Proč ještě neumíme CESTOVAT ČASEM?

  Рет қаралды 181,552

Edisco

Edisco

Күн бұрын

Пікірлер: 157
@aljapavlovicova1417
@aljapavlovicova1417 4 жыл бұрын
Máte to výborně udělaný, kluci šikovný!!! Za mě dokonale vyváženej poměr zjednodušení a přidaného humoru při zachování základní informace. Nemůžu uvěřit tomu počtu zhlédnutí, přidala bych aspoň dva řády. Učim děti doma, teď je budete učit se mnou. Skvělá práce, děkuju ❤️👍👍👍
@edisco_cz
@edisco_cz 4 жыл бұрын
Moc děkujeme :) Pokud byste nám chtěla pomoct s počtem zhlédnutí, určitě oceníme sdílení našich videí, třeba i mezi další rodiče-učitele ;) A přejeme hodně štěstí a pevné nervy v domácí výuce ;)
@zaondra
@zaondra 4 жыл бұрын
Na to že je to v PowerPointu tak je to moc hezky udělané, máte tam like ;)
@towdixinick2289
@towdixinick2289 2 жыл бұрын
To je v PowerPointe? Dobra práca.
@jakobynicz
@jakobynicz 2 жыл бұрын
To fakt neni v powerpointu lol
@zaondra
@zaondra 2 жыл бұрын
@@jakobynicz jj, je
@L0wiee-yt
@L0wiee-yt 8 ай бұрын
Proc by nemohlo ​@@jakobynicz
@jozefnovak7750
@jozefnovak7750 8 ай бұрын
Ďakujem! Velmi zaújmavé!
@emkeyblack8916
@emkeyblack8916 2 жыл бұрын
Hodně pěkně zpracovaný ! přehledný a srozumitelný. moc dobrá práce ! díky za video.
@briiickscz
@briiickscz Жыл бұрын
no,kdyby to šlo,tak bych aspoň viděl poprvé v životě svého dědečka :D a ne,nezavraždil bych ho :D líbí se mi to vtipné zpracování,jednoduše vysvětlený a krásně to lověk pochopí :) máte můj palec nahoru :) #dontkillyourgrandad :D
@wajdy_9575
@wajdy_9575 4 жыл бұрын
Super video!
@astrokrystof8395
@astrokrystof8395 4 жыл бұрын
Skvělé video hodně zajímavé :)
@deniss33
@deniss33 4 жыл бұрын
Hledala jsem na internetu různá fyzikální videa a informace týkající se vesmíru. Pořád mi to nebylo jasné. Nebo ne tak, jak jsem chtěla. Takže díky za tenhle kanál ❤️ prosím o video ohledně kvantové mechaniky😅
@edisco_cz
@edisco_cz 4 жыл бұрын
Jsme rádi, že naše videa pomohla :) Video o kvantové mechanice zvažujeme, nicméně to bude celkem výzva ;)
@deniss33
@deniss33 4 жыл бұрын
@@edisco_cz stačilo by to probrat jen tak povrchově 😅 vím že to téma je dost složité, ale taky ohromně zajímavé. Vaše videa mi objasnila spoustu nesrovnalostí, které jsem měla například ohledně teorie relativity (ať už speciální nebo obecné) takže by mi ta kvantová mechanika dost pomohla :). A když už jsem u toho, k zahození by nebylo ani video o teorii strun 😅😅❤️
@stanoborton7647
@stanoborton7647 4 жыл бұрын
fajn, mám rád vaše výklady; ale poznamenávam ... u nás Fero zo susednej dediny vie cestovať časom; dnes sme mu v šenku kúpili 3 poldeci a 2 pivá, po ktorých nám hovoril, že je tam , kde včera :)
@Taxxpy
@Taxxpy 4 жыл бұрын
XDDDD
@zdenekzase280
@zdenekzase280 2 жыл бұрын
Fero jede
@alojzbogric9176
@alojzbogric9176 2 жыл бұрын
Ako ďaleko od nás sú tie paralelné ( alebo ináč- súbežný) vesmíry ďaleko? Máme šancu ich zaznamenať technickými prostriedkami? A cestovanie k ním bude akou rýchlosťou? Alebo je to skôr taký bluf, ako plochá Zem?
@bea1374
@bea1374 4 жыл бұрын
Diky to jsem chtěla přesně vědet😀
@janmach6099
@janmach6099 Жыл бұрын
To co popisujete na začátku, není cestování časem ale pouhá změna rychlosti plynutí času, a to to je velký rozdíl!
@BMGclips2k1
@BMGclips2k1 2 жыл бұрын
TO JE KRASA ❤️👍👍
@johnyskalotv5817
@johnyskalotv5817 2 жыл бұрын
když se to tak vezme tak věda de docela dost dopředů... a určitě věřím že nejsme jedina planeta co takhle žije. cestovaní v čase nevím to nikdo neví.. ale je to dobře udělané chvala :)
@ladislavsom5096
@ladislavsom5096 2 жыл бұрын
ak ľudstvo prežije a bude takto napredovať stále, tak je to dosť pravdepodobné, že ľudstvo príde na to ako cestovať časom.
@kamo12345
@kamo12345 4 ай бұрын
​@@ladislavsom5096😂😂😂
@SaiyansX
@SaiyansX Жыл бұрын
Cestování časem pokládá otázku cestování v prostoru na obrovské vzdálenosti - Země nestojí na místě, ani Slunce, Mléčná dráha, ... - a paralelních Vesmírů, v případě změny událostí v minulosti.
@saitama7578
@saitama7578 3 жыл бұрын
Tyjo, super video. Máte like i odběr. Btw četl jsem někde, že paradox dědečka někdo vyřešil tím, že když se vrátíte do minulosti a zabijete dědečka, tak ten dědeček přesto přežije. Jinak řečeno když budete chtít v minulosti zabránit šíření covid 19, tak i přes vše úsilí se stejně nemoc rozšíří. Napište pls co si o tom myslíte...
