroszop.pl​
🦾 Wciąż mało Astrofazy? Koniecznie zajrzyj na nasze media społecznościowe! 🦾
✔️ INSTAGRAM - Więcej materiałów zza kulis i Astrofaza bardziej na prywatnie
➡️ / astrofaza.pl​
✔️ FACEBOOK - Informacje o naszych działaniach dodawane na bieżąco.
➡️ / astrofazapl​​
✔️ DISCORD - Astrofazowe miejsce dla kosmicznie zakręconych ludzi. Nie można nie zajrzeć!
➡️ / discord
✔️ Grupa ASTROMISIE - Pogadaj z resztą załogi
➡️ / astromisie
✔️ Centrum dowodzenia - astrofaza.pl​​
✔️ DRUGI KANAŁ ASTROFAZY - / astrochillout​​
⚠️ Jeśli się spodoba, nie zapomnij dać lajka i zostawić suba, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. ⚠️
A jeśli już subskrybujesz i nie chcesz przegapić nowych filmów, to kliknij dzwonek obok przycisku subskrypcji. Możesz też kliknąć niżej:
➡️ kzbin.info...
DZIĘKI I MIŁEGO LOTU!👽
🎥 EKIPA 🎥
- prowadzenie: Piotr Kosek
🎵 MUZYKA 🎵
Kanał Astrofaza to największy w Polsce kanał, którego tematyką jest kosmos, astronomia i technologie przyszłości. Tutaj obejrzysz też nasz program popularnonaukowy POP Science z dr hab. Leszkiem Błaszkiewiczem, w którym poruszamy takie tematy jak: Kosmici i obce cywilizacje, paradoks dziadka i podróże w czasie, podróże szybsze od światła itp. Zapraszamy!

Пікірлер: 296
@NeoNikosis
@NeoNikosis 2 жыл бұрын
AstroRozkmina na łonie natury. Brawo!
@szpringur5760
@szpringur5760 2 жыл бұрын
Jest też jedna kwestia: Mars jest wyśmienitą bazą do dalszej eksploracji, może stać się niejako fabryką podboju kosmosu. Już teraz wiemy że są tam złoża różnych metali, nie musimy się martwić ekologią, a niska grawitacja daję perspektywę na budowanie wind kosmicznych - można by nareszcie budować wytrzymałe, realnie wielorazowe statki z cięższych niż aluminium metali i składać je już na orbicie, nie mówiąc o tym że konwencjonalne starty z Marsa będą dużo prostsze - i tańsze
@tobiasharis3278
@tobiasharis3278 2 жыл бұрын
Można ? Na razie jeszcze nie można i nigdy nie będzie łatwiej i taniej bo największym kosztem jest samo utrzymanie ludzi przy życiu. Ale może kiedyś... Do tego jednak czasu postęp technologiczny może całkowicie zmienić naszą perspektywę patrzenia w przyszłość.
@barti6989
@barti6989 2 жыл бұрын
Cieszy mnie to że tłumaczysz tak łatwo że wszystko łatwo zrozumieć SUPER to jest
@awolski8088
@awolski8088 2 жыл бұрын
Uwielbiam ten podkład muzyczny! ❤️
@jarosawzoadek8484
@jarosawzoadek8484 2 жыл бұрын
Super wrzutka. Bardzo ciekawy film. A tak apropos na Marsie brakuje tlenu tak jak Piotrowi w 7:07 minucie filmu 😂
@KamilG
@KamilG 2 жыл бұрын
Nic dziwnego jak ciągle idzie i mówi
@marekjakistam
@marekjakistam 2 жыл бұрын
@@KamilG Zasiedział się przez zimę w studiu, to i kondycja siadła. Oj, przydałby się ostry, astronautyczny trening. ;-)
@lubiemango6089
@lubiemango6089 2 жыл бұрын
Dobra robota, naprawdę bardzo mi się podoba odcinek, masz ode mnie łapkę
@korneliapochec2379
@korneliapochec2379 7 ай бұрын
Łaziki miały być wykorzystane do czyszczenia grafitu po wybuchu elektrowni w Czarnobylu :) Jako dziecko marzyłam o podróży na Księżyc i do dziś to marzenie gdzieś mi się przypomina. Jeśli za mojego życia będą one na tyle bezpieczne i w moim zasięgu finansowym( nawet jeśli oznacza to oszczędzanie przez 10 lat) na pewno tam będę!
@admier777
@admier777 2 жыл бұрын
Pamięć absolutna z Arnoldem Schwarzeneggerem - wizja kolonizacji Marsa z 1990, wspominam z łezką w oku. Jaki będzie Mars przyszłości?
@born2live61
@born2live61 2 жыл бұрын
dokładnie o tym samym filmie pomyślałem
@admier777
@admier777 2 жыл бұрын
@@born2live61 Chyba muszę sobie odświeżyć, jeszcze raz zobaczyć kolonię górniczą i te piękną mutację :-)
@born2live61
@born2live61 2 жыл бұрын
@@admier777 ale tylko oryginalna wersja tego filmu. Remake jest skopany totalnie
@admier777
@admier777 2 жыл бұрын
@@born2live61 Nie znam remake, tylko oryginał z 1990, wspaniały klimat aż się czuje jak na Marsie :)
@TheBroziu
@TheBroziu 2 жыл бұрын
Jak zawsze materiał ciekawy. Ale... mleko w proszku powstało w połowie XIX wieku... więc raczej nie z myślą o kosmicznych wyprawach :)
@elimatusiak5438
@elimatusiak5438 2 жыл бұрын
Witam, nie myślimy o tym, że przecież jesteśmy kosmitami na planecie Ziemia. Mars to moja miłość. Teraz wstaję o 5 rano, aby zobaczyć go w towarzystwie Wenus i Saturna. Wierzę w Elona Muska to mój idol zaraz po Niko Tesli. Dzięki super rozkima. Pozdrawiam
@Laasarr
@Laasarr 2 жыл бұрын
w skali globalnej jestesmy tez kosmitami, ja jestem globalista, najwyzszy czas zeby pakowac kase w w bazy na ksiezycu, marsie i dalej, nie rozdmuchiwac glupie konflikty na ziemi
@zyciowetematy8679
@zyciowetematy8679 2 жыл бұрын
Nie zauważyliście że misje na księżyc po jakimś czasie się ucięły i nie gada się o kolonizowaniu księżyca i tam zakładanie baz to by było najbardziej mądre zachowanie i znacznie mniejsze koszta jęsli by okazały sie porażką,a wolą znacznie trudniejszą misje kolonizowania marsa bardzo dziwne bo według mnie dopiero po kolonizacji naszego księżyca po doświadczeniach z naszej satelity znacznie by nam poszło łatwiej na marsie
@andrzejandrzejski229
@andrzejandrzejski229 2 жыл бұрын
Nie jest to dziwne. Na Ksuezycu juz bylismy, a kazdy pragnie splendoru bycia Kolumbem 21 wieku i zapisania sie w historii na zawsze.
