Szenzációs az a komplexitás és mégis egyszerre az a rendkívüli könnyedség és érthetőség, ahogy erről a problema körről beszél! Gratulalok!🌟🌟🌟
@gerincszerviz4 жыл бұрын
Köszönöm! :) Hamarosan újabb videók készülnek a gerincsérv - gerincprobléma témában.
@kasenahmir31433 жыл бұрын
Pro tip : you can watch movies at flixzone. Been using them for watching all kinds of movies these days.
@zahirzavier17803 жыл бұрын
@Kasen Ahmir definitely, been using flixzone for months myself :)
@franklinpeter60673 жыл бұрын
@Kasen Ahmir Yup, have been using Flixzone for since november myself :)
@nikolettnovelli8692 жыл бұрын
Kedves Máté! Igen,picit magamra ismertem,de lelkileg nagyon sokat segített ez a videó. Köszönöm🙏
@cicu311 Жыл бұрын
Kedves Máté! Ez a video nagyon betalált nálam. Még csak néhány napja, hogy rátaláltam Önre. Értékesek és hiányt betöltõk az elõadásai, oktatása. Nagyon köszönöm õszinte, önzetlen és felelõsségteljes munkáját! ❤️ 🌷
@gerincszerviz Жыл бұрын
Nagyon köszönöm a visszajelzést! :)
@nagygabor41884 жыл бұрын
Csak most találtam rá erre a csatornára s hát igen hasznos, ez valóban az emberek egészségét szolgálja. Köszönet érte !
@gerincszerviz3 жыл бұрын
Nagyon köszönöm!
@schubert.schubert3181 Жыл бұрын
Köszönöm az infót.
@gerincszerviz Жыл бұрын
Kedves Schubert! Elnézést, hogy csak most - most láttam a superlike-ot! Nagyon köszönöm!
@mariannabor41044 жыл бұрын
Sok előadásodat hallgattam már. Ez is zseniális. 35. év után ( megelőzni kellene, de csak az figyelne akinek már fáj ) mindenkinek tanulnia kellene tőled :)
@gerincszerviz4 жыл бұрын
Köszönöm!
@levirekanoemi4 жыл бұрын
Kedves Máté!nagyon örülök,hogy rátaláltam a videóidra fantasztikus szakember vagy!Nekem még nem diagnosztizálták,hogy nyaki (vagy más)sérvem van,de pár éve tartó vissza visszatérő nyaki fájdalmam van ugyakkor a fejem és a fülem is fáj de gyanítom,hogy ez kisugárzó,mert nem találták a fülfájás okát.Viszont a fülem a második gyerekem születése óta zúg(7éve)szóval eléggé nyominak kezdtem érezni magam egy ideje.Most újra borzalmas nyaki fájdalmam van minden mozdulatra recseg ,szédülök is meg a fejem is fáj.Decemberben egy röntgenen voltam de nem mutatott ki semmit,de nem tudom abbahagyni az orvoshoz járást mert nem tudom így élni a mindennapjaimat ;most már a végére szeretnék járni.Szerinted a tüneteim alapján lehet nyaki sérvem?lehet köze annak,hogy 4éve nem a szakmámban dolgozom ,hanem takaritok?
@gerincszerviz4 жыл бұрын
Kedves Réka, köszönöm a bizalmat! Szívesen segítenék, de interneten keresztül ilyen jellegű konkrét kérdésre lehetetlen érdemi választ adni, másrészt a pontos diagnózis felállítása az orvosod / orvosaid kompetenciája. Nyaki sérve rengeteg teljesen tünetmentes embernek is van - a sérv nem mindig és nem feltétlen ad tünetet - a nyaki gerinc eredetű nyakfájás / fülzúgás kialakulásához rossz esetben elég lehet a nyak körül húzódó izmok túlzott feszültsége is. Ehhez nyaki gerinc irányból is rengeteg dolog vezehtet el, de tényező lehet a lelkiektől a depresszión át a rossz alváson keresztül nagyon sok tényező. Érdemes megkeresni egy lelkiismeretes reumatológust, ő fog tudni pontos választ adni a kérdésdre és irányt mutatni a továbbiak felé, mert tényleg nagyon zavaró lehet ez az állapot, ami az esetek döntő többségében a pontos ok megtalálása után hatékonyan javítható. Ha nyaki gerinc eredetű a dolog, akkor mozgásos terápia - a nyaki gerinc és az állkapocs ízület működésének optimalizálására) , esetleg pszichoterápia ( a feszültség oldására és a szomatizáció kezelésére ) kombináció szokott lenni a leghatékonyabb irány. Mielőbbi jobbulást kívánva: m.
