Дякую автору за відео ) Корисна інформація та клопітка робота з документацією це моя повага ! Нехай квітне український ютуб )
@Romzes_PraАй бұрын
Як один коментар або навіть слово надихає автора на створення нових роликів. Вподобайка!!! Дякую за цікаве відео!!! 💙💛 🇺🇦🇺🇦🇺🇦
@bootuseuaАй бұрын
Дякую за ваш коментар. Я досить давно хотів розібратися в темі, але саме ваш коментар призвів до цього. Сподіваюсь, що і вам відео буде корисним.
@v-nidzy-vАй бұрын
@@bootuseua АКБ с клапоном аварийным, подрывным не имеют вакума - сложная технология масово квадратные акумы сувать в ящик, вакумировать каждый акум с запаковкой. Легче ставить свисток шоб не раздувало комірки - излишки газов через предохранительный клапан по давлению применяют во многих сферах на котлах, компресорах типо холодильных где газы без кислорода та влаги. Вы показали мнение чудока на 1:20 минуте.
@bootuseuaАй бұрын
АКБ - акумуляторні кислотні батареї? До чого тут АКБ?
Дякую за відео. Було б цікаво ще подивитися про положення комірок, в якому саме положенні їх можна те неможна використовувати/зберігати. Інформації по цій темі не так багато, а яка є, то не зовсім однозначна та залежить від виробника.
@trezenx27 күн бұрын
ого. і таке є?
@luckyduck158926 күн бұрын
По документації тільки вертикально, на бок уже неможна
@MrTomb66612 сағат бұрын
@@luckyduck1589китайці збирають АКБ з комірками на боці аж бігом
@majestifАй бұрын
Респект автору за серію відосів по LiFePo4, все чітко розставив по поличкам.
@uberrazum23 күн бұрын
дякую за пізнавальні відео. Ця тема якраз дуже актуальна у нас.
@Дмитрий-т5ь7з29 күн бұрын
Дякую! Дуже корисна інформація!
@denisodnorog940Ай бұрын
І підходимо до найголовнішого:) це календарне старіння! Висновком якого будуть не важливі ні цикли ні стискання :)
@AngelorademonАй бұрын
не факт
@MartGrag-qp1psАй бұрын
Дякую! Як завжди, дуже корисний обзор, та професійна подача контенту! 👍
@мр.ОлександрАй бұрын
Наче все по темі та схоже на правду до того ж логічно. Спостерігаю далі) сам ще не користувався такими😢
@igorkvachun3572Ай бұрын
Вітаю. 👍 Інформація цікава про акумулятори. ⚡🔋
@sadko2000Ай бұрын
Чудова аналітика, дякую! В мене Hithium 280 Ah, 16S, при повному заряді без стискання десь на 1 мм кожна банка дується. Стиснув дошками та 3-ма шпільками і добре (зібрав 2х8 і посередині третя шпілька йде). Довідково цитата від виробника (умови досліджень кількості циклів): "the cell covered with 15mm aluminum plate, the fixture force is (3000±200)N"
@bootuseuaАй бұрын
на 1 мм.. А скільки їм років?
@sadko2000Ай бұрын
@@bootuseuaсвіжі, влітку придбані, 3 цикли
@bootuseuaАй бұрын
А- грейди?
@sadko2000Ай бұрын
@bootuseua ні, абсолютно нові. Я їх спочатку в один ряд 16шт поставив, з'єднав, стиснув двома шпільками і 2 меблевими ДСП. І зарядив. Пузік був на всю збірку не сильно помітний, але ДСП вигнулися і потім легесенько тріснули. Змінив конструкцію на 2 ряди по 8 і посередині додав третю шпильку і дошки звичайні, соснові, 15 мм. Все, зараз все влаштовує, дуття не помітно
@bootuseuaАй бұрын
@@sadko2000 ого.
@yuga92327 күн бұрын
Дякую за корисну інформацію. Цікаво було б ще розібрати питання із правильним положенням комірок. Десь зустрічав відео, де говорили що лише в вертикальному положенні. Разом із тим купа китайських компаній продають вертикальні акумуляторні батареї (той же сеплос), в яких комірки розташовані в горизонтальному положенні.
@yuriykorenyak235127 күн бұрын
Наприкінці нормальне пояснення чи треба стискати батарею. Дякуємо за Україномовний контент
@ВикторКалантай-г1рАй бұрын
300кгс це приблизно 3.4 Нм при шпильках М8 або 2.5 Нм при M6. Це дуже малий момент. Прям дуже. Тому я думаю коли ви кажете просто надійно зафіксувати - момент буде якраз такий і сила стиснення близько 300кгс. А якщо брати і залишати 1.5мм зазору то щоб їх тримати в купі то між ними (комірками) треба прокладати компенсаційні плити з якогось вспіненого матеріалу і зажимати просто стрічкою. Якраз стрічкою і виробники готових збірок і роблять. Я не думаю що якби треба було затянути сильно і це прям сильно впливало на ресурс то виробники би це ігнорували. Пи.Си. Запишить відео про розміщення комірок вертикально чи лежачі. Виробник рекомендує тільки вертикально. Але багато хто каже що це несуттєво впливає на ресурс і можно не заморачиватись
@tarastop958518 күн бұрын
Тільки шпильками вверх !!!!
@dan-._.7 күн бұрын
@@tarastop9585Чому?
@jonnyboy875 күн бұрын
300кгс це 2942н!
@ВикторКалантай-г1р4 күн бұрын
@@jonnyboy87 Я ж не проти...але це не момент який треба прикласти на шпильку. 3.4Нм...Ньютон * метр
@SleepImportant10 сағат бұрын
в мене старі коврики для мишки. я їх по розміру порізав і між ячейками положив. вони резінові (діелектри по суті) тверді, але не такі прям як текстеліт
@exi3074Ай бұрын
Будь ласка не користуйте слово "Рахую" в данному контексті ( бо то калька с москальскої ). Є гарне слово "Вважаю" PS за контент велика подяка, він дуже цікавий , а головне наразі)
@bootuseuaАй бұрын
Ви вважаєте, що я про це не знаю. Знаю, але забуваю. Особливо коли в голові крутиться купа технічної інформації і відео пишеш не користуючись заготовленим текстом. Спробуйте, зрозумієте.
@MartGrag-qp1psАй бұрын
@@bootuseua Пробачте. Але не варто виправдовуватися. На мою думку, достатньо подяки. Я взагалі майже весь час вимушений спілкуватися російською. Але не маю бажання за це виправдовуватися. Бо це не моя відповідальність. А влади. А ви особисто, виконуєте дуже корисну справу. То десь які не значні помилки, майже не враховуються.👍😉
@MartGrag-qp1psАй бұрын
@@qserkl4106 У на у всіх якісь проблеми зі сприйняттям, можу вас завірити😂 Але ж головне, щоб ми іх відстежували у самих собі, та прибирали з часом.
@Deimondi2Ай бұрын
@@MartGrag-qp1ps🤦♀️
@EzerRebornАй бұрын
Мовний патруль вже тут. Ніхто не в безпеці
@igorilyev2143Ай бұрын
Супер відос, дуже дякуємо!!!!!
