Portfolio młodszego programisty - jakie projekty w nim umieścić?

  Рет қаралды 50,866

Jak nauczyć się programowania

Jak nauczyć się programowania

Күн бұрын

Пікірлер: 88
@wizarrr9324
@wizarrr9324 4 жыл бұрын
zajebiste intro, czekam na Q&A duża dawka wiedzy za darmo dzięki!
@dassad9777
@dassad9777 2 жыл бұрын
9:50 Na jakiej podstawie ocenialiscie pozycję w szachach? Czy tutaj stosowaliscie sieci neuronowe? Czy po prostu jakas prosta ocena na podstawie ilości atakowanych figur itp.? (Która byłaby bardzo naiwna) Czy w projekcie bardziej chodziło o zarządzanie pamięcią i łapanie się w tym jak działa rekurencja? Niż faktycznie dobrze grający program szachowy.
@JakNauczycSieProgramowania
@JakNauczycSieProgramowania 2 жыл бұрын
To były jedynie podstawy sztucznej inteligencji na studiach, także głównym celem było ogarnięcie algorytmu minmax, programy mogły być proste i naiwne i takie też były : ) Wiadomo, że w przypadku szachów, ze względu na ich skomplikowanie, nie da się wejść zbyt mocno w głąb drzewa, także z tego co pamiętam byliśmy w stanie wykonać obliczenia dla 5-6 ruchów do przodu. I patrzyliśmy jak wtedy wygląda sytuacja na planszy i staraliśmy się nadać jej liczbową wartość. Także raczej była to prosta ocena, gdzie sprawdzaliśmy ilość pozostałych w grze figur i pozycje tych kluczowych. Btw, znalazłem ten kod, wyglądał tak: pastecode.io/s/v5cgc8oi (to funkcja oceniająca sytuację na planszy, całość programu składała się z jeszcze kilku plików) Także fatalnie :D Jakieś magic numbers, długie switche, ciężko ogarnąć o co w nim chodzi i co w ogóle chcieliśmy osiągnąć ; ) Ale całość działała i można było się zmierzyć z komputerem :D
@psvpl
@psvpl 3 жыл бұрын
Ciekawe, bo ja też pamiętam czasy sprzed Google, tylko Altavista albo Infoseek. Miałem wtedy 20 parę lat, pracowałem i studiowałem. Teraz mam 46. Jeśli w tych samych czasach studiowałeś, to nieźle się trzymasz, bo wyglądasz na 35 lat. 🙂
@JakNauczycSieProgramowania
@JakNauczycSieProgramowania 3 жыл бұрын
Z Googlem trochę przesadziłem, bo wtedy jednak już był:) ale pamiętam czasy, kiedy korzystałem z innych wyszukiwarek - z polskich było to wp.pl, z zagranicznych Yahoo :) i kompletnie nie pamiętam jak to się stało i kiedy, że nagle zacząłem korzystać z Google, a inne wyszukiwarki poszły w odstawkę. Co do wieku, to w tym roku kończę 33 lata:)
@marcinbiaecki9731
@marcinbiaecki9731 3 жыл бұрын
Dzięki :)
@wladzix2
@wladzix2 3 жыл бұрын
Szczerze miałem nadzieję, że pokażesz działanie tych projektów, ale kanał mimo wszystko bardzo fajny :P chciałem się tylko dowiedzieć jak działa programowanie obiektowe, po czym zacząłem ogladać też inne filmy.. i tak to się zaczęło
@JakNauczycSieProgramowania
@JakNauczycSieProgramowania 3 жыл бұрын
Może kiedyś zrobię odcinek, w którym pokażę kod tych projektów :) Na pewno szachy i komunikator mam, CMSa mogę nie mieć, ale z ciekawości poszukam na starych płytach.
@praktycznewskazowki6733
@praktycznewskazowki6733 4 жыл бұрын
4:05 naprawdę? ciekawe gdzie :)
@pudelos2816
@pudelos2816 3 жыл бұрын
XD
@mandera7272
@mandera7272 4 жыл бұрын
Kozacki odcineczek :)
@DaddyOKaboom
@DaddyOKaboom 2 жыл бұрын
A co jeżeli chodzi o frontend?
