Bez wątpienia, ma Pan dar przekazywania wiedzy. Wielki szacunek.
@szczerze15653 жыл бұрын
To prawda, nie tylko mózg, ale całe ciało "myśli". Znajomy stracił nogę dwa lata temu, od tamtej pory ma problemy z jazdą na rowerze.
@kichu23193 жыл бұрын
Mną steruje żona i TVN. To straszne co ze mną zrobili.
@taki_jaki14513 жыл бұрын
możę tvp
@kichu23193 жыл бұрын
@@taki_jaki1451 nie nie, TVP nie oglądam bo tam nie dowiem się całej prawdy całą dobę.
@elaisedabrovska92313 жыл бұрын
😂🤣
@patrykmn57293 жыл бұрын
Obudź się już wystarczy
@wandastasiak50533 жыл бұрын
Powiadaja ( oczywiscie fachowcy ) , ze 7godz snu w zupelnosci wystarczy.....
@Ponowoczesny_Sokrates.2 жыл бұрын
Mózg jest fantastyczny. To mnie zainspirowało do napisania książki Życie Boskie po Nitroxie. Neurobiologia, coaching, kwantowość plus filozofia Ponowoczesnego Sokratesa.
@teresatm14073 жыл бұрын
Bardzo dziękuję i pozdrawiam!
@gyrayec3 жыл бұрын
Uciekanie przed psem powoduje, że będzie gonił. Gdy nie uciekasz, to pies jest ostrożny w swojej agresji albo w ogóle nie atakuje.
@Nefari_3 жыл бұрын
Wydaje mi się, że ten pies nie był naukowym przykładem a przystępną metaforą mającą na celu lepiej zobrazować nasze a nie psa zachowanie :D
@impact71363 жыл бұрын
@@Nefari_ Nie mowa o tym paskudzstwie z przykładu ale o psach ogólnie...
3 жыл бұрын
W zasadzie to słuszne. W praktyce pies przestaje być odważny, gdy widzi, że nie zrobił na "ofierze" wrażenia. W wielu przypadkach zamiast się bać, lepiej zademonstrować psu, że to on ewentualnie powinien się zacząć bać. No ale... wiele zależy od rozmiaru i tego, czy pies był szkolony w kierunku agresji. Ja to tak zrozumiałem: w przypadku wątpliwości lepiej uniknąć konfrontacji. Oczywiście najczęściej ludzie boją się psów bardziej niż potrzeba. I na pewno wiele przykrych następstw jest właśnie wtedy, gdy pies poczuje się zbyt pewnie. Nie wiem, czy pies czuje ten strach w sensie dosłownym, ale miewałem wrażenie, że tak to działa.
@guka37973 жыл бұрын
ALE KOM Wczoraj wracałam z praktyk i pitbull się na mnie rzucał stał przede mną ja spanikowałam, zamarłam w bezruchu nie patrzyłam mu w oczy musiałam zachować pokerową twarz żeby nie było widać ze się boje i tak z kilka dobrych minut stał i szczekal na mnie, bo koleś bramy nie zamknął Jak by był jeszcze ten drugi pitbull, bo mają dwa, to było by po mnie.Dobrze ze sąsiadka wyszła i ze ten pies wgl na mnie nie skoczył. . A jak by przyleciał ten drugi to... Nwm czemu wsm tamten mnie nie zaatakował, ale przyszłam do domu rozstrzesiona
3 жыл бұрын
@@guka3797 Z pitbulem to nie ma co ryzykować :) Pisałem o reakcjach na czasem byle małego pieska. Zresztą chyba wspomniałem o tym, że rozmiar ma znaczenie :)
@grzegorztymoszczuk85973 жыл бұрын
Uwielbiam wykłady Profesora Sapolsky'ego, można znaleźć na YT po angielsku.
@bartosz69303 жыл бұрын
Poświęć jeden odcinek stricte Testosteronowi, głębiej rozwiń korzyści i wady, w jaki sposób można go podwyższyć lub spowodować żeby spadał (np.: przez zażywanie narkotyków). Jest to mega ciekawa sprawa, szczególnie dla osób dorastających jak i już mężczyzn:) Oglądam Pana od filmu "Jak policzyć gwiazdy" i nie zawiodłem się nigdy na treści kanału, pozdrawiam serdecznie!:)
@skorumpowanyfastrygator3 жыл бұрын
Było o tym kiedyś w radiu. Zdaje się w trójce. Tzn teraz w trujce. Zbadane naukowo. Ostatnimi czasy poziom testosteronu u kobiet wzrasta, a u mężczyzn maleje... 🤔 Fenimizmu skutki 😎
@jm7304043 жыл бұрын
mega
@RinamThe Жыл бұрын
Pytanie czy feminizm nie jest odpowiedzią na zniewieścienie mężczyzn? W stadzie kur jak nie ma koguta to jedna kura przejmuje jego zachowania.
