Czy oleje roślinne są niezdrowe?

  Рет қаралды 78,390

Beata Pawlikowska

Beata Pawlikowska

Күн бұрын

Пікірлер
@jacekt6993
@jacekt6993 2 жыл бұрын
Obejrzałem ten odcinek i dzięki temu mam więcej oleju w głowie jeśli chodzi o zdrowe odżywianie.
@janbajorski3558
@janbajorski3558 2 жыл бұрын
Niewielu jest takich jak Pan .Wczesniej konie zaczną fruwać zanim część niedowiarków się przekona. A DAŁBY BÓG ŻEBY KROWA WILKA ZJADŁA Nierealne ale cuda sie zdarzają!!!!!!!!!!!
@janbajorski3558
@janbajorski3558 2 жыл бұрын
Olej Kujawski z pierwszwgo tłoczenia przybywa z Chin lub Ukrainy jako półprodukt, jest to wstrętna smierdząca masa,ktora jest chemicznie przerabiana..........A w TV tak to pięknie wygląda,i pierze mózg lepiej niż OMO!!!!!!!
@jacekt6993
@jacekt6993 2 жыл бұрын
@@janbajorski3558 Dziękuję; miłego czwartku!
@justyna775
@justyna775 2 жыл бұрын
Niestety czytałam, że to nie wystarcza również, że na butelce z olejem jest napisane, że jest : tłoczony na zimno. Ponieważ takie wyrażenie oznacza tylko, że na początku procesu tłoczenia olej rzeczywiście jest tłoczony na zimno, ale już dalszy proces tłoczenia może zachodzić w zbyt wysokiej temperaturze. Natomiast, żeby był rzeczywiście olej tłoczony na zimno to musi być napisane: tłoczony na zimno za pomocą środków mechanicznych! Musi być ten dopisek. Jak nie ma tego dopisku to olej niekoniecznie jest tłoczony na zimno. Przeczytałam to w jednej z książek i chciałabym , żeby to nie było prawdą, ale pewnie jest. Rzeczywiście znalazłam takie oleje z takim dopiskiem, ale jest ich bardzo, bardzo mało. Są rzadkością.
@urszula1433
@urszula1433 2 жыл бұрын
pani Justyno to bardzo ważna informacja👍
@Renatarybic
@Renatarybic 2 жыл бұрын
Jest to prawdą. Olej tłoczony na zimno w temperaturze pokojowej jełczeje w ciągu kilku dni. Można to łatwo poznać po gorzkim smaku. Dlatego właśnie olej lniany do kuracji dr Budwig jest przechowywany w aptece w lodówce a jego trwałość wynosi zaledwie kilka tygodni w temperaturze 4-6 stopni celsjusza, przy transporcie do własnej lodówki trzeba zachować reżim . Dlatego polecam kupowanie oleju lnianego w aptece z lodówki albo zaopatrzenie się w tłoczarkę i tłoczenie bezpośrednio przed spożyciem.
@urszula1433
@urszula1433 2 жыл бұрын
Tloczarka i tuż przed spożyciem
@stanmat5
@stanmat5 2 жыл бұрын
w procesie produkcji oleju na zimno- stosuje się podgrzewanie do 40 st C max.
@remigiuszbrojewski2524
@remigiuszbrojewski2524 2 жыл бұрын
W istocie tak często bywa. Np na oleju rzepakowym kujawskim napisano: "z pierwszego tłoczenia, filtrowany na zimno, 100% rafinowany...". To wyjaśnia sprawę - rafinowany tzn. poddany obróbce termicznej, a ta filtracja na zimno to tyle znaczy, że w chałupie gdzie filtrowano było zimno, bo węgla nie dowieźli - dodam prześmiewczo. Trick marketingowy.
@anmarimago
@anmarimago 2 жыл бұрын
Wszystko to, co wysokoprzetworzone jest niezdrowe. Pozdrawiam serdecznie!
@DZWIEEDZU
@DZWIEEDZU 2 жыл бұрын
Niekoniecznie. Koncentrat pomidorowy jest bardziej wartosciowy od pomidorow gdyz zawiera o wiele wiecej likopenu.
@anmarimago
@anmarimago 2 жыл бұрын
@@DZWIEEDZU a gwoździe zawierają więcej żelaza od szpinaku i wątróbki razem wziętych :)
@malgorzatamakowska9910
@malgorzatamakowska9910 2 жыл бұрын
@@anmarimago tez dlatego niegdyś wbijali gwoździe w jabłka ,zostawiali na pewien czas i to było to lekarstwo na anemie...ale chyba chciałaś byc uszczypliwa..
@justynaw6899
@justynaw6899 2 жыл бұрын
Mądra kobieta - dziękuję za cenne informacje
@marekslowniczek1435
@marekslowniczek1435 2 жыл бұрын
ZDROWIE JEST W ŻYCIU. Cieszy Mnie że jest coraz więcej ludzi którzy przekazują wiedzę płynąca z Serca dla Nas wszystkich. Powodzenia i wytrwałości.
@arturprzytula1571
@arturprzytula1571 2 жыл бұрын
Pani Beato, czapka z głowy. Nalała mi Pani właściwego oleju do głowy. Dziękuję.
@The_dark_Raptor5555
@The_dark_Raptor5555 2 жыл бұрын
Dziekuje Pani Beato za to, ze przekszuje nan Pani tak drogocenna wiedze
@sylwiamorawska2985
@sylwiamorawska2985 2 жыл бұрын
pięknie i zrozumiale to pani wytłumaczyła!