@gabrielladzsida96672 жыл бұрын
Kiszakadt porckorongsérvem volt. Kilenc hónap alatt szűnt meg. Nekem a legjobb terápia a gyaloglás,napi 7-10 km méghozzá gyors tempóban.
@gerincszerviz2 жыл бұрын
Kedves Gabriella! Köszi szépen és gratulálok az eredményedhez! Sok sérv határozottan szereti a gyorsabb sétát, mert ebben a formán csökken a szövetek statikus jellegű terhelése. Üdv.:m .
@danieltiler7725 жыл бұрын
Jó videó, érdemes végig nézni!
@gerincszerviz4 жыл бұрын
Köszönöm! :)
@csabaneszekely52244 жыл бұрын
Kedves Bence! Köszönöm a videót. Az én problémám bursitisnak diagnosztizálták. Eleinte nem nagyon foglalkoztam vele, addig amíg járni sem tudtam. Később felirtak hosszas fájdalomcsillapító kúrát.Közben uh. kezelést kaptam. Némileg és átmenetileg jó volt, kb.egy hónapig. Hozzátartozik a munkám hajolgatással és emelgetéssel is jár. Úgy dolgoztam fél évig, hogy a hajnali munkavégzés után sántikálva jártam, olyan érzés mintha kimozdult volna a csípőm. Miután az orvos azt mondta ez normális az ő könyöke is fáj szedjem a gyógyszert rá többször nem kerestem fel. Felmondtam a munkahelyemen, elkezdtem rendszeresen tornázni, nyújtani. Sajnos a probléma azóta is fennáll. Akkor szokott leginkább előjönni ha emelek, vagy pl. tolok valamit hajolva. Tisztában vagyok vele, hogy ezt nem lehet megoldani a neten.Most más élethelyzetben vagyok, tisztában vagyok azzal is, hogy a legtöbb problémát saját magunk teremtjük magunknak.
@gerincszerviz4 жыл бұрын
Kedves Székely Csabáné! Igen ,sajnos az ilyesmit nem lehet megoldani neten. Egy lelkiismeretes reumatológus felkeresését javaslom. Az azonos terhelésre jelentkező fájdalomnak legtöbbször egy jól meghatározható szöveti / biomechanikai oka van ( fő oka ) . A javítás első lépése általában ennek a terhelésnek a kihagyása kell, hogy legyen, hogy a szövet maga regenerálódni tudjon. Egy pontos orvosi diagnózis után érdemes elindulni a dolog megjavításán. Mielőbbi jobbulást kívánok: m.
@gaborkocsis29104 жыл бұрын
Nagyon hiánypótló előadás, nagyon rendben van!
@gerincszerviz3 жыл бұрын
Kedves Gábor! Nagyon köszönöm! Azóta lett egy folytatása is, az egy picit bővebb témákat feszeget: kzbin.info/www/bejne/Z6Kroql9obqVsLs üdvözlettel: m.
@deargloomer86972 жыл бұрын
Nagyon helyénvaló anyag!
@gerincszerviz2 жыл бұрын
Köszönöm! :)
@szilviapapp29886 жыл бұрын
Szuper! tudatosító! megfogadom a tanácsaidat!
@gerincszerviz4 жыл бұрын
Köszönöm.
@Mikikepretty6 жыл бұрын
Szia Máté!A tüneteim:nem túl erős derékfájdalom bal oldalon,ami a bal lábamba sugárzik nem állandó jelleggel!Az ülés sokszor kellemetlen ill.nehézkes ülésből felállni,állásból leülni,fekvésből felállni.A fájdalmat a bal hátsó combomban érzem illetve a térdem külső oldalán.A járás megkezdése mindig nehezen megy de pár száz méter után az sem okoz gondot!Körzeti orvost felkerestem,aki megvizsgálásom után azt mondta,hogy a derekam izmai vannak nagyon "bekötve".!Felírt számomra flector port és mydeton gyógyszert,hogy szedjem 10 napig.Nos,ezen idő letelt és nincs jelentős javulás.Hozzáteszem,egyáltalán nem pihentem,mindennap rengeteget sétáltam(8-10 km)!Lehetséges,hogy ezzel a gyógylási esélyt rontottam?Az orvos azt sem mondta,hogy szabad e gyógytornáznom?KZbin videókból tanultam pár gyakorlatot,amit kb 15 perc alatt le is tudok.Nyújtást is tanultam ugyanott.Kérdéseim: Az orvos figyelmét a tünetekre felhívtam és mondtam neki,hogy ez sérv lehet vagy isiász,de ő erőlteti az izomfájdalom dolgot. Lehet,hogy valóban "csak"ennyi lenne a probléma? -Ha még is sérv,akkor szabad így gyógytornázni? A gerinc pihentetése mennyire fontos gyógyulási szempontból?(fekvés kemény padlón,mozgás elkerülése) Megtisztelő válaszát előre is köszönöm!