@agnieszkamajchrzak83193 жыл бұрын
Bardzo ciekawe to wszystko A tą książkę chciałabym przeczytać i nie osadzajmy innych nie wiedzac co dana osoba przeszla w zyciu pozdrawiam🍀💫😘
@danielfaber49093 жыл бұрын
Genialne materiały! Az milo słuchać!
@margaritapreciosa62143 жыл бұрын
...mówisz!?
@basteqss88592 жыл бұрын
Mega ciekawy temat! Serdecznie dziękuję za jego poruszenie! Pozdrawiam ;)
@JohnNeoQ3 жыл бұрын
Mówimy o życiu, jest ono bardzo tajemnicze gdyż niestety każdy z nas może być np zupełnie zdrowym i sprawnym lub chorym . Zakres jest bardzo szeroki i niestety bardzo prawdopodobny. Juz samo nadciśnienie tętnicze czy COVID może odwrócić nasze życie do góry nogami i nie chodzi tutaj tylko o organizację życia lecz jego jakość w stosunku do jakości życia z wczoraj.
@adamwalter257318 күн бұрын
hehe srowid, dalej go nikt nie widzial, a nadcisnienie to efekt roznych czynnikow. Ja kiedys u lekarza mialem 140-160 i oooo, mam pan nadcisnienie, przepisze panu leki. To bylo ponad 10 lat temu. A teraz ? Zjem tluste, wypije mietke, ale potem wyspie sie, dospie i co ? I ksiazkowe 120/80/85.
@Ares_PL3 жыл бұрын
Dla zasięgów. Już tuż tuż 500 tys subów :D
@marekw94423 жыл бұрын
A mi się wydaje że to media nami sterują😉
@majaflor99013 жыл бұрын
nie wszystkimi
@pjootr57693 жыл бұрын
myślałem, że żydzi :)
@danielbeck24313 жыл бұрын
Chyba Tobą 😛
@ja_mcito3 жыл бұрын
nie, nami sterują nasi ogłupiacze, a dopiero gdy się uzależnimy to dobieramy media które możemy znieść i potwierdzają nasze samolubstwo
@mrnewbie77983 жыл бұрын
Nanity zawarte w szczepionkach zasilone przez 5G nami sterują xDDD
@elaszczepaniak71673 жыл бұрын
Bardzo dobry jest Pana program i chciałabym żeby był w telewizji i żeby powrócił program SONDA
@krystynanikolowa9983 жыл бұрын
Pozdrawiam Pana Doktora i dziękuję za filmik
@RobinTV003 жыл бұрын
500 000 subskrybujących już za chwilę 👀
@agatakorpetta16753 жыл бұрын
Może będzie specjal :D
@Lechoslowianin3 жыл бұрын
A mówią aby kierować się głosem serca
@martagzella52283 жыл бұрын
Jak zawsze ciekawy material
@elizaorlik24923 жыл бұрын
Również nabyłam i przeczytałam tę książkę, ale myślałam ze będą tam najnowsze badania, dlatego też trochę mnie rozczarowała ponieważ wiele badań to "odgrzewane kotlety". Jedno jest pewne język zrozumiały dla każdego i dużo dobrego humoru.
@iwonap.72732 жыл бұрын
no padłam. Panie Eliza to pewnie ma swoje laboratorium w Harvardzie i nowsze źródła
@FleXo13 жыл бұрын
Każdy z nas mówi sobie w głowie to o czym myśli, jednakże, gdy się skupię, udaje mi się rozumieć o co mi chodzi/o czym myślę bez "recytowania" tego w głowie, bez żadnych słów.
@wouga3 жыл бұрын
Świetny film Tomku
@mariuszgr10443 жыл бұрын
Mądrego to aż miło posłuchać 🤩
@radekkuszyk2 жыл бұрын
Lubię Cię oglądać 🙂. Cenię to co robisz 👌. 2:28 Z tymi % przetwarzającymi sygnały węchowe to nie uproszczenie? Mózg ludzki jest dużo większy, węch u człowieka ciągle odgrywa istotną rolę, szczególnie przy doborze partnera (choć niektórym ewidentnie szwankuje 😉). Te 4% u człowieka to ok. 55g, a u szczura to ok 1g 🙂. Nie wchodząc więc w gęstość neuronów wniosek miałbym raczej taki, że człowiek bardzo rozwinął pozostałe części mózgu, niekoniecznie poświęcając część odpowiedzialną za węch. Pozdrawiam życzliwie i serdecznie 🙂🙋♂️
@aleksandrakozio52083 жыл бұрын
Uwielbiam 💕
@kazimierzczerwinski93212 жыл бұрын
mozg powinien walczyć żebyśmy najdłóżej zyli
@breton55692 жыл бұрын
I uczyli - np. ortografii.