@sapphire3718
@sapphire3718 2 жыл бұрын
Artemis program!
@Nerphex
@Nerphex 2 жыл бұрын
Sztuczna satelita Ziemi (stacja kosmiczna) jest lepsza i tańsza. Kolonizacja Marsa to tylko utworzenie kolejnej stacji kosmicznej, ale krążąca wokół Marsa. I może powstanie takie siec stacji kosmicznych, które umożliwi sprawną logistykę kosmiczną pomiędzy planetami układu słonecznego. A kolonizacja planet to już takie za dalekie myślenie przyszłościowe, a jedyne mówi się o tym, że narajać zwykłych ludzi (zwykli ludzie nie interesują się łazikiem, ale wysłanie człowieka w kosmos - wzbudza zainteresowanie). Za swego życia nie zobaczymy człowieka na księżycu czy na innych planetach - jedyne co najwyżej zobaczymy utworzenie stacji kosmicznej (i może być taką fabryczką łazików dysponujących wbudowanymi drukarkami 3D - już Chiny planują stworzyć łaziki, które będą dysponować drukarkami 3D), która będzie krążyć wokół Marsa. Elon Musk tworzy sprawną logistyką, która będzie skierowania dla robotów czy łazików, niż ludzi. A turyści kosmiczny, czyli milionerzy, będą klientami, którzy będą zasilać i rozwijać podboju kosmosu (czyli jak kiedyś bogacze pływali na wielkich statkach jak np. Titanic i rozwijali rozwój budowy wielkich statków - teraz każdy może popłynąć dużym statkiem).
@olasek7972
@olasek7972 2 жыл бұрын
misja Artemis to właśnie taka „kolonizacja” Księżyca na mikroskopijna skalę. I nikt nie „woli” kolonizacji Marsa bo tak naprawdę nikt nie ma na to konkretnych planów, ani budżetu. Kolonizacja Marsa jest tylko w sferze marzeń, rysunków, za to misja Artemis jest realna, ma budżet.
@tedemez
@tedemez 2 жыл бұрын
02:10 "Glaca w słońcu błyszczy"... Pozdrawiam serdecznie 🙂
@FiliphC
@FiliphC 2 жыл бұрын
Lamża ma chyba lepszą kondycję bo zadyszki nie łapie :D
@grzegorzs-d1456
@grzegorzs-d1456 2 жыл бұрын
To była prezentacja kondycji poszczególnych agencji kosmicznych w nadchodzącym wyścigu.
@supernova19750213
@supernova19750213 2 жыл бұрын
No w końcu POP !!!!!! Już teraz chciałbym pozdrowić Pana Leszka !!
@rafalkrk
@rafalkrk 2 жыл бұрын
No właśnie też mam wątpliwości. Koszt i ryzyko ogromne, zysk mizerny. Na Marsie i tak nie da się żyć normalnie, przynajmniej teraz. Mam za to lepszy pomysł: zbudujmy przemysł na Marsie. Żelaza nie brakuje, energię jakoś ogarniemy. Czyli wyślijmy tam roboty i stacje bezzałogowe. A do życia dla ludzi dostosujmy Ziemię. Zaś na Marsa ludzi wyślijmy, jak już będzie po co.
@andrzejandrzejski229
@andrzejandrzejski229 2 жыл бұрын
Nie da sie zbudowac przemyslu od zera, dzalajac jedynie zdalnie.
@andrzejjanion5451
@andrzejjanion5451 2 жыл бұрын
Znakomicie przedstawione Gratuluję
@ukaszgrzegowski4220
@ukaszgrzegowski4220 2 жыл бұрын
Ludzkość ma kilka powodów by wybrać się załogowo na Marsa. 1. Powód badawczy, ludzie tam wykonają więcej bardziej wartościowych eksperymentów naukowych w krótszym czasie, aniżeli warte miliardy dolarów łaziki i skomplikowane maszyny, choć sama taka misja załogowa kosztowałaby na pewno więcej. Człowiek na Marsie będzie badał atmosferę, glebę, geologię i wiele wiele innych wartościowych rzeczy. 2. Misja na inną planetę, będzie najważniejszym eksperymentem ludzkości i da odpowiedź, czy w ekstremalnych i niespotykanych warunkach człowiek jest w stanie żyć, funkcjonować i jest w stanie tam mieszkać. Celem tego eksperymentu będzie kluczowe pytanie albo ludzie są w stanie żyć poza Ziemią albo nie i nie będzie można myśleć krótkoterminowo w nadziei na załogowe misję kosmiczne, to kluczowe pytanie, od niego zależeć będzie przyszłość misji załogowych. 3. Gospodarka, ludzie, którzy się tam osiedlą będą musieli rozwinąć tamtejszą ekonomię, być może państwom, które będą wysyłały tam misję z ludźmi, będzie zależało na surowcach mineralnych i wielu innych. To bardzo szeroki temat, więcej nie będę go rozwiał. To moje osobiste przemyślenia, czekam na lot na księżyc, chce tego zobaczyć i być świadkiem za mojego życia, oby się udało, a jeśli się uda to będzie to pierwszy krok na drodze ku Marsowi.
@adriank8792
@adriank8792 2 жыл бұрын
Po to ze im szybciej to zrobimy, tym szybciej nauczymy sie zyc poza Ziemia. Im szybciej nauczymy sie zyc poza Ziemia, tym szybciej staniemy sie niesmiertelni jako gatunek. Kolonizacja kosmosu to jedyny sposob na zapewnienie ze my, ludzie, przetrwamy kazda wojne, kazda zaglade, nie wazne czy z wlasnej reki, czy taka ktora nadejdzie z kosmosu. Ciezko myslec o takich rzeczach kiedy przed soba mamy bardziej osobiste problemy, ale w tej chwili Ziemia jest jedyna nam znana planeta ktora podtrzymuje zycie. Nie wiemy kiedy i czy znajdziemy druga taka planete. Jesli jestesmy sami na skale calej Drogi Mlecznej, mysle ze powinnismy sie postarac zeby rozprzestrzenic swiatelko zycia. Poza tym, nigdy nie wiadomo czy taki Putin nie walnie atomowki. Zycie na Ziemi i tak by przetrwalo, ale szansa na odbudowe cywilizacji bedzie wieksza jesli bedziemy mieli kopie zapasowa, miedzy innymi na Marsie
@martao.8663
@martao.8663 2 жыл бұрын
Świetny odcinek! Jak teraz mi któryś ze znajomych znowu rzuci hasłem ' A po co dawać pieniądze NASA skoro można nakarmić biednych w Afryce' to ja im rzucę asem w postaci Twojego odcinka 😁👌
@Sortina1
@Sortina1 2 жыл бұрын
Chciała bym dożyć załogowego lotu na marsa 😁 Ciekawe czy emocje będą takie jak podczas lotu na księżyc kiedy to wszyscy z zapartym tchem śledzili doniesienia.