@AirCorsАй бұрын
Був у мене одного разу досвід, коли я зібрав збірку 4S, стиснув її з двох сторін текстолітом 8мм і шпильками М6. Комірки були недозаряджені, такі як приходять зазвичай від нормальних постачальників. А потім злегка послабивши гайки я витягнув пакет комірок, стягнутий лише армованим скотчем, і зарядив їх до 100% невисоким струмом. Після цього я не зміг вставити цей пакет назад у свою конструкцію з текстоліту і шпильок, аж поки не відпустив трохи гайки на шпильках. Після цього я такої дурні не повторював і не заряджав комірки без попереднього стиснення.
@bootuseuaАй бұрын
Це лише означає, що елементи у вас точно не fresh.
@pinco2004Ай бұрын
@@bootuseua, не факт. Немало видео где свежие ячейки с NKON приходят с незначительно вогнутыми гранями. После первой зарядки эти грани выпрямляются или даже становятся немного выпуклыми.
@AirCorsАй бұрын
@@bootuseua fresh це лише мета для "філателістів" яка не несе ніякої практичної цінності для систем резервного живлення. А зміна об'єму нестисненої комірки це небажана дійсність.
@random-staffАй бұрын
@bootuseua Ви ж самі в 5:04 кажете що товщина збільшується і це нормально.
@КостянтинПриходько-п5жАй бұрын
"Пузірьки ввкуума" 🦨🦨🦨- посміявся від душі дивлячись на балони радіоламп ( 6П13С+6Н23П) свого підсилювача. Вакуум - це просто порожнеча, відсутність будь-чого, будь якої речовини. Якщо б в банках утворювався, або був вакуум - то стінки банки не дуло б назовні, а втягувало всередину. Акумулятори розпирає не через гази - в такому випадку надувало б захисні мембрани. Банки "дує" через розбухання активної маси пластин, (або сепаратора ?).
@ОлександрФедоришин-у4шАй бұрын
Дякую за цікаве і пізнавальне відео)
@антонпатрон-м5вАй бұрын
крутезне відео дякую
@OD-rh7ctАй бұрын
Дякую за цікаве відео
@_OnlyАй бұрын
Залізна 5 міліметрова плита потрібного розміру, з якої получаться дві пластини, щоби ними затиснути комірки, обійшлась мені в 280 грн разом з вирізанням під потрібний розмір. Ще сотня гривень - на дві двометрові шпильки М8 (з кожної получиться по три шпильки потрібної довжини), і комплект шайб, гайок, і гроверів. Ліпше я перестрахуюсь, і не втрачу можливе подовження строку експлуатації комірок на 40%. Гірше від цього точно не стане.
@orkoteg09Ай бұрын
залежить від DoD SoC C-rate. стискання не дасть +40%. і ще, не люблять вони "стояти", треба їх "гоняти".
@_OnlyАй бұрын
@@orkoteg09 Забудь про цю фігню - акумулятори нові! Я саме для цього їх навіть не заряджав після отримання, щоби вже перше заряджання відбувалось під стисненням.
@MS-cr4hiАй бұрын
100% Логічно і тверезо мислите! Респект
@aprinciple9559Ай бұрын
Це де ви так дешево взяли?)
@_OnlyАй бұрын
@@aprinciple9559 В Одесі на Староконному ринку. 😊
@kabanchyk5661Ай бұрын
Було корисно це все послухати, як на мене, то краще заморочитись і стиснути комірки, це не дорого і не займе багато часу, втратити потім акуми буде обідніше...
@GOODWOOD777Ай бұрын
*Вдячний за відео. У мене можливо дивне запитання. Як на твою думку, транспортування LiFePO4 акумуляторів на літаках якось може впливати на стан, якість акумуляторів? Простіше кажучи, чи може пошкодитись LiFePO4 акумулятор, при транспортуванні на вісоті в 12000 метрив від земної поверхні?* _Буду дуже вдячній за відповідь._
@bootuseuaАй бұрын
Та зазвичай літій-іонні не транспортують літаками. Низкий тиск. Корабликами. Є спеціальні акумулятори, в тому числі й ліфепо для літаків. Але щоб 12000 метрів. Про експлуатацію є в доках - 2000 м над рівнем моря. В деяких доках до 6000 м над рівнем моря. Але цю тему не вивчав.
@taraspavlyk4932Ай бұрын
Та яка різниця? Літак -герметичний.
@bootuseuaАй бұрын
@@taraspavlyk4932 слово "розгерметизація" щось означає?
@taraspavlyk4932Ай бұрын
І що??? Та тоді вже не до акумів буде🤣! Типу,як на підводному човні, при розгерметизації акуми спасати?))
@GOODWOOD777Ай бұрын
@@taraspavlyk4932 Ні, вантажні ні герметизують.
@alexandermusienkoАй бұрын
Чудовий ролик. Дякую. Питання. Система анод-сепаратор-катод розбухає в процесі старіння тому що утворюються хімічні сполуки, що займають більший об'єм (по типу іржі у заліза)? якщо ні, то здається що в процесі заряд-розряд просто утворюються газові пузирі, що призводять до зменшеня корисної площі. Наче в досліді не досліджувався варіант з компресією. Просто вимірювали один шар. Цікаво було б дізнатись вплив компресії на результат.
@AngelorademonАй бұрын
там вказано на правому графіку зусилля розширення, а значіть їх стискали для вимірів.
@denis5456Ай бұрын
стояли просто поруч з маленькими відступами комірки 230а. заряджалися 100а і дві вздулися, причому сильно. Не стискати, а збирати так, щоб не було куди роздуватися коміркам, я собі зроблю просто 4 шпильки і дви товсті пластини по краях збірки. Комірки з часом стали майже на місце, але помилкою було їх просто ставити окремо одна від одної
@diverom6046Ай бұрын
Дякую, гарне відео. Але я одного не зрозумів. В якому стані їх потрібно фіксувати, в розрядженому чи зарядженому? Якщо зафіксувати комірки в розрядженому стані, наприклад гарно обмотати міцним армованим скотчем на скловолокні, який зовсім не тягнеться, то як ви і сказали, ячейка стає товщою при заряджанні і роздутись не може, тому що намертво зафіксована. Чи не буде тиск в цьому випадку занадто великий, більше допустимого?
@RonniNukemАй бұрын
не знаєш, що обрати, обери середину, тобто заряджені на 50%
@diverom6046Ай бұрын
@@RonniNukem Вони приїзжають роряджені з напругою 3.2 вольта. Середину в LiFePo4 визначити неможливо. При 3.3 вольта це може бути як 30% так і 70%
@МаксимГорький-п4оАй бұрын
Скотч тягнеться, навіть армований.
@RonniNukemАй бұрын
@@diverom6046 заміряти можна ватметром
@bootuseuaАй бұрын
Так вони до вас приїжджають від 15% до 40%. 15% - це якщо дуже довго їхало. Ну дуже довго. А так зазвичай під 40-50%. Найменший тиск всередині. Зафіксували, контрольовано зарядили невеликим струмом. 0.2С. Подивились, як себе поводять. Розрядили. Подивились. Зарядили більшим струмом.
