Wpływ emocji na ciało

  Рет қаралды 27,410

Anatomia Jogi

Anatomia Jogi

6 жыл бұрын

Dziś temat, który na pierwszy rzut oka nie dotyczy jogi. A jednak! Osoby które praktykują już dłuższy czas doskonale wiedzą, że to jak się czujemy psychicznie ma ogromny wpływ na ciało. I dziś rozpoczynam ten temat...być może okaże się, że to nie ostatni film poruszający to zagadnienie ;)
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Subskrybuj mój kanał: bit.ly/2xwcggr
Facebook: / anatomiajogi
Instagram: / anatomiajogi.pl
Kursy/ Warsztaty/ Wyjazdy z jogą: anatomiajogi.pl
Sklep: sklep.anatomiajogi.pl
Współpraca: studio@anatomiajogi.pl
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
ZNIŻKA do Internetowego Studio Portal Yogi -20% na pierwszy miesiąc: studio.portalyogi.pl/?affcode... - kliknij i wpisz kod GOSIA-PY albo GOSIAPY
ZNIŻKA na maty do jogi MIAMIKO wpisz kod ANATOMIA5
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Playlisty, czyli zbiór filmów z jednego tematu:
Anatomia jogi w praktyce: bit.ly/2J5eUAr
Anatomia Asany: bit.ly/2kFEBwS
Sesje jogi: bit.ly/2J4o4gD
Kompendium jogina: bit.ly/2xu6QHV
Oddech i medytacja: bit.ly/2IYwdqO
Otwieranie bioder: bit.ly/2CBsifr
Otwieranie barków: bit.ly/2LNsVEr
Dbaj o kolana: bit.ly/2JdxQAr
Poradnik jogina: bit.ly/2iHmkih
Recenzje: bit.ly/2svAN4V
Rozmowy: bit.ly/2LMMUU3
Poza matą: bit.ly/2H88AGn

Пікірлер: 108
@katarzynapacholec8181
@katarzynapacholec8181 3 жыл бұрын
Cudownie się Ciebie słucha! Bije od Ciebie ogrom wiedzy, którą przekazujesz w bardzo przystępnej formie. Dziękuję! Będę słuchać dalej 😊
@majadomin3219
@majadomin3219 6 жыл бұрын
Świetny odcinek, jak zwykle :) Robisz dobrą robotę ! :)
@lkulos
@lkulos 6 жыл бұрын
pacjent wyleczony klient stracony. Wystarczy puścić radio o pełnej godzinie i masz 20 minutowe kombo reklamowe >> ból głowy>>niestrawność (w okresie świąt)>> tabletki na odchudzanie (bo upasłeś się jak świnia)>>grzybica pochwy>> no i jeszcze aby konar płonął ;) i to najczęściej jedna reklama po drugiej kuźwa na wszystkich stacjach jednocześnie. A wszystko można skwitować jednym zdaniem Polaku weź magiczną tabletkę i wszystko będzie dobrze nie szukaj przyczyny lecz skutki.
@AnatomiaJogi
@AnatomiaJogi 6 жыл бұрын
Podsumowanie IDEALNE :D
@anitat.779
@anitat.779 5 жыл бұрын
Bardzo ciekawy temat! Swietnie sie Ciebie slucha😊
@hazydobazy7713
@hazydobazy7713 6 жыл бұрын
Dałaś mi do myślenia ! Chyba już wiem co mi dolega i dlaczego się tak zachowuje na pewne sytuacje i dlaczego się tak wypalam . Dobrze że medytuje też od niedawna i mnie to uspokaja :) dziękuję za materiał był bardzo pomocny naprawdę ;)
@magdalenasobejko1316
@magdalenasobejko1316 5 жыл бұрын
Oj u mnie bardzo stres się skumulował ....przez minione 12 lat moje zycie to rzeka nieszczęść ...więc teraz postawiałam na terapię u psychologa i chcę zacząć swoją przygodę z jogą ...a Twoje filmiki kochana przemówiły do mnie bardzo ..U mnie kręgosłup ...barki ...zawroty głowy ..wszystko odmówiło posłuszeństwa ....od października leczyłam kręgosłup a do tego doszło szwankowanie wątroby ..kamienie w przewodach żółciowych ...zabieg i teraz dochodze do siebie ...Żołądek od czasów szkoły podstawowej i stresu przed lekcją matematyki odzywał się notorycznie ze stresu ...Niestety mając dziecko niepełnosprawne życie wciąż się łączy ze stresem ...ale pora zacząć także myśleć o sobie bo mam dla kogo żyć :) Cieplutko pozdrawiam
@DominikaMusial
@DominikaMusial 6 жыл бұрын
U mnie zdecydowanie główne napięcie pojawia się właśnie w obrębie żuchwy...Tarcie zębami w nocy, miałam już jak byłam dzieckiem, ale nikt nie zwrócił na to uwagi...X lat później zaczęły się regularne bóle głowy, na które przez lata żaden lekarz nie potrafił znaleźć wytłumaczenia. Dopiero całkiem niedawno (2-3 lata wstecz) jeden z neurologów zasugerował przebadanie się pod kątem bruksizmu. Jak się okazało moje bóle głowy właśnie z tym były związane. Przykre jest to, jak mało lekarze interesują się faktycznym problemem, a jak często, tak jak wspominasz w filmie, przepisują "tabletkę". Bardzo ciekawy temat Gosiu! Btw. mam taki sam sweter ;D