@gerincszerviz4 жыл бұрын
Kedves Mikikiepretty, Köszönöm a bizalmát, és remélem azóta már szakmberhez fordult. Egy lábba sugárzó fájdalmat minimális eséllyel okoz izomhúzódás, amennyiben az Ön által említett hajlítás-kompresszió kombináció fokozza ezt, akkor elég nagy a valószínűsége, hogy ezt valamilyen gerincprobléma okozza. Mindenképp érdemes megkeresni egy olyan szakorvost, aki pontos diagnózist ad, és megfelelő képzettséggel rendelkező gyógytornászt az erre adekvát megoldás megtanítására. Sajnos rengeteg különböző gerincprobléma adhat nagyon hasonló tünetet, és amire az egyik gyakorlat építő, addig a másikra káros hatású lesz. Ezért érdemes elkerülni a netes öndiagnózist és terápiát. A gyógytorna szinte biztos hasznos, de az is nagyon valószínű, hogy ezt egyénre kell szabni. Az, hogy pontosan látja, hogy mi fokozza a tüneteket, nagy kapaszkodó annak az eldöntésére, hogy a tünetet mi okozza - és ez egy jó kiinduási alap a megfelelő és célzott mozgásterápia kialakításához. Arra a kérdésére válaszolva, hogy a pihentetés mennyire fontos, a hiteles válasz: attól függ. A fájdalmat okozó mozdulatokat általában érdemes kerülni, mert ezzel pont azokat a szöveteket irritálja tovább, melyek vlsz. sérültek, viszont általánosságban az ezen túli inaktivitás nem szerencsés. ( ezt is nagyon személyre kell szabni, mert sok változó befolyásolhatja ezeket az alapelveket ) jobbulást kívánva: m.
@bakosferenc2605 Жыл бұрын
Minden téren igazad van!!! Nekem is ki szakadt, 3 hónap pihi zongora szálito vagyok azóta is ! És semmin sem változtatam !
@wiremonkey88 Жыл бұрын
Nekem van egy sérvem es egy retrolisthesisem.Szerintem már inkább az utóbbi keseríti meg jobban az életem.Arra vagyok kíváncsi hogyha edzés közben az estek többségében szinte elmúlik a fájdalom(az egyetlen igazi fájdalomcsillapítás számomra),attól még elképzelhető hogy a gyakotlatok amiket csinálok károsak számomra,vagy a fajdalommentesség garancia hogy nem ártok magamnak
@gerincszerviz Жыл бұрын
Sajnos nem teljes a garancia, de ha az ember nem csinál extrém dolgokat, akkor arra azét kicsi az esély, hogy mozgással ártson magának. Az edzéssel szerzett fádalommentesség amúgy sokszor nem azért jön, mert a "szerkezetre" hatsz vele, hanem azért, mert hormonálisan, idegrendszerileg rengeteget tudsz tolni azon a határértéken, ahol egy adott probléma megfájdul - kvázi tologatod vele a fájdalomküszöb potméterét. Ami nekem biztató: ha edzés közben tudsz fájdalommentes lenni, az sokszor arra utal, hogy a "szerkezettel" sem kell túl sokat menni, hogy átlépj egy szintet - akkor talán tartósabbá válhat az edzés hatása. A legjobb az lenne, ha egy olyan szakemberrel beszélnéd át a gyakorlataid, aki a gerincproblémákhoz és az edzéshez is ért, és össze kéne kötni az edzést egy-két olyan mozdulattal, ami kifejezetten a "szerkezetet" javítja, és úgy alakítani az edzést,hogy az se zavarhasson bele a folyamatba. ( ezen a szinten nincs olyan, hogy ez ne lehetne megoldható ) Üdv: m.
@wiremonkey88 Жыл бұрын
@gerincszerviz Nagyon szépen köszönöm a válaszod,és köszönöm hogy megnyugtattál.A gyógytornászommal pedig konzultálok az edzésről és próbálok minél több olyan gyakorlatot vinni az edzesbe amihez hasonló mozdulatokat a gyógytornán is tanulok.Mégegyszer köszönöm,sokat jelentett a válaszod nekem.
