No video

Wstyd jako fundament „Fałszywego JA”

  Рет қаралды 15,218

Julia Kawalec Psychoterapia Integracyjna

Julia Kawalec Psychoterapia Integracyjna

Күн бұрын

Zapraszamy z Patrycją do psychoterapii grupowej, która rusza 18 kwietnia 2023: tiny.pl/w4chz
Możesz podziękować mi za bezpłatne webinary i materiały stawiając mi kawę - buycoffee.to/j... Dziękuję ❤
Bezpłatny webinar - Wstyd jako fundament „Fałszywego JA”, 21 maja o 19.00
Zapraszam Cię na rozmowę psychoterapeutek wokół zagadnienia toksycznego wstydu.
W trakcie webinaru odpowiemy na pytania takie jak:
- Czym jest toksyczny wstyd, a czym toksyczne poczucie winy?
- Jak toksyczny wstyd i toksyczne poczucie winy przejawiają się w dorosłym życiu?
- Uwewnętrzniony wstyd jako element Naszego „JA” - czyli o procesie tworzenia toksycznego wstydu i winy w dzieciństwie.
- Jak to się dzieje, że zamiast zdrowo się wstydzić, zaczynamy się wstydzić toksycznie?
- Jak toksyczny wstyd wpływa na kształtowanie obrazu siebie oraz interpretację zdarzeń?
- Wstyd jako fundament „Fałszywego JA” - Nasze naturalne strategie radzenia sobie ze wstydem w dzieciństwie i strategie „kamuflażu” toksycznego wstydu w dorosłości.
- Toksyczny wstyd i wina w dorosłym życiu - o „błędnym kole wstydu” i o tym, w jaki sposób to utrudnia samorozwój człowieka.
- Czego potrzebujemy, żeby się od toksycznego wstydu uwalniać - „światełka w tunelu” i samopomocowe wskazówki na „detoksykację” naszego wstydu
Toksyczny wstyd i wina trzyma w swoich sidłach większość osób, które przeżyły dysfunkcyjny dom rodzinny. Twój organizm pod wpływem takiego ciężaru nie mógł zareagować inaczej niż poprzez takie uczucia… a następnie ekstremalnie wykańczające sposoby radzenia sobie z nimi np. poprzez wieczne udawanie kogoś kim się nie jest, popadanie w nałogi, ucieczki od siebie, problematyczne relacje z jedzeniem… Każdy czujący toksyczną wstyd i winę zrobi wiele, by się od tego odłączyć, niestety wiążę się to zazwyczaj z odłączeniem ważnej części siebie, tak jakbyś któregoś dnia postanowił zrezygnować ze swojej ręki…żyć tak jakby jej nie było.
Dlatego już dziś serdecznie zapraszam Cię do zapisu na nasz najnowszy webinar, w którym damy Ci dużą dawkę wiedzy, zrozumienia i nadziei - że Twoja sytuacja nie jest nieodwracalna. Nie mam takiej mocy, by zmienić Twoją przeszłość i dzieciństwo chociaż gdybym tylko miała czarodziejską różdżkę to bym to zrobiła, ale możemy pokazać Ci jak możesz siłą swojej woli wkroczyć na nową drogę odzyskiwania siebie, jak możesz ukochać swoje rany, jak możesz posklejać rozbite naczynie, którym się czujesz, klejem miłości i relacji.
Już dziś zadecyduj, że przestaniesz być więźniem swojego toksycznego wstydu i wiecznego poczucia winy i zaczniesz uwalniać się ku odkryciu prawdziwego SIEBIE.
Patrycja Nosel
Jestem psychologiem, dyplomowaną psychoterapeutką integracyjną i certyfikowaną hipnoterapeutką. Pracuję terapeutycznie z Pacjentami cierpiącymi z powodu zaburzeń zdrowia psychicznego, m. in. zaburzeń nastroju, lękowych, depresji, trudności emocjonalnych i dysregulacji emocjonalnej, problemów osobistych i relacyjnych. Specjalizuję się także w psychoterapii osób identyfikujących się jako DDA/DDD, terapii traumy oraz pomagam w przezwyciężaniu kryzysów natury osobistej. Od kilku lat prowadzę prywatny gabinet psychoterapii i pomocy psychologicznej „Język Empatii”, gdzie współpracuję również z innymi psychoterapeutami. Moją najważniejszą misją jest niesienie profesjonalnej pomocy moim Klientom poprzez tworzenie takich warunków, aby mogli swobodnie wzrastać w przyjaźni do samych siebie, pokonywać kryzysy życia oraz powracać do wewnętrznej równowagi.
/ 254276876119578 - link do bezpłatnej grupy ODZYSKAĆ SIEBIE - wsparcie dla Kobiet DDA/DDD
/ juliakawalecpsycholog - konto na facebooku
/ juliakawalec.psychoter... - oraz instagramie
open.spotify.c... - oraz na Spotify
#DDA #DDD #Toksycznywstyd