@ThePatatka
@ThePatatka 2 жыл бұрын
Odkryłam kilka dni temu Twój kanał. Siedzę i słucham, relaksując się przy robótkach ręcznych a przed pracą rano, moja "poranna joga" przez Ciebie z 20 minut trwa już 40 i czuję, że za krótko:D Ogólnie też mam wykształcenie o podłożu medycznym (dietetyka, ale nie pracuję w zawodzie). I tez jestem zdania, że "zachód" idzie w złym kierunku. Nawet w dietetyce. Dobrze, że to poruszasz:) I tak, mam swoje stresowe miejsca. Zauważam płytki oddech, od którego po jakimś czasie pojawia sie ból głowy. Ja raczej reaguje rozedrganiem mięśni w corze ale przy jednoczesnym szczękościsku, jak sie nakumuluje, muszę to wypłakać lub odespać. Ewenutalnie wybiegać :)
@monikamonika8563
@monikamonika8563 5 жыл бұрын
Bardzo fajny filmik, prosimy o więcej :-)
@dorotab1722
@dorotab1722 5 жыл бұрын
Odkryłam jogę rok temu , naprawdę czyni cuda !!! Serdecznie pozdrawiam i życzę wytrwałości !
@agaaga2252
@agaaga2252 6 жыл бұрын
Dziekuje za ten film, bardzo interesujacy, wglebiajacy w aspekt yoga ratio nasze cialo-emocje...i tak, zgadza sie emocje maja wplyw na nasze cialo. Moja tzw. pieta achillesa jest moj brzuch, jak tylko pojawia sie jakis stres odczuwam bol i napiecie, niepokoj...do tego dochodzi nocne zgrzytanie zebami oraz bol w karku, no i oczywiscie glowa :) Czasem udaje mi sie jakos sekwencja te nieprzyjemne symptony stresu zagluszyc, a czasem nietety nie. Naleze do osob, ktore przyklejaja do siebie kazdy problem i tak chodza z nim i chodza...az sam sie oderwie, ale to trwa czest latami...No ale nie o tym chialam napisac. Pozdrawiam serdecznie.
@sylwiash1
@sylwiash1 6 жыл бұрын
Gosiu , jak to robisz , że zawsze trafiasz w interesujący mnie temat :) jestem zachwycona podejściem do tematu i Twoim przekazem !!!
@AnatomiaJogi
@AnatomiaJogi 6 жыл бұрын
Sylwia SH baaardzo się cieszę 😊
@iwonawojcicka5112
@iwonawojcicka5112 6 жыл бұрын
Bardzo fajny film! Proszę o więcej. Fajnie się Ciebie słucha, widać, że masz dużą wiedzę i doświadczenie. Gratulacje!
@AnatomiaJogi
@AnatomiaJogi 6 жыл бұрын
Cieszę się! Widać, że ten temat mocno Was ciekawi ;) PRawdopodobnie zrobię kontynuację ;)
@magorzatabinkowska382
@magorzatabinkowska382 5 жыл бұрын
Gosiu super filmik i w pełni się z tym zgadzam. Ja posiadam duże napięcie mięśniowe które zawdzięczam stresie😕 ale najważniejsze jest to że zdałam sobie z tego sprawę że joga może mi pomóc i tak też się stało. Czuje się lepiej gdy tylko są sytuacje stresujące próbuje oddychać w odpowiedni sposób A wtedy kiedy mogę wskakuje na matę i działam. Pozdrawiam gorąco🙂
@Ushuaaaa
@Ushuaaaa 6 жыл бұрын
Dziekuje bardzo za ten filmik! Od pol roku zmagam sie z bolem kregoslupa. Chodzilam od lekarza do lekarza... Po zrobionym Rtg dostalam odpowiedz o obciazonym odncinku lezdzwiowym kregoslupa. Zostaly mi przepisane srodki przeciwbolowe i tyle... Od miesiaca cwicze joge. Chodze na zajecia, ale takze praktykuje joge w domu, w szczegolnosci z Twoimi filmikami. Dzieki Tobie dowidzialam sie, ze mam poglebiona lordoze ledzwiowa( Twoje cwiczenia na to sa swietne). Rowniez dzieki Tobie zauwazylam, ze musze popracowac nad rozciaganiem bioder(bardzo zamkniete). Zaczynam czuc znaczna poprawe kregoslupa. Jestem osoba, ktora bardzo szybko sie stresuje i takze tlumi emocje... Najbardziej martwi mnie jednak, ze w momencie stresowym, odczuwam dziwne klucie/bol w okolicy serca. Tak jak z kregoslupem jest coraz lepiej, tak to "klucie" wciaz sie pojawia... Czy moglabys mi cos jeszcze polecic oprocz jogi, czym powinnam sie zainteresowac? Fizjoterapia, masaze? Bardzo pomocny filimik, to tak ,jakbys opisywala moja sytuacje...W teori juz wiem, ze moje cialo daje mi sygnaly, ale wciaz nie wiem jak moge sobie jeszcze pomoc.Pozdrowienie z Dublina!