@sawekforc8536
@sawekforc8536 2 жыл бұрын
Oj jak mnie cieszy, że jest coraz więcej osób, zwłaszcza tych rozpoznawalnych, którzy docierają do prawdy i starają się uświadamiać, zagonionemu i skołowanemu społeczeństwu, że wielkie koncerny spożywcze nie mają na uwadze dobra i zdrowia konsumenta a zwyczajnie, brutalne zyski własne. W przeważającej liczbie słodyczy, batoników, przekąsek jest najgorsze z możliwych dla zdrowia, połączenie olejów trans, syropów glukozowo-fruktozowych uzyskiwanych w głębokich reakcjach chemicznych, skrobi modyfikowanej z najgorszych jakościowo zbóż, zawierających wysokie stężenia mykotoksyn i glifosatu. Dodatkowo zaprawione substancjami konserwującymi, barwnikami, wzmacniaczami smaku i zapachu. Ma być tanio, ładnie w miarę smacznie, ma pachnieć a że truje, no cóż, zarobi dodatkowo przemysł farmaceutyczny, który milczy i zaciera łapki na zyski. Powszechny brak świadomości, jak bardzo żywność może niszczyć zdrowie, jest spowodowana brakiem powiązań skutków z konkretnym żywieniem, ponieważ efekty są odroczone w czasie i trudno je skorelować. Pani Beato, nigdy Pani nie policzy, ile osób dzięki tym edukacyjnym filmikom, uratuje swoje zdrowie. Chciałbym, żeby miała Pani świadomość wagi takiej edukacji, szczególnie z Pani zaangażowania. Ukłony :)
@BeataPawlikowskaOfficial
@BeataPawlikowskaOfficial 2 жыл бұрын
Dziękuję 😊 Dużo pracy włożyłam w zebranie informacji i badań naukowych 😊
@sawekforc8536
@sawekforc8536 2 жыл бұрын
@@BeataPawlikowskaOfficial Tak, wiem ile czasu i zaangażowania trzeba żeby dotrzeć do wartościowych badań lub dobrych metaanaliz i odpowiednio dobrze je przestudiować. Też śledzę nowości w badaniach nad żywnością, dietetykę, biochemię człowieka i wiele innych, służących zdrowiu. Prawie wszystko warte uwagi to publikacje angielskojęzyczne. Doświadczam zderzeń z wieloma sprzecznościami i zafałszowaniami, więc wiem jak trzeba uważać, aby nie zasugerować się badaniami kupionymi i robionymi pod oczekiwania koncernów je sponsorujących.
@dariuszkosowski5649
@dariuszkosowski5649 2 жыл бұрын
Niestety prawda jest taka,że ogół społeczeństwa nie ma szans na zdrowie odżywianie, głównie ze względów finansowych.
@sawekforc8536
@sawekforc8536 2 жыл бұрын
​@@dariuszkosowski5649 Masz bardzo dużo racji Darku. Pieczywo i wyroby pszeniczne (glifosat i jeden z najgorszych rodzajów węglowodanów), cukier, oleje rzepakowe, margaryny, ryż i ziemniaki, tanie sery które nie są serem, tylko wyrobem z tłuszczu palmowego i skrobi z dodatkami, to najczęściej spożywane pokarmy, ze względu na niską cenę i trudno je zastąpić zdrowymi produktami o podobnej skali cenowej. No może w sezonie warzywami, ale ani nie do końca i tylko w krótkim okresie roku. Wiedza jednak bardzo może pomóc, bo wystarczy nie tykać cukru i jego słodkich wyrobów, batoników, chipsów, cocacoli i podobnych napojów z kwasem fosforowym i podobnych produktów masowych i już będzie lepiej. Dzisiaj, doprowadzono też do tego, że to Człowiek służy pracy a nie praca człowiekowi. Niskie zarobki, praca trzyzmianowa w szczególności tak zwana czterobrygadówka, jest równie a może i bardziej destrukcyjna dla zdrowia, jak szkodliwe, pełne konserwantów jedzenie. Konsumbcjonizm, napędzany trendami sterowanymi przez "wielki" przemysł dla bezgranicznych zysków jednostek nim zarządzających, niszczy Człowieka i człowieczeństwo. Ukłony .
@jedruskle7296
@jedruskle7296 2 жыл бұрын
Dlaczego jest wiarygodna bo nie jest lekarzem laborantem innym naukowcem i nie działa przeciw własnemu środowisku.Inni. To lobbyści.
@asiamasowska2365
@asiamasowska2365 2 жыл бұрын
Wspaniały filmik, bardzo dziękuję za tyle cennych informacji! ❤️
@mariolakobylarz3140
@mariolakobylarz3140 2 жыл бұрын
duża porcja wiedzy :) również interesuje się jak Pani jak dbać o siebie i dużo czytam co kupuje, gdzie zostało wyprodukowane itd, cieszę się że u Pani mogę znaleźć jeszcze więcej informacji ! serdecznie pozdrawiam !
@kami869
@kami869 2 жыл бұрын
Sądzę, że proces nie może być wysokoprzetworzony, a jedynie produkt poddany skomplikowanemu procesowi. Nie czepiam się (uprzedzając zarzut wiernych odbiorców, do których sama należę;), po prostu słucham ze zrozumieniem:). Dziękuję za cenne (jak zawsze) informacje. Zdecydowanie jestem za propagowaniem wiedzy, dostępem do wiedzy umożliwiającym weryfikowanie dotychczas nabytej. Jeszcze raz bardzo dziękuję 💐
@marekkubis1737
@marekkubis1737 2 жыл бұрын
Mamy wielu naukowcow po wielkich studiach, którzy przekształcają naszą żywność w chemiczniie zmieniony produkt, aby szkodzić naszemu zdrowiu, tak samo jak te nowoczesne zmodyfikowane szpryce przyczyniające się do niszczenia naszego zdrowia. Jest to celowa strategia by ludzie szybciej umierali na korzyść moznowladcow, którzy cenią sobie pieniądze ponad nasze zdrowie i życie. Jak długo będziemy milczec w ochronie naszego zdrowia i życia kształtowanego w zgodzie z prawami natury, tak elita naukowcow, wszelkiej maści doktorków i polityków będzie nas prowadzić ku zagładzie ludzkosci, a to dzięki z góry zaplanowanej strategi. Dla psychopatów życie na Matce Ziemi we wszystkich jego farmach flory i fałny nie ma żadnego znaczenia, natomiast maja znaczenie pieniądze jako narzędzie wyzysku by iść po trupach do przodu wywołując wojny, a psychopaci się cieszą z cierpienia ludzkosci bo inaczej by tak nie postepowali.
@sawekmirzejewski5658
@sawekmirzejewski5658 9 ай бұрын
A zapytaj się tych producentów, czy sami jedzą swoje produkty... Założę się że nikt tego nie rusza, bo wie jak to było robione...
@rafabonski8712
@rafabonski8712 2 жыл бұрын
Pani Beato bardzo dziękuję za ten odcinek. Fajnie , zwięźle zebrane. Bardzo mnie cieszy że powoli ta świadomość zaczyna się przebijać.