@bartas7261
@bartas7261 4 жыл бұрын
Kiedyś pod filmem o motywacji zostawiłem komentarz, że na pewno się przyda.. No i proszę. Muszę obejrzeć od nowa, bo pamiętam, że był pomocny. Widać, niektóre rzeczy przydają się po jakimś czasie :D.
@TwójStary77MŚ
@TwójStary77MŚ 2 жыл бұрын
Łechh. Troche to przygnębiające co mówisz . Do tej pory myślalem że są spore braki na rynku i że po kursie oraz kilku projektach można przyjąć sie do roboty na niższą stawkę na juniora w działce frontendu . A tu może sie okazać że nie tylko mnkejsA stawka niż mam obecnie... ale i spore kryteria odcinające..😱😱
@JakNauczycSieProgramowania
@JakNauczycSieProgramowania 2 жыл бұрын
Stawka w IT rośnie szybko, możesz zacząć od 5k i po roku zarabiać dwa razy więcej. Ale wysokie zarobki biorą się właśnie z tego, że nie jest to tak łatwe i trzeba wykonać sporo pracy, żeby zostać programistą. I mam nadzieję, że to co mówię, będzie jednak nie przygnębiające a motywujące:)
@Citizenof98
@Citizenof98 4 жыл бұрын
Mógłbyś może nagrać odcinek, ewentualnie w najbliższym Q&A wspomnieć o alternatywach w IT? W końcu nie sami programiści tworzą tą potężną branżę. Pozdrawiam
@JakNauczycSieProgramowania
@JakNauczycSieProgramowania 4 жыл бұрын
Bardzo fajny pomysł! Chętnie nagram za jakiś czas odcinek na ten temat, a teraz w Q&A też powiem o tym kilka zdań :)
@Citizenof98
@Citizenof98 4 жыл бұрын
@@JakNauczycSieProgramowania dziękuję za tak szybki odzew. A co najważniejsze, pozytywny. 👊
@kupisz100
@kupisz100 10 ай бұрын
Czy projekty takie jak własny robot mobilny, który został zaprogramowany akurat w Ardudino jeśli bym chiał aplikować na java developera warto umieszczać ? Bądź też własny automat losujący zaprogramowany także przy pomocy arduino. Pozdrawiam ;)
@JakNauczycSieProgramowania
@JakNauczycSieProgramowania 10 ай бұрын
Zdecydowanie warto!
@kalush81
@kalush81 3 жыл бұрын
sa sadzisz o codewars i spedzania duzej ilosci czasu na rozwiazywaniu trudniejszych problemow? Jest sens wspominac o tym w cover letters ? Warto poswiecac czas na to i zdobywaniu coraz wyzszego rank-u ?
@Tumannos
@Tumannos Жыл бұрын
Mam pytanie co do projektów zrobionych z kursem, mianowicie czy takie projekty warto zostawiać na githuba? Jeśli tak to w prywatnych czy publicznych repo? Rozumiem ze nie warto wspominać o nich w cv, ale jednak czy dokumentowanie technologii i wiedzy na githubie ma sens?
@JakNauczycSieProgramowania
@JakNauczycSieProgramowania Жыл бұрын
GitHuba traktuj podobnie jak CV - publicznie dostępne powinny być tylko te rzeczy, którymi faktycznie chcesz się pochwalić. Projekty realizowane w ramach kursów są dla Ciebie, więc powinny pozostać prywatne. Ewentualnie możesz wszystkie te projekty wrzucić do jednego publicznego repozytorium i opisać je właśnie jako taką Twoją drogę do miejsca, w którym jesteś obecnie. Chodzi o to, żeby na GitHubie nie było bałaganu i żeby osoba, która go odwiedzi, zobaczyła to co jest faktycznie istotne.
@mateusztocha9260
@mateusztocha9260 4 жыл бұрын
A co z projektami nie związanymi z technologiami do których aplikuje, tak naprawdę zmieniłem zawód z Automatyka Okrętowego na Backend Developera. Zrobiłem dosyć zaawansowany projekt na Magisterke - Sterowanie wektorowe polowo zorientowane z silnikiem PMSM , praca była napisana w całości C (z taką namiastką obiektowości - Abstrakcyjne typy danych itp) + Matlab+ budowa falownika około 10kW, a aplikowałem o prace (którą z resztą dostałem) Typescirpt SQL, Node, NestJS. Czy jest sens pisać również o technologiach takich jak OpenGL, WebGL jeżeli aplikuje się na dane stanowisko?