@Seba_Dietetyk3 жыл бұрын
Mózg to wolność , wolność to siła , siła to wolność , wolność to mózg.
@patrykmn57293 жыл бұрын
👍 za przekaz
@adambogusawski92693 жыл бұрын
Dla zasięgu pozdrawiam serdecznie
@zenekczekai63973 жыл бұрын
Mózg to taki rodzaj procesora a każdy (prawie każdy) trzeba zaprogramować. No i chyba jest różnica pomiędzy mózgiem i rozumem:)
@maciejgrabowski29163 жыл бұрын
Eeeee......yyýy....uuuuu ....Panie Tomaszu ale Pan namieszał. Chyba muszę jeszcze raz pooglądać ten odcinek🤔🤯👍
@halinasyz56183 жыл бұрын
Super
@skorumpowanyfastrygator3 жыл бұрын
Wzrasta mi poziom testosteronu i wzbudza agresję kiedy bardzo ciekawy film przerywają wyskakujące reklamy... 😎
@elzbieta44843 жыл бұрын
😄👍
@przemoa.16902 жыл бұрын
Ciekawy temat :)
@mateuszkowalski92293 жыл бұрын
4:31 teraz już wiem, dlaczego wku.wiał mnie każdy nawet najsłabszy zapach nawet najpodlejszego jedzenia, kiedy byłem na diecie i dlaczego nie mogłem się skupić na niczym innym oprócz żarcia
@ernest_73903 жыл бұрын
Dziękuję
@ryszardmatuszewski44192 жыл бұрын
jest akcja w całej Polsce, wzmacniamy więzi-korzenie rodzinne, posadź drzewo 🌲 Mamie tacie siostrze cioci przodkom przyjacielowi dziewczynie dzieciom itd, NADAJ TEMU DRZWU ICH IMIĘ, podaj dalej
@waldemarrudolf62503 жыл бұрын
Jednak to mózg jest "procesorem" w naszym ciele, który koordynuje pracą całego organizmu. Nawet odruchy bezwarunkowe są zakodowane w mózgu a nie w innym organie. Poza tym ciekawy materiał.
@adamwalter257318 күн бұрын
raczej zbiera impulsy, konfrontuje to z innymi, odsyla odpowiednie. Mozgowi blizej do mechaniki kwantowej niz jakiejkolwiek innej dziedziny, dlatego do teraz byl praktycznie niepoznawalny, ale to sie zmienilo ostatnimi laty.
@rafarafalski70763 жыл бұрын
Zrób film, dlaczego wybuchają wojny i konflikty, jedna grupa chce być lepsza od drugiej. Jaka jest tego główna przyczyna? Ciekawe ile osób zna odpowiedź? 🤔
@villentretenmert16103 жыл бұрын
Dzisiejsze wojny prawie zawsze motywowane są zyskiem, na bardzo wielu płaszczyznach a jedynymi którzy naprawdę je wygrywają są ci którzy potrafią się na nich wzbogacić.
@rafarafalski70763 жыл бұрын
@@villentretenmert1610 Nie. Chodzi o przyczynę naturalną 😀
@fastshadow15863 жыл бұрын
@@rafarafalski7076 Ego. Testosteron. Niskie IQ.
@rafarafalski70763 жыл бұрын
@@fastshadow1586 Nie
@juzcieniema13 жыл бұрын
@@rafarafalski7076 zaburzony instynkt przetrwania/kłopoty z psychika
@miceliusbeverus64473 жыл бұрын
Profesjonalna prezentacja. Zarazem potwierdza, że działanie umysłu to wszechświat... Naukowcy badają proste odruchy i próbują uogólniać na tej podstawie... W rzeczywistości nie znamy pewnie nawet jednej bilionowej wiedzy na ten temat... Dlatego wszelkie uogólnienia i wnioski są bardzo ryzykowne... Bardziej, niż próba opisania naszej planety przez mędrców sprzed 10 tys. lat... a wiemy, jakie wtedy mieli fantazyjne pomysły. PS moja natychmiastowa reakcja na widok pieska z filmu: słodziak! 😎 Uciekać??? Przede wszystkim to słaby pomysł, bo można go właśnie sprowokować... Gdyby był agresywny, lepiej powoli się wycofać stojąc twarzą do niego...