@edisco_cz
@edisco_cz 3 жыл бұрын
Moc děkujeme ;) Nějak mi tu asi uniká ten "princip", proč by se to tak mělo stát, proč by měl i přesto přežít, proč by se měla i přesto nemoc rozšířit... Ale asi chápu, na co narážíš, ku příkladu i spousta sci-fi seriálů s oblibou zavádí nějaké "neměnné události" v čase, které hrdinové nemohou změnit, ať dělají co dělají a historie si vždy najde cestu k "nápravě". Jenže se už právě málokdy zmiňuje byť jen náznak nějakého mechanismu, proč by to tak zrovna mělo fungovat. Zároveň si můžeš všimnout, že v té námi zmiňované interpretaci s paralelními světy se vlastně taky přímo tvoje historie nemění, tedy tvůj dědeček ve tvém původním vesmíru přežije a nemoc se rozšíří :)
@hehesoup3641
@hehesoup3641 4 жыл бұрын
Skvělé video
@edisco_cz
@edisco_cz 4 жыл бұрын
Díky :)
@heamorhoid
@heamorhoid 2 жыл бұрын
....To ale Vám, v tuto chvíli již odrostlému vrahovi, nevadí............ 🤣🤣😆😅🤣 like
@MichaelSmith-ok2pm
@MichaelSmith-ok2pm Жыл бұрын
Upravil bych název z cestování časem na časoprostorem.. jinak fajn👋
@pavelgregr3568
@pavelgregr3568 4 жыл бұрын
Máte všechny videa naprosto úžasná, neudělali by jste prosím video jak děláte videa graficky ? Většinou videa z dějepisu jsou hlavně prezentace ale stejně
@edisco_cz
@edisco_cz 4 жыл бұрын
Děkujeme :D Jak dějepisná, tak fyzikální videa jsou PowerPointové prezentace se spoustou animací a přechodů. Nic víc v tom není, takže si moc nedokážu představit, co bych v takovém videu vysvětloval. Ale určitě to zvážíme, díky za návrh :)
@bramborovygulas9283
@bramborovygulas9283 2 жыл бұрын
No tak to čučim, luxusní videa.
@_Andhyy_
@_Andhyy_ 2 жыл бұрын
2:10 takže když se zastaví pohyb vesmíru zastaví se i pohyb času?
@eliskamanzovova6101
@eliskamanzovova6101 Жыл бұрын
Budu li se vracet z budoucnosti zpět na zem a poletim časově déle než jsem letěla do budoucnosti, budu v minulostí, odkud neni cesta zpět, záleží na tom, o kolik více času se budu vracet 🤔
@milanslovak
@milanslovak 8 ай бұрын
..takmer by to mohlo fungovať.. Problémom je, že teória relativity je veľmi podrobne opísaná samotným Einsteinom a hovorí o tom, že je to teória, ktorú len veľmi ťažko niekto potvrdí! Nikto nevyletel do vesmíru vyššie ako 200km a aj všetky tie rozprávky napr, o sonde Voyager sú vhodné iba a výlučne pre fantastov a "snílkov".. Aj na cestu na mesiac nám stačí filmový štáb.
@VikyNag
@VikyNag 8 ай бұрын
Věřím že to existuje👸🌏
@ondrejvancak3678
@ondrejvancak3678 9 ай бұрын
Vteřína je úlhlová míra.....a pak jsem to radši vypnul..
@petopeter7650
@petopeter7650 2 жыл бұрын
Čo tak pozrieť sa na to z iného pohľadu. Vezmime si toľko omieľanú teóriu relativity, je to stále iba teória ktorú sa nepodarilo potvrdiť. Čo znamená že môže byť správna ako aj absolútne nesprávna. Fungovanie kvantovej mechaniky a fyziky skôr poukazuje na to že táto teória je nesprávna. Prinajmenšom bola vyslovená na základe nedostatočných informácií. Cestovať rýchlejšie ako svetlo je možné, vždy existuje spôsob ako. To že ho zatiaľ nepoznáme neznamená že sa to nedá. Pri rýchlosti vyššej ako svetlo sa cestovať v čase nedá, no nie v pravom zmysle slova. Ide o zameranie toku energie, ak je zameraná na pohyb telesa priestorom bude využitá na pohyb telesa. Cestovať v čase za pomoci pohybu je myšlienka ovplyvnená sci-fi tipu Star Trek. Hlavný problém s cestovaním v čase je chýbajúci pevný bod na umožnenie výpočtu polohy a pohybu samotnej slnečnej sústavy vo vesmíre. Tá nie je stacionárna a každú sekundu mení svoju pozíciu. Všetko v galaxii sa pohybuje značnou rýchlosťou.
@tomas12912
@tomas12912 2 жыл бұрын
Myslím, že černé díry skrývají velice zajímavá tajemství. Vždyť přece už jen za horizontem událostí by měla hmota cestovat rychleji než světlo, protože gravitace je už silnější, než je úniková rychlost fotonů.
@srotovnikabc6919
@srotovnikabc6919 2 жыл бұрын
jo, jako od papouska dobry. Jaka zase gravitace. Priroda ji znat vubec nemusi. Procesy se mohou dit i jinak.
@ondrejkubelka6238
@ondrejkubelka6238 2 жыл бұрын
Ahoj Moc hezké video, v serialu Hvězdná brána si cestováním do minulosti poradili zajímavě :D Ale teď jiná otázka, k tomu abys mohl cestovat černou dírou skrz ( pokud by to šlo) musela by být na druhé straně bílá díra ne?? Z černé se nedostaneš ven, skrz její gravitaci, takže bys mohl na druhé straně ven, musela by tam být bíla aby tě "vyflusla ven" Ale podle toho by tvá cesta byla jednosměrná, protože by ses nedostal do bílé zpět a skrz černou u planety Země zas ven. Aspoň tak to chápu.