@JakNauczycSieProgramowania
@JakNauczycSieProgramowania 4 жыл бұрын
Oczywiście, że jest sens! Warto pokazać, że Twoje kompetencje wykraczają poza te, które są wymagane na dane stanowisko. Każda dodatkowa technologia, którą znasz, każdy dodatkowy projekt, który zrobiłeś, to Twój atut i im więcej takich atutów, tym bardziej jesteś atrakcyjny dla przyszłego pracodawcy. Firmy chcą przede wszystkim zatrudniać dobrych programistów, a nie osoby, które nauczyły się dwóch czy trzech wybranych technologii. Dzisiaj możesz pracować przy projekcie z TypeScript i Node.js, ale za rok czy dwa projekt może się skończyć i pojawi się nowy, w którym wykorzystywane będą zupełnie inne technologie, a w poszukiwaniu programistów do tego projektu firma w pierwszej kolejności rozejrzy się u siebie. Dlatego tak istotne jest inwestowanie w programistów wszechstronnych, potrafiących szybko zaadaptować się do nowej technologii.
@jakubagwa7131
@jakubagwa7131 4 жыл бұрын
łapka w górę!
@mariuszj116
@mariuszj116 4 жыл бұрын
Mówisz aby zrobić kilka projektów ale każdy w innej technologi. Co masz na myśli mówiąc w innych technologiach? Podaj przykłady. Dzięki
@JakNauczycSieProgramowania
@JakNauczycSieProgramowania 4 жыл бұрын
Możesz zrobić 10 podobnych do siebie projektów, w których za każdym razem użyjesz na przykład Spring Boota i MySQL. Za pierwszym razem spoko, ale z każdym kolejnym projektem będziesz uczył się coraz mniej. Lepiej jest mieć w portfolio mniej projektów, ale bardziej zróżnicowane, czyli na przykład obok projektu ze Spring Boot + MySQL, tworzysz: - narzędzie do rozpoznawania twarzy w Pythonie - szachy w C/C++ z wykorzystaniem algorytmów sztucznej inteligencji - aplikację mobilną w Kotlinie/Swift/Flutterze - aplikację z użyciem Node.js + MongoDB Im większa różnorodność projektów i im szersza znajomość technologii, tym lepiej :)
@rmateooo
@rmateooo Жыл бұрын
Czy jeżeli jestem na początku przygody z programowaniem a powiedzmy zrobiłem 3 duze kursy na Udemy ale mam tez kilka projektów własnych - myślę że dość ciekawych, to pisać o tych kursach UDEMY w CV?
@JakNauczycSieProgramowania
@JakNauczycSieProgramowania Жыл бұрын
O projektach własnych zdecydowanie pisać. O kursach z Udemy - zdecydowanie nie pisać. Pisałem o tym w ostatnim mailingu: mailing.programujodpodstaw.pl/n9c9u3u9w7
@magorzatabiziewska4827
@magorzatabiziewska4827 Жыл бұрын
Konkurencja niby jest duża, bo na jedno miejsce spływa kilkadziesiąt / kilkaset CV, ale prawda jest taka, że 95% tych osób, które te CV składają nie jest konkurencją dla osób które po prostu są dobre w tym co robią i to lubią.
@tomaszzielenkiewicz6749
@tomaszzielenkiewicz6749 4 жыл бұрын
Dzień dobry, a co myślisz o takim projekcie jak symulator konta bankowego? Zakładanie konta, wybieranie hasła, wpłata, wypłata, konta walutowe z wpłatą i wypłatą, przewalutowywanie z losowym wyborem kursu walut (w sensownym przedziale oczywiście), zmiana hasła, wyświetlanie historii kont. To wszystko połączone z zapisem danych do plików txt, a w drugiej wersji z zapisem do bazy danych MySQL.
@JakNauczycSieProgramowania
@JakNauczycSieProgramowania 4 жыл бұрын
Sam backend czy wraz z frontendem?