@rafarafalski70763 жыл бұрын
Mózg jest potrzebny tylko do przeżycia i reprodukcji a funkcja myślenia powstała dodatkowo. Ten piesek nie miał ogona. Zatem trudno odczytać jego intencje 😉
@miceliusbeverus64473 жыл бұрын
@@rafarafalski7076 Z tym mózgiem to bardzo uprościłeś - po pierwsze, myślenie czasem zasadniczo zwiększa szanse przeżycia (niby dlaczego jesteśmy gatunkiem alfa?), a po drugie, już tylko naukowcy z bardzo szeroko zamkniętymi oczami zaprzeczają, że nawet zwierzęta (i to niekoniecznie tę najmądrzejsze) nie tylko myślą, ale i miewają emocje; często wykraczające poza prymitywne kopuluj-atakuj-uciekaj... Ważne by pamiętać, że "naukowość" badań nie gwarantuje uzyskania prawdy - ona pecyzuje pomiary, ale nie decyduje o tym, czy stawiasz właściwe pytania, uwzględniasz właściwe czynniki decydujące o odpowiedzi i czy dobrze interpretujesz wyniki... Wyższość rasy aryjskiej też w końcu była udowodniona naukowo... Zwłaszcza w dziedzinie tak złożonej, jak zachowania, łatwo jest naciągac interpretacje. Jeśli przyjmiemy np., że jedynym celem jest kopulacja, to nawet fakt, że ktoś woli grać na komputerze niż iść na randkę uznamy za dowód, że w ten sposób zwiększa swe szanse reprodukcyjne... A ponieważ wszystko się ze sobą łączy, możemy nawet mieć rację - ktoś odprężony grami może emanować pewnością siebie i to zwabi samice... Ale tak można zakładać wszystko: prawdziwość religii jest tu równie prawdopodobna... Może z większego doświadczenia z psami wynika, że proste zasady "ogonowe" nie były mi potrzebne 😏
@zbychoelemencik58893 жыл бұрын
Podziwiam pieniactwo pana i pańską chęć za wszelką cenę wprowadzenia zmian w tym świecie. Z którego będzie trzeba kiedyś wyjść. Póki co grajmy tą grę na tej wspólnej platformie. Chociaż nie zupełnie pewien jestem czy rzeczywiście ta platforma jest taka wspólna. Dla jednych jest przetrwaniem dla innych jest bólem dla jeszcze innych jest radością albo informacją. Ciekaw jestem czy dam radę zainteresować pana albo inaczej mówiąc wciągnąć pana w lekką odchyłkę od profilu jaki pańskie filmy reprezentują. Chodzi mi o zmysły. Każdy z nas (uczestników) myśli że ma taką samą ilość tych zmysłów. Wiadomo (przynajmniej dla mnie) że wszystkie procesy, przynajmniej od strony neurologii i tego jak jesteśmy zbudowani i jak działamy, zachodzące w nas są wiadome. Nasz organizm jest tym czym wygląda , a wygląda dla każdego inaczej, Czy myśli uczucia, zamiary i pamięć lub czyny są osobnymi zmysłami? I jeżeli one są odbiornikami to gdzie, czy jak kto woli, kto jest nadajnikiem. Lub też jaka jest pańska opinia na takie zjawiska jak magnetyzm i elektryczność czy percepcja? Czy one są również zmysłami? Nie chodzi mi o wszczynanie debaty o nazewnictwo, raczej czym są w pańskich oczach. Czy powielane dogmaty o 5 zmysłach są zadowalające. Osobiście traktuję ten temat jako hobby a skoro mam taką możliwość, to postanowiłem "zaczepić" pana. Nazywają mnie Zbyszkiem Gołko bo tak mnie nazwali przy moich narodzinach. W pańskim filmiku za dużo jest rzeczy niedopowiedzianych.
@MaciekMedyj3 жыл бұрын
Wow, niezła cegła ta książka! Kupuję!
@Farathriel3 жыл бұрын
Jak zapatruje się pan na Penrose'a koncepcję kwantowej świadomości? Czy rzeczywiście sensownie może ona opisywać strukturę ludzkich myśli?
@Farathriel3 жыл бұрын
@Mruuuczek tak tak, jasne. Na elementarnym poziomie tak. Tu jednak chodzi o konkretny mechanizm zaproponowany przez Penrose'a. Miałby on polegać na tym, że świadomość jest ciągłym stanem superpozycji. Gdy zaś zachodzi kolaps funkcji falowej, wówczas następuje dopiero wydzielenie impulsu bioelektrycznego, który rejestrujemy jako aktywność mózgu.