Пікірлер: 25
@juliakawalecpsychoterapia
@juliakawalecpsychoterapia 8 ай бұрын
wewnatrz-relacji.pl/warsztaty-dda/ - Zapraszam na mój kurs online - Od skrzywdzonego dziecka do zdrowego dorosłego❤
@Watsonka77
@Watsonka77 5 ай бұрын
Ja właśnie w wyniku wychowania w patoli i wielu złych sytuacji później, teraz czuje wstyd za siebie i swoje życie. Uciekam przed znajomymi , bo zadają mi niewygodne pytania.
@beatta8618
@beatta8618 10 ай бұрын
To najlepszy film o toksycznym wstydzie jaki obejrzałam Bardzo głęboki i klarowny Bardzo dziękuję za podjęcie tego tematu Mam odczucie, że Pani Patrycji naprawdę zależy żeby pomóc ludziom
@joannahansen1761
@joannahansen1761 5 ай бұрын
Pozdrawiam serdecznie
@ewakonarowska1757
@ewakonarowska1757 2 жыл бұрын
Pani Julio, wspaniale to Paniom wyszło razem! Pani Patrycja jest Pani największym odkryciem. Pozdrawiam serdecznie! I dziękuję. Przy okazji - mówimy oparty na, a nie oparty o. Oparty o może być tylko człowiek np. o drzwi, albo drabina o ścianę 😄
@resPalacz
@resPalacz Жыл бұрын
Dzięki wielkie za darmową pomoc, właśnie takie filmy skłoniły mnie do rozpoczęcia terapii.❤
@iwona.w
@iwona.w 6 ай бұрын
Bardzo wartościowy wykład 🙏 Wdzięczna ❤️
@m.m.8033
@m.m.8033 Жыл бұрын
Przestać w końcu żyć nie swoim życiem! Dziękuję ❤️
@mglov7710
@mglov7710 Жыл бұрын
Dziękuję
@mathaj13
@mathaj13 25 күн бұрын
Ale dobry materiał 🔥
@iganowak4386
@iganowak4386 Жыл бұрын
Bardzo dużo ciekawych rzeczy nauczyłam się słuchając tego webinaru.... Popłakałam i parę rzeczy do mnie dotarło. Wróciły wspomnienia, słowa i uczucia. Dziękuję 🤗
@Barbara-ev7pb
@Barbara-ev7pb 2 ай бұрын
Cudowna rozmowa ❤
@jolantabartosz4482
@jolantabartosz4482 2 жыл бұрын
Super materiał. Trudny i ciekawy zarazem. Będę musiała przesłuchać jeszcze raz, żeby przyswoić lepiej. Dziękuję za Waszą pracę 😘
@marzenak.6249
@marzenak.6249 Жыл бұрын
Kopalnia wiedzy.Dziekuje dziewczyny.
@alaganlook
@alaganlook 2 жыл бұрын
Gratulacje , Pani Patrycjo, debiutu webinorawego. Ma Pani bardzo dużo ciepła w przekazie. Dużo ciekawej wiedzy. Dziękujemy!
@grakowal8947
@grakowal8947 2 жыл бұрын
Dla mnie ważne: "maski wywołują wtórny wstyd"
@1984limo
@1984limo 2 жыл бұрын
Swietny czat,dobra robota.
@jezykempatii-gabinetpsycho2564
@jezykempatii-gabinetpsycho2564 2 жыл бұрын
Serdecznie dziękujemy wszystkim Słuchaczom za ten wspólny czas ☺🙏 Niedługo już także na Naszym kanale będzie można znaleźć coś ciekawego i mamy nadzieję, że pomocnego, zatem zapraszamy wkrótce! 🧡🍀
@joannahansen1761
@joannahansen1761 5 ай бұрын
Bardzo dziękuję ❤
@Damian_dede
@Damian_dede 7 ай бұрын
Dziękujemy.
@jerubaal3333
@jerubaal3333 Жыл бұрын
🤞💔💯💥🖖 Dziękuję Wam obu za masaż mojej duszy ❤‍🩹
@bach8878
@bach8878 2 жыл бұрын
Gdzie znajdę informacje o grupie wsparcia /warsztatach organizowanych przez p. Julię , odnosnie wstydu?
@juliakawalecpsychoterapia
@juliakawalecpsychoterapia 2 жыл бұрын
gabinet-terapii.pl/warsztaty-rozwojowe/
@Gabriela473
@Gabriela473 6 ай бұрын