@jirikulach9005
@jirikulach9005 2 жыл бұрын
To pak ale znamená že rychlost jako taková nezpomaluje čas protože se ve výsledku opíráme o skutečnost toho kdo z účastníků zapříčinil změnu pohybu .. to co zpomaluje čas pak nemůže být samotná rychlost jelikož ta je relativní .. to co není relativní je ale skutečnost kdo pociťoval přetížení. Takže to co zpomaluje čas musí být účinek přetížení / gravitace a ne rychlosti samotné. Pokud je pravda co říkám tak by stacionární družice ( ty které neobíhají kolem země vůči jejímu povrchu ) měli podléhat stejné dilataci času jako tomu je u těch co zemi obíhají .. a naopak v případě že se pletu a toho že má rychlost vliv na chod času by stacionární družice neměli podléhat stejné dilataci času kvůli nulovému pohybu vůči zemi. ( Bohužel nevím kde takové informace získat abych mohl ověřit tuto myšlenku )
@michalkurinec8936
@michalkurinec8936 Жыл бұрын
Čas ovplyvňuje aj gravitácia ale aj rýchlosť v blízkosti čiernej diery kde je gravitácia nad limitom kde si len stihneš odskočiť na WC a inde prejde rok takže ho spomalí gravitácia. Tým pádom aj zem ma gravitáciu tak aj tu ide čas pomalšie ako na vesmírnej stanici kde sa za tu istú dobu toho udeje viac ako na zemi a čo sa týka rýchlosti stačí aj sledovať na oblohe lietadlo ktoré je 18 km vo výške zdá sa že sa po tej oblohe doslova plazí ale zatiaľ čo ho ty sleduješ on preletel polku Slovenska keďže bežná cestovná rýchlosť dopravného lietadla je 917 km/h aj keď je pravda že čím si vyššie tým pádom musíš uraziť väčšiu vzdialenosť keďže zem je guľata tak jej atmosféra tvorí ešte väčšiu guľu ale aj z toho môžeš odčítať iba par km viem že pri lete z EU do USA skočíš tak o 2 minúty do predu nie je to veľa ale funguje to
@dusanknapec6527
@dusanknapec6527 2 жыл бұрын
ak by ľudia ovládali cestovanie v čase bola by to katastrófa, napr. neskutočne by stúpol počet vrážd....tí vrahovia by sa odpratali do iných dimenzií a nikto by ich nikdy nenašiel....je to dobre tak ako je...(ináč verím, že táto možnosť cestovania je tu)
@Taxxpy
@Taxxpy 4 жыл бұрын
Video ma bavilo..
@DonFrancoSoul
@DonFrancoSoul 2 жыл бұрын
Zajímavou teorii na cestování časem měli v Avengers: Endgame….já vím je to jen film…ale řekl bych čisté teoreticky ze pokud by to bylo možné tak verze z Endgame mi přišla nejpravděpodobnější….Přítomnost(budoucnost) ze které jsme přišli by byla naše minulost a minulost do které jdeme by byla naše přítomnost(budoucnost)…
@hermanholzer1682
@hermanholzer1682 2 жыл бұрын
Nikomu se vlastně ještě nepovedl vysvětlit pojem přítomnost. Přítomnost může být budoucnost a zároveň minulost. Tedy že vše se stane naráz, budoucnost a minulost se spojí ve věčnou přítomnost. Věčná přítomnost potom obejde paradox s dědečkem, protože je věčně ustálená, ale utvořilo ji minulost i budoucnost dohromady. Miliardy, biliardy, triliardy minulostí a budoucností, zkrátka vše co tvoří fyzický svět, včetně osob, které cestují, se protnou ve věčné ustálené přítomnosti najednou, naráz. :-).
@MrRastique
@MrRastique 2 жыл бұрын
Ne neee všechno špatne. Jenom omýlate starý poznatky. Skuste se podívat na nový informace o prostoru, čase, člověku...
@AddictDopamine
@AddictDopamine 2 жыл бұрын
Odkaz by nebyl?
@MrRastique
@MrRastique 2 жыл бұрын
@@AddictDopamine ano dám
@janvincur3554
@janvincur3554 2 жыл бұрын
Přesně tak je to popsáno v Červeném trpaslíkovi🙂
@soaxisq7154
@soaxisq7154 2 жыл бұрын
nečo na způsob warp pohonu ze star treku kde je zapotřebí hmoty a antihmoty?
@ivapilouskova
@ivapilouskova 9 ай бұрын
Já se domnívám, že to nejde, protože čas není někde venku, ale každý člověk čas vnímá v sobě a každý ho vnímá jinak rychle a to každou hodinu, každý den - pokaždé je to různé. A také každý člověk se může naučit svůj čas zrychlovat nebo zpomalovat podle potřeby.
@jurajhprobyt2107
@jurajhprobyt2107 8 ай бұрын
Chyba je ze nas to nenaucia v skole. Aj ked sa rychlym lietadlom da lietat spravnym smerom v case.
@sheppi1986
@sheppi1986 2 жыл бұрын
Já myslím, že docela vypovídající důkaz o tom, že nelze cestovat časem je fakt, že pokud by se to lidem i někdy v budoucnu povedlo, už by nás dávno někdo navštívil 🙂
@zdenekzase280
@zdenekzase280 2 жыл бұрын
Třeba ty ufo jevy, živý nemohou, ale fotony by mohly
@DL-kc8fc
@DL-kc8fc 2 жыл бұрын
@@zdenekzase280 UFO je věc víry, jako Panna Marie do první poloviny minulého století, než novinář špatně interpretoval Kennetovo pozorování kořistních německých monokřídel z II světové války. Ani fotony nemohou přicestovat z nenapsané budoucnosti, stejně jako my nemůžeme něco poslat do minulosti, páč ta minulost už pominula a je na ní vybudována současnost. Je však možné operovat v rámci budoucnosti tak, že si prostě počkáme na výsledek ze současnosti, například skrze časovou schránku, či se vystavit sníženému tempu času (gravitačním zrychlením, obecně zrychlením a relativistické rychlosti). Pak se octneme v budoucnosti, která se odehrála bez nás a návrat do původní doby skutečně není možný, protože to kauzální vesmír neumožňuje. Existují však jisté nelokální jevy, které mohou probíhat současně bez ohledu na vzdálenost a až k nim dospěje náš čas v rámci naší přítomnosti, podléháme iluzi, že ten jev už na nás čekal, jakoby z budoucnosti. Ve skutečnosti je to odraz minulosti. Je to stejné, jako když se díváš na hvězdy - pozoruješ minulost a zítra ji také budeš pozorovat, až fotony zítra dorazí, ovšem ne z budoucnosti, ale naopak z minulosti.
@zdenekzase280
@zdenekzase280 2 жыл бұрын
@@DL-kc8fc já mluvil o ufo, ne o zelených mužíčcích 😉
@DL-kc8fc
@DL-kc8fc 2 жыл бұрын
@@zdenekzase280 Z tvého kontextu vyplývá, že živí nemohou, ale fotony ano. Tedy mimoni, pakliže jakoby oni nemohou a namísto sebe poslali fotony :)))) To je samozřejmě nesmysl, protože jak my nemůžeme do minulosti, ani "oni" nemohou nic poslat do naši přítomnosti z budoucnosti, tedy z jejich pohledu do minulosti. Kromě toho, přítomnost je postavena na všem z minulosti, tedy že nelze do ní fyzicky cestovat (pouze na záznamu z kamery) a budoucnost ještě není napsaná, tudíž v tzv budoucnosti ještě nic neexistuje, páč teprve vzniká naší přítomností. Žádné ufo nemá tento charakter, ani skrze fotony, protože to vesmír neumožňuje, leda že by chtěl vesmír spáchat sebevraždu. Ufo, jako neidentifikovatelný polétavý předmět existuje, například když z orbity padá kosmické smetí, kterého jsou na orbitě přes 100 000 kusů. Lehké plechy pád z orbity přežijí bez úhony a takový jeden plech náhodou zaznamenala vojenská stíhačka. Tedy ufo je, ale nemají v tom prsty mimoni.