@d.2935
@d.2935 2 жыл бұрын
Jest taki serial na Netflixie, 'Away' ('Rozłąka'), który opowiada o pierwszej, załogowej podróży na Marsa. Super serial, na razie tylko pierwszy sezon, mam nadzieję, że będzie ich więcej. I właśnie w tym serialu statek, którym nasi bohaterowie udają się na Czerwoną Planetę ma w swoich ściankach warstwę wody po to, by chroniła astronautów przed promieniowaniem kosmicznym. Polecam. 🙂
@andrzejandrzejski229
@andrzejandrzejski229 2 жыл бұрын
Dzieki, ale nie chce wspierac tej chorej firmy.
@kankel7420
@kankel7420 2 жыл бұрын
Ścianki z wodą -> to już standard w SF odkąd naukowcy dali podwaliny do takiej koncepcji, ALE jest jeszcze coś co się nazywa promieniowaniem wtórnym ..., tj. jak ołów (o wodzie nie wspominając) napromieniujesz, to ołów po jakimś czasie będzie 'oddawał' to promieniowanie ( o wodzie nie wspominając) ...
@d.2935
@d.2935 2 жыл бұрын
@@andrzejandrzejski229 Dlaczego chorej? 😲
@karampuk1974
@karampuk1974 2 жыл бұрын
@@d.2935 Bo miał pewne kontrowersyjne (delikatnie mówiąc) produkcje.
@jcobb7762
@jcobb7762 2 жыл бұрын
Dziękuję za materiał
@Drax658
@Drax658 2 жыл бұрын
Zanim ludzie będą mogli w miarę normalnie żyć na Marsie miną dekady jak nie stulecia. Do tego czasu na Ziemi zaczniemy wymierać z powodu zmian klimatycznych. Ja proponował bym się zająć w pierwszej kolejności tym.
@Fanatykaudi
@Fanatykaudi 2 жыл бұрын
Super panie Piotrze znowu się czegoś nowego dowiedziałem ale nadal głodny kosmosu pozdrawiam ktoś idzie ze mną oddać krew 💪🍻
@jerzybor4722
@jerzybor4722 2 жыл бұрын
Fajny spacer po Marsie po terraformacji... :-)
@hubertohb227
@hubertohb227 2 жыл бұрын
Największy problem to promieniowanie
@marekk1337
@marekk1337 2 жыл бұрын
Proznia tez, rozszczelnienie i amen. Dodajmy awarie, choroby zalogi, zapasy zarcia, wody, tlenu.
@hubertohb227
@hubertohb227 2 жыл бұрын
@@marekk1337chyba jednak pożar najgorszy
@Płaskoziemcy_z_Marsa
@Płaskoziemcy_z_Marsa 2 жыл бұрын
Z parę miesięcy będzie tam bardzo ładnie. I jeszcze ten "domek w środku lasu"
@Real1902Bujs
@Real1902Bujs 2 жыл бұрын
Moim zdaniem , najważniejszym aspektem eksploracji naszego układu w tym Marsa jest to , że zdobędziemy doświadczenie, stacje do dalszej eksploracji np. Z Marsa jest już bliżej granic układu. W konsekwencji znajdziemy planetę w innym układzie gdzie będzie można się skolonizowac i uciec przed słońcem , które wiadomo, że dokona swojego żywota na długo po nas Ale jednak. Dla cywilizacji i gatunku ludzkiego trzeba to zrobić
@Nerphex
@Nerphex 2 жыл бұрын
Myślę, że lepszym pomysłem jest stworzenie stacj kosmicznych, które będą orbitować wokół planet układu słonecznego. Inaczej mówiąc, wpierw trzeba stworzyć logistykę kosmiczną. Już takie starlinki wokół planet umożliwią łatwą komunikację międzyplanetarną. A transhumaniści stworzyliby sztuczną planetę z reaktorami fuzyjnymi.
@filipjakubowski9097
@filipjakubowski9097 2 жыл бұрын
Super odcinek!
@bartekwitkowski7860
@bartekwitkowski7860 2 жыл бұрын
Cześć, posłuchajmy, pozdrowionka 😄🤚, 😉👍.
@kankel7420
@kankel7420 2 жыл бұрын
Proste pytanie -> Co jest prostsze? -> skolonizować dna oceanów czy Marsa? -> zamieszkać na stałe na szczytach Himalajów czy na Marsie? -> oczyścić środowisko naturalne na ziemi, czy stworzyć atmosferę na Marsie? Logika -> wyginięcie na Ziemi a szansą jest cudowny martwy Mars jest ... nielogiczna. Dlaczego to Mars ma być lepszy od Ziemi za 1mln lat?
@andrzejandrzejski229
@andrzejandrzejski229 2 жыл бұрын
No te dwa pierwsze punkty bylyby trudniejsze dla Ziemi. :p
@kankel7420
@kankel7420 2 жыл бұрын
@@andrzejandrzejski229 OK :) ciekawa opinia, spróbujmy to rozkminć na zasadzie logicznych kroków, wydatkowanej energii, zagrożeń itd ..., tak jak w planach w PP jest kolonizacja Marsa, tak zróbmy sobie plany na kolonizację dna oceanów: technologie, podróż, przystosowanie, ciśnienie, itd ... więc raczej łatwiejsze :)
@zbychulatara
@zbychulatara 2 жыл бұрын
@@kankel7420 glownym problemem bedzie czlowiek. Na marsie ich nie ma i nie bedzie a na ziemi sa bez przerwy i wymyślają cuda zamiast wlasnie zajac sie czyms na ziemi
@Nerphex
@Nerphex 2 жыл бұрын
A po co mamy wybierać? Przecież ludzkość może zarówno dbać o Ziemię i podbijać kosmos. Twoje myślenie wykazuje się brakiem logicznego myślenia. Ludzkość to nie jest jedna jednostka, która wybiera swój los. Ludzkość to miliardy ludzi. Jedna część ludzi dba o Ziemię, a druga część podbija kosmos, trzecia - bada oceany, itd. Twój tok myślenia wygląda tak: być nauczycielem biologii czy geografii? Będąc nauczycielem geografii, zapomnę o zwierzętach! Oh, nie! A będąc nauczycielem biologii, zapomnę o Ziemi! Oh, nie! Twój tok myślenia jest naprawdę śmieszny ;) Ludzie podbijający kosmos i ludzie dbający o Ziemię współpracują między sobą :)
@kankel7420
@kankel7420 2 жыл бұрын
@@Nerphex Niech tak będzie, niech człowiek dba o środowisko :) i niech podbija kosmos, tuż po tym, jak tylko zapanuje pokój na ziemi...