@Papandos-cw8weАй бұрын
наконецто адекватная мысль. а то люди уже подурели с этим стысканням и токопроводящей пастой!
@AngelorademonАй бұрын
ниче себе "подурели", автор видео сам продемонстрировал в видео ссылку на один из даташитов 00:04:09, где указано увеличение числа циклов с 2500 до 3500, как результат сжатия. Вам этого мало? Но правда, при этом очень странные и необоснованные выводы делает автор, о том что это не актуально для реальных условиях. А может в реальных условиях разница будет еще больше? Да и с чего он взял, что температура аккумуляторов в реальных условиях не будет 25 град? Она может быть даже меньше, во всяком случае на протяжении большей части года.
@bootuseuaАй бұрын
Де ви там бачили стискання?
@AngelorademonАй бұрын
@@bootuseua Очі роззуйте: ">2500 cycle Without (Без) fixture; >3500 cycle Fixture" (translate.google: fixture-приспособление - Ещё варианты перевода - зажимное приспособление). Правий стовпчік таблиці навпроти Fixture читаєте: "The battery cell is under the action of 300 kgf force" (Элемент батареи находится под действием силы 300 кгс). Який же в нас все таки нарід безграмотний та неуважний.
@bootuseuaАй бұрын
От на деякі коментарі навіть відповідати не хочеться. Особливо якщо написано, що нарід безграмотний. ВИ експерт? Багато батарей зібрали? Довго цим займаєтесь? Є свій досвід по циклам? 2500 циклів хоч одна ваша батарея пройшла? Моя - ні. І я не експерт.
@AngelorademonАй бұрын
@@bootuseua я за фахом радіоінженер, та метролог, маю досвід головного конструктора на підприємстві, в останні роки практикую ремонти та налаштування таких вимірювально-аналітичних комплексів, що ви не уявляєте. Займаюсь? - Років 30, можливо й більше. З документацією працювати вмію. Якщо ви поцікавились.
@slavastaniUAАй бұрын
цікаво, дякую !
@MrDgekssonАй бұрын
Спасибо. Очень полезно.
@yaroslavkruchkov8pАй бұрын
Здається мається на увазі не стисненя з цією силою а здатність корпусу витримувати таке навантаження коли комірки вирішать трошки розпухнути.
@AngelorademonАй бұрын
Якщо здається, треба хреститися. А в документації вказано, що корпус витримує зусилля 1000 кг, а 300 кг - це рекомендоване зусилля стискання.
@YevgenShevchenkoАй бұрын
Щіро кажучі, я знов, як в усіх відео, що дивився раніше, не зміг зробити остаточний висновок. Одночасно є виробники, які офіційно заявляють, що стискання збільшує ресурс на 40 відсотків, і виробники готових батарей, які не стискають комірки взагалі. Єдине переконливе відео - те, де чувак перезарядив призматики без міри, і в них НЕ спрацював жодний запобіжний клапан, хоча комірки роздуло вдвічі. Тож, схоже, потрібен щонайменше жорсткий корпус, якій витримає чималий тиск, аби спрацював клапан. До речі 300 кгс - не так вже й багато, здається. При стягуванні 6 шпильками це 50 кгс на шпильку, і момент затягування гайки М6 менше 1 Нм (калькулятор моменту написав 0.4Нм)?
@bootuseuaАй бұрын
Не стискання! Фіксація, це не стискання.
@YevgenShevchenkoАй бұрын
@@bootuseua Поясніть. Як створити 300 кгс, якщо не стискати? І в даташитах, які ви показуєте, написано "переднатяг" - це стискання.
@bootuseuaАй бұрын
Якщо без спеціальних пристроїв, то елементи повинні бути зафіксовані, так щоб при переміщенні збірки вони не рухались.
@pinco2004Ай бұрын
@@bootuseua, на схемах показаны пластины со шпильками. Разве они не сжимают ячейки?
@bootuseuaАй бұрын
@@pinco2004 на яких схемах?
@Прокурор-й7уАй бұрын
В даташиті це рекомендації та лабораторні дослідження ніде не сказано що це обов’язково необхідно зробити (стискати), надійно якісно стягнути буде достатньо, дякую що доносите вірну інформацію людям.
@maxim_skridonenkoАй бұрын
гуд! дякую за науковий підхід. Це рідкість зараз
@BorysfenitАй бұрын
Кінець відео вражає)) От вам і тема для наступного хайпового відео: Запобіжники і автомати - куди тулити і чи тулити взагалі? ))
@diverom6046Ай бұрын
Ставити обов'язково. А куди саме ставити абсолютно ніякої різниці не має - на плюс, на мінус, до BMS чи після. Головне щоб було зручно і був доступ.
@BorysfenitАй бұрын
@@diverom6046 припустимо, а що тоді ставити - автомат, чи плавкий запобіжник... чи обох??
@diverom6046Ай бұрын
@@Borysfenit Краще запобіжник. При перевищенні струму, коли мова йде не про коротке замикання, автомат спрацьовує з великою затримкою (хвилини або десятки хвилин в залежності від перевищення), а запобіжник набагато швидше (декілька секунд). Тому в плані безпеки запобіжник краще.
@BorysfenitАй бұрын
@@diverom6046 в теорії то так, але... Той запобіжник, який запрацює за секунди створює великий опір і витрати на нагрів...
@BorysfenitАй бұрын
@@diverom6046 Але ж він ствроює опір і витрати на нагрів??
@aceengels3456Ай бұрын
Ничего не понятно, но очень интересно.😅
@Human-mj1xm21 күн бұрын
Все, весь секрет розкрито! Їх треба стискати, щоб не падав SOH!
@bootuseua21 күн бұрын
Де таке написано?
@Human-mj1xm21 күн бұрын
@@bootuseua невже сарказм не видно?
@WladimirTarasovАй бұрын
мне больше всего понравился вариант с армированным скотчем
@ЄвгенПритулаАй бұрын
Чекаю ще одну серію, бо зрозумів рівно половину за і половину проти стискання.
@bootuseuaАй бұрын
Ні, про це вже не буде серії. Стискати не потрібно, потрібно фіксувати.
@dimontusgaming8362Ай бұрын
Коли фіксують з зусиллям 5 нм на ключі це норм ? Чи треба менше?@@bootuseua
@dimontusgaming8362Ай бұрын
Шпилкями дві фанери*
@ЄвгенПритулаАй бұрын
@@bootuseua дякую.
@ЄвгенПритулаАй бұрын
@@dimontusgaming8362 😀
@ПетрикПяточкін-у4тАй бұрын
Дуже корисна інформація, так і буду фіксувати акб. Таке ще питання: замовив EVA 304 4 шт на ncon. Написали що відправили новою поштою. Прийшло повідомлення з nova clobal що потрібно ще якісь документи, розтаможка чи що. Писали ж що акб більше 200А не потребують таможні. Що їм відповісти?
@pikaz6759Ай бұрын
Высылай чек , он у тебя в почте . Подтверждающий личность документ . ВСЁ ! Никаких растаможек и доставок ! Всё оплачено !