@ne3239
@ne3239 2 жыл бұрын
@@DL-kc8fc smart!!
@johnnyluptakowski9376
@johnnyluptakowski9376 2 жыл бұрын
Nechápu, že nad tím vůbec někdo přemýšlí. Nejde to a nikdy nepůjde. Vždyť je to jednoduchý jako facka.
@netreba8350
@netreba8350 8 ай бұрын
a čo na to že keď cestujeme časom do minulosti tak sa stáva minulosť našov pritomnostov tedy buducnostov a tak keď zomrie dedo tak nič sa nestane
@adordorath3823
@adordorath3823 2 жыл бұрын
Veľmi zaujímavé ale buďme radi, že takú možnosť nemáme.
@jansaman1362
@jansaman1362 2 жыл бұрын
Proč? Protože člověk je tvor smrtelný a hmotný. Tak proto. A nepůjde to, už z principu, nikdy. Ale pobavilo, díky!
@baf95xf
@baf95xf Жыл бұрын
Tak teď jsem pochopil, že pokud nebudu mít kapesní červí díru tak se do minulosti s čísly do sportky nedostanu. Ale zajimalo by mě, jestli se dá do minulosti koukat. Třeba za předpokladu že si vyrobim raketu dvacetkrát rychlejší než světlo, touhle rychlostí odletim ze země a poletim rok. Pro mě uběhne rok ale svetlo vyslané ze země predletim o dvacet let. Když se pak kouknu zpátky super teleskopem, uvidím se na zemi o dvacet let mladší? 😊
@tomastichy7629
@tomastichy7629 8 ай бұрын
osobne si myslim, ze cestovanie do minulosti nie je fyzikalne mozne, lebo ak by bolo tak ludia z buducnosti by urcite cestovali do minulosti a uz by sme ich tu videli, aspon jeden pripad alebo nieco co by naznacoalo nejake anomalie, nieco by prasklo, nieco by sa prevalilo... pripadne by nas varovali pred nejakou velkou katatrofou a pod.
@habrrecords8698
@habrrecords8698 8 ай бұрын
Však my umíme cestovat časem a děláme to pravidelně 2x ročně. Ale zvládneme to jen o hodinu 😂
@TygrSanchijo
@TygrSanchijo 10 ай бұрын
A já jel vlakem podotýkám drogy neberu ale jel jsem domů 6 km a náhle tma světlo prudké a tunel a byl jsem na stejném místě odkud jsem jel ale o 2 hodiny déle
@eliskamanzovova6101
@eliskamanzovova6101 Жыл бұрын
Z minulosti se nedá vrátit, logika V minulostí nejsou tak rychlá plavidla, aby se mohli vrátit zpět. Takže když se dostanu do minulosti, zůstanu tam a tak nohu třeba prozradit z budoucna nějaký vynález 🤔😃
@maiklenhardt4647
@maiklenhardt4647 Жыл бұрын
Uz bylo reálné ale zničili asi všechny plány a taky mapu kde byl časový lom ..
@dominikmacuga7828
@dominikmacuga7828 2 жыл бұрын
“Nikdy to nepojde” to je najväčšia blbosť. To ľudia rozprávali pred 100 rokmi o asi milión technológiách
@axelpalfy7597
@axelpalfy7597 8 ай бұрын
si myslím že časem to pujde :-)
@vojtanovak6918
@vojtanovak6918 2 жыл бұрын
Albert Einstein nebyl tak geniální jak se uvádí. Pacto jeho žena má na kontě většinu jeho výpočtu. Je to uměle vytvořená ikona. Žádný myslitel
@danender5555
@danender5555 2 жыл бұрын
Dalo ti to hodně mozgové práce vypotit ten nesmyslný žvást, nebo jako imbecilovi ti to jde tak nějak samo bez námahy?
@AddictDopamine
@AddictDopamine 2 жыл бұрын
Můžete uvést zdroj, nebo jen plácáte?
@danender5555
@danender5555 2 жыл бұрын
@@AddictDopamine Jeho zdroj je duševní žumpa, ze které čerpá až do vyčerpání svého mozkového myšlení...
@lukasnevidzan5523
@lukasnevidzan5523 2 жыл бұрын
Pamatáte si serial 7dní ? ešte niekto to som pozeraval asi ako 12ročny :D
@jarod72pm
@jarod72pm 2 жыл бұрын
Proč ještě neumíme cestovat časem? Protože to nejde ve stejné realitě ! I mimozemšťané kteří jsou vývojem milion let před námi dokázali maximálně ohýbat časoprostor tedy cestovat na dlouhé trasy ale taky neumí cestovat časem.
@LEXIXON
@LEXIXON 10 ай бұрын
Neustále se zapomíná na to, že cestovat časem znamená i cestovat prostorem ...
@JozkaKriz-bw7nn
@JozkaKriz-bw7nn 8 ай бұрын
Protože na to nemáme čas .
@sutschan
@sutschan 2 жыл бұрын
Všetko od 7-mej minúty je podľa mňa blbosť. Je jedno či sa vrátite na zem cez č.dieru alebo priamo, vždy prídete na zem v rovnakej aktuálnej prítomnosti, ktoré je daná pre zem. Žiadne cestovanie do minulosti tu ani teoreticky nehrozí - a to už nehovorím o zabití rodičov - nakoľko sa dokážete vrátiť maximálne po dobu, kedy ste opustili zem.
@Vencino
@Vencino 2 жыл бұрын
černý díry a gravitační vlny byly nějakou dobu taky jen matematický modely..
@Frantisek-vg7uq
@Frantisek-vg7uq 9 ай бұрын
De
@martinzavrel2562
@martinzavrel2562 8 ай бұрын
Autor zapomnel na nekonecne mnozstvi realit. Dalsi teorie je takova, ze pokud zabijete vlastniho dedecka, vznikne nova realita a paradox, protoze budete zit i “bez” predku, protoze jste dosli z jine reality, kde predky mate.