@andrealabancz77712 жыл бұрын
Helo Bence! Én sajnos , saját magamon tapasztalom amiröl beszélsz.De már jó uton haladok a jobbulás fele.🙏
@ferencrezmuves84423 жыл бұрын
Jó reggelt nekem porckorong sérvem van zsibbad a lábam és nem tudok ki egyenesen tudna e segíteni rajtam?
@juditnagynepasztor85615 жыл бұрын
Szia Kedves Máté, kérlek beszélj a lágyéksérv tünet keletkezésének okairól, genetika, vagy életmód beli rossz szokás? Köszönöm válaszod.
@gerincszerviz4 жыл бұрын
Kedves Judit! Köszönöm a bizalmat! A gerinc mozgásterápiájával foglalkozom, a lágyéksérv sajnos egy teljesen más terület, amihez nem értek, így egy sebészt lenne érdemes megkeresned. Mielőbbi jobbulást! Üdv.:m
@krisztinamoricz1052 Жыл бұрын
Kedves Máté! A megbecsules hianya egy egyesuleten belul, az eredmenyek ellenere, is okozhat allapotrosszabbodast? En igy erzem. On szerint is lehetseges? Az ebbol fakadó szomorusag miatt. Hogy barhogyan is igyekszik a sportolo, az edző akkor is kemenyen biralja,.sosem dicséri. Köszönőm
@gerincszerviz Жыл бұрын
Kedves Krisztina, A fájdalomtudomány erős konszenzusa, hogy az embereknek az agya "dönti el", hogy a túlélésüket jobban szolgálja-e ha éreznek fájdalmat, mint nem. ( Harctéren aknára lépett katonák néha ZÉRÓ fájdalmat éreznek brutális szöveti sérülések mellett, míg mások bármiféle szöveti sérülés nélkül tudnak erős fájdalomélményt tapasztani - ami természetesen pontosan ugyanaz a fájdalom, mint bármelyik másik eredet esetén - a szenvedés mértékében nincsen különbség vagy "rangsor". ) Ergo a kontextus és a szituáció egyéni megítélése, esetleg a csatlakozó gyermekkori idegrendszeri minták erősen hozzá tudnak járulni egy fájdalomélmény kialakulásához vagy erősségéhez. Erős különbséget tennék viszont az "állapot" rosszabbodása és a "fájdalom" rosszabbodása között. A másodikat kb. "bármi" befolyásolhatja, az előbbiért viszont szerencsére elég robosztus "anyagok felelnek", így ezen a téren jóval stabilabbak vagyunk annál, hogy szavakkal kárt lehetne okozni.
@brigittabeke31823 жыл бұрын
Tisztelt Màtè! Szeretnèk èrdeklődni hogy szakadt gerincsèrv utàn vagyok fèl èvvel...lehet e emelni valamikor. Orvos szerint nem. Ön szerint? Köszönöm vàlaszàt.
@gerincszerviz3 жыл бұрын
Tisztelt Brigitta! Természetesen mindig az Önt ismerő, kivizsgáló és minden releváns információt ismerő orvosra kell hallgatni...Ha benne esetleg nem teljes a bizalma, akkor érdemes kérni egy másodvéleményt egy lelkiismeretes reumatológustól, aki lehetséges, hogy mást fog mondani. Üdvözlettel: m.
@laszlogaspar41316 жыл бұрын
Szia van olyan vonal ahol ellehet érni? Szeretnék kérdezni köszönöm!