@Farathriel3 жыл бұрын
@Mruuuczek ale przy prędkość nadświetlna jest możliwa? To znaczy - nic z tego co wiemy nie wskazuje, że coś takiego jest możliwe. Niby jest upiorne oddziaływanie na odległość, ale to trochę coś innego niż po prostu prędkość nadświetlna.
@Farathriel3 жыл бұрын
@UC0EjebfMBDFIy5txu9jMs-A właśnie dość podobne obawy ta koncepcja we mnie budzi. To znaczy - ona zbyt dobrze wpasowuje się w typowy dla takich teorii efekt potwierdzenia. Trochę tak odnoszę wrażenie, że to zjawisko, które opisałeś zajmuje niejako miejsce "Boga białych plam". Tylko, że tu "Bóg" jest zastąpiony jakąś teorią. "Istnieje problem filozoficzny duszy? Pewnie fizyka kwantowa to wyjaśni!", "Parapsychologia to też na pewno kwanty!" - i tak dalej można by multiplikować te pomysły, które ostatecznie są... no po prostu błędne.
@pogodanaprzygode3 жыл бұрын
Nie każda teza w świecie fizyki jest faktycznie poprawna i sensowna. Penrose coś zaproponował, a że jest znany i szanowany, jego teza jest brana serio. A nawet zbyt serio. Fizyka Kwantowa ma moc ezoteryczną - poniewaz słabo jąznamy, nie potrafimy w nią skutecznie wątpić (choć zwątpienie jest fundamentem nauki) i próbujemy ją zaprzęgac do wyjasniania wszystkiego. Problem ten świetnie opisał pewien redaktor z artykułu w Przekroju: "Teoria (Penrose'a) prawie na pewno jest błędna, ale poniewaz Penrose to taki wybitny umysł, to głupotą byłoby ot tak ją odrzucić". Oto moc autorytetu i moc samej Fizyki Kwantowej.
@michagarbowski79522 жыл бұрын
Trochę to takie pesymistyczne się robi poznawanie nas samych. Łączenie coraz większej wiedzy na nasz temat z religią przestało być kompatybilne już dawno temu, a obecnie naprawdę to już wygląda tak, że jesteśmy maszynami które można psuć i naprawiać jakimiś chemikaliami coraz bardziej dowolnie. Gdzie tu miejsce na "duszę" czy "wolną wolę" skoro wystarczy dodać preparat X aby zmienić zupełnie zachowania człowieka? Ciekawe są też przypadki jak człowiek miał wypadek w wyniku którego uszkodziła się jedna z półkul mózgu i nagle ten człowiek zyskał zupełnie inny charakter. Jesteśmy o krok od ery inżynierii ludzi a już obecnie jest wystarczająco dziwnie i hmm... nieludzko? Jak tu być optymistą? Pozdrowienia!
@MementoMori22073 жыл бұрын
Czy wiemy coś na temat tego, co się dzieje w mózgu samobójców? Jakie hormony są na wysokim lub niskimi poziomie? A co na ten temat mówią psychologowie i psychiatrzy, którzy mieli do czynienia z osobami po próbach samobójczych? Podobno istnieje coś takiego jak "gen samobójcy". Czy można w jakiś sposób potwierdzić jego występowanie u danej osoby płatnymi badaniami?
@wandastasiak50533 жыл бұрын
" Poznaj samego siebie". a poznasz sterowniki.....To jednak wymaga odwagi i rzetelnosci...
@normanm37993 жыл бұрын
Steruje nami Dusza❤️
@iwonap.72732 жыл бұрын
🤣
@rafarafalski70763 жыл бұрын
Polecam wykłady i prace naukowe np. prof. Jerzego Vetulani.
@jacek1984cnow3 жыл бұрын
Zaraz będzie pół miliona subskrypcji:)
@agnieszkahajduk91983 жыл бұрын
Jej , zdążyłam na premierę !
@miceliusbeverus64473 жыл бұрын
Przyjmij najserdeczniejsze gratulacje 😊
@dariuszniedziela19083 жыл бұрын
Zostań w domu. Pamiętamy!
@magdalena000073 жыл бұрын
No i jak się do tego mają te wszystko "coachingowe" gadki, że między bodźcem a reakcją masz czas na podjęcie decyzji? ;) Pytanie więc na ile człowiek naprawdę ma wolną wolę
@xerejuneseve63333 жыл бұрын
Są w niefizycznym wymiarze nad przestrzeni,przez tunelowanie kwantowe w tubulach sterują sondami cielesnymi,fizycznymi i przepływem myśli.
@tedemez3 жыл бұрын
Pozdrawiam.
@koprolity3 жыл бұрын
Kobietami kieruje mózg, ale faceci drążek kierowniczy mają w trochę innym miejscu.
