Ten nowy silnik w wykonaniu 17 latka będzie rewolucyjny

  Рет қаралды 165,280

aTech PL

aTech PL

8 ай бұрын

Dziś film poświęcony najnowszym innowacjom w dziedzinie silników elektrycznych. Silniki te są wszędzie, ale czy wiesz, że magnesy są niezbędne do ich działania? Dowiedz się dlaczego, jakie to stwarza problemy i jakie rozwiązania oferują najnowsze innowacje!
▪️ ▫️ ▪️ ▫️ ▪️ ▫️ ▪️ ▫️ ▪️ ▫️ ▪️ ▫️ ▪️ ▫️ ▪️
📌 Źródła: pastebin.com/raw/q68pn0Wu
▪️ ▫️ ▪️ ▫️ ▪️ ▫️ ▪️ ▫️ ▪️ ▫️ ▪️ ▫️ ▪️ ▫️ ▪️
✔ Dziękujemy
© 2023 ATECH | Wszelkie prawa zastrzeżone

Пікірлер: 100
@eaglee4010
@eaglee4010 8 ай бұрын
No cóż zwięzłość wypowiedzi, jasność przekazu - trudna rzecz......
@eR-MIK
@eR-MIK 7 ай бұрын
Silniki bez magnesów są znane od dawna, choćby indukcyjne. Młody wynalazł więc koło na nowo :-)
@jacekwis512
@jacekwis512 7 ай бұрын
Nic nie odkrył silnik można ten ulepszyć o 500% sprawności lepszej
@wladtepesz9940
@wladtepesz9940 7 ай бұрын
Nieprawda, jego silnik kręci się w bok👀😱🤣
@mariuszl7066
@mariuszl7066 4 ай бұрын
Wynalazł to samo co ruski na strychu.
@MarekKudelski
@MarekKudelski 3 ай бұрын
S😢😢ąs😢s😢a😢a😢ś😢w😢áss​@@jacekwis512
@tadeuszimbryk6334
@tadeuszimbryk6334 8 ай бұрын
Oooo to taki silnik bezszczotkowy! Chyba że czegoś nie rozumiem! Myśle że chodzi o takie skomplikowanie silnika żeby się psuł o określonym czasie a to już nie problem.
@cezarycezary5471
@cezarycezary5471 8 ай бұрын
Wynalazł silnik, który Mercedes produkuje w swoich zakładach. To jak ten Wania co wynalazł maszynę do pisania na strychu u Niemca, albo Kolumb co odkrył kontynent zamieszkany przez 20 milionów ludzi.
@bandito12341
@bandito12341 8 ай бұрын
Ulepszony silnik reluktancyjny? Być może, tylko że w tym filmie było dużo gadania a mało konkretów.
@wuskai.
@wuskai. 4 ай бұрын
Nic się tak źle nie słucha jak nadużywanie slowa ,,rewolucyjny ". Wystarczy zmienić jeden kolor na opakowaniu zmienić kolejność przewodów i już jest ,,rewolucyjne" rozwiazanie. Rzygać mi się chce od sluchania osób które za byle co uznają rewolucyjne byle tylko ładnie brzmiało w tytule.
@gugo696
@gugo696 8 ай бұрын
To bełkot jest!
@dominikmackowiak9474
@dominikmackowiak9474 8 ай бұрын
Ale nowość, dołożyć elektronikę do silnika synchronicznego z wirnikiem na uzwojeniu i też jest inteligentny i ekologiczny.
@wojciechmodrzejewski6370
@wojciechmodrzejewski6370 8 ай бұрын
I szybciej się uszkodzi
@ezb4
@ezb4 8 ай бұрын
@@wojciechmodrzejewski6370 no faktycznie, pewnie automatycy o tym nie wiedzą i dają falowniki gdzie się da.
@wojciechmodrzejewski6370
@wojciechmodrzejewski6370 8 ай бұрын
@@ezb4 czy automatyce, to nie wiem, ale handlarze z całą pewnością. Poza tym jest ostatnio moda na słowo inteligentny.