@krisztinahiltunen25636 жыл бұрын
Kedves Máté! Először is szeretném megköszönni a munkásságodat. Életmentő voltál a gerincnappal, amikor vissza költöztem Mo-ra. Azt mondod a videódban, hogy amit az orvosom, gyógytornászom jóváhagy, azon belül mindent tartsak meg, amit meg tudok tartani. A gyógytornászom nem repdesett az örömtől, hogy futok. A reumatológusom is csak nézett. Azt mondták, ha nem fáj futás közben akkor futhatok. De inkább marajak ülve és sakkozzak. Ez meg nem az én világom. Mindig is aktív voltam, hazaköltözésem után lenyomtam 2 futóversenyt is, csak hogy vissza kerüljek a futó életbe, de azóta inaktívvá váltam, ami nagyon flusztráló. Tanácstalan vagyok a futás előtti bemelegítéssel és a futás utáni nyújtással kapcsolatban. Azt észre vettem, hogy sokkal jobban feszül a derekam futás után, illetve a combom, mint mielőtt előjött volna a gerincsérvem. Illetve futás közben is hamarabb elfárad és többször bele kell sétáljak a futásba. Pedig régen a 21 km volt a normál penzum/nap, vagy alkalom adtán az 50 km. Most pedig a nagyon ritkán és 5-10 km-ekkel küzdök. A nyújtás sosem volt az erősségem futás után - pedig tudom/tam milyen fontos- elódáztam többnyire, ebből adódóan megrövidültek az izmaim. Most nem győzzük helyre állítani a gyógytornászommal. Annyira hálás lennék, ha készítenél ilyen videót is: bemelegítés, nyújtás. Illetve: van még egy nagy problémám. Mint nő....eddig tudtam, hogyan kell edzeni a hasizmomat, oldalsó izmaimat, és úgy általában minden izmot. De amióta történt velem ez a gerincsérv, azóta bevallom én is óvatos vagyok és a gyógytornai kis hasizom prések, kis lábemelések, hogy is mondjam, mint halottnak a csók! Nem ér semmit. Mindig is sportoltam, és szeretném vissza kapni a formás tónusomat, amit elveszítettem, mert leépült a testem. Amióta pedig vissza költöztem Mo-ra a munkahelyemen az irodában egész nap ülök (előtte otthonról dolgoztam és akkor mentem sportolni, amikor jónak láttam, király volt évekig)...ki nem állhatom...felállok, nyújtózok....de leginkább kínlódom...Valamilyen más munkahelyet fogok keresni, ahol nem kell egész nap ülnöm, mert érzem, hogy nagyon nem jó a derekamnak. Szóval a hozzá állásom megvan, mert SPÁRTA VAN!, DE segítségre van szükségem. Mit, Hogyan, Mennyit! Ezt egy edzőteremben nem kapom meg! Ezt a gyógytornászomtól nem kapom meg. Reménykedem a segítségedben.
@vkatona11935 жыл бұрын
De nagyon együttérzek... nekem csak egy terhesség tett be (diastasis, hasizmozás is felejtős illetve futást nem támogatják, de szeretek...) Végül megtaláltad a szükséges segítséget, információkat?
@gerincszerviz4 жыл бұрын
Kedves Krisztina! Köszönöm a bizalmat! nagyon egyénre kellene szabni a válaszokat a kérdéseidre, mert főleg aktívabb sport ( spárta :) ) esetén azt összehangolni, hogy jó is legyen a mozgásod a gerincednek, és kellően meg is tudd terhelni magad az egyéni megközelítést igényel. Menet közben csináltam egy videót a futásról, abban az alapelveket megtalálod. Amiatt, hogy futás után nem nyújtasz, ne legyen lelekiismeret fúrdalásod, mert a kutatás szerint ennek túl nagy jelentősége nincs. ( abba gondolj bele, hogy miközben futsz, funkció közben nyújtod minden egyes lépésnél a csípőd elülső és hátulsó lágyrészláncait - és pont ez a repeptitív, sok ismétléssel végzett mozgástartomány bejárás az, ami a leghatékonyabban nyújtja a szöveteket) Egy egészséges gerinchez a városi legendán és a fitnessben széles körben elterjedt városi legendák ellenére nincs szükséged nagyobb mobilitásra, mint amit futás közben használsz, szl. ha a gerinced ezt a mozgást megengedi, akkor nincs szükséged tovibbi nyújtásra. Arra rá kell jönni, hogy pontosan mi okozza közben a gerinced bemerevedését. Kisízületi instabilitás? Valami más? Rá kell jönni, ki kell tesztelni, megnézni, hogy futás kompatibilis-e vele ( vlsz. nagyobb eséllyel lesz az, mint nem ) majd ennek a megoldásán célzottan dolgoni... üdvözltettel: m.
@gergocsaszi4486 жыл бұрын
Helló. Tetszett a videó. Pontosabban a mondanivalója.
@gerincszerviz4 жыл бұрын
köszönöm!:)
@ilonaorvos47126 жыл бұрын
Heti 2x járok rendszeresen úszni. Melluszast végzek. Csípő problémám van. A gerince néha fáj. Jó az úszás?