@Jacold3 жыл бұрын
Straszny ten Instagram
@oswieconyzwyboru3 жыл бұрын
Nie prawda, straszny to jest titder.
@goomb78993 жыл бұрын
Aż mnie ciarki przeszły...
@Michalkulis3 жыл бұрын
@@oswieconyzwyboru Czemu?
@oswieconyzwyboru3 жыл бұрын
@@Michalkulis Kiedyś kolega pokazywał mi zdjęcia na nim i widać było że na takim czymś jak tinder nie ma czegoś takiego jak niedoskonałość jrsśli chodzi o wygląd, ja oglądając te zdjęcia odnosiłem wrażenie że specjalnie się te dziewczyny na tych zdjęciach malują stroją i że muszą pozować do takich zdjęc dobre kilka godzin. Po prostu odnosiłem wrażenie że doskonałość fizyczna i atrakcyjnoś jest tam promowana a to trochę smutne, bo wtedy ludzie tzw. Naturalni na czymś takim jak tinder nie występują często. Pozdrawiam serdecznie.
@Michalkulis3 жыл бұрын
@@oswieconyzwyboru niestety w social mediach większość chce być ideałem a na tinderze i tym podobnym dużo jest osób, głównie dziewczyn, które są tam tylko po to żeby podbić sobie ego i zbierać lajki, jak już się uzależnili od lajków i innych bodźców to ich problem
@robertkartuski69623 жыл бұрын
Mózg to maszyna przetwarzająca różne sygnały stanowiące bodźce fizyczne (z wewnątrz naszego ciała oraz z zewnątrz) lub psychiczne. Mózg przetwarza bodźce jako świadome i nieświadome. Jednak aby poszerzyć kontekst ich powstawania trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie czym jest nasza świadomość. No i tutaj mnożą się różne teorie, które są tylko teoriami, bo tak naprawdę nasza świadomość stanowi osobowość naszego ducha, który nie dość że zamieszkuje naszą duszę to jeszcze i ciało tego materialnego wymiaru w którym obecnie żyjemy.
@kapetutv3 жыл бұрын
TOP Książka! Marian Mazur "Cybernetyka i charakter" Wytłumaczył wszystko a szczególnie mózg itd szczegółowo !!! Polecam WOW !
@jumpingjack16702 жыл бұрын
tak, super jest. dziwne, że świat jej nie czyta i nie ucza tego w szkole!
@marionetka43733 жыл бұрын
500k subskrybcji. Jak to mówi o przekroju naszego społeczeństwa.
@MaacAbra3 жыл бұрын
499K subskrybentów… czyli niedługo świętujemy pińcet ✌️ To co prawda wciąż o około 37mln za mało ale przynajmniej mam satysfakcję bycia w tej elitarnej części społeczeństwa 😉😎
@ormuzd483 жыл бұрын
ja tez xD
@stanisawamatuszek57703 жыл бұрын
Lubie słuchać.to co,Pan.mówi bo jestem dla mnie.większa większa wiedza . W szkole nauka polega ma sprawozdaniach i taka.nauka to wiedza na krutko.Gdyby wszystkie.nauczyciele.tak spokojnoe,mądrze.przekazywali naukę.to,uczniowie nyli by mądrzejsi i uczęszczali by do szkoły radośni i.bez stresu.
@rabanek18453 жыл бұрын
I zostało Ci to "rozumowanie i IQ " na poziomie pierwszoklasisty !!!!!!!!
@jackjanick3 жыл бұрын
Takie pytanie: czy aktywność słoneczna ma wpływ na wydzielanie testosteronu? Wiadomo że lata "niespokojnego Słońca" to lata wzmożonej aktywności ludzkiej okresy większej odwagi i mniejszej rozwagi mówiąc w uproszczeniu (więcej wojen i wynalazków), czas zmian. Słońce ma cykle w uśrednieniu mniej więcej jedenastoletnie, przykładowe przybliżone lata maksimów to np. 1916-18, 1939, 1956, 1968, 1979-80, 1989-80 (proszę sobie porównać z datami w historii, na pewno to nie były lata spokojnego Słońca). Wiadomo, że nie tylko mózg nami steruje, jednym z takich czynników jest również nasza gwiazda, pytaniem jest mechanizm. Czy Słońce może oddziaływać na nas przez wpływ na wydzielanie testosteronu?