@tkpp01
@tkpp01 7 ай бұрын
Pod względem merytorycznym straszy shit
@RWBteam1
@RWBteam1 7 ай бұрын
nigdy nie zbuduję nikt na 100% wydajnego silnika elektrycznego bez magnesu trwałego niż z magnesem choćby tanim i ogólnie dostępnym ferrytem 😊 fajnie że młody się bawi bo to zawsze coś ale oprócz sterowania i precyzjom wykonania nie ma w tych silnikach nic do poprawy bo to już jest ich MAX możliwości 😁 a to co robą producenci to tylko mydlenie oczu coraz bardziej niezrozumiałym dla wszystkich sterowaniem 🤪wszystko wskazuje na to że będzie tak jak z silnikiem spalinowym i przez następne 100 lat wszyscy będą wierzyć w coraz to bardziej okrągłe koło 🤣 a tego typu silniki będą tak idiotycznie skomplikowane jak w tej chwili silniki spalinowe 🤣które były super ale powinny wyginąć już z 40 lat temu i wylądować na zasłużonym miejscu w muzeum 😁a tak naprawdę to nawet powinny przegrać z silnikami termodynamicznymi które mało znacie tak jak też zapomnicie o silnikach opartych o choćby ferryt 🤣🤣🤣🤣🤣🤣 pozdrawiam gorąco wszystkich i sorry za takie długie ględzenie 🤣🤣🤣🤣🤣
@iwobadowski1593
@iwobadowski1593 8 ай бұрын
Amerykaniec odkrył Amerykę🤣🤣🤣i wyważył otwarte drzwi
@scorpioo7350
@scorpioo7350 8 ай бұрын
Idę budować koło bo jeszcze ktro śmnie wyprzedzi i ominie mnie nagrod nobla 😆😜
@ZygmuntKiliszewski
@ZygmuntKiliszewski 8 ай бұрын
Witam Kolegów, niestety żaden silnik typu SynRM, bez magnesów trwałych na wirniku, nie będzie posiadał wystarczającej wydajności, a szczególnie ilorazu mocy do masy (!). Od wielu lat postuluję zintensyfikowanie badań nad magnetycznymi szkłami metalicznymi. Są już zwiastuny, ale jeszcze niezbyt wypromowane, a szkoda (!). Jakiekolwiek funkcjonowanie silnika synchronicznego w tzw. "chmurze" cyfrowej jest pozbawione sensu merytorycznego. Jest to związane z: a) niemożnością szybkiego przesyłu danych do i z kontrolera silnika, b) "zatykania" się transferu danych z wielu obiektów, c) konieczności bieżącego nadzoru nad tą "chmurą", a szczególnie uzupełniania oprogramowania. Wzmiankowana "chmura" jest wybitnie podatna na ataki hakerskie skutkujące wyeliminowaniem z funkcjonowania setek lub tysięcy napędów (!). Forma przekazywania wiadomości w tym klipie wydaje się być programem tzw. "sztucznej inteligencji" oceniającej pułap umysłowy Ludzkiego Rozumowania (!). Serdecznie zapraszam do analiz moich testów zaprezentowanych na platformie KZbin i mojej stronie internetowej. Dodam, że Boży Majestat obdarzył Człowieka wielką Godnością oraz Inteligencją (!). Serdecznie pozdrawiam wszystkie Osoby 😀.
@maciekczechura1078
@maciekczechura1078 8 ай бұрын
mytu wetforkach jus łot downa ekspyrementójemy stakiemi silnikami na troty
@z.Sh4ped.Po0Tin
@z.Sh4ped.Po0Tin 8 ай бұрын
Są magnesy α”-Fe16N2 bez pierwiastków ziem rzadkich oraz stare dobre magnesy na lodówkę ferrytowe (słabsze ale tanie wiec tam gdzie waga nie gra wielkiej roli mozna użyć ich wiecej), alternatywnie AlNiCo (mocne i odporne na wysoką temperaturę ale z kobaltem, ktorego wydobycie ma swoje ciemne strony, a mimo to kobalt jest nadal uzywany w akumulatorach NMC). Magnesy stałe są bardziej istotne dla generatorów prądu. Silnikami bym się za bardzo nie martwił - patrz osiągi i rozmiary silników: Axial flux, "Raxial" flux od Koenigsegg, Transverse flux - male rozmiary, bardzo wydajne ale jak na razie kosztowne w produkcji. Jeśli uda sie opracować silniki elektryczne bardziej wydajne energetycznie i jednocześnie tańsze (w produkcji oraz używaniu) to byłoby super, jednak z tego co zrozumiałem wspomnianemu silnikowi bez magnesów stałych sporo jeszcze brakuje.