@_OnlyАй бұрын
Мені теж НП писала, і вимагала купу документів з моєю персональною інформацією, незважаючи що я не надавав їм право отримувати і зберігати її, а тим більше передавати третім особам. Просто плюнув на це. На третій день прийшло повідомлення, що мої комірки розмитнено, і направляються до отримувача. Інвойса від продавця цілком достатньо для розмитнення
@ОлегГазов-г8сАй бұрын
Нічого не роби. Все буде ок, привезуть до хати. Мені акб вже двічі так привозили
@Electric_UAАй бұрын
Точно таке саме...теж замовив ЕVE 304 4 шт. такий самий лист від Нова Пошта Глобал отримав...в особистому кабінеті митниці є інфа, що "попередньо не потребує митного оформлення"...скани документів відправив...побачемо що буде далі
@avtodmitriyАй бұрын
Так саме було-нічого не надсилав. . Тиждень були на митниці-потім приїхали.
@boogiebpgАй бұрын
У Енді є хороше відео з назвою Why compression will not extend your battery life. Мені воно здалось переконливим. Звісно, воно стосується в першу чергу тих людей, у кого великі збірки, які працюють не на 100% dod щодня.
@Judjin_the_firstАй бұрын
Дякую за відео) А де ви по catl взяли документацію? Я весь їх сайт перекопав, не можу знайти((((
@bootuseuaАй бұрын
Десь в гуглі нарив. Можу в телеграмі на форумі скинути, якщо напишете. t.me/bootus_public_chat/4045
@denisdnАй бұрын
Роліків на знімали сотні - стискати чи не стискати. Читайте документацію виробника - є навіть онлайн перекладач PDF файлів
@tardiskill7693Ай бұрын
Дякую
@DDarkSoulАй бұрын
👍 дякуємо дуже корисно, єдине відео, яке точно сказало потрібно чи ні, ато в інеті дивні чутки про стискання були🙄
@ВладНовак-о7ьАй бұрын
і що тут чіткого (так чи ні) Ви почули? Навпаки, надано купу інфи (специфікацій) від виробників, яка свідчить про необхідність стискання
@DDarkSoulАй бұрын
@@ВладНовак-о7ь ні потрібно просто холдел, так зрозуміло, а не як на одних відео де стискають або купу цегли кладуть на акуми.
@alegshostakАй бұрын
Здоровий глузд з цих усіх інструкцій напевне такий: 1.Стиснути комірки рівномірно, щоб комірки не рухались. В розумній мірі. 2.Стискаючий механізм має витримувати не меньше 300кг на його протидію які можуть створити комірки у разі їх роздуття. Так? Чи поправте якщо не вірно?
@paveldurov6058Ай бұрын
ні не так. Оскільки відомо, що комірки мають здатність розповзатися, їх потрібно стиснути відповідною силою по всій площині комірки. Але заморочуватися не потрібно саме з точною цифрою, вона середня я так розумію і мета того всього це сказати людям, що скрутіть так щоб конструкція була міцна. Десь рахували, що то на кожну гайку сила 50н, тобто звичайно не сильно дотягнути, що і забезпечить потрібне стиснення комірок.
@alegshostakАй бұрын
@@paveldurov6058 так і я про те. Просто хочеться зрозуміти про ті 300кг. Гадаю як на комірки відразу надавити 300кг може бути дегр.корпусу. адже 300кг то не 30кг? Це приблизно легковою автівкою (вага 1,2т) наїхати одним колесом на комірки нав.в рівном.натиску в площині? Я б не наважився на такий експеримент))
@paveldurov6058Ай бұрын
@@alegshostak та ж ні, мова про 300кг на кв.м і то, вона розподіляється на кожну гайку і виходить що це просто потрібно скрутити як звичайно, щоб ячейки не рухались і не паритись.
@ВладНовак-о7ьАй бұрын
@@paveldurov6058 нема мови ні про який квадратий метр, говориться про силу стискання конкретної комірки. Якщо виробник комірки на 304 А/г пише, що потрібно стискати збірку силою 300 кг, то це є та сила, яка тисне на площу однієї такої комірки, а там і близько нема квадратного метра. Проблема в тому, що важко розрахувати силу стиснення при затягуванні різьбового з'єднання. Хтось навіть може сплутати силу (обертовий момент) затяжки і осьове зусилля, яке викликає цей момент затяжки. Моя спроба розібратися з цим по усіляких рекомендаціях по затяжці, таблицях не дала чіткого результату. Бо, як виявилося, осьове зусилля залежить не тільки від діаметра різьби, але і від кроку, від того чи різьба суха чи змащена, від матеріалів гайка-гвинт. Тому, дійсно, варто не бути "фанатиком стискання", а просто закріпити елементи так, щоб вони щільно прилягали один до одного.
@paveldurov6058Ай бұрын
@@ВладНовак-о7ь нічого подібного, такого бути не може, так як тоді мало б вказуватися кількість точок. Самі подумайте, якщо буде 4, то це одне, 6 інше значення. Коли не вказується на яку площу розраховано, то мається на увазі метр. І сила саме для комірки, а не кріплення. Ще раз, потрібно просто закрутити щоб не бовталося, не тиснути з неймовірними тягами. Фактично вистачає щоб виконати умови навіть руками міцно притянути і вже забезпечимо умови, 50-500н на м2.
@ОлегВандрашекАй бұрын
Ну як я і думав, використовував і нмц у пакетах, і лзф, при правильній експлуатації у них зберігається ідеальна геометрія і стискати їх повинен лише корпус, щоб збірка у ньому не бовталась
@18650olxuaАй бұрын
Якщо коротко кажучи - само собою що треба стискати, раз їх можна стискати:)
@bootuseuaАй бұрын
Не можна їх стискати. Тобто можна. До якогось моменту. Але як вже потікло, то все..
@Electric_UAАй бұрын
@@bootuseuaпочитайте при яких зусиллях "потече"...в даташиті на ЕVE LF304 version E вказана сила тиску при якому відбувається руйнування комірки😉 якщо я не помиляюся то там більше 1 тони😊
@bootuseuaАй бұрын
@@Electric_UA спробую знайти version E
@Electric_UAАй бұрын
@@bootuseua там і про можливість зарядки LiFePo4 при -10°С написано, що можна...я думаю, що виробник спеціально пише якусь фігню в своїх даташитах, щоб акуми скоріше виходили з ладу і споживачі їх активніше купляли...там якісь захмарні напруги в 3,7...3,85 В на комірку типу спрацювання 1ого та 2гого захистів...тобто є над чим поміркувати
@ВладНовак-о7ьАй бұрын
стискати треба, але без фанатизму (як вказано виробником, а це насправді не так багато), а ще подбати про компенсацію розширення. Наприклад, поставити під металеві шайби ще шайби із гуми, а вже потім закрутити гайки і стиснути.