@michal_bok3 жыл бұрын
Książka już zamówiona :)
@drpaj-chi-wo3 жыл бұрын
Pozytywny wysiłek fizyczny? Świetnie zakamuflowany seks 😉
@zuchfayalfa39073 жыл бұрын
Proste anarchią prowadzi do dyktatury albo przejmiesz kontrolę nad muzgiem albo on przejmie nad tobą masz trzy siły siłę duchową mentalną i fizyczna jeżeli te dwie pierwsze są na niskim poziomie to siła fizyczna to tylko wór mięcha
@apgirqcv78973 жыл бұрын
Mózgiem*
@Pawel.Tejchman3 жыл бұрын
- Co nami steruje? - Zależy od płci ;)
@MaciekMedyj3 жыл бұрын
Oczywiście, hormony. Każda płeć ma swoje role biologiczne. Kobiety wychowują dzieci, gotują i konkurują między sobą. Mężczyźni polują i współpracują w tym celu. Jednorożce latają po internetach i siedzą na tik-tokach.
@szymonczechura68413 жыл бұрын
Jaki będzie specjal na 500 tys subów.
@maciejb3 жыл бұрын
Wspomnianego na końcu prof. Roberta Sapolskiego zawsze bardzo fajnie się słucha i czegoś się człowiek nauczy. Polecam poszukać jego wystąpień lub wykładów na YT.
@eovilas64963 жыл бұрын
Zapomniałeś o jelitach!!
@JohnNeoQ3 жыл бұрын
Tez ważne 👍
@pogodanaprzygode3 жыл бұрын
Prawda. Jelita to potrafią człowieka czasem sponiewierać... ;)
@tomastom97773 жыл бұрын
No startują kiedy i ile wolno nam do WC. Iść.kosmiczne &kacze opowieści.
@thebutton40083 жыл бұрын
Niestety nie, myli się Pan. Tak samo przy wcześniejszym odcinku na tematu mózgu. Takie podejście do tematu może być krzywdzące dla wielu osób i powodować dezinformacje czy błędne przekonania (które są bardzo uproszczone). -Już w pierwszej minucie sugeruje Pan, że wszystkie rzeczy (ewolucja, geny itp.) dzieją się poza mózgiem. Co to wgl. ma znaczyć, że istnieje jakiś byt oddzielny, który zbiera te informacje i wpływa na nasz umysł? Te wszystkie rzeczy wpływają właśnie na budowę albo aktywność mózgu, więc nie może dziać się poza mózgiem. Zbytnie uproszczenie. -fragment od 1:00 do 1:22 - przykład emocji. Nie wiem wgl jak to skomentować XD Coś sie dzieje poza wolą, poza mózgiem to dlatego przestępstwa popełniane w emocjach są inaczej karane. Wtf to wgl nie ma żadnego sensu i sugerowanie jakby to działo się poza mózgiem nie wiem o co chodzi o dualizm Co najlepsze Pan dalej stara się opisywać jak wszystko wpływa na mózg, więc chyba brak jakieś głębszej refleksji. -Ludzki zmysł węchu w zaniku? Tak jakby istniał jakiś model standardowy osobnika doskonałego. Nie można tak mówić, bo tak ewolucja nie działa. Ludzi zmysł węchu jest dostosowany do wymagań naszego gatunku, nie jest w żadnym zaniku. W tym momencie zrozumiałem co Pan chce przekazać, czyli reklamę książki Sapolskiego. Pod koniec filmu przyznaje Pan, że ją przeczytał, jednak chyba bez większego zrozumienia. Dodatkowo co do samej książki istnieje wiele zarzutów, kiedy czytają je osoby niedoświadczone w tym zakresie. Sapolski cytuje wiele badań, które mają problem z replikacją, a następnie wyciąga z nich uogólnienia. Już szkoda wgl na dalsza analizę tego co stara się Pan przekazać, jest to krzywdzące. Lubie ten kanał, jednak aktualnie nachodzi mnie myśl, że w innych filmach podobnie Pan podchodzi do tematu.
@aaavvv95253 жыл бұрын
To nie mózg. To Pan Jezus ma dla Nas Plan.
@AutorPisarz3 жыл бұрын
Mało kto to zrozumie... nielicznych jest mało ...
@edwardlewandowski54733 жыл бұрын
Mózg to odbiornik fal kosmicznej emanacji 🎆📯🌷🕊️
@wojzab75313 жыл бұрын
Dobre
@staniu58473 жыл бұрын
Idę oglądać
@andrzejmaranda36993 жыл бұрын
Ciekawe!
@patrykmn57293 жыл бұрын
Kom dla zasięgu
@xtg76763 жыл бұрын
👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍
@gosia68363 жыл бұрын
Dzień dobry
@staniu58473 жыл бұрын
Dzień dobry
@jasiekjasiek62293 жыл бұрын
odpowiedz na tytuł: MEDIA
@pawewarzynski12443 жыл бұрын
Nie co ale kto: Masoni;) pół żartem pół serio. Super materiał pozdrawiam.