@kinio723
@kinio723 2 жыл бұрын
Ja sam wyciskam olej prasą do oleju w domu 🙂 pozdrawiam
@tabletsamsung3606
@tabletsamsung3606 2 жыл бұрын
A jaka wyciskarka polecasz? Rozważam kupno i nie wiem co kupić i za ile. Pozdrawiam.
@sabinasabina4934
@sabinasabina4934 2 жыл бұрын
Skoro nikt Ci nie odpowiedział ja podpowiem,na kanale Szaman 21 wieku dowiesz się jakiej on używa,pzdr
@barbarella1235
@barbarella1235 2 жыл бұрын
Maslo ghee uwielbiam! No i muszę zacząć kupować smalec bo myślałam ze jest niezdrowy. Oliwę z oliwek używam tylko na surowo do sałatek. Oleje zawsze Virgin i tłoczone na zimno. Olej rzepakowy zastąpię kokosowym, masłem ghee i smalcem🙏
@emiliajedrzejewska7072
@emiliajedrzejewska7072 2 жыл бұрын
A po co kupować smalec? Zrób sobie.
@barbarella1235
@barbarella1235 2 жыл бұрын
@@emiliajedrzejewska7072 a ty jak robisz?
@halinapretka5194
@halinapretka5194 2 жыл бұрын
@@barbarella1235 Ja np. robę sama smalec gęsi. Jesienią mam dostęp do gęsi ekologicznych, kupuję z 6 szt. wykrawam z nich tłuszcz i następnie wytapiam stopniowo normalnie w garnku. Nie robię tego od razu ze wszystkiego tłuszczu tylko część zamrażam i w miarę potrzeb odmrażam i sporządzam zdrowy smalec. Podczas pieczenia gęsi też wytwarza się sporo smakowitego smalcu, który wykorzystujemy na bieżąco.
@rozafiolek3955
@rozafiolek3955 2 жыл бұрын
@@barbarella1235 Gęsi smalec ma specyficzny smak i zapach,bardzo sympatyczny w odbiorze,jednak myślę że np.w towarzystwie placków ziemniaczanych lub kotletów schabowych nie byłby zbyt pożądany.W tych wypadkach widzę raczej smalec,ale nie ten ze sklepu.(nieładny na ogół i smak i zapach) Kupuję ok.2kg słoniny eco i przepuszczam przez maszynkę,zwykle staram się to robić wtedy gdy mam zaplanowane kotlety mielone.Mięso mielę po słoninie i maszynka wtedy jest łatwiejsza do umycia.Słoninę topię ok.3 godzin w bardzo niewielkiej temp.Potem przecedzam przez sitko do słoiczków.Niezrównany zapach i smak.Podobno powstałe skwarki można zemleć i użyć jako dodatek do kruchych ciasteczek.Takiej opcji jeszcze nie wypróbowałam ale mam to w planie.Używam tylko smalcu do smażenia od wielu lat,do ciasta tylko masło,nigdy nie było w moim domu żadnego oleju w kuchni i cholesterol zawsze w normie oraz zero kłopotów zdrowotnych.
@elzbietadudzinska10
@elzbietadudzinska10 2 жыл бұрын
Profesjonalne jak zawsze...❤️👍 Dziękuję bardzo 🌹 Pozdrawiam serdecznie wszystkich 💕🌿💕☀️
@_kasiunia5657
@_kasiunia5657 2 жыл бұрын
Świetny materiał. Za każdym razem pani wiedza budzi mnie z letargu. Krew płynie szybkiej i po raz kolejny przypominam sobie, że to ja jestem odpowiedzialna za to jak wygląda moje zdrowie i życie. Nie pozostaje mi nic innego jak podziękować, życzyć zdrowia i kolejnych tego typu ciekawych materiałów. Pozdrawiam z południa Polski ciepłej, brzęczącej, kwitnącej i takiej pięknej🍀🥀🌼
@BeataPawlikowskaOfficial
@BeataPawlikowskaOfficial 2 жыл бұрын
Dziękuję ❤️
@Zbyszek.Gieron__JEZUS-wraca
@Zbyszek.Gieron__JEZUS-wraca 2 жыл бұрын
@@BeataPawlikowskaOfficial - ma Pani wiele pytań w komentarzach.... [sam zadałem parę]. Pewnie nie ma Pani czasu odpowiadać pisaniem, to może by tak zbiorczo odpowiedzieć nagrywaniem kolejnych materiałów?... Pozdrawiam :)
@cecyliamachlanska63
@cecyliamachlanska63 2 жыл бұрын
bardzo dziekuje za prawdziwa wiedze, ktora jest przed nami ukrywana.Pozdrawiam serdecznie❤
@drawtnx5675
@drawtnx5675 2 жыл бұрын
Ukrywana? W google można poczytać bez problemu.
@bridgespost2775
@bridgespost2775 2 жыл бұрын
Bardzo dziękuję za te cenne informacje 💟
@sabinabecker6258
@sabinabecker6258 2 жыл бұрын
No to pozdrawiamy Zbyszka Bańkowskiego z "soczyście" Tam zakupilam prasę do oleju i sami w domu tloczymy. Kawiarni tych jest już coraz więcej a na ich czele stoi człowiek, który dzieli się z nami jego wiedzą. Polecam💖
@annakubera7037
@annakubera7037 2 жыл бұрын
Ja też polecam, mam prasę od Zbyszka
@gpsf05
@gpsf05 2 жыл бұрын
A nasiona skąd są?
@sabinabecker6258
@sabinabecker6258 2 жыл бұрын
@@gpsf05 "soczyscie "ma tez nasiona plus 100% informacji o każdym z nich
@irenaolszanska7539
@irenaolszanska7539 Жыл бұрын
PANI BEATKO - DLACZEGO LEKARZE O TYM NIE MOWIA - NIEDOUCZENI ! DO PANI NA NAUKI ! BARDZO DZIEKUJE ZA WIEDZE SERDECZNIE POZDRAWIAM 🌹⚘🌷
@Ryszard.B
@Ryszard.B 2 жыл бұрын
Dziękuję za ciekawy film, pozdrawiam słonecznie Pani Beatko
@zuzaanna3494
@zuzaanna3494 2 жыл бұрын
Bardzo dziękuję za bezcenna wiedzę, nie miałam pojęcia o tym.🙏🙏🙏❤️❤️❤️ Podtruwalam się jak wiele nieświadomych osób 👎👎👎😭😭😭
@tomaszbinkowski7535
@tomaszbinkowski7535 2 жыл бұрын
XD EZ
@lucynakurek4357
@lucynakurek4357 2 жыл бұрын
Bardzo madry przekaz 🌸🌸🌸DZIEKUJE 🌸🌸 POZDRAWIAM Z ITALII.. Ludzie sa bardzo nieswiadomi … Niestety
@aleksandramendel610
@aleksandramendel610 2 жыл бұрын
Pani Beato, lubię Pani dociekliwość i sumienność w dochodzeniu do sedna spraw, I mam do Pani przekazu całkowite zaufanie. Serdeczności.