@whatsthis3574
@whatsthis3574 2 жыл бұрын
Dobry materiał
@shady.poland5210
@shady.poland5210 2 жыл бұрын
To także moje marzenie :)
@dziennikarzsledczy
@dziennikarzsledczy 2 жыл бұрын
No i jest jeszcze coś, nawet jeśli NIC z zewnątrz nie doprowadzi do zagłady życia na Ziemi to niestety nie będzie ono trwało tutaj w nieskończoność, warunki do życia na planecie staną się nie do życia no i pamiętajmy o zasobach , które się kończą ( najważniejsza woda ) i już dziś mamy 8 mld ludzi , pewne miejsca staną się nie do życia więc zacznie się masowa migracja w regiony w których będzie dało się żyć więc zaczną się kłopoty , wojny , walka o przetrwanie ( jedzenie ) , temperatura zbyt wysoka , chociaż na te może ludzkość znajdzie alternatywę w postaci jedzenia jak dziś z drukarek czy odnawialnych źródeł energii.
@__...Michal...__
@__...Michal...__ 2 жыл бұрын
Aż poczułem w jakich czasach żyjemy.
@polakindeuchtsland763
@polakindeuchtsland763 2 жыл бұрын
Ludzkość musi wynaleść lepsze silniki niż te rakietowe takie które przynajmniej po układzie słonecznym umożliwiały by podróżowanie z sensownymi prędkościami
@ZdzichaJedziesz
@ZdzichaJedziesz 2 жыл бұрын
Lepsze silniki i tak nie pozwolą przekroczyć prędkości światła. Najpierw należało by zrozumieć do końca fizykę a potem sprawdzić czy można się szybkiej poruszać niż światło. A jeszcze wcześniej trzeba by było stworzyć demokratyczna federację Ziemi a pieniądze na zbrojenia przeznaczyc na uratowanie klimatu i rozwój nauki. To wszystko stawia pod znakiem zapytania podbój kosmosu przez ludzi
@polakindeuchtsland763
@polakindeuchtsland763 2 жыл бұрын
@@ZdzichaJedziesz w sposobodnym handlu w układzie słonecznym nie trzeba przekraczać prędkości światła więc powoli nie wszystko naraz światło że słońca trafią na ziemię w 8 minut... I uważam że im szybciej powstaną kolonie na Marsie księżycu i innych planetach i księżycach układu słonecznego tym lepiej dla ludzi
@dominuseterro9866
@dominuseterro9866 2 жыл бұрын
@@ZdzichaJedziesz bez sensu gdy pieniadze wspulne bd przeznaczane to raczej nikomu nie pomoga jednak osiagniecia pochodza z checi bycia lepszym od innych
@dominuseterro9866
@dominuseterro9866 2 жыл бұрын
@Yanoosh przeczytaj prosze taleba "antykruchości"
@ZdzichaJedziesz
@ZdzichaJedziesz 2 жыл бұрын
@Yanoosh Taki Putin czy Xi Jimping nie są naukowcami i nigdy nie będą. Demokracje nie są wojownicze. Albo przyszłośc należy do demokracji albo żadnej przyszłości nie będzie bo spoloniemy w jądrowym ogniu. W interesie zwykłych ludzi leży demokracja. Autokracja się nie sprawdza. Przykład to Rosja. W chinach też komuniści rozwiązują teraz problemy które wcześniej stworzyli. Gdyby była tam demokracja miliony Hanów i innych nacji nie umarła by tam z głodu. Demokracja leży w interesie zwykłych ludzi. Pozdrawiam chiński agencie wpływu udający Polaka 🙂
@M.A.S.L.A.N.A
@M.A.S.L.A.N.A 2 жыл бұрын
Szczerze powiem zadne z twoich argumentow nie trafiaja do mnie z prostej przyczyny.O wiele taniej a przedewszystkim efektywniej jest wysylac autonomiczny sprzet na inne planety niz samych ludzi jako tych pionierow.Ludzi mozna wyslac dopiero wtedy gdy sprzet zbuduje to co trzeba na kolonizowanej planecie a wtedy dopiero mozemy brac sie za nowe odkrycia.
@ZdzichaJedziesz
@ZdzichaJedziesz 2 жыл бұрын
Masz moje pełne moralne poparcie 😄
@grzegorzs-d1456
@grzegorzs-d1456 2 жыл бұрын
Też uważam, że tak daleko powinien być najpierw sprzęt (bardzo autonomiczny). My (ludzkość) zacznijmy od Księżyca.
@aleksanderallien6169
@aleksanderallien6169 2 жыл бұрын
Mam nadzieje że za mojego żyvia powstanie kolonia badawcza, bank nasion I biblioteka genów na Marsie. Tak w razie W żeby móc ocalić choć czastke historii,życia ziemskiego I przyszlosci. Zwłaszcza w tak niepokojacych czasach dobrze było by wiedzieć że ktoś jest tam w bezpiecznej oddleglosci kto by mogl odbudować ziemi I cząstke eko systemu.
@zbychulatara
@zbychulatara 2 жыл бұрын
Mam nadzieję ze nic po nas nie zostanie. Po co karac wszechswiat rozprzestrzenianiem takich pasożytów jak my?
@aleksanderallien6169
@aleksanderallien6169 2 жыл бұрын
@@zbychulatara ah to takie złe myślenie na świecie moga byc o wiele gorsze istoty niż my. Może kiedyś ludzie zrozumieja że władzal I zysk nie sa najważniejsze I ludzkie zycie nabierze lepszych kształtów.