Dziecko, które wychowuje się w patologicznym środowisku musi znaleźć sposób, aby się zaadaptować do nienormalnej sytuacji. Ta adaptacja służy nie tylko fizycznemu czy psychicznemu przetrwaniu, lecz także ocaleniu pierwotnego przywiązania do rodziców w obliczu codziennych dowodów ich złej woli, bezradności lub obojętności. Dziecko nie może wpłynąć na rzeczywistość, więc zmienia ją w swoim umyśle. Broni się wierząc, że nadużycie nie miało miejsca: zaprzecza wydarzeniom, minimalizuje ich znaczenie lub używa mechanizmu dysocjacji - odrywa się od swoich przeżyć, aby nie czuć. Kiedy dziecku nie udaje się uniknąć konfrontacji z faktem nadużycia, musi stworzyć sobie taki system wartości, który usprawiedliwi to, co się rzeczywiście wydarzyło lub wydarza. Często znajduje wyjaśnienie, że przyczyną nadużycia jest tkwiące w nim zło. Umieszczenie winy w sobie pozwala znaleźć sens tego, co się przytrafiło i jednocześnie ocalić pierwotne przywiązanie do rodziców. Często poczucie winy wynika też z faktu, że dziecko słyszy wprost od przemocowych rodziców/opieków, że to ono jest winne przemocy i że na nią zasłużyło. Jak powstaje „fałszywe Ja”? Przekonanie o byciu złym jest kompensowane przez wysiłki dziecka, aby być grzecznym, spełniającym oczekiwania, zdobywającym dobre stopnie czy społecznie dostosowanym. Dziecko nie jest w stanie wypracować spójnego obrazu siebie, wyposażonego w umiarkowane zalety i dające się tolerować wady. Jest to jednym z ważnych celów rozwojowych. Swoją skrajnie negatywną tożsamość maskuje przystosowanym społecznie „fałszywym Ja”. Staje się dzieckiem, które nie sprawia problemów, odpowiedzialnym, pomocnym, najlepszym uczniem. Jego autowizerunek staje się sztywny i jednocześnie rozszczepiony: na część silną, radzącą sobie („fałszywe Ja”) i słabą, bezradną, opuszczoną („prawdziwe Ja”, na które nie ma miejsca). W takich warunkach dziecko w swoim rozwoju nie jest w stanie zintegrować swojej tożsamości. Jego osobowość jest pofragmentowana i nie pozwala na rozwój normalnego poczucia niezależności w związkach z innymi. Dlatego też tak trudno jest mu w dorosłości odseparować się fizycznie lub/i emocjonalnie od rodziny pochodzenia. Trudno mu stworzyć dojrzały związek, mieć satysfakcjonujące życie. Często - pomimo potencjalnych możliwości, dorosła osoba nie może wyjść z emocjonalnej pułapki, w której wyrosła.
@ewamakowska6393
@ewamakowska6393 2 жыл бұрын
Teraz nie szumi
Wstyd i poczucie winy w narracjach rodzinnych - rozmowa z prof. Anną Cierpką
1:19:42
Julia Kawalec Psychoterapia Integracyjna
Рет қаралды 2,8 М.
Jak jako DDA/DDD radzić sobie z manipulacją innych?
49:41
Julia Kawalec Psychoterapia Integracyjna
Рет қаралды 5 М.
Schoolboy Runaway в реальной жизни🤣@onLI_gAmeS
00:31
МишАня
Рет қаралды 3,6 МЛН
Pool Bed Prank By My Grandpa 😂 #funny
00:47
SKITS
Рет қаралды 20 МЛН
Ik Heb Aardbeien Gemaakt Van Kip🍓🐔😋
00:41
Cool Tool SHORTS Netherlands
Рет қаралды 9 МЛН
Jak pokonać wstyd ?
20:48
Kasia Sawicka
Рет қаралды 31 М.
Wstyd zarabiania pieniędzy i pokazywania światu swoich talentów u Osób DDA/DDD
1:29:00
Julia Kawalec Psychoterapia Integracyjna
Рет қаралды 14 М.
O Zmierzchu #19 - Wstyd, który nie istnieje
31:57
Marta Niedzwiecka
Рет қаралды 35 М.
Toksyczny wstyd i wina - pogranicza psychologii i duchowości
1:50:27
Julia Kawalec Psychoterapia Integracyjna
Рет қаралды 10 М.
Jak uwalniać się z nadkontroli jako Osoba DDA/DDD?
39:22
Julia Kawalec Psychoterapia Integracyjna
Рет қаралды 7 М.
Wstyd - jak sobie z nim radzić. Dr Agnieszka Kozak, dr Małgorzata Torój
54:14
Brak asertywności u DDA - pigułka wiedzy jak to zmienić
1:36:31
Julia Kawalec Psychoterapia Integracyjna
Рет қаралды 17 М.
Oby do poniedziałku - Psychopatia i narcyzm | Jarosław Gibas
44:59
Pallotti TV | www.pallotti.tv
Рет қаралды 6 М.
Schoolboy Runaway в реальной жизни🤣@onLI_gAmeS
00:31
МишАня
Рет қаралды 3,6 МЛН