@ewaniernsee4819
@ewaniernsee4819 2 жыл бұрын
Możemy sami tłoczyć olej z wielu ziaren, jeśli mamy prasę/ praskę do tego właściwą i to naprawdę ok, choć trochę przy tym zachodu. Problem w pozyskaniu niedesykowanego ziarna. To loteria, niestety☹️; ale smak oleju z lnianki, słonecznika, rzepaku czy sezamu wykonany w domu - z niczym nieporównywalny.
@grazynagrabowska524
@grazynagrabowska524 2 жыл бұрын
A skąd ten rzepak????? Z pól zlanych trucizną?
@TheOraw22
@TheOraw22 2 жыл бұрын
Też sam tłoczę, ale tylko lniany, konopny i sezamowy....🖐️🙂
@izabelalange6094
@izabelalange6094 Жыл бұрын
Mam niedziele z Beatą. Słucham dziś i słucham. Dziękuję za Twoją wiedzę i dziękuję za to co robisz 🙏
@wiktormyers8324
@wiktormyers8324 2 жыл бұрын
Bardzo dziękuję za ważne informacje
@elisabethengstrom3357
@elisabethengstrom3357 2 жыл бұрын
Baaardzo interesujaco, pedagogiczne, analitycznie przedstawiony odwieczny problem dot oleju…. Dzieki za to wielkie za takie wlasnie przekaazanie zbranie tego niby oczywistym omawianym przedmiocie Cieplutko pozdrawiam zyczac samych dobroci pomyslnosci na codzien i li tylko z gorki zdrowo i wesolo 😘🥰🍀🌞
@magorzatadowhan529
@magorzatadowhan529 2 жыл бұрын
Bardzo dziękuję Pani Beato za nieocenioną wiedzę. Nie miałam pojęcia o tak niszczącym działaniu olejów w przezroczystych butelkach. Jeszcze raz dziękuję.
@ewabrukalo756
@ewabrukalo756 2 жыл бұрын
Super Referat i na prosty rozum wytlumaczone !!!!!! Dziekuje i pozdrawiam serdecznie 😘
@elzbietao2210
@elzbietao2210 2 жыл бұрын
Dziekuje za wartosciowe informacje ❤😊przyznam sie ze sie przezucilam z margaryny i masla na oleje roznego rodzaju (avocado,hem..czy olej z ogorecznika)ale tylko tloczone na zimno i ostatnio rowniez kupuje olej rzepakowy "cold pressed "ale nie sprawdzalam pochodzenia...😊👍 "Wiedza jest nieskonczona tak jak wszechswiat ale warto zawsze szukac prawdy "❤❤❤
@teresagajewska975
@teresagajewska975 2 жыл бұрын
Jest Pani wspaniała że przekazuje tak ważne informacje ale ludzie jedzą trucizny oczywiście dopuszczone do sprzedaży bo reklama jak RAK tj. jak ŚMIERĆ zbiera żniwo. Pani całe życie odkrywa szerokie horyzonty wiedzy a ja proszę o temat alkoholizowania społeczeństwa. Szczególnie młodzież poddaje się cichej zgodzie na używki. Uzależniony jest organizm człowieka ale jak to działa bo nic nie rodzi się bez przyczyny. Proszę Panią o poszerzanie naszej wiedzy . Tessa...
@myagyo2431
@myagyo2431 2 жыл бұрын
Dziękuję Pani Beato za dzielenie się wiedzą
@mirastudio04
@mirastudio04 2 жыл бұрын
Dzięki serdeczne za szczegółowe informacje. Pozdrawiam milutko Pani Beatko 😘👋👍
@andrzejsmol5932
@andrzejsmol5932 2 жыл бұрын
Perfekcyjnie Beatko wytłumaczone tylko wprowadzic w zycie👏👏👏🌹🌹🌹
@dariuszgorski1956
@dariuszgorski1956 2 жыл бұрын
Dzien dobry, bardzo cenne infomracjie. dziekuje i pozdrawiam z dzisiaj slonecznego Hamburga 🙂
@lucjadominczyk8033
@lucjadominczyk8033 2 жыл бұрын
Dzięki za wspaniały i pouczający wykład. Pozdrowienia
@sprinterlux8518
@sprinterlux8518 2 жыл бұрын
Jest Pani wspaniała....................
@annaprokop7100
@annaprokop7100 2 жыл бұрын
Olej lniany, z ostropestu i rydzowy. Moje ulubione, ten ostatni doskonały do sałatek. Pozostałe dodaję do jogurtu 🙂
@marzenawasilewska1044
@marzenawasilewska1044 2 жыл бұрын
Dziękuję bardzo za informacje. Przydatna wiedza
@jand5520
@jand5520 2 жыл бұрын
Prawdziwy wykład! Święta prawda !
@bozenawasowska8147
@bozenawasowska8147 2 жыл бұрын
Pani Beatko, a co z olejem z czarnuszki tłoczonym na zimno, bo nie wymieniła go Pani wogóle. Czytałam wiele publikacji, że jest bardzo zdrowy. Super odcinki Pani nagrywa, bardzo cenne informacje. Dziękuję. 🙂❤️
@postale99
@postale99 2 жыл бұрын
Beatko wielkie dzięki . serio.kocham Twoje filmiki .i prośba nie rozwlekaj tak... please
@gzehow
@gzehow 2 жыл бұрын
Polski rzepak może nie być modyfikowany, ale nadal mogą w nim być herbicydy, ponieważ rolnicy przed zbiorami stosują desykację glifosatem.
@oleklukas4448
@oleklukas4448 2 жыл бұрын
Można by tu polemizować. Nasiona do siewu też są/mogą być przemycane. Niestety.