@zuscik3
@zuscik3 3 жыл бұрын
Já jsem cestoval čase.
@tomasnepras1905
@tomasnepras1905 2 жыл бұрын
A co třeba bílá díra?
@josefduda8051
@josefduda8051 2 жыл бұрын
Mluvíte o fyzice a nerozeznáte vteřinu od sekundy?
@maxificyn
@maxificyn 2 жыл бұрын
No jo to je pravda protože Vesmír je Rychlý jak světlo
@marianhanes1380
@marianhanes1380 3 жыл бұрын
paradox dvojciat nie je uplne presne vysvetleny... zmena casu suvisi ani nie tak zrychlenim ale s prekonavanim gravitacneho pola teda zakrivenim casopriestoru na zemi
@edisco_cz
@edisco_cz 3 жыл бұрын
Jenže podle principu ekvivalence je působení gravitačního pole a zrychlování prakticky jedno a to samé ;)
@SuperWillyss
@SuperWillyss 2 жыл бұрын
Jak moc musíš nenávidět svého dědu, abys vymyslel cestování v čase a mohl ho zabít 😆.
@TygrSanchijo
@TygrSanchijo 10 ай бұрын
Kde jsem byl dvě hodiny nevím jen vím že mi někdo řekl že 3034 se tu něco na zemi stane
@kamo12345
@kamo12345 4 ай бұрын
Časom sa cestovať nedá, technológie nepomôžu. Vytvoriť ilúziu cestovania časom áno.
@jbasek4094
@jbasek4094 2 жыл бұрын
jako priklad uvedu terminatora, kdyby ten terminator zabil to dite tak by to znamenalo ze by neporazil v budoucnosti roboty, atd a to by znamenalo ze oni by nemeli duvod poslat terminatora do minulosti a nikdo by nezabil to dite to by znamenalo ze se odehraje klasicky terminator scenar ale zase by ho zabil a takhle by se to menilo dokola az by se vesmir nejspise dostal do nekonecne smycky
@lohbergerpavel3855
@lohbergerpavel3855 2 жыл бұрын
Nebo by vznikla alternativní realita.
@archimedes876
@archimedes876 3 жыл бұрын
Umíme cestovat časem
@Alware24
@Alware24 8 ай бұрын
Kdo říká, že to neumíme? 😂😂😂
@janjuhas4139
@janjuhas4139 3 жыл бұрын
Jo cestoval jsem v čase ted jsem ti napsal po 7 měsicích
@TygrSanchijo
@TygrSanchijo 10 ай бұрын
3034 se má něco stát na této zemi to už budem všichni Mrtvý 😢
@yooda_6650
@yooda_6650 4 жыл бұрын
1 vteřina za vteřinu
@kryska367
@kryska367 2 жыл бұрын
Jedna vteřina z vteřinu? 🤕
@dadusik
@dadusik Жыл бұрын
😂
@martink1041
@martink1041 Жыл бұрын
Prepáčte ,ale naša planéta Zem sa netočí.
@josefkotouc
@josefkotouc 2 жыл бұрын
Take si myslim ze cesta do milulosti proste nejde 🙂
@petrbrozek5452
@petrbrozek5452 3 жыл бұрын
Slavnost diletantizmu ;-)
@M1l0sl4V
@M1l0sl4V 2 жыл бұрын
😆
@pavelgorzolka929
@pavelgorzolka929 2 жыл бұрын
Ve star wars mohlicestovat časem
@honik9130
@honik9130 2 жыл бұрын
Přijeďte do Český Republiky tady se vrátíte 20 let dozadu ;) 😃
@michaelos_shorts
@michaelos_shorts 2 жыл бұрын
1 vteřina za vteřinu 😅
@exask8
@exask8 Ай бұрын
předstírat je nesmysl
@sgmvideos5175
@sgmvideos5175 2 жыл бұрын
tož rozbit vajičko a pak ho pustit na zem možu taky
@hayjaaf9356
@hayjaaf9356 3 жыл бұрын
je to hodně slořitý ale moc jsem to nechápala . může mi prosím někdo říct jak se může cestovat časem do minulosti? a jestli to půjde? děkuji za všechny odpovědi :]
@DL-kc8fc
@DL-kc8fc 3 жыл бұрын
Nepůjde a proto není nutné zabývat se různými konstrukty této fantazie, které jsou také naprosto špatně. Zkusme se vrátit k vědecky ověřené (na malých časových škálách) k cestě do budoucnosti, která obnáší zpomalené tempo času cestovatele vůči porovnávané soustavě, což znamená, že čas cestovatele stále "odtikává" ve směru šipky času (dopředu, do budoucnosti), i když zpomaleně. Tento fakt se zjistí porovnáním obou časových rámců jak cestovatele, tak jeho dvojčete. Mladší cestovatel to pochopitelně vyhodnotí jako svou cestu do budoucnosti. Tato budoucnost z hlediska cestovatele vznikala bez něj (cestovatel byl pryč), šipka času si stále zachovávala svůj směr do budoucnosti (jak pro cestovatele, tak pro jeho dvojče) a jediný rozdíl byl pouze v plynutí času pro každého z nich. Proto je cestování do budoucnosti možné. Teď si to všechno zkuste obrátit ve prospěch hypotetické cesty do minulosti. Cestovatel musí nějakým způsobem obrátit šipku času, aby mohl postupovat v jejím směru, tedy v tomto případě do minulosti. Co to tedy obnáší a kde soudruzi udělali chybu? Dojde k omlazování cestovatele, dekonzumace na záchodě se změní na konzumaci a konzumace u jídelního stolu se změní na dekonzumaci. Hitler osvobodí Evropu a Santa Klaus okrade děti (to jsem si půjčil z jednoho sci-fi, které reálně popisuje problém cestování do minulosti). V podstatě cestovatel nikam neodcestuje, změní se v batole a... Tedy ač bylo dodrženo cestování do minulosti ve směru šipky času, která byla pro tento účel obrácená (čas tiká pozpátku), narazíme na první rozdíl, a to takový, že minulost nevznikala bez něj, protože on už v ní existuje jako své mladší já. Proto hypoteticky může, narozdíl od cesty do budoucnosti, jakoby sledovat pouze vlastní linii do minulosti v téže osobě. Nedojde k žádnému "rozštěpení" osob. Nepříjemnosti s tím spojené na záchodě či u jídelního stolu vynechám, protože jako "kauzální" bytosti přísně kauzálního vesmíru nejsme na tento reversní způsob související s cestou do minulosti přizpůsobeni. A kde ti soudruzi udělali chybu? Udělali ji záměrně, aby věc cestování do minulosti byla atraktivní pro důvěřivé. Oni si to totiž vymysleli tak, že šipka času cestovatele