Poruszający wykład, podziękowania dla Pana profesora!
@Pawel.Tejchman4 жыл бұрын
Fantastyczny wykład :) Dziękuję :)
@AndrzejGwiazda4 жыл бұрын
wspaniały wykład
@urszulag8733 Жыл бұрын
Wykład z pasją. Podoba mi się taka refleksja nieantropocentryczna
@Zielonawarszawa4 жыл бұрын
szkoda, że nie można udać się na wystawę.
@literacka194 жыл бұрын
już można!
@betelgezaa Жыл бұрын
Filozof. Nie mój styl. Ja chce konkretów a nue metafor.
@paniskonayoutube4 жыл бұрын
Strasznie się prof podnieca, oby tak kiedyś mówił o polskiej kulturze było by ciekawie
@Sallieri14 жыл бұрын
Ano tak się własnie dzieje kiedy jesteś "stąd". Prof. Leociak urodził się i wychował na gruzach getta tak jak ja. Moja mama pamięta go ze szkoły. Każdego kto ma w sobie ciekawość i chęć zrozumienia swoich czterech ścian spotyka w końcu ten niewiarygodny temat. Dlaczego ulica Anielewicza, Miła, Niska, Smocza, Nowolipki, Karmelicka wygląda tak jak wygląda? To "podniecenie" to po prostu zrozumienie wagi problemu i zapalenie tematem. Raczej powód dla szacunku niż odwrotnie. I opowiada tu o polskiej kulturze właśnie. Kulturze polskich Żydów jacy byli solą tej ziemi. :)
@OlaTalacha4 жыл бұрын
19:27 20:28 Nie rozumiem jak prelegent może opowiadać o tych górach złota, co to je latami szabrownicy wynosili z terenu getta. Naprawdę ten pan wierzy w to co mówi? Że Żydzi w gettcie mieli zgromadzone tak wiele złota? Każdy, kto choć odrobinę interesuje się II wojną światową musiał choć raz czytać opis tych biednych żydowskich dzieci umierających w warszawskim gettcie z głodu. No, naprawdę mieli tam góry złota i tak spokojnie pozwalali dzieciakom umierać z głodu???? Ci powojenni szabrownicy byli podli - zgadzam się, ale nie wierzę, że się aż tak daleko obłowili! Pewnie znajdowali to samo, co i później ekipy archeologów: bardziej lub mniej cenne przedmioty codziennego użytku.
@zielonapapuga67543 жыл бұрын
Niczego nie zrozumiałeś. Profesor doskonale wie, że tam nie było żadnego złota. On tylko mówi o tym, że taki panował powszechny mit wśród Polaków, że Żydzi mieli kosztowności (w pierwszym okresie istnienia getta część ludzi rzeczywiście miała jakieś oszczędności). W Treblince też pracowali po wojnie kopacze. Trzeba zaakceptować prawdę o tym, że tak było.
@OlaTalacha3 жыл бұрын
@@zielonapapuga6754 skoro wie, to po co mówi inaczej? Masz rację! Nie rozumiem intencji tego Profesora!
@zielonapapuga67543 жыл бұрын
@@OlaTalacha Nie powiedział, że wynoszono stamtąd złoto. Nie przypominał rzeczy oczywistych, takie wykłady nie są adresowane do ogółu społeczeństwa, raczej do szczególnie zainteresowanych tematem.
@jacekwolak4555 Жыл бұрын
To się da zrobić ,a budżet i podatnicy zapłacą .napewno nie Wasza diaspora
@Paraquaatt2 жыл бұрын
No cóż, aż musiałem sprawdzić, w którym okresie pan profesor się specjalizuje, jako historyk. I okazało się, że nie historyk tylko literaturoznawca. I to wyjaśnia, dlaczego pana profesora poniosła fantazja literacka.
@jakubstepien87564 жыл бұрын
Strasznie emanuje swoimi nastrojami. Prawie analiza literacka a nie historyczna.
@kajan67564 жыл бұрын
Jakiś program może o żydowskiej kolaboracji z nazistami i komunistami?😂
@Sallieri14 жыл бұрын
Albo o polskim szmalcownictwie, co?
@peterlj6134 жыл бұрын
jak na priofesora to za dużo tych eeeee, yyyyy, aaaa, itd.
@MrMarekmish3 жыл бұрын
Od dobrego serca cenniejsze jest serce mężne. Za to od wolności nie ma nic cenniejszego. JA Polskę uwolnię od nędznych nauk nędznego Żyda, który tylko mógł biernie patrzeć jak Hitler i Stalin robili co w ich mocy, by po "narodzie wybranym" nie pozostał nawet ślad. Uwolnię Polskę i dodam jej skrzydeł, by poszybowała na moją chwałę i chwałę rodzaju ludzkiego.