@tomaszzielenkiewicz6749
@tomaszzielenkiewicz6749 4 жыл бұрын
@@JakNauczycSieProgramowania Sam backend, działa w konsoli...
@JakNauczycSieProgramowania
@JakNauczycSieProgramowania 4 жыл бұрын
​@@tomaszzielenkiewicz6749 To jak na projekt do CV trochę zbyt podstawowe rzeczy, ale zdecydowanie to spoko rzecz na start. Taki projekt można w fajny sposób rozwinąć. Może dodać do niego właśnie warstwę frontendu? Albo obsługę z poziomu aplikacji mobilnej? Może wysyłanie powiadomień na telefon / mailem w przypadku spadku salda poniżej pewnego poziomu?
@vpgr_live3119
@vpgr_live3119 Жыл бұрын
Czy strona internetowa posiadająca: -logowanie -rejestrowanie (z captchą) -chaty (ogólny i prywatny) -wymiany surowców między graczami -sklep z płatnościami Jest czymś czym można się pochwalić? Strona stanowi "podwaliny do osadzenia gry przeglądarkowej".
@mazureqp
@mazureqp 3 жыл бұрын
A np jak chce iść w gamedev i stworzę jakąś grę sam od podstaw to dawać to do CV że np ta gra osiągnęła taki i taki sukces? Czy takie samodzielne projekty raczej nie mają znaczenia?
@JakNauczycSieProgramowania
@JakNauczycSieProgramowania 3 жыл бұрын
Samodzielne projekty mają ogromne znaczenie! Po pierwsze pokazują, że masz konkretne doświadczenie, po drugie pokazują, że lubisz programowanie i rozwijasz się w nim na własną rękę, a po trzecie przy takich projektach jest masa rzeczy, o które można zapytać i o których można porozmawiać. Także to zdecydowanie jedna z najlepszych rzeczy, jakie możesz mieć w CV :)
@szymonkopec4229
@szymonkopec4229 4 жыл бұрын
Wie ktoś do jakich źródeł zaglądać gdy nauczyłem się Pythona lub c++ chodzi o dowiadywanie się o nowych technologiach do programowania lub nowych obciach jakie oferuje python czy c++ Proszę o strony z tłumaczeniem polskim
@piotr.hass.0
@piotr.hass.0 2 ай бұрын
😊
@DDDD-yn7yf
@DDDD-yn7yf 4 жыл бұрын
Cześć, jak zwykle spoko materiał. Mamy pytanie bo odnoszę wrażenie, że dobrze znasz świat IT. Ciekaw jestem czy na rozmowy rekrutacyjne na stanowiska juniorskie są zapraszane osoby przed 40 ? Czy po prostu z klucza są odrzucane ?
@JakNauczycSieProgramowania
@JakNauczycSieProgramowania 4 жыл бұрын
Opowiem o tym jeszcze w Q&A w następny wtorek, bo padło podobne pytanie, ale generalnie wiek sam w sobie nie jest kryterium, za które zostaniesz odrzucony. Na pewno jednak w pewnym wieku o przebranżowienie się jest trudniej, bo Twój czas, w którym się uczyłeś / zdobywałeś doświadczenie jest krótszy niż osób, które zaczęły wcześniej. Z tego warto zdawać sobie sprawę, ale jednocześnie nauka nauce nierówna i ktoś może się uczyć rok i być na podobnym poziomie jak ktoś, kto uczył się trzy lata. Nie da się tego ocenić tak zero-jedynkowo. Ja wychodzę z założenia, że zawsze warto spróbować. Jedyne, co możesz stracić to czas, ale jednocześnie możesz się nauczyć bardzo ciekawych rzeczy i nawet gdybyś nie rozpoczął pracy jako programista, te umiejętności mogą Ci się w pewnym momencie przydać. Jakiś czas temu fajny film na podobny temat pojawił się na kanale HRejterzy i mocno go polecam, bo przedstawiona jest w nim bardzo ciekawa perspektywa: kzbin.info/www/bejne/eKfCipuml5J4fK8
@DDDD-yn7yf
@DDDD-yn7yf 4 жыл бұрын
@@JakNauczycSieProgramowania Dzięki za wyczerpującą wiadomość. Co do wiedzy jaką należy opanować zgadzam się z tobą. Każdy potrzebuje innej ilości czasu. Mi bardziej chodziło o to czy pracodawcy są skłonni wprowadzać do młodego zespołu powiedzmy 25 latków osobę nieco starszą. Czy takie praktyki są stosowane ?