@alaania2289
@alaania2289 Жыл бұрын
Jest on GMO
@beatamaluje6061
@beatamaluje6061 Жыл бұрын
Dziękuję. Słuchając tego co Pani mówi poczułam ogromny lek o Pani życie. Ogromne mafie farmaceutyczne zyskują na chorobach nieświadomych ludzi. W TV są szczątkowe informacje o tym ,że coś jest szkodliwe. Jeszcze raz dziękuję za te cenne informacje.❤️❤️❤️
@anetadolak6563
@anetadolak6563 2 жыл бұрын
Szacun Pani Beatko 🤗💗💚Mam znajomych, którzy mają plantację rzepaku, bardzo przeżywali jak podskoczyły ceny nawozów oprysków, bo bez tego nie ma wg.nich sensu zbiór roślin, bo dzięki temu jest większy zbiór itd. Ale dla siebie mają kawałek bez oprysków i sobie toczą ale sprzedać nie chcą nawet z litr oleju świeżo tłoczonego.
@agnieszkacyptor2489
@agnieszkacyptor2489 2 жыл бұрын
Witam serdecznie. Mam pytanie, kiedyś opowiadała Pani o pieczeniu chleba ze słonecznikiem i orzechami włoskimi. Podczas pieczenia działa na słonecznik i orzech wysoka temperatura. To nie jest zdrowe w takim razie. 🌞
@melaskeris3005
@melaskeris3005 2 жыл бұрын
Bardzo dziękuję za wspaniałe wiadomości Proszę zrobić też wykład na temat oleju kokosowego tak popularnego w Polsce. Życzę wytrwałości i pomyślności w 2023 roku.
@Beata870
@Beata870 2 жыл бұрын
Dziękuję pani Beato z otworzenie mi oczu Pozdrawiam/Beata 🥰
@1sofi.3
@1sofi.3 Жыл бұрын
Pamiętam reklamy margaryny kama i serce jak dzwon 🤣
@tabletsamsung3606
@tabletsamsung3606 2 жыл бұрын
Pięknie urządzony pokój. Minimalizm.
@iwonag.8114
@iwonag.8114 2 жыл бұрын
Dzieki Beatko za merytoryczne info! A co z olejem awokado i kokosowym? Te najczesciej uzywam.
@dziewczynazmezozoiku
@dziewczynazmezozoiku 2 жыл бұрын
Bardzo ciekawy wyklad:)
@contenta8806
@contenta8806 2 жыл бұрын
Pani Beatko . Przepraszam za uwagę ❤, ale z dwoma rzeczami zgodzić się nie mogę. W terminie : z pierwszego tłoczenia nie ma nic złego a raczej odwrotnie . Chodzi o to , że owoce były pod praską tylko raz ,bo tylko wtedy ma to co w nim najlepsze za drugim razem są już tylko śladowe ilosci. Oczywiście ten z pierwszego tłoczenia musi być tłoczony na zimno i nierafinowny. A drugie to to , że prawdziwa oliwa ma krótki termin . Podobno ta najprawdziwsza w zimnym i ciemnym pomieszczeniu potrafi być przydatna do spożycia nawet po paru latach . Tak mówią moi sąsiedzi w Hiszpanii, którzy robią najlepsza oliwę na świecie. Jeszcze raz sorki za uwagę a cały materiał jak zwykle świetny. ❤
@bozenakucner4043
@bozenakucner4043 2 жыл бұрын
olej lniany psuje sie i w lodowce b szybko...
@edmunddantes7118
@edmunddantes7118 2 жыл бұрын
Oliwa, jako jeden z niewielu produktów naturalnych nigdy sie nie psuje (o ile jest odpowiednio przechowywana). "Preferowana data spożycia" to tylko wymóg prawny, i wynosi około 24 miesiecy od daty wytłoczenia. Krótki termin mają tylko oliwy niefiltrowane, ponieważ zawierają elementy stałe - pozostałosci miąższu, zatem nie można nich smażyć i należy je szybko spożyć.
@paulinaszpakowska-kurczyn6108
@paulinaszpakowska-kurczyn6108 2 жыл бұрын
Świetny, konkretny wykład o różnicy między kwasami Omega 3 i Omega6 ! Proszę tylko napisać czym są stabilizowane kwasy Omega3 w oleju wegańskim w Pani sklepie i gdzie można znaleźć certyfikaty potwierdzające niską zawartość metali ciężkich w tym oleju (jak wiadomo algi rosną w morzach i oceanach, a te niestety obfitują w toksyny i metale ciężkie), bo nie ma o tym żadnych informacji w opisie produktu? Pytam, bo jak wiadomo kwasy Omega 3 jako grupa kwasów nienasyconych są bardzo nietrwałe i łatwo ulegają rozpadowi i muszą być stabilizowane (najlepiej odpowiednimi naturalnymi składnikami) aby się nie rozpadły już będąc w butelce:), nie mówiąc już o odpowiednim, minimum 16godzinnym utrzymywaniu się w naszym ustroju po spożyciu aby wszystkie konwersje mogły zajść i aby komórki mogły się w pełni tymi kwasami wysycić. I gdzie można znaleźć wyniki badań pokazujące ile godzin utrzymują się w ustroju kwasy Omega3 z oleju dostęnego w Pani sklepie? Chodzi o to, czy kwasy z tego oleju nie rozpadają się w organizmie po paru godzinach (jak to jest niestety w przypadku większości suplementów z Omega3 dostępnych na rynku, które są zazwyczaj stabilizowane witaminą E lub astaksantyną). Norwegowie już wiele lat temu wyprodukowali wegański olej z alg Schizochytrium uprawianych w oczyszczonej wodzie morskiej, zawierający kwasy Omega 3: EPA, DHA, DPA, oraz ALA i GLA z nasion żmijowca, stabilizowane polifenolami z oliwek, oraz witaminę D3 z porostów. Potwierdzili szeroko zakrojonymi badaniami na ludziach (ochotnikach), że kwasy Omega3 z ich oleju utrzymują się w organizmie po spożyciu przez ponad 30 godzin! I mają szerg badań z różnych jednostek badawczych potwiedzających ich bezpieczeństwo jesli chodzi o poziom metali cięzkich. Więcej info o tym oleju tu: www.naturiana.pl/suplementy/omega-3-zinzino/balanceoil-vegan/ i www.naturiana.pl/kategoria/suplementy/oleje-z-omega3-zinzino/ Wdzięczna będę za odpowiedzi na moje pytania. Pozdrawiam serdecznie:)
@aniaania1858
@aniaania1858 2 жыл бұрын
Bezcenna wiedza, idąc jej śladem kupiłam sobie rok temu prasę do oleju, robię pyszne oleje ale właśnie głównie lniany który spożywam maksymalnie w ciągu 4 dni :)
@monikaszym1526
@monikaszym1526 2 жыл бұрын
Ja też 🙂 pozdrawiam cieplutko 🙂
@bogumia3508
@bogumia3508 2 жыл бұрын
Zamierzam też kupić prasę. Jaką Pani poleca?
