Dobrze , że wspomniał Pan o innych chorobach które mogą prowadzić do bezsenności i wykonaniu szeregu badań. To powinna być podstawa przed przepisywaniem leków a w szczególności psychotropów. Tylko czy istnieje jakikolwiek psychiatra, który zapyta się czy zostały wykonane takie badania i pokieruje na nie? Niestety ale to jest porażka na całej linii w psychiatrii. Gdy przychodzi pacjent i mówi że ma bezsenność dostaje receptę na silne leki typu właśnie ketrel albo mirtor już nie mówiąc o benzodiazepinach. Znam mnóstwo ludzi uzależnionych od tych leków , którzy potem męczą się latami żeby je odstawić a podstawowa przyczyna bezsenności była inna. Ale kogo to obchodzi że może zniszczyć zdrowie innego człowieka. Przecież nauczeni jesteśmy wierzyć święcie lekarzom. Znajoma tak im wierzyła, że brała przez 20 lat relanium bo tak jej lekarz przepisywał. Teraz jest wrakiem człowieka. Nie je , nie śpi, trzęsie się i nie wychodzi z domu. Żaden lekarz nie chce jej pomóc i rozkłada ręce. Te wszystkie psychotropy po latach zażywania tak uzależniają, że nie da się ich odstawić. To czysta chemia i trucizna, która zmienia układ nerwowy. Potem nie da sie tego naprawić. Człowiek zostaje sam z uszkodzeniem mózgu. To nie jest ręka czy noga, którą można amputować i dalej jakoś żyć . To jest mózg a bez niego nie da rady żyć. Zastanówcie się ludzie zanim weźmiecie te leki bo potem nikt wam nie pomoże.
@kogucik12375 ай бұрын
Biore od 18 lat lorafen 2,5 mlg, mysle ze sie huz uodpornilam,w tej chwili hest 2 w nocy jeszcze nie spie ,o 23 wzielam lorafem ktury mi kiedys pomagal,patrze na zegarek,leze 3 gidz,dalej nie śpie,wloczylam komurke , slucham pana wypowiedzi,pozdrawiam
@Alicja-ps4sk18 сағат бұрын
Lorafen to bardzo silnie uzależniająca benzodiazepina. Nie dziwię się że nie działa po tylu latach zażywania. Po prostu jest już tolerancja na ten lek. Współczuję bo odstawianie po tylu latach to piekło na ziemi. I tak się dziwię że jest tylko bezsenność. Po jakimś czasie mogą dojść inne objawy typu zawroty głowy, przeróżne bóle ciała, skurcze mięśni itd. Nic już nie będzie działać. Proszę poczytać podręcznik Ashton manual w internecie. To brytyjska profesor, która prowadziła klinikę dla uzależnionych od benzodiazepin.
@beatahantulik5075 ай бұрын
Jestem pacjentem PZP. To bardzo ciekawe. Od wielu lat uczciwie dbając o higienę snu wstaję wyczerpana i wciągu dnia zasypiam jakby bez świadomości. Budzę się i dopiero uswiadamiam sobie, jaki jest dzień i godzina. Przez ostatnie 2 lata Hemoglobinę miałam ok. 8 i lekarze nie byli tym zanipokojeni. Dopiero po 1,5 roku otrzymałam skierowanie do szpitala na wlewy żylne z żelaza. Hemoglobina się poprawiła, ale śpię jak spałam i nieustannie czuję się wycieńczona. Przy doustnym przyjmowaniu żelaza nie ma żadnej poprawy. 😕 Doradzi Pan coś?
@jankowalski62085 ай бұрын
Kiedy byłem w kryzysie samotności, zresztą nadal jestem, mój ojciec umiera na raka ja na to patrzę ,mój błąd poszedłem pijany , ale bardzo normalnie rozmawiałem po ludzku z tym psychiatrą, miałem kryzys , nie ubliżyłem mu , miałem chwilę słabości, on postąpił ze mną w taki sposób w jaki ja nie postąpiłbym wobec niego w taki sposób, więc nie próbuj ocieplać zawodu psychiatry. Pewnie nawet to gdzieś odnotuje na IKP, czyli internetowym koncie pacjenta.
@beatahantulik5075 ай бұрын
💧 PYTANIE: Czy psychiatrzy mogą wystawiać skierowania na szczegółowe badania krwi? Może dokładniej: Na jakie badania psychiatrzy wystawiają skierowania? Z uszanowaniem
@WhyduckPOL8 ай бұрын
Zapomnial Pan ze ludzie w nocy pracuja? Jak maja to uregulowac? To jest zbrodnia rzadzacych ze w konstytucji nie ma zabronionej pracy nocnej ,oczywiscie pomijajac zawody gdzie ta praca w nocy musi być np. Szpitale, ale zadna praca prpdukcyjna nie jest musem.
@MikaComments8 күн бұрын
Z wiekiem nastepuje spadek hormonow. Osoba w wieku np. 50 lat nie bedzie miala tyle energi, tyle witalnosci zycia co np. 20 latek.
@wincentywiewiorczak41147 ай бұрын
Kwetiapina w połowie dawki usypiała mnie na amen i już podziekowalem za dochodzenie do pełnej. Nie wiem jak można ludziom coś takiego przepisywać.