Glikémiás index a kukába?

  Рет қаралды 7,612

Pődör-Novák Réka

Pődör-Novák Réka

4 жыл бұрын

A kenyér gyorsan felszívódó szénhidrát, ugye? Vagy mégsem?!
Ebben a videóban az élelmiszerek vércukorszintemelő hatásával kapcsolatban fogok bemutatni két érdekes tudományos vizsgálatot. A bemutatott eredmények meglepőek lesznek...
A bemutatott vizsgálatok:
1. Matthan, N. R., Ausman, L. M., Meng, H., Tighiouart, H. & Lichtenstein, A. H. Estimating the reliability of glycemic index values and potential sources of methodological and biological variability. Am. J. Clin. Nutr. 104, 1004-1013 (2016).
Link: pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/27604...
2. Zeevi, D. et al. Personalized Nutrition by Prediction of Glycemic Responses. Cell 163, 1079-1094 (2015).
Link: pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/26590...
KAPCSOLAT:
podornovakreka.hu
FB: / podornovakreka
BEJELENTKEZÉS SZEMÉLYES/SKYPE KONZULTÁCIÓRA:
podornovakreka.hu/szolgaltatasok/
FIGYELEM! A videóban elhangzó információk nem minősülnek orvosi tanácsnak, és nem helyettesítik az orvosi konzultációt vagy kezelést.