@AnatomiaJogi
@AnatomiaJogi 6 жыл бұрын
CZeść MAnuela ;) Bóle zamostkowe, które opisujesz jako kłucie w okolicy serca są typowym objawem na stres. Myślę, że jeśli dodasz do swojej praktyki asan jeszcze pranajamę (na przykład chandra bedhana ) zauważysz różnicę. No i MEDYTACJA oczywiście! ;) Polecam kanał na KZbin Sasana Portal tam znajdziesz sporo o medytacji, wykłądów, a także samych medytacji prowadzonych ;)
@martaanna1264
@martaanna1264 4 жыл бұрын
Bardzo fajny film, to dla mnie najciekawsze tematy 🙂
@monikam3897
@monikam3897 6 жыл бұрын
Wartościowy filmik jak zwykle:) Również zaliczam się do uzdrowionych poprzez jogę! Praktykuję ją od ok.1,5 roku będąc po 40-tce! Miałam przez lata poważne problem z kręgosłupem i większością narządów, o tym powiązaniu wspominałaś w filmie (to był bólowy horror, wyniszczenie efektami ubocznymi tabletek). Aż tu nagle joga, którą poleciła mi młoda rehabilitantka, za co dozgonnie będę jej wdzięczna. Samoświadomość wzrosła, dotlenienie, witalność, samoakceptacja, sprawność jakiej nie miałam nawet za nastolatki. Same plusy, ale lekko nie ma, w jodze na początku też boli, tylko inaczej i jest to ból samoświadomy, rozluźniający, odprężający, wyciszający umysł i emocje, uzdrawiający po prostu:)
@kobietaidealnanieidealnie5209
@kobietaidealnanieidealnie5209 6 жыл бұрын
hej napisz cos wiecej jakie mialas problemy z kregoslupem i po jakim czasie od jogi zaczelas czuc zmiany
@monikam3897
@monikam3897 6 жыл бұрын
ciągłe stany zapalne, przepukliny w odc. lędźwiowym (rwa kulszowa), piersiowym, szyjnym...już po pierwszych zajęciach nastąpiło coś w rodzaju zmniejszenia napięcia mięśniowego poprzez... zatrzymanie strumienia myśli w głowie... (tak, to nie bez znaczenia), a fizyczne efekty (wzmocnienie mięśni) to tak chyba po 2-3 miesiącach, trudno mi sięgnąć teraz pamięcią...;)
@kobietaidealnanieidealnie5209
@kobietaidealnanieidealnie5209 6 жыл бұрын
MONIKAM ja tez przepuklina ledzwiowa.bole szyji.piersioweho.i ogolnie ciagle bole w ciele.Niestety aspekt psychiczny robi swoje bi czlowiek w ciaglym bolu mysli o najgorszych chorobach.Dlatego.chcialam sprobowac jogi zeby sprawdzic czy te bole znikna lub zmniejsza sie.
@monikam3897
@monikam3897 6 жыл бұрын
Klaudia- tylko moim zdaniem, lepiej zacząć praktykę, jak będziesz w fazie bez bólu. Poza tym moje "uleczenie" to nie fizyczna likwidacja przepuklin, skoliozy, kifozy i innych stałych zmian, ale wzmocnienie mięśni, tzw. gorsetu i ich przyczepów, rozciągnięcie "koszuli" powięziowej, no i "rozpuszczanie" stresu...relaksacją, medytacją, filozofią non -duality...
@DublikKuKawie
@DublikKuKawie 3 жыл бұрын
Świetny filmik. Ćwiczę od paru lat, ale dopiero zaczęłam chodzić na zajęcia z jogi i dowiaduje się o tych małych szczegółach w postawie, które sprawiają, że od razu czuję różnicę. Po kilku latach ćwiczeń miałam zwykle ból pleców, szyja, barki, odcinek lędźwiowy ograniczający mi próbowanie wejścia do mostka i czułam, że nie potrafię się wyciszyć. Po 3 zajęciach z jogi i filmikach spełniających tę tematykę czuję się o wiele lepiej.