@GunMeat
@GunMeat 2 жыл бұрын
Jak na obecny moment to nie ma sensu. Jest zbyt kosztowne. Może za 200 lat. Natomiast Księżyc jest obiecujący jak stocznia statków międzygwiezdnych. Aby nie taszczyć wszystkiego z Ziemi.
@wykop9751
@wykop9751 2 жыл бұрын
Takie rozkminy to ja szanuję ;-)
@h300fuyt
@h300fuyt 2 жыл бұрын
AstRozkmina powinno się to nazywać. Nie ma za co.
@Pablito4k
@Pablito4k 2 жыл бұрын
Film spoko Popraw kondycję... 😀
@marekmareckionline8493
@marekmareckionline8493 2 жыл бұрын
biała koszula do lasu, szanuje
@ukaszfiebig2337
@ukaszfiebig2337 2 жыл бұрын
Wszystko pięknie i ładnie, ale czy nie obowiązuje zakaz wchodzenia do lasu? 😅
@andrzejandrzejski229
@andrzejandrzejski229 2 жыл бұрын
Kogo obchodza takie faszystowskie zakazy?
@karolwojtyla3047
@karolwojtyla3047 2 жыл бұрын
Piotr podczas spaceru po lesie na Endorze. ;)
@mpod_creative
@mpod_creative 2 жыл бұрын
Zasadźmy sosny na Marsie, trochę słońca jest, CO2 jest, kiepska gleba jest. Czyli wszystko czego sosna potrzebuje do wzrostu. 👍🏻
@dariusznykaza3449
@dariusznykaza3449 2 жыл бұрын
A woda choćby? Nie szkoda trochę na Marsie wody by było jakbyśmy już ją otrzymywali?
@toreq1127
@toreq1127 2 жыл бұрын
troszke za zimno narazie
@piotrjuszczyk1
@piotrjuszczyk1 2 жыл бұрын
To nie lepiej było zbiorniki na wodę zrobić dookoła miejsc spania? Zamiast wykładać je chusteczkami? :)
@marekasewxkj8161
@marekasewxkj8161 2 жыл бұрын
Jestem wielkim zwolennikiem podróży w głąb kosmosu ale czy naprawdę powinniśmy tą zaraze, jaką jest ludzkość, rozprzestrzeniac poza nasza planete? Mam ku temu wiele wątpliwości patrząc na historie, także tą obecną
@maciejluczkiewicz
@maciejluczkiewicz 2 жыл бұрын
Promieniowanie kosmiczne przenika przez magnetosferę i atmosferę, które bardzo silnie je blokują, a potem jego wtórne cząstki wnikają w powierzchnię ziemi tak głęboko, że są wykrywalne nawet w kopalniach na głębokości kilkuset metrów. Ale cienka chusteczka zwilżona wodą w otwartym kosmosie ma to promieniowanie zatrzymać :) Rozumiem że to było nagrywane 1 kwietnia?
@JanKowalski-tk8kq
@JanKowalski-tk8kq 2 жыл бұрын
Odcinek w górach koło Płocka
@andrzejp6185
@andrzejp6185 2 жыл бұрын
Fajna ścieżka żeby rowerem posiedzieć ;)
@szogunder
@szogunder 2 жыл бұрын
Zawsze chciałem dożyć takiego czegoś jak w The Expanse. Własny frachtowiec, lodowiec i własna firma w branży górnictwa kosmicznego, dostarczanie lodu (wody) na kolonie w Pasie Planetoid i burdele na Ceres.
@uwaganaciasteczka3734
@uwaganaciasteczka3734 2 жыл бұрын
Mokre chusteczki chronią przed promieniowaniem? Ale takie chusteczki szybko wysychają. A jak by tak kabinę wyłożyć folią bąbelkową, tylko w tych bąbelkach zamiast powietrza była by woda?
@lasio1991
@lasio1991 2 жыл бұрын
Z tego co opowiadasz mówisz z perspektywy gdzie przetrwanie rasy ludzkiej było najwyższa wartością. Pytanie czy to słuszna perspektywa? Czy my ludzie nie powinniśmy mieć wartości za które jesteśmy w stanie oddać życie? Czy śmierć tutaj na ziemi w pokoju i miłości nie jest po stokroć lepsza niż wysyłanie grupki ludzi na Marsa za cenę kapitalistycznego wyzysku i cierpienia innych ludzi tu na ziemi? To jest to na czym człowiek powinien się dzisiaj skupić, na tym by nie zatacać swojego człowieczeństwa. By starać się budować zdrowsze sleczenstwo
@arkuc9
@arkuc9 2 жыл бұрын
Na Marsa powinno się wysłać całą rosję w końcu to czerwona planeta a warunki jakie tam są idealnie nadają się dla tych zbirów.
@bernardp7182
@bernardp7182 2 жыл бұрын
Przygłup to się zawsze znajdzie. W każdym miejscu i o każdym czasie
@olasek7972
@olasek7972 2 жыл бұрын
Ja bym ich wysłał na Wenus, z ciśnieniem 800 atm, to naród lubujący się w przygniatającym ciśnieniu swoich władców na Kremlu, zreszta oni do Wenus mieli zawsze ciągoty
@andrzejsledziona1399
@andrzejsledziona1399 2 жыл бұрын
Haha, fajnie że słowo Expansja nie znalazła się przypadkiem
@GALL_ANONIM_2011
@GALL_ANONIM_2011 2 жыл бұрын
Na razie jeszcze czegoś takiego nie ma i musimy się pocieszyć tym co mamy jeśli o transport chodzi.
@prostozpola7827
@prostozpola7827 2 жыл бұрын
Super
@zofiaagnieszkabiernacka826
@zofiaagnieszkabiernacka826 2 жыл бұрын
Możliwość eksploracji kosmosu jest jedną z korzyści bycia człowiekiem.
@przemysawwitonski4470
@przemysawwitonski4470 2 жыл бұрын
Ja bym prosił o coś więcej na ten temat jakie rozwiązania szykuje ekipa Elona Muska Jak się chcą zabezpieczyć przed meteorytami itp..
@Piotrek6637
@Piotrek6637 2 жыл бұрын
Żeby ludzkość miała cel w życiu i dalej się rozwijała , to nasza droga, podobne pytanie pewnie zadawali Kolumbowi " po co tam płynąć ?" Hehe
@hoi4enjoyer284
@hoi4enjoyer284 2 жыл бұрын
Ale Kolumb do Indii płynął (nie wyszło mu) do Indii był powód, na handlu zarabiali żeglarze fortuny
@hoi4enjoyer284
@hoi4enjoyer284 2 жыл бұрын
Więc raczej Kolumbowi nie mówili
@dziqu164
@dziqu164 2 жыл бұрын
To nie było takim wyzwaniem jak lot na niegościnna planetę . Więc serio po co ???