bude lokálně zachována v původním směru (normálně do budoucnosti), přičemž celý vesmír se podřídí obrácené šipce času, která bude směřovat do minulosti. Tímto se elegantně vyhnuli nepříjemnosti omlazovaní a nepříjemnému způsobu "žití". "Přesvědčit" celý vesmír, aby šel proti vlastní šipce času kromě jednoho malého kousku s cestovatelem je samozřejmě nonsens. Proto se vymyslely "prostorově časové" červí díry propojující náš vesmír s jiným identickým vesmírem, který je samozřejmě "na přání", například o fous mladší, aby tam ta "minulost" byla (říkají tomu paralelní vesmír). Tímto odpadlo mnoho problémů - nemuselo se vynaložit nekonečné množství energie do neexistujícího řešení změny šipky času a cestovatel se mohl v tomto cizím vesmíru potkat sám se sebou, jako v Back to the Future. Absurdita tohoto šla ještě dále. Vymyslela se čistě časová červí díra, která je dlouhá a má vchod a východ blízko sebe. Takové díry samozřejmě neexistují - žádné červí díry, umožňující průchod neexistují a černá díra není bránou, ale je to hmotné těleso s extrémním projevem gravitace, čili pád do ní je s následkem smrti, jako pád do jakékoliv hvězdy. Takže podle představ fantastů, kdo do takové časové červí díry vejde, vyjde druhým koncem v minulosti. Na co se zapomnělo, že pokud by cestovatel "úspěšně" vyšel v minulosti, tak jen v tak vzdálené minulosti, kdy byla tato "časová díra" uvedena v provoz. Čili, pokud by byla "instalována a zprovozněna" včera, cestovatel by těžko mohl odcestovat k dinosaurům. Je to logické, protože v pravěku ještě žádný červí "východ" neexistoval. To je obecný problém všech fantazií na toto téma. Druhý problém je, že z takové časové červí díry do minulosti vyjdete dříve, než jste do ní vlezli. V jednom čase a prostoru se ocitáte dvakrát. Tuto duplikaci hmoty vesmír neumí - při svém zrodu dostal konečné množství hmoty, která se pouze různě transformuje. Opět si pomůžete logikou. Ve dvě hodiny se rozhodnete, že ve tři hodiny vejdete do časové červí díry a vrátíte se v čase o hodinu nazpět. Co uvidíte? Že jsou dvě hodiny a vaše já přemýšlí o tom, že ve tři hodiny vejde do červí díry. Toto je naprosto akauzální. Proto jsem na začátku uvedl, že se cestou do minulosti nemusíte zabývat - jsou to všechno nekonečné hlouposti. Rádobyvědci si rádi berou do huby Einsteina a mnoho dalších, ale věřte, že v jejich matematických modelech šlo o naprosto jiný kontext a nemá to nic společného s fantazií cest do minulosti in natura. Doufám, že jsem Vám trochu pomohl. :)
@AddictDopamine
@AddictDopamine 2 жыл бұрын
@@DL-kc8fc Jak víte, že vesmír při svém zrodu dostal konečné množství hmoty? Vy jste u toho byl? Ve vesmíru je tolik neznámých, že ač z vašeho příspěvku můžete mít pocit, že tomu rozumíte, tak nerozumíte ničemu, píšete jen co se vám hodí. Může existovat nekonečně mnoho vesmírů s nekonečným stromem variací všech jevů, může existovat více dimenzí prostorů. Ona ani teorie chaosu nemusí být úplně náhodná (na začátku se muselo splnit nějaké pravidlo) stejně tak variance nemusí být náhodný rozptyl na Gaussově křivce atd. atd. atd.
@DL-kc8fc
@DL-kc8fc 2 жыл бұрын
@@AddictDopamine :) Že vesmír dostal do vínku konečné množství energie, ví každý trouba, protože od té energie a jejího vyvážení v různých formách (pole, hmota, případná nebaryonová hmota, temná hmota, temná energie či částice atd.) se odvíjí konstantní rychlost světla platná ve všech koutech vesmíru. Tato konstanta platí i v takových soustavách, kde je z vlivu gravitačního pole snížené tempo času a kterému vnitřně koreluje naprosto stejná konstanta c. Od tohoto bodu student chápe, proč říkáme, že všechny vztažné soustavy jsou rovnocenné, i když porovnáváním, například skrze dopplera zjišťujeme, že z vnějšku pozorovaná soustava má jiné parametry. Všechno je totiž podřízeno kauzalitě a to i v rámci soustav, aby z žádného pohledu nedošlo k předběhnutí následku před příčinou in natura. Toto všechno funguje z limitu a odráží se to na charakteru vesmíru, který díky tomuto existuje. Prostě časoprostor nelze separovat skrze jednotlivé projevy, protože ty jsou vždy spjaty spolu s ostatními a vzájemně se indukují. Jejich "stmelujícím" prvkem je invarianta v podobě rychlosti světla, která je skutečně konstantní a ukazuje na nějaké konkrétní množství energie (hmoty) v celém vesmíru, i když se ředí z kosmologického posuvu. Ostatně gravitační konstanta je rovněž neměnná, ať v té nejposlednější viditelné galaxii, či na Měsicí nebo na Slunci. Zbytečně mě ostrakizujete, protože pouze předkládám fakta a to ověřená. Co se týče mnohovesmírů, je to pěkné, ale naprd. To se prostě setkali sázející páprdové zvučných jmen, kteří se kvůli platnosti svých rovnic potřebovali zbavit nehodícího a tak to šoupli do jiného vesmíru. Matematický příklad typu " Do prázdného autobusu nastoupilo -3 osob a na další zastávce +dva vystoupili", byl z hlediska dluhu z ekonomických počtů vyřešen ke spokojenosti, ale ve fyzice nebyl validní, stejně jako ona podpěrná teorie, která se dodnes plácá v rovině hypotézy. Ale šlo o zvučná jména a nechává se to pro případ, že by to šlo v budoucnosti využít například