Пікірлер: 9
@margitfurjan5122
@margitfurjan5122 4 жыл бұрын
Kedves Réka! Ez nagyon érdekes volt, köszönöm. Várom a folytatást. Sajnálom, hogy már nem vagyok fiatal, milyen izgis, jó szakma, hivatás ez a dietetikus.
@angyalka1206
@angyalka1206 4 жыл бұрын
Kedves Réka ! Sokat lehet tanúlni tőled. Már nagyon sok videódat végig hallgattam pedig csak 3 napja találtam rád. A kicsi a háttérben nagyon édesen gagyog.
@arkdova2710
@arkdova2710 4 жыл бұрын
Sajnos még így is nagyon sok a kérdőjel a kutatásokban. Egyiknél tudjuk, hogy mit reggeliztek, de nem tudunk semmit a testalkatukról illetve az alapértékeikről. A többi kutatásban meg nem tudjuk, hogy mikor mit ettek egyáltalán, satöbbi. Mindenesetre egyik kutatás sem bizonyítja, hogy a GI nem számítana. Nyilván SENKI sem ugyanolyan, ezek mindig is csak viszonyító értékek lesznek, mindenki máshogy reagál a dolgokra, nem is beszélve arról, hogy egy kiegyensúlyozott étkezést folytató ember toleranciája teljesen más lesz egy ételre, mint egy McDonald's-on élő emberé. A GI-nél szintén rengeteget számít, hogy mit eszel, tehát például a kenyéré elég magas, DE ha zöldséget, rostokat, fehérjedús sovány ételt eszel mellé, akkor egyből az összes ételt kell venni, és így már egyáltalán nem kapunk magas értéket. Ennek ellenére sok okos ér érdekes információ elhangzott, de attól még a fehér kenyér általánosságban véve gyorsan felszívódó szénhidrát marad, magas GI-vel, ami nem csak mítosz, hanem egy elég jó viszonyító érték lehet legtöbb ember számára. De igazából nem jó túlgondolni - ha ügyesen eszel mellé, akkor úgy is jó leszel tápértékben és éhségérzetben egyaránt, tehát semmiféle fehérjétől sem kell úgy félni, mint a sátántól.
@janosmagyar8016
@janosmagyar8016 4 жыл бұрын
Jó témáid vannak. 🙂
@anyoskeresztes8913
@anyoskeresztes8913 4 жыл бұрын
Kedves Réka! Ezért rendeltem pontosan egy Free Stylet 2esként ugye amit az 1-eseknek ajánlanak, mert ezt már én is észrevettem magamon hogy a hivatalos GI értékek csak iránymutatóak,és valamire teljesen máshogy reagálok mint ahogy kéne. Pont az a tervem amit ajánlasz hogy ki kísérletezzem magamon hogy mire reagálok jól és mire nem. De ugye hagyományos szúró péréssel ez agyrém, köszi a videót csak meg erősítettél abban hogy mit kell tennem
@laffi72
@laffi72 4 жыл бұрын
Kedves Réka, tabudöntögető szerepet vállalsz, amit nagyra becsülök, mert sokszor működök én is a nagykönyvben leírtakkal ellentétesen. Hamarosan lesz CGMS-em és látni fogom hogy változik a vércukrom a nap folyamán. (type 1. diab és Hashimoto) Sok videodat megnéztem már de nem derült ki számomra hogy melyik diéta lenne a leghasznosabb +25-30kg feleslegem lett a Hashimoto miatt kb 1 év alatt rakódott rám sok évvel ezelőtt, és nem tudom leadni sehogy sem. A gyógyszeres kezelés csak megállította a hízást, a mozgás az izmok építésére jó, de a zsír/háj lebomlása nem tud megindulni. A diabétesszel alapvetően nincs gondom, de a Hashimoto nagyban megnehezíti az életem. Nagy kérdés hogy GM diéta segítene-e. Sajnos eléggé CH függő is vagyok. Persze le tudnám vinni napi 100-ra szerintem, de a ketogén diéta nem biztos hogy az én utam lenne. Nem vagyok dietetikus :) csak gyakorló diétázó. Orvosom szerint nem kell GM diéta, és tilos a böjt. (???) A diabetológiai gondozó dietetikusai pedig még mindig csak a napi 5-6 db fehér zsemlénél tartanak.
@andsaa4642
@andsaa4642 4 жыл бұрын
Kedves Réka! Hol lehet kapni a folyamatosan mérő vércukorszintmérőt.
@doragyure6958
@doragyure6958 Жыл бұрын
Kedves Réka! Abban az esetben ha valaki OGTT-n a terhelést követő órákban alacsony inzulin ÉS alacsony vercukor szintet produkál mi a teendő? Hogyan étkezzen így az ember? Több endokrinologus is tanácstalan ennek kapcsán. Ezek mellett gyakori a szédülés és a hasi diszkomfort érzés. 😐
@balamber11
@balamber11 4 жыл бұрын
Éjszakai zajtól, stresszhormontól jobban függ a glikémiás index, mint attól, hogy mit eszünk.
A fogyás és hízás hormonális okai
31:22
Pődör-Novák Réka
Рет қаралды 11 М.
Melyik diéta a leghatásosabb az inzulinrezisztencia csökkentésére?
23:01
Pődör-Novák Réka
Рет қаралды 56 М.
3M❤️ #thankyou #shorts
00:16
ウエスP -Mr Uekusa- Wes-P
Рет қаралды 15 МЛН
When You Get Ran Over By A Car...
00:15
Jojo Sim
Рет қаралды 29 МЛН
БОЛЬШОЙ ПЕТУШОК #shorts
00:21
Паша Осадчий
Рет қаралды 10 МЛН
Személyes küzdelmeim a fogyással és táplálkozással
39:53
Pődör-Novák Réka
Рет қаралды 33 М.
BONE BROTH - Valóban csodákra képes?
26:37
Pődör-Novák Réka
Рет қаралды 10 М.
Több szénhidrát = lassabb anyagcsere?
13:44
Pődör-Novák Réka
Рет қаралды 6 М.
Hashimoto életmód
23:28
Pődör-Novák Réka
Рет қаралды 9 М.
Az éhség és jóllakottság szabályozása
25:45
Pődör-Novák Réka
Рет қаралды 14 М.
Ismerd fel a Hashimoto betegséget!
17:06
Pődör-Novák Réka
Рет қаралды 10 М.
Zöldségevés - kinek és hogyan?
13:36
Pődör-Novák Réka
Рет қаралды 9 М.
Miért kell megőrizned az izmaidat? És hogyan...
18:24
Ázsiába Szakadtam
Рет қаралды 94 М.
3M❤️ #thankyou #shorts
00:16
ウエスP -Mr Uekusa- Wes-P
Рет қаралды 15 МЛН