@aniaania1858
@aniaania1858 2 жыл бұрын
@@bogumia3508 polecam kanał o olejach Zbyszka Bańkowskiego, u niego kupiłam prasę Alfa
@beataM18
@beataM18 2 жыл бұрын
To samo tyczy się dodawania nasion do pieczywa😉 również omega się utleniają podczas pieczenia więc nie dodajemy nasion do chleba.
@AlinaMachowina
@AlinaMachowina Жыл бұрын
Ciekawe... słucham z zaciekawieniem Pozdrawiam
@marzena3501
@marzena3501 2 жыл бұрын
Dziękuję za te cenne informacje. Pani Beato, szukam obiektywnych informacji o adaptogenach. Bardzo by się przydał materiał na ten temat.
@Vivien888
@Vivien888 Жыл бұрын
Beatko proszę o więcej takich uświadamiających filmów. Jesteś mega.❤️❤️❤️
@rasiowie
@rasiowie 2 жыл бұрын
Dziękuję za info:-) :-):-) :-):-) Za wyjaśnienie Dziekuje ❣❣❣❣
@jagodak83
@jagodak83 2 жыл бұрын
Właśnie jem sałatkę z olejem z ostropestu i orzecha włoskiego.Pozdrawiam🤗🤗🤗
@marzennarudnik7163
@marzennarudnik7163 2 жыл бұрын
P Beatko dziękuję za tak wspaniałe zdrowotne wiadomości 😘ale na jakim oleju smażyć jajeczka czy mięso 😘❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤
@aldonadana7347
@aldonadana7347 2 жыл бұрын
Witam Pani Beato, dziękuję za cenne informacje i pozdrawiam serdecznie ♥️♥️♥️👍😁
@waclawradziszewski5239
@waclawradziszewski5239 2 жыл бұрын
Pani Beatko to może wrócić do smalcu przy smażeniu ....będzie lepsze
@joannaschwarz1840
@joannaschwarz1840 2 жыл бұрын
Jestem tu nowa i ciesze się że znalazłam ten kanał. Co sadzi pani o oleju z Avocado naturalnie tłoczonego na zimno. Podobno można go podgrzewać bez "skutków ubocznych"
@annpolicht
@annpolicht 2 жыл бұрын
Pani Beato dziękuję za cenne wiadomości! Bardzo lubię Pani artykuły w "Zdrowiu bez leków "❤ Spożywamy dużo dobrych olejów ze sprawdzonych źródeł, jednak od czasu do czasu dzieci lubią placki ziemniaczane lub racuchy i od dawna mam dylemat. Pomijając to,że smażone, ale na czym smażyć? Raz na kilka tygodni olej rzepakowy używam jedynie do usmażenia racuchów. Czy zamienić na masło klarowane lub smalec?🤔
@BeataPawlikowskaOfficial
@BeataPawlikowskaOfficial 2 жыл бұрын
Masło klarowane lub olej kokosowy tłoczony na zimno .
@magdak3729
@magdak3729 2 жыл бұрын
Rzecz oczywista !
@ewelinakatja6153
@ewelinakatja6153 2 жыл бұрын
mam Pani książkę kulinarną, w której, w jednym z przepisów, zaleca Pani smażenie na oleju lnianym....
@drawtnx5675
@drawtnx5675 2 жыл бұрын
Pani Beata czasem przeczy sama sobie 😀
@drawtnx5675
@drawtnx5675 2 жыл бұрын
Biorąc pod uwagę obecne ceny to naprawdę ręce opadają 🤦‍♀️🤦‍♀️
@DanielKoniuszy
@DanielKoniuszy 2 жыл бұрын
Miło posłuchać prawdy
@tala547
@tala547 2 жыл бұрын
Super mega dawka informacji! Pozdrawiam ❤️
@Linbaba7
@Linbaba7 2 жыл бұрын
Beato uwielbiam panią słuchać świetny kanał , na pewno wartość dodana w morzu dezinformacji . Warto również zweryfikować skąd pozyskiwane jest siemie lniane do produkcji oleju, okazuje się , że potentatami w jego uprawie są Chiny , Rosja i Indie odpowiedzialne za 70 % niekwestionowani liderzy w nieprzestrzeganiu jakichkolwiek norm produkcji .Polska natomiast sprowadza najwięcej z Rosji ( przynajmniej było tak do tej pory).
@bogumilagrubba
@bogumilagrubba 2 жыл бұрын
Trzeba kupować ziarno z dobrego źródła, z certyfikatem bo też są przekręty. Nie dość że GMO to jeszcze z glifosatem. Moim zdaniem tylko własnoręcznie wyciskanie oleju ma sens. Np olej lniany traci wlasciwosci po 3-4 dniach i musi być przechowywany w lodówce. Ten na półce w sklepie to strata pieniędzy. Czy ktoś może polecić dobry sprzęt 😅 prasa/wyciskarka/jaką? Bardzo dziękuję i pozdrawiam wszystkich serdecznie
@sabinawiktorek8448
@sabinawiktorek8448 2 жыл бұрын
Dziękuję serdecznie💛💛💛
@aniavk4964
@aniavk4964 2 жыл бұрын
Pani Beato to bardzo cenna i usystematyzowana wiedzą, ale proszę o informację jakie oleje używać do pieczenia i smazenia bo tu mam zagwozdkę. Pozdrawiam.
@goszyanefedu7999
@goszyanefedu7999 2 жыл бұрын
Smalec, masło klarowane.