@User1462uuw8w23 күн бұрын
Суть процесу стискання ( фіксації - fixture)- максимально довгий час (роки) не давати збільшуватись мікропростору між катодом і анодом. Але по фізиці, хімії, цей процес все одно буде, стискай чи не стискай, ніяким пресом силу атомів не перетиснеш, але ресурс і ємність комірки (тонкий мʼякий корпус з алюмінію) набагато, в рази буде більшим, значно краще вище, довше, якщо комірки притиснуті одна до одної в одній площині! НЕ ТРЕБА СТИСКАТИ збірку занадто сильно!,вижимати гайки на шпильках щоб аж луснуло, НІ!, ні в якому разі !!! Суть у фіксації !!! Тобто дуже жорсткий каркас, який витримає ті самі 3000Н на розтягування! Дві площини, між якими стоять вряд усі комірки, сила стискування вижимом гайок майже вручну просто накидною головкою. В такому разі, при мікророзширенні під час зарядки, каркас буде, як стіна тримати і створювати опір на стінки всіх комірок як раз мабуть на ті самі 300кгс. До речі, спросіть у ChatGPT - це ніякі не 5 Нютонів, як хтось тут писав, а аж а 3000Н на всю площу бокової поверхні!!!, а це дуже велика величина! Свій акум 24v 8s зібрав ще минулої осені. Інфи по цій темі по збірці Ліфера було на той момент дуже мало. Інформацію довго збирав по відео на англомовному ютюб. Австралієць та декілька американців. Зараз є і чудовий український контент. Дякую автору, тепер людям буде легше розібратись! Свій акум я стиснув перед! першою зарядкою. Комірки клемами вертикально, проставки з текстоліту обов'язково. З двох сторін фанера 8 мм і ззовні металевий каркас у формі "Н"(щоб максимально тримати центр комірок від розширення) з отворами по кутах для шпильок, з профільної труби і двох угольників (полка 30). Шпилька 10мм, можна 8мм. Сильно стискати не треба! Закручував майже від руки, але плотно, щоб комірки не рухались. Вже рік, польот нормальний! Всім удачі!
@ruslanmulyk8601Ай бұрын
З досвіду знайомих, при стисканні вирівнюється геометрія та росте ємність незначно. Тому для мене однозначно так.
@bootuseuaАй бұрын
На початку роботи у ліфепо4 акума зростає ємність до 5%. Через 200-500 циклів ємність стабілізується. Так що досвід ваших знайомих описано в літературі.
@ruslanmulyk8601Ай бұрын
Вы не правильно зрозуміли. Я саме про стискання, навіть вже після 1000 циклів. Це впливає на тиск в середині і щось відбувається. Може електроліт стає вище і за цього зростає ємність.
@timetim7675Ай бұрын
Спасибо
@ПетроМатрипула-ж5мАй бұрын
Чудове відео. Дуже доступно пояснюєте. Допоможіть будь ласка розібратися у ситуації, (я не електрик, тому в термінах можу помилятися) склав собі міні електростанцію з 1 панелі на 525 W, контроллер MakeSkyBlue, ЖК БМС 4S-8S 40A, LiFePo4 4S 105A та АВР, і якось дивно себе веде акумулятор, при заряді комірок в межах 3,340-3,400Вт, показує 100% заряду, 105А і починає швидко гнати вольтаж на одній комірці до 3,600 Вт (на 3,600 стоїть обмеження по заряду) я уже знизив обмеження по заряду до 3,400Вт, але чому так відбувається, можливо ви стикалися з такими невідповідностями?
@bootuseuaАй бұрын
@@ПетроМатрипула-ж5м у вас один елемент швидше заряджається ніж інші. БМС зупиняє заряд?
@ПетроМатрипула-ж5мАй бұрын
@@bootuseua Так, але я так розумію, що це відбувається через те, що акумулятор насичується амперами швидше ніж вольтами... Ну якщо це взагалі можливо, але так показує БМС. Тобто до 3,400Вт усі комірки заряджаються рівно тоді при 3,380-3,400Вт, БМС показує 100% заряду і що акумулятор уже взяв 105А, тоді за 1,5-2 хв. одна комірка набирає 3,600Вт. Проблема в тому, що акумулятор набирає 105А при заряді акумулятора в 3,380-3,400Вт на комірку. Чи можливо це не проблема і так має бути?! Але ж усі розповідають, що LiFePo4 повинні заряджатися до 3,600-3,650Вт, а у мене при 3,400Вт 100% показує.
@bootuseuaАй бұрын
100% заряду не означає напругу на акумуляторах 3,65В. При 3,65В потрібно зупиняти заряд. 3,4В - це правильна напруга для акумулятора ліфепо. Розкрию це питання в наступному відео, якщо не забуду.
@ПетроМатрипула-ж5мАй бұрын
@@bootuseua Щиро дякую, обов'язково подивлюся.
@vadymvedmedenko6898Ай бұрын
Буде продовження про циліндричні елементи і як їх стискати?
@brych92Ай бұрын
😂Ахаха, бачили відео де гідравлічним пресом давлять різні речі?😉
@bootuseuaАй бұрын
Циліндричні елементи? Стискати?
@brych92Ай бұрын
@@bootuseua думаю це був сарказм), мені підняло настрій
@bootuseuaАй бұрын
Та я впевнений, що це був жарт.
@vadymvedmedenko6898Ай бұрын
Так, трохи додав масла в цей холівар, але ж в кожному жарті є доля жарту )))
@NazarBarabashАй бұрын
ну нарешті ця тема достатньо систематизована! :) бо я уже в чаті абстрагувався від двох найбільш срачних тем - стискання і запобіжники )
@bootuseuaАй бұрын
@@NazarBarabash Назар, дякую за ваше терпіння.
@AOstudio1Ай бұрын
Цікаво як свідки стискання LiFePo4 стискають наприклад 33140 ?!😃
@NazarBarabashАй бұрын
@@AOstudio1 ))))))
@NoName-th5lh28 күн бұрын
@@AOstudio1 Так циліндричні елементи утримуються гільзою. Роздування це особливість саме призматичних елементів.
@TheMrRadiatorАй бұрын
Скрутив на 3 шпильки 8мм, гайками барашками, від руки між двома листами текстоліту. Якщо їх хоч трохи не затиснути, то як переносити? Можна клеми пообламувати, якщо перемички стоять, а комірки не закріплені.
@bootuseuaАй бұрын
100%.
@websto3854Ай бұрын
Тобто який висновок відео ? Обмотати армованим скотчем буде достатньо ?
@IPWchildАй бұрын
Цікаво. Я кілька днів тому збирав свою першу батарею з елементів eve 105 з Алі, виробництва 2019 року. При затягуванні корпусу стискав струбциною. Після збірки опір елементів зменшився приблизно на кілька сотих мОм. Сподіваюсь, я їх не пошкодив при стисканні. Ємність ще не вимірював
@A_monie288Ай бұрын
Доречне відео! В мене питання. Є в мене збірка загальна на 16 комірок, стоять вони в два ряди по 8 комірок, це акб SEPLOS. Всі комірки надийно закріплені в залізному корпусі. !!!Питаня, якщо я розташую цей акб не горизотнально на підлозі, а наприклад переверну його вертикально. В середні, комірки будуть нібито лежати онда на одній, чи не спиричинить таке "лежаче" розташування комірок одна над однією надмірного тиску на саму нижню комірку. Бо на останніх комірках будуть давити вага всі 8 верхніх. І че не поизведе це їх пошкодження чи руйнування? Дякую за відповідь.