@BartoszKa12073 жыл бұрын
To takie pytania czy bóg stworzy kamień którego sam nie podniesie... I co jest tam gdzie nie ma nic i czy ja żądze mózgiem czy on mną
@marcintrochu3 жыл бұрын
@0:12 aż sam się przestraszyłem
@wojtex95703 жыл бұрын
Gdybysmy mogli kontrolowac mozg To Slyszelibysmy kolory i to jeszcze do gory nogami
@pokrec3 жыл бұрын
To jeszcze nic, gdybyśmy mogli kontrolować d...ę!
@jareknowak87123 жыл бұрын
Google: synestezja.
@wojtex95703 жыл бұрын
@@jareknowak8712 Co
@jareknowak87123 жыл бұрын
@@wojtex9570 ...pisales o slyszeniu kolorow.
@wojtex95703 жыл бұрын
@@jareknowak8712 ....a ty o goolgu
@PiotrS-a3 жыл бұрын
Co nami steruje? Chip Billa Gatesa 😉
@jerzyokon3 жыл бұрын
Na ile jesteśmy bezbronni, wobec miłości, (tej, powodowanej hormonami)?
@jumpingjack16702 жыл бұрын
a jelita??? to drugi mózg przeciez, albo i pierwszy ....
@karolsekua20673 жыл бұрын
0:13 kapitan bomba :D
@belanparty24553 жыл бұрын
Pod wpływem testosteronu komentuje 😉
@fotil3 жыл бұрын
a te nasze 3% to nie jest czasem równe wielkościowo 40% albo 100% części mózgu szczura odpowiedzialnej za węch ?
@CzaXu Жыл бұрын
Mnie najbardziej denerwują brzdęknięcia fb/ messengera. Gdzieś w jakimś serialu na HBO o tym było. Przez cały odcinek brzdękało i prawdopodobnie miało to na celu uświadomienie widza, jakie to jest męczące dla naszej psychiki / podświadomości. Bo fakt... nie dało się tego oglądać. Najgorsze jest to, że mojej matce to nie przeszkadzało. Odkąd ma fb ogląda te durnoty na shortach i zamienia się w typowego zombie. Jej sposób myślenia jest nie do ogarnięcia. Logika u niej nie istnieje. Przykro mi z tego powodu.
@patrykmn57293 жыл бұрын
🎯 algo
@12minut293 жыл бұрын
Gdzie powstaje myśl? W mózgu? W protonie, neutronie, czy elektronie?
@tymion24703 жыл бұрын
Co to za muzyka?
@timothy27113 жыл бұрын
Co steruje. Bez wątpienia telewizor. Wystarczy się rozejrzeć.
@MaciekMedyj3 жыл бұрын
Raczej komórki. Chodzą ulicą wodzeni za oczy ekranem. A czasami nawet w lesie na spacerze...
@timothy27113 жыл бұрын
@@MaciekMedyj "Kradną im czas te zabawki dla mas Nie wiedzą gdzie są, za nich wie Google Maps"
@janisz40453 жыл бұрын
A jeszcze jedna myśl mi przyszła do głowy. Ciekawe będzie badanie " mózgów " naszych polityków, posłów i senatorów. O wyjątkowości mózgu Pana Prezydenta nie wspomnę.
@RockinInThe3World3 жыл бұрын
6:45 chyba ktoś tu się delikatnie mitygował by nie powiedzieć „od ucha Prezesa” 😂
@nicolekorzycka7033 жыл бұрын
Genialny Spinoza już to odkrył i o tym pisał a zdarzyło się to w XVII wieku....
@michaanio14653 жыл бұрын
Serce steruje
@saintkolo13 жыл бұрын
Proszę się o odniesienie do filmu spowiedź ratownika. Jest to okropnie manipulujący film
@adamdomanski81393 жыл бұрын
Zaraz pół miliona subskrypcji strzeli
@ametyst20143 жыл бұрын
Strzeliło
@grzegorzkowalczyk94693 жыл бұрын
Panie Doktorze, to prawda, że jesteśmy determinowani przez wielość mechanizmów i bodźców zarówno zewnętrznych jak endogennych, a jednak choć jest to bardzo trudne do dokładnego porównania, to dwie osoby w bardzo podobnych uwarunkowaniach obojga typów, postąpić mogą zupełnie inaczej. Po prostu jeden postąpi źle, a drugi dobrze. I choć w kategoriach nauki te terminy właściwie nie istnieją, to przecież, to właśnie jest dla nas wszystkich najważniejsze. Jak widzą to uczeni? Nie oczekuję odpowiedzi. Poddaję pod uwagę, i ciekaw jestem co inni o tym myślą.