@jarekk.8247
@jarekk.8247 2 жыл бұрын
Wystarczy jeden rosjanin albo muzułmanin na Marsie by szlag trafił całą kolonię.
@Saiyaman93
@Saiyaman93 2 жыл бұрын
Czy takie próbowanie usprawiedliwiania potrzeby eksploracji kosmosu, w tym wypadku wyprawy zaogowej na marsa tym, że powstaje przy tym nowa technologia to nie jest nadużycie? Takie aparaty w telefonach na 100% powstały by i bez wypraw w kosmos. Równie dobrze można powiedzieć, że rozwijanie technologi miliratnych w tym bomb masowego rażenia jest spoko, bo dzieki temu rodzą się inne technologie. Wszystkie technologie które używamy na codzień, a wywodzą się z wspomnianych technologi kosmicznych mogły by być z powodzeniem opracowane za ułamek kosztów które na to poszły. Zaraz ktoś powie, hola hola, jak sobie wyobrażasz np telefonie bez satelit. Otóż satelity to nie eksploracja kosmosu, mówię tu cały czas o wysyłaniu ludzi na księżyc, marsa, teleskopów w celach poznawczych. Według mnie w tej chwili to marnortastwo zasobów, nie ma z tego żadnego pożytku. Mimo wszystko przeciwnikiem takich wypraw nie jestem, a wręcz przeciwnie, kieruje mną ciekawość, dlatego bacznie obserwuję poczynania naszych tęgich głów w dziedzinie kosmologi. Zgodzę się, że rozwój transportu wpływa na turystykę, a to z kolei zwiększa zamożność ludzi z krajów do których ta turystyka jest uprawiana, ale wycieczki w kosmos? To może zwiększyć zamożność mieszkańców takiego księżyca czy marsa, czyli nikogo.
@tuxedooblue8515
@tuxedooblue8515 2 жыл бұрын
To tylko przepalone pieniądze. Zakładanie tam bazy, nawet gdy weźmiemy finansowanie w wymiarze globalnym, to koszt olbrzymi. Bez stałej pomocy z Ziemi, takie bazy nie będą miały szans przetrwać. Przy takim promieniowaniu, to raczej ciągłe mieszkanie pod ziemią. Grawitacja inna niż na ziemi, też będzie problemem, podobnie jak teraz jest problemem jej brak na stacjach kosmicznych. W materiale pominięto jeden ważny wątek - słabość psychiki człowieka. Nie tylko fizyczne ciało nie jest przystosowane do przebywania poza Ziemią, ale także nasza psychika. A ta będzie się miała z czym zmagać: i podczas długiej podróży w ciasnych przestrzeniach statku przemierzającego kompletną pustkę, i na miejscu - w podziemiach planety, bez możliwości obcowania z naturalnym środowiskiem Ziemi. I nie zgadzam się z tym, żeby ślepo wierzyć w ideę mieszkania na Marsie, dopóki nie zadbamy o Ziemię. Braknie nam czasu na rozwinięcie technologii pozwalającej człowiekowi opuścić rodzima planetę. Moim zdaniem miną nie dziesiątki, a raczej setki lat aby to osiągnąć, a pogłębiająca się katastrofa klimatyczna szybko nam ten czas skraca.
@maniekmaniek9
@maniekmaniek9 2 жыл бұрын
Odnośnie promieniowania w przestrzeni, to estymowana dawka prawdopodobnie nie przekracza kilku prześwietleń. Mogę się mylić, ale jakie to ma znaczenie dla odkrywców. Przecież tam czekają niezbadane lądy!
@XebCore
@XebCore 2 жыл бұрын
Ok pytanie dlaczego nie wykorzystamy silnego pola magnetycznego w połączeniu z mieszanką gazową (ozon itd.) tak żeby chronić astronautów przed promieniowaniem kosmicznym , przecież tak właśnie atmosfera ziemska i pole magnetyczne chroni nas przed takim o to promieniowaniem ?
@gremlin4206
@gremlin4206 2 жыл бұрын
polecam serial AVENUE 5
@riddick9547
@riddick9547 2 жыл бұрын
Trzeba pierw ,,ożywić" jądro planety Marsie i zmusić do wytworzenia pola magnetycznego. A terraformowanie niestety trochę trwa. Podstawą życia jest także duży zasób wody, i aby ją utrzymać w ryzach grawitacji, by nie uleciała szybko w przestrzeń, niestety mała grawitacja w tym nie pomaga. Drugi problem, to obniżające się powoli ale sukcesywnie orbity księżyców Marsa. Zdążymy? Wątpię. Jeszcze teraz, kiedy z powrotem zmierzamy do ,,jaskiń"?
@Nerphex
@Nerphex 2 жыл бұрын
Myślę, że lepszym pomysłem jest stworzenie stacj kosmicznych, które będą orbitować wokół planet. Inaczej mówiąc, wpierw trzeba stworzyć logistykę kosmiczną. Już takie starlinki wokół planet umożliwią łatwą komunikację międzyplanetarną. A planety czy asteroidy będą źródłem surowców.
@riddick9547
@riddick9547 2 жыл бұрын
Prawie wszyscy jesteśmy pod wpływem ,,Interstellar" ☺
@igoratas2370
@igoratas2370 2 жыл бұрын
Ciekawy temat, niestety jak dla mnie nie do obejrzenia do końca. Fatalny obraz latający góra dół i dźwięk. Po obejrzeniu zdecydowanej większości filmów na kanale tylko ten jeden musiałem przerwać po paru minutach.
@kankel7420
@kankel7420 2 жыл бұрын
To nie lepiej ziemię uczynić czystym rajem?, a z marsa kolonię wydobywczo przemysłową produkującą różne trujące odpadki? - po co się tam przeprowadzać?
@rudyfire8748
@rudyfire8748 2 жыл бұрын
Polska ma sporo metali ziem rzadkich. Trzeba by to jedynie wydobyć 🙂
@kejm3
@kejm3 2 жыл бұрын
Z tym mlekiem w proszku to Piotra ponioslo ;)
@popeirl764
@popeirl764 2 жыл бұрын
Sugeruje nazwę AstroZkmina
@dawid9408
@dawid9408 2 жыл бұрын
Żeby nie w...i nas tu na Ziemi.