v polovodičích. Tak to skutečně je. Musíte mít jen dobré jméno a každá pitomost najde své kupce. Kromě toho platí jako v Cimrmanovi, že i slepá ulička se musí prošlapat, aby se jiní nemuseli zdržovat a ve vědě to skutečně platí. Tedy kdo chce mnohovesmíry, ať je má, ale nelze to ověřit. Musíme proniknout přímo do začátku velkého třesku, nikoliv jako dnes "pouze" do setin sekund po něm - máme velmi dobré informace vývoje vesmíru, ale bohužel ne od nuly. Chaos se může ve vyšším levelu jevit jako něco stabilního, například kvantová rozmazanost či neurčitost v této záležitosti a následně jejich projev v makrosvětě, což už před dávnými časy vyjasnil Schrodinger s myšlenkovou kočkou, tedy že kvantové vlastnosti se nepropisují. Jestli chaosu předcházela struktura a nějaké pravidlo, bylo by jako do elementárního světa naroubovat vlastnosti vyššího levelu, tedy jakási obrácená kočka. A co se týče dimenzí, tak ty jsme si před nedávnem vymysleli jako odkladiště vlastností, například spinu, elektrického náboje atd. Tímto jich máme 10+1 a není to zdaleka konečný počet. Je to super věc nejenom v kategorizaci, ale třeba i v konstrukcí počítačových sítí, či neuronových sítí s vlastností rekurze atd. Vznik našeho prostoročasu také měl být na úkor vzniku kompaktifikovaných dimenzí, protože v rámci teorií bylo nutné někde schovat vlastnosti podílející se na vzniku a z kraje počátečním rozvoji vesmíru a bylo přímo nutné ty "dimenze" prostorově slisovat pod úroveň jakékoliv rozlišitelnosti. Jenomže pak to vykradl bulvár, který bez pochopení toho, co model představuje, začal šířit hlouposti o dimenzích a světe div se, dokonce i obyvatelných. Kaku plácá, jak procházíme těmito dimenzemi a žádná univerzita se s ním nebaví. Ne kvůli tomu, že vypouští nesmysly á la hypotézy, ale že finančně profituje na neznalosti jiných. Totiž jednou věcí je model, a druhou realita. Bohrům model atomu je také totálně špatný, ale nedokáži si představit, jak by se bez něj obešel například chemik, který díky němu skutečně přichází na nové a užitečné. A o tom to je.
@AddictDopamine
@AddictDopamine 2 жыл бұрын
@@DL-kc8fc Super, vypadáte, že tomu rozumíte, děkuji za obsáhlý příspěvek. Já jsem spíš matematik a jediná pro mě vysvětlitelná struktura vesmíru je, že "rozprsk" hmoty při velkém třesku musel mít zákonitosti, tím myslím, že na "sever" nemohl letět ani o jeden atom hmoty více než na "jih" a tím pádem se náš vesmír točí v kruhu (spíš kouli) stejných seskupeních naprosto stejných vesmírů ikdyz z našeho pohledu se může nám viditelný vesmír jevit jako naprosto náhodné seskupení hmoty, potom by záleželo jestli byť jen jeden atom hmoty měl možnost se odchýlit od své pozice a tím pádem by byl prostor pro mnohovesmir a vzhledem k tomu, že netušíme kde se ve vesmíru nacházíme, by těhle vesmírů mohlo být nekonečně mnoho. Co si o tom myslíte?
@DL-kc8fc
@DL-kc8fc 2 жыл бұрын
@@AddictDopamine Díky. Bohužel neznáme příčiny vzniku vesmíru a proto se snažíme jít na to skrze nepřímé důkazy či viditelné projevy. Například pokud necháme vybuchnout nějakou nálož v atmosféře, její prudce se rozpínající plyny skokově mění hraniční vlastnosti média ve kterém se šíří a v tomto prostředí (kam proniká) ztrácí energii. Obecně to vnímáme jako rázovou vlnu (s projevem sonického třesku), která má nějaký dosah. Relikt rázové vlny proniká i zpět a rezonuje stejně, jako když praštíme do zvonu a on ještě nějakou dobu zní. Na těchto empirických zkušeností hledáme stejný projev ve vesmíru. Bohužel, žádná změna na pozadí reliktního záření nebyla nalezena, tedy ani rázová vlna, kroužky z rezonance či přímo jakýsi plný kruhový "otisk" z jiného prostředí, tedy něco podobného, jako když kopnete mokrý míč z orosené trávy na stěnu a vznikne mokrý otisk. Toto mělo posloužit i k ověření mnohovesmírů, protože průnik se sousedním vesmírem skrze "neprostor", ve kterém vzdálenosti a čas neexistují, by takový otisk v reliktním záření vytvořil v kterékoliv fázi vesmíru. Ale není všem dnům konec. Dokonce ani probíhající rozpínání vesmíru neztrácí na své razanci. Co z toho plyne? Že se náš vesmír začal rozpínat do "neprostoru", nebo do prostoru jiné povahy, který neklade absolutně žádný odpor a tudíž žádný projev průniku jednoho prostoru do druhého není, jako i nějaké rezidium po tomto (to měla být šance pro příznivce mnohovesmírů, které plavou v prostoru jiné povahy či v neprostoru). Tedy náš vesmír se zdá nevznikl v hotovém prostoru (viz nálož v atmosféře a rozpínající se plyny stejné povahy), ale sám je tím prostorem, který si se svou energií tento prostor stvořil a dal mu limity, které známe a to především v rámci šíření informace, což je odraz nějakého konečného množství hmoty. Má to logiku, protože do "neprostoru" je možné expandovat jakoukoliv rychlostí, třeba i bilionkrát nadsvětelnou - "neprostor" nemá nic omezujícího z prostoru a jeho limitů, notabene když se ten prostor s jistými parametry vytvořil a stále se tvoří expandující vesmírem, jakoby velký třesk stále pokračoval z vnitřního přetlaku energie a vymyslel se pro to termín "temná energie" proti gravitaci (energie vakua není sci-fi