@yoeocsah2891
@yoeocsah2891 3 жыл бұрын
chcemy wiecej takich materialow :)
@marzenamodrzejewska9508
@marzenamodrzejewska9508 5 жыл бұрын
Świetny filmik. Proszę o więcej 😊
@AnatomiaJogi
@AnatomiaJogi 5 жыл бұрын
Mayślę, że będę do tego wracać ;)
@LadyIss162
@LadyIss162 6 жыл бұрын
jak zwykle w punkt, ostatnio właśnie pochłaniam Lowena więc jak najbardziej palec do budki :)
@AnatomiaJogi
@AnatomiaJogi 6 жыл бұрын
witaj w klubie ;)
@Empa720
@Empa720 6 жыл бұрын
Ja nie wiem jakim cudem jeszcze żyję 😂 od tych wszystkich stresów, nagromadzonych emocji wszystko mi się w organizmie pierniczy... ☹️😢 Świetny film! 👏👌😊
@AnatomiaJogi
@AnatomiaJogi 6 жыл бұрын
Najważniejsze to zacząć od tego, żeby to sobie uświadomić. Czas zadbać o siebie ☺️ to ważne ☺️
@annapowens3567
@annapowens3567 6 жыл бұрын
Dziękuję!Świetny film! Właśnie niedawno trafiłam na bioenergetykę Aleksandra Lowena i książkę , o której wspominasz "Duchowość ciała".Polecam też książkę tego autora "Droga do zdrowia i witalności".Ćwiczenia tam zawarte mają wiele wspólnego z pozycjami jogi(ćwiczenia standardowe).Genialne są również jego techniki uwalniania emocji poprzez ciało(ćwiczenia ekspresyjne). Gorąco polecam!
@AnatomiaJogi
@AnatomiaJogi 6 жыл бұрын
Koniecznie zamówię sobie tę książkę! Dziękuję za polecenie ;)
@asiajoko7455
@asiajoko7455 6 жыл бұрын
Świetny filmik. Ja choruję na zatoki co kilka tygodni. Codziennie zjadam kaszę jaglaną, aby osuszyć organizm. Jogę ćwiczę w dni robocze przed pracą i czasami w weekend.
@dsportzg
@dsportzg 6 жыл бұрын
Bardzo dobry film, oby więcej :)
@AnatomiaJogi
@AnatomiaJogi 6 жыл бұрын
DSPORT ZG HD widzę że zainteresowanie jest więc postaram się zrobić kontynuację:)
@justynaj.3920
@justynaj.3920 6 жыл бұрын
bardzo ciekawy filmik,trafiłam na Twój kanał przypadkiem i zostaje na dłużej sama praktykuje jogę i widzę dużą różnicę
@AnatomiaJogi
@AnatomiaJogi 6 жыл бұрын
Cześc Justyno ;) Cieszę się że mój kalał Ci się podoba ;) Będę szcześliwa jeśli będziesz tu cześciej zaglądać!;)
@aniapawula1873
@aniapawula1873 6 жыл бұрын
Dziękuję 😊
@artisticvariations8172
@artisticvariations8172 6 жыл бұрын
Mnie zawsze stres zbiera się w karku i potem ból głowy. A medycyna konwencjonalna to jest biznes
@chuuckyyyy
@chuuckyyyy 5 жыл бұрын
U mnie ciągły stres, nerwy spowodowały, że od 4 lat walczę z przewlekłym zapaleniem błony śluzowej żołądka, nadżerkami w żołądku, zgaga i bólami brzucha. Chodziłam po wielu gastrologach, dostawałam leki, które pomagały tylko na jakiś czas a niestety nie byłam świadoma, jak wiele skutków ubocznych niosą one ze sobą.. Leki przestały działać, zaczęły się problemy z jelitami, z trawieniem a okropna zgaga i tak byla. Gdy już kompletnie straciłam nadzieję w tamtym roku, że kiedykolwiek będę zdrową i szczęśliwa, zaczęłam pracować nad swoim zdrowiem psychicznym. Postanowiłam zacząć chodzić na psychoterapię (moja psychoterapeutka okazała się wspaniałą osobą) zaczęła się moja przygoda z jogą (bez której teraz nie wyobrażam sobie funkcjonowania :)). Ze zdrowiem nadal nie jest idealnie, ale organizm nadal dochodzi do siebie po bardzo długiej lekoterapii, która może i na niektóre rzeczy początkowo pomagała, ale to było tylko i wyłącznie walka z objawami a nie przyczyną problem. Teraz nie biorę leków, pracuje nad swoim zdrowiem psychicznym, staram się minimalizować stres w życiu, uprawiam jogę i mam nadzieję, że z moim żołądkiem będzie już tylko lepiej. Emocje, co doświadczyłam na własnej skórze, bardzo wpływają na nasze ciało i zdrowie, dlatego musimy zrobić wszytko, żeby dostarczać mu jak najwięcej dobrych emocji, karmić umysł tym co najlepsze i uprawiać jogę 😉😉
@parrot785
@parrot785 6 жыл бұрын
Bardzo ciekawy temat. Chętnie dowiedziałabym się czegoś więcej na temat wpływu stanu emocjonalnego na żołądek i jelita w medycynie chińskiej. Bardzo interesujący kanał. Dziękuję
@AnatomiaJogi
@AnatomiaJogi 6 жыл бұрын
oj...nie mam az taakiej wiedzy w zakresie medycyny chińskiej ;(
@magorzataosia9204
@magorzataosia9204 3 жыл бұрын
Gosiu, jestem pod wrażeniem twojej wiedzy (◍•ᴗ•◍)❤❤️❤️
@91mikus1
@91mikus1 6 жыл бұрын
Bardzo ciekawy temat, ja poproszę więcej :) Swego czasu chodziłam od lekarza do lekarza, bo straciłam okres, tak po prostu. Wszystkie wyniki były w normie, żadnych odchyleń, mimo to - dostałam jakieś leki. Potem do mnie dotarło, że to wszystko przez stres - niestety mam bardzo "ciężką" psychicznie pracę. Moje ciało wiecznie reaguje stresem, a przez to wzmożoną sennością. Przykładowo: po całym tygodniu pracy w piątek po południu wracam do domu i ...śpię... 2-3h, bo moje ciało tak sobie radzi ze stresem. Nasz świat jest stresogenny i ciężko ten stres wyeliminować w życiu...