@AngelorademonАй бұрын
Якщо виробник рекомендує компресію 300-700 кг на комірку, критично - 1000 кг, то як думаєте кілька комірок зверху вагой 5 кг, змінять принципово ситуацію?
@avyuaАй бұрын
12:38 а що в цьому цікавого?) у мене теж між плюсом аккума і бмс стоїть запобіжник... я ще коли два роки тому збирав аккум, то в відосах всі радили так робити) може щось за цей час змінилось і тепер не треба?
@bootuseuaАй бұрын
У вас БМС підключається до позитивного контакту батареї?
@avyuaАй бұрын
@@bootuseua упс... ні, то я вже все забув і переплутав. у мене плюс до бмс не під'єднується)
@alexandermusienkoАй бұрын
Я для себе вибрав варіант подібний тому, що показав Анді з Австралії. Компресію здійснюю, але використовую ізоляційні прокладки із жорсткої вспіненої резини, що продається на АЛІ, які використовував Анді. Вони повинні компенсувати розширення комірок при заряді (як розширювальний бачок в сантехніці). В житті комірок стільки руйнівних чинників, що хочеться уникнути хоча б одного.
@ВладНовак-о7ьАй бұрын
як варіант можна дати шайби з жорсткої гуми під металеві шайби, на які тиснуть гайки.
@alexandermusienkoАй бұрын
@@ВладНовак-о7ь і так і ні, на мій погляд. Справи в тому, що випирає не вся площина обкової поверхні комірки. У Вашому варіанті тиск буде максимальним саме на випираючі частини а в інших утвориться повітряний зазор. Не думаю що так корисно. В варіанті з гумовми прокладками тиск буде розподілятись по всій площі, хоч і нерівномірно.
@ВладНовак-о7ьАй бұрын
@@alexandermusienko я мав на увазі гумові шайби під металеві, які з зовнішнього боку і на які (на металеві) тиснуть гайки, якими стискається (чи фіксується) збірка.
@alexandermusienkoАй бұрын
@@ВладНовак-о7ь Я Вас правильно зрозумів. Моя відповідь саме на таку ідею. Ну і тоді вже замість шайб більше пасують пружини. Але на мій погляд ідея не дуже вдала.
@ВладНовак-о7ьАй бұрын
@@alexandermusienko пружини теж варіант, просто він складніший і збільшує габарити.
@orangepi2893Ай бұрын
Як і очікувалось- стискати не треба, обмежити розширення- треба.
@orkoteg09Ай бұрын
особливо для мобільних варіантів використання батарей
@AngelorademonАй бұрын
Ні, з точністю до навпаки. Ви все невірно зрозуміли, уважніше читайте документи. Як раз обмежувати розширення - не можна, написано в даташитах, що треба забезпечити можливість розширення комірок на 1.5 - 2 мм, і при цьому потрібно, щоб сила стискання залишилась в межах 300-700 кг.
@JohnDoe-oe3dgАй бұрын
Так армований скотч це достатня фіксація чи ні? По ознаці "щоб комірки не рухалися" підходить.
@pinco2004Ай бұрын
На Ютубе есть видео одного «кулибина», который заряжал ячейки сварочником. Они раздулись как дыни. Многих удивило то, что давление, которое привело к такой большой деформации корпусов ячеек не привело к срабатыванию клапанов 4х ячеек. Я давление там было пипец какое, судя по тому как мужик пытался выровнять корпус одной из ячеек. В этом случаи сжатие, пардон, фиксация величиной 300кгс не удержала бы корпус в призматическом виде дав сработать всем клапанам на 4 ячейках.
@русланчура-о8хАй бұрын
То все неправельно ви сказали треба так спочатку зтягнути шмильками м10 на 200нм.потім збірку поміщуєм в металевий корпус товщиною 10мм,з зазорами 10 см і заливаєм все бетонм з фіброю марки 500 1/1 з піском. Тоді комірки проживуть 50 років
@bootuseuaАй бұрын
А в бетоні вода. А не можна водою.
@vitaliyl81Ай бұрын
Треба не забути армування арматурою в декілька рядів, щоб точно надійно, а то бетон на розтягування не дуже ефективно працює) І марка не менше B35, а то тріщини підуть. Не забудьте дбати за бетоном вкриваючи його целофаном і поливати, щоб визрів і набрав міцності потрібної. Через 28 днів і температури 20 градусів зможете зарядити акумулятор)
@Михалыч-ы1йАй бұрын
Скажіть будьласка , Ви їх самі збираєте і чи можна у Вас замовити акб ? дякую
@bootuseuaАй бұрын
Сам для себе збираю.
@MaikestepsАй бұрын
Про наукову роботу посміявся, дякую)
@ua420Ай бұрын
Хіба kgf це не kgf/m2 тобто 300кг на метр квадратний?
@Electromechaniac29 күн бұрын
Всі ці сили "стискання" (не формовки) мають вказуватись з умовами експлуатації (не завжди це актуально), а саме силою струму заряд/розряд (принаймні я таке читав у документації) і цей струм має бути великим (щонайменше 0,5С), бо тільки у такому разі стискання має сенс. При помірних струмах (як і має бути!) достатньо просто якісно ізолювати комірки й закріпити у корпусі, як і було заявлено автором відео. А ось формовка дійсно має сенс, бо ідеального вакууму навіть у космосі немає і бульбашки газу можуть бути у пакетах, але видавивши їх один раз формовкою, це питання вирішується цілком.. до моменту, коли комірки гвалтують надструмами, що призводить до катастрофічних деградацій і, у тому числі, утворенню газу з електроліту, що роздуває комірки (до того як спрацює клапан).
@DIAMON-ua24Ай бұрын
Допоможіть знайти мануал на envision hc-l315a. Цікавить діапазон робочих температур
@avyuaАй бұрын
0:15 оці всі теоретики... у мене вже два роки аккум працює без компресії. хіба що армованим скотчем обмотаний)) я лише один практичний сенс бачу в стисканні
@entony_uaАй бұрын
Та автору просто нема чим стиснути нормально, от він і шукає виправдання у тих даташитах!!!!)
@АрчебальдАрчебальдович-х9чАй бұрын
то шо стискати чи не стискати? 300 кілограм тягнути треба? чи 800? на шпильки м14 12.9 буду затягувати банки
@sbondjjeem5500Ай бұрын
15 комірок це не незвична а сама звичайна стандартна 48 вольтова батарея. На 16 комірок які з'явились відносно недавно це 51,2в . Перша й друга працюють з 48 вольтовими інверторами оскільки вони працюють в діапазоні 40-60в, але ці батареї недоцільно паралелити між собою по причині втрати ємності кожної з батарей при налаштуваннях верхнього і нижнього порогу заряд - розряд.
@kozlovskyi28 күн бұрын
300kgf, це ледь-закручені шпильки. Там настільки мізенрні ньотонметри, що динамеметричний ключ не купиш
@ДмитрийЧикачковАй бұрын
Роздуття у процесі це беззаперечний факт. Також є рекомендації по варіантах розташування призматичних комірок, вертикально або на ребро. Сучасні комірки EVA, CATL, Envision та інші - це рулон а не набір пакетиків як у відео. Можливо необхідність стискання як протидія роздуттю і обмеження в положенні комірки пов'язані з підтриманням певного рівня електроліту.