@gerincszerviz4 жыл бұрын
Kedves Ilona! Köszönöm a bizalmat! Sajnos ebben a formában a kérdés megválaszolhatatlan, mert egy adott sport hatását mindig csak az adott probléma pontos paraméterei, alkati adottságok, az aktuális állapot függvényében lehet eldönteni. Ha valaki lemegy egy jógaórára, akkor egy precizen végrehajtott gyakorlat a két egymás mellett ülő ember esetében teljesen más hatás fog kiváltani egy adott ízületben, attól függően, hogy pl. mennyit képes billenni alkatilag a medencéje a gyakorlónak. Ökölszabály, hogy ha fájdalmat okoz, akkor valószínűleg ott- akkor nem megfelelő az adott mozgás, a fordítottja azonban már nem minden esetben igaz. Érdemes megkeresni egy szakembert, aki ki tudja tesztelni és meg tudja tanítani azokat a finom korrekciókat, amivel az úszás kompatibilissé tehető az adott problémával - hogy csökkenteni lehetssen a vele járó kellemetlenséget. Jobbulást kívánva: m. ui: ha csak néha és minimálisan kellementlen az úszás a gerincnek, akkor kicsi az esélye, hogy ez ártana ill. hogy egy kis technikai átalakítással ne lehessen fájdalommentessé tenni ezt a mozgásformát.
@boglarkakovacsne80253 жыл бұрын
De ki az, aki szeret szenvedni, és beképzelni a láb és karzsibbadást, és gerincfájdalmakat? Én nem beképzelem, hanem tényleg fáj. jó lenne személyesen találkozni Bene Mátéval, és elmondhatná, hogy kell máshogy gondolkodnom, hogy egy pillanat alatt elmúljon a fájdalom.
@gerincszerviz3 жыл бұрын
Kedves Boglárka! Mi volt a célja amikor írta ezt a kommentet? Azt gondolom, hogy bárminek bárhogy félre lehet magyarázni a tartalmát - az ilyesmit már irodalomórán jól megtanuljuk, direkt provokációval pedig könnyű figyelmet szerezni - csak ez hosszú távon nem segíti a harmonikus emberi viszonyok kialakulását (sem).
@boglarkakovacsne80253 жыл бұрын
@@gerincszerviz Kedves Máté! Sajnálom, ha félreértett. Nem a figyelem felkeltés volt a célom, csak az egyik videóban , ha jól értettem, azt állítja, hogy nincs is fizikai elváltozás a fájdalmak (lábzsibbadás, karzsibbadás vagy derékfájdalom) mögött. (mármint vannak ilyen esetek is) Én ezt úgy értem, hogy beképzeli a beteg a betegségét. Én csak feltettem egy kérdést, hogy ha tényleg beképzelem a fájdalmat, akkor ettől hogy lehet megszabadulni? Elég csak elhinni, hogy egészséges vagyok? Pszihológushoz nem akarok menni. És nekem konkrét sérülésem volt, nagy és nehéz könyvekkel teli dobozokat emelgettem (többször is ) És sajnos évekkel később is ráemeltem, mikor már jobban voltam. Ez 18 éve volt. Azóta van ez a problémám. És meg szeretnék gyógyulni. Köszönöm a válaszát.
@gerincszerviz3 жыл бұрын
@@boglarkakovacsne8025 Kedves Boglárka, Most is egy sor olyan dolgot "húz rám" amit nem mondok, így ebből a "beszélgetésből" kiszállok, viszont ajánlom ezt a videót: kzbin.info/www/bejne/Z6Kroql9obqVsLs - talál benne hasznos dolgokat. Üdv: m.
@boglarkakovacsne80253 жыл бұрын
@@gerincszerviz úgy látszik nem értettem meg a porckorongsérv és szomatizácó c. videóját.Köszönöm hogy segített.
@laszlototh68506 жыл бұрын
Bali?
@jutuber3046 жыл бұрын
Ha nyomja az előboltosult porckorong valamelyik ideggyököt, akkor próbálj nem odafigyelni a gerincedre! :-D
@gerincszerviz4 жыл бұрын
Nagyon sok tünetmentes ember MRI-jén látható igeggyököt nyomó sérv. Egyértelműen jobb nekünk ilyesmi nélkül, de még ilyen esetben is extrém sokat számít az érintett ember mozgása, alvási szokásai, az esetleges tünetekhez való hozzállása, és természetesen a terápiás forma célzottsága.
@anikobalogh20954 жыл бұрын
Nem oda figyelni ha fájdalmat okoz?Ezt hogy kell csinálni?
@gerincszerviz4 жыл бұрын
Fogalmam nincs. / Bár ilyesmiről szó nincs a videóban, így nem tudom, hogy merült fel, és jön ide a kérdés. /