@AnatomiaJogi
@AnatomiaJogi 6 жыл бұрын
Wcale się nie dziwię! W sumie to nawet masz całkiem fajnie, że odsypiasz stres! ;) Bo wiele osób cierpi na bezsenność pod jego wpływem. Mam tez wrażenie, że u nas -kobiet, najszybciej widać stres właśnie po rozregulowanej miesiączce.
@sokol5557
@sokol5557 6 жыл бұрын
Świetny filmik, proszę więcej takich. To co w filmiku to zwierciadło moje. Nigdy nie chorowałam.Jestem osobą bardzo emocjonalną więc wszystkie emocje odkładały się w moim ciele, zakończyło się to zapaleniem stawów, mięśni, sztywnością kręgosłupa, do tego stopnia, że nie mogłam chodzić. Szpitale, lekarze, leki, ćwiczenia i tak w kółko. Uważam na jedzenie.Jest lepiej, ale prosiłabym o ćwiczenia dla takich połamanych jak ja, zaawansowanych wiekiem, bo od czegoś w yodze trzeba zacząć W domu ćwiczę po 30-40 min na rowerze stacjonarnym, no i na macie, polubiłam Pani filmiki, bo robi to Pani bardzo czytelnie, jasno z myślą o nas odbiorcach.Polecane książki też się przydazą. Serdecznie pozdrawiam z łodzi elzbieta.
@AnatomiaJogi
@AnatomiaJogi 6 жыл бұрын
Pani Elu, film z poleceniem książek już jest na kanale 😁 pozdrawiam !
@Paula-pf1hz
@Paula-pf1hz 6 жыл бұрын
Swietne, moze seria tego typu filmikow na temat stresu ?
@AnatomiaJogi
@AnatomiaJogi 6 жыл бұрын
Paula C tak :) planuję:)
@majawisniewska
@majawisniewska 3 жыл бұрын
Witam dziękuję bardzo też tak uważam że emocje bardzo wpływają na nasze samopoczucie i uważam, więcej jogi niż cudownych tabletek które nie działają wcale , ponieważ cudownej tabletki nie ma trzeba usprawniać ciało i wyciszać umysł joga jest tutaj bardzo pomocna polecam mam 54 lata i tylko joga mi pomogła cudowne samopoczucie polecam 😘👍 każdemu w każdym wieku
@magorzatabinkowska382
@magorzatabinkowska382 6 жыл бұрын
Bardzo fajny i prawdziwy filmik. Ja właśnie mam zniesienie lordozy szyjnej oraz długofalowe skolioza😕 wielki ból kręgosłupa i zgadza się analizując własne życie że to wszystko stres ... Pozdrawiam
@AnatomiaJogi
@AnatomiaJogi 6 жыл бұрын
niestety stres strasznie nas potrafi wyniszczyć....
@leszeks8436
@leszeks8436 Жыл бұрын
Spoczynkowe napięcie mięśniowe uda pośladki plecy proszę materiał ćwiczenia to co Pani tu mówi jakie konkretnie ćwiczenia ;) a na drugą stronę brzuch ;)
@radek7205
@radek7205 6 жыл бұрын
Świetny temat.propsy Wczoraj znalazłem fajny film Elliotta Hulsea którego mocno polecam gdzie omawiał stan stresu na tworzenie sie wad postaw.Naczynia połączone jak wspominałaś.