@BeataPawlikowskaOfficial
@BeataPawlikowskaOfficial 2 жыл бұрын
Do smażenia: olej kokosowy tłoczony na zimno. Nagram dodatkowy film na ten temat :)
@aniavk4964
@aniavk4964 2 жыл бұрын
Chętnie korzystam już z oleju kokosowego bio. Nie mogę jednak znaleźć na opakowaniu czy tłoczony na zimno. Zaczekam na kolejny filmik. Ślicznego dnia.👋💝
@damianbuczynski6187
@damianbuczynski6187 2 жыл бұрын
@@aniavk4964 zobacz jak Olej kokosowy wpływa na organizm a nie tylko na smażenie czy pieczenie
@aniavk4964
@aniavk4964 2 жыл бұрын
@@damianbuczynski6187 Dobroczynnie na wiele funkcji w ciele. Do pielegnacji skóry, włosów itd.
@marzannanaumiec9290
@marzannanaumiec9290 2 жыл бұрын
Bardzo dziękuję, świetny materiał. ❤️👍
@thesymi
@thesymi 2 жыл бұрын
Problem z olejem lnianym - wg.właściciela tłoczni oleju w mojej miejscowości,bardzo duże ilości lnu importujemy z Australii [ w Polsce za mało uprawiamy],gdzie stosuje się nasiona GMO....
@Zbyszek.Gieron__JEZUS-wraca
@Zbyszek.Gieron__JEZUS-wraca 2 жыл бұрын
Dziękuję za ciekawe nagranie; dałem suba kanałowi! Wiadomo, że kwasy OMEGA 3 są nam bardzo potrzebne. Pani poleca tłoczony na zimno olej lniany, ale wiadomo, że omega 3 w nim zawarte muszą być przekonwertowane na postać, którą organizm umie wykorzystać. Ta łatwo przyswajalna postać omego 3 jest od razu obecna w produktach zwierzęcych; i tu mam pytanie: co Pani myśli o tranie, np. norweskim tranie z dorsza, jako źródle dobrze przyswajalnych kwasów omega 3? Pozdrawiam :)
@violawisniewska2140
@violawisniewska2140 2 жыл бұрын
Dziękuję za te informacje. Pozdrawiam
@adamsmithson486
@adamsmithson486 2 жыл бұрын
Tzw.pierwsze tłoczenie to wyciskanie oleju na gorąco az do momentu, kiedy nie da się nic wycisnąć. Potem ekstrahuje sie na gorąco, pod wysokim ciśnieniem (tzw tłoczenie ) rozpuszczalnikami
@hebidei7446
@hebidei7446 2 жыл бұрын
są jeszcze kwasy tłuszczowe omega-7, występują one m.in. w rokitniku! Pozdrawiam 🙂
@pandapath
@pandapath 2 жыл бұрын
Ładne mieszkanie. Przestrzeń i zieleń!
@ewamichaowska5927
@ewamichaowska5927 Жыл бұрын
Dzięki za zintegrowana porcje wiedzy, świetna robata dziennikarska!!!, jednak uzupełnię o kilka faktów: *masło to tłuszcze zarówno nasycone (54%), jednonienasycone (20%), wielonienasycone (3%) *słonina to 32% tłuszczów nasyconych, 42% tłuszczów jednonienasyconych,10,35 % tłuszczów wielonienasyconych *tłuszcz kakaowy - kwasy tłuszczowe nasycone: 60 % *olej kokosowy - kwasy nasycone to 90% *oliwa z oliwek- 14,86 % nasyconych kwasów tłuszczowych mit że tłuszcz zwierzęcy to kwasy nasycone a roslinne to nienasycone...
@jazoska
@jazoska 2 жыл бұрын
Mogłaby Pani polecić konkretnie olej jakiejś firmy ? :)
@MartinaMartin7777
@MartinaMartin7777 2 жыл бұрын
Serdecznie Pozdrawiam i dziękuję za tą wiedzę 🐬🐋🤗
@Stan_144
@Stan_144 Жыл бұрын
W praktyce relacja Omega 6 do Omega 3 1:1 jest nierealna jesli chodzi o konsumpcję. Widzialem w róznych źrodlach relacje 2:1 i 4:1 jako bardzo zdrowe. Natomiast problemem jest to, że w diecie zachodniej ta relacja jest 16:1 albo gorzej. Więc jak masz relację 4:1 jest to już świetny wynik .. Wiec relacja ktorą ma olej rzepakowy: 2:1 trudno uznac za złą - tu wydaje mi sie ze Beata sie myli w tej kwestii. Ogólnie nie mam wyrobionej opinii czy olej rzepakowy jest dobry czy zły, bo mogą być jeszcze inne czynniki, ale relacja 2:1 jest bardzo dobra. Dodam jeszcze, że kiedyś kupowałem olej rzepakowy własnie ze względu na wysoką ilość Omega 3, teraz preferuję oliwę z oliwek ze względu na polyfenole. Natomiast jeśli chodzi o olej lniany: to rzeczywiscie ma on dużo Omega 3, ale czytalem ze ma on jakies inne problemy (np mimikuje estrogeny), wiec z tego względu chyba lepiej go nie używać zbyt często.
@alicjakozlowska9502
@alicjakozlowska9502 7 ай бұрын
Zgadzam się z tym komentarzem ; pani Beata musi jeszcze troszkę ten temat postudiować. Pozdrawiam.
@bozenanowicka5155
@bozenanowicka5155 2 жыл бұрын
Dziękuję Beatko za ten bardzo przydatny w żywieniu wykład. Niestety producenci nie zawsze podają w opisie czy olej jest rafinowany lub nie jest rafinowany. Na niektórych produktach wogule nie podają wszystkich szkodliwych substancij zastosowanych w tym produkcie. Pozdrawiam. 🥰💖👍💋
@BeataPawlikowskaOfficial
@BeataPawlikowskaOfficial 2 жыл бұрын
Jeśli nie jest napisane, to znaczy, że olej jest rafinowany.
@mariakroll3135
@mariakroll3135 2 жыл бұрын
Wiązanki do wazonów na cmentarz
@danutakruppik-exler1973
@danutakruppik-exler1973 2 жыл бұрын
Dziekuje bardzo za wszystkie bardzo wazne info. duzo sie dowiedzialam!! wielkie dzieki!!! mam tylko pytanie: czy pani tak wolno, flegmatcznie, z powtorkami, !!!!!! mowi na codzien, czy tylko na potrzeby swojego programiu na yt.??? W kazdym programie powtarza pani podobne, czy tez te same Info. sorry, za odrobine krytyki 💝 pozdrawiam serdecznie.❤
@1sofi.3
@1sofi.3 Жыл бұрын
Witam.serdecznie czy oleje kupowane w sklepach zielarskich , bądź zdrowa żywność są zdtowe,.czy też trzeba uważać? Pozdrawiamy milutko 😀
@alexwowa
@alexwowa 2 жыл бұрын
A jak to wygląda z olejem rzepakowym tłoczonym na zimno? Też lepiej unikać ?