@bootuseuaАй бұрын
Може бути рулон, набір пакетів, софт пакети. Рівень електроліту? Це з АКБ. Там рівень електроліту грає важливу роль.
@ДмитрийЧикачковАй бұрын
@@bootuseua в любому акумуляторі, де електроліт не твердий, його рівень відносно електродів(рулону, пакетів) впливає на роботу.
@-MkTel-Ай бұрын
"Сучасні комірки EVA, CATL, Envision та інші - це рулон а не набір пакетиків як у відео" - так, рулон і наприклад в nmc catl як правило в районі 50аг і в комірці 180аг їх 3 штуки паралельно. Майже теж саме що набір з 3 пакетів.
@0tCykaАй бұрын
Дякую за зрозуміле відео, як завжди вчасно і в тему❤
@ДмитрийЧикачковАй бұрын
@@-MkTel- навіщо порівнювати тепле з м'яким? Розмова за LiFePo4 і конкретні розміри 304, 280, 315 Аг
@AOstudio1Ай бұрын
300кг на квадратний сантиметр! Інакше 15 років не пропрацює 😂
@rkirienkoАй бұрын
а на рахунок текстолітових пластин між комірками що скажете потрібні вони чи можна без них?
@User1462uuw8w23 күн бұрын
Однозначно треба ставити. Буде коротке корпус корпус, якщо десь тоненька синя фігня пошкодиться...
@rkirienko21 күн бұрын
@@User1462uuw8w а чого вона пошкодиться якщо вони щільно стиснуті
@User1462uuw8w19 күн бұрын
@@rkirienko Я б не став ризикувати, чи думати про причину чому може синя поівка пошкодитись )) Бо якщо такое трапиться, буде Бадабум! Не варто економити на копійочному текстоліті)
@akvariymdliacebiaАй бұрын
Что за суета? Цилиндрические аккумуляторы тоже нужно сжимать, так чтоб они стали призматическими?
@Vozik28 күн бұрын
Я не раз повторював , що стискання зроблено для того, щоб у момент неправильної експлуатації могли порватися клапани і спрацювати аварійний режим, але після цього комірки можна викинути. На це розраховує виробник. Хоча є всіма відомий приклад, де ентузіаст заряджав комірки від зварювального апарату, і вони роздулися, якраз завдяки тому, що їх не стискали як належить! І після цього він ними продовжив користуватися, хоча це дуже небезпечно, особливо якщо діти в будинку самі зачинені! Може статися повторне внутрішнє коротке замикання. Тоді вже точно клапан зірветься і весь будинок буде в отруєному димі! Свою збірку я стискав за допомогою 4х шпильок і металевої рейки на половині заряду так, щоб комірки могли злегка зсуватися, але під час повного заряду вони стягнулися так, що можна було за шпильки підняти всю збірку. На мій погляд, це найкраще стискання з мінімальним шансом, що всередині щось замкне, особливо після тривалої експлуатації.
@bootuseua28 күн бұрын
@@Vozik У ентузіаста з гаража їх розділо від перезарядження, бо він не знає що таке bms. Ви теж перезаряджаєте акуми і не користуєтесь бмс?
@СергійСтригуль-ъ5вАй бұрын
Як казав один "експерт" з тіктока то все фігня, берете 20 убитих автомобільних акумів по 200 гривень, найдешевший інвертор, зєднуєте акуми паралельно і навіщо той дорогущий залізофосфат? А на гроші що залишились можна пива ще купити 😂😂😂.
@panasananas4166Ай бұрын
а шо там по надійності - в плані що не виключиться в самий несподіваний момент? в мене дідусь завжди за сусіда згадував що він на жигулях вже 30 років їздить - по цій логіці потреби у новому авто нема, але момент з сусідом був наступний - машина їхала 5 км в один бік і назад і все. А тепер уявіть що ці 30-річні жигулі їдуть 1000км+ за один захід - ви би ризикнули на такому авто поїхати на важливу зустріч чи посадити туди свою сім'ю?
@Evgen2024youtubeАй бұрын
А дипломований інженер казав же вам що фігня ваш літій
@steelson1239Ай бұрын
Цікаво, як залежить кількість циклів від сили стискання, бо дуже велика розбіжність 50-800 кгс. Я розумію що мабуть ніхто таких тестів не проводив, але якщо є різниця (хоч і не дуже велика) між стислими та вільними комірками тоді повинна бути залежність від сили стискання
@stas__ananasАй бұрын
Еще раз повторяю банки должны быть ограничены в раздувании чтобы мог сработать клапан. Сжимать сильно нельзя. Корпус тонкий и алюминиевый.
@YaroslavPastushenkoАй бұрын
Навіть великі поважні виробники роблять фігню. Маю декілька акумуляторних пристроїв бош з перших моделей на літіевих акумуляторах. Там збірка з двох банок 18650. Як думаєте там є балансування? Пфф там навіть напруги кожної банки не контролюються.
@IndependenntАй бұрын
Не можу знайти актуальної інформації по розміщенню самих комірок. Чи можу я монтувати комірки горизонтально одна на одну, тобто широкими пласкими сторонами в стовпчик (приміщення не сильно дозволяє це робити в ряд)?
@vitaliyl81Ай бұрын
Рекомендують виробники або прямо клемами догори, або на ребро. Обгрунтовується тим що так пластини однаково просочуються електролітом. Але в випадку спрацювання клапану і комірки будуть не стояти, частина електроліту вилетить з комірки.
@IndependenntАй бұрын
@@vitaliyl81 Дякую, також вже знайшов на англомовних форумах щось про те, шо так термін експлуатації знижується. Доведеться змінювати кріплення ..
@МояУкраїна-м8л27 күн бұрын
десертацію пишіть
@pinco2004Ай бұрын
Версия: Если ячейки не стягивать, то они хоть и незначительно, но все же разбухают, внутренний объем увеличивается, уровень электролита понижается и свертки электродов оказываются погруженными в него не на всю высоту. Снижается площадь работающей поверхности электродов и как следствие снижается емкость. Сжатие ячеек позволяет сохранять призматическую форму и препятствует тому что свертки электродов оголяются от электролита, тем самым устраняется ОДИН из факторов снижающих количество циклов.
@bootuseuaАй бұрын
де ви таке берете? Є наукова може якась робота на цю тему? А робіт по ліфепо багато. Ось де ви це взяли?
@pinco2004Ай бұрын
@@bootuseua вы о чем конкретно?
@СерёгаХрабовАй бұрын
@@pinco2004 о том что разорения ячейки на 1 мм даже опустит уровень электролита ну пусть даже на 2 это никакой роли не сыграет
@pinco2004Ай бұрын
@@СерёгаХрабов , во-первых, неизвестно на сколько опустится уровень при расширении на 1 мм, а во-вторых, 1 мм расширения это сама по себе величина незначительна, которую нет смысла обсуждать.
@СерёгаХрабовАй бұрын
@@pinco2004 ну автор говорил о микронах , и это реально нет смысла обсуждать, когда только начинали собирать 5 лет назад, никто о сдавливании не писал и не говорил, говорили о зазоре чтоб лучше остывали и недавили друг на друга, за 5 лет все изменилось в противоположную сторону.