@mazingguitar
@mazingguitar 3 жыл бұрын
Myślę, że to nie kwestia wieku tylko predyspozycji. Ja mam 27 lat, studia kończyłem zupełnie inne, a wczoraj dostałem swoją pierwszą wymarzoną pracę w IT. Nie patrz na wiek, jako na wymówkę - pisz kod, ucz się, wbijaj gdzie możesz - w końcu musi się udać! 😊
@spoiler-man9640
@spoiler-man9640 4 жыл бұрын
A stworzenie prostej ai do konsolowego kółko i krzyżyk wszystko samemu, powinienem się tym chwalić? Ai bardzo bardzo bardzo prosta
@krzysztofmarchewka9242
@krzysztofmarchewka9242 4 жыл бұрын
Z mojego punktu widzenia, wydaje mi się, że nie, ponieważ nie za bardzo można tam napotkać większe przeszkody, a skonfigurowanie algorytmów AI to coś, czego uczymy się w pierwszych 2 godzinach zajęcia się ta tematyka
@spoiler-man9640
@spoiler-man9640 4 жыл бұрын
@@krzysztofmarchewka9242 to o nauce si to mnie nie dotyczy, bo ja podstawówka, no ale w sumie racja
@spoiler-man9640
@spoiler-man9640 4 жыл бұрын
@@krzysztofmarchewka9242 ja miałem ogromne przeszkody, ale może za mało programuje :)
@krzysztofmarchewka9242
@krzysztofmarchewka9242 4 жыл бұрын
@@spoiler-man9640 jeśli podstawówka, to każda stycznosc z kodem na takim poziomie zasługuje na szacunek. Brawo!
@spoiler-man9640
@spoiler-man9640 4 жыл бұрын
@@krzysztofmarchewka9242 dziękuję za takie słowa :)
@czowiek1140
@czowiek1140 4 жыл бұрын
W razie jakichkolwiek pytań można do Ciebie napisać na Instagramie bądź Facebook'u? Pozdrawiam :)
@JakNauczycSieProgramowania
@JakNauczycSieProgramowania 4 жыл бұрын
Pewnie, na Instagramie albo na maila :)
@opowiedzmiswojahistorie.5287
@opowiedzmiswojahistorie.5287 4 жыл бұрын
😍
@marcin2x4
@marcin2x4 4 жыл бұрын
Będzie materiał DevOps i CI/CD? :)
@JakNauczycSieProgramowania
@JakNauczycSieProgramowania 4 жыл бұрын
Na liście tematów jest, ale niestety na obecną chwilę nie jestem w stanie żadnego konkretnego terminu obiecać :)
@PracaPasjaPieniadze
@PracaPasjaPieniadze 3 жыл бұрын
W jakim programie montujesz filmy swoje?
@JakNauczycSieProgramowania
@JakNauczycSieProgramowania 3 жыл бұрын
W Final Cut.
@PracaPasjaPieniadze
@PracaPasjaPieniadze 3 жыл бұрын
@@JakNauczycSieProgramowania jesteś zadowolony?używam Shotcut a i zastanawiam się nad czymś innym 😉to darmowy program czy na licencji jak Adobe?
@JakNauczycSieProgramowania
@JakNauczycSieProgramowania 3 жыл бұрын
@@PracaPasjaPieniadze Bardzo zadowolony jestem, jest prosty w obsłudze i na wszystko czego potrzebuję :) Opłata za licencję jest jednorazowa, nie w formie subskrypcji jak przy produktach Adobe, ale jeżeli szukasz darmowej alternatywy to mocno polecam DaVinci Resolve.
@PracaPasjaPieniadze
@PracaPasjaPieniadze 3 жыл бұрын
@@JakNauczycSieProgramowania dzięki za odpowiedź,a tak po za tym bardzo fajne materiały masz na kanale 😉 sam powolutku zmierzam w kierunku zawód programista..narazie HTML5,CSS,js,ale jestem dobrej myśli. Dobra robota 👌
@krzysztofk9563
@krzysztofk9563 3 жыл бұрын
Po co mam tworzyć 5 projektów z różnym stackiem technologicznym? W .net, java, php, python? Jeśli wybieram daną ścieżkę to i technologię. Przykładowo chcę kodować w PHP to idę w kierunku SF/Laravel do tego dorzucam technologie pomocnicze. Kolejno wybieram obszar, np e-commerce / CRM.