@ezb4
@ezb4 8 ай бұрын
Wydajności silników elektrycznych nie trzeba zwiększać, bo ta jest praktycznie każdym dostępnym w sprzedaży, bliska 99% a nawet może ją przekraczać. Chodzi bardziej o miniaturyzację i cenę. Silnik z magnesami jest mniejszy przy tej samej mocy, bo silne pole magnetyczne jest już wytwarzane przez magnesy. Nie potrzeba generować go w uzwojeniu stojana. Miedź na uzwojenie wychodzi drożej i jest cięższa, do tego jeszcze dochodzi stalowy rdzeń z blach. Silnik oparty o magnesy jest mniejszy, lżejszy i tańszy w produkcji dla tych samych mocy.
@jozefsaczek3373
@jozefsaczek3373 8 ай бұрын
Po co pokazujesz zaraz ci to koncerny ukradną a jeżeli nie koncerny to rząd tak zrobi żebyś nie zrobił z tym nic
@krzysiekm1641
@krzysiekm1641 7 ай бұрын
Silnik bez magnesów wynalezli Polacy to 1,9tdi, ba silnik ten nie ma też katalizatora i innych niepotrzebnych części co sprawia że efektywność wzrosła o 40%
@santecutatso5505
@santecutatso5505 4 ай бұрын
Prądnice używane dawniej w samochodach, mogą pracować także jako silniki prądu stałego. I nie zawierają ani grama magnesu, bo mają elektromagnesy na stojanie. Tak więc nie ma strachu o brak magnesów do silników w przyszłości.
@marekbystrzewski385
@marekbystrzewski385 8 ай бұрын
Ale czy w takim razie nie można czerpać od razu energii z tej chmury? Przecież tam są pioruny o wielkim napięciu i natężeniu, o wielkiej mocy. I problem zasilania rozwiązany. Ha, zamiast wymyślać jakieś nowe silniki, wystarczy stare podłączyć do chmury i po sprawie.
@waldi680
@waldi680 7 ай бұрын
Skoro się tak grzeje że topi plastik to ma duże straty energii. Po co ludzie tracą czas na usprawnienie silnika elektrycznego który ma dużą sprawność?
@janstankiewicz5145
@janstankiewicz5145 4 ай бұрын
Najfajniejszy jest ten zrównoważony rozwój 🤣🤣🤣 jajca jak berety !
@wojciechmodrzejewski6370
@wojciechmodrzejewski6370 8 ай бұрын
Czyżby Greta nie sprzedawała się zbyt dobrze?
@TworzeFilmyNaCMZ_CMZ_PL
@TworzeFilmyNaCMZ_CMZ_PL 3 ай бұрын
80 % mocy idzie w temperaturę, efekt topienie się silników (obudowy) silnik półprzewodników w obudowie sub zero czyli poniżej zera absolutnego mogło by przynieść lepsze efekty
@kuciapix4093
@kuciapix4093 4 ай бұрын
Umiejętność przekazu wiedzy nieststy Zerowa. Mimo że jestem z wykształcenia Elektro Technikem to musialem obejrzeć ten film dwókrotnie !!! Wiec nie dziwie sie że ludzie pukają sie w czoło i mowią że silniki bez magnesów stalych juz istnieją dawno i sa to Klatkowe itp........... Film o silnikach a ani razu nie usłyszalem słow takich jak Stojan, wirnik, uzwojenie. Jak już mowiesz o rotacji nastepujących w Stojanie to po kiego grzyba animacja którs obraca stojan, tam wirują pola magnetyczne a nie stojan, osobe nie obeznaną w temacie własnie wprowadziliście w błąd !!! I jeszcze te teksty o sterowaniu wirowaniem które jest trudne i potrzeban jest elektronika, no smiech na sali. Materiał może z 5-6 min dłuższy ale 120% bardziej zrozumiały.