pojem). Přívlastek "temný" je synonymem "neznámého". Je nutné připomenout, že expanze vesmíru, jak počáteční či současná, není výbuch, ale skutečná expanze prostoru. Ten nově vytvořený prostor se chce jakoby sám sebe lokalizovat a překotně se nafukuje jak z neodporu vnějšího prostředí, tak ze sebe sama. Nadsvětelně expandující (inflační) vesmír následně vysvětluje homogenitu vyplněného prostoru - do všech stran je vesmír stejný a stejně starý. Samozřejmě, že vzdálené galaxie jsou mladé, protože fotony mají stále svou limitní rychlost a musí absolvovat delší dráhu z rozpínajícího se vesmíru a díky tomuto máme štěstí pozorovat dávnou minulost vesmíru, která by normálně pominula (fotony ze vzdálené minulosti by už dávno prolétly dlouho před existenci Země), kdyby vesmír neexpandoval. Tedy ta homogenita vznikla prudkým rozedmutím nad všechny limity a proto se zachoval stejný charakter vesmíru ve všech jeho částech. Nehomogenita je pouze v detailech, kde snad z příčiny temné hmoty se vytvořila vlákna (špagety), v niž se soustřeďují galaxie. Několik sledování bylo úspěšných v podpoře tohoto předpokladu a byl zaznamenán průnik temné hmoty vs průnik hmoty, která byla dopředu vytyčena tou temnou. Ukazuje se, že ač je prostor homogenní, jakousi "kondenzací" vznikají nepravidelné struktury. Je to stejné jako souměrně orosené zrcadlo, na kterém se po chvíli různě vytvoří oddělené kapičky vody a některé z nich se slijí dohromady. To samozřejmě homogenitě nic neupírá. Jestli se vesmír točí v kruhu, nevím. Jestli je kulatý, nejspíš ano, protože expanze probíhala všemi směry. Z toho mimo jiné vyplývá, že energie nebyla do našeho vesmíru jakoby "vstříknuta", protože proti tomu jde pozorovaná homogenita. Průnik vesmírů by byl také akceptovatelný, ale i to by se projevilo na homogenitě, kromě toho, že se už hledaly "otisky". Vznikly i alternativní způsoby, jakoby skrze prostorové dimenze, že to co jde na sever, jde zároveň i na jih a v celém budoucím prostoru vesmíru se energie vynořuje v každém bodu budoucího prostoru současně díky mnoha dimenzím. To by se mi líbilo, ale to by ty jednotlivé prostorové "brány" byly již tehdy lokalizovatelné v prostoru a energie by musela tímto pršet do hotového prostoru ve známých limitech, kromě toho, že dimenze jsme si stvořili pro lepší myšlení a vymýšlení. Ale nechává se to, protože v budoucnosti to můžeme využit v naprosto jiné aplikaci. Proto více investujeme do poznání začátku vesmíru, třeba skrze rozbíjení částic v urychlovačích. Až se to podaří, bude hned jasno. Díky za pozornost.
@ww2992
@ww2992 2 жыл бұрын
Exotická hmota by mohla být 1 z forem temné hmoty nebo energie.
@laasf1
@laasf1 2 жыл бұрын
az na to, ze to jsou blbosti:-). Jakmile zpomalite po letu raketou, tak se vam cas vrati:-)
@petrvaculik5654
@petrvaculik5654 2 жыл бұрын
čas se nevrátí není to bumerang ,maximalne se srovná z okolním časem ale to co už jste získali vám zustane , a na to stačí jen jednoduchá logika.
@mighty_lukas6618
@mighty_lukas6618 2 жыл бұрын
Co?? xD jak vrátí?
@michalklimes4100
@michalklimes4100 2 жыл бұрын
Protože to nejde díváš se moc na pohádky😂
@srotovnikabc6919
@srotovnikabc6919 2 жыл бұрын
Protoze priroda cas proste nezna. Je to jenom lidske srovnavani.
@stefanstofan3854
@stefanstofan3854 2 жыл бұрын
Hmota môže cestovať rýchlejšie ako svetlo .... V urýchľovači častíc to už dokazali
@edisco_cz
@edisco_cz 2 жыл бұрын
Nějaký zdroj by k tomu nebyl?
@kryska367
@kryska367 2 жыл бұрын
Není to reálné.
@katarinakalasova494
@katarinakalasova494 Ай бұрын
To nikto nevie
@ThomasThomason-im3zy
@ThomasThomason-im3zy 8 ай бұрын
Bláboly
@lukascohi4890
@lukascohi4890 2 жыл бұрын
Cestování časem je fyzikálně a vesmírně nemožné!!!! Jsme duše a jsme tady a teď. Takže video zbytečné....
@mr.k8582
@mr.k8582 4 жыл бұрын
No podle mě by se dalo cestovat ve spomínkach a to je cestování časem do zadu ale jak cestovat do doby kdy se někdo ještě nenarodil tak to nevim jak
@dechtickymiro
@dechtickymiro Жыл бұрын
My nemusime vediet cestovat casom ale z buducna sa to da.Sam mam taky zahadny pribeh ktory mi vrta hlavov
Kvantová fyzika 2/3: Kde jsou, když se nikdo nedívá?
8:15
budeme někdy cestovat časem?
19:36
segment
Рет қаралды 250 М.
99.9% IMPOSSIBLE
00:24
STORROR
Рет қаралды 31 МЛН
Sigma Kid Mistake #funny #sigma
00:17
CRAZY GREAPA
Рет қаралды 30 МЛН
黑天使只对C罗有感觉#short #angel #clown
00:39
Super Beauty team
Рет қаралды 36 МЛН
Speciální teorie relativity a její paradoxy
1:11:10
Science to Go!
Рет қаралды 8 М.
Od atomu vodíku k neutronové hvězdě | Astrofyzika
5:15
Na výlet do vesmíru
20:59
Planetum
Рет қаралды 525 М.
Cestování Časem v Realitě VYSVĚTLENO
12:27
NeXus49
Рет қаралды 63 М.
Kvantová fyzika 3/3: Tunelování, provázanost a kočka
10:17
Petr Kulhánek - Gravitační čočky (FČ FEL ČVUT 21.3.2019)
1:10:53
Ako zostrojiť STROJ ČASU pomocou ČERVÍCH DIER?
15:18
BeWise
Рет қаралды 182 М.
Co je uvnitř ČERNÉ DÍRY?
6:54
Edisco
Рет қаралды 156 М.
Jediné video o vesmíru, které musíte vidět
15:24
Dobré vědět
Рет қаралды 119 М.
Existujú PARALELNÉ vesmíry?
11:50
BeWise
Рет қаралды 188 М.
99.9% IMPOSSIBLE
00:24
STORROR
Рет қаралды 31 МЛН