@JakNauczycSieProgramowania
@JakNauczycSieProgramowania 3 жыл бұрын
Też nie chodzi o to, żeby to był całkowicie różny stack technologiczny. Jeżeli idziesz w kierunku backendu, nie ma sensu, żebyś na siłę tworzył project w React czy Angularze, ale mając do wyboru opcje: 1) Projekt nr 1 -> Spring Boot + MySQL, Projekt nr 2 -> Spring Boot + MongoDB, Projekt nr 3 -> Node.js + PostgreSQL 2) Wszystkie trzy projekty -> Spring Boot + MySQL lepiej wybrać opcję nr 1 i dzięki temu poznać więcej technologii, oczywiście przy założeniu, że tego wspomnianego Spring Boota poznaliśmy już na tyle, że drugi i trzeci projekt zbyt wiele nas nie nauczą :)
@krzysztofk9563
@krzysztofk9563 3 жыл бұрын
@@JakNauczycSieProgramowania to zależy :) i tak i nie, lepiej znać jeden silnik bazodanowy na zaawansowanym poziomie np. rozproszone bazy danych / niespotykane zapytania / optymalizacje, niż każdy system bazodanowy na poziomie tworzenia schematu bazy i cruda. Przejście później na inna bazę jest formalnością.
@JakNauczycSieProgramowania
@JakNauczycSieProgramowania 3 жыл бұрын
​@@krzysztofk9563 Jasne, wiadomo, że też bez sensu znać wszystko po trochu, ale niczego nie znać dobrze. Z drugiej strony - zwłaszcza będąc początkującym - też nie ma sensu skupiać się tylko na jednej rzeczy i starać się być w niej ekspertem, bo wtedy może się okazać, że większość tej naszej wiedzy jest teoretyczna. Uczymy się coraz bardziej skomplikowanych zagadnień, ale bez szerszego kontekstu i nie wiemy, jak je wykorzystać w praktyce, bo często bardziej zaawansowane zagadnienia dotyczące tematu A wymagają znajomości bardziej zaawansowanych zagadnień dotyczących tematu B. A jako początkujący jeszcze tej wiedzy nie mamy :) Dlatego ja proponuję iteracyjne podejście do nauki: www.jaknauczycsieprogramowania.pl/jak-sie-uczyc-programowania-nauka-od-podstaw-czy-projekty-z-tutoriali/ "Nie chodzi o to, żeby wziąć temat A i przerobić go od deski do deski i dopiero potem zabrać się za temat B. W kolejce przecież czekają już tematy C i D, rekrutująca nas osoba chętnie poznałaby naszą opinię na temat tematu E, a w wymaganiach wyraźnie napisane było, że znajomość tematów F i G też jest mile widziana. To co ja proponuję to poznać trochę tematu A, potem przejść do tematu B, wybrać to co jest nam na ten moment potrzebne, a potem zobaczyć czym jest temat C. Gdy poznamy podstawy każdego z interesujących nas tematów i użyjemy tej wiedzy w praktyce - na przykład tworząc prosty projekt - będzie to idealny moment, by wrócić do tematu A i tym razem zgłębić go nieco dokładniej. A potem, w kolejnej iteracji pochylić się nad nim jeszcze mocniej, jednocześnie dokładając kolejne tematy. W ten sposób w naturalny sposób będziemy zdobywać przekrojową i bardzo konkretną, przydatną w praktyce wiedzę."
@krzysztofk9563
@krzysztofk9563 3 жыл бұрын
@@JakNauczycSieProgramowania ale baza danych to nie temat na jeden wieczór. I podejście takie „tematyczne”, jest średnio trafione. Oczywiście pogląd na bazy danych ogólny dobrze mieć, że istnieją relacyjne / nie relacyjne i czym się dana baza charakteryzuje. W mojej opinii lepsza jest specjalizacja. Prosty przykład dla osoby która uczy się javascriptu i ma pojęcie podstawowe o React, Angular i Vue, a także podstawowe o czystym js. Finalnie nie potrafi dobrze pisać kodu i tworzyć aplikacji ani w React ani w czystym js.