@misiomisioo2811
@misiomisioo2811 8 ай бұрын
dobra jja tu zadnej rewolucji nie widze ... :D podobne rozwiazania sa stosowane od lat.. ...
@amilniewiadomy521
@amilniewiadomy521 4 ай бұрын
To mi wyglądz na pomysły cołbojskie z umiejętnością liczenia do stu.
@immune_eyes
@immune_eyes 6 ай бұрын
To zmirniony silnik adamsa , w miejsce magnesu jest cewka i tyle. To nie jest odkrycie
@katarzynapawowska3318
@katarzynapawowska3318 8 ай бұрын
Super Debest...
@igorstaszak133
@igorstaszak133 7 ай бұрын
po pierwsze silniki nie potrzebuja magnesow by działać! OK sa silniki pradu stalego albo silniki bldc ale tu nie o tym mowa... Nie wiem gdzie tu rewolucja? Np. Mamy silnik klatkowy... silnik ten ma cewki na statorze a wirnik ma cele zalane najczesciej ołowiem. Innym przykladem jest silnik tesli ktory na wirniku i statorze ma cewki... Zaden z tych silnikow nie porzebuje metali ziem rzadkich... Co do momentu to wystarczy uzyc skrzyni biegow zadna rewelacja...
@tomaszgodzisz85
@tomaszgodzisz85 8 ай бұрын
Super.
@antyoksydant5238
@antyoksydant5238 7 ай бұрын
Na nadziei się skończy i z tego rewolucji nie będzie.
@uugndfvdfgwas5012
@uugndfvdfgwas5012 7 ай бұрын
super już baterie nie będą potrzebne ten nowy silnik będzie jeździł na religię LGBTQ+
@zenswid
@zenswid 4 ай бұрын
Coś sobie przemyślałem i w zastawaniu silnika przekładni planetarnej specjalnej konstrukcji można mocno polepszyć napędy elektryczne wszelkich urządzeń , które wymagają zmiennej mocy i zmiennie obciążają źródło prądu.
@tadeusz4306
@tadeusz4306 4 ай бұрын
To juz stosują w rozrusznikach .
@zenswid
@zenswid 4 ай бұрын
@@tadeusz4306 musiałbym podać pewne szczegóły ale z tego co wiem nikt nie stosuje mojego rozwiązania ,no może firma Deer w ciągnikach polowych w celu uzyskania płynnej zmiany mocy i momentu obrotowego, wtedy tylko przyczepność jest ograniczeniem . Przyczepność która jest trudna do zerwania ,za to uzyskujemy ogrom mocy ..
@HBT_ENERGY
@HBT_ENERGY 4 ай бұрын
Przecież od razu widać, że silniki klatkowe to silniki prądu zmiennego. Zatem są sterowane za pomocą inwerterów. SIlniki zasilane prądem stałym musza mieć wbudowane magnesy stałe, które są wrażliwe na warunki atmosferyczne. Bardzo zawiłe tłumaczenie w filmie, a można to uprościć. Znów wracamy do wiedzy ze szkoły podstawowej. Działalność ludzka nie ma żadnego wpływu na zmiany klimatu na ziemi. Ostatnio jeden z wulkanów wyrzucił do atmosfery więcej CO2, niż ludzkość wyprodukowała przez ostatnie 100 lat. I co, zmieniło się coś? NIC!!! Z kolei OZE czyli odnawialne źródła energii, to przede wszystkim BIOMASA, ale urzędnikom unijnym nie przeszkadzało wrzucić niestabilne źródła darmowej energii do kategorii OZE. Co za porażka z rozumowaniem odbiorców tych treści. Być może i CO2 jest gazem cieplarnianym, chociaż niektórzy naukowcy twierdzą, że jest odwrotnie, to od ocieplenia się klimatu mamy więcej CO2. Dwutlenek węgla to przede wszystkim materiał budulcowy wszystkich stworzeń na ziemi włączając w to ludzi. Zatem ograniczając go ośmieszamy się sami doprowadzając do autodestrukcji,. Ja jednak wolę wizyty w leczniczych komorach normobarycznych , gdzie CO2 jest na poziomie nie 0,03%, a 3,2% przy zwiększonym ciśnieniu 1500 hPa. Jakoś tak szybciej człowiek się regeneruje (do 11 razy). Trzeba włączyć myślenie, a nie ulegać lewicowym ideologiom.