@Khaleasi
@Khaleasi 6 жыл бұрын
Jako mgr farm. tak bardzo się z Tobą zgadzam! P.S. Ogromnie proszę o jogę hormonalną, przy PCOS, przy problemach z jajnikami
@AnatomiaJogi
@AnatomiaJogi 6 жыл бұрын
Classima 😁 mogę zgłębić temat...👌
@agaaga2252
@agaaga2252 6 жыл бұрын
ja rowniez bardzo prosze o taka sekwencje
@YogapoznanPl
@YogapoznanPl 6 жыл бұрын
Yoga najlepsza na stres :)
@Caetherine
@Caetherine 5 жыл бұрын
Dziękuję za poruszenie tak ważnego tematu :) gdzies przeczytalam, ze zdrowy oddech powinien trwać ok. 10 sekund, od kiedy w ciągu dnia łapię się na tym, ze jestem zdenerwowana, zaczynam wolniej oddychać i prostuje plecy, rozciągam się :) Juz samo skupienie na oddechu pomaga. Możesz polecić cierpiacej na bruksizm na co zwrócić uwagę podczas ćwiczeń? Czasem jak masuje żuchwe, odczuwam bardzo silny niepokój, jak sobie radzic z uwalnianiem emocji w ten sposób?
@yoeocsah2891
@yoeocsah2891 3 жыл бұрын
bardzo dobry material -ja mam duzy problem wielo letni z odcinkem ledzwiowym i nie moge sobie z tym poradzic -wydalem tysiace na fizjo i nic.. musze sprobowac jogi..
@ingap.2943
@ingap.2943 6 жыл бұрын
Temat niezwykle mnie interesujący. Dziękuję za filmik. A przed medycyną chinską polecę "zapomnianą siostrę jogi" z ktòrej wywidzi się medycyna chinska, prawdopidobnie, czyli ajurwede
@dorotafracek4584
@dorotafracek4584 6 жыл бұрын
Joga zdecydowanie dobrze robi na głowę. Przynajmniej moją.
@RedRose-kj4ih
@RedRose-kj4ih 6 жыл бұрын
Super filmik tego właśnie szukałam. A czy moglaby pani też nagrać sekwencje jogi na stres? To bylo by bardzo pomocne. Pozdrawiam ;*
@AnatomiaJogi
@AnatomiaJogi 6 жыл бұрын
Myślę, że jak najbardziej ;) Może jeszcze do końća grudnia pokaże się na kanale ;)
@RedRose-kj4ih
@RedRose-kj4ih 6 жыл бұрын
Anatomia Jogi Dziękuję serdecznie. ;** Mam jeszcze takie pytanie u mnie ten stres oddziałuje na stopy, bo to czuję, czuję takie mrowienie, napięcie, takie oderwanie się od ziemi, można by powiedzieć, że nie jestem zbytnio ugruntowana jeśli wie pani o co mi chodzi czy coś w tym stylu Myśli pani że masaż były dobry, czy coś innego jeszcze mogło by pomuc to napięcie rozluźnić?
@lkulos
@lkulos 6 жыл бұрын
wybacz, że się wtrącam kup sobie piłeczkę tenisową i sobie masuj raz jedną raz drugą stopę. Ja przy tym ćwiczeniu piszczę jak mała dziewczynka ale pomaga :) chyba był fajny filmik ba tym kanale :) kzbin.info/www/bejne/qGWQo4F_d5mCY80
@RedRose-kj4ih
@RedRose-kj4ih 6 жыл бұрын
lkulos Dzięki wielkie. ;*
@AnatomiaJogi
@AnatomiaJogi 6 жыл бұрын
tak ;) miałam wlaśnie polecić rolowanie stopy piłeczką ;)
@kajetaneczka
@kajetaneczka 4 жыл бұрын
tak jestesmy zainteresowani tego typu filami
@kajetaneczka
@kajetaneczka 4 жыл бұрын
ja to jestem idealnym przykladem psychosomatuka; ból mięśni, w tym oczywiscie kart i ooo tak lędźwia bole serca, duszności zawroty glowy a nawet omdlenia hmm zimne stopy i rece do przed chwida myslalam ze ja tak po prostu mam XD i pewnie wiele innych
@izabelalisek209
@izabelalisek209 3 жыл бұрын
Udostępniłam na moim fanpage'u bo bardzo ciekawy materiał
@lkulos
@lkulos 6 жыл бұрын
Kurcze ten film jest Twoim najfajniejszym filmem "mówionym" (bez ćwiczeń). Poruszyłaś tutaj ważny temat emocji czy stres/rozpacz/złość to złe emocje ? w mojej ocenie nie. Oczywiście wszędzie jest potrzebny umiar czyli stres (inne złe emocje) są dobre jeśli występują od czasu do czasu. Są bardzo złe jeśli występują ciągle. Stres/rozpacz/złość przyrównałbym do przyprawy, która daje naszemu życiu smak, ale w nadmiarze może nam nie smakować a nawet nas zatruć/zabić. Stres powoduje mobilizację i jest super sprawą jak goni cię tygrys czy walczysz o życie. Gorzej jeśli utrzymuje się cały czas i to u pracownika biurowego którego jedyna aktywność fizyczna to spacer do auta ;).