@lukag3766
@lukag3766 Жыл бұрын
Dzień dobry pani Kasiu w takim razie co mamy jeść
@millusia777
@millusia777 2 жыл бұрын
Dziękuję
@wojtekka4626
@wojtekka4626 2 жыл бұрын
Lux odcinek, prawda 👍🇵🇱💪
@joannastar241
@joannastar241 2 жыл бұрын
Dziękuję bardzo za niezwykle interesujące informacje. Pani Beato, na czym Pani smaży np. jarzyny? Czy na oleju z oliwek? Pozdrawiam serdecznie.🤗❤️
@BeataPawlikowskaOfficial
@BeataPawlikowskaOfficial 2 жыл бұрын
Na oleju kokosowym tłoczonym na zimno.
@joannastar241
@joannastar241 2 жыл бұрын
@@BeataPawlikowskaOfficial Bardzo dziękuję za odpowiedź. 💖
@damianbuczynski6187
@damianbuczynski6187 2 жыл бұрын
@@BeataPawlikowskaOfficial Olej kokosowy jest pod względem technologicznym odpowiedni do smażenia natomiast jest to tłuszcz który zawiera najwięcej nasyconych kwasów tłuszczowych które powinniśmy zdecydowanie ograniczać do minimum Nasycone kwasy tłuszczowe przyczyniają się do wielu chorób cywilizacyjnych podnoszą poziom "złego" cholesterolu - LDL, co może przyspieszać rozwój miażdżycy, zatorów, zespołów naczyniowych, choroby niedokrwiennej serca, udaru mózgu. Itp
@beataM18
@beataM18 2 жыл бұрын
@@damianbuczynski6187 to jest nieprawda. Tłuszcze nasycone są obojętne dla organizmu, cholesterol jest naszym przyjacielem(najwięcej zawałów jest przy niskim poziomie cholesterolu) a miażdżycę wywołuje odkładający się w tętnicach wapń ponieważ jemy go zbyt dużo i nie dostarczamy witaminy k2, która transportuje go do zębów i kości i zapobiega osadzaniu się wapnia w tkankach miękkich.
@damianbuczynski6187
@damianbuczynski6187 2 жыл бұрын
Nic nie jest obojętne dla organizmu frakcja holesterolu hdl może być naszym przyjacielem w Polsce częściej mamy niedobory witamin czy składników miner Ale główne mi chodzi o to że ja nie muszę i niechce na siłę ci wmawiać co mówi żetelna nauka medyczna Możesz wierzyć w różne pseudonaukowe informacje
@aleksandramendel610
@aleksandramendel610 2 жыл бұрын
W Niemczech była afera, gdzie firma produkującą paszę dla drobiu, użyła oleju pozostałego z produkcji gastronomicznej , no i zamknięto wiele ferm drobiowych i wycofano też jajka ze sklepów.
@annab.9540
@annab.9540 2 жыл бұрын
Dziękuję ❤️😊
@soraja8905
@soraja8905 2 жыл бұрын
24:00 Jednak samo to, że ,,istnieje prawdopodobieństwo", iż polski olej rzepakowy produkowany jest z chińskiego rzepaku nie oznacza że tak właśnie jest. To są tylko domysły. Być może olej produkowany w Polsce jest robiony z polskiego rzepaku, którego przecież także mamy ogromne ilości. A z chińskiego robione są produkty niespożywcze. Dużo cennych informacji pani przedstawia i wiele jest popartych badaniami, jednak w tym przypadku zamiast faktów usłyszałam jedynie o prawdopodobieństwie więc nie przekonuje mnie to.
@alicjakozlowska9502
@alicjakozlowska9502 7 ай бұрын
Zgadzam się z tą opinią ;
@vptouristics1581
@vptouristics1581 2 жыл бұрын
Wybierając prawdziwa rodzine żegnamy fauszywa rodzine i wszystko do czego byliśmy przywiązani. Statek czeka na wszystkich . Droga sera jedynie i indywidualna praca każdej istoty. Jedziemy do domu opuszczamy wiezienie tu i teraz. 🎅🌹🌞😘❤️
@izabelamakarowska992
@izabelamakarowska992 2 жыл бұрын
Pani Beatkko. Jaki według Pani używać olej do smażenia.Pozdrawiam .
Jak zachować SPOKÓJ w niespokojnych czasach
27:30
Beata Pawlikowska
Рет қаралды 56 М.
Nie SMAŻ niczego, zanim nie zobaczysz tego.
15:33
Marek Skoczylas
Рет қаралды 493 М.
Арыстанның айқасы, Тәуіржанның шайқасы!
25:51
QosLike / ҚосЛайк / Косылайық
Рет қаралды 700 М.
人是不能做到吗?#火影忍者 #家人  #佐助
00:20
火影忍者一家
Рет қаралды 20 МЛН
黑天使被操控了#short #angel #clown
00:40
Super Beauty team
Рет қаралды 61 МЛН
Tuna 🍣 ​⁠@patrickzeinali ​⁠@ChefRush
00:48
albert_cancook
Рет қаралды 148 МЛН
Choroba Alzheimera. Najnowsze badania
32:09
Beata Pawlikowska
Рет қаралды 186 М.
Jak przestałam być ofiarą ...ciąg dalszy
22:19
Beata Pawlikowska
Рет қаралды 106 М.
Sztuczna żywność 🚫 11 najgorszych produktów do jedzenia
19:22
Dr Bartek Kulczyński
Рет қаралды 1 МЛН
NAJWAŻNIEJSZE OLEJE w kuchni! | Przewodnik WegeTuba
8:54
WegeTuba
Рет қаралды 9 М.
Samotność inaczej
32:51
Beata Pawlikowska
Рет қаралды 88 М.
Ocknij sie. Zacznij dbać o siebie!
24:34
Beata Pawlikowska
Рет қаралды 109 М.
Chomikowanie, czyli jak odgruzować swoje życie
27:29
Beata Pawlikowska
Рет қаралды 130 М.
Арыстанның айқасы, Тәуіржанның шайқасы!
25:51
QosLike / ҚосЛайк / Косылайық
Рет қаралды 700 М.