@mariuszl7066
@mariuszl7066 4 ай бұрын
A ja wynalazlem kiełbasę w lodówce 😂
@lech2050
@lech2050 4 ай бұрын
Jaśniej, Panie!
@andrzejkowal7135
@andrzejkowal7135 7 ай бұрын
za dużo jest ludzi i przez to mniej surowca
@MrMaciej839
@MrMaciej839 8 ай бұрын
Uwierzę gdy zobaczę i sprawdzę bo jestem cikiernikiem
@maciekczechura1078
@maciekczechura1078 8 ай бұрын
kiem to jezdeś ? cinkciozem ?
@SINANOZYOLDAS
@SINANOZYOLDAS 4 ай бұрын
For 15 years, I have been working with angular resonance and I am ready to do the electricity generation project together with investors who agree to make an official protocol. Everything will be done openly after the signatures are signed. 98% of the videos published on are wrong and do not work. I know the mistake they all make.
@gabrielduda7571
@gabrielduda7571 2 ай бұрын
Może ktoś wskazać co w końcu wynalazł, mało tego jak i co odkrył co wspomniane było jakoś na początku tej papki lektora.
@ostapbender8772
@ostapbender8772 19 күн бұрын
Nic nie wynalazł
@dariodarecki
@dariodarecki 8 ай бұрын
Ale się dowiedziałem.
@LHITS350
@LHITS350 8 ай бұрын
Eeeee przecież eleltryki sa eko. Akumulatory leża na polu. 😅😅😅
@AryjskiDuszek
@AryjskiDuszek 7 ай бұрын
I gdzie ta ekologia elektrycznego silnika
@kajetantokarski-ww1po
@kajetantokarski-ww1po 4 ай бұрын
przudy byly wirniki no elektro wirniki w polszy miedi jest ocień mnogo więc za ciem magnit
@maciekczechura1078
@maciekczechura1078 8 ай бұрын
ajo dali cekom na motór na troty !
@eR-MIK
@eR-MIK 7 ай бұрын
Metale w światłowodach ? Gdzie konkretnie? Pomijam ewentualna miedź używaną do doprowadzenia zasilania dla wzmacniaczy.
@wladtepesz9940
@wladtepesz9940 8 ай бұрын
Pierwszy raz słyszę o silniku elektrycznym bez magnesów🤦🤔🤣🤣🤣🤣🤣🤣???
@maciekczechura1078
@maciekczechura1078 8 ай бұрын
tosie docekołeś !
@wladtepesz9940
@wladtepesz9940 8 ай бұрын
🤣🤣🤣🤣🤣🤣🖕
@tomaszstepien628
@tomaszstepien628 7 ай бұрын
Chyba niewiele ich w zyciu widziałeś
@wladtepesz9940
@wladtepesz9940 7 ай бұрын
@@tomaszstepien628 coś Ci nie pykło🤦🤣🤣🤣. Jestem elektromechanikiem, przez 25 lat naprawiałem silniki elektryczne, spawarki, itp., itd. i to takie o których się fizjologom nie śniło.👀😱🤣🤣🤣
@tomaszstepien628
@tomaszstepien628 7 ай бұрын
@@wladtepesz9940 Gdzie masz magnesy w silniku klatkowym? Wiesz co to jest w ogóle?