@AnatomiaJogi
@AnatomiaJogi 6 жыл бұрын
Chyba jestem "księżniczką spod klosza" bo im mniej doświadczam negatywnych emocji tym czuje się lepiej ;)
@lkulos
@lkulos 6 жыл бұрын
oczywiście też wole te dobre emocje :) ale myślę że te złe też są potrzebne oczywiście w małych ilościach ;) Myślę że tak nasze życie jest skonstruowane że po burzy wychodzi słońce nie zawsze tak szybko jakbyśmy chcieli . Nie możemy tez wypierać z naszego życia złych emocji bo one są i będą i prędzej czy później odezwą się pod postacią choroby /stresu. Niestety nasze społeczeństwo nie daje sobie prawa do złych emocji zawsze muszę być uśmiechnięty zawsze musisz być cool i super. Dosięga cię tragedia i np. umiera bliska Ci osoba nie dajesz sobie czasu na żałobę, rozpacz i dusisz to w sobie co w mojej opinii doprowadza do problemów ze zdrowiem. Kurczę temat jest naprawdę ciężki a ja teraz czuję się jak adwokat diabła który udowadnia że złe emocje są dobre :D Podsumowując w życiu powinna być równowaga. A temat uważam, że zasługuje na kawę i obawiam się że nie na jedną :)
@elatorczynska6487
@elatorczynska6487 3 жыл бұрын
Ja niestety mam to samo stres odklada mi sie na barkach, doszlo juz nawet do tego, ze szyja nie moglam ruszyc w zadna strone i musialam nosic kolnierz. Myslalam, ze umre z bolu. Nic nie dalo sie robic, lezec, spac, siedziec, chodzic to byl jakis obled. Chetnie dowiedzialabym sie wiecej o wplywie jogi na hormony, szczegolnie tarczyce. Choruje na Hashimoto i chcialabym sie dowiedziec, czy sa jakies sekwencje dajace ulge przy tym schorzeniu.
@krzaczkowa
@krzaczkowa 2 жыл бұрын
Ja mam taką dziwną dolegliwość, że gdy siedzę przy biurku i pracuje, to trzęsę prawą nogą. W sumie prawie bez przerwy przez cały czas pracy przy biurku. Nie wiem co zrobić by przestać...
@annaniezabitowska4419
@annaniezabitowska4419 6 жыл бұрын
uwielbiam Twoje "lekcje"
@AnatomiaJogi
@AnatomiaJogi 6 жыл бұрын
:D ogromna radość ;) Ale widzisz...ciągle staram się nie robic "lekcji" tylko Wam o czymś opowiedzieć :D kiedy oduczę się tego tonu nauczycielskiego to ja nie wiem hahaha
@annaniezabitowska4419
@annaniezabitowska4419 6 жыл бұрын
ale właśnie TO w Tobie jest rewelacyjne :) dziękuję że jesteś !
@AnatomiaJogi
@AnatomiaJogi 6 жыл бұрын
:D :D :D może jednak nie warto się zmianiać :)
@kaja-br7fo
@kaja-br7fo 6 жыл бұрын
Tak oczywiście z doświadczenia wiem iż po jakimś zdenerwowanie następnego dnia bolą mi plecy
@AnatomiaJogi
@AnatomiaJogi 6 жыл бұрын
Mamy to samo.... Wtedy nic tylko dobry masaż potrzebny ;)
@zofiabiaek6261
@zofiabiaek6261 5 жыл бұрын
Stres 'zalega' mi tam gdzie Tobie, też mam takie kaptury jak to mówił Burneika😁. Da się w ogóle to zniwelować? Mam też szynę na zęby bo w takich okresach zwiekszonego stresu zaciskam je w nocy i mam pospinane mięśnie przy żuchwie.
@AnatomiaJogi
@AnatomiaJogi 5 жыл бұрын
Ja swoich nigdy się nie pozbyłam 🤷‍♀️ czasem mam w nich po prostu mniejsze napięcie....
@annakojder4521
@annakojder4521 6 жыл бұрын
Jestem ciekawa czy stres może mi się również odkładać w stawach? Tak jak mówiłaś- milion badań, zero wyników, a bol stawów, nawet tych najmniejszych jest. Zaczęłam ćwiczyć jogę od niedawna wiec póki co trudno mówić o poprawie ale jestem ciekawa czy stres również może być przyczyna 😬😊
@kobietaidealnanieidealnie5209
@kobietaidealnanieidealnie5209 6 жыл бұрын
tez z takim bolem sie spieram i zaczelam joge
@nataliabanasiak599
@nataliabanasiak599 5 жыл бұрын
u mnie stres gromadzi się w brzuchu :( potrafi powiększyć się trzykrotnie.
@mlaluz111
@mlaluz111 5 жыл бұрын
Gosiu czy oddech w ashtandze jest rowniez oddechem paradoksalnym?