@vasiliyholenishchev4117Ай бұрын
Людина, яка писала про компресію, автомобіліст, так називають тиск в поршнях, двигуна 😂
@pinco2004Ай бұрын
😂😂😂
@AngelorademonАй бұрын
В даташите EVE 314 фигурирует только это слово "compression" раз 10, и ни какое иное. Гугл траслейтер вам в помощь: compression - сжатие, компрессия, уплотнение. Что не так?
@stix13laaaАй бұрын
не понял как ти вишел на некомпрессию , но фиксацию и закручивание от руки... еще есть несколько загадок для "компрессионеров" : - от 300кгс нужно перейти к Ньютон*метр (крутящему моменту затягивания гайки) - в условиях тестирования еве указано использование стальних пластин 8-10мм толщини (из спеки на eve LF105 May 2023: The single cell shall be clamped with steel splints (thickness: 8 mm). The splints need to cover the large surfaces of the cell and be fixed with 6 M6 bolts.). Ну и кто такое делал? Используют ДСП, фанера, текстолит, пластини стальние 3-4мм. Деревяшки вообще очень далеки по своим свойствам от 10мм стальной пластини. я короче не смог разобраться и забил на єто дело...
@bootuseuaАй бұрын
Так то ж для умов тестування. А ми ж не в будемо тестувати їх в лабах. Ми будемо їх знищувати. Активно.
@AngelorademonАй бұрын
Я делал. Приехал на фирму, что ремонтируют прицепы, попросил высечь гильотиной и посверлить 4 пластины для 2 аккумуляторных ящиков из стали 5мм c 9 отверстиями, всего 3 ряда по 3 отв. под болты М6 (один ряд отверстий расположен между соседними столбиками батарей). Заплатил за это аж 250 грн, сгладил болгаркой углы и задул с балончика. Разве это дорого, чтобы сделать по-человечески?
@pahaxp6901Ай бұрын
Зробив збірку enevision 305, спочатку скрутив тільки на скотч, 10 циклів і їх вже підроздуло, зазор між акумами до 3мм. Токи розряд
@pinco2004Ай бұрын
ого, 3мм 😮
@volonter_ingener24 күн бұрын
Отже краще використовувати круглі в січенні елементи, щоб не думати "стискати, чи не стискати!?"
@АликРэбаАй бұрын
Дуже багато питань стосовно стискання. Приклад: в багатьох власників вертикальних збірок (16s, 8 шт лежать на боку - по більщій площі) нижній акум вмирає через пару років. На нього давить зверху всього 7шт х 5,5кг = 38,5 кг всього )))) не 300 ))) От і виходить що стискання шкодить цій комірці.
@bootuseuaАй бұрын
300 кгс це не 300 кг
@АликРэбаАй бұрын
@@bootuseua ну да ))) ще скажіть за секунду часу
@bootuseuaАй бұрын
кгс - кілограм сили. У відео було. 1 кгс = 9,8Н. Н - ньютони.
@АликРэбаАй бұрын
@@bootuseua ви там що курите ))) 1 кг = 9,8н 300кгс - це близько 300 кг прикладених до площі. По факту - одно й теж. Людям голову задурили з цими силами ))) Просто якщо вертикально поставити та стиснути на 300 кг - то на нижню окрім 300 кг стиснення ще давитиме вага комірок близько 40 кг. Різниця лише в тому що кгс розподіляються в усі сторони (і вверх і вниз…. А вага - тільки вниз) Тому й пишуть кгс - це зусилля стиснення - бо воно в усі боки діє. На всі комірки одночасно. Фізика школи…. Мабуть прогулювали.
@klarkkent6586Ай бұрын
@@АликРэба може вона здихала вид перегриву
@itopАй бұрын
10:45 - а ось й розгадка, чому виробник рекомендує зберігати батареї напівзарядженими
@fuchs7510Ай бұрын
На мою думку стискання потрібне щоб відпрацював клапан і не роздуло комірку.
@bootuseuaАй бұрын
Не стискання! Фіксація!
@AngelorademonАй бұрын
@@bootuseua ви помиляєтесь, нема в жодному документі слова - fixation. Є: 300 kg clamp 300 kg fixture 300 kg preload Все вище перелічене - стискаючі прилади.
@musd88078 күн бұрын
Ідеальна форма акумів це циліндрична, яка не дає розширенню ячейці (якщо є то воно мінімальне, теплове розширення) і такі циліндричні LiFePo4 виробляють, як і LiIon, та всі інші. Чому така форма оптимальна для АКБ, бо вони не дають надуватися ячейці як м"ячик і тримають одну форму постійно, а значить не дають всередині деформуватися, різним мікророзривам сепараторів і т.д., Чому роблять призматики, якщо форма для АКб не сама ідеальна, тому що перевага їх у складанні самих батарей на 4-8-16S і так далі, простіше під них робить корпуси, поставив в пару рядів і все можна використовувати, самі стоять і нікуди не падають. Ось я і рахую, що призматики потрібно стискувати. Я із секти тих які за те що потрібно стискати, або фіксувати шпильками, але не великим зусиллям, тільки для того, щоб комірки тримали свою форму яку вони вже мають нові з заводу. А нові наприклад Енвізіон 280А 2022р.в., а у них навіть трохи вогнуті в середину поверхні. Так, що їм є куди розширитись, коли будуть стискнуті, але не дадуть надуватися, вони просто стануть ідеально рівними, без впадин.
@dongjuang4196Ай бұрын
В документації на мої Енвіжени взагалі жодного слова про стискання. Тому я нічого й не стискав.
@user-qi1cs3zg3nАй бұрын
скоріше за все стара версія даташиту. у даташиті на мої 4LH3L7 "test by the standard charge and discharge method under 300±20Kgf preload"
@AngelorademonАй бұрын
Раніше EVE гарантували біля 3тис. циклів, тепер, коли прийшли до необхідності стискання, гарантують 6 а то й 8тис. циклів, але за умови стискання. Перейдіть в магазин Nkon, навіть там там чітко вказано: для Eve MB31 Prismatic 314Ah - "The cells have a lifespan (up to 70% capacity) of 8000 cycles.Advised compression force: 3000-7000N. Для Eve LF304 Prismatic 304Ah - "The cells have a lifespan (up to 80% capacity) of 4000 cycles when using a pressure of 280-320kg and charging at 0.5C (0.05C termination current up to 3.65V) 0.5C discharging (up to 2.5V)"
@kymdesign1Ай бұрын
Що цікавого в том що між БМС і батареєю стоїть запобіжник?
@Mishutka-i9mАй бұрын
Раз пошла такая тема,то всем будет интересно о методах восстановления (регенерации) литиевых аккумуляторов.В нете были успешные решения с восстановлением до 10% как емкости,так и внутреннего сопротивления.
@forgames4330Ай бұрын
Розкриваєш, витягуєш живі пакети, збираєшся з них нову батарею :)
@berya196622 күн бұрын
Стискати то таке я про bms маю свою думку в мене працює li fe po від ncon 105 eva у збірці з гелем без bms соті відсотки незмінні😂