@Rudzix66
@Rudzix66 4 жыл бұрын
Zastanawiam się nad zakupem klawiatury logitech K380 (tą z odcinka:kzbin.info/www/bejne/oHyboJKNfMSMnKM ). Jes mała, kompaktowa, obsługuje 3 urządzenia takiej właśnie potrzebuje
@JakNauczycSieProgramowania
@JakNauczycSieProgramowania 4 жыл бұрын
Ja z niej cały czas jestem mega zadowolony!
@Mr4hitch
@Mr4hitch 3 жыл бұрын
Szachy z AI, gościu odpłynąłeś z pozostalymi projektami także. Większość z nich zajmie młodemu programiście lata. Dla senior programisty te projekty są ok, ale nie dla juniora. I tak lepszy mały projekt dobrze zrobiony niż zero projektów bo ktoś Ci wmówił jak autor, że masz mieć szachy z AI :)
@JakNauczycSieProgramowania
@JakNauczycSieProgramowania 3 жыл бұрын
To są normalne projekty, które robisz na studiach informatycznych. Minimax, który wykorzystaliśmy w szachach to jeden z podstawowych algorytmów, o których uczysz się na zajęciach ze sztucznej inteligencji: en.wikipedia.org/wiki/Minimax
@krzysztofmarchewka9242
@krzysztofmarchewka9242 4 жыл бұрын
Na jakiej politechnice/uniwersytecie studiowałeś?
@JakNauczycSieProgramowania
@JakNauczycSieProgramowania 4 жыл бұрын
Politechnika Łódzka
@krzysztofmarchewka9242
@krzysztofmarchewka9242 4 жыл бұрын
@@JakNauczycSieProgramowania dziękuję za odpowiedź. Zastanawiałem się, ponieważ na Politechnice Poznańskiej nie ma aż tak dużej dowolności niestety (co nie oznacza, że jej nie ma) przynajmniej na studiach 2. Stopnia (1. Stopnia AiR, gdzie o dowolności można zapomnieć)
@Rudzix66
@Rudzix66 4 жыл бұрын
Oo kaktus zawitał do kadru :D
@JakNauczycSieProgramowania
@JakNauczycSieProgramowania 4 жыл бұрын
Tak, możliwe, że wróci na dłużej, ale muszę przetestować jeszcze jedną opcję :D
@JACPIO
@JACPIO 4 жыл бұрын
Ja który zrobiłem tylko kółko i krzyżyk w javie: 😐. Ale mam dopiero 13 lat.
@pudelos2816
@pudelos2816 4 жыл бұрын
Ja robię dziennik elektroniczny :D Też mam 13 lat - pog
@JakNauczycSieProgramowania
@JakNauczycSieProgramowania 4 жыл бұрын
Spokojnie, to mega początek! A zaczynając w tym wieku za parę lat będziesz wymiatał z projektami :D
@de0o0
@de0o0 4 жыл бұрын
@@JakNauczycSieProgramowania Sam się zastanawiam czy takie z pozoru głupie projekty pokroju kółko i krzyżyk czy wisielec są jakimikolwiek atutami w cv jeśli zostały napisane samodzielnie i osobiście nad którymi spędziliśmy trochę czasu, domyślam się że po obejrzeniu filmiku, mógłbym sam to wywnioskować, ale mam wątpliwości ciągle, bo z jednej strony jest to jakieś wyzwanie a z drugiej strony na pierwszą pracę jako portfolio może to być za mało.
@maciejleszek7401
@maciejleszek7401 4 жыл бұрын
@@de0o0 to bardziej chodzi o popularność takowego pomysłu. Jest masę poradników do tic toe i ponga w różnych technologiach.
@de0o0
@de0o0 4 жыл бұрын
@@maciejleszek7401 Niby tak, ale to masz na myśli że te najmniej popularne, oryginalne będą najbardziej docenione? Bo nawet nad głupim tic toe czy chociażby funkcjonalnym interaktywnym kalkulatorem można trochę czasu spędzić główkując i szukając optymalnego rozwiązania. Można też klikać i pisać to co ktoś w tutorialu, sam nie wiem jak to jest z tym wszystkim. Mi brakuje właśnie pomysłów na projekty, a chciałbym być postrzegany przez potencjalnych pracodawców jako ktoś "ogarnięty" i mający jakąkolwiek wiedzę.