@kociewiak208
@kociewiak208 2 жыл бұрын
Ekspansja człowieka w Kosmosie, to również ekspansja samego życia z planety Ziemia.
@GadamNW
@GadamNW 2 жыл бұрын
Czy ludzie mogą sami poradzić sobie na biegunach ziemi? A co dopiero na obcej planecie?
@born2live61
@born2live61 2 жыл бұрын
Ile kilometrów przeszedłeś nagrywając ten odcinek i gdzie znajduje się ten zacny las? :)
@anonim7304
@anonim7304 2 жыл бұрын
Podczas odcinka około 400-500 metrów.
@anonim7304
@anonim7304 2 жыл бұрын
Ponieważ ziemia jest płaska i gdyby przeszedł więcej wpadłby w dół czasoprzestrzeni.
@przemopgx
@przemopgx 2 жыл бұрын
@@anonim7304 🤣🤣🤣
@born2live61
@born2live61 2 жыл бұрын
@@anonim7304 aha, to teraz już wiem czemu twoja szkoła znajduje się około 200 metrów od twojego domu :)
@anonim7304
@anonim7304 2 жыл бұрын
@@born2live61 Moja szkoła znajduje się w innej galaktyce.
@karampuk1974
@karampuk1974 2 жыл бұрын
Ale mleko w proszku to chyba połowa XIX wieku. Tak ponad 100 lat przed Gagarinem...
@krystianpopanda8255
@krystianpopanda8255 2 жыл бұрын
Pytanie czy mars jest czerwony czy bialo-pomaranczowy !
@leonwolf3254
@leonwolf3254 2 жыл бұрын
Gdzie takie ładne lasy ? :)
@vetohifi8954
@vetohifi8954 2 жыл бұрын
Na dziś jesteśmy za wolni na podróż na Marsa i dlatego zaczynają od Księżyca .
@antonikrawczyk1399
@antonikrawczyk1399 2 жыл бұрын
Musisz potrenowac , bo w tym mlodym wieku szybko dostajesz zadyszki . Pozdrawiam i powodzenia
@roudi80
@roudi80 2 жыл бұрын
pomyślałem to samo :)
@Xsynek
@Xsynek 2 жыл бұрын
Ludzie lepiej niech zostaną tu gdzie są i niech sami siebie wykończą powoli aż do samego końca tak jak dzieje się to cały czas.
@diabelgrogaty1963
@diabelgrogaty1963 2 жыл бұрын
Wydobycie surowców miałoby znaczenie więcej sensu w przypadku takich komet albo asteroid, a nie od razu rzucanie się na całe planety, czy księżyce. Poza tym asteroidy mogą znajdować się znacznie bliżej, możemy jest przesunąć w miejsce gdzie nam wygodniej wydobywać i szybciej oraz łatwiej dostarczyć urobek z powrotem na Ziemię
@shainet9296
@shainet9296 2 жыл бұрын
Jest tylko jedno ale wiesz z jaka prędkością poruszają się takie asteroidy pewnie nie ale powiem ci tylko że ta wartość jest oszałamiająca druga sprawa jak masz zamiar niby unieruchamiać takie asteroidy
@OdchylonyOdNormy
@OdchylonyOdNormy 2 жыл бұрын
czy tą technologię zamieniania CO2 w tlen dałoby radę zastosować tu, na Ziemi??
@RadicDotkey
@RadicDotkey 2 жыл бұрын
Hmmm, nie wiedziałem, że pierwszy kosmiczny lot załogowy odbył się w 1802 roku, bo wtedy właśnie wynaleziono mleko w proszku.
@lasio1991
@lasio1991 2 жыл бұрын
Pewnie. Można powiedzieć że eksploracja kosmosu czy wojny przyczyniły się do nowej technologi która służy dzisiaj społeczeństwu. Tyle że nigdy się nie dowiemy gdzie byśmy byli i co byśmy odkryli gdybyśmy skupili się na innych aspektach ludzkiej egzystencji.
@andrzejandrzejski229
@andrzejandrzejski229 2 жыл бұрын
Bez wrodzonej ciekawosci, nadal rzucalibysmy kamienie w dinozaury i ich wspolczesne odpowiedniki.
@lasio1991
@lasio1991 2 жыл бұрын
@@andrzejandrzejski229 no tak, tylko że nie jest to problem dwóch alternatyw, walenie się kamieniem w głowę albo podbój kosmosu'' Człowiek może rozwijać się nie tylko w kwestii panowania nad materią. Generalnie skupienie się ludzkości właśnie na zapanowaniem nad przyrodą prowadzi do zaniedbania innych naszych potrzeb co objawia się depresją, brakiem celu i ogólnie degradacji wartości ludzkich.
@zbychulatara
@zbychulatara 2 жыл бұрын
@@lasio1991 wiesz jak sie konczy dysponowanie siłą bez sensu? Mnisi shaolin sa przez lata trenownani umysłowo ale i fizycznie. Sa maszynami do zabijania ktore moga dyskutowac nad sensem zycia. Wiesz co zrobili ci przepotezni mnisi gdy wojska Chinskie weszly na ich ziemie? Poddali sie tracac setki '' wspolbraci''. Wlasnie do tego my używamy naszej przewagi w technologiach. Do wyniszczania sie zamiast zapobiegania temu
@patrykkacpers
@patrykkacpers 2 жыл бұрын
I lec tu na księżyć na urlop ...ostatni lot trwał ok 8 dni... W dwie strony to 16dni. KIEROWNIK nie da mi tyle urlopu :)
@olasek7972
@olasek7972 2 жыл бұрын
3 dni w jedna stronę, może wiec kierownik da ….
@KamilG
@KamilG 2 жыл бұрын
Ile km zrobiłeś podczas nagrywania tego filmu?
