Зміст: 00:00 Аномалії розвитку: люмбалізація та сакралізація 00:40 Що таке люмбалізація? 01:50 Яка буває люмбалізація? 02:40 П’ятий поперековий хребець. Найміцніший 03:15 Як відбувається навантаження на допоміжний шостий хребець? 04:15 Сухожилки 05:25 Коли, як і чому проявляються негативні прояви люмбалізації? 06:50 Що таке сакралізація? 08:06 Види сакралізації 11:11 Як треба займатися спортом? Ризики
@ВалерийКозлов-ъ6о9 ай бұрын
Дякую,дуже грамотно,та сильно.
@medhelpua42419 ай бұрын
Дякую за перегляд
@medhelpua42412 жыл бұрын
Я - Ігор Жулавський, лікар з 20-ти річним стажем, спеціаліст з лікувальної фізкультури та спортивної медицини. Головний напрямок роботи - вертебрологія та реабілітація. Якщо у вас виникнуть питання, пишить, чи дзвоніть Telegram, WhatsApp, Viber, Signal +380936829965
@СашаХмельничий-о4д10 ай бұрын
Після результатів комп'ютерної томографії знайшли у мене повну люмбалізація першого крижового хребця з формуванням L6,але це ще не саме страшніше. Ця аномалія як зрозумів допомогла наробити багато додаткових проблем
@medhelpua424110 ай бұрын
Доброго дня, так ..особливо, якщо у Вас були великі фізичні навантаження на хребет.
@СашаХмельничий-о4д9 ай бұрын
@@medhelpua4241 так деколи бувало таке. Пару місяців назад у мене почав деколи поболювати попеперек коли я щось важке деколи піднімав,я місяць назад вирішив все таки перевіритись. Невропатолог без мрт сказав що у мене остеохондроз поперекового відділу хребта з корінцевим м'язово-тонічним синдромом. А на самому МРТ знайшли: Антелістез L5 хребця на 4,7мм Остеохондроз поперекового відділу хребта Початковий спондилоартроз міжхребцевих з'єднань. L1-L2 дорзальна циркулярна протрузія до 4 мм. L2-L3 дорзальна циркулярна протрузія до 4,7 мм. L3-L4 дорзальна циркулярна протрузія до 4,5 мм. L4-L5 дорзальна циркулярна протрузія до 5,5 мм з двобічним форамінальним поширенням. L5-L6 дорзальна центральна кила диска до 7,0 мм двобічним форамінальним поширенням. L6 -S1 дорзальна циркулярна протрузія диска до 3,8 мм. В лікарні так і нічого не пояснили толком,лікарі були шоковані такому в моєму віці 21 рік. Можливо будь-ласка ви щось роз'ясните мені? А то інтернет нічого хорошого не сказав коли я це все гуглив.
@МарьянаСтавицкая Жыл бұрын
Доброго дня! Пiдскажiть будь ласка , чи визивае люмболiзацiя пекучий бiль в куприку та пекучий бiль в пятах пiсля сну?
@medhelpua4241 Жыл бұрын
Доброго дня. Сама по собі люмбалізація не викликає біль, а ускладнення- можуть викликати
@ky19523 ай бұрын
Якщо укріпити м'язи навколо хребта то можна буде робити присідання зі штангою на плечах?
@medhelpua42413 ай бұрын
Так. Головне, зрозуміти для чого потрібні ці присідання. Багато вправ з вільною вагою можна замінити на вправи в тренажерах.
@fjdjdjdjd44354 ай бұрын
Доброго дня! Поставили діагноз Вроджена вада розвитку ,задній напівхребець. Наскільки це небезпечно? Дякую
@medhelpua42413 ай бұрын
Доброго дня. Це небезпечно, якщо Вас цікавлять великі навантаження на хребет. Штанга, прижкі з парашутом та таке інше
@Vivi_KD6 ай бұрын
Вітаю:) У мене почалися сильні болі у попереку, одного разу зімліла під час ходьби. У висновку МРТ вказали - ознаки фіксованого перехідного люмбо-сакрального хребця. Потрібно зміцнювати м'язи спини, це я розумію, але біль не припиняється, а лише наростає, важко сидіти, лежати, стояти, ходити, деякі рухи призводять до сильних болів, хоч зараз стараюсь не напружувати спину. Лікар сказав, що не знає, що робити з болями, окрім того щоб вживати знеболюючі 🤦♀
@stryzh67865 ай бұрын
Добрий день, мені дуууже допомогла ходьба. 6-7км щодня, у відповідному взутті. Тепер це мій стиль життя, щоб не боліло😢 Прошу не путати з кроками за день.
@Vivi_KD5 ай бұрын
Дякую дуже Вам за пораду, саме теж стараюсь ходити більше, щодня ходжу 5 км мінімум, та сходами пішки ходжу 😀 Буду збільшувати пробіг і + плавання :)) Ходьба це завжди добре:)
@МарьянаСтавицкая Жыл бұрын
Та ще питання, чи може бути таке як дребежжiння в ногах та низу живота в лежачому та сидячому положеннi при люмболiзацii?
@medhelpua4241 Жыл бұрын
Доброго дня. Не дуже добре розуміє вислів - ДРЕБЕЖЖІННЯ...
@freedom.889 Жыл бұрын
Маю перехідний люмбо-сакральний хребець S1 (тип IIl по Castellvi)
@medhelpua4241 Жыл бұрын
Доброго дня. Це зменшує стабільність поперекового відділу. Вам потрібно постійно виконувати вправи для м'язів хребта, щоб уникнути ускладнень.
@ksena11042 жыл бұрын
В якому місті ви приймаєте пацієнтів?
@medhelpua42412 жыл бұрын
м. Одеса
@СергейЕвлан-в2м5 ай бұрын
Доброго дня можете прокоментувати мій знімок
@medhelpua42413 ай бұрын
Не консультую дистацнійно
@dariakoktvedandersen28576 ай бұрын
Сакралізація це майже завжди про дисплазію сполучної тканини.