@AnatomiaJogi
@AnatomiaJogi 5 жыл бұрын
Absolutnie nie. Nie blokujemy brzucha. Oddech kierujemy w dolne żebra, ale nie wynika to z jakiejkolwiek blokady. To na dłuższa pogadankę o bandhach w sumie 😉
@mlaluz111
@mlaluz111 5 жыл бұрын
@@AnatomiaJogi Dziekuje Ci Gosiu za odpowiedz! Spotkalam sie kiedys z nauczycielem kundalini, ktory twierdzil my ze podczas praktyki ashtangi oddychamy oddechem paradoksalnym, poniewaz nie oddychamy do brzucha, tak jak w kundalini wlasnie, stad moje pytanie
@MartaHe
@MartaHe Жыл бұрын
Najbardziej wpływają u mnie na miesnie dna miednicy :/ nie umiem ich potem rozluznic :(
@karolbachut3175
@karolbachut3175 6 жыл бұрын
Książka Doctor weisberg i haidi shink poradnik "zwyciężyć ból" . :) super tłumaczone i bardzo rozjaśnia opracowany program ćwiczeń dla osób starszych młodszych i sportowców polecam dr. Karol. :)
@AnatomiaJogi
@AnatomiaJogi 6 жыл бұрын
Karol Błachut aż poszukam jutro!☺ dziękuję
@MissPlum1313
@MissPlum1313 6 жыл бұрын
Bedzie film czy joga to sekta😀??
@AnatomiaJogi
@AnatomiaJogi 6 жыл бұрын
Haha być może w formie live na insta lub na fb 😬
@MissPlum1313
@MissPlum1313 6 жыл бұрын
Anatomia Jogi , byłoby super, znam kilka osób , które myślą, że przystąpiłam do sekty 😀
@Krzysztofm33
@Krzysztofm33 6 жыл бұрын
Pierwsi chrześcijanie byli postrzegani jako sekta. :)
@InstytutBadaniaJonosfery
@InstytutBadaniaJonosfery 4 жыл бұрын
Gniew nie jest emocją negatywną. To bardzo ważna emocja ochronna. Negatywne postrzeganie gniewu spowodowane jest aspektami cywilizacyjnymi kultury zachodu oraz religijnymi, szczególnie religii katolickiej.
@AnatomiaJogi
@AnatomiaJogi 4 жыл бұрын
Masz racje :)
@MrAniseable
@MrAniseable 3 жыл бұрын
moim miejscem stresowym jest teraz całe ciało hahahhaha :(
@alewla9671
@alewla9671 6 жыл бұрын
strasznie się rozwlekasz... 2 min. 20 sek. do pierwszego konkretu. Sory, ale ja wypadam.
@AnatomiaJogi
@AnatomiaJogi 6 жыл бұрын
Nie zawsze wszytko musi być szybko i na już ;) Mamy czasy "Fast...wszystko" - niestety.
@AnatomiaJogi
@AnatomiaJogi 6 жыл бұрын
Ale szanuję Twoją opinię. Rozumiem, że może być część osób która potrzebuje szybciej dostać konkret.
@alewla9671
@alewla9671 6 жыл бұрын
W XXI w, czas to drogi towar, dlatego z serca radzę, żebyś szanowała czas swoich odbiorców. Jeśli odpalam film, który tytułem coś mi obiecuje, to oczekuję, że dostanę to po co weszłam i nie zmarnuję 2,5 min. na mowę-trawę. Jednak muszę przyznać, że jesteś bardzo dobra w tym co robisz i w innych filmach jest ok. Dlatego zaczęłam subskrybować Twój kanał i z pewnością będę z Tobą ćwiczyć. Pozdrawiam
@Krzysztofm33
@Krzysztofm33 6 жыл бұрын
Nie zawsze wersja instant jest najlepsza. :)
Jaki jest wpływ emocji i układu nerwowego na rozciąganie?
9:37
Anatomia Jogi
Рет қаралды 14 М.
Spięta szyja na jodze? Pozbądź się tego problemu raz na zawsze.
7:13
Spot The Fake Animal For $10,000
00:40
MrBeast
Рет қаралды 196 МЛН
Пранк пошел не по плану…🥲
00:59
Саша Квашеная
Рет қаралды 7 МЛН
Slow motion boy #shorts by Tsuriki Show
00:14
Tsuriki Show
Рет қаралды 10 МЛН
Ashtanga - ogromny wysiłek, czy bezpieczna przystań?
1:00:21
Anatomia Jogi
Рет қаралды 5 М.
UWAŻAJ o CZYM MYŚLISZ - czyli jak psychika wpływa na ciało ?
19:26
Marek Purczyński
Рет қаралды 471 М.
Upavistha Konasana - dlaczego tak cieżko wykonać w niej skłon?
9:16
#46 - O zagubieniu - Magdalena Krawiec
40:58
Anatomia Jogi
Рет қаралды 1,8 М.
#53 - O wytrząsaniu stresu - Monika Raczyńska
48:36
Anatomia Jogi
Рет қаралды 2,3 М.
Relaksacja: po jodze, przed snem, na stres.
20:22
Anatomia Jogi
Рет қаралды 206 М.
Spot The Fake Animal For $10,000
00:40
MrBeast
Рет қаралды 196 МЛН