@stanisawflis1450
@stanisawflis1450 2 жыл бұрын
Fajny filmik tylko popracuj trochę nad własną kondycją
@danutakruk4071
@danutakruk4071 2 жыл бұрын
@Fooxs
@Fooxs 2 жыл бұрын
No ja tu jednak trochę popolemizuję. Lecimy w kosmos wydając na to hexyliardy by "ludzkość" czyli tacy ludzie z dalekiej przyszłości mogli się uratować przed katastrofami ziemskimi. To jest zapewne bardzo szczytny cel, niemniej z takiego egoistycznego punktu widzenia to my powinniśmy się martwić pierw o siebie a dopiero potem o nich, jakby nie patrzeć ludzie z przyszłości będą mieli technologie znacznie bardziej rozwinięte dzięki którym prawdopodobnie będą mogli "dotrzeć" do Marsa w znacznie krótszym czasie i znacząco mniej poświęcając niż my to teraz jesteśmy w stanie zrobić. Natomiast ten argument, że przy eksploracji kosmosu powstaje wiele przydatnych technologii które to używamy obecnie na ziemi jest trochę błędnie zinterpretowany i dający nam do zrozumienia, że rzekomo te wszystkie technologie by nie powstały gdyby nie eksploracja kosmosu - tego nie wiemy, a z dość dużą dozą prawdopodobieństwa możemy założyć, że jednak powstałyby tak czy siak. To jest tak samo jak z argumentem, że na potrzeby wojen powstało bardzo wiele technologii, ot choćby taki internet miał swoje początki w amerykańskiej armii. Czy to oznacza, że powinniśmy prowadzić jak najwięcej wojen bo wtedy powstaje coraz to więcej przydatnych technologii? No raczej nie...
@rychupl1745
@rychupl1745 2 жыл бұрын
Czy gdyby ludzie w dawnych czasach nie myśleli o przyszłości to dzisiaj bylibyśmy tutaj gdzie jesteśmy? Czy gdyby Kolumb nie chciał sprawdzić kulistości Ziemi to odkrylibyśmy Amerykę z jej surowcami i bogactwami? Gdy gdyby Rzym nie poszerzał swoich granic zamiast wygodnie siedzieć w Italii to znalibyśmy dzisiaj tak powszechnie ich prawodawstwo, kulturę i architekturę? czy gdyby Edison nie zaczął od małej sieci elektrycznej to dzisiaj mielibyśmy globalna sieć elektryczną? Gdy gdyby naukowcy z USA i wojsko nie zaczęli łączyć komputerów w sieć to mielibyśmy internet który katapultował naszą cywilizację na nowy poziom? Należy myśleć o sobie ale należy przede wszystkim myśleć o kolejnych pokoleniach, bo jak mówi stare przysłowie nie odziedziczyliśmy świata po przodkach, pożyczyliśmy go od naszych dzieci i należy go oddać trochę lepszym nie go otrzymaliśmy. I o tej drugiej części niestety dzisiaj w dobie konsumpcjonizmu i indywidualizmu większość zapomina.
@zbychulatara
@zbychulatara 2 жыл бұрын
@@rychupl1745 tylko ty mowisz o jakimś statku z drewna. Predzej czy pozniej ktos by o płynął swiat kajakiem nawet. A te podboje wszechswiata to cyrk. Wysłaliśmy ludzi i aparaty i to tyle bo nie ma najmniejszego sensu tam przebywać wystarczy nam aparatura do badania
@ThePanAndrzej
@ThePanAndrzej 2 жыл бұрын
Hej. Mam pytanie. Dlaczego nie ma już na KZbin transmisji z Marsa na żywo?
@sudano6
@sudano6 2 жыл бұрын
Pewnie boja sie ze ludzie moga zobaczyc cos czego nie powinni ;)
@adam-nc2hn
@adam-nc2hn 2 жыл бұрын
Kolonizacja Marsa to przyszła poza ziemska , kosmiczna cywilizacjia inna od naszej, przede wszystkim lepsza od naszej...
@StanleyIpkiss77
@StanleyIpkiss77 2 жыл бұрын
Czy byłaby możliwość aby wysłać na Marsa Marka Suskiego?
@aurisacrafames1080
@aurisacrafames1080 2 жыл бұрын
Po co? Bo jest!
@uwaganaciasteczka3734
@uwaganaciasteczka3734 2 жыл бұрын
Moim zdaniem przykład z wyspą jest zupełnie nie trafiony. Za kilkadziesiąt lat technika kosmiczna rozwinie się na tyle że będą wstanie wykryć i wyeliminować każdy kosmiczny obiekt zbliżający się do Ziemi. Będą mogli to zrobić przez zmianę trasy tego obiektu albo w inny sposób. W związku z tym za kilkadziesiąt lat Ziemia będzie CAŁKOWICIE BESPIECZNA jeśli chodzi o zagrożenia z kosmosu.
@beataantoniak3042
@beataantoniak3042 2 жыл бұрын
Mhmm powiedzieli ludzie z wyspy. Chyba że zagrożenie będzie czymś czego nie znamy lub sami się załatwili
@IN-vm1wt
@IN-vm1wt 2 жыл бұрын
Elon Musk i Jeff Bezzos to wspolczesni Krzysztof Kolumb i Vasco da Gamma. Oni zmkienia nasz swiat jak Kolumb u da Gama jednak skutki ich dokinan beda o wiele donoslejsze i znamienne w skutkach aniselo odkrycie Ameryki.
@Mietek486
@Mietek486 2 жыл бұрын
Nadal są takie wyspy 😉
@piotrjuszczyk1
@piotrjuszczyk1 2 жыл бұрын
Żeby zarobić :) Lecieć warto. Ale skolonizować to se możecie. Pcim a nie Marsa. Póki w Pcimiu jest woda, powietrze, temperatura, lasy, łąki pola - to tylko wariat by mieszkał na Marsie gdzie tego nie ma.
Czy znajdziemy życie pozaziemskie? - AstroStory
20:36
Astrofaza
Рет қаралды 43 М.
Kiedy powstanie miasto na Marsie?
10:46
Nauka. To Lubię
Рет қаралды 211 М.
From Small To Giant Pop Corn #katebrush #funny #shorts
00:17
Kate Brush
Рет қаралды 68 МЛН
Новый уровень твоей сосиски
00:33
Кушать Хочу
Рет қаралды 4,6 МЛН
Niesamowite zdjęcie z Jamesa Webba - Kwadrans
22:53
Astrofaza
Рет қаралды 144 М.
W 100 dni na Marsa. Powstaje silnik nuklearny - AstroSzort
12:40
Czy walczyć z płaską Ziemią? - POP Science #13
1:30:13
Astrofaza
Рет қаралды 375 М.
Nowa siła w fizyce i wycieraczki na Marsa  - Kwadrans
17:44
Astrofaza
Рет қаралды 46 М.
Czy da się terraformować Księżyc - AstroFon
14:01
Astrofaza
Рет қаралды 536 М.
Życie na planetach wokół pulsarów możliwe? - AstroFon
12:18
Czy ruch spowalnia czas? Dylatacja Czasu - Szczypta Teorii
36:12
From Small To Giant Pop Corn #katebrush #funny #shorts
00:17
Kate Brush
Рет қаралды 68 МЛН