@vivienne2915
@vivienne2915 3 жыл бұрын
Demotywujące dla zupełnie początkujących.
@JakNauczycSieProgramowania
@JakNauczycSieProgramowania 3 жыл бұрын
Wszystko zależy od tego, jakie mamy podejście do programowania i jakie są nasze oczekiwania. Sporo osób myśli dzisiaj, że pracy dla młodszych programistów już nie ma, że firmy chcą zatrudniać tylko osoby z doświadczeniem, a do tego konkurencja jest tak duża, że zdobycie pierwszej pracy graniczy z cudem. Rzeczywistość jest jednak taka, że po pierwsze praca dla juniorów jest, po drugie zawsze będzie, a po trzecie wbrew pozorom dzisiaj rozpocząć karierę w IT wcale nie jest trudniej niż kilka - kilkanaście lat temu. To co się przez ten czas zmieniło to wyobrażenia na temat pracy programisty - wtedy osoby uczące się programowania wiedziały, że nie jest to łatwa rzecz, że nauczenie się programowania to ciężka praca i trzeba na nią poświęcić wiele tysięcy godzin. Dzisiaj z kolei wiele osób myśli, że wystarczy iść na kilkutygodniowy kurs, przepisać jakąś prostą aplikację z tutoriala i już. A to tak nie wygląda :) Trzeba umieć dużo i trzeba mieć doświadczenie (na początek oczywiście niekomercyjne, wystarczą projekty, które tworzymy sami dla siebie), którym możemy się pochwalić. Więcej na ten temat opowiadałem tutaj: kzbin.info/www/bejne/nWXWnHxnjKyBrdk I tutaj: kzbin.info/www/bejne/i3elZKOtebupfc0 Także moim zdaniem jest to bardzo motywujące :) Bo praca jest, a firmy zatrudniają juniorów, trzeba więc po prostu zabrać się do roboty :)
5 cech i umiejętności dobrego programisty
16:42
Jak nauczyć się programowania
Рет қаралды 12 М.
JAK OGLĄDAĆ PIŁKĘ? MÓJ PUNKT WIDZENIA
31:21
Tomasz Ćwiąkała
Рет қаралды 13 М.
1% vs 100% #beatbox #tiktok
01:10
BeatboxJCOP
Рет қаралды 67 МЛН
The Best Band 😅 #toshleh #viralshort
00:11
Toshleh
Рет қаралды 22 МЛН
Support each other🤝
00:31
ISSEI / いっせい
Рет қаралды 81 МЛН
Każdy programista musi to wiedzieć!! Notacja wielkiego O (poprawione)
10:05
Sleeping Swordsman Studio
Рет қаралды 1 М.
10 BŁĘDÓW początkujących programistów 🤦‍♂️🤦‍♀️
20:04
Jak nauczyć się programowania
Рет қаралды 37 М.
Pierwsza praca w IT - jak napisać CV?
22:25
Jak nauczyć się programowania
Рет қаралды 20 М.
Narzędzia AI, które MUSISZ poznać w 2025
33:50
Jak nauczyć się programowania
Рет қаралды 16 М.
Jak wygląda dzień programisty?
15:27
Jak nauczyć się programowania
Рет қаралды 28 М.
Do czego potrzebujemy baz danych? Podstawy pracy z bazami relacyjnymi (SQL)
19:56
Jak nauczyć się programowania
Рет қаралды 80 М.
Szkoły programowania i bootcampy - DLACZEGO NIE WARTO?
12:59
Jak nauczyć się programowania
Рет қаралды 41 М.
Jak używać GitHub w projekcie? [Podstawy GITa] [Projekt Youtube] #1
11:46
Piotr Programista
Рет қаралды 2,3 М.
Python - 5 projektów w 2h
1:52:18
Jak nauczyć się programowania
Рет қаралды 100 М.
1% vs 100% #beatbox #tiktok
01:10
BeatboxJCOP
Рет қаралды 67 МЛН