@ostapbender8772
@ostapbender8772 19 күн бұрын
Powinien otrzymać nagrodę Nobla z dziedziny " ekologii" oraz całusy od Grety Thunberg. Czaskoski też powinien mu sypnąć groszem...bo planeta płonie , a ten wiekopomny wynalazek uratuje naszą planetę
@amixo1
@amixo1 8 ай бұрын
Takie wierutne bzdury że aż oczy bolą
@jacekwis512
@jacekwis512 8 ай бұрын
A co powiesz na temat tego że robię generator prądu który się nie kręci i przetwarzam z 12v o 120 wat energie na 230v i 30Ampr albo mogę zrobić 1000Amper A nawet do miliona amper Czyli do miliona mocy właśnie z tylko zaledwie 120wat Pewnie powiesz nie zachowuje mocy Bucha bucha bucha ha Ta twoja nauka jest kłamliwa i udowodnię wam że będziecie jeszcze raz się uczy c fizyki na nowo
@amixo1
@amixo1 8 ай бұрын
@@jacekwis512 Nie opowiadaj pierdół Takie bajki to możesz ciemniakom wciskać Nie ma maszyny o dodatnim bilansie energetycznym
@komet690
@komet690 8 ай бұрын
Fizyka jest ciekawą nauką .
@jacekwis512
@jacekwis512 8 ай бұрын
@@komet690 Tak to prawda fizyka to ciekawy temat Szkoda że ktoś połowę to oszukał fizyce i trzeba będzie na nowo wzory pisać rozszerzone 🤣
@ack4635
@ack4635 8 ай бұрын
​@@jacekwis512a w szkole to siedział w oślej ławce, książki z fizyki zna tylko z okładki. Słyszał kiedyś o prawie zachowania energii i sprawności przetwarzania?
@ricardomatuszewski2835
@ricardomatuszewski2835 8 ай бұрын
lekcje o Euipo do szkół.
@mateuszborczek1201
@mateuszborczek1201 4 ай бұрын
Bo to nie polak dlatego ...
@krisxxx8281
@krisxxx8281 7 ай бұрын
Pitu pitu
@zbigniewgal3248
@zbigniewgal3248 3 күн бұрын
prowadzacy..idz zjedz cos bo gwiazdorzysz
@werty1948
@werty1948 4 ай бұрын
?
@piotrkoodynski291
@piotrkoodynski291 4 ай бұрын
Po co te naśladowane, a wyłącznie irytujące dźwięki, fikołki podczas zmiany ujęcia - ani to merytoryczne, ani oryginalne, ani potrzebne, ani mądre, a wyłącznie szkodliwe...!!!
@piotrekbrzeg
@piotrekbrzeg 4 ай бұрын
Nie dalem rady oglądać. Gadanie dla gadania zamiast konkretu To chyba materiał dla ciekawych technicznie 10 latków.
NO NO NO YES! (50 MLN SUBSCRIBERS CHALLENGE!) #shorts
00:26
PANDA BOI
Рет қаралды 102 МЛН
Indian sharing by Secret Vlog #shorts
00:13
Secret Vlog
Рет қаралды 47 МЛН
ISSEI funny story😂😂😂Strange World | Magic Lips💋
00:36
ISSEI / いっせい
Рет қаралды 192 МЛН
Koniec samolotów Stealth dzięki chińskim radarom
7:31
aTech PL
Рет қаралды 10 М.
POZAMIATA Elektryki! REWOLUCYJNY SILNIK  16kg i 160hp!  H2 STARTFIRE.
17:26
Miłośnicy czterech kółek -zrób to sam
Рет қаралды 328 М.
Francuski myśliwiec terroryzuje Rosję
9:06
aTech PL
Рет қаралды 27 М.
Ten silnik mógł trafić do Syreny. Dlaczego tak się nie stało?
36:15
Muzeum Motoryzacji Wena w Oławie
Рет қаралды 380 М.
Эффект Карбонаро и бумажный телефон
1:01
История одного вокалиста
Рет қаралды 2,5 МЛН
Обзор игрового компьютера Макса 2в1
23:34
Выложил СВОЙ АЙФОН НА АВИТО #shorts
0:42
Дмитрий Левандовский
Рет қаралды 847 М.
#miniphone
0:18
Miniphone
Рет қаралды 11 МЛН